Studia. Co sądzicie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-18, 17:50   #1
krova
Przyczajenie
 
Avatar krova
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 13

Studia. Co sądzicie?


Jestem w maturalnej klasie i zastanawiam się nad swoją przyszloscia. Potrzebuję opinii ludzi bardziej doświadczonych, bo naprawdę nie ma mi kto doradzić.
Nie mam niestety jakiejś zyciowej pasji, nie mam wymarzonego od dziecka zawodu, ale wydaje mi się, że mam taki talent do uczenia się języków. Mam wlasciwie dwie opcje jesli chodzi o studia: 1. Filologia francuska(od podstaw na UW, Uwr, Umcs, rozwazalam tez niderlandzka filologię) 2. Zarządzanie, ekonomia, lub fir. Druga opcja to raczej wynik kierowania się rozsądkiem, bo mimo, ze niektore dzialy na firze mnie interesują to jest tam matematyka, której po prostu nie lubię. Ale wiem, ze sa to przyszlosciowe kierunki, moge pracowac np w banku, korporacji, byc ksiegowa.
Tu moje pytanie i prosba do studentow, absolwentow filologii innej niz angielska: jakie są perspektywy po tym kierunku, czy to prawda,ze zajecia sa od rana do wieczora codziennie?
Pracodawca ma do wyboru a) absolwenta ekonomii, badz firu, ktory mowi biegle po angielsku, b) absolwenta, ktory zna angielski plus dwa europejskie jezyki ale jest zielony jesli chodzi o prace w firmie, ksiegowosci. Jak myslicie, w kogo zainwestuje?
Nie oczekuje, ze mi wybierzecie studia, tylko proszę o podzielenie sie doswiadczeniaami. Dodam tez, ze historia, literatura Francji nie jest moja najwieksza pasja ale uwielbiam ten kraj, jezyk i nie traktuje studiow tylko jako kurs jezyka. A ekonomiczne to tak troche z rozsadku.

Edytowane przez krova
Czas edycji: 2014-10-18 o 18:07
krova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 18:07   #2
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez krova Pokaż wiadomość
Jestem w maturalnej klasie i zastanawiam się nad swoją przyszloscia. Potrzebuję opinii ludzi bardziej doświadczonych, bo naprawdę nie ma mi kto doradzić.
Nie mam niestety jakiejś zyciowej pasji, nie mam wymarzonego od dziecka zawodu, ale wydaje mi się, że mam taki talent do uczenia się języków. Mam wlasciwie dwie opcje jesli chodzi o studia: 1. Filologia francuska(od podstaw na UW, Uwr, Umcs, rozwazalam tez niderlandzka filologię) 2. Zarządzanie, ekonomia, lub fir. Druga opcja to raczej wynik kierowania się rozsądkiem, bo mimo, ze niektore dzialy na firze mnie interesują to jest tam matematyka, której po prostu nie lubię. Ale wiem, ze sa to przyszlosciowe kierunki, moge pracowac np w banku, korporacji, byc ksiegowa.
Tu moje pytanie i prosba do studentow, absolwentow filologii innej niz angielska: jakie są perspektywy po tym kierunku, czy to prawda,ze zajecia sa od rana do wieczora codziennie?
Pracodawca ma do wyboru a) absolwenta ekonomii, badz firu, ktory mowi biegle po angielsku, b) absolwenta, ktory zna angielski plus dwa europejskie jezyki ale jest zielony jesli chodzi o prace w firmie, ksiegowosci. Jak myslicie, w kogo zainwestuje?
Nie oczekuje, ze mi wybierzecie studia, tylko proszę o podzielenie sie doswiadczeniaami. Dodam tez, ze historia, literatura Francji mnie interesuje, uwielbiam ten kraj i nie traktuje studiow tylko jako kurs jezyka. A ekonomiczne to tak troche z rozsadku.
Ze swojej strony mogę Ci tylko powiedzieć, że jeśli nie lubisz matematyki i nie korzystasz z toku rozszerzonego, to odpuść sobie FiR. Podglądałam notatki mojej mamy, no i... ciężko jest, ludzie ze smykałką do ścisłych przedmiotów nieraz nie ogarniają materiału.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 18:10   #3
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Na Twoim miejscu szłabym w języki. Ale postawiłabym na znajomość angielskiego + czegoś bardziej egzotycznego. Praca gwarantowana

