Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-23, 09:43   #1501
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Cała ta dieta laktacyjny to jakaś lipa moim zdaniem. Zajadam się miodem wrzosowym, jem pomidory, Małemu nic nie jest. Oczywiście nie przeginam, nie zjadłabym kapusty, czekolady itp, ale powoli wracam do normalniejszego odżywiania się. Mojemu synkowi przez miesiąc jego życia nie zaszkodziło jeszcze nic, co zjadłam, więc codziennie teraz wprowadzam coś dodatkowego, żeby też sobie urozmaicić. Ile można jeść biszkopty
Hani zaszkodziło tylko raz jajko.
A tak to nic a nic...chociaż jadłam bardzo wiele. A teraz super uważam, a ona się wydziera, jakby ją ktoś ze skóry obdzierał i co?? Cholera!

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Kasia, ale miód chyba może bardziej uczulać niż czekolada ;-) ja zjadłam najpierw jedną kostkę (gorzkiej), za dwa dni dwie. Nic się nie działo więc teraz, po kolejnych dwóch dniach sprawdzę nutellę ;-) tyle co się jej nażarłam w ciąży to chyba jej nie zaszkodzi ;-) miód spróbuję za jakiś czas do herbaty..
Ja czytałam taki artykuł w magazynie medycznym, że jakieś nowe badania niby potwierdziły, że jak kobieta w ciąży je orzechy, to dzieci rzadziej mają alergię. Nie wiem, na ile to potwierdzone, ale jednak w rzetelnym czasopiśmie to było, a nie w życiu na gorąco...

Co do miodu, to słusznie, bo miód jest o wiele bardziej uczulający nieprzetworzony, niż poddany obróbce cieplnej
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:44   #1502
justa_1978
Rozeznanie
 
Avatar justa_1978
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Jura
Wiadomości: 588
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Cała ta dieta laktacyjny to jakaś lipa moim zdaniem. Zajadam się miodem wrzosowym, jem pomidory, Małemu nic nie jest. Oczywiście nie przeginam, nie zjadłabym kapusty, czekolady itp, ale powoli wracam do normalniejszego odżywiania się. Mojemu synkowi przez miesiąc jego życia nie zaszkodziło jeszcze nic, co zjadłam, więc codziennie teraz wprowadzam coś dodatkowego, żeby też sobie urozmaicić. Ile można jeść biszkopty
Kasia tez tak mysle, ja od urodzenia synka jem wszystko i niczego sobie nie odmawiam (niestety) i maly nie ma zadnych kolek, uczulen itp.! Przy corce kombinowalam z jedzeniem, a mala i tak codziennie urzadzala koncert pomiedzy 17 a 19! Jak skonczyla 5 miesiecy to nagle z dnia na dzien placze sie skonczyly. Teraz wiem, ze to byla "slawetna" kolka. Jem normalnie orzechy, pestki dyni, slonecznika, migdaly, owoce , warzywa, nawet przyprawy, tylko pilnuje zeby dania nie byly pikantne! Czekolade takze jem, choc teraz staram sie unikac ze wzgledu na moje dodatkowe kilogramy! Moze jestem wyrodna matka, ale w szpitalu dostalam od poloznych tyle sprzecznych informacji, ze na poczatku zgupialam, na koniec przyszla specjalistka od laktacji i powiedziala: jedz wszystko, tylko z umiarem!

