Do przedszkola z katarem - Strona 7 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-03, 21:33   #181
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Moje dziecko ma kaszel i katar 4 tydzień. Żaden z lekarzy nie stwierdził poważnej infekcji. Mam tylko inhalować, woda morska do nosa i ewentualnie jak kaszel nie daje spać sinecod.
Ogólny stan fizyczny dziecka bardzo OK..bawi się, jest wesoła i pełna energii.
A ja co rano budzę się z dylematem- zawozić do żłobka czy nie. W efekcie wygląda to tak że poniedziałek - środa jest w domu, czwartek- piątek w żłobku.
Moja ma takie objawy już trzeci tydzień. Z katarem do lekarza nie idę, bo zalecenia zawsze takie same. Z kaszlem zależy, ale też już nie lecę od razu. Jak jest gorączka, idę od razu, bo tutaj oznacza to coś powazniejszego (odnoszę się do swojej córki i chorób jakie przechodzi).
Skoro pomimo kataru ma apetyt (w dzień dużo nei kaszle ani nie smarka), ma wyśmienity humor to do przedszkola chodzi.
Robię inhalacje, woda morska do nosa.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-03, 21:57   #182
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Moje dziecko ma kaszel i katar 4 tydzień. Żaden z lekarzy nie stwierdził poważnej infekcji. Mam tylko inhalować, woda morska do nosa i ewentualnie jak kaszel nie daje spać sinecod.
Ogólny stan fizyczny dziecka bardzo OK..bawi się, jest wesoła i pełna energii.
A ja co rano budzę się z dylematem- zawozić do żłobka czy nie. W efekcie wygląda to tak że poniedziałek - środa jest w domu, czwartek- piątek w żłobku.
Ja zostawiałam w domu dopiero wtedy gdy kaszel utrudniał funkcjonowanie w żłobku czyli nie mogła spać i bawić się i chociaż według lekarza była zdrowa to prosiłam o zwolnienie właśnie ze względu na meczenie się dziecka.
U nas panie w żłobku proponowały żeby np. przynosić leki i podawały przed spaniem, żeby dzieci sie nie wybudzały od kaszlu.

Kaszel przeszedł po ok. pół roku - sam i więcej się nie pojawił. Za to po przejściu do przedszkola gdy inne dzieci chorowały mojej nic nie było.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 14:26   #183
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Do przedszkola z katarem

Młoda pomaszerowała do przedszkola w tym roku. Od tego czasu już dwa ataki kataru. Pierwszym razem, tak jak dyrektorka kazała- nie posłałam do przedszkola. Miało być tak, że dziecko z widocznymi oznakami przeziębienia/choroby zostaje w domu. Toteż przez tydzień przetrzymałam młodą w domu, ale przy następnym katarze panie mnie uświadomiły, żeby jak jest sam katar puszczać do przedszkola, bo dzieciaki są cały czas niemal przeziębione a jakby się stosować do tego zalecenia, to w okresie jesiennym panie przedszkolanki musiałyby same siedzieć w przedszkolu.

Kolejną sprawą jest to, że mamy, które nie mają innego wyjścia- nawet mimo wyraźnego zakazu będą przyprowadzać dzieci do przedszkola zasmarkane dzieci. Uważam, że to trochę niesprawiedliwe, że część rodziców miałaby się stosować do tego zakazu i w imię dobra całej grupy siedzieć z dzieciakami w domu, a niektórzy przymuszeni sytuacją wysyłaliby swoje dzieci do przedszkola.

Dlatego uważam, że najsprawiedliwiej jest tak, jak jest. Jak jest zwykły katar (nie zielony, bez gorączki), to młoda idzie i siedzą sobie tam wszyscy zasmarkani. Na to się nastawiałam, że ten rok będzie z katarem na okrągło i tak pewnie będzie.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 14:34   #184
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Młoda pomaszerowała do przedszkola w tym roku. Od tego czasu już dwa ataki kataru. Pierwszym razem, tak jak dyrektorka kazała- nie posłałam do przedszkola. Miało być tak, że dziecko z widocznymi oznakami przeziębienia/choroby zostaje w domu. Toteż przez tydzień przetrzymałam młodą w domu, ale przy następnym katarze panie mnie uświadomiły, żeby jak jest sam katar puszczać do przedszkola, bo dzieciaki są cały czas niemal przeziębione a jakby się stosować do tego zalecenia, to w okresie jesiennym panie przedszkolanki musiałyby same siedzieć w przedszkolu.

