Październikowy shred językowy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-04, 18:10   #31
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Październikowy shred językowy

Też dołączam do shreda w tym miesiącu, znowu z nastawianiem głównie na niemiecku, ale tym razem zostawiam w spokoju książki (poza przygotowaniem do zajęć ) i czerpię w pełni z tego, co mnie otacza i wykorzystuję w 100% możliwości, które daje mi miejsce, w którym teraz przebywam, czyli: ze znajomymi rozmawiam tylko po niemiecku, czytam po niemiecku, w muzeach materiały również tylko po niemiecku, podobnie z audo guidem, chodzę na zorganizowane wycieczki z przewodnikiem ... biorę wszystko co się da
To o wiele przyjemniejsze niż siedzenie i tylko czyste uczenie się z książek ... do których właśnie teraz będę zaglądać
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 02:46   #32
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Październikowy shred językowy

Z miesiąca na miesiąc coraz większa cisza na wątkach shredowych... nikt nie mówi co ile zrobił i tym samym nie motywuje siebie i innych.
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 07:05   #33
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Październikowy shred językowy

A bo to chyba ta część roku, kiedy uczniowie się uczą, studenci studiują, a cała reszta nie wiadomo

Oczywiście dołączam do wątku, ale zanim rozpiszę, co i jak (pewnie dziś wieczorem), muszę się zastanowić, co zmienić w moim planie, żeby go dostosować do rytmu miesiąca. W pierwszej dekadzie zawsze idzie mi super, wszystko realizuję bez żadnych opóźnień, ale między 10. a 25. regularność zalicza dramatyczny spadek i na pierwszy plan wychodzi intensywna praca. Może powinnam zacząć wstawać o 5, zamiast o 6

No ale na pewno w październiku będę kładła nacisk na angielski, francuski i rosyjski, jak zwykle (wczoraj np. przeczytałam po francusku artykuł o Smurfach)
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 08:57   #34
olinkusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 50
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Po pierwsze follow me :P http://www.memrise.com/user/lovemessages/

Masz tam różne kursy, wejdź sobie w zakładę kursy i wybierz język jaki chcesz się uczyć np: angielski. Później wybierasz konkretny kurs jaki cię interesuje np: beginner, klikasz w "start learning" i sadzisz kwiatki :P

Ogólnie dostajesz punkty za posadzenie/podlewanie i ścigasz się z osobami, które śledzisz
Dziekuje ! Jestes kochana



Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka
olinkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 09:28   #35
latysia
Zadomowienie
 
Avatar latysia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1 089
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Z miesiąca na miesiąc coraz większa cisza na wątkach shredowych... nikt nie mówi co ile zrobił i tym samym nie motywuje siebie i innych.
Pochwalenie się wymaga włączenia komputera, z wizażu przechodzi się na blogi, z blogów na coś innego, a czas leci .

Ja w tym miesiącu skupiam się na angielskim i przerabiam Destination.
__________________

latysia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 09:50   #36
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Październikowy shred językowy

W ten weekend przerabiam zadanka z koniugacji I (banały, jak dojdę do odmiany rzeczowników i przymiotników to zaczną się schody ), muszę jeszcze przerobić scenki typu maturalnego (dialogi) na zajęcia
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 10:57   #37
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Z miesiąca na miesiąc coraz większa cisza na wątkach shredowych... nikt nie mówi co ile zrobił i tym samym nie motywuje siebie i innych.
Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
A bo to chyba ta część roku, kiedy uczniowie się uczą, studenci studiują, a cała reszta nie wiadomo
Mhm, dokładnie, w wątkach przed wakacjami też dużo osób się nie udzielało, bo majówka, sesja itd, praktycznie prawie puste były, poza wstępem i zakończeniem.