Dziewczyny macie przesliczne dzieci!! Zdjecia sa cudne! Kazdy bobas jest ujmujacy! i kazdy ma juz charakter wypisany na buzce! Slodkie malenstwa!
justa_1978 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:51   #1503
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Kasia, ale miód chyba może bardziej uczulać niż czekolada ;-) ja zjadłam najpierw jedną kostkę (gorzkiej), za dwa dni dwie. Nic się nie działo więc teraz, po kolejnych dwóch dniach sprawdzę nutellę ;-) tyle co się jej nażarłam w ciąży to chyba jej nie zaszkodzi ;-) miód spróbuję za jakiś czas do herbaty..
Ja wiem, ale mi chodzi głównie o zaparcie, które czekolada może spowodować podobno. I o moje odchudzanie
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:52   #1504
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Sliczne te nasze dzieciaczki juz niedlugo i będą taaaakie duze

czy jak widzicie sie z jakas osoha, ktora ostaynio widzialyscie przed porodem to pyta was czy karmicie piersia? Bo mnie pyta o to kazdy, no masakra, pierwsze przewaznie pada pytanie kiedy urodzilam a potem czy karmie piersia. Nie wazne czy to ktos z rodziny czy sąsiadka np. Ale pytaja o to tylko kobiety, ktore juz maja dziecko, a kolezanki, ktore jeszcze nie rodzily wogole o to nie pytaja, tylko zachwycaja sie maleństwem
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 09:54   #1505
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Hani zaszkodziło tylko raz jajko.
A tak to nic a nic...chociaż jadłam bardzo wiele. A teraz super uważam, a ona się wydziera, jakby ją ktoś ze skóry obdzierał i co?? Cholera!



Ja czytałam taki artykuł w magazynie medycznym, że jakieś nowe badania niby potwierdziły, że jak kobieta w ciąży je orzechy, to dzieci rzadziej mają alergię. Nie wiem, na ile to potwierdzone, ale jednak w rzetelnym czasopiśmie to było, a nie w życiu na gorąco...

Co do miodu, to słusznie, bo miód jest o wiele bardziej uczulający nieprzetworzony, niż poddany obróbce cieplnej
No to dobrze że jadłam w ciąży
Ogółem też tak myślę, że nie można się dać zwariować, tylko te najbardziej uczulające produkty mnie martwiły. Ale w sumie to lepiej spróbować i wiedzieć niż nie spróbować i nie wiedzieć ;-)
Im więcej, bardziej różnorodnie będziemy jeść przy kp tym mniej wybredne powinny być później nasze dzieci

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja wiem, ale mi chodzi głównie o zaparcie, które czekolada może spowodować podobno. I o moje odchudzanie
Jakie odchudzanie, podobno już wróciłaś do wagi sprzed ciąży? ;-)
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:00   #1506
mamuska11
Rozeznanie
 
Avatar mamuska11
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 566
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Ja tez juz wróciłam do wagi sprzed ciazy ale ta waga pozostawiała duzo do życzenia - 82kg he he he i tak schudłam juz 2kg przez ostatnie dwa tygodnie ale to chyba woda ze mnie zeszła, takze ja tez zaczynam odchudzanie jak tylko skończę całkowicie karmic mała nie chciałam tego robic przed ciaza bo moja koleżanka bardzo schudła przed ciaza do 57kg a w ciazy sie tak strasznie roztyla ważyła 94kg do porodu i pózniej dwa lata musiała walczyć zeby schudnąć ja myśle ze do następnego lata dam rade tak chociaz 65kg ważyć bardzo chuda nie chce byc bo skora bedzie na mnie wisiała kiedys ważyłam 57kg ale to było jak jeszcze byłam młoda i piękna tera sie czuje jakbym miała conajmniej z 40 lat


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
mamuska11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:01   #1507
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Mnie ostatnio nieznajoma baba w przychodzi pytala czemu nie karmie piersia i ze ona ma tez taka mala prawnuczke i jej wnuczka to karmi a co mnie to kurna obchodzi?

