Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII ) - Strona 110 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-12, 21:29   #3271
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
hej

moja mama dzisiaj zabrała Fifka i Lolka na przejażdżkę pociągiem do Krynicy, więc wieczorem miałam non stop nawijanie o pociągu
i udało mi się w końcu nagrać wierszyk trochę wymęczony, ale chyba nic lepszego na razie się nie da, bo na widok telefonu go zatyka https://www.youtube.com/watch?v=HV9v...ature=youtu.be ; od 3:19 minuty, bo wcześniej dłuuuugo namawiam
O losie, jaki on kochany Brawa za wierszyk

Ciesze sie, ze sie tyle "starych" mamus odezwalo

marta gratuluje pracy i super, ze z mezem lepiej

pstryczku

marsi wspomnienia wracaja...

szaja fiu fiu jakie kiece Druga rowniez chetnie bym przygarnela
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 21:41   #3272
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;48116307]Mała, po prostu matka 2 dzieci

I mam naprawdę sensowną pediatrę która mi wszystko tłumaczy, a zresztą ja pytam sama o różne rzeczy. I dobrą koleżankę po analityce mam też, z dzieckiem, więc też sporo się od niej nauczyłam.

Pochwalę się :d z okazji jutrzejszych urodzin dostałam od mamy w prezencie nowego Cejrowskiego i 2 sukienki fajnie, bo -30%, więc za nie 105zł zamiast 150:

http://ebutik.pl/product-pol-140343-Sukienka-.html ale ciemno szara
http://ebutik.pl/product-pol-140795-Sukienka-.html[/QUOTE]
no faktycznie Ty wrześnioweczka, to co jutro Tugeza na wątku

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
Cześć
Można?
hello, gdzieś byla kobieto? mam nadzieję,ze prywatnie już u Ciebie ok?

scotasia- obyś częściej zaglądala


dziewczyny zdaje relacje z dzisiejszego dnia- moje dziecko dziś było zachwycone, malowało farbami ale nie że pędzelkiem tylko rączkami, przyznam bez bicia że robił to pierwszy raz w przedszkolu bo my na razie w domu to na etapie kredek jesteśmy- co go średnio interesuja a ja durna nie wpadłam,ze moze by z farbami spróbować pani mowiła że nie było go przez 2 godziny hihihi

następnie, mieli dziś teatrzyk kukiełkowy, młody ponoc tak brechtał w głos,że panie nie mogły się powstrzymać od śmiechu

cieszę się,że jest weekend i ze będę z nim non stop nie ukrywam,że tęsknie za nim kiedy jest w przedszkolu

mam pytanko, dajecie dzieciom domową pizze? moj po prostu kocha i sam potrafi zjeść całą - robię dla niego krążek troszkę większy od chlebka pita

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Ellmi Fifi jest cuuuuundny po prostu i jaki ma słodki głosik

Cytat:
Napisane przez MaJulMi Pokaż wiadomość
Hej



Poproszę przepis! Pavlove jesli bede robić to właśnie z malinami i borówkami ale jeśli beza mi wyjdzie to następnym razem zrobiłabym tą Twoją
to wklejam przepis, ktory umiescilam kiedys w klubie

jeślui lubicie słodkości polecam banalnie prosty limonkowy tort bezowy- po prostu poezja

składniki na bezę
6 białek w temp pokojowej
cukier puder
łyżeczka soku z cytryny ( ja daje czasem ocet ryżowy)

krem:
3 pudełeczka serka mascarpone, lub dwa i kubeczek śmietanki 30%(wtedy ubijam na sztywno)
nie polecam mascarpone z biedry- nie wychodzi krem bo nie tężeje, od lat używam lidlowego i jak dla mnie nr 1
4 limonki
cukier
3 żołtka

białka ubić na sztywną pianę i dodać cukier puder, kiedy masa będzie błyszcząca i gęsta dodać sok z cytryny-to sprawi,że piana będzie sztywna a środek bezy delikatnie ciągnący
na papierze do pieczenia narysować dwa kola ( od talerza) odwrocic papier w miejsca kółek wyłozyć bezę
ja piekę w temp najpierw 140 st a potem zmniejszam do 110 i drzwiczki mam uchylone
czas pieczenia zależy od pogody, kiedy wilgotno to długo się piecze ale średnio ok 1 h

