Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze! - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-11, 15:59   #3811
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez iinnkkaa Pokaż wiadomość
A konieczny jest kren z filtrem?
Uzywam podkladu mineralnego i z tego co wien dwutlenek tytanu jest naturalnym filtrem
jeśli chcemy działać przeciwstarzeniowo to krem z filtrem to podstawa, jak krem nawilżający. Promienie UVA są tak samo groźne cały rok, nawet w pochmurny dzień, przenikają w głąb skóry i powodują starzenie skóry. Obecnie w okresie jesienno zimowym przy ograniczonym czasie na świeżym powietrzu SPF15 to minimum
jeśli masz SPF w pudrze minimum 15 powinno wystarczyć
ja jednak wolę spf 50

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
Jestem zadowolona z działania TriAcneala, którego poleciłaś. Nie ma jakiegoś wielkiego łuszczenia a jednak przy każdym demakijażu ścierają się suche skórki i wydaje mi się, że dzięki temu pory robią się mniejsze. Nie ukrywam, że interesuje mnie jak to by było przy Zoracu?...także to mój kaprys...można tak to ująć
Teraz mam szansę go mieć bo koleżanka jedzie do Polski i mówiła, że załatwi bez problemu. Tutaj w Niemczech nie ma szans na recepty "na życzenie"...bynajmniej z lekarzami, z którymi mam do czynienia. Jest tylko jeden...Polak, pediatra mojego dziecka, który powiedział, że nie ma sprawy. Tylko, że nie zna tego leku i musi mieć ulotkę...wtedy czymś zastąpi. I to mnie właśnie kusi...bo tu za leki na receptę płacę grosze a niektóre są całkowicie za darmo
Wiem, że może okazać się za mocny na twarz ale jak coś spróbuję nim złuszczyć 2 rozstępy powstałe na skutek ciąży...także się nie zmarnuje

i jeszcze jedno...dzięki za przypomnienie o nawilżaniu przy takich kuracjach. Na początku nic nie używałam i moja cera broniła się sama produkując większą ilość sebum. Teraz już jest dobrze
na rozstępy tylko tretinoina w wysokich dawkach i przez długi czas
ma ja krem retin A, Locadid, Artrederm
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 16:34   #3812
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
jeśli chcemy działać przeciwstarzeniowo to krem z filtrem to podstawa, jak krem nawilżający. Promienie UVA są tak samo groźne cały rok, nawet w pochmurny dzień, przenikają w głąb skóry i powodują starzenie skóry. Obecnie w okresie jesienno zimowym przy ograniczonym czasie na świeżym powietrzu SPF15 to minimum
jeśli masz SPF w pudrze minimum 15 powinno wystarczyć
ja jednak wolę spf 50

---------- Dopisano o 16:59 ---------- Poprzedni post napisano o 15:58 ----------



na rozstępy tylko tretinoina w wysokich dawkach i przez długi czas
ma ja krem retin A, Locadid, Artrederm
to chyba się skuszę na któryś

a mogłabyś podać nazwy znanych Ci retinoidów, które przepisują przeciwzmarszczkowo?
...ja to Cię chyba zamęczę tymi pytaniami
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 18:18   #3813
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
to chyba się skuszę na któryś

a mogłabyś podać nazwy znanych Ci retinoidów, które przepisują przeciwzmarszczkowo?
...ja to Cię chyba zamęczę tymi pytaniami
Retin A najczęściej
wszystkie z retinoidami działają przeciwzmarszczkowo
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2014-10-11 o 18:20
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 10:36   #3814
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Planuję jeszcze zakupić coś dla mojej mamuśki. Ma 54 lata. Nie używa dużo kosmetyków. Troszku żal jej wydawać na siebie bo zawsze ma masę innych wydatków także zawsze cieszy się z moich kosmetycznych wpadek bo jej wszystko pasuje i wykorzysta