Mam coraz mniej czasu na forum a i tak wchodze tylko na telefonie... Mala juz w dzien nie spi praktycznie wcale, ma moze 2-3 10 minutowe drzemki a tak to wojuje nawet do 24 no ale widac ze maly rojber z niej jest, ja nie wiem skad to dziecko ma tyle energii i juz interesuja ja te wszystkie zabawki

Widze tylko ze u Was glownym problemem jest dieta przy kp... Wspolczuje tym co musza sie mocno ograniczac:/

My od jakiegos czasu znowu mamy troche problemow brzuszkowych no i kupka zielona:/ z tym ze czytalam ze po tym mleku moze taka byc, nie wiem na ile.to prawda
Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 11:21   #1508
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość

Ja czytałam taki artykuł w magazynie medycznym, że jakieś nowe badania niby potwierdziły, że jak kobieta w ciąży je orzechy, to dzieci rzadziej mają alergię. Nie wiem, na ile to potwierdzone, ale jednak w rzetelnym czasopiśmie to było, a nie w życiu na gorąco...
Wiedziałam co robię jedząc snickersy w ciąży

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Tyle dzieciaczków było to jest i mój ;-) Załącznik 5797450Załącznik 5797451Załącznik 5797452
Następny przystojniak.
Wasze dzieci tak ładnie ubrane zawsze na zdjęciach a moja ciągle w śpiochach.


Cytat:
Napisane przez mamuska11 Pokaż wiadomość

Ale u nas sie chłodno zrobiło a mam sypialnie od strony gdzie nigdy słońca nie ma i jest naprawde zimno reszta domu jest jeszcze ok a nie bede całego domu przeciez grzala wiec kupiłam Natalce taka mate grzejaca i włożyłam miedzy prześcieradło i materac i super sie sprawdza mała ma cieplutko
dla pomysłowej mamusi.


My dziś byliśmy na wizycie u pediatry. Malutka waży 4990gr

Za 2 tyg szczepimy: 6w1, pneumokoki i rotawirusy. I prawie tysiak nie nasz...

Co do przechylania główki na prawą stronę to pediatra powiedziała że to może wynikać z ułożenia dziecka w brzuszku i dlatego teraz preferuje 1 stronę. Na szczęście żadnych przykurczy mięśni szyjnych nie ma.
Trzeba np zabawki, grzechotki pokazywać z drugiej strony aby dziecko jaj najczęściej samo główkę obracało na lewo.

Co do pomidorów, to u mnie w szpitalu po porodzie codziennie na śniadanie lub kolację był podawany pomidor.

Dziękuję za miłe komentarze dotyczące Martynki.

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-09-23 o 11:25
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:30   #1509
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Orzechy są bardzo uczulające, więc mogą niestety chyba uczulić taki malutki niedojrzały organizm...



Dzięki



Hehhe.. super! I znowu irokez



Biogaia to probiotyk, który reguluje florę bakteryjną jelit.



Zdjęcie w koszuli wymiata



Dziewczyny, które borykają się kolkami, jak to u Was wygląda??
Ja się zaczynam bać, że te płacze Hani, to właśnie kolki
tak ja wiem, ale jakie daje efekty? łatwiej dziecku kupe zrobić? mniej brzuszek boli? Mozna razem z sabem podawac?? orientuje się któraś z Was na ten temat??



za nami dzień i noc...było tragicznie...cały dzień płacz i jedzenie co godzina...po 5 minut i przysypiała a za chwile płacz, kulenie nóżek i takie dźwięki z jelit jakby się wisła przelewała...a za chwilę znów ryk z glodu...
w nocy pobudka co chwilę...tego jeszcze nie było! Cały czas się wierciła, stękała, płakała, tylko na ręce i na ręce zasypiała na chwilę przy piersi żeby za 30-40 minut znów obudzić sie z płaczem a sen takie nie spokojny że ciąglę mnie po brzuchu kopała - spałysmy razem w łóżku.
chyba ten antybiotyk daje takie efekty...brzuch ja po prostu chyba boli i ma problem z kupa...na szczęście dziś na 14 idę do laryngologa, jak uszko się poprawiło to juz nie podaję go więcej bo jakiś dramat jest...miała ktoraś takie efekty po antybiotyku u dziecka??jeśli któraś w ogóle podawała antybiotyk tak małemu dziecku??

