9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014 - Strona 47 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-16, 09:40   #1381
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Eydrith, kurcze, nie wiem czy moje ambicje sięgają aż tak daleko
tak też myślałam, ale zawsze warto spytać
Cytat:
Napisane przez dusia_tcv Pokaż wiadomość
Czytałam i wiem o co chodzi i wiem że dziecko nie siedzi ale chciałam podkreślić że nie chodzi w jakiej pozycji dziecko jest tylko że tak małe dziecko wykorzystuje nie właściwe mięśnie i tylko tyle ...... oczywiście nie neguje tego co robią tylko mnie przeraża fakt np że dziecko w dorosłym życiu może popuszczać
Sam fakt wypatrywania sygnałów i wysadzanie po spaniu piciu to tak ale tak małe dziecko dla mnie osobiście jest za małe i bała bym się komplikacji w dalszym życiu
na szczęście NHN nie jest przymusowe i nie musisz się martwić o swoje dzieci my o swoje zadbamy - główka w cieniu

zmykam na spacer, miłego dnia Mamuśki
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 09:47   #1382
ecencia
Raczkowanie
 
Avatar ecencia
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 292
Ja jestem dorosłym człowieczkiem wychowanym na NHN, wtedy tego nikt nie nazywał i był to pomysł mojej mamy aby zmniejszyć zużycie pieluch. Jeszcze dobrze głowy nie trzymałam jak mama mnie zaczela wysadzać. Miała doświadczenie po moim rodzeństwie i wiedziała kiedy niemowle sie załatwia. Przestałam całkiem używać pieluch w wieku około 1,5 roczku i nic mi nie jest. Żadnych problemów zdrowotnych.
Mój pediatra ostrzegał mnie przed wczesnym wysadzaniem bo mial przypadek wypadania odbytu u dziecka ktore według niego zbyt wczesnie zaczelo zatrzymywac kupe. Mysle jednak ze winni sa mimo wszystko rodzice ktorzy odpowiednio czesto nie wysadzali dziecka i zbyt wiele tresci bylo zatrzymywanej. Bo przeciez dziecko od urodzenia ma zwieracz i tylko raz na jakis czas załatwia swoje potrzeby kiedy troszke sie tego nazbiera.

Edytowane przez ecencia
Czas edycji: 2014-09-16 o 09:54
ecencia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 09:49   #1383
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Fame Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o mówienie do dzieci to ja nie widzę nic złego w "zdrobnieniach", przecież nikt nie mówi tak na okrągło do dziecka, a tym bardziej na pewno nie ma to wpływu na jego mówienie w przyszłości. Bez przesady
Oj ma. Nie chodzi mi tu o powiedzenie typu "A czyje to śliczne nóżki?" Tylko "A ćyje to ślićne nóźećki? (nawet napisać tego nie idzie )Znam przypadki, w których do dziecka wszyscy mówili takim językiem i dziecko w wieku trzech lat nie potrafiło się normalnie komunikować... W końcu uczy się języka od ludzi, z którymi przebywa. Jak teściowej zaczęły się wymykać takie sepleniące zdrobnienia przy synu, to wystarczył komentarz męża "A babci to logopedę już załatwiać?"
__________________

Integra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 10:50   #1384
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Witam się z rana Ładna pogoda dzisiaj cd , a ja się czuje jakby traktor po mnie przejechał dopadł i mnie ... katar . Zaraz lecę po maliny na ogród i jakiś soczek sobie zrobię może przejdzie . Czuję też jakbym miała poparzony język dziwne ...

Co tam laseczki znowu spięcia Powiem Wam , że jedni mają rację i drudzy też , a prawda leży po środku więc luz

Debiś super, że jesteś zadowolona to naważniejsze , a tak poza tym to zazdroszczę strrrasznie

Malwiska dzięki za link zakupię od razu dwa bo starszej rzeczy mam w jakimś obleśnym pudełku

Co do zdrobnień to czasami mówię do małej jak marudzi cio tam? I nie widzę w tym nic strasznego Nie dajmy się zwariować , wszystko w granicach normy . Przecież nie zachowuję się jak upośledzona umysłowo
Ja chcialam dzis kupic ale aukcja sir skonczyla i czelam az znow wystawia.
Tez mowie do malej "cio", zdrobnien uzywam ale seplenic oprocz tego "cio" to nie seplenie

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Integra Pokaż wiadomość
Oj ma. Nie chodzi mi tu o powiedzenie typu "A czyje to śliczne nóżki?" Tylko "A ćyje to ślićne nóźećki? (nawet napisać tego nie idzie )Znam przypadki, w których do dziecka wszyscy mówili takim językiem i dziecko w wieku trzech lat nie potrafiło się normalnie komunikować... W końcu uczy się języka od ludzi, z którymi przebywa. Jak teściowej zaczęły się wymykać takie sepleniące zdrobnienia przy synu, to wystarczył komentarz męża "A babci to logopedę już załatwiać?"
Zgadzam sie z podanym przykladem. Sama slyszalam jak
sepleni babcia mojej chrzesnicy i nie zdziwie sie jak mala bedzie miala problem z poprawna mowa.
Trzeba odroznic zdrobnienia od seplenienia

