Wrześniowy shred językowy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-14, 19:49   #151
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Bardzo wolno idzie mi przerabianie English Grammar in Context, większość cwiczeń jes na pisanie a nie testowych. Udało się na razie 27/50 i ruszyłam ze słowkami. Jak tylko gruntownie powtórzę gramatykę angielsķą to zabieram się za niemiecki, czyli będzie to chyba początek grudnia.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-15, 22:04   #152
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Ja się w wątku mało udzielam, ale dzielnie walczę: regularnie czytam artykuły w niemieckich gazetach, oglądam seriale po angielsku i mam zajęcia z włoskiego
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 09:07   #153
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

ja tak samo, w sumie mało tu piszę, ale robię coś w zasadzie codziennie, czytam artykuły, uczę się słówek, tylko z tą gramatyką coś mi nie idzie
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 09:45   #154
pepsikolakokakola
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 986
Dot.: Wrześniowy shred językowy

nauke niemieckiego obiecuje sobie od dawna...liznelam tylko jakies podstawy. chcialabym zapytac czy do nauki niemieckiego jest moze cos w stylu "penguins readers"?
pepsikolakokakola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 16:06   #155
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Dziewczyny, niech któraś da mi kopa motywacyjnego, zaczął się wrzesień i mam ciągle jakieś korepetycje, jestem tak zmęczona, że ledwo co robię... Jestem na siebie wściekła, ale jak poprowadzę 5 h pod rząd to po prostu nie mam siły. Nawet jak mam czas to ledwo co robię..
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 16:46   #156
AgggJ
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zakopane
Wiadomości: 643
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Mnie już też zaczyna brakować czasu :/. Ale nie poddaje się o ciągle coś tam robię z tymi językami . Raz więcej, raz mniej. Ale pocieszam się, że codziennie mam angielski albo niemiecki w szkole . Zawsze to coś .
__________________
Mój kanał YouTube
Instagram
AgggJ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 16:50   #157
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez AgggJ Pokaż wiadomość
Mnie już też zaczyna brakować czasu :/. Ale nie poddaje się o ciągle coś tam robię z tymi językami . Raz więcej, raz mniej. Ale pocieszam się, że codziennie mam angielski albo niemiecki w szkole . Zawsze to coś .
Ja się nie mogę doczekać aż się studia zaczną bo będę mieć ciągle angielski.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 17:28   #158
Diana Korzeb
Raczkowanie
 
Avatar Diana Korzeb
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Dundee
Wiadomości: 145
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez pepsikolakokakola Pokaż wiadomość
nauke niemieckiego obiecuje sobie od dawna...liznelam tylko jakies podstawy. chcialabym zapytac czy do nauki niemieckiego jest moze cos w stylu "penguins readers"?
Jest , mają je między innymi wydawnictwa Hueber, Langenscheidt, Cideb, Edgard, Klett i Cornelsen. Moje ulubione to te Cidebu, ale co kto lubi . Tutaj znajdziesz linki do tytułów Huebera i Langenscheida, ewentualnie możesz sobie sprawdzać osobno na stronie każdego wydawnictwa.

@ShrinkingViolet to rób sobie sensowne przerwy, ja jestem nie do życia jak mam 5 godzin zajęć pod rząd, więc ustaliłam sobie optymalny plan i więcej niż 3-4 na raz nie mam. Chociaż fakt, przy dużej ilości zajęć wieczorem mam już tylko ochotę na seriale i nie robię żadnych ćwiczeń :/
__________________
Archeolog to idealny kandydat na męża - im kobieta starsza, tym bardziej się nią interesuje

Edytowane przez Diana Korzeb
Czas edycji: 2014-09-16 o 17:30
Diana Korzeb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 18:18   #159
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Połowa miesiąca za nami. Zadowolone z postępów?
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 18:39   #160
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Połowa miesiąca za nami. Zadowolone z postępów?
Nie bardzo, niby coś robię ale straciłam te niesamowite tempo które miałam przez 2 miesiące. No ale pracuję nad tym.

