Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-04, 21:30   #2041
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Gluten? Mój dermatolog uważa, że to jest bzdura. Możesz jedynie poprosić lekarza o skierowania do gastrologa, który zbada Cię pod kątem nietolerancji glutenu. Jeśli masz podejrzenie o nietolerancję któregoś z pokarmów wyklucz go na 3 miesiące a potem powoli wprowadzaj. Uczulać może wszystko więc usuwania WSZYSTKICH alergenów nie wchodzi w grę. są pokarmy bardziej uczulające niż inne, ale to nie znaczy że uczulają wszystkich. badałaś się na roztocza? ich odchoty alergizują najcześciej i najmocniej a są wszedzie, głównie w pościeli, łóżku, dywanie i zasłonach. ja używam antyroztoczowej pościeli i jest git. teraz miałam remont, więc się pojawia coś na rękach, ale wystarczy maść mocznikowa.

ooo własnie polecam oprócz emolientów i sterydów maści, albo balsamy z mocznikiem 10%. na początku przy mocnych zmianach szczypie, potem się skóra przyzwyczaja i jest lepiej. ja w ten sposób nie używam sterydów i elidelu przy niedużych zmianach

EDIT: przy nietolerancjach i alergiach pokarmowych wystepują także problemy gastryczne: wzdęcia, biegunki, zaparcia, nudności czy wymioty. Jeśli testy nic nie wykazują a takich problemów nie masz, to szukaj bardziej w kierunku roztoczy, metali ciężkich, piór...
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.

Edytowane przez pannaatopowa
Czas edycji: 2014-09-04 o 21:32
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 21:51   #2042
karolina2379
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 4
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jeśli chodzi o wszelkie zapalne stany skóry polecam ziołowy krem kailas- same zioła receptura ajurwedyjska
karolina2379 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 18:41   #2043
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez karolina2379 Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o wszelkie zapalne stany skóry polecam ziołowy krem kailas- same zioła receptura ajurwedyjska
Jeśli reklamujesz, to przestań, a jeśli tak po prostu chciałaś się podzielić nowiną, to przy azs żadne ajurwedyjskie zioła nie są polecane, bo diabeł wie, co siedzi w środku i jak bardzo uczuli.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 12:40   #2044
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
Gluten? Mój dermatolog uważa, że to jest bzdura. Możesz jedynie poprosić lekarza o skierowania do gastrologa, który zbada Cię pod kątem nietolerancji glutenu. Jeśli masz podejrzenie o nietolerancję któregoś z pokarmów wyklucz go na 3 miesiące a potem powoli wprowadzaj. Uczulać może wszystko więc usuwania WSZYSTKICH alergenów nie wchodzi w grę. są pokarmy bardziej uczulające niż inne, ale to nie znaczy że uczulają wszystkich. badałaś się na roztocza? ich odchoty alergizują najcześciej i najmocniej a są wszedzie, głównie w pościeli, łóżku, dywanie i zasłonach. ja używam antyroztoczowej pościeli i jest git. teraz miałam remont, więc się pojawia coś na rękach, ale wystarczy maść mocznikowa.

ooo własnie polecam oprócz emolientów i sterydów maści, albo balsamy z mocznikiem 10%. na początku przy mocnych zmianach szczypie, potem się skóra przyzwyczaja i jest lepiej. ja w ten sposób nie używam sterydów i elidelu przy niedużych zmianach

EDIT: przy nietolerancjach i alergiach pokarmowych wystepują także problemy gastryczne: wzdęcia, biegunki, zaparcia, nudności czy wymioty. Jeśli testy nic nie wykazują a takich problemów nie masz, to szukaj bardziej w kierunku roztoczy, metali ciężkich, piór...
Dzięki wielkie za odpowiedź, problemów żołądkowych nie mam, więc to raczej nie to.

W testach robionych parę lat temu uczulenie na roztocza mi ni wyszło, ale widzę u siebie pogorszenie np. po nocy w starym hotelu, z dywanem, zasłonami i innymi "kurzołapami". Czasami też pomimo zmiany warunków jest pogorszenie i to mnie zastanawia.