Absolwentów kierunków z punktu drugiego jest multum, ciężko się w nich przebić.
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 18:11   #4
magi18
Zadomowienie
 
Avatar magi18
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Rożnowice
Wiadomości: 1 109
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Wydaję mi się, że lepiej byś wybrała to, co kochasz, co chciałabyś robić.
Zawsze możesz potem zrobić jakiś kurs z zakresu księgowości czy z finansów...
magi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 18:12   #5
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Jakbym mógł cofnąć czas to wybrałbym z tego zestawu ekonomię + język który Ci się podoba + opanowanie programu Sap (jako użytkownik bądź konsultant/programista) i masz dostatnie życie w każdym miejscu w Europie
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 18:15   #6
fleur05
Zadomowienie
 
Avatar fleur05
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 243
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Zawsze lepiej jest mieć skończony jakiś ekonomiczny kierunek i znać języki niż samą filologię - chyba że chcesz uczyć w szkole, a etatów jest coraz mniej, bo jest coraz mniej uczniów.
Jeśli rzeczywiście masz talent do uczenia się języków to możesz się na własną rękę uczyć jak najwięcej.
Potem Twoje CV się będzie wyróżniało i będzie Ci łatwiej, sama znam osoby które dzięki znajomości wielu języków mają fajną pracę w korporacjach.
Generalnie to trochę kiepski pomysł iść na mało przyszłościowy kierunek, bo się boi matmy.
Można też studiować oba na raz.
__________________
Twoja...

Leczę się z egoizmu.

fleur05 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 19:05   #7
krova
Przyczajenie
 
Avatar krova
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 13
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez normalnyFacet Pokaż wiadomość
Jakbym mógł cofnąć czas to wybrałbym z tego zestawu ekonomię + język który Ci się podoba + opanowanie programu Sap (jako użytkownik bądź konsultant/programista) i masz dostatnie życie w każdym miejscu w Europie
A co sadzisz o kursach, np ksiegowosci, jak pracodawcy na to patrzą?
Mam szansę na dostanie się do Lublina na UMCS na fir, lub ekonomię, bo wlasciwie tylko tam nie trzeba miec rozsz. matematyki. Jednak Lublin moim zdaniem nie jest przyszlosciowym miastem + matematyka, z ktorej dobra nie jestem to dla mnie przeszkoda.
Mam metlik w glowie, bo mama mi opowiadala, jak to jakas dziewczyna po germanistyce pracuje na jakims stanowisku ds logistycznych, drugiej po iberystyce pracodawca zapewnil jakies kursy doszkalajace. Ale nie wiem, czy warto sie tym sugerowac. Po romanistyce umialabym francuski na poziomie c1 i dodatkowo uczylam sie pare lat hiszpanskiego i robie w maju certyfikat b2. no i angielski oczywiscie. Pytam o to wszystko, bo nie chce popelnic bledu i zalowac cale zycie

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------

Cytat:
Napisane przez Nathalynn Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu szłabym w języki. Ale postawiłabym na znajomość angielskiego + czegoś bardziej egzotycznego. Praca gwarantowana

Absolwentów kierunków z punktu drugiego jest multum, ciężko się w nich przebić.
Egzotyczny czyli jaki? Wlasnie mysle sobie, ze duzo ludzi rzucilo sie na japonistyke, sinologie, wiec staje sie to coraz bardziej popularne. Turkologie i arabistyka to nie dla mnie. Szwedzka, dunska, niderlandzka nie sa tak popularne, ale niestety tez mnie noe interesuja. Romanistyka mi sie podoba, tylkoko sie boje, ze jest zbyt popularna.