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Diana Korzeb Pokaż wiadomość

@ShrinkingViolet to rób sobie sensowne przerwy, ja jestem nie do życia jak mam 5 godzin zajęć pod rząd, więc ustaliłam sobie optymalny plan i więcej niż 3-4 na raz nie mam. Chociaż fakt, przy dużej ilości zajęć wieczorem mam już tylko ochotę na seriale i nie robię żadnych ćwiczeń :/

Nierealne bo teraz wyjeżdżam na studia więc muszę upchnąć to wszystko w 2 dni weekendu jak wracam. Już teraz mam w sobotę zajęte od 9 do 16...
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-16, 19:17   #161
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Połowa miesiąca za nami. Zadowolone z postępów?

niestety
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 20:16   #162
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Dziś się zapieram - nie robię nic poza kończeniem Madame Bovary. Zostało mi równo 50 stron. W kolejce czeka Diuna i Eat, Pray, Love więc spinam się, spinam i chce to dziś skończyć.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 07:20   #163
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Wrześniowy shred językowy

może przesadzasz z iloscia korepetycji? Twój rozwój jest też ważny
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 10:52   #164
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez kaasi Pokaż wiadomość
może przesadzasz z iloscia korepetycji? Twój rozwój jest też ważny
Też o tym myślałam, ale jak mam mniej to już w ogóle się rozkładam. Odkąd zaczęłam udzielać korepetycji mam dużo lepsze oceny na studiach - łatwiej mi się spiąć. Jestem dziwnym typem człowieka, czym więcej mam czasu tym mniej robię.. Zobaczymy jak będzie w roku bo nie wybadałam jeszcze kiedy nastąpi punkt krytyczny w ilości uczniów.

Btw - Madame Bovary skończona. Nigdy więcej nie tknę tej książki. Nie powinnam chyba ruszać tak zwanych klasyków bo jak czytam nie-klasyk i mi się nie spodoba to odkładam na półkę po skończeniu i tyle, a jak nie spodoba mi się klasyk to zastanawiam się czego nie zrozumiałam, że wszyscy się tak zachwycają, a mnie książka nudzi. Zabieram się za Eat, Pray, Love,

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-17 o 10:58
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 14:46   #165
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Też o tym myślałam, ale jak mam mniej to już w ogóle się rozkładam. Odkąd zaczęłam udzielać korepetycji mam dużo lepsze oceny na studiach - łatwiej mi się spiąć. Jestem dziwnym typem człowieka, czym więcej mam czasu tym mniej robię.. Zobaczymy jak będzie w roku bo nie wybadałam jeszcze kiedy nastąpi punkt krytyczny w ilości uczniów.

Btw - Madame Bovary skończona. Nigdy więcej nie tknę tej książki. Nie powinnam chyba ruszać tak zwanych klasyków bo jak czytam nie-klasyk i mi się nie spodoba to odkładam na półkę po skończeniu i tyle, a jak nie spodoba mi się klasyk to zastanawiam się czego nie zrozumiałam, że wszyscy się tak zachwycają, a mnie książka nudzi. Zabieram się za Eat, Pray, Love,
Być może marketing wspomaga wywołać w ludziach zachwyt

Połowa września za nami, ja jestem wmiare zadowolona, mogłabym się bardziej przykładać, ale nie jest źle.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 21:40   #166
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Dzisiaj: 5 stron z podręcznika i 3 artykuły z Dw - no, w końcu coś się ruszyło
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 21:45   #167
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

ja oczywiście dzisiaj znów francuski i angielski niestety też i niestety stwierdzam, że moja mózgownica jest bardzo anty nastawiana na ten język
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 21:52   #168
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
ja oczywiście dzisiaj znów francuski i angielski niestety też i niestety stwierdzam, że moja mózgownica jest bardzo anty nastawiana na ten język
Potrzebny Ci do pracy czy coś? Bo jeśli go tak nie lubisz to czarno to widzę.
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 22:05   #169
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