limonki wyparzyć i lekko potłuc i zrolować w dłoniach ( wtedy lepiej sie sok wyciska)
skórkę starkować a sok wycisnąć- z jednej limonki odłożyć osobno sok i skórkę
serek mascarpone wymieszać z sokiem i skórką z 3 limonek, doprawić delikatnie cukrem- uwaga, ja zwykle dodaje mało cukru bo beza jest słodka jak diabli a krem ma być bardziej kwaskowy niż słodki
w garnuszku wlać sok z 1 limonki razem ze skórką, odrobinę cukru i dodać trzy zółtka
na małym ogniu energicznie mieszać aż masa zacznie gęstnieć-nie bojcie się z tego nie wyjdzie jajecznica tylko fajny krem, ktorego można zrobić więcej i potem polać na talerzyku torcik
przestudzoną masę dodajemy do serka i gotowe, krem przed posmarowaniem bezy porządnie schłodzić-ja ostatnio wieczorem piekłam bezy i robiłąm krem a dopiero rano przekładałam

proponuję szybko zjeść bo beza z kremem dość szybko się rozpuszcza, szczegolnie w lodowce- to wiem tylko ze słyszenia bo u mnie torcik nigdy nie stał dłużej niż 15 min
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 21:47   #3273
Ewik86
Zakorzenienie
 
Avatar Ewik86
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 6 051
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
Dziękuje, że pytasz
A co u nas, wielkie zmiany. Urwis od 1 września chodzi do żłobka, a ja od 1 września chodzę do pracy. po pół roku szukania w końcu znalazłam i jak na razie jestem zadowolona. Filip to mały diabełek, najwięcej gada po swojemu, ale pojedyncze słowa też się zdarzają typu: dzieci, tator, aba (żaba) i tam jeszcze by się kilka znalazło, nie ma szału, ale na razie się ty nie martwię z dnia na dzień jest coraz lepiej. hmm co jeszcze, właśnie skończyliśmy chorować, od płaczu i darcia się w żłobku, tak sobie zdarł gardło, że musiał dostać jakieś lekarstwo przeciwzapalne. Ale znowu ma chrypkę Ja z pójściem do pracy odżyłam, już nie muszę każdej wolnej chwili poświęcać na przeszukiwanie ofert w necie i wysyłaniu CV. Z mężem też już lepiej, chociaż było już nieciekawie (pisałam klubie).Chyba wszystko, jak sobie przypomnę to będę pisać
Super, że tak Ci się wszystko poukładało

Elllmi Fifi jest genialny

Marsi, tak, daję


Ale mam dyskotekę w brzuchu. Naprawdę Domcia przy drugiej córci była spokojna. Ciekawe jak będzie po urodzeniu
__________________
Niebo czuwa nad tymi, którzy odeszli.





Dominika

Alicja
Ewik86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 21:47   #3274
elllmi
Zakorzenienie
 
Avatar elllmi
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Beskid Sądecki
Wiadomości: 5 399
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
fajen autka są z firmy Lena, super jakościowo i do tego nie są drogie. Z okazji że Filip poszedł do żłobka dziadek fundnął mu taki wielgachny traktor, do 50 kg da rade utrzymać. Filip na niego siada i jeździ po chałupie. Z przodu i z tyłu ma te łychy.
rzeczywiście super są, nie słyszałam wczesniej o tej firmie

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
mam pytanko, dajecie dzieciom domową pizze? moj po prostu kocha i sam potrafi zjeść całą - robię dla niego krążek troszkę większy od chlebka pita
czyli ten płacz rano był tylko chwilowy
ja daje
__________________






elllmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 21:49   #3275
marta00537
Raczkowanie
 
Avatar marta00537
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 482
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość

Ciesze sie, ze sie tyle "starych" mamus odezwalo

marta gratuluje pracy i super, ze z mezem lepiej

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
hello, gdzieś byla kobieto? mam nadzieję,ze prywatnie już u Ciebie ok?
a tu i tam a tak poważnie, to po prostu nie miałam nic ciekawego do powiedzenia, każdą wolną chwilę poświęcałam na szukaniu pracy, plus do tego te kłótnie dosłownie o wszystko i tak się zsumowało. No i głupio mi było, że się tyle nie odywałam, wiem wiem dziwna jestem. od kiedy pracuje jest o niebo lepiej. Po prostu za dużo nerwów było, ja się denerwowałam, ze nie mam pracy (zwłaszcza, że musiałam znaleźć pracę do pierwszego września bo inaczej Filip nie poszedł by do żlobka, a ja bym kolejny rok siedział w domu) on był zestresowany pracą (duże zwolnienia ma w pracy i obniżki pensji) i tak to się wszystko zazębiało i nałożyło wszystko na raz. Ale jest git
__________________
razem od - 02.10.2004
zaręczyny - 09.08.2009
ślub - 25.09.2010


marta00537 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 22:00   #3276
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Ejjjj, rzucilo mi sie w oczy, ze jecie Oreo beze mnie!