Edytowane przez krova
Czas edycji: 2014-10-18 o 18:58
krova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 19:17   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez krova
Tu moje pytanie i prosba do studentow, absolwentow filologii innej niz angielska: jakie są perspektywy po tym kierunku, czy to prawda,ze zajecia sa od rana do wieczora codziennie?
zależy od rozkładu godzin. niektórzy mają wg semestrów taki rozkład (6 semestrów licencjatu
1. 5 dni w tygodniu
2. 4 dni w tygodniu
3. 4 dni w tygodniu
4. 3 dni w tygodniu
5. 3 dni w tygodniu
6. 2 dni w tygodniu

a niektórzy mają przez 5 semestrów 5 dni w tygodniu a na ostatnim tylko i wyłącznie nieobowiązkowe seminarium.

to po pierwsze, po drugie pracy jest masa, ale to bardzo przyjemna rzecz - mając praktyczną naukę języka od zera czujesz że faktycznie coś robisz, a twój poziom językowy wystrzeli niemalże w kosmos po roku - porównując że w październiku nie wiesz nic a w maju z palcem w oku mogłabyś podchodzić do matury.

i to że na sinologie dużo ludzi się pcha - i co z tego? nie ma jej wszędzie, jest tak naprawdę na niewielu uczelniach (w porównaniu do anglistyki która jest na byle pierdzidołku w prywatnej uczelni) to raz, dwa, na rok nie przyjmują 600 osób tylko 60 na przykład po trzecie, 1/3 jak nie więcej odpada. więc absolwentów nie jest dużo.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 19:35   #9
normalnyFacet
Zakorzenienie
 
Avatar normalnyFacet
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 6 913
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez krova Pokaż wiadomość
A co sadzisz o kursach, np ksiegowosci, jak pracodawcy na to patrzą?
http://www.lublin.skwp.pl/

poczytaj sobie o kursach moim zdaniem pracodawca przychylnie patrzy na to mam znajomych co robili kursy księgowości i pracują na bardzo dobrych stanowiskach. Tak jak wspomniałem dodałbym do tego obsługę programu do finansów SAP i można całkiem sensownie karierę swoją poprowadzić popatrz sobie o tych kursach i o sap-ie
normalnyFacet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 21:19   #10
Nathalynn
Raczkowanie
 
Avatar Nathalynn
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 420
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez krova Pokaż wiadomość
A co sadzisz o kursach, np ksiegowosci, jak pracodawcy na to patrzą?
Mam szansę na dostanie się do Lublina na UMCS na fir, lub ekonomię, bo wlasciwie tylko tam nie trzeba miec rozsz. matematyki. Jednak Lublin moim zdaniem nie jest przyszlosciowym miastem + matematyka, z ktorej dobra nie jestem to dla mnie przeszkoda.
Mam metlik w glowie, bo mama mi opowiadala, jak to jakas dziewczyna po germanistyce pracuje na jakims stanowisku ds logistycznych, drugiej po iberystyce pracodawca zapewnil jakies kursy doszkalajace. Ale nie wiem, czy warto sie tym sugerowac. Po romanistyce umialabym francuski na poziomie c1 i dodatkowo uczylam sie pare lat hiszpanskiego i robie w maju certyfikat b2. no i angielski oczywiscie. Pytam o to wszystko, bo nie chce popelnic bledu i zalowac cale zycie

---------- Dopisano o 20:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:56 ----------



Egzotyczny czyli jaki? Wlasnie mysle sobie, ze duzo ludzi rzucilo sie na japonistyke, sinologie, wiec staje sie to coraz bardziej popularne. Turkologie i arabistyka to nie dla mnie. Szwedzka, dunska, niderlandzka nie sa tak popularne, ale niestety tez mnie noe interesuja. Romanistyka mi sie podoba, tylkoko sie boje, ze jest zbyt popularna.
Najbardziej skłaniałabym się ku sinologi. Ekonomię/fir/zarządzanie kończy co roku kilka tysięcy studentów(jak nie więcej). Na sinologii masz na roku może z 30 - 50 osób, co na pewno nie zapełni w przeciągu kilku następnych lat zapotrzebowania na posługujących się chińskim. Są też wady - bardzo trudno się dostać na takie studia, na jedno miejsce startuje kilka osób, a sam język również do łatwych nie należy.