niestety jest potrzebny, też to cienko widzę ale muszę
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-17, 22:11   #170
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
niestety jest potrzebny, też to cienko widzę ale muszę
Jak prowadzę korki z trudnymi uczniami, którzy muszą uczyć angielskiego bo właśnie praca/rodzice każą/matura i mają tak głęboko zakorzenioną niechęć to zaczynam od "odbrzydzania". Spróbuj się wkręcić w kulturę tego kraju. Ja tak robiłam jak mentalnie rzygałam francuskim (przez nauczycielkę). Potem dopiero zaczęłam go lubić - powoli dawkowałam sobie różne smaczki o kulturze tego kraju, o ich zwyczajach i było mi za każdym razem trochę łatwiej. Teraz już nie muszę bo aż sama lgnę. To samo robię z uczniami, zawsze ta niechęć albo znika albo znacząco się zmniejsza. Uczyć się czegoś czego się nie lubi to prawdziwa katorga i wyjścia są dwa - albo to porzucić albo zacząć lubić bo inaczej owoców ogromnych nie będzie.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-17 o 22:12
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 22:40   #171
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

będę musiała tak właśnie spróbować z francem to właśnie tak jakoś naturalnie wychodzi, ciągle, a to gazetka, a to tv, nowe słówka, ciekawostki - po prostu ciągle coś, a z angolem to mi całe życie jak po grudzie idzie - no może w sumie cieszyłam się z niego w 2 i części 3 gim później znów mi przeszło i wrócić nie chce jakoś
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 22:44   #172
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
będę musiała tak właśnie spróbować z francem to właśnie tak jakoś naturalnie wychodzi, ciągle, a to gazetka, a to tv, nowe słówka, ciekawostki - po prostu ciągle coś, a z angolem to mi całe życie jak po grudzie idzie - no może w sumie cieszyłam się z niego w 2 i części 3 gim później znów mi przeszło i wrócić nie chce jakoś
A skąd właściwie ta niechęć? Nie podoba Ci się brzmienie, jakieś traumy z nauczycielem, za duże poczucie obowiązku?
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 23:04   #173
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
A skąd właściwie ta niechęć? Nie podoba Ci się brzmienie, jakieś traumy z nauczycielem, za duże poczucie obowiązku?
dla mnie ten język jest zwyczajnie nielogiczny Pomijając już to (chociaż w sumie to się chyba nie da), że po tylu latach nauki mam wrażenie, że zaczynam z poziomu A -1 (ten - to nie żadna pomyłka ) Poza tym, za brzmieniem chyba też jakoś szczególnie nie przepadam

Edytowane przez nerveuse
Czas edycji: 2014-09-17 o 23:05
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-17, 23:50   #174
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
dla mnie ten język jest zwyczajnie nielogiczny Pomijając już to (chociaż w sumie to się chyba nie da), że po tylu latach nauki mam wrażenie, że zaczynam z poziomu A -1 (ten - to nie żadna pomyłka ) Poza tym, za brzmieniem chyba też jakoś szczególnie nie przepadam
On jest do bólu logiczny, na pewnym poziomie nawet nie musisz wiedzieć, że na x jest zasada taka i taka. Po prostu to robisz. Czasem aż zła jestem bo już mnie coraz mniej rzeczy w nim zaskakuje. Ale to przyjdzie z czasem.

---------- Dopisano o 00:50 ---------- Poprzedni post napisano o 00:14 ----------

Dziś było w miarę tak jak powinno. Po jednej godzinie korków zmusiłam się do nauki i potem poszło z górki:

- 5 rozdziałów Eat, Pray, Love
- 1 odcinek DH
- 1 rozdział Advanced Grammar in Use + mapa myśli
- 5 rozdziałów kursu z ang na Memrise
- 1 rozdział kursu z fr na Memrise
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 02:04   #175
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Może amerykański angielski albo australijski bardziej by Ci podszedł? Mnie Wielka Brytania i tamte okolice też nie kręcą (może troche historia) i ten akcent bleh...

Co do spadku energii i ochoty do nauki ja bym dała sobie kilka dni-do tygodnia spokój. Ja czasami tak mam, że się zatnę i nic mi do głowy nie wchodzi.
Ten tydzień jest tygodniem francuskiego, taka odskocznia od ciągłego uczenia się i przebywania w towarzystwie języka angielskiego.