Ide nadrabiac!
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 22:07   #3277
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez Ewik86 Pokaż wiadomość

Ale mam dyskotekę w brzuchu. Naprawdę Domcia przy drugiej córci była spokojna. Ciekawe jak będzie po urodzeniu
u mnie to samo i widzę jakbym miala aliena w brzuchu bo to rączka mi śmiga albo stopka kwas- a niesamowite to wszystko bo za każdym razem jak czuje kopnika to aż ciarki takie ze wzruszenia mnie przechodzą

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość


czyli ten płacz rano był tylko chwilowy
ja daje
na szczęście tylko chwilkę, dostaje codziennie relacje od pani
ja wiem,że maly jeszcze krotko chodzi ale ja naprawde jestem zadowolona z opieki, warunki srednie ale personel jak dla mnie bardzo zaangżowany, no ale co sie dziwic jak to takie malutkie przedszkole

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość


a tu i tam a tak poważnie, to po prostu nie miałam nic ciekawego do powiedzenia, każdą wolną chwilę poświęcałam na szukaniu pracy, plus do tego te kłótnie dosłownie o wszystko i tak się zsumowało. No i głupio mi było, że się tyle nie odywałam, wiem wiem dziwna jestem. od kiedy pracuje jest o niebo lepiej. Po prostu za dużo nerwów było, ja się denerwowałam, ze nie mam pracy (zwłaszcza, że musiałam znaleźć pracę do pierwszego września bo inaczej Filip nie poszedł by do żlobka, a ja bym kolejny rok siedział w domu) on był zestresowany pracą (duże zwolnienia ma w pracy i obniżki pensji) i tak to się wszystko zazębiało i nałożyło wszystko na raz. Ale jest git
to by wiele tłumaczyło, frustracje i nerwówa to coś okropnego, cieszę się,że wszystko się poukładało- dobra energia bije z Twoich postów

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Ejjjj, rzucilo mi sie w oczy, ze jecie Oreo beze mnie!

Ide nadrabiac!
Little i Nafiqa- ja przestałam jeść oreo odkąd zobaczyłam to:
http://www.trolowisko.pl/img.php?id=259
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 22:12   #3278
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Przegladam sobie ogloszenia o prace i co? Moj ex pracodawca szuka nowych pracownikow No tak, po to sie wy☠☠☠uje pareset osob zeby teraz miec braki w ludziach.
Jaka chała :/

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
Cześć
Można?
Jasne, witamy ponownie

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
U nas jest szał na koparki i traktory, nic innego go nie interesuje, no może jeszcze książeczki, oczywiście z koparkami i traktorami
Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
No właśnie Filip jest tak niecierpliwy, że nie da sobie nic czytać, on chce tylko przeglądać i palcem pokazywać. nawet kupiliśmy mu taką książkę gdzie są tylko same obrazki z autami, koparkami itd coś podobnego do tej serii na Czereśniowej.
U nas dokladnie to samo!
Szaleje jak widzi za oknem (np autobusu) budowe z koparami i dzwigami.
Ksiazeczki tez sluza do szybkiego przewracania stron

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
Dziękuje, że pytasz
A co u nas, wielkie zmiany. Urwis od 1 września chodzi do żłobka, a ja od 1 września chodzę do pracy. po pół roku szukania w końcu znalazłam i jak na razie jestem zadowolona. Filip to mały diabełek, najwięcej gada po swojemu, ale pojedyncze słowa też się zdarzają typu: dzieci, tator, aba (żaba) i tam jeszcze by się kilka znalazło, nie ma szału, ale na razie się ty nie martwię z dnia na dzień jest coraz lepiej. hmm co jeszcze, właśnie skończyliśmy chorować, od płaczu i darcia się w żłobku, tak sobie zdarł gardło, że musiał dostać jakieś lekarstwo przeciwzapalne. Ale znowu ma chrypkę Ja z pójściem do pracy odżyłam, już nie muszę każdej wolnej chwili poświęcać na przeszukiwanie ofert w necie i wysyłaniu CV. Z mężem też już lepiej, chociaż było już nieciekawie (pisałam klubie).Chyba wszystko, jak sobie przypomnę to będę pisać
Gratuluje! A pochwalisz sie co to za praca?
I ciesze sie, ze wszystko idzie w dobrym kierunku!