Teraz mieszkam w dobrym dla alergika mieszkaniu bez zasłon, dywanów, odkurzam często łóżko, wietrzę pościel, ale głównie zimą, bo w lecie to łapie za bardzo pyłki, a niby od jakiejś tam temperatury w dół roztocza są zabijane, więc w zimie robię to często. Z tą pościelą antyroztoczową to ciekawe, mogłabyś mnie naprowadzić gdzie swoją kupiłaś i jaki to jest mniej więcej koszt?

W Ikei znalazłam np. taką za 99 zł
Wypełnienie: 50% lyocell, 50% poliester
Tkanina: 55% lyocell, 45% bawełna
- Dobry wybór dla osób mających alergię na roztocza, gdyż kołdrę można prać w pralce w temperaturze 60° C, przy której giną roztocza.
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.

Edytowane przez MariaFrancesca
Czas edycji: 2014-09-07 o 12:45
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 13:22   #2045
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Dodam od siebie, że z glutenem faktycznie jest to przekręt w ostatnich czasach, nie ma silnych i konkretnych przesłanek, jakoby miał szkodzić komuś kto nie choruje na celiakię, czy na zespół jelita drażliwego.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-07, 17:06   #2046
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Dzięki wielkie za odpowiedź, problemów żołądkowych nie mam, więc to raczej nie to.

W testach robionych parę lat temu uczulenie na roztocza mi ni wyszło, ale widzę u siebie pogorszenie np. po nocy w starym hotelu, z dywanem, zasłonami i innymi "kurzołapami". Czasami też pomimo zmiany warunków jest pogorszenie i to mnie zastanawia.

Teraz mieszkam w dobrym dla alergika mieszkaniu bez zasłon, dywanów, odkurzam często łóżko, wietrzę pościel, ale głównie zimą, bo w lecie to łapie za bardzo pyłki, a niby od jakiejś tam temperatury w dół roztocza są zabijane, więc w zimie robię to często. Z tą pościelą antyroztoczową to ciekawe, mogłabyś mnie naprowadzić gdzie swoją kupiłaś i jaki to jest mniej więcej koszt?

W Ikei znalazłam np. taką za 99 zł
Wypełnienie: 50% lyocell, 50% poliester
Tkanina: 55% lyocell, 45% bawełna
- Dobry wybór dla osób mających alergię na roztocza, gdyż kołdrę można prać w pralce w temperaturze 60° C, przy której giną roztocza.

Ja kupiłam Marex Med Line za około 150 (kołdra 220x200 (śpię z facetem), dwie duże poduszki i dwie małe), można ja prać w 95 stopniach. jest to poliester pokryty silikonem. do tego porządną bawełnianą pościel, którą można prac w 60 stopniach i nic się nie dzieje. teraz przełożyłam się na koc, który wyprałam w 60 i chyba wrócę do kołdry. Poduszki nie są wysokie i się spłaszczyły po praniu, ale sądzę że poliester silikonowany jest dobrym pomysłem. kołdrę można prać dwa razy w roku (jest to problematyczne ze względu na wielkość) i jest ok.

tyle że to nie oddycha za bardzo i jest genialne na zimne noce. na gorąc jest średni. material lyocell wydaje się być oddychający, więc można spróbować. to prawda że w 60 umierają bakterie. jak w zimie nie ma jak prać kołdry wystarczy ją wystawić na mróz, a potem odkurzyć