Myślałam o tym Eluage Riche albo Redermic R na noc plus Redermic C Spf 25 na dzień.
I tu moje pytanie...czy ochrona słoneczna jaką ma redermic c wystarczy?
wątpię żeby mamuśka stosowała jeszcze na to filtr ( nie lubi mieć za dużo na twarzy, zawsze oszczędnie nakłada wszystkie kremy)
Nie chcę żeby zrobiła sobie jakąś krzywdę przez mój wybór.
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 11:06   #3815
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Spójrzcie co na temat retinolu i filtrów UV uważa autor tej strony. Troszkę mnie to przeraziło. A wy co o tym myslicie ?? Waszym zdaniem kto ma racje ? Może faktycznie wmawiają nam, że retinole/retinoidy są takie zbawienne dla skóry aby na nas zarabiac :/

http://kefir2010.wordpress.com/2014/...ecz-szkodliwe/
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 12:12   #3816
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
Spójrzcie co na temat retinolu i filtrów UV uważa autor tej strony. Troszkę mnie to przeraziło. A wy co o tym myslicie ?? Waszym zdaniem kto ma racje ? Może faktycznie wmawiają nam, że retinole/retinoidy są takie zbawienne dla skóry aby na nas zarabiac :/

http://kefir2010.wordpress.com/2014/...ecz-szkodliwe/

W dzisiejszych czasach nie wiadomo co tak na prawdę jest prawdą. Najważniejsza jest kasa a nie ludzkie zdrowie. Dawniej ludzie zapieprzali w polu, byli zjarani na skwar i rzadziej chorowali.

Jak już napisałam wyżej mam w planie kupić coś dla mamy. Sama rzadko stosuje kremy przeciwzmarszczkowe, jedynie nawilżające. Po 40 zaczęła się delikatnie malować, nigdy nie stosowała filtrów. Zmarszczek brak...tylko "linie" koło ust, zero kurzych łapek, czoło gładkie. U niej skóra jedynie straciła na jędrności a najgorzej widać to na dekolcie. Sama jednak umie godnie się starzeć i żartuje, że "za dużo skóry jej uszyto"

znam kobietę, która wygrzewając się na słońcu niweluje bóle związane ze stawami...jak ona to mówi "musi się wygrzać".

Sama nie dawno dowiedziałam się o retinoidach i pielęgnacji z nią powiązanej. U mnie się sprawdza. Niecałe 2 miechy...cera rozjaśniona, bardziej promienna, zbita. Nie będę się dopatrywać czy to zasługa wit. A, wit. C, nawilżania bądz filtra...bo pewnie wszystkiego na raz.
Co do filtra nakładam go jedynie na twarz, szyję, dekolt...miejsca, które są teraz narażone na przebarwienia podczas stosowania kwasów, retinadehydu.

Ciekawy artykuł...lecz trzeba znalezć "złoty środek" w tym o czym tu jest pisane jak i tych, gdzie piszą o szkodliwym wpływie promieniowania słonecznego.
O ile "smażenia plackiem" nie uznaję to spędzanie czasu na dworze w celu złapania troszku słońca i wit. D...jak najbardziej
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-13, 19:16   #3817
Blondcukiereczek
Raczkowanie
 
Avatar Blondcukiereczek
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 224
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

O ile jestem świadoma, że filtry chemiczne na pewno w 100% obojętne dla organizmu nie są o tyle zastanawia mnie zdanie tego pana na temat retinolu a wiec i retinoidów :/ A co jesli faktycznie są rakotwórcze, moze nawet przyspieszają starzenie. Skoro mają tak silne działanie na płód w łonie kobiety to na całe ciało człowieka również mocno działa, boję się, że bardzo źle :/ Używam retinoidów ponad rok :/

Uważam, że temat szkodliwości wit A jest wart obgadania bo być może bardzo sobie szkodzimy, tyle, że na razie tego nie dostrzegamy.... Tylko, że gdzie szukać prawdy skoro wszystkie koncerny tak zachwalają pochodne wit A w kremach. Zarabiają na tym miliony.

Edytowane przez Blondcukiereczek
Czas edycji: 2014-10-13 o 19:19
Blondcukiereczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 10:47   #3818
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Blondcukiereczek Pokaż wiadomość
O ile jestem świadoma, że filtry chemiczne na pewno w 100% obojętne dla organizmu nie są o tyle zastanawia mnie zdanie tego pana na temat retinolu a wiec i retinoidów :/ A co jesli faktycznie są rakotwórcze, moze nawet przyspieszają starzenie. Skoro mają tak silne działanie na płód w łonie kobiety to na całe ciało człowieka również mocno działa, boję się, że bardzo źle :/ Używam retinoidów ponad rok :/

Uważam, że temat szkodliwości wit A jest wart obgadania bo być może bardzo sobie szkodzimy, tyle, że na razie tego nie dostrzegamy.... Tylko, że gdzie szukać prawdy skoro wszystkie koncerny tak zachwalają pochodne wit A w kremach. Zarabiają na tym miliony.