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
hej

moja mama dzisiaj zabrała Fifka i Lolka na przejażdżkę pociągiem do Krynicy, więc wieczorem miałam non stop nawijanie o pociągu
i udało mi się w końcu nagrać wierszyk trochę wymęczony, ale chyba nic lepszego na razie się nie da, bo na widok telefonu go zatyka https://www.youtube.com/watch?v=HV9v...ature=youtu.be ; od 3:19 minuty, bo wcześniej dłuuuugo namawiam
Kocham go!!!!!!!!
Absolutnie przecudowny jest!!


marsi, wczoraj dalam domowe pizze - pogardzil, jak wszystkim prawie.
Za to suche brzegi jak najbardziej - pyyszne podobno



Ale mam dzis dzien!
200m od naszego bloku otworzyli dzis lumpa.
Wyrwalam taka kiece z Mohito za 10zl http://img01.allegroimg.pl/photos/40.../78/4378577826 cuuuuuuudna jest!!
Do tego pomaranczowy kardigan i rozkloszowana spodniczke z Reserved, 5zl za sztuke no miooodzio!

Potem odwiedzila nas moja kolezanka z studiow - w 5h nie moglysmy sie nagadac
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 22:14   #3279
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
u mnie to samo i widzę jakbym miala aliena w brzuchu bo to rączka mi śmiga albo stopka kwas- a niesamowite to wszystko bo za każdym razem jak czuje kopnika to aż ciarki takie ze wzruszenia mnie przechodzą



na szczęście tylko chwilkę, dostaje codziennie relacje od pani
ja wiem,że maly jeszcze krotko chodzi ale ja naprawde jestem zadowolona z opieki, warunki srednie ale personel jak dla mnie bardzo zaangżowany, no ale co sie dziwic jak to takie malutkie przedszkole


to by wiele tłumaczyło, frustracje i nerwówa to coś okropnego, cieszę się,że wszystko się poukładało- dobra energia bije z Twoich postów

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------



Little i Nafiqa- ja przestałam jeść oreo odkąd zobaczyłam to:
http://www.trolowisko.pl/img.php?id=259
O matko, umarlam Dzieki marsi! mnie chyba tez z oreo wyleczylas

Pizze domowa daje
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 22:18   #3280
MaJulMi
Raczkowanie
 
Avatar MaJulMi
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 456
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość

dziewczyny zdaje relacje z dzisiejszego dnia- moje dziecko dziś było zachwycone, malowało farbami ale nie że pędzelkiem tylko rączkami, przyznam bez bicia że robił to pierwszy raz w przedszkolu bo my na razie w domu to na etapie kredek jesteśmy- co go średnio interesuja a ja durna nie wpadłam,ze moze by z farbami spróbować pani mowiła że nie było go przez 2 godziny hihihi

następnie, mieli dziś teatrzyk kukiełkowy, młody ponoc tak brechtał w głos,że panie nie mogły się powstrzymać od śmiechu

cieszę się,że jest weekend i ze będę z nim non stop nie ukrywam,że tęsknie za nim kiedy jest w przedszkolu

mam pytanko, dajecie dzieciom domową pizze? moj po prostu kocha i sam potrafi zjeść całą - robię dla niego krążek troszkę większy od chlebka pita

