Kochanka czy rozstanie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-14, 13:56   #1
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284

Kochanka czy rozstanie...


Muszę napisać ten wątek, bo nurtuje mnie to bardzo. Przyszedł do mnie wczoraj brat trochę załamany, pogadaliśmy przy kawie i dowiedziałam się jaką ma sytuację w domu. Chciałabym poznać wasze opinie na ten temat, ponieważ nie wiem czy mu dobrze doradziłam i czy nie powinnam znów z nim pogadać.
Brat ma żonę, z którą uprawia seks bardzo rzadko. On temperamentny - ona niebardzo. Podobno dużo zmieniło się przez ostatnie lata (nie po ciąży, bo dzieci nie mają). Po prostu stabilny związek, trochę monotonii, a ona nigdy nie była jakoś bardzo aktywna. Dogadywali się zawsze, ale ostatnio mają seks raz na miesiąc. Zawsze z inicjatywy brata. Próbował już wszystkiego - romantyczny wyjazd, gadżety itd.
Wczoraj znowu wyszła duża kłótnia. Bratowa powiedziała: nie męcz mnie, to twój problem. Bratu puściły nerwy i powiedział: ok, skoro to tylko moja sprawa to sam ją rozwiążę - wolisz się rozstać czy żebym miał kochankę? Ona: nie chcę cię stracić, wolę kochankę. Potem wyszła i płakała i potem jeszcze go oskarżyła, że jest okropny, że ją szantażuje.
On ma świadomość, że przesadził. I teraz zaczyna się moja rola. Moim zdaniem kobieta kochająca nie zgodziłaby się na kochankę tylko podjęłaby normalną rozmowę. Tak wczoraj powiedziałam i dobiłam brata. Teraz mam wyrzuty sumienia, że tak łatwo ją oceniłam. To ogólnie fajna kobieta.
Możecie obiektywnie spojrzeć na tę sytuację i powiedzieć czy wg was powinnam to naprostować?
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 14:58   #2
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Cytat:
Napisane przez mama001 Pokaż wiadomość
Muszę napisać ten wątek, bo nurtuje mnie to bardzo. Przyszedł do mnie wczoraj brat trochę załamany, pogadaliśmy przy kawie i dowiedziałam się jaką ma sytuację w domu. Chciałabym poznać wasze opinie na ten temat, ponieważ nie wiem czy mu dobrze doradziłam i czy nie powinnam znów z nim pogadać.
Brat ma żonę, z którą uprawia seks bardzo rzadko. On temperamentny - ona niebardzo. Podobno dużo zmieniło się przez ostatnie lata (nie po ciąży, bo dzieci nie mają). Po prostu stabilny związek, trochę monotonii, a ona nigdy nie była jakoś bardzo aktywna. Dogadywali się zawsze, ale ostatnio mają seks raz na miesiąc. Zawsze z inicjatywy brata. Próbował już wszystkiego - romantyczny wyjazd, gadżety itd.
Wczoraj znowu wyszła duża kłótnia. Bratowa powiedziała: nie męcz mnie, to twój problem. Bratu puściły nerwy i powiedział: ok, skoro to tylko moja sprawa to sam ją rozwiążę - wolisz się rozstać czy żebym miał kochankę? Ona: nie chcę cię stracić, wolę kochankę. Potem wyszła i płakała i potem jeszcze go oskarżyła, że jest okropny, że ją szantażuje.
On ma świadomość, że przesadził. I teraz zaczyna się moja rola. Moim zdaniem kobieta kochająca nie zgodziłaby się na kochankę tylko podjęłaby normalną rozmowę. Tak wczoraj powiedziałam i dobiłam brata. Teraz mam wyrzuty sumienia, że tak łatwo ją oceniłam. To ogólnie fajna kobieta.
Możecie obiektywnie spojrzeć na tę sytuację i powiedzieć czy wg was powinnam to naprostować?
Jeżeli są aż tak niedobrani to wątpię czy nawet seksuolog coś pomoże...
Pojęcia nie mam co powinien zrobić, generalnie ludzie powinni dobierać się też pod kątem potrzeb seksualnych.
Będą w takiej sytuacji chyba postawiłabym na rozstanie.
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 15:24   #3
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Ale on twierdzi, że ją bardzo kocha i to samo ona.
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 15:50   #4
phideaux
Wtajemniczenie
 
Avatar phideaux
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 2 700
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Może warto najpierw zacząć od tego, skąd takie niskie libido - hormony, zmęczenie, rutyna? Czy po prostu ma niski temperament...
Wydaje mi się, że zgoda na kochankę była raczej w nerwach, skoro później płakała.