Też mnie to ciekawi i zastanawia. Byłam w ciąży i wiem jak lekarze przestrzegają przed wit. A, która może uszkadzać płód. Łatwo też się się nią przewitaminować a tu jej pochodne w kremach możemy stosować dożywotnio bez żadnych skutków ubocznych?

..no poczytałam troszku i wiem jedno. Chyba zacznę suplementację wit. D tylko znajdz tu odpowiednią dawkę, jak nie zmienia się od 10 lat mimo przeprowadzonych badań
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 10:53   #3819
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
Też mnie to ciekawi i zastanawia. Byłam w ciąży i wiem jak lekarze przestrzegają przed wit. A, która może uszkadzać płód. Łatwo też się się nią przewitaminować a tu jej pochodne w kremach możemy stosować dożywotnio bez żadnych skutków ubocznych?

..no poczytałam troszku i wiem jedno. Chyba zacznę suplementację wit. D tylko znajdz tu odpowiednią dawkę, jak nie zmienia się od 10 lat mimo przeprowadzonych badań
a gdzie badania potwierdzające te hipotezy?
bzdura, tak to każdy może pisać co mu się żywnie podoba
mnie przekonują tylko publikacje medyczne poparte badaniami
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 14:38   #3820
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
wiesz ogólnie retinol jest przepisywany na receptę przeciwzmarszczkowo ale nie wiem czy akurat Zorac

a serum z BU ma 1% retinolu i jest to naprawdę duże stężenie
co do rozstępów nie wiem, ale skonsultuje to ze znajomy bardzo dobrym lekarzem dermatologiem, może poleci coś na rozstępy
dam znać
Niestety w PL dostępny jest tylko Locacid 0,05 w kremie, więc na rozstępy to jest dość lekki środek. Tak mi sie przynajmniej wydaje. Myślę, że atrederm da lepsze rezultaty, ale tak jak pisałaś, to środek z kategorii Killer i trzeba uważać, ja kiedyś nieźle sobie nim brzuch załatwiłam I od tamtej pory nie odważyłam się ponowić tamtych eksperymentów. Ale zainspirowana tymi wpisami poproszę o receptę przy najbliższej wizycie i dermatologa. Będzie się działo.

Bo retinu A w wersji żelowej z wyższym stężeniem to się normalnie nie dostanie już, prawda?

Teraz wykańczam iherbowy krem z 1% retinolu i wracam do locacidu, który jest absolutnym mistrzem moim zdaniem
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 11:40   #3821
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
a gdzie badania potwierdzające te hipotezy?
bzdura, tak to każdy może pisać co mu się żywnie podoba
mnie przekonują tylko publikacje medyczne poparte badaniami

Pewnie tak ale w niektórych przypadkach po prostu żerują na naszej niewiedzy. Teraz mam czas i możliwość żeby dowiedzieć się czegoś przydatnego by móc stworzyć mądrą i skuteczną pielęgnację dla siebie.
Jednak im więcej czytam tym sporo mi się nie podoba...np. to ten kontrowersyjny poliacrylamide, który występuje w kilku produktach Avene. Idąc do apteki zakładam, że kupuję coś co pomoże a nie zaszkodzi.

Teraz już wiem i będę unikać tego składniku ale ile jest ludzi, którzy nie mają czasu na wizaż i nie znają się na tych wszystkich nazwach
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 13:30   #3822
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
Pewnie tak ale w niektórych przypadkach po prostu żerują na naszej niewiedzy. Teraz mam czas i możliwość żeby dowiedzieć się czegoś przydatnego by móc stworzyć mądrą i skuteczną pielęgnację dla siebie.
Jednak im więcej czytam tym sporo mi się nie podoba...np. to ten kontrowersyjny poliacrylamide, który występuje w kilku produktach Avene. Idąc do apteki zakładam, że kupuję coś co pomoże a nie zaszkodzi.