Wysyłane z mojego LG-P500 za pomocą Tapatalk 2
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 11:07   #1385
Fame
Zakorzenienie
 
Avatar Fame
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 852
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Jeśli chodzi o nhn to nie wypowiem się na ten temat, bo nie wiem aż tak dokładnie na czym to polega, ale myślę, że każde dziecko musi po prostu dojrzeć do nocnika.
Moja siostra rzuciła pieluchy nie mając nawet roku, a ja jako wcześniak na nocnik siadalam w wieku 1,5 roku i mama nie kierowała się żadnym nhn ani niczym innym

A jeśli chodzi o seplenienie to chyba jakby się mówiło tak bez przerwy do dziecka to może i by się samo nauczyło, ale chociaż sama tak nie mówię do Małej to nie widzę nic złego w tym, że jak wpadnie babcia to mówi tak do wnusi.. Od tego nie nauczy się takiej wymowy...
Fame jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 11:13   #1386
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Ej... No nie straszcie z tym seplenieniem, bo Mikołaja dziadek właśnie tak do niego mówi :P mam mu zabronić?
Widują sie raz na tydzień albo i rzadziej. To chyba nie będzie miało wpływu jak my mówimy normalnie ?

A wiecie ze znam taka jedna pare, która w ramach czułości tak do siebie sepleni
Nawet przy ludziach.
Np. Zjeś kochanie pajuwecke ? LoL

I jeszcze przypadek jak dziecko nie seplenilo ale nazywało rożne rzeczy po swojemu bo rodzice nie wyprowadzali go z błędu i tez nazywali rzeczy tak jak ich pociecha robiła to w pierwszym etapie mówienia. A wiadomo wtedy dzieciaki rożne słowa wymyślają


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Brrrrrr... Niby słoneczko a strasznie wieje !


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 11:19   #1387
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Integra Pokaż wiadomość
Jak teściowej zaczęły się wymykać takie sepleniące zdrobnienia przy synu, to wystarczył komentarz męża "A babci to logopedę już załatwiać?"

dla męża . U mnie wszyscy starają się mówić normalnie do dziecka, jasne, że czasem się komuś wyrwie nieraz aż trudno się powstrzymać, żeby nie "tiutać" przy niemowlaku ale generalnie traktujmy dziecko jak człowieka, a zacznie rozumieć słowa szybciej niż nam się wydaje


Mam ochotę na jakąś zmianę w wyglądzie. Kurcze, obcięłabym włosy trochę bardziej niż zazwyczaj, bo moje proste i długie już mi się nudzą. W ciąży zaczęły rosnąc jak szalone i o dziwo nadal nie wypadają chwała hormonom
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 12:14   #1388
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cześć

U nas ciężka noc, bo Małą dopadł jednak katar i dopiero po pokropieniu w pokoju Olbasem ładnie usnęła. Swoją drogą 20-7 tylko 2 pobudki no ale teraz po katarku prawie śladu nie ma, synek też taki miał jednodniowy
Czy Wasze zakatarzone dzieci też miały taką poprawę w dzień?

Co do mówienia, to do synka zawsze mówilismy normalnie, dużo spedzał czasu z dziadkami, a w wieku 1,5 roku mówił pełnymi zdaniani teraz już zupełnie jest gaduła, nawet po angielsku

Co do nocnika, to synek oduczył sie całkiem w wieku 2 lat i 5 m-cy, wcześniej robił na nocnik, ale nie czuł potrzeby, więc wg mnie trzeba na ten moment poczekać.



Jakie macie aspiratory do noska? bo mam tylko gruszke, a coś chyba jednak kupię.
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 12:18   #1389
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Ej... No nie straszcie z tym seplenieniem, bo Mikołaja dziadek właśnie tak do niego mówi :P mam mu zabronić?
Widują sie raz na tydzień albo i rzadziej. To chyba nie będzie miało wpływu jak my mówimy normalnie ?

A wiecie ze znam taka jedna pare, która w ramach czułości tak do siebie sepleni
Nawet przy ludziach.
Np. Zjeś kochanie pajuwecke ? LoL
tak incydentalnie to raczej nie wpłynie imo nie dajmy się zwariowac.

a co do pary - OMG trochę straszne
Cytat:
Napisane przez ecencia Pokaż wiadomość
Ja jestem dorosłym człowieczkiem wychowanym na NHN, wtedy tego nikt nie nazywał i był to pomysł mojej mamy aby zmniejszyć zużycie pieluch. Jeszcze dobrze głowy nie trzymałam jak mama mnie zaczela wysadzać. Miała doświadczenie po moim rodzeństwie i wiedziała kiedy niemowle sie załatwia. Przestałam całkiem używać pieluch w wieku około 1,5 roczku i nic mi nie jest. Żadnych problemów zdrowotnych.
super jestes żywym i zdrowym dowodem że nhn nie takie straszne
Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Mam ochotę na jakąś zmianę w wyglądzie. Kurcze, obcięłabym włosy trochę bardziej niż zazwyczaj, bo moje proste i długie już mi się nudzą. W ciąży zaczęły rosnąc jak szalone i o dziwo nadal nie wypadają chwała hormonom
szczęściara mi troche wypadają i tez się zastanawiam czy przy okazji nie zrobic zmiany w wizerunku ... ale trochę się boję