co do glutenu wydaje mi się, że jest to po prostu modne. jak jest modne wszelkie "eko", "fit", kiełki i inne. ja powiem, ze nasze babcie nie jadły takich rzeczy, chleb pszenny wypiekały same i żyją po 90 lat nie widząc przez pół życia lekarza. nasze pokolenie jest chorowite i żadne kiełki czy surowe ryby nie pomogą.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-10, 19:33   #2047
biszkopcik02c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 46
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja zrobiłam sobie test na gluten prywatnie, zapobiegawczo w trakcie czekania na wyniki rozpoczęłam dietę bezglutenową, po dwóch tygodniach okazało się, że nie jestem uczulona, a dieta jeszcze mi na niekorzyść wyszła, bo mało, że i tak mam problemy z nadwagą, to "udało" mi się na tej diecie kilogram przytyć Ale człowiek już w desperacji chwyta się wszystkiego, mnie już mało co pomaga, sterydy zniszczyły mi skórę, lekarzom już nie ufam, bo kompletnie się nie dokształcają - to, czego nauczyli się kilkanaście lat temu na medycynie, jest dla nich nadal aktualne. Dermatolog tylko na zmianę - sterydy, protopic, antyhistaminy i tak w kółko... Sama się leczę, po dwóch miesiącach kompletnej tragedii - zajęte twarz, szyja, kark, uda, całe ramiona i ręce, brzuch zaczynam widzieć światełko w tunelu teraz już mam suchą i lekko zaczerwienioną szyję, nieliczne plamki na buzi i dłoniach. Kosztowało mnie to wiele cierpienia, nie stosowałam żadnych maści, leków, zaczęłam za to oczyszczanie organizmu ziołami. AZS to nie tylko kwestia alergii, problem leży w naszych jelitach, które przepuszczają toksyny do organizmu. Może na jakiś czas mój koszmar się skończy Warto samemu dowiadywać się czegoś na temat naszej choroby i dokształcać się, a może znajdzie się dla nas szansa.
biszkopcik02c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 09:13   #2048
manipura
Raczkowanie
 
Avatar manipura
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: 100lica
Wiadomości: 53
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Trzy miesiące temu moja dermatolożka zaleciła picie soku z kapusty kiszonej na odkwaszenie organizmu. Coś w tym jest, gdyż nastąpiła wyraźna poprawa stanu skóry, a przy okazji wyleczyłam się z niestrawności i zgagi!
__________________
...nie warto żyć życiem niezbadanym...
manipura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 11:45   #2049
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

u mnie podobnie: elidel, antybiotyki i sterydy w kółko. żaden nie wpadł na maść robioną (w szpitalu ją dostawałam). maść chłodząca bez mentolu działa na mnie cuda. mój lekarz rodzinny zaproponował taką z kwasem bornym i nie potrzebuję sterydów. a dermatolodzy wypisywali mi maści za 4 dychy za małą tubkę (z olejem konopnym na przykład), na maść robioną krzywili się.

przy super suchych dłoniach wieczorem po kąpieli nakłądam sobie zrowo tej maści (w szpitalu dostawałam jej tyle, że rąk nie było widać) na to gaza i owinąć bandażem. po dwóch dniach skóra jest mięciutka. jak wyszłam ze szpitala to cały czas głaskałam ręce bo takie były mięciutkie
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 12:06   #2050
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja pamiętam, ze miałam roztwór kwasu bornego do przemywania twarzy - a twarz miałam wtedy w takim stanie, ze limfa się sączyła z porów i zasychała w strupy - i takiej skóry jak po tej kuracji, to długo nie miałam przedtem ani potem.
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-11, 18:30   #2051
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Czyli coś w tym kwasie bornym jest
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-16, 13:19   #2052
elsa_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 18
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja na atopowe zapalenie skóry mogę polecić krem colostrigen R, widocznie zmniejsza wysypkę. Cena tez jest ok

Edytowane przez elsa_
Czas edycji: 2014-09-16 o 14:12
elsa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-16, 13:44   #2053
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja mam skórę suchą, alergiczną, lekko atopową (momentami bardziej atopową) i to co mogę polecić to:
- do mycia twarzy ziaja med fizjoderm
- do smarowania twarzy na dzień by się nie świecić od tłustego - krem mediderm
- na noc maść tranowa, z wit. A, wiesiołkowa, alantan plus

poza tym warto łykać olej z wiesiołka i tran...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 15:38   #2054
Puu24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Olejowanie skóry atopowej