Jeżeli wybrałabyś ekonomię lub podobny, popularny kierunek, to również proponuję zacząć kurs unikatowego języka, czy jakiegoś specjalistycznego programu, żeby czymś się później wyróżnić wśród tysięcy absolwentów.
Nathalynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 22:17   #11
krova
Przyczajenie
 
Avatar krova
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 13
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Dzieki za odpowiedzi Nathalynn jesli chodzi o sinologie to moze i cos mi sie pomylilo z tym, ze jest wielu absolwentow, ale mimo to czuje ze ten kierunek bylby meczarnia dla mnie, bo mnie historia kultura tego kraju nie interesuje, no a na filo wiadomo, ze sie tego uczy.
Ale sie zastanawiam, czy jest wielu romanistow na rynku? No wiem, ze iberystyka i oczywiscie anglistyka sa popularne, nie wiem jak jest z francuskim. Ale chyba ta opcja mi sie najbardziej podoba
krova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-18, 23:24   #12
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Jeżeli chcesz iść na fir czy tam ekonomię tylko i wyłącznie dlatego, że jest to przyszłościowe, dobrze płatne i bla bla bla, a nie z zainteresowania to nie idź tam. Bo się po prostu zamęczysz na wszelkich rachunkowościach, bankowościach, makro czy mikro w 2/ 3 semestrze, a przy pracy licencjackiej czy magisterskiej się zajedziesz.

Matematyka nie jest jakoś zaawansowana. Ot wystarczy umieć dodawać, mnożyć, dzielić, odejmować, wylicz % i to wszystko z użyciem kalkulatora i podstawianiem do właściwego wzoru.

Celowałbym na twoim miejscu w filologię jakąś niszową i ewentualnie później w jakiś kurs w renomowanej firmie - SKWP, która jest chyba jedną z bardziej znanych w Polsce lub ACCA jeśli chciałabyś pracować za granicą/ korpo czy masz takie ambicje.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2014-10-18 o 23:25
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 14:25   #13
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Aktualnie studiuję fir oraz filologię, więc może pomogę. Tak samo jak maciek oradzam fir jeśli nie czujesz matmy, tą typową bez problemu można przejść, ale pamiętaj, że to się będzie przewijało przez całe studia. Mnie dużo bardziej interesuje człon finanse i taką specjalizację wybieram, rachunkowość to totalnie nie moja działka, jak dla mnie strasznie nudne i żmudne, ale mam sporo osób na roku którym się to podoba. No i praca też po tym stabilna.
Co do filologii, po studiowaniu na firze zwątpiłam w to że studia mogą być interesujące a filo mi tą wiarę przewróciła. Tylko przygotuj się, że oprócz języka będzie kupa literatury i historii, mnie to akurat interesuję, fajna odskocznia od księgowania
Wiem, że wyszło strasznie chaotycznie, ale pisałam na szybko.
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 16:05   #14
Hermossa
Raczkowanie
 
Avatar Hermossa
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 29
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez derrise Pokaż wiadomość
Aktualnie studiuję fir oraz filologię, więc może pomogę. Tak samo jak maciek oradzam fir jeśli nie czujesz matmy, tą typową bez problemu można przejść, ale pamiętaj, że to się będzie przewijało przez całe studia. Mnie dużo bardziej interesuje człon finanse i taką specjalizację wybieram, rachunkowość to totalnie nie moja działka, jak dla mnie strasznie nudne i żmudne, ale mam sporo osób na roku którym się to podoba. No i praca też po tym stabilna.
Co do filologii, po studiowaniu na firze zwątpiłam w to że studia mogą być interesujące a filo mi tą wiarę przewróciła. Tylko przygotuj się, że oprócz języka będzie kupa literatury i historii, mnie to akurat interesuję, fajna odskocznia od księgowania
Wiem, że wyszło strasznie chaotycznie, ale pisałam na szybko.
Wlasnie takie polaczenie firu z filologia jest najrozsadniejsze, jednak ja podobnie jak autorka matmy nie lubie i znienawidzilabym te studia, wiem to. Moge wiedziec jaka fil. studiujesz? i czy prawda jest to, ze studenci tego kierunku maja codziennie wejsciowki, ucza sie wyjatkowo wiecej niz studenci innych kierunkow? Marzy mi sie romanistyka i musze zrobic wywiad wsrod wizazanek