Cytat:
Napisane przez latysia Pokaż wiadomość
Pochwalenie się wymaga włączenia komputera, z wizażu przechodzi się na blogi, z blogów na coś innego, a czas leci .
Dokładnie Jak już ktoś się uczy, ale tak naprawdę, niech czuje się rozgrzeszony, nawet jak z nami nie pisze
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-05, 11:02   #38
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Z miesiąca na miesiąc coraz większa cisza na wątkach shredowych... nikt nie mówi co ile zrobił i tym samym nie motywuje siebie i innych.

właśnie też to zauważyłam, stąd m.in moje ostatnie pytanie, mimo, że to początek miesiąca

Dzisiaj u mnie na tapetę idzie angielski i jak na razie mimo, że go nie ruszyłam, to mam do tego dość pozytywne nastawienie po za tym, jeszcze oczywiście pewnie coś zrobię z franca ale jeszcze nie mam sprecyzowanych planów, może jak ściągnę na nowo anki, to postaram się nadrobić z 500 słów, które wcześniej miałam już przerobione. Wczoraj natomiast powtórzyłam sobie jeszcze wieczorem angielski z poprzedniej lekcji i coś jeszcze pamiętałam nawet

Edytowane przez nerveuse
Czas edycji: 2014-10-05 o 11:04
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 11:18   #39
pani-radosna
Raczkowanie
 
Avatar pani-radosna
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 64
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
A bo to chyba ta część roku, kiedy uczniowie się uczą, studenci studiują, a cała reszta nie wiadomo
Coś w tym jest, chociaż dla mnie (zaliczam się raczej do części 'cała reszta' ) październik i w ogóle cała jesień to taka część roku, która sprzyja językowemu maniactwu, tzn. można się spokojnie zakopać pod kocem z herbatką i działać z ćwiczeniami.

Ja ten weekend skupiam się na hiszpańskim. Przeczytałam artykuł i wrzuciłam słówka do Anki, powtórki z Supermemo też mam na bieżąco. A dziś od rana przeglądam różne hiszpańskie portale dla kobiet i czytam o kosmetykach, ciuchach i innych pierdołach, to mój ulubiony sposób na codzienny kontakt z językiem.
__________________
101 w 1001
bo o to chodzi jedynie
by naprzód wciąż iść śmiało

Leopold Staff

pani-radosna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 11:49   #40
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Październikowy shred językowy

Ja zamierzam tutaj regularnie się spowiadać, choć akurat na weekend wyjeżdżałam i nie miałam kiedy cokolwiek zrobić, ale od poniedziałku zabieram się do pracy . W sumie nie wiem też, czy rozliczać się tylko z włoskiego, czy też z łaciny, greki starożytnej i nowej; mam to wprawdzie na zajęciach, ale może ktoś się poczuje zmotywowany do działania?
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 12:12   #41
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Październikowy shred językowy

a tam będzies wybierała spowiadaj się ze wszystkiego

a tak w ogóle, to co studiujesz, że masz grekę starożytną

Edytowane przez nerveuse
Czas edycji: 2014-10-05 o 12:14
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-05, 13:30   #42
czukcza
Rozeznanie
 
Avatar czukcza
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Bielsko- Biała
Wiadomości: 659
Dot.: Październikowy shred językowy

ja niestety w tym miesiącu się nie zapiszę, mam studia dziennę, pracę i cały dom na głowie, więc wątpię, że dam radę ruszyć cokolwiek pozaprogramowego, a szkoda :/
czukcza jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 15:06   #43
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nyoraienne Pokaż wiadomość
A bo to chyba ta część roku, kiedy uczniowie się uczą, studenci studiują, a cała reszta nie wiadomo

Oczywiście dołączam do wątku, ale zanim rozpiszę, co i jak (pewnie dziś wieczorem), muszę się zastanowić, co zmienić w moim planie, żeby go dostosować do rytmu miesiąca. W pierwszej dekadzie zawsze idzie mi super, wszystko realizuję bez żadnych opóźnień, ale między 10. a 25. regularność zalicza dramatyczny spadek i na pierwszy plan wychodzi intensywna praca. Może powinnam zacząć wstawać o 5, zamiast o 6

No ale na pewno w październiku będę kładła nacisk na angielski, francuski i rosyjski, jak zwykle (wczoraj np. przeczytałam po francusku artykuł o Smurfach)
Może przemęczenie materiału jak dużo się uczysz to w końcu Ci się odechciewa i troszke odpuszczasz. Może więc na te dni gdzie masz niższą produktywność weź coś lekkiego?
Ps: Wstajesz o 6? Jeju wariatka

Cytat:
Napisane przez latysia Pokaż wiadomość
Pochwalenie się wymaga włączenia komputera, z wizażu przechodzi się na blogi, z blogów na coś innego, a czas leci .