Teraz już wiem i będę unikać tego składniku ale ile jest ludzi, którzy nie mają czasu na wizaż i nie znają się na tych wszystkich nazwach
a co w nim złego?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 16:07   #3823
avesome
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 281
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

ponoć rakotwórczy, tutaj na wizażu sporo wyczytałam
avesome jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 18:07   #3824
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez avesome Pokaż wiadomość
ponoć rakotwórczy, tutaj na wizażu sporo wyczytałam
"Sam poliakrylamid nie jest szkodliwy, ale zawiera on sladowe ilosci
akrylamidu, ktory jest toksyczny i kancerogenny dla ludzi. Zwiazek ten moze tez
wystepowac w malej ilosci w przetworzonej zywnosci, w wodzie, tak wiec nie
jestesmy w stanie obecnie uniknac go calkowicie, ale moze zmniejszyc nasz
kontakt z nim. jego zastosowanie w kosmetykach jest dopuszczalne, ale
ograniczone do okreslonych bardzo malych ilosci, ogolnie lepiej go unikac,
zwlaszcza gdy znajduje sie blisko poczatku skladu."

---------- Dopisano o 19:07 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
"Sam poliakrylamid nie jest szkodliwy, ale zawiera on sladowe ilosci
akrylamidu, ktory jest toksyczny i kancerogenny dla ludzi. Zwiazek ten moze tez
wystepowac w malej ilosci w przetworzonej zywnosci, w wodzie, tak wiec nie
jestesmy w stanie obecnie uniknac go calkowicie, ale moze zmniejszyc nasz
kontakt z nim. jego zastosowanie w kosmetykach jest dopuszczalne, ale
ograniczone do okreslonych bardzo malych ilosci, ogolnie lepiej go unikac,
zwlaszcza gdy znajduje sie blisko poczatku skladu."
jakoś ufam marce Avene i pewnie jest go znikoma ilość w składzie
nie dajmy się zwariować
analiza składu ... ojjj taka a taka substancja może jej być niewiele, mogą być składniki buforujące
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 23:49   #3825
caffeine
Zakorzenienie
 
Avatar caffeine
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez panna lucy Pokaż wiadomość
Hej, dziewczęta,
od paru dni, w celu wywabienia mikrozaskórników zamkniętych z policzka i dziadostw na czole dołączyłam sobie broń w postaci toniku z glukonolaktonem- to już nie pierwsze moje podejście.
Po przetarciu tonikiem odczekałam jakiś czas i nałożyłam Locacid.
Skóra się troszkę połuszczyła, więcej szczypała i czerwieniła się.
Wczoraj twarz reagowała szczypaniem na mycie, więc darowałam sobie tonik i użyłam Locacidu punktowo na policzki.
Dziś przyglądam się sobie i prócz czerwieni pryszczowej i czerwieni podrażnieniowej widzę dziwną rzecz: pod okiem taka rysa Nie wiem, tak jakby ślad po głębszym zadrapaniu.
Nie jest to może bardzo widoczne, ale jest. Nie czerwone- jakby mnie ktoś drasnął lata temu i został ślad w postaci krzywej linii. O co chodzi?
Coś przeoczyłam? Zaniedbałam? Filtruję się, ale wczoraj np. była taka sytuacja ekstremalna w domu... czasem te chwile na ogrodzie spędzam bez filtra. Tylko to nie jest przecież przebarwienie... Zmarszczka, kurczę.
Myślałam, że coś mi się odcisnęło podczas spania, ale linia nie złazi
Ktoś miał podobne doświadczenia? Bo chyba muszę to wiązać z glukonolaktonem i retinoidem?
Mam podobny efekt niby ociśniętego na policzkach prześcieradła - pionowe linie które wyglądają jak czerwonawe przebarwienia. Szczerze mówiąc - jestem nieco przerażona i przerwałam kurację retinolem. Stosowałam Skinceuticals 0,3, wszystko było ok, ale po ok. tygodniu skóra wygląda okropnie. Nie jest jakoś strasznie przesuszona i łuszczy się minimalnie, jednak pojawiła się cała plejada zmarszczek!

Dziewczyny poradźcie błagam, te czerone pręgi to nie jest efekt jakiego oczekuje się po tak drogim kremie... Jestem załamana.
caffeine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 08:51   #3826
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

coś tu cicho ostatnio ;(
stosuje redermic R z LRP i zbliza mi się denko
palnuje zakup serum z BU Renew z 1%retinolem rozważam jeszcze sesderme 0,5%

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Cytat:
Napisane przez caffeine Pokaż wiadomość
Mam podobny efekt niby ociśniętego na policzkach prześcieradła - pionowe linie które wyglądają jak czerwonawe przebarwienia. Szczerze mówiąc - jestem nieco przerażona i przerwałam kurację retinolem. Stosowałam Skinceuticals 0,3, wszystko było ok, ale po ok. tygodniu skóra wygląda okropnie. Nie jest jakoś strasznie przesuszona i łuszczy się minimalnie, jednak pojawiła się cała plejada zmarszczek!