widzę że nie jestem jedyna z "cio tam" good

my juz po spacerku ... najpierw było fajnie, pod koniec już troche gorrąco
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 12:52   #1390
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Hej
Mała jest chora
byłam wczoraj u lekarza
ma czerwone obrzekniete gardlo i chrype
poszlam do lekarza jak wczoraj co chwycila piers to 2 lyki i placz i tak przez 4h głodna, na szczęście rano zjadła jeszcze w miarę bezproblemowo, więc nie miała przerwy od wieczora... jako ze katar się już utrzymywał przez tydzień to wolałam nie ryzykować, uszy i oskrzela na szczęście ok, tylko to gardło...
dostała antybiotyk a w czw-pt do kontroli...

teraz też dużo popłakuje i ciężko ją odłożyć, ale już jakiś czas po pierwszej dawce antybiotyku znów zaczęła się uśmiechać...
widzę że tutaj ciekawe tematy się rozwinęły...

co do chrzcin, to ja zrobiłam w domku obiad, zupka krem z cukinii - całą zjedzono bo niektórzy się połakimili na dokładki
na drugie bitki schabowe w ciemnym sosie (ale je zrobiłam słabo ubite bo tak teściowa radziła - bo ja bitki to rozbijam jak na schabowe, a mi się nie chciało teraz takiej ilości mięsa tłuc i teściowa powiedziała mi że wcale nie trzeba ) oraz kurczak z jakiegoś fixa słodkokwaśnego, do tego kupne surówki i ziemniaczki, żeby zminimalizować liczbę garnków na piecu to były tak dobrane potrawy żeby nie trzeba było robić jeszcze np. ryżu

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam dlaczego nie chce. Daje cycka a ona w ryk, czekam aż się uspokoi i daje znowu i to samo :-/ zrobię butelkę i je i sobie stęka że jej dobrze, aż dziwne. W nocy je ładnie i rano tak do 10 godziny też, a potem robi sceny. Może faktycznie za dużo ma bodźców podczas karmienia... Eh spróbuje chodzić na karmienie do sypialni i zobaczymy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
moja środkowa córka tak miała, wszystko jej przeszkadzało.. jak masz możliwość to karm ją gdzieś gdzie nikt nie chodzi i jest cicho - może pomoże?

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Fame, zgadzam sie w 100%, jeśli chodzi o zdrobnienia.
Nie toleruje seplenienia do Dziecka, ale zdrobnienia? A dlaczego nie? W rozmowie z dorosłym zdarza mi się zdrabniać i mowić na przykład „pieniążki” czy „słoneczko”. I co w tym złego niby?


Wysłane z iPhone
w sprawie zdrobnień zgadzam się z Tobą i Fame
żadnego seplenienia, żadnego słowotwórstwa nie uskuteczniam, nie zgadzam się na: "gojaszka"=smoczka - który moja teściowa próbuje przepchnąć przy każdym dziecku (bo mój mąż tak mówił, niby nie uczony przez nikogo - może i przekręcał, ale coś mi się to wątpliwe wydaje ) "ata" albo "dada" na wyjście na dwór - jedno moja babcia a drugie opiekunka (opiekunka kilku takich słów "nauczyła" Olę, ale że wiedziała że nie aprobuję, to jak była przy mnie mówiła normalnie, chyba że jej się wymsknęło z przyzwyczajenia więc ostatecznie Ola też mówiła normalnie, tyle że rozumiała te "inne", Jeremka opiekunce nie udało się przekonać do żadnego takiego - za duży już był widocznie) jedyne co akceptuję to "cacy, cacy" i "papa" tego drugiego to chyba nie trzeba wyjaśniać, to pierwsze w zasadzie nie wiem czym by można zastąpić - chodzi o pogłaskanie i pokazanie że się kogoś przeprasza lub akceptuje... nie bardzo wiem jak to zastąpić u takiego rocznego dziecka np. wiec używałam, ale żadne z moich dzieci teraz już nie używa tego, mimo że córka ma dopiero 2,5 - ale zasób słów ma już na tyle duży że nie jest to potrzebne

ale za to zdrabniam, również w rozmowach z dorosłymi, więc do dzieci tym bardziej... dzieci które wcale nie zdrabniają wydają mi się nie do końca naturalne - w końcu do Basi nie mówię Barbaro, a do Oli Aleksandro, często mówię autko, samochodzik, idź do łóżeczka i przykryj się kołderką...
co do wpływu na dzieci - ma to wpływ - mój syn używa bardzo dużo zdrobnień w mowie (tyle co ja) ale zna też nazwy normalne... że tyle zdrobnień używa uświadomiłam sobie dopiero u logopedy, która jak mu pokazywała obrazki, to było: krówka, konik itp... a nie krowa, koń... nie wydaje mi się jednak żeby to było niewłaściwe i groźne dla czegokolwiek, więc zdrabniam nadal