Ja w tym miesiącu skupiam się na angielskim i przerabiam Destination.
Ja większość pracuję z komputerem więc czasami mam go już dosyć :/ Mnie odciaga granie, blogów raczej nie czytam.

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
W ten weekend przerabiam zadanka z koniugacji I (banały, jak dojdę do odmiany rzeczowników i przymiotników to zaczną się schody ), muszę jeszcze przerobić scenki typu maturalnego (dialogi) na zajęcia


Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
właśnie też to zauważyłam, stąd m.in moje ostatnie pytanie, mimo, że to początek miesiąca

Dzisiaj u mnie na tapetę idzie angielski i jak na razie mimo, że go nie ruszyłam, to mam do tego dość pozytywne nastawienie po za tym, jeszcze oczywiście pewnie coś zrobię z franca ale jeszcze nie mam sprecyzowanych planów, może jak ściągnę na nowo anki, to postaram się nadrobić z 500 słów, które wcześniej miałam już przerobione. Wczoraj natomiast powtórzyłam sobie jeszcze wieczorem angielski z poprzedniej lekcji i coś jeszcze pamiętałam nawet
Jednak ruszyłaś z tym angielskim

Cytat:
Napisane przez pani-radosna Pokaż wiadomość
Coś w tym jest, chociaż dla mnie (zaliczam się raczej do części 'cała reszta' ) październik i w ogóle cała jesień to taka część roku, która sprzyja językowemu maniactwu, tzn. można się spokojnie zakopać pod kocem z herbatką i działać z ćwiczeniami.

Ja ten weekend skupiam się na hiszpańskim. Przeczytałam artykuł i wrzuciłam słówka do Anki, powtórki z Supermemo też mam na bieżąco. A dziś od rana przeglądam różne hiszpańskie portale dla kobiet i czytam o kosmetykach, ciuchach i innych pierdołach, to mój ulubiony sposób na codzienny kontakt z językiem.


Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Ja zamierzam tutaj regularnie się spowiadać, choć akurat na weekend wyjeżdżałam i nie miałam kiedy cokolwiek zrobić, ale od poniedziałku zabieram się do pracy . W sumie nie wiem też, czy rozliczać się tylko z włoskiego, czy też z łaciny, greki starożytnej i nowej; mam to wprawdzie na zajęciach, ale może ktoś się poczuje zmotywowany do działania?
greka, łacina brzmi poważnie

Cytat:
Napisane przez czukcza Pokaż wiadomość
ja niestety w tym miesiącu się nie zapiszę, mam studia dziennę, pracę i cały dom na głowie, więc wątpię, że dam radę ruszyć cokolwiek pozaprogramowego, a szkoda :/
może w następnym ... jednak zawsze możesz słuchać w tle np audiobooka



Dziś niedziela więc nie wiem ile uda mi się zrobić. Może chociaż poczytam książkę. W końcu chciałabym przerobić dwie w tym miesiącu
Jestem zadowolona z pierwszego tygodnia chociaż zadania z Destination c1 rozdział 7 był dla mnie trudny. Czuję, że ta strona bierna jeszcze czeka na dopracowanie.
Pytanie. Czy książki z serii English in Use są na podobnym poziomie jak Destination? Warte kupna?