Dziewczyny poradźcie błagam, te czerone pręgi to nie jest efekt jakiego oczekuje się po tak drogim kremie... Jestem załamana.
hmm retinol należy wprowadzać powoli i stopniowo od małych stężeń, np. na początek dwa razy w tygodniu na noc, potem zwiększać częstotliwość
trzeba mocno nawilżac w ciągu dnia, retinol wysusza skórę
dobrze zacząć od retinolu dedykowanego skórze wrażliwej np. LRP Redermic R
często słyszy się że ktoś zaczął stosować retinol codziennie i potem sucha skóra, zmarszczki i tzw, skóra staruszki
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 11:07   #3827
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Jestem w szoku, że po tygodniu stosowania skinceuticals 0,3 pojawiły się czerwone linie i zmarchy.... Dziewczyny z silnym trądzikiem używają mocnych retinoidów zewnętrznych i nigdy się z takim efektem nie spotkałam.... Przy oczach efekt staruszki jeszcze rozumiem, tam jest mega cienka i delikatna skóra, ale na policzku.... no nie wiem.
Ja mam skinceuticals retinol 0,5%, jeszcze nie próbowałam, bo siedzę w kwasach, kończę zapasy, razem nie będę ich stosować. Nie miałam jeszcze kontaktu z retinolem w dużych stężeniach, ale skóra zahartowana kwasami (nawet kuracja glikolem 70% - 3 zabiegi w odstępach 2 tyg.)
Na początku planuję używać co 3-cią noc, naprzemiennie z avene cicalfate, zobaczymy
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:07   #3828
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!


mozna sie dolaczyc?
zamowilam sesderma retises 0.25% I 0.5% bede probowac na poczatek 2-(3) razy w tygodniu
do nawilaznia mam LRP hydraphase UV intense na dzien, na noc olejek wymieszany z diaderma, mam nadzieje ze uda mi sie uniknac przesuszenia
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:14   #3829
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;48720896]
mozna sie dolaczyc?
zamowilam sesderma retises 0.25% I 0.5% bede probowac na poczatek 2-(3) razy w tygodniu
do nawilaznia mam LRP hydraphase UV intense na dzien, na noc olejek wymieszany z diaderma, mam nadzieje ze uda mi sie uniknac przesuszenia[/QUOTE]

dobra koncepcja powinno być ok choć wiadomo wszystko zależy od wrażliwości skóry
też się czaję na sesderme 0,5
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 12:55   #3830
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
Jestem w szoku, że po tygodniu stosowania skinceuticals 0,3 pojawiły się czerwone linie i zmarchy.... Dziewczyny z silnym trądzikiem używają mocnych retinoidów zewnętrznych i nigdy się z takim efektem nie spotkałam.... Przy oczach efekt staruszki jeszcze rozumiem, tam jest mega cienka i delikatna skóra, ale na policzku.... no nie wiem.
Ja mam skinceuticals retinol 0,5%, jeszcze nie próbowałam, bo siedzę w kwasach, kończę zapasy, razem nie będę ich stosować. Nie miałam jeszcze kontaktu z retinolem w dużych stężeniach, ale skóra zahartowana kwasami (nawet kuracja glikolem 70% - 3 zabiegi w odstępach 2 tyg.)
Na początku planuję używać co 3-cią noc, naprzemiennie z avene cicalfate, zobaczymy
yyhh.... tego wlasnie sie obawiam
a jak czesto stosowalas? ja zakupialam 0.25% I bede probowac na paczatek 2 (max3) razy w tyg. jakos specilanie wrazliwek skory nie mam
a moze bezpieczniej unikac okolic oczu? nie chce sobie zrobic kuku
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 12:55   #3831
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