Edytowane przez Hermossa
Czas edycji: 2014-10-19 o 16:08
Hermossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 18:04   #15
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez krova Pokaż wiadomość
Dzieki za odpowiedzi Nathalynn jesli chodzi o sinologie to moze i cos mi sie pomylilo z tym, ze jest wielu absolwentow, ale mimo to czuje ze ten kierunek bylby meczarnia dla mnie, bo mnie historia kultura tego kraju nie interesuje, no a na filo wiadomo, ze sie tego uczy.
Ale sie zastanawiam, czy jest wielu romanistow na rynku? No wiem, ze iberystyka i oczywiscie anglistyka sa popularne, nie wiem jak jest z francuskim. Ale chyba ta opcja mi sie najbardziej podoba
jak chcesz iść na filologię, to idź na taką, która Cię interesuje ja jestem na iberystyce, od 2 tygodni ale już wiem, że gdybym poszła np na romańską, to bym chyba tam umarła, bo nie przepadam za francuskim
plan na razie nie jest oszałamiający, ale tragiczny też nie mam wolny 1 dzień w tygodniu, a nie wszystkie kierunki go mają
nie wiem, jak wygląda to na dalszych latach, ale pewnie gorzej


serio iberystyka jest taka popularna? jak ja mówiłam znajomym/rodzinie na co się wybieram, to wszyscy się pytali 'a co to jest?'
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 19:50   #16
gallina1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 604
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Ja poszłam na iberystykę, bo interesowała mnie Hiszpania i wszystko co z nią związane. Niektórzy wykładowcy jednak byli tak beznadziejni, że bardzo skutecznie obrzydzili mi wszystko co hiszpańskie :P myślałam, że wszystko bedzie ciekawe, interesujące, ale nie było, studia były trochę męczące. Po prostu się rozczarowałam, ale może z Tobą będzie lepiej. I jeśli chodzi o filolologię, jeśli zaczynasz język od zera i chcesz potem dobrze zdać egzamin, to będziesz miała kupę roboty. W czerwcu (przykładowo, tak było u mnie) trzy egzaminy całoroczne (w tym wlasnie język), dwa inne + zaliczenia innych przedmiotów. Jest co robic.
gallina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 19:57   #17
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez gallina1 Pokaż wiadomość
Ja poszłam na iberystykę, bo interesowała mnie Hiszpania i wszystko co z nią związane. Niektórzy wykładowcy jednak byli tak beznadziejni, że bardzo skutecznie obrzydzili mi wszystko co hiszpańskie :P myślałam, że wszystko bedzie ciekawe, interesujące, ale nie było, studia były trochę męczące. Po prostu się rozczarowałam, ale może z Tobą będzie lepiej. I jeśli chodzi o filolologię, jeśli zaczynasz język od zera i chcesz potem dobrze zdać egzamin, to będziesz miała kupę roboty. W czerwcu (przykładowo, tak było u mnie) trzy egzaminy całoroczne (w tym wlasnie język), dwa inne + zaliczenia innych przedmiotów. Jest co robic.
napiszesz mi na pw gdzie studiujesz?
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 21:07   #18
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia. Co sądzicie?

co byście nie wybrały - jaką filologie czy jaki kierunek zawsze znajdzie się taki flak z olejem że będziecie w głowie sobie podcinały żyły z nudów :P
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 21:30   #19
201805170915
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 491
Dot.: Studia. Co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
co byście nie wybrały - jaką filologie czy jaki kierunek zawsze znajdzie się taki flak z olejem że będziecie w głowie sobie podcinały żyły z nudów :P
podstawy językoznawstwa...
201805170915 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-19, 21:32   #20
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Studia. Co sądzicie?

nom. niestety. można mieć pasję power czad super hiper charyzmę ale to nigdy nie będzie ciekawe
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-19 22:32:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:15.