Twój brat musi bardziej wniknąć w temat, czy w ogóle poważnie pogadali, czemu jest tak mało seksu między nimi?
__________________
Wymienię https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=835239 Proszę, odpisuj u mnie
phideaux jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 15:52   #5
GhostInTheFog
Zadomowienie
 
Avatar GhostInTheFog
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: pypydoowa
Wiadomości: 1 018
GG do GhostInTheFog
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Cytat:
nie męcz mnie, to twój problem.
Po tym tekście mnie już by wystarczyło. To dużo niej mówi.
__________________
Aka kiiro himawari...
Daidai konjou ajisai...
GhostInTheFog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 17:42   #6
201609102148
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7 330
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Seksuolog, tyle doradź.

A na przyszłość nie wydawaj raczej zbyt radykalnych sądów i kategorycznych rad, bo oni się dogadają, a brat zapamięta, że źle mówiłaś o jego żonie.
201609102148 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 20:35   #7
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Cytat:
Napisane przez mama001 Pokaż wiadomość
Moim zdaniem kobieta kochająca nie zgodziłaby się na kochankę tylko podjęłaby normalną rozmowę. Tak wczoraj powiedziałam i dobiłam brata. Teraz mam wyrzuty sumienia, że tak łatwo ją oceniłam. To ogólnie fajna kobieta.
Szczerze mówiąc, wydaje mi się, że odpowiedziałaś bardzo trafnie, trochę ostro, ale prawdziwie. Z jednej strony mogła odpowiedzieć to w nerwach, więc do rozmowy powinni wrócić, ale jeśli kobieta po normalnej rozmowie nie uzna, że to ICH problem, dla mnie niestety oznacza dokładnie to, co sama mu powiedziałaś.

Cytat:
Napisane przez mama001 Pokaż wiadomość
Ale on twierdzi, że ją bardzo kocha i to samo ona.
MÓWI, że kocha. Powiedzieć można wszystko. Większość osób w patologicznych relacjach uważa, że partnera kocha.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-14, 20:46   #8
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

A może warto się zainteresować skąd to niskie libido? Rzadko jest tak, że libido pozostaje przez cały związek na jednym stałym poziomie, różne rzeczy się w życiu dzieją (może jego żona ma jakieś problemy, o których nie chce mówić? może jest chora? może to jakieś wahania hormonalne? może ma jakiś uraz, z którego nie do końca sobie zdaje sprawę? możliwości jest naprawde wiele)
Jak juz kończyć związek to ze świadomością, że wykorzystało się wszystkie możliwe opcje na jego uratowanie.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-14, 21:58   #9
Owieecka
Raczkowanie
 
Avatar Owieecka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 372
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Zamiast pytać czy woli się rozstać czy żeby on miał kochankę nie mogą normalnie porozmawiać o problemie? Tu jest potrzebna szczera rozmowa i chęć rozwiązania problemu. Niech wytłumaczy jej jak się czuje. Musi jej dać do zrozumienia, że nie potrafi być w związku, w którym nie ma dobrania w sferze seksualnej. Niech zaproponuje pomoc w rozwiązaniu problemu i niech faktycznie spróbują go rozwiązać. Przecież problem może być głębszy i to nie jest tak, że ona nie chce, bo lubi mu robić na złość. Tekst o kochance naprawdę moim zdaniem był ciosem poniżej pasa. To takie dobijanie kogoś, kto może widzi, że ma problem, tylko zamiast otrzymać wsparcia jest jeszcze obwiniany.
Owieecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 08:45   #10
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Cytat:
Napisane przez mama001 Pokaż wiadomość
Muszę napisać ten wątek, bo nurtuje mnie to bardzo. Przyszedł do mnie wczoraj brat trochę załamany, pogadaliśmy przy kawie i dowiedziałam się jaką ma sytuację w domu. Chciałabym poznać wasze opinie na ten temat, ponieważ nie wiem czy mu dobrze doradziłam i czy nie powinnam znów z nim pogadać.
Brat ma żonę, z którą uprawia seks bardzo rzadko. On temperamentny - ona niebardzo. Podobno dużo zmieniło się przez ostatnie lata (nie po ciąży, bo dzieci nie mają). Po prostu stabilny związek, trochę monotonii, a ona nigdy nie była jakoś bardzo aktywna. Dogadywali się zawsze, ale ostatnio mają seks raz na miesiąc. Zawsze z inicjatywy brata. Próbował już wszystkiego - romantyczny wyjazd, gadżety itd.
Wczoraj znowu wyszła duża kłótnia. Bratowa powiedziała: nie męcz mnie, to twój problem. Bratu puściły nerwy i powiedział: ok, skoro to tylko moja sprawa to sam ją rozwiążę - wolisz się rozstać czy żebym miał kochankę? Ona: nie chcę cię stracić, wolę kochankę. Potem wyszła i płakała i potem jeszcze go oskarżyła, że jest okropny, że ją szantażuje.
On ma świadomość, że przesadził. I teraz zaczyna się moja rola. Moim zdaniem kobieta kochająca nie zgodziłaby się na kochankę tylko podjęłaby normalną rozmowę. Tak wczoraj powiedziałam i dobiłam brata. Teraz mam wyrzuty sumienia, że tak łatwo ją oceniłam. To ogólnie fajna kobieta.
Możecie obiektywnie spojrzeć na tę sytuację i powiedzieć czy wg was powinnam to naprostować?
Kocha go ale potrzebują pomocy.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 08:52   #11
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Czy dobrze zrozumiałam: ona od początku miała niskie libido?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-15, 11:42   #12
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Cytat:
Napisane przez Owieecka Pokaż wiadomość
To takie dobijanie kogoś, kto może widzi, że ma problem, tylko zamiast otrzymać wsparcia jest jeszcze obwiniany.
Jakoś średnio to się zgrywa z słowami, które ZACZĘŁy kłótnię:

Cytat:
Napisane przez mama001 Pokaż wiadomość
Bratowa powiedziała: nie męcz mnie, to twój problem.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 12:56   #13
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

No właśnie, brat powiedział to pod wpływem nerwów, kiedy ona powiedziała, że to jego problem. Ale prawdą jest, że on od początku trochę na nią naskoczył z jakimiś tekstami: że ona się nie stara, że to bez sensu, że tak rzadko uprawiają seks (wszystko zbyt emocjonalnie). Na pewno mógł zacząć rozmowę w spokojniejszy sposób, a nie taki roszczeniowy.

Kiedyś było lepiej, oboje byli zadowoleni. Ostatnio bratowa ma nową pracę i mówiła, że stres zabija jej pożądanie. Do tego brat się denerwuje, że zawsze to on musi inicjować seks, ona nawet jak ma ochotę to nie wychodzi z inicjatywą seksu, ewentualnie się przytuli itp. Jest jeszcze kwestia tego, że ona miała w przeszłości pewne traumatyczne przeżycie związane z seksem. Są razem 3 lata, po ślubie rok.
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-15, 15:41   #14
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Dokładnie tak jest. Przepracowanie i stres zabijają pożądanie. Mężczyźni przez to mają problem z erekcją lub nie mają ochoty na seks /były takie wątki/, ten sam problem dotyczy kobiet.
W tym konkretnym przypadku nie wiemy, czy jest problem, bo żona nie inicjuje seksu, czy ona tegoż seksu mężowi odmawia. Jeżeli pada tekst o męczeniu... to kobieta faktycznie ma dość. I należy dojść do sedna, o co dokładnie chodzi, a nie rzucać tekstem o kochance.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-16, 10:30   #15
weyda12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 121
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Może jego żona ma inny problem, jakiś zdrowotny, jakiś dyskomfort o którym nie chce lub wstydzi się powiedzieć?
weyda12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 12:33   #16
mama001
Raczkowanie
 
Avatar mama001
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 284
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

Może jest coś o czym się wstydzi powiedzieć, tak jak piszecie, ale rozmawiali o tym kilka razy i nic nie powiedziała, więc musi sama zachcieć mówić. Brat mnie wczoraj poprosił żebym z nią porozmawiała - mamy dość dobre relacje, ale nie wiem czy to dobry pomysł? Miałyście kiedyś taką sytuację?
Wczoraj poszli z bratem i znajomymi do kina, po kinie brat zmęczony bo cały dzień w pracy, więc wrócił do domu, ona chciała zostać. Więc została i poszła do kolegi na wódeczkę. Była ona, kolega i koleżanka. Brat do mnie dzwoni, zazdrosny, że ona się odsuwa i nie wie co ma robić. Mówię mu, że panikuje i żeby nie okazywał bez przyczyny zazdrości teraz, a on że ja mam z nią pogadać i podpytać czy między nimi wszystko w porządku. Acha, napisała mu w nocy z tej imprezy sms: kocham cię i brat to odczytuje, że pewnie go tam w jakiś sposób zdradzała, bo zamiast się bawić pisze do niego takie smsy - wiecie, na zasadzie kupujesz kwiaty jak coś przeskrobiesz. Już nie wiem czy odsunąć się od tego, bo to sprawa między nimi. Ale brat mówi, że jestem jego najlepszą przyjaciółką i mam mu doradzic jako kobieta czy to normalne, że pisze takie smsy....
mama001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 19:43   #17
Efkakam
Zadomowienie
 
Avatar Efkakam
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 288
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

To już żona nie może napisać mężowi, że go kocha? Obawiam się, że brat się trochę nakręca :/ No i co Ty miałabyś jej powiedzieć? Że wpadłaś na kawę, pogadać co tam słychać w łóżku? Ja wolałabym się jakoś specjalnie nie mieszać, a bratu radziłabym ochłonąć.
Efkakam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-17, 19:54   #18
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 2 893
Dot.: Kochanka czy rozstanie...

A moze ona nie odczuwa przyjemnosci z seksu i po prostu jej sie nie chce tego wszystkiego? Wiem, ze seks to nie tylko fizycznosc, ale jak nie czuje sie w jego trakcie nic przyjemnego (a czasem wrecz przeciwnie) to czlowiek zaczyna go unikac. Moze w tym jest problem?
9bfc43f248fa3dd370e3b645ec22fc32ebbe1d0f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-17 20:54:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:18.