z kolei nie zgadzam się z teorią, że dzieci zaczynają późno mówić bo się do nich nie mówi i seplenią jeśli się do nich sepleni - tzn. w drugą stronę to działa... jak się do dziecka nie mówi to i ono mówić nie będzie - bo niby jak się ma nauczyć, ale nie zawsze to że nie mówi, albo sepleni wynika z tego, a tak się teraz przyjęło uważać, co odczuwam czasami dość boleśnie - ja dużo mówiłam do moich dzieci, używając prawie pełnego zasobu słów a Jeremi nie mówił bardzo długo i nadal ma problemy z wyartykułowaniem niektórych głosek... za to chwilę po Mama było dziura, kwiatek, potem Tata itp. a zaraz potem "kombajn" i inne dziwadła typu "zaklinować"... Fakt że wiele słów ciężko było zrozumieć bo on mówił je bardzo niewyraźnie, ale zasób słów miał bardzo duży już w wieku 3 lat i jak ktoś chciał słuchać to synek długo szukał innych opisowych/zamienników, żeby być zrozumianym,...
Ale przykro mi się robi jak słyszę, że ktoś mówi jak słyszy Jeremka: no moje dziecko już w wieku 3 lat mówiło ładnie, no ale ja mu dużo czytałem..., bo też czytałam, mówiłam, rozmawiałam, nie sepleniłam i nie wystarczyło to do artykulacji dźwięków... bo wędzidełko krótkie i takim dzieciom trudniej jest nauczyć się mówić ładnie

a co do wysadzania, to moja Mama miała 5 dzieci i wszystkie "wysadzała" na kupkę od ok 3miesiąca życia, jak nauczyła się rozpoznawać symptomy, kupy "w majtki" nie robiliśmy już od ok 8-12miesięcy, zależy kto na pewno się da nawet przy trójce maluchów, bo ja byłam długo sama a potem pod rząd była trójka mojego rodzeństwa, w odległościach ok 1,5-2lat, ale nie wiem jak by to było gdyby z siusianiem też chciała
ja sama jestem zbyt leniwa na takie coś, choć ze starszą córką jak w którymś momencie nie mogliśmy zaleczyć odparzenia (pomogła jedna konkretna maść) to trochę ją wysadzałam właśnie (siku i kupa), bo nie mogła się załatwić, tak ją szczypało że bardzo płakała a na rękach, przy puszczonym kranie obmywana wodą jakoś szło i potem też kilka dni wytrzymałam skoro szło tak super, ale mieliśmy wyjazd, tam nie szło i już mi się nie chciało od nowa...
więc moje dzieci odpieluchowane zostały jako świadome całkowicie o co chodzi itp... i zgadzam się ze współczesną ideą po co dzieci zmuszać i zawstydzać (spotkałam się z tym, synka w przychodni pielęgniarka próbowała zawstydzić że taki duży i robi w pieluchy)... z synem czekałam do 2,5 lat na gotowość do tematu, córka miała ją w wieku 2 lat... ale myślę że gdybym wcześniej pociągnęła to wysadzanie, to w sposób naturalny i bezstresowy byłaby odpieluchowana dużo wcześniej... ale jak już wtedy nie skorzystałam z jej gotowości do tematu, to czekałam do kolejnej okazji

Cytat:
Napisane przez dusia_tcv Pokaż wiadomość
Czytałam i wiem o co chodzi i wiem że dziecko nie siedzi ale chciałam podkreślić że nie chodzi w jakiej pozycji dziecko jest tylko że tak małe dziecko wykorzystuje nie właściwe mięśnie i tylko tyle ...... oczywiście nie neguje tego co robią tylko mnie przeraża fakt np że dziecko w dorosłym życiu może popuszczać
Sam fakt wypatrywania sygnałów i wysadzanie po spaniu piciu to tak ale tak małe dziecko dla mnie osobiście jest za małe i bała bym się komplikacji w dalszym życiu
ale jak robi samo bez wysadzania to też robi jakoś i używa jakichś mięśni - w tym wysadzaniu, o jakim ja czytałam nie zmienia się pozycji dziecka, tzn w ogóle się w nią nie ingeruje, po prostu się je "uwalnia z pieluchy" i trzyma, albo podkłada coś... np. kubeczek na kupkę podczas karmienia w pozycji do karmienia...
moja Mama po prostu rozwijała pieluchę i podkładała ceratkę + papier toaletowy, a "wysadzała" w sensie wysadzania, dopiero jak dziecko już siedziało - za każdym razem zachowywała pozycję w jakiej i tak ową "kupę" robiliśmy...
myślę ze jak się robi odpowiednio to nie jest to szkodliwe, ale "treningi czystości" mogą być bardzo różne i niektóre formy na pewno mogą być niebezpieczne...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 13:01   #1391
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

joanna, i like it
tu jest bardzo podobna skrzynka z grawerem z tej samej firmy tylko że tańsza i nie jest biała tylko jasne drewno
http://allegro.pl/pudelko-wspomnien-...563498618.html
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 13:03   #1392
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
Ej... No nie straszcie z tym seplenieniem, bo Mikołaja dziadek właśnie tak do niego mówi :P mam mu zabronić?
Widują sie raz na tydzień albo i rzadziej. To chyba nie będzie miało wpływu jak my mówimy normalnie ?