Edytowane przez LoveMessages
Czas edycji: 2014-10-05 o 15:11
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 17:26   #44
Aulnay
Raczkowanie
 
Avatar Aulnay
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 216
Dot.: Październikowy shred językowy

Po wrześniowej stagnacji powolutku wracam do nauki.
Oprócz codziennych powtórek w Profesorze (które zaliczam do stagnacji) staram się codziennie dodawać 10 nowych słówek (mam taki system, że gdy się uczę, to nowe słówka trafiają do zeszytu, a potem stopniowo je wprowadzam do Pierre'a. Na razie wprowadzam zeszyt z zeszłych wakacji czyli nr 5, a obecnie prowadzę zeszyt 10, więc prawdopodobnie w tym tempie nigdy siebie nie dogonię).
Od początku tygodnia zrobiłam dwa małe rozdziały z gramatyki (powtórek z subjonctif nigdy dość), po bardzo długiej przerwie wróciłam do French in ation (lekcja 37, słownictwo trochę za łatwe, ale dobrze jest popisać sobie ze słuchu), a teraz biorę się za ćwiczenia z 450 exercices CLE (constructions completives, nie mam pojęcia co to będzie:P).

Ogólnie ten rok będzie dla mnie ciężki, bo powinnam cały wolny czas spędzać na nauce do egzaminu zawodowego, a nie na francuskim, ale póki co postaram się jeszcze coś robić.

Doszłam do wniosku, że z językiem obcym jest jak z dzieckiem, jak się już raz na niego zdecydujesz to potem trzeba wiecznie o nim pamiętać, zajmować się i nie zaniedbywać. Ale przynajmniej nie płacze w nocy i nie woła jeść
Aulnay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 18:03   #45
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Październikowy shred językowy

Znalazłam fajny program na tablet do angielskiego - duolingo :P

Po za tym, czy ktoś miał taką sytuacje, że nie mógł otworzyć bazy dany w anki i to jakoś naprawił? Odinstalowałam i nadal jest to samo, próby naprawy lub przywrócenia kopii zapasowej kończą się fiaskiem
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 20:06   #46
kaasi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Świdnica
Wiadomości: 701
GG do kaasi
Dot.: Październikowy shred językowy

1. Imię / Nick (opcjonalnie)
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?

Angielski (again!:P)
Znam gdzieś wydaje mi się ciągle na B2, ale widzę postepy.. cel - zdać CAE


3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.

-skończyć Advanced Gold
-przerobić conajmniej połowę destination C1, C2

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?

Ostatnio brak czasu... ale postaram się

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?

j.w.
__________________
Zdrowe odżywianie, regularne treningi...
Nauka angielskiego...
Dietetykowanie...
Czytanie książek...
kaasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 20:50   #47
Marola
Raczkowanie
 
Avatar Marola
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 36
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez Aulnay Pokaż wiadomość
Po wrześniowej stagnacji powolutku wracam do nauki.

Doszłam do wniosku, że z językiem obcym jest jak z dzieckiem, jak się już raz na niego zdecydujesz to potem trzeba wiecznie o nim pamiętać, zajmować się i nie zaniedbywać. Ale przynajmniej nie płacze w nocy i nie woła jeść

Mogę się pod tym podpisać. Czasu jak na lekarstwo, ale staram się nie odpuszczać i codziennie coś robić.

Porównanie nauki języka do posiadania dzieci celne. Kocham moje dzieci, ale to nocne wstawanie jest męczące... Pocieszam się, że za kilka lat będę się wysypiać
Marola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 20:56   #48
Amitri
Zadomowienie
 
Avatar Amitri
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 002
Dot.: Październikowy shred językowy

Hej Dziewczyny, pozwolicie że się przyłączę? Wreszcie mam trochę wolnego czasu i zamierzam odkurzyć języki

1. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski C1
Niemiecki B1

2. Jaki jest Twój cel?
dziennie - po 20 słowek z ang. prawniczego i z niemieckiego
plus repetytorium z gramatyki niemieckiej

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
uczę się niemieckiego od podstawówki i dalej go nie umiem
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
szlifuj swój angielski - strona
i repetytorium


Dziewczęta, piszcie swoje postępy. To niesamowicie motywuje.
Amitri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-05, 21:27   #49
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Październikowy shred językowy