znalazłam fajny wątek o nawilżaniu przy kuracjach kwasowych i retinolowych, możecie postudiować, jeśli ktoś nie wie jaki nawilżacz uzyć, może coś Wam się przyda. Ja zaczęłam czytać, bo oprócz avene cicalfate (natłuszczanie i regeneracja), chciałabym coś mega nawilżającego. Mam w domu serum hialuro z dermedic, jest fajny, ale nie wiem czy da radę przy mocnym wysuszeniu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:00   #3832
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
znalazłam fajny wątek o nawilżaniu przy kuracjach kwasowych i retinolowych, możecie postudiować, jeśli ktoś nie wie jaki nawilżacz uzyć, może coś Wam się przyda. Ja zaczęłam czytać, bo oprócz avene cicalfate (natłuszczanie i regeneracja), chciałabym coś mega nawilżającego. Mam w domu serum hialuro z dermedic, jest fajny, ale nie wiem czy da radę przy mocnym wysuszeniu
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=116074
u mnie LRP hydraphase daje porządne nawilżenie i Physiogel na noc
olejem i tak zawsze zamykam
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:04   #3833
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;48721648]yyhh.... tego wlasnie sie obawiam
a jak czesto stosowalas? ja zakupialam 0.25% I bede probowac na paczatek 2 (max3) razy w tyg. jakos specilanie wrazliwek skory nie mam
a moze bezpieczniej unikac okolic oczu? nie chce sobie zrobic kuku[/QUOTE]

ja jeszcze nie stosowalam retinolu, ale dużo, naprawdę dużo o tym czytałam. Efekt staruszki pojawia się bardzo czesto i długo trwa (nawet pół roku u niektórych), dlatego jeśli nie masz problemów pod oczami, to tam nie stosuj. Ja równiez będę smarować z dala od oczu, mnie zależy na poprawię gęstości i jędrności skóry, żeby ją pobudzić do produkcji kolagenu i żeby choć trochę wypłycić blizny potradzikowe. Dużo pomogły mi w tym kwasy, dlatego retinol traktuję jako kropka nad "i". Zobaczymy.

P.S. niektórzy stosują atrederm na powieki.... brrr.... nie potrafię sobie tego wyobrazić i nie wiem, jak trzeba być zdeterminowanym do "drogi do piękna", żeby robić takie rzeczy

Powiedz mi, na czym Ci zależy, dlaczego zdecydowałas się na retinol?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
u mnie LRP hydraphase daje porządne nawilżenie i Physiogel na noc
olejem i tak zawsze zamykam
Firma LPR do mnie nie trafia... ich produkty jakoś mi nie służą, wobec tego zawsze wybieram avene, ale Physiogel mnie bardzo kusi. Wkleisz linka co dokładnie uzywasz? Bo Physiogel ma dużo produków
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:12   #3834
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
ja jeszcze nie stosowalam retinolu, ale dużo, naprawdę dużo o tym czytałam. Efekt staruszki pojawia się bardzo czesto i długo trwa (nawet pół roku u niektórych), dlatego jeśli nie masz problemów pod oczami, to tam nie stosuj. Ja równiez będę smarować z dala od oczu, mnie zależy na poprawię gęstości i jędrności skóry, żeby ją pobudzić do produkcji kolagenu i żeby choć trochę wypłycić blizny potradzikowe. Dużo pomogły mi w tym kwasy, dlatego retinol traktuję jako kropka nad "i". Zobaczymy.

P.S. niektórzy stosują atrederm na powieki.... brrr.... nie potrafię sobie tego wyobrazić i nie wiem, jak trzeba być zdeterminowanym do "drogi do piękna", żeby robić takie rzeczy

Powiedz mi, na czym Ci zależy, dlaczego zdecydowałas się na retinol?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------



Firma LPR do mnie nie trafia... ich produkty jakoś mi nie służą, wobec tego zawsze wybieram avene, ale Physiogel mnie bardzo kusi. Wkleisz linka co dokładnie uzywasz? Bo Physiogel ma dużo produków
retinol działa przeciwzmarszczkowo a kwasy nie
stosowałam redermic r pod oczy i jest ok, ale Vichy z retinolem przesuszył na dłuższą mete, ogólnie Vichy nie lubię często podraznia
LRP kocham Avene też
Physiogel miałam wszystkie najlepiej działa na mnie klasyczny ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...do-twarzy.html
lubię stosować warstwowo kilka kremów
serum nawilżające i olejek Clarins blue orchid jest mega świetny

---------- Dopisano o 14:12 ---------- Poprzedni post napisano o 14:12 ----------

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
ja jeszcze nie stosowalam retinolu, ale dużo, naprawdę dużo o tym czytałam. Efekt staruszki pojawia się bardzo czesto i długo trwa (nawet pół roku u niektórych), dlatego jeśli nie masz problemów pod oczami, to tam nie stosuj. Ja równiez będę smarować z dala od oczu, mnie zależy na poprawię gęstości i jędrności skóry, żeby ją pobudzić do produkcji kolagenu i żeby choć trochę wypłycić blizny potradzikowe. Dużo pomogły mi w tym kwasy, dlatego retinol traktuję jako kropka nad "i". Zobaczymy.