Kolejną sprawą jest to, że mamy, które nie mają innego wyjścia- nawet mimo wyraźnego zakazu będą przyprowadzać dzieci do przedszkola zasmarkane dzieci. Uważam, że to trochę niesprawiedliwe, że część rodziców miałaby się stosować do tego zakazu i w imię dobra całej grupy siedzieć z dzieciakami w domu, a niektórzy przymuszeni sytuacją wysyłaliby swoje dzieci do przedszkola.

Dlatego uważam, że najsprawiedliwiej jest tak, jak jest. Jak jest zwykły katar (nie zielony, bez gorączki), to młoda idzie i siedzą sobie tam wszyscy zasmarkani. Na to się nastawiałam, że ten rok będzie z katarem na okrągło i tak pewnie będzie.
Ale co to znaczy, że nie maja innego wyjścia?
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 17:20   #185
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Ale co to znaczy, że nie maja innego wyjścia?
Nie mają innego wyjścia, to znaczy dokładnie "nie mają innego wyjścia"- nie mają babć, sióstr i innych pomagierów i np. nie ma możliwości zatrudnić niańki, która by w tym czasie przechwyciła dziecko.
Zaraz z pewnością napiszesz, że nie ma opcji, że nie ma możliwości zatrudnić nianię. Zatem śpieszę wyjaśnić zawczasu, że niektórzy nie mają kasy. Kolejna sprawa to znalezienie niańki, która będzie na każde zawołanie, kiedy akurat nasze dziecko jest chore, a kiedy nie będzie chore, będzie siedzieć na tyłku i bezczynnie czekać na telefon. Niańki chcą być zatrudniane zwykle w pełnym wymiarze godzin, bo tylko w takiej sytuacji są w stanie zarobić trochę. Rzadko, która zgodzi się, żeby siedzieć na bezrobociu i czekać bo może dziecko zleceniodawcy w tym miesiącu zachoruje.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-07, 22:36   #186
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez DariaKom Pokaż wiadomość
Nie mają innego wyjścia, to znaczy dokładnie "nie mają innego wyjścia"- nie mają babć, sióstr i innych pomagierów i np. nie ma możliwości zatrudnić niańki, która by w tym czasie przechwyciła dziecko.
Zaraz z pewnością napiszesz, że nie ma opcji, że nie ma możliwości zatrudnić nianię. Zatem śpieszę wyjaśnić zawczasu, że niektórzy nie mają kasy. Kolejna sprawa to znalezienie niańki, która będzie na każde zawołanie, kiedy akurat nasze dziecko jest chore, a kiedy nie będzie chore, będzie siedzieć na tyłku i bezczynnie czekać na telefon. Niańki chcą być zatrudniane zwykle w pełnym wymiarze godzin, bo tylko w takiej sytuacji są w stanie zarobić trochę. Rzadko, która zgodzi się, żeby siedzieć na bezrobociu i czekać bo może dziecko zleceniodawcy w tym miesiącu zachoruje.
Rozumiem, ale jesli nie można zatrudnić niani, nie ma się pomocy babci, cioci itp, to przysługuje opieka na dziecko (L4).
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 06:51   #187
Harakiri
Rozeznanie
 
Avatar Harakiri
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Belgia
Wiadomości: 742
Dot.: Do przedszkola z katarem

Tak przysługuje, jeśli miałabym z każdym katarem dziecka siedzieć w domu to byłabym w pracy pare dni na miesiąc. Jeśli inni wysyłają dzieci do żłobka z katarem to czemu ja mam siedzieć w domu i bać się o pracę? Wiadomo, dla dziecka lepiej siedzieć w domu żeby było zdrowe tylko na to dziecko też trzeba zarabiać a nie wszyscy pracodawcy z uśmiechem przyjmują kolejny papier z L4.

Edytowane przez Harakiri
Czas edycji: 2014-10-08 o 06:53
Harakiri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 08:32   #188
DariaKom
Zakorzenienie
 
Avatar DariaKom
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 123
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale jesli nie można zatrudnić niani, nie ma się pomocy babci, cioci itp, to przysługuje opieka na dziecko (L4).
L4 na katar u dziecka- szczerze wątpię.