Hej Zakupiłam nie dawno (6 dni temu) olej kokosowy ponieważ chciałam go wypróbować do mojej atopowej skóry. Cierpie na ta przypadłość praktycznie od urodzenia, zmiany sa jak to mówią lekarze umiarkowane, nasilenia co pare lat (2-3). Ostatnie porzadne nasilenie było na przełomie 2010/2011. Zaczęłam smarowanie ciała od razu po zakupie. I stała się dziwna rzecz.... W niektórych miejscach skóra była przesuszona i właśnie tam porobiły mi się suche placki ( tak jakby olej je bardziej wysuszył). W miajscach zdrowych skóra jest ładna, nawilżona, na twarzy wyrównał się koloryt już po kilku dniach. Nie wiem co mam robić.. Czy odstawić olej? Bo te suche miejsca zaczynają być uciążliwe... Czytałam też że na efekty olejowania trzeba troche poczekać. Czy któraś z wizażanek miała podobne doświadczenia na początku olejowania? Czy możliwe że w tych miejscach w których najczęściej wystepowały zmiany i na które najcześciej były kładzione maści skóra się buntuje? Czy to normalna reakcja? Odstawić olej? Czy może wykazać się cierpliwościa i wszystko z czasem się poprawi? Bardzo proszę o poradę. A może najpierw zaleczyć te suche miejsca a potem zacząć olejowanie jeszcze raz?
Puu24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 16:12   #2055
biszkopcik02c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 46
Dot.: Olejowanie skóry atopowej

Jeśli dalej chcesz kontynuować olejowanie, to radzę wypróbować inny olej. Mnie olej kokosowy uczulił, wyglądałam jeszcze gorzej niż przed rozpoczęciem takiej "kuracji".
biszkopcik02c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 16:48   #2056
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Olejowanie skóry atopowej

Mnie też uczulił, wielu alergików uczula olej kokosowy.
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 17:41   #2057
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Olejowanie skóry atopowej

Chyba warto by było przeprowadzić jakąś próbkę na niewidocznym kawałku skóry, zwłaszcza, że atopicy mają baardzo silne alergie.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 18:22   #2058
Pani Zemsta
Raczkowanie
 
Avatar Pani Zemsta
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 81
Dot.: Olejowanie skóry atopowej

także doradzam zmianę oleju, mnie również uczulają produkty zalecane do skóry atopowej, np. masło shea oleje które mi pomogły to olej arganowy, olej z czarnuszki i olej jojoba. Ale każdy jest indywidualnym przypadkiem, zawsze po kupnie nowego oleju przeprowadzam najpierw probę uczuleniową. Inne oleje polecane do skóry atopowej to olej z wiesiołka (stosuję wewnętrznie i naprawdę polecam, zewnętrznie się nie sprawdził) i olej z ogórecznika (jeszcze nie testowałam)
__________________
Mój blog o domowych kosmetykach i naturalnej pielęgnacji:


https://artemisya-natural-beauty-handmade.blogspot.com/
Pani Zemsta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-20, 22:01   #2059
201703170938
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 183
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

do mycia uzywam emulsje micelarna Medi Soft rano, wieczorem Effaclar.
czasami jest tak, ze uczulenie ma charakter typowo zakazeniowy. balam sie wlaczyc na twarz krem Skinoren, ale ku mojemu zdziwieniu moja skora nie ma z nim zadnych problemow.

azs przenioslo sie na rece i tam jest traktowane Protopicem 0,1.

tak czy owak, tutaj nie ma czegos takiego jak wyleczenie sie trzeba nauczyc sie z tym zyc. ja mam jeszcze zaostrzone przez hashimoto.
201703170938 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-20, 22:23   #2060
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Ja pamiętam, ze miałam roztwór kwasu bornego do przemywania twarzy - a twarz miałam wtedy w takim stanie, ze limfa się sączyła z porów i zasychała w strupy - i takiej skóry jak po tej kuracji, to długo nie miałam przedtem ani potem.
U mnie tak samo.
Pamiętam jak leżałam w szpitalu z takim stanem o jakim piszesz i wtedy głównie kwas borny u mnie stosowali i bardzo pomogło.
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 11:46   #2061
Vanliya
Raczkowanie
 
Avatar Vanliya
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Żary
Wiadomości: 116
Dot.: Olejowanie skóry atopowej