A wiecie ze znam taka jedna pare, która w ramach czułości tak do siebie sepleni
Nawet przy ludziach.
Np. Zjeś kochanie pajuwecke ? LoL

I jeszcze przypadek jak dziecko nie seplenilo ale nazywało rożne rzeczy po swojemu bo rodzice nie wyprowadzali go z błędu i tez nazywali rzeczy tak jak ich pociecha robiła to w pierwszym etapie mówienia. A wiadomo wtedy dzieciaki rożne słowa wymyślają


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:13 ----------

Brrrrrr... Niby słoneczko a strasznie wieje !


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
takie coś to mu chyba nie zaszkodzi jednak o ile to nie dziadek będzie jego nauczycielem mowy - nie oszukujmy się jest różnie i nawet nie chodzi o Wasze chęci - ale o to kto dla dziecka będzie autorytetem w tej dziedzinie, poza tym dziadek może za momencik przestać seplenić jak tylko mały zacznie się bardziej ruszać i zacznie traktować to mówienie bardziej jak do niego a nie dla niego...

ja np. teraz do małej bardzo dużo "mówię" naśladując jej dźwięki i ona ze mną gada... w sumie jak się zastanowić to jeszcze gorzej niż seplenienie... ale mi to minie za chwilę

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Cześć

U nas ciężka noc, bo Małą dopadł jednak katar i dopiero po pokropieniu w pokoju Olbasem ładnie usnęła. Swoją drogą 20-7 tylko 2 pobudki no ale teraz po katarku prawie śladu nie ma, synek też taki miał jednodniowy
Czy Wasze zakatarzone dzieci też miały taką poprawę w dzień?

Co do mówienia, to do synka zawsze mówilismy normalnie, dużo spedzał czasu z dziadkami, a w wieku 1,5 roku mówił pełnymi zdaniani teraz już zupełnie jest gaduła, nawet po angielsku

Co do nocnika, to synek oduczył sie całkiem w wieku 2 lat i 5 m-cy, wcześniej robił na nocnik, ale nie czuł potrzeby, więc wg mnie trzeba na ten moment poczekać.



Jakie macie aspiratory do noska? bo mam tylko gruszke, a coś chyba jednak kupię.
ja mam taki najtańszy (tzn. zakupiony w aptece w cenie najniższej - była na niego jakaś promocja), wybrałam taki (kierując się tylko ceną) bo nie wiem czym one mogłyby się różnić... mój ma rurkę, kawałek plastiku zakończony końcówką do nosa, w plastiku umieszcza się kawałek watki jako filtr przytrzymujący katar przed przedostaniem się do rurki...
chyba że ten katarek podłączany do odkurzacza - polecał mi go kolega, który ma żonę pediatrę i 2 dzieci, które tego używają, ale mimo wszystko nie mam zaufania do czegoś takiego...
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 13:07   #1393
Integra
Zakorzenienie
 
Avatar Integra
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 4 616
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Mam ochotę na jakąś zmianę w wyglądzie. Kurcze, obcięłabym włosy trochę bardziej niż zazwyczaj, bo moje proste i długie już mi się nudzą. W ciąży zaczęły rosnąc jak szalone i o dziwo nadal nie wypadają chwała hormonom
Ja się czaję na wizytę w salonie Alchemik (Tomasza Schmidta, tego z "Ostrego cięcia"), ale to w przyszłym roku jak będę wracała do pracy.... i odłożę kasę
Cytat:
Napisane przez Iza188 Pokaż wiadomość
A wiecie ze znam taka jedna pare, która w ramach czułości tak do siebie sepleni
Nawet przy ludziach.
Np. Zjeś kochanie pajuwecke ? LoL

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Jakie macie aspiratory do noska? bo mam tylko gruszke, a coś chyba jednak kupię.
Ja też mam gruszki, ale młoda ich nie lubi, choć mi się dobrze nimi wyciąga. Myślałam o kupnie Fridy, bo dziewczyny chwalą.
__________________

Integra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 13:20   #1394
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez Integra Pokaż wiadomość
Ja się czaję na wizytę w salonie Alchemik (Tomasza Schmidta, tego z "Ostrego cięcia"), ale to w przyszłym roku jak będę wracała do pracy.... i odłożę kasę



Ja też mam gruszki, ale młoda ich nie lubi, choć mi się dobrze nimi wyciąga. Myślałam o kupnie Fridy, bo dziewczyny chwalą.
ja mam taki:
http://img.urodaizdrowie.pl/wp-conte.../03/66049b.jpg
i żadne moje dziecko tego nie lubiło gruszki też nie - choć próbowałam... zawsze się zastanawiam skąd oni biorą na filmikach te zadowolone dzieci, bo dzieci moich znajomych przy wyciąganiu kataru też zawsze płakały , ale i tak bym moich dzieci na tamte z reklam nie wymieniła
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 13:27   #1395
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Ja mam Friede do nosa, te oryginalna, ale nie wiem czy bym ją polecala. Ja jej nie lubię.
Jeremiemu wszystko jedno.