ja mam normalnie wyrzuty sumienia że ja faszeruję...ale to nie moja wina, że ona tak ulewa i że to do ucha sie przedostało...normalnie świat mi na głowie stanął...od soboty jestem u mamy i na zmianę nosimy małą...raz mama raz tata (nawet dzis do pracy przez to nie poszedł) raz ja i czasem zero efektów...dopiero przy piersi się uspokaja...i jak się uda to na chwile zaśnie. ale ile ja moge karmić...czasem mam wrażenie że w piersiach pusto bo ona ciągle je...MAM DOŚĆ

trzymajcie kciuki żeby ucho przeszlo i nie trzeba było zostać w szpitalu
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:39   #1510
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
tak ja wiem, ale jakie daje efekty? łatwiej dziecku kupe zrobić? mniej brzuszek boli? Mozna razem z sabem podawac?? orientuje się któraś z Was na ten temat??



za nami dzień i noc...było tragicznie...cały dzień płacz i jedzenie co godzina...po 5 minut i przysypiała a za chwile płacz, kulenie nóżek i takie dźwięki z jelit jakby się wisła przelewała...a za chwilę znów ryk z glodu...
w nocy pobudka co chwilę...tego jeszcze nie było! Cały czas się wierciła, stękała, płakała, tylko na ręce i na ręce zasypiała na chwilę przy piersi żeby za 30-40 minut znów obudzić sie z płaczem a sen takie nie spokojny że ciąglę mnie po brzuchu kopała - spałysmy razem w łóżku.
chyba ten antybiotyk daje takie efekty...brzuch ja po prostu chyba boli i ma problem z kupa...na szczęście dziś na 14 idę do laryngologa, jak uszko się poprawiło to juz nie podaję go więcej bo jakiś dramat jest...miała ktoraś takie efekty po antybiotyku u dziecka??jeśli któraś w ogóle podawała antybiotyk tak małemu dziecku??

ja mam normalnie wyrzuty sumienia że ja faszeruję...ale to nie moja wina, że ona tak ulewa i że to do ucha sie przedostało...normalnie świat mi na głowie stanął...od soboty jestem u mamy i na zmianę nosimy małą...raz mama raz tata (nawet dzis do pracy przez to nie poszedł) raz ja i czasem zero efektów...dopiero przy piersi się uspokaja...i jak się uda to na chwile zaśnie. ale ile ja moge karmić...czasem mam wrażenie że w piersiach pusto bo ona ciągle je...MAM DOŚĆ

trzymajcie kciuki żeby ucho przeszlo i nie trzeba było zostać w szpitalu
Kurcze, współczuję! Oby było wszystko ok. Trzymam kciuki.
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:39   #1511
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Mnie ostatnio nieznajoma baba w przychodzi pytala czemu nie karmie piersia i ze ona ma tez taka mala prawnuczke i jej wnuczka to karmi a co mnie to kurna obchodzi?

Mam coraz mniej czasu na forum a i tak wchodze tylko na telefonie... Mala juz w dzien nie spi praktycznie wcale, ma moze 2-3 10 minutowe drzemki a tak to wojuje nawet do 24 no ale widac ze maly rojber z niej jest, ja nie wiem skad to dziecko ma tyle energii i juz interesuja ja te wszystkie zabawki

Widze tylko ze u Was glownym problemem jest dieta przy kp... Wspolczuje tym co musza sie mocno ograniczac:/

My od jakiegos czasu znowu mamy troche problemow brzuszkowych no i kupka zielona:/ z tym ze czytalam ze po tym mleku moze taka byc, nie wiem na ile.to prawda
Wysyłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk 2
podobno moze byc zielona po comforcie mi tak mowili



Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
tak ja wiem, ale jakie daje efekty? łatwiej dziecku kupe zrobić? mniej brzuszek boli? Mozna razem z sabem podawac?? orientuje się któraś z Was na ten temat??