U mojego ojca pracowała dziewczyna, która miała chorowitą bardzo córkę. Bywało że nie było jej w pracy pół miesiąca, pół była, w kolejnym to samo. Jakby było mniej pracowników, to dziewczyna byłaby na wylocie. Od zwolnienia poza współczuciem szefa uratowało ją tylko to, że było komu za nią pracować.
DariaKom jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:21   #189
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Rozumiem, ale jesli nie można zatrudnić niani, nie ma się pomocy babci, cioci itp, to przysługuje opieka na dziecko (L4).
Na katar? A przepraszam bardzo, jaka to jednostka chorobowa?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 09:58   #190
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Do przedszkola z katarem

no i ta opieka też nie jest nieograniczona - o ile się nie mylę (jak coś to poprawcie) to chyba 2 miesiace w roku przysługują z tego tytułu
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 10:13   #191
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez kotek81 Pokaż wiadomość
no i ta opieka też nie jest nieograniczona - o ile się nie mylę (jak coś to poprawcie) to chyba 2 miesiace w roku przysługują z tego tytułu
60 dni w sumie jest jak ktoś ma kilkoro dzieci to też ma 60dni
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 11:01   #192
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Ja zostawiałam w domu dopiero wtedy gdy kaszel utrudniał funkcjonowanie w żłobku czyli nie mogła spać i bawić się i chociaż według lekarza była zdrowa to prosiłam o zwolnienie właśnie ze względu na meczenie się dziecka.
U nas panie w żłobku proponowały żeby np. przynosić leki i podawały przed spaniem, żeby dzieci sie nie wybudzały od kaszlu.

Kaszel przeszedł po ok. pół roku - sam i więcej się nie pojawił. Za to po przejściu do przedszkola gdy inne dzieci chorowały mojej nic nie było.
U nas właśnie kaszel był taki że utrudniał funkcjonowanie. Po okresie względnego osłabienia choroby następował ponowny atak...z kaszlem powodującym wymioty. Strasznie się wymęczyła. Tydzień przetrzymałam ją w domu, kaszlu brak, za to kipa nadal do pasa. To już miesiąc kataru.
Wczoraj jak popatrzyłam na dzieciaki w przedszkolu to wszystkie miały katar.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 20:48   #193
Martinixxx
Zadomowienie
 
Avatar Martinixxx
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: O^^o
Wiadomości: 1 777
Dot.: Do przedszkola z katarem

Pracuję w przedszkolu. W okresie jesienno-zimowym niemal WSZYSTKIE dzieci mają gile po pas.Normalka.A kaszlą jak stare traktory
__________________
"Chwyć mnie i nieś, niech niebo bliżej będzie,
Tak bardzo chcę w ramionach skryć się Twych."



Martinixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 07:46   #194
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Do przedszkola z katarem

ja dzisiaj miałam dylemat co zrobić z młodszą córką
od 2 nocy strasznie kaszle - taki suchy męczący kaszel
kataru nie ma, zero gorączki
w ciągu dnia się uspokaja i popołudniu znowu zaczyna
zaprowadziłam małą, ale zaznaczyłam Pani, że jakby coś to niech dzwonią od razu (akurat wczoraj i dzisiaj mam wolne w pracy to mogę po nią podejść bez problemu)
wracając z pracy podeszłam do przychodni, popołudniu pójdziemy się osłuchać tak na wszelki wypadek, ale jeżeli to nic poważnego to nie wydaje mi się żeby lekarka wystawiła zwolnienie bo z dziecka wulkan energii normalnie a ja jutro do pracy iść muszę więc jak lekarz stwierdzi, że może chodzić to jutro też pójdzie....
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 08:43   #195
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
ja dzisiaj miałam dylemat co zrobić z młodszą córką
od 2 nocy strasznie kaszle - taki suchy męczący kaszel
kataru nie ma, zero gorączki
w ciągu dnia się uspokaja i popołudniu znowu zaczyna
zaprowadziłam małą, ale zaznaczyłam Pani, że jakby coś to niech dzwonią od razu (akurat wczoraj i dzisiaj mam wolne w pracy to mogę po nią podejść bez problemu)
wracając z pracy podeszłam do przychodni, popołudniu pójdziemy się osłuchać tak na wszelki wypadek, ale jeżeli to nic poważnego to nie wydaje mi się żeby lekarka wystawiła zwolnienie bo z dziecka wulkan energii normalnie a ja jutro do pracy iść muszę więc jak lekarz stwierdzi, że może chodzić to jutro też pójdzie....
Czyli w nocy biedne dziecko nie może spać, kaszle, a Ty rano - pomimo że siedzisz w domu, prowadzisz je zamiast do lekarza to do przedszkola? A sama co? Na zakupki? A potem jak Twoje dziecko zarazi inne, to inni rodzice będą się męczyć? Po prostu nie wiem co powiedzieć.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Na katar? A przepraszam bardzo, jaka to jednostka chorobowa?
Katar to objaw - np przeziębienia czy innej infekcji dróg oddechowych, bo raczej nie zdrowia, prawda?