Wróciliśmy z zakupów, wyszliśmy o 9:30 i dopiero wróciliśmy.
Mam nowe buty a Jimmy milion rzeczy

Co ja jeszcze chciałam... Ach! O tym wysadzaniu Dziecka. Ja nie jestem zwolenniczką. Miałam 1,5 roku jak przestałam całkowicie robic w pieluchy (mając rok nosilam tylko na noc na w razie co). Tyle, ze byłam Dzieckiem wychowanym na tetrowkach. Pampki tylko na spacer i na noc.
Ale tak jak mowię, ja zwolenniczka wysadzania Maluchów nie jestem. Uważam, ze jest to bez sensu kompletnie. I z punktu widzenia psychologii nie podoba mi sie to.
Ale to wyłącznie moje zdanie.


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:07   #1396
camillet
Raczkowanie
 
Avatar camillet
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 332
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Dzien dobry odzywam sie po dluuugi czasie, pewnie malo kto mnie pamieta...milo widziec te daty narodzin Waszych maluszkow...widze ze wiekszosc urodzila przed czasem.gratuluje wszystkim mamusiom. Ja urodzic mialam pierwotnie 10 lipca, potem termin przesunal sie na 27 czerwca a finalnie Tomcio opuscil moj brzuch w okropnych okolicznosciach , przz cc 17 lipca. Klopsik wazyl 4380 i mial 57cm, jest wiec chyba watkowym rekordzista. Jutro konczy 2 miesiace i jest przeslodkim aniolkiem, ktpry od 3 doby spi ciagirm 8 h w nocy braciszek starszy kocha Go bardzo od samego poczatku i poza pepowina ktora dalej nam nie odpadla, nic nie przypomina nam juz strachu dnia, w ktorym o 21.53 przyszedl na swiat.
camillet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:07   #1397
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Jeśli chodzi o aspirator to jak dla mnie "katarek" do odkurzacza jest bezkonkurencyjny, teraz niedawno jak mały miał katar to tylko dzięki nie mu nic nie poszło dalej. W nocy żeby wszystkich nie budzic najpierw używałam fridy (katar wodnisty), potem gruszki (katar gęsty) i tak jak agatka pize przy każdym jednym z tych sprzętów przy wyciąganiu był ryk, no ale coś za coś

Ze sposobem mówienia do dziecka, to uważam że nie powinno się seplecić ale w sposób podany przez Integrę, bo "cio tam" czy "a ti ti ti" w moim wydaniu napewno maluchowi nie zaszkodzi. Trzeba się pilnować bardzo kiedy dziecko już namiętnie powtarza, jak moja córa.. w sierpniu była u nas 4,5 letnia córka szwagierki i Matylda po kilku dniach spędzonych w całości z nią, podchwyciła tyle jej tekstów że szok, włacznie z tonacją głosu i naciskiem na daną sylabę, właściwym kontekstem.. a że ta kuzynka dwujęzyczna to łatwo zauważyć skąd zaczerpnęła bogate słownictwo typu "ja wiem co mam robić" albo "nie możesz!..." <- i tu wstaw odpowiednio patrzeć, dotykać, mówić... Generalnie przysłowie "kto z kim przestaje takim się staje" u nas nabrało bardzo realnego wymiaru...
No ale zboczyłam z tematu, uważam że prawidłowa wymowa jest ważna po mniej więcej 6 miesiącach, wcześniej to jak mówimy nie ma wpływu na dziecko, no ale nie mam na poparcie tej teori żadnych badań, tylko własna obserwacja
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:15   #1398
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
Dzien dobry odzywam sie po dluuugi czasie, pewnie malo kto mnie pamieta...milo widziec te daty narodzin Waszych maluszkow...widze ze wiekszosc urodzila przed czasem.gratuluje wszystkim mamusiom. Ja urodzic mialam pierwotnie 10 lipca, potem termin przesunal sie na 27 czerwca a finalnie Tomcio opuscil moj brzuch w okropnych okolicznosciach , przz cc 17 lipca. Klopsik wazyl 4380 i mial 57cm, jest wiec chyba watkowym rekordzista. Jutro konczy 2 miesiace i jest przeslodkim aniolkiem, ktpry od 3 doby spi ciagirm 8 h w nocy braciszek starszy kocha Go bardzo od samego poczatku i poza pepowina ktora dalej nam nie odpadla, nic nie przypomina nam juz strachu dnia, w ktorym o 21.53 przyszedl na swiat.

Pamiętamy, pamiętamy
Kurczę, niedobrze, ze kikut jeszcze Wam nie odpadł Jeremiemu trzymał sie 4 tygodnie, wiec tez dość długo...
I przykro mi bardzo, ze okoliczności porodu były niefajne.

A poza wszystkim bardzo gratuluje Tomek rzeczywiście gigantyczny

Mam nadzieje, ze bedziesz sie częściej odzywać


Wczoraj koleżanka opowiadała mi o okropnym porodzie swojej znajomej. Rodziła na Madalińskiego w Warszawie (u Chazana). Masakra... To, co jej zrobili to po prostu szok. Mam nadzieje, ze pozwie ich.