za nami dzień i noc...było tragicznie...cały dzień płacz i jedzenie co godzina...po 5 minut i przysypiała a za chwile płacz, kulenie nóżek i takie dźwięki z jelit jakby się wisła przelewała...a za chwilę znów ryk z glodu...
w nocy pobudka co chwilę...tego jeszcze nie było! Cały czas się wierciła, stękała, płakała, tylko na ręce i na ręce zasypiała na chwilę przy piersi żeby za 30-40 minut znów obudzić sie z płaczem a sen takie nie spokojny że ciąglę mnie po brzuchu kopała - spałysmy razem w łóżku.
chyba ten antybiotyk daje takie efekty...brzuch ja po prostu chyba boli i ma problem z kupa...na szczęście dziś na 14 idę do laryngologa, jak uszko się poprawiło to juz nie podaję go więcej bo jakiś dramat jest...miała ktoraś takie efekty po antybiotyku u dziecka??jeśli któraś w ogóle podawała antybiotyk tak małemu dziecku??

ja mam normalnie wyrzuty sumienia że ja faszeruję...ale to nie moja wina, że ona tak ulewa i że to do ucha sie przedostało...normalnie świat mi na głowie stanął...od soboty jestem u mamy i na zmianę nosimy małą...raz mama raz tata (nawet dzis do pracy przez to nie poszedł) raz ja i czasem zero efektów...dopiero przy piersi się uspokaja...i jak się uda to na chwile zaśnie. ale ile ja moge karmić...czasem mam wrażenie że w piersiach pusto bo ona ciągle je...MAM DOŚĆ

trzymajcie kciuki żeby ucho przeszlo i nie trzeba było zostać w szpitalu
wspolczuje
mielismy podobnie, tylko z ta roznica e jak karmie butla to wiem ile zjada chociaz nigdy nie mam pewnosci, bo tyle ulewa ze nie wiadomo czasami ile tam w brzuszku zostaje
trzymam kciuki za was, moze faktycznie jak odstawisz antybiotyk bedzie lepiej
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 11:49   #1512
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

dziewczyny podajcie linka do tej oryginalnej biogai. Bo patrze po necie i nie wiem którą kupić? bo są jakies różne...pewnie dużo z was uzywa tego probiotyku
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 11:58   #1513
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
No to dobrze że jadłam w ciąży
Ogółem też tak myślę, że nie można się dać zwariować, tylko te najbardziej uczulające produkty mnie martwiły. Ale w sumie to lepiej spróbować i wiedzieć niż nie spróbować i nie wiedzieć ;-)
Im więcej, bardziej różnorodnie będziemy jeść przy kp tym mniej wybredne powinny być później nasze dzieci

---------- Dopisano o 10:54 ---------- Poprzedni post napisano o 10:53 ----------


Jakie odchudzanie, podobno już wróciłaś do wagi sprzed ciąży? ;-)

Ale nie jest to moja wymarzona waga stymulacja do in vitro mi dołożyła kilka kg jeszcze przed ciążą, więc staram się nie jeść nic tuczącego. Karmienie mi to ułatwia, bo pilnuję się ze względu na Małego i nie ulegam zachciankom dzięki temu. Śmieję się z odchudzaniem, to nie pora na nie, ale uważam na to, co jem, mam podwójną mobilizację.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:11   #1514
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Moja Ninka dzis kończy 4 tygodnie
Jak to szybko leci... Nie do wiary
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:34   #1515
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Moja Ninka dzis kończy 4 tygodnie
Jak to szybko leci... Nie do wiary
Sliczna jest
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:35   #1516
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Moja Ninka dzis kończy 4 tygodnie
Jak to szybko leci... Nie do wiary
Ślicznota
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:46   #1517
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Wszystkie dzieciaczki są przesłodkie
ja wczoraj miałam ciazki dzień mały od 12 spał ok2 godziny(tak w przyblizeniu, bo to były własnie drzemki trwajace po 15minut i o 23 dopiero mi usnał ale tylko na 3 godzinki.