---------- Dopisano o 22:41 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Ellmi Fifi jest cuuuuundny po prostu i jaki ma słodki głosik


to wklejam przepis, ktory umiescilam kiedys w klubie

jeślui lubicie słodkości polecam banalnie prosty limonkowy tort bezowy- po prostu poezja

składniki na bezę
6 białek w temp pokojowej
cukier puder
łyżeczka soku z cytryny ( ja daje czasem ocet ryżowy)

krem:
3 pudełeczka serka mascarpone, lub dwa i kubeczek śmietanki 30%(wtedy ubijam na sztywno)
nie polecam mascarpone z biedry- nie wychodzi krem bo nie tężeje, od lat używam lidlowego i jak dla mnie nr 1
4 limonki
cukier
3 żołtka

białka ubić na sztywną pianę i dodać cukier puder, kiedy masa będzie błyszcząca i gęsta dodać sok z cytryny-to sprawi,że piana będzie sztywna a środek bezy delikatnie ciągnący
na papierze do pieczenia narysować dwa kola ( od talerza) odwrocic papier w miejsca kółek wyłozyć bezę
ja piekę w temp najpierw 140 st a potem zmniejszam do 110 i drzwiczki mam uchylone
czas pieczenia zależy od pogody, kiedy wilgotno to długo się piecze ale średnio ok 1 h

limonki wyparzyć i lekko potłuc i zrolować w dłoniach ( wtedy lepiej sie sok wyciska)
skórkę starkować a sok wycisnąć- z jednej limonki odłożyć osobno sok i skórkę
serek mascarpone wymieszać z sokiem i skórką z 3 limonek, doprawić delikatnie cukrem- uwaga, ja zwykle dodaje mało cukru bo beza jest słodka jak diabli a krem ma być bardziej kwaskowy niż słodki
w garnuszku wlać sok z 1 limonki razem ze skórką, odrobinę cukru i dodać trzy zółtka
na małym ogniu energicznie mieszać aż masa zacznie gęstnieć-nie bojcie się z tego nie wyjdzie jajecznica tylko fajny krem, ktorego można zrobić więcej i potem polać na talerzyku torcik
przestudzoną masę dodajemy do serka i gotowe, krem przed posmarowaniem bezy porządnie schłodzić-ja ostatnio wieczorem piekłam bezy i robiłąm krem a dopiero rano przekładałam

proponuję szybko zjeść bo beza z kremem dość szybko się rozpuszcza, szczegolnie w lodowce- to wiem tylko ze słyszenia bo u mnie torcik nigdy nie stał dłużej niż 15 min
Super że w żlobku jednak dobry dzień! U nas też coraz lepiej, nawet rozstanie dziś rano ze mną było już bardzo ok
Bardzo dziękuję za przepis! Tylko pytanie doprecyzowujące - te pudełeczka mascarpone to te małe, po 250g?
A co do pizzy, ja daję, również takiej z restauracji lepszej ale Mała i tak je małe kawałki.
A jak już poruszyłaś temat - wkleisz przepis z jakiego robisz?
Bo właśnie na jutro zaplanowałam a mój sprawdzony przepis gdzieś mi zaginął a nie pamiętam proporcji, miałam jutro czegoś szukać na szybko ale może napiszesz mi swój wypróbowany?
MaJulMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 22:41   #3281
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez MaJulMi Pokaż wiadomość
Super że w żlobku jednak dobry dzień! U nas też coraz lepiej, nawet rozstanie dziś rano ze mną było już bardzo ok
Bardzo dziękuję za przepis! Tylko pytanie doprecyzowujące - te pudełeczka mascarpone to te małe, po 250g?
A co do pizzy, ja daję, również takiej z restauracji lepszej ale Mała i tak je małe kawałki.
A jak już poruszyłaś temat - wkleisz przepis z jakiego robisz?
Bo właśnie na jutro zaplanowałam a mój sprawdzony przepis gdzieś mi zaginął a nie pamiętam proporcji, miałam jutro czegoś szukać na szybko ale może napiszesz mi swój wypróbowany?
tak małe pudełeczka mascarpone i śmietanki też małe (też z lidla)

a co do pizzy to ja niestety też na oko robię, tylko kupuję mąkę typ 00 najlepsza do pizzy - ale ze składników to jeszcze drożdze rozpuszczone w ciepłej wodzie z cukrem, sol i oliwe, wyrabiam ręcznie bo mi się moja maszyna spieprzyla- zostawiam do wyrośniecia w ciepłym miejscu a potem jeszcze do lodówki wkładam na ok 30 min
piekę na specjalnym kaamieniu do pizzy- smak jest zupełnie inny
tutaj dziewczyny - chyba Ewik ale nie dam głowy- pieką na kafelku ponoc też dobrze smakuje
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-12, 22:45   #3282
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Ewulka trzymam kciukasy mocno!

Debrah udanego pobytu siostry! Na ile przyleciala?