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Harakiri Pokaż wiadomość
Tak przysługuje, jeśli miałabym z każdym katarem dziecka siedzieć w domu to byłabym w pracy pare dni na miesiąc. Jeśli inni wysyłają dzieci do żłobka z katarem to czemu ja mam siedzieć w domu i bać się o pracę? Wiadomo, dla dziecka lepiej siedzieć w domu żeby było zdrowe tylko na to dziecko też trzeba zarabiać a nie wszyscy pracodawcy z uśmiechem przyjmują kolejny papier z L4.
Gdyby inni nie wysyłali, to może Twoje dziecko nie chorowałoby tak często. I tak, dla dziecka lepiej byłoby być w domu, dopóki nie wyzdrowieje, jak byłaś uprzejma zauważyć, co moim zdaniem kończy dyskusję.
A decydując się na dziecko ludzie zakładają,że nigdy nie będzie przeziębione? Że nie będa musieli siedzieć w domu i obcierać zasmarkanych nosów? Bo nie rozumiem

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
60 dni w sumie jest jak ktoś ma kilkoro dzieci to też ma 60dni
Jeszcze ojciec dziecka ma 60 dni, w ostateczności jest urlop. Przedszkole jest miejscem dla zdrowych dzieci, a nie przechowalnią dla tych, którymi rodzice nie chcą się zajmować.

Edytowane przez Niebieska.Kredka
Czas edycji: 2014-10-09 o 08:41
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 09:14   #196
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Do przedszkola z katarem

[QUOTE=Niebieska.Kredka;48 454824
Jeszcze ojciec dziecka ma 60 dni, w ostateczności jest urlop. Przedszkole jest miejscem dla zdrowych dzieci, a nie przechowalnią dla tych, którymi rodzice nie chcą się zajmować.[/QUOTE]
60 dni przysługuje obojgu rodzicom na dzieci (bez względu na to ile ich jest ) 60 dni i koniec. A jeśli chodzi o urlop to o tej porze roku większość rodziców ma większość urlopu wykorzystane. Nie wiem jak inne mamy ale ja nie zrezygnuje z urlopu w lipcu- sierpniu tak na wszelki wypadek jakby w październiki młody miał katar.
A na dobrą sprawę dziecko do przedszkola możesz puścić "zdrowe" (tj. bez objawów) a po 3 - 4 godzinach może już smarkać i kaszleć i inni rodzice mogą mieć pretensje do ciebie jak to chore dziecko do przedszkola puszczasz. Nie wszystko przewidzisz.
Ja np. dziś z katarem do pracy poszłam nie mogę wziąć dziś wolnego jutro też nie a tym bardziej zwolnienia.
__________________
"Bo rodzina jest najważniejsza. Żaden zawodowy sukces nie waży tyle, ile szczęście w miłości. Żadna zawodowa porażka nie boli tak jak rozstanie. "
B.Grysiak

Edytowane przez 21pyza
Czas edycji: 2014-10-09 o 09:48
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 09:22   #197
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Katar to objaw - np przeziębienia czy innej infekcji dróg oddechowych, bo raczej nie zdrowia, prawda?
Sam katar (przezroczysty a nie bakteryjny) chorobą nie jest i na taki katar nie dostaniesz l4.


Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
ja dzisiaj miałam dylemat co zrobić z młodszą córką
od 2 nocy strasznie kaszle - taki suchy męczący kaszel
kataru nie ma, zero gorączki
w ciągu dnia się uspokaja i popołudniu znowu zaczyna
zaprowadziłam małą, ale zaznaczyłam Pani, że jakby coś to niech dzwonią od razu (akurat wczoraj i dzisiaj mam wolne w pracy to mogę po nią podejść bez problemu)
wracając z pracy podeszłam do przychodni, popołudniu pójdziemy się osłuchać tak na wszelki wypadek, ale jeżeli to nic poważnego to nie wydaje mi się żeby lekarka wystawiła zwolnienie bo z dziecka wulkan energii normalnie a ja jutro do pracy iść muszę więc jak lekarz stwierdzi, że może chodzić to jutro też pójdzie....
serio? siedzisz 2 dni w domu a dziecko do przedszkola puszczasz i jak zacznie się dusić kaszlem to łaskawie zabierzesz do domu?
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 09:31   #198
litllesweetangel
Lurker ;)
 
Avatar litllesweetangel
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 112
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
Czyli w nocy biedne dziecko nie może spać, kaszle, a Ty rano - pomimo że siedzisz w domu, prowadzisz je zamiast do lekarza to do przedszkola? A sama co? Na zakupki? A potem jak Twoje dziecko zarazi inne, to inni rodzice będą się męczyć? Po prostu nie wiem co powiedzieć.

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:32 ----------



Katar to objaw - np przeziębienia czy innej infekcji dróg oddechowych, bo raczej nie zdrowia, prawda?

tak? mam katar i zatkane zatoki odkad pamietam, tzn, ze jestem chora i powinnam cale zycie siedziec na l4 albo na rencie, bo mam katar?...

---------- Dopisano o 09:39 ---------- Poprzedni post napisano o 09:33 ----------



Gdyby inni nie wysyłali, to może Twoje dziecko nie chorowałoby tak często. I tak, dla dziecka lepiej byłoby być w domu, dopóki nie wyzdrowieje, jak byłaś uprzejma zauważyć, co moim zdaniem kończy dyskusję.
A decydując się na dziecko ludzie zakładają,że nigdy nie będzie przeziębione? Że nie będa musieli siedzieć w domu i obcierać zasmarkanych nosów? Bo nie rozumiem

Poslalam dziecko do zlobka po 2 tygodniach siedzenia w domu. Po 2 dniach kaszlalo znowu, pobyt w domu->zlobek->kaszel znowu, od zatok. Kaszle cala grupa. Moze Twoim zdaniem powinno sie trzymac dziecko caly okres jesienno-zimowy w domu? W sumie letni tez, bo przeciez kaszle i ma katar, ktory moze byc od wszystkiego!

---------- Dopisano o 09:43 ---------- Poprzedni post napisano o 09:39 ----------



Jeszcze ojciec dziecka ma 60 dni, w ostateczności jest urlop. Przedszkole jest miejscem dla zdrowych dzieci, a nie przechowalnią dla tych, którymi rodzice nie chcą się zajmować.
Jakie 60 dni? 60 dni opieki liczy sie na wszystkich czlonkow rodziny! Skoro jestes niedoinformowana to nie przedstawiaj nieprawdziwych informacji, bo jeszcze ktos w to uwierzy

Stawiam, ze w ogole nie masz dziecka, bo nie masz pojecia jak jest w zlobkach i przedszkolach.
__________________

It's okay
I got lost on the way
But I'm a supergirl
And supergirls don't cry
litllesweetangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 09:47   #199
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Do przedszkola z katarem

dlaczego od razu coś sobie dopisujecie?
to, że mam wolne nie znaczy, że siedzę w domu - skąd wysnuwacie takie wnioski?
i nie nie biegam po zakupach, kosmetyczkach czy fryzjerach.....a bardzo bym chciała, ale tu nie o tym....