Dziś byłam na wizycie u ginekologa i jest wszystko dobrze, za poł roku kazał sie pokazać....


aa i zostawiłam mleko męzowi i wiecie ile mój mały zjadł? 160 ml, tż powiedział, ze wciagnął w mgnieniu oka a za godzine jak wróciłam juz był głodny jak na dziecko 6tygodniowe to wydaje mi sie ze sporo zjadł
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:55   #1518
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
Wszystkie dzieciaczki są przesłodkie
ja wczoraj miałam ciazki dzień mały od 12 spał ok2 godziny(tak w przyblizeniu, bo to były własnie drzemki trwajace po 15minut i o 23 dopiero mi usnał ale tylko na 3 godzinki.

Dziś byłam na wizycie u ginekologa i jest wszystko dobrze, za poł roku kazał sie pokazać....


aa i zostawiłam mleko męzowi i wiecie ile mój mały zjadł? 160 ml, tż powiedział, ze wciagnął w mgnieniu oka a za godzine jak wróciłam juz był głodny jak na dziecko 6tygodniowe to wydaje mi sie ze sporo zjadł

Monia, to dzisiaj wskakujesz w sexi koszulkę nocną?

Moja młoda zjada 150ml co 3,4 godziny, a podobno to mleko modyfikowane jest bardziej skondensowane, więc myślę, że Twój kawaler po prostu dobrze się odżywia
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 12:56   #1519
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
tak ja wiem, ale jakie daje efekty? łatwiej dziecku kupe zrobić? mniej brzuszek boli? Mozna razem z sabem podawac?? orientuje się któraś z Was na ten temat??
U nas mały robił kupki co dwa dni, były one twarde i miał z ich zrobieniem problem, czasami kilka godzin się męczył (karmimy mm). Po biogai kupki są codziennie i są mięciutkie.

Pewnie maja też inne działanie ale u nas z tym był problem i się rozwiązał.

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
dziewczyny podajcie linka do tej oryginalnej biogai. Bo patrze po necie i nie wiem którą kupić? bo są jakies różne...pewnie dużo z was uzywa tego probiotyku
http://www.biogaia.pl/products/BioGaia_drops.php
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-23, 13:12   #1520
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Byliśmy u pediatry i ona stwierdziła, że to kolki

Aaa... z ryb unikać tylko dorsza!
__________________

Hania


Edytowane przez ButterBear
Czas edycji: 2014-09-23 o 13:14
ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:13   #1521
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Moja Ninka dzis kończy 4 tygodnie
Jak to szybko leci... Nie do wiary
Slodka, i jakie wloski fajne
oj ucieka ten czas strasznie przy dzieciaczkach
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:24   #1522
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Byliśmy u pediatry i ona stwierdziła, że to kolki

Aaa... z ryb unikać tylko dorsza!
dala Ci jakies zalecenia na te kolki?
boje sie ze u nas tez sa... podaje mu espumisan, ale nie wiem czy ma to jakis sens. u nas pomaga (dzieki Bogu, bo krzyk jest niesamowity) jedynie suszarka...
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:47   #1523
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

ale śliczne mamy dzieciaczki na wątku! Tobiasz jakie ma super ciuszki, a Franio elegancik jak ta lala Dziewczynki też słodziutkie