Ultra no co Ty dacie rade, obrotna babka jestes Macie w swojej branzy mozliwosc dorobienia jakimis zleceniami?

Lady jak dzis Pietraszko? Oby to byla tylko 3 dniowka





Smutno mi dzis, naprawde zaczynam tracic wiare w siebie ;/ Wysylalam cv do chyba wszystkich wiekszych, elektronicznych sklepow w miescie i cisza Ogloszenia wisza, telefon milczy, a przeciez mam doswiadczenie
bedzie dobrze, na pewno cos znajdziesz

Cytat:
Napisane przez Debrah Pokaż wiadomość
Ewulka gdzie ty kupiłaś te książeczki z naklejkami? I na czym to polegało? Ania miała trudności żeby sama odkleic?
Cytat:
Napisane przez ania13.03 Pokaż wiadomość
Lady trzymajcie sie i duuuzo zdrowka

Ewulko cale szczescie, ze wszystko ok i brawa za zlobek Na pewno bardzo Ci ulzylo Mimo wszystko trzymam kciuki za rozmowe.

Debrah ale super, az zazdroszcze!
sarah bardzo sie ciesze, ze zaczynasz wracac do zycia i trzymam kciuki, zeby wyszlo z tym kursem jezyka bez znajomosci jezyka na obczyznie ani rusz

.
dzieki, w koncu sie doczekalam, tyle czekania, ale teraz jak zaczyna sie troszke lepiej ukladac, przedszkole, kurs, znajomi pierwsi
to ja coraz bardzie tesknie za Polska, mam wyrzuty, ze odbieram Nati mozliwosc wychowywania sie w swoim kraju, gdzie mowia w naszym jezyku,
też tęsknisz??

Cytat:
Napisane przez ewulkaaa Pokaż wiadomość
ohhh Litlle, przykro mi i po części cię rozumiem, al eja jednak szukam pracy od nieco ponad miesiąca, i już jest mi źle, a co dopiero ty musisz czuć. Tulę!

Debrah - akurat książeczki kupiła teściowa w jakimś kiosku, w sumie trochę po omacku, bo ją prosiłam tylko o naklejki - anię bardzo to interesowało - a w tych było po ponad 100 naklejek za 7,99 więc kupiła dwie takie książeczki i to był strzał w dziesiątkę. Niektóre zadania były oczywiście za trudne, ale tak jak to z kokarkami albo np była sala balowa i Ania miała tam ustawić postaci (z księżniczki zosi akurat ) to ładnie to naklejała, prosto! w sensie na nogach, normalnie, a jak jej się nie udało to odklejała i poprawiała ładnie też sobie radziła z konikami - naklejkę konika naklejała na identycznego konika - skuteczność też bardzo duża raczej sobie nie radziła z odklejaniem, ale jej wszystkie te "brzegi" (to co było między naklejkami ) obdarłam i potem już nie było problemu generalnie polecam chociaż u nas już zainteresowanie zniknęło ale długo to przerabiałyśmy



aaa i co do dziewczyn, to też mi się wydaj eże Black się obraziła, a fewcia coś pisała o problemach

postanowiłam wrócić doćwiczeń, po 2 tygodniach przerwy na zapalaenie tchawicy i generalne lenistwo. O losie więcej nie robię takiej przerwy bo okropnie się wraca. Dziś nie podołałam wyzwyaniu chodaka i poległam po 5 rundach Silver, a ty jak tam? Neti?
swietne te ksiazeczki

super, ze w zlobku coraz lepiej
Cytat:
Napisane przez szklanka19 Pokaż wiadomość


Ja miałam kaset takie zwykłe magnetofonowe i tam bajki, pamiętam, że w jednej śpiewali "wielki, ogromny, chlebowy piec!" I jeszcze o Ali Babie, kurde, muszę gdzieś poszukać czy tego nie ma.