P.S. niektórzy stosują atrederm na powieki.... brrr.... nie potrafię sobie tego wyobrazić i nie wiem, jak trzeba być zdeterminowanym do "drogi do piękna", żeby robić takie rzeczy

Powiedz mi, na czym Ci zależy, dlaczego zdecydowałas się na retinol?

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------



Firma LPR do mnie nie trafia... ich produkty jakoś mi nie służą, wobec tego zawsze wybieram avene, ale Physiogel mnie bardzo kusi. Wkleisz linka co dokładnie uzywasz? Bo Physiogel ma dużo produków
a tak z ciekawości co z LRP ci nie pasowalo?
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:13   #3835
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
ja jeszcze nie stosowalam retinolu, ale dużo, naprawdę dużo o tym czytałam. Efekt staruszki pojawia się bardzo czesto i długo trwa (nawet pół roku u niektórych), dlatego jeśli nie masz problemów pod oczami, to tam nie stosuj. Ja równiez będę smarować z dala od oczu, mnie zależy na poprawię gęstości i jędrności skóry, żeby ją pobudzić do produkcji kolagenu i żeby choć trochę wypłycić blizny potradzikowe. Dużo pomogły mi w tym kwasy, dlatego retinol traktuję jako kropka nad "i". Zobaczymy.
to tez bedzie moja pierwsza przygoda z retinolem, czekam na paczuszke....
nie mam zadnych problemow z cera, czasem cos wyskoczy sie szybko znika/ goi sie, blizn nie mam
od jakies czasu, ale nieregularnie uzywalam Q10 rozpuszczonego w olejku z kielkow pszenicy I zauwazylam roznice
posloneczne (lekkie) przebarwienia udalo mi sie zlikwidowac flavo C
o retinolach tez troche poczytalam, zalezy mi na tym samym co tobie - poprawienie jedrnosci skory, moze jakis zmarchy mimiczne sie splyca
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:19   #3836
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;48721929]to tez bedzie moja pierwsza przygoda z retinolem, czekam na paczuszke....
nie mam zadnych problemow z cera, czasem cos wyskoczy sie szybko znika/ goi sie, blizn nie mam
od jakies czasu, ale nieregularnie uzywalam Q10 rozpuszczonego w olejku z kielkow pszenicy I zauwazylam roznice
posloneczne (lekkie) przebarwienia udalo mi sie zlikwidowac flavo C
o retinolach tez troche poczytalam, zalezy mi na tym samym co tobie - poprawienie jedrnosci skory, moze jakis zmarchy mimiczne sie splyca [/QUOTE]

mi się spłyciły zmarszczki i skora jest bardziej zbita
no i mam nadzieję że co najważniejsze stosowany długofalowo i regularnie sprawi że zmarszczki będą mniejsze i skora dłużej młoda
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:23   #3837
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
mi się spłyciły zmarszczki i skora jest bardziej zbita
no i mam nadzieję że co najważniejsze stosowany długofalowo i regularnie sprawi że zmarszczki będą mniejsze i skora dłużej młoda
na to samo licze

a od kiedy stosujesz retinol? I w jakim stezeniu?
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 13:56   #3838
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;48722074] na to samo licze

a od kiedy stosujesz retinol? I w jakim stezeniu?[/QUOTE]

od roku 0,3%
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 16:24   #3839
kasza80
Rozeznanie
 
Avatar kasza80
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 705
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
a tak z ciekawości co z LRP ci nie pasowalo?
cała seria effaclar, kupiłam kiedys wszystkie produkty począwszy od żelu do mycia, kończąc na kwasowych kremach i preparatach punktowych. Podrażniały mnie, nie działały. Uzywałam kremu odpowiednik cicalfate i jeszcze jakiegoś na blizny, nazwy już nie pamietam, chyba na "c".
Kusi mnie oczywiście redermic czy active C, ale myślę, że nie zaryzykuje, bo mam produkty, które prawdopodobnie lepiej się sprawują.
Bardzo lubię avene, tutaj w zasadzie wszystko mi pasuje, nic nie zapycha, nawet jeśli krem dedykowany jest do skóry bardzo suchej (ja mam tłustą z tendencją do zapychania).