pisałam, że w ciągu dnia kaszel praktycznie nie występuje
wczoraj popołudniu byłyśmy w kinie i tam zaczęła kaszleć
mam swoją teorię, że to od suchego powietrza - w kinie klima a w domu łóżko ma przy grzejniku, który od kilku dni w nocy zaczął grzać
zresztą co ja tam wiem - jestem wyrodną matką bo dziecku w dzień nie dolega nic a ja posłałam do przedszkola
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 09:59   #200
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
dlaczego od razu coś sobie dopisujecie?
to, że mam wolne nie znaczy, że siedzę w domu - skąd wysnuwacie takie wnioski?
i nie nie biegam po zakupach, kosmetyczkach czy fryzjerach.....a bardzo bym chciała, ale tu nie o tym....

pisałam, że w ciągu dnia kaszel praktycznie nie występuje
wczoraj popołudniu byłyśmy w kinie i tam zaczęła kaszleć
mam swoją teorię, że to od suchego powietrza - w kinie klima a w domu łóżko ma przy grzejniku, który od kilku dni w nocy zaczął grzać
zresztą co ja tam wiem - jestem wyrodną matką bo dziecku w dzień nie dolega nic a ja posłałam do przedszkola
Skoro zdecydowałaś się iść do lekarza po południu to nie jesteś tak całkiem pewna, że dziecku nic nie dolega. Jeśli nie podejrzewam choroby nie chodzę w ramach rozrywki na osłuchanie. Choćby po to, żeby nie zarazić dziecka czymś gorszym.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 10:02   #201
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Skoro zdecydowałaś się iść do lekarza po południu to nie jesteś tak całkiem pewna, że dziecku nic nie dolega. Jeśli nie podejrzewam choroby nie chodzę w ramach rozrywki na osłuchanie. Choćby po to, żeby nie zarazić dziecka czymś gorszym.

idę głównie po to żeby w razie czego w przedszkolu móc powiedzieć, że dziecku nic nie jest i nie jest to tylko moja opinia
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 10:07   #202
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
idę głównie po to żeby w razie czego w przedszkolu móc powiedzieć, że dziecku nic nie jest i nie jest to tylko moja opinia
Ja bym nie zabrała dziecka do przychodni pełnej chorych dzieci tylko po to, żeby wziąć papierek do przedszkola
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 10:13   #203
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Ja bym nie zabrała dziecka do przychodni pełnej chorych dzieci tylko po to, żeby wziąć papierek do przedszkola
ja nie idę do przychodni pełnej chorych dzieci ....
mamy przyjść pod sam koniec jak lekarka kończy pracę i to uwaga: na zdrową stronę
dla mnie EOT bo co napiszę to i tak jest do tego milion teorii dopisywanych
ale nie wiem co mnie dziwi - przecież to norma na wizażu
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:18   #204
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
od 2 nocy strasznie kaszle - taki suchy męczący kaszel
Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość

wczoraj popołudniu byłyśmy w kinie i tam zaczęła kaszleć
No to od dwóch nocy, czy od wczoraj?

---------- Dopisano o 13:18 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

Cytat:
Napisane przez litllesweetangel Pokaż wiadomość
Jakie 60 dni? 60 dni opieki liczy sie na wszystkich czlonkow rodziny! Skoro jestes niedoinformowana to nie przedstawiaj nieprawdziwych informacji, bo jeszcze ktos w to uwierzy

Stawiam, ze w ogole nie masz dziecka, bo nie masz pojecia jak jest w zlobkach i przedszkolach.
Ok, przepraszam w takim razie za błąd. Ciekawe czy wykorzystujecie to 60 dni, skoro takie tu lamenty, że tylko tyle.
A dzieci mam, dlatego tak mnie wkurza jak prowadzę swoje - odleżane w domu, bez kataru i kaszlu, a tam w szatni rodzic odciaga fridą zielone gluty
Mam wrażenie, że ten watek jest do samousprawiedliwiania tych, którzy posyłają swoje dzieci chore do żłobków i przedszkoli, bo nie cha się narażać w pracy/dostać niższej pensji/mają wazniejsze sprawy na głowie niż siedzenie z dzieckiem w domu. Troche jak z niesprzataniem po psach - wszędzie pełno kup, Kowalski spod piątki tez nie sprząta, to ja tez nie będę. A zresztą mój pies prawie nie robi kupy
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:19   #205
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Niebieska.Kredka Pokaż wiadomość
No to od dwóch nocy, czy od wczoraj?
od dwóch nocy kaszle
w dzień jest spokój i popołudniu/wieczorem znowu się zaczyna
wczoraj zaczęło się popołudniu w kinie, przedwczoraj zaczęło się zaraz przed kolacją
może jeszcze mam podać co do minuty?