Aaaaaa i jeszcze taki projektor na bajki co wyglądały jak film do aparatu! Kojarzy któraś z Was coś takiego? Mój mąż mi niedawno kupił taki podobny projektor, ale ciężko o bajki do tego, szkoda mi bo to się super oglądało. W nocy, jak było ciemno to się puszczało na suficie
ja miałam , gdzies jeszcze ten projektor byl
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 23:16   #3283
ania13.03
Zadomowienie
 
Avatar ania13.03
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 812
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

sarah powiem Ci szczerze, ze nie mam za duzo czasu na tesknote chyba. Poza tym dzien w dzien rozmawiam albo z mama albo z siostra. Bardziej mi szkoda dziewczyn bo z jednej strony chcialabym, zeby mialy rodzine na miejscu a z drugiej strony - np. moj tato z moja t. non stop faszerowali Gabi slodyczami, wystarczylo, ze wyszlam na 10 minut z domu A ja nerwowa dosc jestem, wiec pod tym wzgledem sie ciesze, ze sa daleko

nawijko, rzeczywiscie sliczna ta sukienka Bardzo lubie ten kolor.
__________________
02.10.2010 - Gabi

18.01.2013 - Lili
ania13.03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 00:53   #3284
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

czesc!
szaja najlepszosci wszelkich!!
ellmi wyobraz sobie, ze nie z szafy. Tak zwyczajnie, obonoz z poziomu podlogi: kuca, wysokok i ladowanie
marsi domowej nie mialam okazji, ale ze sprawdzonej knajpy dostaje. Ostatnio wszamala 1/4 duzej
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:21   #3285
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Heloł wstajemy!!!
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:29   #3286
treselle0
Zadomowienie
 
Avatar treselle0
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 1 100
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Heloł wstajemy!!!
mówisz i masz

treselle0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:36   #3287
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
Cześć
Można?
córa marnotrawna!

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Tabliczka Milki Oreo i flacha orzechowki na stol to sie zastanowimy
ja wolę tą nową Milkę z ciasteczkami mini

Cytat:
Napisane przez elllmi Pokaż wiadomość
u nas trzeba jeszcze do tego dodać straż pożarną i jest komplet fajne kopary są w pepco, za 12 zł kupiłam i jest szał
potwierdzam jak czekałam na wielmożną t. bo załątwiała coś w orange 2 GODZINY to poszłam z Młodym do pepco, kupiliśmy koparę, rajdówę i siedzieliśmy w budce foto i się bawiliśmy

Jezu jak on pięknie mówi!!! Zdołowałaś mnie tylko Dawid dalej po swojemu i parę słówek

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Heloł wstajemy!!!
nie śpię od 6 ...
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:39   #3288
litllesweetangel
Lurker ;)
 
Avatar litllesweetangel
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez marta00537 Pokaż wiadomość
Proszę bardzo


Podanie przyjete Rozpatrzone pozytywnie

Cytat:
Napisane przez mala_19kw Pokaż wiadomość
Ty to cwana bestia wiesz jak się ustawić

Marta- Co u was? Jak mały urwis?
No a jak, nie ma lekko trza kombinowac jak sie da

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
u mnie to samo i widzę jakbym miala aliena w brzuchu bo to rączka mi śmiga albo stopka kwas- a niesamowite to wszystko bo za każdym razem jak czuje kopnika to aż ciarki takie ze wzruszenia mnie przechodzą



na szczęście tylko chwilkę, dostaje codziennie relacje od pani
ja wiem,że maly jeszcze krotko chodzi ale ja naprawde jestem zadowolona z opieki, warunki srednie ale personel jak dla mnie bardzo zaangżowany, no ale co sie dziwic jak to takie malutkie przedszkole


to by wiele tłumaczyło, frustracje i nerwówa to coś okropnego, cieszę się,że wszystko się poukładało- dobra energia bije z Twoich postów

---------- Dopisano o 23:07 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------



Little i Nafiqa- ja przestałam jeść oreo odkąd zobaczyłam to:
http://www.trolowisko.pl/img.php?id=259
haha to jeszcze jest prog mojej tolerancji takze oreo nadal kocham
Myslalam, ze pokusisz sie o cos bardziej hardcore'owego

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Heloł wstajemy!!!
Phii 7:18 pobudka. Musze dodawac, ze tz nadal sie wyleguje, a ja juz wychlalam cala kawe?


Elllmi jestem zakochana!! Zenus przeuroczy!
__________________

It's okay
I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry

Edytowane przez litllesweetangel
Czas edycji: 2014-09-13 o 07:40
litllesweetangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:40   #3289
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

HOPE, od 6? Biedna... ja wyjatkowo od 7:30 i to dla mnie za wczesnie, bo sie przed 3 polozylismy
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-13, 07:45   #3290
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

SZAJA wszystkiego najlepszego Guru nasze!