Ja mam kryzys od wczoraj. Hania ciągle by tylko na cycu wisiała, a ja już nie daję rady. Dzisiaj dałam jej smoka, żebym chociaż mogła obiad zrobić i zjeść. W dzień nie chce nam spać, krótkie drzemki sobie robi, a potem od razu szuka cyca i w ryk. Ja oczywiście panikuję czy to jest normalne, że taki maluch nie śpi w dzień, bo przecież się naczytałam w "mądrych" książkach, że dzieci w jej wieku śpią po 16-18 godz. A moja to by 16 godzin mogła być przy piersi
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:51   #1524
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
dala Ci jakies zalecenia na te kolki?
boje sie ze u nas tez sa... podaje mu espumisan, ale nie wiem czy ma to jakis sens. u nas pomaga (dzieki Bogu, bo krzyk jest niesamowity) jedynie suszarka...
A kiedy sie u Was te kolki zaczęły? I jak długo w ciągu dnia to trwa?
Powiedziała, żeby jej dawać Bobotic 3 razy dziennie, ale czy to pomoże to nie wiadomo...a jakby przez jakiś czas nie pomogło, to Delicol. Podkurczać jej nóżki jak tak krzyczy i nie jeść nabiału...

Wypróbuję suszarkę

Anius, wypróbuj chustę, jak w ogóle Ci to odpowiada!
Ja rano Hanię włożyłam, nie spodobało jej się. A potem spróbowałam drugi raz, połaziłam trochę i po 2 minutach zasnęła...A ja z nią przywiązaną sprzątnęłam kuchnię, posiedziałam przy laptopie, pomalowałam się...
__________________

Hania


Edytowane przez ButterBear
Czas edycji: 2014-09-23 o 13:56
ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 13:55   #1525
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny kp pijecie domowe kompoty i jecie domowe dżemy? Bo ja póki co jedynie te z jabłek, a mam takie zapasy truskawkowych, malinowych i porzeczkowych... Generalnie to mam mega apetyt na słodkie, aż strach na wagę wchodzić!
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:12   #1526
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp pijecie domowe kompoty i jecie domowe dżemy? Bo ja póki co jedynie te z jabłek, a mam takie zapasy truskawkowych, malinowych i porzeczkowych... Generalnie to mam mega apetyt na słodkie, aż strach na wagę wchodzić!
Jem dżem wiśniowy prawie codziennie
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:29   #1527
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
Orzechy są bardzo uczulające, więc mogą niestety chyba uczulić taki malutki niedojrzały organizm...



Dzięki



Hehhe.. super! I znowu irokez



Biogaia to probiotyk, który reguluje florę bakteryjną jelit.



Zdjęcie w koszuli wymiata



Dziewczyny, które borykają się kolkami, jak to u Was wygląda??
Ja się zaczynam bać, że te płacze Hani, to właśnie kolki

U nas młody krzyczy pręży , wije się , chyba ma problemy z puszczaniem bączków ponieważ krzyczy po czym jak puści bączki to na chwilę się uspokaja , przysypia na 10 -15 min po czym się wybudza jeśli ma mniejszy atak to wystarczy go przytulic pokołysać a jak większy to wrzeszczy jakby go ze skóry obdzierali włącznie z zanoszeniem się i w żaden sposób nie można go uspokoić
całe dnie spędza prawie cały czas na rękach ma po kilka takich półgodzinnych przerw kiedy nic mu nie dolega i wtedy jest zupełnie innym dzieckiem , no i spanie również tylko na rękach a najlepiej to na klatce u męża lub u mnie.
I mam wrażenie ,że te wszystkie masaże ,kropelki ,ciepłe okłady itp guzik dają modlę się,żeby się do niebawem skończyło bo inaczej chyba się wykończę psychicznie patrząc jak ten mój biedaczek się męczy
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:41   #1528
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Najgorsze jest to jak chciałoby się pomóc a się nie da :-(
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:44   #1529
White Cafe
Rozeznanie
 
Avatar White Cafe
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 759
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ButterBear Pokaż wiadomość
A kiedy sie u Was te kolki zaczęły? I jak długo w ciągu dnia to trwa?
Powiedziała, żeby jej dawać Bobotic 3 razy dziennie, ale czy to pomoże to nie wiadomo...a jakby przez jakiś czas nie pomogło, to Delicol. Podkurczać jej nóżki jak tak krzyczy i nie jeść nabiału...