A jakiego używasz oleju kokosowego? Patrzyłaś na skład? Możliwe że, jest nieźle przerobiony i stracił swoje właściwości.
__________________

We live, as we dream – alone.
Vanliya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 12:24   #2062
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Olejowanie skóry atopowej

Dla atopowca alergika lepszy jest olej wiesiołkowy.
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-21, 18:10   #2063
Julie123
Przyczajenie
 
Avatar Julie123
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 22
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Ja także mam Atopowe Zapalenie skóry ( od urodzenia);
- mam zawsze wory pod oczami i takie jakby kreski ( mam 14 lat, tymczasem p. Dermatolog stwierdziła, że moja skóra pod oczami przypomina skóre starej babci... , kiedy używam pod nie jakiś maści itp. robi się jeszcze gorzej, i wyglądam dosłownie jak narkoman...).
- Mam wysypkę na ręce, która można zniszczyć tylko mascią styrydową ( wtedy znika na jakieś 2 tygodnie, a potem znowu pojawia siew w tym samym miejscu, jeszcze bardziej nasilona - jednak z nią sobie jako tako radzę , aby załagodzić ją używam delikatnych kremików i maści z ziaji . )
- Zawsze mnie wszystko swędzi, i mam pełno wysypki wszędzie ( no i tutaj najmniej kłopotliwa rzecz, tutaj wystarcza pierwszy lepszy krem nawilżająćy czy emulsja do ciała 3 w 1 emmolium :L() .

Atopowe zapalenie skóry jest napeawdę kłopotliwą chorobą, ale ja już się jakoś do niej przezwyczaiłam .
Julie123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-22, 10:08   #2064
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Julie123 Pokaż wiadomość
Ja także mam Atopowe Zapalenie skóry ( od urodzenia);
- mam zawsze wory pod oczami i takie jakby kreski ( mam 14 lat, tymczasem p. Dermatolog stwierdziła, że moja skóra pod oczami przypomina skóre starej babci... , kiedy używam pod nie jakiś maści itp. robi się jeszcze gorzej, i wyglądam dosłownie jak narkoman...).
- Mam wysypkę na ręce, która można zniszczyć tylko mascią styrydową ( wtedy znika na jakieś 2 tygodnie, a potem znowu pojawia siew w tym samym miejscu, jeszcze bardziej nasilona - jednak z nią sobie jako tako radzę , aby załagodzić ją używam delikatnych kremików i maści z ziaji . )
- Zawsze mnie wszystko swędzi, i mam pełno wysypki wszędzie ( no i tutaj najmniej kłopotliwa rzecz, tutaj wystarcza pierwszy lepszy krem nawilżająćy czy emulsja do ciała 3 w 1 emmolium :L() .

Atopowe zapalenie skóry jest napeawdę kłopotliwą chorobą, ale ja już się jakoś do niej przezwyczaiłam .
W sprawie Pani dermatolog - no niestety, niektórzy nie mają taktu za grosz, przecież taki komentarz na pewno Ci nie pomógł.
Maść Ziai jak oliwkowa czy jakaś inna?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 14:19   #2065
Puu24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3
Dot.: Olejowanie skóry atopowej

Cytat:
Napisane przez Vanliya Pokaż wiadomość
A jakiego używasz oleju kokosowego? Patrzyłaś na skład? Możliwe że, jest nieźle przerobiony i stracił swoje właściwości.
Jest to olej kokosowy virgin firmy bio planet. W składzie 100% olej kokosowy, nierafinowany. Najwyraźniej po prostu nie jest dla mnie... Dwa dni temu kupiłam na wypróbowanie olej z czarnuszki i to chyba jest to Po dwóch dniach stosowania suche zmiany prawie poznikały, skóra jest zmiękczona, olej bardzo dobrze się w nią wchłania(tu widzę dużą różnicę w porównaniu do kokosa który jednak zostawał trochę na powierzchni skóry i nie zmiękczał jej aż tak bardzo), nie czuję już dyskomfortu suchej skóry Spróbowałam go nawet wewnetrznie i wcale nie jest taki zły jak to wiele osób pisze że smak ma nie do zaakceptowania. Dla mnie jest ok, smak mnie nie odstrasza więc chyba będę kontynuować kurację wewnetrzną ponieważ uważam że leczenie od środka jest nawet ważniejsze niż te zewnetrzne, tym bardziej że mam astme a czarnuszka ponoć bardzo pomaga Pozdrawiam i dziękuję za namówienie mnie do zmiany oleju ;P
Puu24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-01, 21:20   #2066
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