Zrobiłam zadania z I koniugacji i kilka z II koniugacji. Niewiele, ale zawsze coś odświeżyłam.
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-06, 07:02   #50
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Może przemęczenie materiału jak dużo się uczysz to w końcu Ci się odechciewa i troszke odpuszczasz. Może więc na te dni gdzie masz niższą produktywność weź coś lekkiego?
Ps: Wstajesz o 6? Jeju wariatka
Przemęczenie częściowo też, ale głównie brak czasu - klienci z dokumentami przyjeżdżają koło 9-10. dnia miesiąca (bo zbierają, bo wyjeżdżają, bo to, bo tamto) i potem jest 10 dni na dochodówkę i 5 dni na wykończenie vatów, więc w tym okresie po prostu wstaję, pracuję, kładę się spać

Wstawanie o 6:00 nie jest złe, jak jeszcze studiowałam i pracowałam jednocześnie, wstawałam o 4:45 Co ciekawe, zauważyłam, że w okolicach 5:00 łatwiej mi się obudzić, niż koło 6:00 xD

A żeby było bardziej na temat - wczoraj nadgoniłam powtórki w memrise, ale już nie zdążyłam napisać planu nauki na październik - może dziś wieczorem mi się uda
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 08:01   #51
201605100
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 707
Dot.: Październikowy shred językowy

To może i ja dołączę Wakacje się skończyły, ostatni rok studiów (notabene w sobotę tak nas zawalili projektami, a tylko 3 przedmioty były plus praca mgr, że mam ochotę strzelić sobie w łeb), praca i jakoś lepiej gospodaruję czasem.

1. Imię / Nick (opcjonalnie)

alucior

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?

angielski hmmm dwa lata temu było mocne B1, może nawet słabe B2, ale wiem, że przez ten czas sporo z głowy wyleciało a lektorat z angielskiego w finansach na poziomie B2 prawie mnie załamał

hiszpański A0-

Główny nacisk kładę na angielski- pora się go w końcu porządnie nauczyć.

3. Jaki jest Twój cel? Nie chodzi o ogólną naukę, tylko na okres tego konkretnego wyzwania.

Angielski - przypomnieć sobie gramatykę, opanować słownictwo na lektorat, zacząć pisać, czytać i słuchać w tym języku.

Hiszpański - liznąć podstawy podstaw

4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?

Rozumienie ze słuchu, poprawna wymowa, marnowanie czasu na bzdury

5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?

Angielski:

- Intelligent Business intermediate - m.in 5 rozdziałów
- memrise - tu jeszcze nie wybrałam kursów
- Gramatyka Edgard - m.in 5 rozdziałów
- Cold little hand Edgarda - przeczytać minimum pół i przyswoić słownictwo
-Anki - bazy brak
- przydałby się jakiś film/serial po angielsku z angielskimi napisami, ale to opcjonalnie jak czasu starczy

Hiszpański

- Gramatyka PWN
- memrise
- Anki
- Podręcznik Edgarda - sprawdzę w domu jaki mam bo nie pamiętam

Generalnie plan jest taki:
poniedziałek, środa, piątek - angielski
wtorek, czwartek - hiszpański

sobota, niedziela - zależy od zajęć na uczelni.

Trzymam kciuki za wszystkich i dołączam się do prośby o pisanie co danego dnia robiliście - to motywuje!

Edytowane przez 201605100
Czas edycji: 2014-10-06 o 08:03
201605100 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 11:06   #52
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Październikowy shred językowy

Ja też, ja też Nadal to samo : hiszpański studia + dodatkowo coś zrobić, francuski to samo i angielski - byle nie wypaść z obiegu, jak się da to coś więcej
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 15:39   #53
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Znalazłam fajny program na tablet do angielskiego - duolingo :P

Po za tym, czy ktoś miał taką sytuacje, że nie mógł otworzyć bazy dany w anki i to jakoś naprawił? Odinstalowałam i nadal jest to samo, próby naprawy lub przywrócenia kopii zapasowej kończą się fiaskiem
U mnie filologia klasyczna . I polecam duolingo, jest świetne.