Wypróbuję suszarkę

Anius, wypróbuj chustę, jak w ogóle Ci to odpowiada!
Ja rano Hanię włożyłam, nie spodobało jej się. A potem spróbowałam drugi raz, połaziłam trochę i po 2 minutach zasnęła...A ja z nią przywiązaną sprzątnęłam kuchnię, posiedziałam przy laptopie, pomalowałam się...
ja nie wiem czy sa to kolki, mały po prostu poźnym wieczorem przeraźliwie krzyczy. Ciężko powiedzieć kiedy się zaczęło, może to było 14 września, nie wiem. Np wczoraj nie bylo tak źle, boje sie jak bedzie dzis, bo zostaje pewnie na noc sama z małym i moją nadgorliwa mamą...
spróbuj koniecznie z suszarą.

Cytat:
Napisane przez anius_7 Pokaż wiadomość
Dziewczyny kp pijecie domowe kompoty i jecie domowe dżemy? Bo ja póki co jedynie te z jabłek, a mam takie zapasy truskawkowych, malinowych i porzeczkowych... Generalnie to mam mega apetyt na słodkie, aż strach na wagę wchodzić!
jem od poczatku dzem malinowy i jest ok
Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
U nas młody krzyczy pręży , wije się , chyba ma problemy z puszczaniem bączków ponieważ krzyczy po czym jak puści bączki to na chwilę się uspokaja , przysypia na 10 -15 min po czym się wybudza jeśli ma mniejszy atak to wystarczy go przytulic pokołysać a jak większy to wrzeszczy jakby go ze skóry obdzierali włącznie z zanoszeniem się i w żaden sposób nie można go uspokoić
całe dnie spędza prawie cały czas na rękach ma po kilka takich półgodzinnych przerw kiedy nic mu nie dolega i wtedy jest zupełnie innym dzieckiem , no i spanie również tylko na rękach a najlepiej to na klatce u męża lub u mnie.
I mam wrażenie ,że te wszystkie masaże ,kropelki ,ciepłe okłady itp guzik dają modlę się,żeby się do niebawem skończyło bo inaczej chyba się wykończę psychicznie patrząc jak ten mój biedaczek się męczy
u nas też jest dokładnie to samo. wieczorami kiedy jest nie do wytrzymania, włączam suszarkę na brzuszek i to go baaaardzo uspokaja.
__________________
Oprócz błękitnego nieba... nic mi dzisiaj nie potrzeba..
White Cafe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-23, 14:56   #1530
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez White Cafe Pokaż wiadomość
u nas też jest dokładnie to samo. wieczorami kiedy jest nie do wytrzymania, włączam suszarkę na brzuszek i to go baaaardzo uspokaja.

potwierdzam patent z suszarką działa my też jak nie możemy sobie już poradzić to włączamy suszarkę i nawet działa ale tylko do czasu aż jej nie wyłączymy a kilka razy miał takie ataki ,że nawet ona nie pomogła.
Z tym ,że nasz Adaś przechodzi te kolki na prawdę bardzo ciężko , i ma je praktycznie całymi dniami w nocy trochę lepiej chociaż też bez rewelacji a zaczęły mu się bardzo szybko bo już po kilku dniach od wyjścia ze szpitala

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Najgorsze jest to jak chciałoby się pomóc a się nie da :-(
dokładnie ,oddałabym wszystko żeby mu ulżyć a tu jak na złość nic nie pomaga ,chociaż kto wie może jakbyśmy nie stosowali tych kropli to byłoby jeszcze gorzej ,ale wolę sobie tego nawet nie wyobrażać

W tej chwili i tak się już trochę uodporniłam na początku to ryczałam razem z małym co na pewno nie poprawiało sytuacji
__________________


Edytowane przez niki19
Czas edycji: 2014-09-23 o 14:58
niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:34.