Nie wiem, czy kwasy działają przeciwzmarszczkowo, ale napewno te zmarszczki wygładzają. Jestem tego przykładem. Wysokie stężenie kwasu glikolowego ma podobne działanie do retinolu, ale mówię tu o stężeniach od 50 do 70%. Oczywiście absolutnie nie można tych produktów stosować razem, bo wylądujemy na oparzeniówce. Albo jedno, albo drugie. Oczywiście kwas glikolowy w tak dużym stężeniu tylko u kosmetyczki.

Co mi zrobiły kwasy - obkurczyły pory do granic możliwości (już mocniej chyba się nie da), wybieliły czerwone ślady po kraterach (blizny), ujednoliciły skórę (chodzę w zasadzie bez makijażu, tylko jak chcę super wyglądać to puder w kompakcie, bronzer, eyeliner i tusz do rzęs) uwielbiam się taką ))
Jeszcze rozprostowały mi zmarszczki pomiedzy brwiami i krechę na czole.
Teraz robię sobie sama w domu zabiegi co tydzień z kwasu migdałowego 40% (firma natinuel), rano po myciu a przed kremem używam serum skinceuticals C + AHA (REWELACJA!!!!) i jeszcze kupiłam sobie strivectin SD serum (było w promocji za 159 zl) i dostałam próbki kremu - zobaczymy, ale chyba też działa. Stosuję niecały tydzień.
kasza80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-29, 17:53   #3840
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Kuracje kwasowo-retinoidowe: opisy doświadczeń na własnej skórze!

Cytat:
Napisane przez kasza80 Pokaż wiadomość
cała seria effaclar, kupiłam kiedys wszystkie produkty począwszy od żelu do mycia, kończąc na kwasowych kremach i preparatach punktowych. Podrażniały mnie, nie działały. Uzywałam kremu odpowiednik cicalfate i jeszcze jakiegoś na blizny, nazwy już nie pamietam, chyba na "c".
Kusi mnie oczywiście redermic czy active C, ale myślę, że nie zaryzykuje, bo mam produkty, które prawdopodobnie lepiej się sprawują.
Bardzo lubię avene, tutaj w zasadzie wszystko mi pasuje, nic nie zapycha, nawet jeśli krem dedykowany jest do skóry bardzo suchej (ja mam tłustą z tendencją do zapychania).

Nie wiem, czy kwasy działają przeciwzmarszczkowo, ale napewno te zmarszczki wygładzają. Jestem tego przykładem. Wysokie stężenie kwasu glikolowego ma podobne działanie do retinolu, ale mówię tu o stężeniach od 50 do 70%. Oczywiście absolutnie nie można tych produktów stosować razem, bo wylądujemy na oparzeniówce. Albo jedno, albo drugie. Oczywiście kwas glikolowy w tak dużym stężeniu tylko u kosmetyczki.

Co mi zrobiły kwasy - obkurczyły pory do granic możliwości (już mocniej chyba się nie da), wybieliły czerwone ślady po kraterach (blizny), ujednoliciły skórę (chodzę w zasadzie bez makijażu, tylko jak chcę super wyglądać to puder w kompakcie, bronzer, eyeliner i tusz do rzęs) uwielbiam się taką ))
Jeszcze rozprostowały mi zmarszczki pomiedzy brwiami i krechę na czole.
Teraz robię sobie sama w domu zabiegi co tydzień z kwasu migdałowego 40% (firma natinuel), rano po myciu a przed kremem używam serum skinceuticals C + AHA (REWELACJA!!!!) i jeszcze kupiłam sobie strivectin SD serum (było w promocji za 159 zl) i dostałam próbki kremu - zobaczymy, ale chyba też działa. Stosuję niecały tydzień.
bo kwasy złuszczają i wygładzają pomagają innym substancjom aktywnym wnikać w głąb skory lepiej działać
dlatego sa kluczowe w odmładzaniu
LRP efaclar dla mnie fajny ale delikatny
skinceuticals to chyba najlepsze kosmetyki z dermokosmetykow stosuj bo warto, dla mnie ceny zaporowe ok 400 zł ;(
co polecasz ze skinceuticals tak mega?
LRP redermic c chyba nie warto lekkie stężenie wit c lepiej serum z BU a już na pewno lepiej skinceuticals
jakiego pudru w kompakcie używasz? szukam czegoś fajnego
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-27 18:40:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:23.