Nawijko u nas od przeprowadzki, to norma jest przed 6,po 6...
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...




Edytowane przez hope01
Czas edycji: 2014-09-13 o 07:47
hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:45   #3291
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Szajuś, kochana wszystkiego o czym tylko marzysz
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:49   #3292
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Dziękuję
Pobudka 6:08... Dorotka zadbała o mamę
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 07:52   #3293
litllesweetangel
Lurker ;)
 
Avatar litllesweetangel
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Szajka szczesliwej 18nastki
__________________

It's okay
I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry
litllesweetangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:07   #3294
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Phii 7:18 pobudka. Musze dodawac, ze tz nadal sie wyleguje, a ja juz wychlalam cala kawe?
Skad ja to znam... aktualnie u nas to samo.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:13   #3295
hope01
Zakorzenienie
 
Avatar hope01
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 6 143
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Skad ja to znam... aktualnie u nas to samo.
a, no w dni wolne u nas także. Dawid wstaje, leci do kuchni, drze się mamama, otwiera lodówkę, pokazuje co chce, pokazuje mi na czajnik że mam sobie kawę zrobić, a TZ w tym czasie się przewraca z lewego na prawy bok, bądź odwrotnie ..
__________________
-Mów do mnie brzydko!
-Wziąść, włanczać, przyszłem ...



hope01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:20   #3296
litllesweetangel
Lurker ;)
 
Avatar litllesweetangel
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 112
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

No i teraz chyba babka sie na mnie obrazila, bo powiedzialam po co chce robic obiad nam na 12, kiedy nie mowilam, ze przyjezdzamy na obiad, dla nas to godzina wczesnia sniadaniowa ;/;/ Jezu...
__________________

It's okay
I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry
litllesweetangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 08:21   #3297
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

chciałam się pochwalić,że Leoś dostanir w spadku łóżeczko od kuzyna
prawie nówka z ikeai- cieszę się jak diabli bo mam jakieś 500 zł w kieszeni
jedziemy dziś odebrać, ciekawe kiedy debiut spania już to widzę jak ja go zostawie samego
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:04   #3298
MaJulMi
Raczkowanie
 
Avatar MaJulMi
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 456
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Hej

Szaja, wszystkiego najlepszego!

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
tak małe pudełeczka mascarpone i śmietanki też małe (też z lidla)

a co do pizzy to ja niestety też na oko robię, tylko kupuję mąkę typ 00 najlepsza do pizzy - ale ze składników to jeszcze drożdze rozpuszczone w ciepłej wodzie z cukrem, sol i oliwe, wyrabiam ręcznie bo mi się moja maszyna spieprzyla- zostawiam do wyrośniecia w ciepłym miejscu a potem jeszcze do lodówki wkładam na ok 30 min
piekę na specjalnym kaamieniu do pizzy- smak jest zupełnie inny
tutaj dziewczyny - chyba Ewik ale nie dam głowy- pieką na kafelku ponoc też dobrze smakuje
OK, dzięki!


Ellmi, dopiero obejrzałam filmik, przecudowny
MaJulMi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:22   #3299
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Marsi, a czemu samego? Dorotka od pierwszej chwili (14mcy miała) BARDZO lubi swoje łóżeczko, usypia któreś z nas obok niej (celowo braliśmy pełnowymiarowe) a i zdarzyło się nieraz, że sama! wczoraj - położyłam na łóżeczku, dałam kotki, smoka, i podeszłam do Agatki jej misia i tetrówkę (ukochana, w helołkitkę, do spania ), buziak i nakryć kołderką - 30s to trwało? a D. usnęła
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-13, 09:52   #3300
Delicjanka
Zakorzenienie
 
Avatar Delicjanka
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 6 733
Dot.: Mamy styczniowo - lutowe2013 ( XVIII )

Szajuś! najlepszego ;***

Tzt mial dzis poprawke z matmy i wyszedł już;( ech....... lipa lipa!;/ Chyba go wysle na korki z matmy do Fewci;*

My dziś spimy na działce;] wlasnie nas spakowałam, E. bedzie dzis robil alarm;]

Milego weekendu laski;*
__________________
Moja najukochańsza kruszynka
Amelia
10.01.2013

Skalpel wyzwanie z Ewką!
cel : piękne ujędrnione ciało
waga: 48, 60cm w brzucholu.

Delicjanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-01 00:48:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:35.