Ogólnie jestem z siebie bardzo dumna! Od czerwca systematycznie codziennie coś robię i widzę postępy. Cudowne uczucie!
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 08:39   #176
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
On jest do bólu logiczny, na pewnym poziomie nawet nie musisz wiedzieć, że na x jest zasada taka i taka. Po prostu to robisz. Czasem aż zła jestem bo już mnie coraz mniej rzeczy w nim zaskakuje. Ale to przyjdzie z czasem. [COLOR="Silver"]
jak dla kogo Jak to już umiesz, to ciężko byłoby Ci powiedzieć, że jest nielogiczny, bo już go ogarniasz - więc nawet jak to byłoby największe dziadostwo to pewnie uważałabyś, że jest to logiczne i łatwe

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Może amerykański angielski albo australijski bardziej by Ci podszedł? Mnie Wielka Brytania i tamte okolice też nie kręcą (może troche historia) i ten akcent bleh...
pewnie tak by było, bo oni dużo kwestii upraszczają ale mi właśnie ten brytyjski jest potrzebny Pozostaje mi się nim faktycznie jakoś "cudownie" zainteresować


dzisiaj w planach anki z angielskiego + lekcja kolejna z angielski raz a dobrze, anki z franca i obejrzeć khumbę po francusku i jeszcze coś z tego zrozumieć
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 10:16   #177
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Wrześniowy shred językowy

wracam do angielskiego prawniczego. Wczoraj przerobione 3 readingi o real property law.
O widzę, że dyskusja o angielskim- jak dla mnie na pewno jest logiczniejszy niż francuski. Przy francuskich czasownikach nieregularnych i rodzajnikach szlag mnie trafiał. A angielski opanowałam biegle. Do francuskiego chciałabym wrócić, ale gramatyka mnie zabija.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 11:54   #178
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
jak dla kogo Jak to już umiesz, to ciężko byłoby Ci powiedzieć, że jest nielogiczny, bo już go ogarniasz - więc nawet jak to byłoby największe dziadostwo to pewnie uważałabyś, że jest to logiczne i łatwe
Logika to nie jest subiektywna rzecz. Prędzej czy później dopatrzysz się jej w angielskim bo to jest chyba najbardziej logiczny język świata, on jest wręcz matematyczny. Po prostu musisz przejść kawałek dalej żeby to zobaczyć - nie uważam, żeby był łatwy - to nie ma nic wspólnego z tym, że go umiem. Ale logiczny jest do bólu. W sumie jakbyś miała jakiś problem to wal jak w dym. Postaram się rozjaśnić.

Edytowane przez ShrinkingViolet
Czas edycji: 2014-09-18 o 12:15
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 14:54   #179
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez ShrinkingViolet Pokaż wiadomość
Logika to nie jest subiektywna rzecz. Prędzej czy później dopatrzysz się jej w angielskim bo to jest chyba najbardziej logiczny język świata, on jest wręcz matematyczny. Po prostu musisz przejść kawałek dalej żeby to zobaczyć - nie uważam, żeby był łatwy - to nie ma nic wspólnego z tym, że go umiem. Ale logiczny jest do bólu. W sumie jakbyś miała jakiś problem to wal jak w dym. Postaram się rozjaśnić.
niby nie jest subiektywna ale.... każdy inaczej czuje dany temat Dla mnie franc od początku jest logiczniejszy mimo wszystko

W sumie obejrzałam tego kumbę i bajeczka z morałem jest, polecam


Cytat:
Ale logiczny jest do bólu. W sumie jakbyś miała jakiś problem to wal jak w dym. Postaram się rozjaśnić.
Mam nadzieję, że sobie będę radziła ale jak coś chętnie skorzystam
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-18, 15:05   #180
ShrinkingViolet
Zadomowienie
 
Avatar ShrinkingViolet
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 187
Dot.: Wrześniowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że sobie będę radziła ale jak coś chętnie skorzystam
Do usług
ShrinkingViolet jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-03 10:29:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.