nie wiem co tu ciężko zrozumieć
teraz mam nadzieję napisałam jak krowie na rowie
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:29   #206
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Glodomorek Pokaż wiadomość
Sam katar (przezroczysty a nie bakteryjny) chorobą nie jest i na taki katar nie dostaniesz l4.
Katar nie jest chorobą - powtórzę, ale jej objawem. Przy infekcjach wirusowych jest przezroczysty, dopiero jak sie nadkazi bakteryjnie to zmienia kolor.
Jakoś zawsze tak jest, że najpierw jest mowa o katarze i kaszlu, a jak posyłanie takiego dziecka do przedszkola spotka się z krytyką, to się okazuje, że to tylko leciutki przezroczysty katarek od czasu do czasu, a w ogóle to pewnie alergia

---------- Dopisano o 13:29 ---------- Poprzedni post napisano o 13:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość

nie wiem co tu ciężko zrozumieć
teraz mam nadzieję napisałam jak krowie na rowie
Dla mnie to trudne do pojęcia, że dziecko ni z gruszki, ni z pietruszki w nocy dusi się od kaszlu, a Ty zamiast do lekarza posyłasz je do przedszkola
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:33   #207
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Do przedszkola z katarem

ostatnio z moją starszą TŻ był u lekarza bo...miała katar i za nic nie chciał przejść
lekarka stwierdziła, że to jakieś wirusowe - zaleciła kilka specyfików, ale jak przyszło co do czego to L4 na katar nie wypisze i skoro dziecko normalnie funkcjonuje to ona nie ma podstaw do wystawienia L4 i "pozwoliła" dziecku do przedszkola chodzić no i chodziła - nie dostaliśmy zwolnienia, nie mam babć i cioć do pomocy
TŻ urlopu zostało 3 dni
ja pracuję od miesiąca
efekt? chodziła z katarem do przedszkola
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 12:57   #208
Niebieska.Kredka
Zadomowienie
 
Avatar Niebieska.Kredka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 811
Dot.: Do przedszkola z katarem

Cytat:
Napisane przez Iwa_iw Pokaż wiadomość
ostatnio z moją starszą TŻ był u lekarza bo...miała katar i za nic nie chciał przejść
lekarka stwierdziła, że to jakieś wirusowe - zaleciła kilka specyfików, ale jak przyszło co do czego to L4 na katar nie wypisze i skoro dziecko normalnie funkcjonuje to ona nie ma podstaw do wystawienia L4 i "pozwoliła" dziecku do przedszkola chodzić no i chodziła - nie dostaliśmy zwolnienia, nie mam babć i cioć do pomocy
TŻ urlopu zostało 3 dni
ja pracuję od miesiąca
efekt? chodziła z katarem do przedszkola
Ja bym zmieniła lekarza, bo już pomijam że "to jakieś wirusowe" może zarazić inne dzieci, to Twoje osłabione dziecko może łatwiej zarazić się czymś innym. Inna sprawa, że co innego rodzica obchodzi, ze ktoś nie ma co zrobic z dzieckiem?
Niebieska.Kredka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 13:01   #209
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Do przedszkola z katarem

wiem, że innego rodzica to guzik obchodzi, ale mnie obchodzi to, że skoro zwolnienia lekarz mi nie daje to z pracy nie zrezygnuję ani ja ani mój mąż bo wtedy też guzik kogoś obejdzie za co będziemy żyć
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 13:05   #210
Miramej
Zakorzenienie
 
Avatar Miramej
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 18 274
Dot.: Do przedszkola z katarem

Niebieska.Kredka, szkolne dziecko z katarem też będziesz zostawiała w domu? Także 10- 15- i powyżej latka? Nie będzie chodził na wykłady na studiach, bo ma katar?
I przypominam, że mowa o katarze, a nie o reszcie.
__________________
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~
Nigdy nie porównuj tego, co masz w środku, z tym, co ktoś inny ma na zewnątrz.

H. MacLeod




.

Edytowane przez Miramej
Czas edycji: 2014-10-09 o 13:17
Miramej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-10-01 23:09:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:29.