witam
ostatnio polecałam w tym watku serię Avene Xera calm
ale jest cos co go przebiło
ja borykam się ze swędzącymi, zaczerwienionymi i spuchniętymi powiekami
stosowałam już Emolium, Physiogel, SVR Topialys do powiek, Avene xera calm był najlepszy dotąd
zdetronizował go Eucerin Atopicontrol krem intesywnie pielęgnujący po jednym zastosowaniu skora przestała swędzieć ... jakież to wspaniałe uczucie. Badanie kliniczne wykazało, że właściwości pielęgnacyjne kremu Eucerin AtopiControl Acute Care dają efekt porównywalny z działaniem kremu zawierającego 1% hydrokortyzon. http://www.eucerin.pl/produkty/atopi...e-pielegnujacy to ten KOCHAM go
kupiłam jeszcze kremowy żel do mycia twarzy 5% urea i jest naprawdę super
ogolnie zakochałam się w produktach z Eucerinu seria z mocznikiem i olejku pod prysznic, moje ciało nigdy nie było tak dopieszczone i nawilżone
polecam gorąco serie dla atopowców
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 12:54   #2067
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
witam
ostatnio polecałam w tym watku serię Avene Xera calm
ale jest cos co go przebiło
ja borykam się ze swędzącymi, zaczerwienionymi i spuchniętymi powiekami
stosowałam już Emolium, Physiogel, SVR Topialys do powiek, Avene xera calm był najlepszy dotąd
zdetronizował go Eucerin Atopicontrol krem intesywnie pielęgnujący po jednym zastosowaniu skora przestała swędzieć ... jakież to wspaniałe uczucie. Badanie kliniczne wykazało, że właściwości pielęgnacyjne kremu Eucerin AtopiControl Acute Care dają efekt porównywalny z działaniem kremu zawierającego 1% hydrokortyzon. http://www.eucerin.pl/produkty/atopi...e-pielegnujacy to ten KOCHAM go
kupiłam jeszcze kremowy żel do mycia twarzy 5% urea i jest naprawdę super
ogolnie zakochałam się w produktach z Eucerinu seria z mocznikiem i olejku pod prysznic, moje ciało nigdy nie było tak dopieszczone i nawilżone
polecam gorąco serie dla atopowców
Też patrzyłam na te kremy, ale dość drogie, ale jeśli tak skuteczne jak piszesz to może warto zainwestować?
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 07:50   #2068
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez MariaFrancesca Pokaż wiadomość
Też patrzyłam na te kremy, ale dość drogie, ale jeśli tak skuteczne jak piszesz to może warto zainwestować?
ja kupowałam ze zniżka 20% w aptekach były dni Eucerinu
krem Atopicontrol intensywna pielęgnacja używam chyba trzeci dzień i mam normalne oczy znikły spuchnięte powieki i swędzenie brzegów powiek
polecam gorąco
oo widzę że też z Poznania jesteś zniżka jest w Aptekach Wielkopolskich ale tylko w konkretne dni, trzeba zadzwonić i spytać w konkretnej bo w każdej jest w innym czasie
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2014-10-03 o 07:54
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 08:49   #2069
innocencee
Zakorzenienie
 
Avatar innocencee
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8 754
GG do innocencee
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Często w superpharm jest znika na eucerin Ok 30-35%. A
__________________


innocencee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 10:41   #2070
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość
Często w superpharm jest znika na eucerin Ok 30-35%. A
na wszystkie serie?
bo często mają wybrane, ostatnio była na zaczerwienienia i oczyszczająca
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:40.