A wyspowiadam się wieczorem .
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 16:24   #54
Peru
Zadomowienie
 
Avatar Peru
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Starówka
Wiadomości: 1 261
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez LoveMessages Pokaż wiadomość
Z miesiąca na miesiąc coraz większa cisza na wątkach shredowych... nikt nie mówi co ile zrobił i tym samym nie motywuje siebie i innych.
W sumie ruszyłam z kopyta, ale przyszedł weekend i jakoś mój zapał na ten miesiąc opadł. Dzisiaj tylko 15 zdań zrobiłam z Angielskiego w tłumaczeniach, może przez pół godziny wieczorem coś tam porobię.
__________________
2016 14

2015 24
Peru jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-06, 21:48   #55
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Październikowy shred językowy

Spowiadam się!

Greka - alfabet, akcenty, zasady pisowni (które wciąż niszczą mój mózg)
Łacina - test z Sine Colloquiis Colloquia, małe tłumaczonko
Włoski - pięć słówek, tłumaczenie tekstu

Dranie zabrali mi internet (tj. Vectra lubi czasem zabierać, nie polecam), toteż za część włoską dopiero co się zabieram. Proszę wybaczyć.
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 04:01   #56
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Październikowy shred językowy

Dzis zrobilam
1. Kilka zadan z destination C1
2. Poczytalam ksiazke po angielsku
3. Memrise z francuskiego
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 12:46   #57
agus1315
Zakorzenienie
 
Avatar agus1315
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 989
Dot.: Październikowy shred językowy

Na dzisiaj:

francuski:
memrise
lekcja z szypowskiej
lekca z pas de probleme

niderlandzki:
słówka
konstrukcja pytań
(mam test jutro... także jeszcze dużo nauki przede mną )
__________________
Nie szukaj kogoś z kim możesz żyć, ale kogoś bez kogo żyć nie możesz
<3
agus1315 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 14:04   #58
sugarfree87
Zadomowienie
 
Avatar sugarfree87
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 912
GG do sugarfree87
Dot.: Październikowy shred językowy

Cześć
To mój pierwszy shred językowy. Zaczęłam 23 września (nie chciałam czekać do początku października)

1. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski B2/C1
2. Jaki jest Twój cel?
poprawa znajomości słówek
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
mały zasób słownictwa
trudności z mówieniem
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
memrise- chcę nauczyć się 200 (84 już za mną) nowych słówek w ciągu tego miesiąca (czy to bardzo mało? jestem sporo poza domem i mam dość mało wolnego czasu popołudniami...)
Harry Potter and the Chamber of Secrets dopiero od wczoraj.....
__________________
Wymienię 2 nowe błyszczyki NYX
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post24997463

Edytowane przez sugarfree87
Czas edycji: 2014-10-07 o 14:11
sugarfree87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 15:32   #59
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Październikowy shred językowy

Ja dziś skończyłam unit 1 na Rosecie. Teraz bym chciała memrise, ale moje oczy nie chcą patrzeć na monitor :/ Na prawdę muszę ograniczyć komputer
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-07, 18:25   #60
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Październikowy shred językowy

Cytat:
Napisane przez sugarfree87 Pokaż wiadomość
Cześć
To mój pierwszy shred językowy. Zaczęłam 23 września (nie chciałam czekać do początku października)

1. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski B2/C1
2. Jaki jest Twój cel?
poprawa znajomości słówek
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
mały zasób słownictwa
trudności z mówieniem
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
memrise- chcę nauczyć się 200 (84 już za mną) nowych słówek w ciągu tego miesiąca (czy to bardzo mało? jestem sporo poza domem i mam dość mało wolnego czasu popołudniami...)
Harry Potter and the Chamber of Secrets dopiero od wczoraj.....
Też czytam Harry'ego, nawet tą samą część! *high five* Tylko po włosku

Edytowane przez Nineveh03
Czas edycji: 2014-10-07 o 18:27
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 12:35:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:31.