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:18   #1399
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez camillet Pokaż wiadomość
Dzien dobry odzywam sie po dluuugi czasie, pewnie malo kto mnie pamieta...milo widziec te daty narodzin Waszych maluszkow...widze ze wiekszosc urodzila przed czasem.gratuluje wszystkim mamusiom. Ja urodzic mialam pierwotnie 10 lipca, potem termin przesunal sie na 27 czerwca a finalnie Tomcio opuscil moj brzuch w okropnych okolicznosciach , przz cc 17 lipca. Klopsik wazyl 4380 i mial 57cm, jest wiec chyba watkowym rekordzista. Jutro konczy 2 miesiace i jest przeslodkim aniolkiem, ktpry od 3 doby spi ciagirm 8 h w nocy braciszek starszy kocha Go bardzo od samego poczatku i poza pepowina ktora dalej nam nie odpadla, nic nie przypomina nam juz strachu dnia, w ktorym o 21.53 przyszedl na swiat.
ja pamiętam cieszę się że zajrzalaś do nas i gratuluję narodzin synka, super że chłopaki się dogadują i że młodszy nie daje popalić
nie wiem co to za okoliczności i z wrodzonego taktu nie będę pytać, ale cieszę się że wszystko co złe za Wami, mam nadzieję że już wszystko będzie się Wam układać 'jak brak'

mamaya a z punktu widzenia psychologii co jest nie tak z wysadzaniem?
jakie buty zakupiłaś? ja własnie stałam się szczęśliwą posiadaczką kolejnych bikerów pierwszy raz kupiłam buty przez internet i ciekawa jestem czy będą pasować w ogóle popłynęłam z zakupami przez neta, ech ... ciekawe czy się nie pochlastam po odebraniu przesyłek
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 14:33   #1400
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Mamaya a co tam się działo przy tym porodzie na Madalinskiego? Ja tez tam rodzilam.
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:34   #1401
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Eydrith, a ja postawiłam na sportowe buty Adidas ZX Flux w panterke

cinilla, dziewczyna miała termin na 1 sierpnia, zgłosiła sie do szpitala 1., odesłali ją po KTG, 14.08 rownież zgłosiła sie na KTG, odesłali ja do domu, ostatecznie 19.08 dostała skurczy i 20. urodziła. ALE! Synek miał 57 cm i ważył 5 kg, dziewczyna popękała od szyi do pleców niemalże i pękła jej macica w dwóch miejscach. Zszyli jej macice i po trzech dniach wywalili ją do domu. Następnego dnia szwy na macicy jej puściły, wrocila na Madalińskiego, gdzie odmówili jej pomocy.

Mam nadzieje, ze gnoje za to odpowiedzą. Tym bardziej, ze to nie pierwszy tak ekstremalny przypadek na Madalińskiego.

Wysłane z iPhone

Edytowane przez mamaya
Czas edycji: 2014-09-16 o 14:39
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:45   #1402
katulla
Raczkowanie
 
Avatar katulla
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 43
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Witajcie. Mnie zapewne nie pamiętacie bo nie udzielalam sie zbyt czesto i teraz chcialam zaczac na nowo. Ale tchnela mnie do tego camillet bo ja takze moje dziecko urodzilam 17 lipca (termin z OM na 12 lipca) i takze w okropnych okolicznosciach i dlugosc ta sama bo 57 cm. tylko moja panna wazyla 3550g. Ale wszystko co zle za nami i powoli zapominamy o tym co przeszlysmy. Wlasnie przygotowywujemy wszystko do chrztu naszej Agatki bo odbedzie sie 28 wrzesniajuz sie nie moge doczekac przyjecie robimy w lokalu wiec nie mam za duzo na glowie. I jutro moja corka konczy 2 miesiace tak jak synek camillet

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 15:45 ---------- Poprzedni post napisano o 15:38 ----------

nasz aspirator do noska nazywa sie "sopelek" i ja osobiscie polecam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
katulla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:46   #1403
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez katulla Pokaż wiadomość
Witajcie. Mnie zapewne nie pamiętacie bo nie udzielalam sie zbyt czesto i teraz chcialam zaczac na nowo. Ale tchnela mnie do tego camillet bo ja takze moje dziecko urodzilam 17 lipca (termin z OM na 12 lipca) i takze w okropnych okolicznosciach i dlugosc ta sama bo 57 cm. tylko moja panna wazyla 3550g. Ale wszystko co zle za nami i powoli zapominamy o tym co przeszlysmy. Wlasnie przygotowywujemy wszystko do chrztu naszej Agatki bo odbedzie sie 28 wrzesniajuz sie nie moge doczekac przyjecie robimy w lokalu wiec nie mam za duzo na glowie. I jutro moja corka konczy 2 miesiace tak jak synek camillet

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
heloł

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Eydrith, a ja postawiłam na sportowe buty Adidas ZX Flux w panterke

cinilla, dziewczyna miała termin na 1 sierpnia, zgłosiła sie do szpitala 1., odesłali ją po KTG, 14.08 rownież zgłosiła sie na KTG, odesłali ja do domu, ostatecznie 19.08 dostała skurczy i 20. urodziła. ALE! Synek miał 57 cm i ważył 5 kg, dziewczyna popękała od szyi do pleców niemalże i pękła jej macica w dwóch miejscach. Zszyli jej macice i po trzech dniach wywalili ją do domu. Następnego dnia szwy na macicy jej puściły, wrocila na Madalińskiego, gdzie odmówili jej pomocy.

Mam nadzieje, ze gnoje za to odpowiedzą. Tym bardziej, ze to nie pierwszy tak ekstremalny przypadek na Madalińskiego.

Wysłane z iPhone
fajne mam słabość do zwierzęcych printów

a to co opisujesz to hardcore zresztą chazan to niezły ******** ... mam nadzieję że laska wróci do szpitala z prawnikiem i da im popalić. Chociaż nie ma odpowiedniego odszkodowania za taki koszmar
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 14:59   #1404
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Eydrith, ja rownież mam taka nadzieje. Moja koleżanka poznała Chazana mając praktyki na Madalińskiego, mówiła, ze skur***** straszny i służbista. Ale czego sie spodziewać...
Masakra. W każdym razie ten szpital jest kolejnym szpitalem warszawskim, ktory bede doradzać.


Wysłane z iPhone
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 15:06   #1405
Eydrith
Zadomowienie
 
Avatar Eydrith
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1 667
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Cytat:
Napisane przez mamaya Pokaż wiadomość
Eydrith, ja rownież mam taka nadzieje. Moja koleżanka poznała Chazana mając praktyki na Madalińskiego, mówiła, ze skur***** straszny i służbista. Ale czego sie spodziewać...
Masakra. W każdym razie ten szpital jest kolejnym szpitalem warszawskim, ktory bede doradzać.


Wysłane z iPhone
OD-radzaj go my dear w ogóle ostatnio szpital dostał od mediów niezłą antyreklamę, i chwała Bogu, że tak powiem dobrze chociaż że takie sprawy są nagłaśniane, bo inaczej to u nas chyba nigdy nic się nie zmieni zero empatii i jakiegokolwiek szacunku ... na szczęście nie w każdym przypadku, coby nie generalizować.
__________________
eat U alive
Eydrith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 15:18   #1406
cinnilla88
Raczkowanie
 
Avatar cinnilla88
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 309
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Wszystko zależy na kogo się trafi
__________________
PROSIMY O GŁOS! CODZIENNIE MOŻNA GŁOSOWAĆ NA LAURĘ TUTAJ
cinnilla88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 15:19   #1407
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

mamaya sytuacja straszna, masakra.. współczuję znajomej.. ;/
A o Chazanie po głośnej aborcyjnej akcji miałam dobre zdanie, bo dla mnie zabijanie jest niedopuszczalne czy dziecko ma 2 lata czy 2 miesiące w brzuchu.. No ale temat ciężki, nie chcę tu rozpętać piekła
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 15:23   #1408
mamaya
Zakorzenienie
 
Avatar mamaya
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3 114
9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

Eydrith, siostro - mistrzyni dwuznaczności
Masz rację. Kiedyś szpital na Madalińskiego był jednym z najlepszych w Warszawie.
Mam nadzieję, że po tym, co się tam niejednokrotnie niestety wydarzyło ostatnimi czasy, ten szpital stracił na dobre pozytywna opinię.

debesciara, kazdy oczywiscie moze mieć swoje poglądy I nikomu nic do tego.
Ja nie wstydzę sie tego, ze jak dowiedziałam sie o ciazy to myslalam o aborcji i bardzo poważnie ja rozważałam.
Cieszę sie, ze sie na nia nie zdecydowałam, bo mam cudownego Syna, którego kocham nad życie.
Ale rozumiem osoby, które usuwają ciąże. Rozumiem takze przeciwników aborcji. Kazdy ma prawo do swojej opinii, swoich przekonań. Czy mnie osobiście sie one podobają czy nie



Wysłane z iPhone

Edytowane przez mamaya
Czas edycji: 2014-09-16 o 15:29
mamaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 15:48   #1409
Iza188
Rozeznanie
 
Avatar Iza188
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 625
9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

No nie, ale tematy. Aż mi sie mój pobyt w szpitalu przypomniał :/

Mamaya - spoko butki, jak nie lubię adidasa to te mogą byc. Oczywiście je wygooglam od razu. Szkoda, ze nie ma z czarna podeszwa. Dawaj fotę stopy! mój M. Wisi mi prezent namawia mnie na new balance ale nie jestem przekonana...wybrał szaro fioletowe...ehhh


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 16:48 ---------- Poprzedni post napisano o 16:48 ----------

Wielkie cześć córkom marnotrawnym.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Iza188 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 15:52   #1410
dusia_tcv
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 785
Dot.: 9 miesięcy na Poczekalni, teraz bawimy na Odchowalni. MAMUSIE LIPIEC 2014

mamaya co do aborcji zgadzam sie z tobą


Szpitale ogólnie coraz bardziej traktują przedmiotowo w starogardzie jak leżałam kontrolnie to w nocy kobieta dostała zator rano przyszła pielęgniarka i juz ta kobieta i dziecko nie żyli a teraz koleżance urodziła się perełka miała 10 punktów położne zostawili dziecko same i dziecko zmarło przez zadławienie Każdy szpital ma coś na sumieniu i naprawdę trafić na dobry personel to cud
dusia_tcv jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-21 19:49:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:54.