Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 123 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 14:39   #3661
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Tak wszystko jest !
Siostra zadowolona - najbardziej z czarnych conversow
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 15:31   #3662
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Kasia_ruda jeszcze pewnie w łóżku z mężem, szmpanem i truskawkami i na dodatek pali fajkę...

Tylko kto się dzieckiem zajmuje?
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 15:39   #3663
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
Jaka cisza chyba wszystkie na FB wybyły

A ja nie facebookowa

Mój TŻ to ma szczęście. Obudziłam małą ok 10, przebrałam, nakarmiłam i pojechałam do pracy. Wróciłam o 14.30 a mała śpi a TŻ mi mówi że poszła spać przed 11. Praktycznie cały mój pobyt w pracy przespała.
Ustaliłam z TŻ że będę już raz w tyg chodzic do pracy na 4-5 godziny
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 16:23   #3664
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

jesteśmy dzisiaj po drugiej serii masażu i ćwiczeń. Nie wiem, która z nas jest bardziej zmęczona... Ania gimnastyką, czy ja jej ćwiczeniami i ciągłym mówieniem: "spokojnie, nic się nie dzieje", albo"to tylko ćwiczenia" itp. i wiecznym wciskaniem smoczka do buzi żeby się nie darła. Bo to nie jest płacz ani krzyk, tylko darcie się serce mi się kraja, że muszę ją tak męczyć... ale to dla jej dobra.

---------- Dopisano o 17:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:57 ----------

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
U mnie to samo
mała zasnela o 1
A w łóżeczku rzucała się jak szalona
macha la rękami nogami
Ania też ostatnia noc rzucała się po całym łóżeczku. Jak się jej przyglądałam około 3 w nocy, to otworzyła zdziwiona oczy, zarzuciła nogami na ochraniacz na szczebelkach, kilka uderzeń własnym rączkami w twarz: oko, nos, usta, policzki, czoło, znowu oko, potem ucho, policzek i tak w kółko. Już chciałam ją uspokajać, a ta zasnęła z powrotem jak kamień. Nawet ręki nie zdążyłam do niej wyciągnąć, a ona już spała...

---------- Dopisano o 17:23 ---------- Poprzedni post napisano o 17:21 ----------

w chwili obecnej w łóżeczku toczy się walka: Ania kontra czkawka kontra spanie! Chwila: Ania kontra czkawka - 1:0 dla Ani, Ania kontra spanie: 0:1 dla spania. Ciekawe na długo...
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 16:24   #3665
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Kasia_ruda jeszcze pewnie w łóżku z mężem, szmpanem i truskawkami i na dodatek pali fajkę...

Tylko kto się dzieckiem zajmuje?
O przepraszam, u nas dzś remont i ja na zesłaniu u mamy, a mąż ogarniał mieszkanie. Ale już po wszystkim, właśnie posprzątaliśmy i możemy o tym syfie zapomnieć. A wczoraj owszem działo się i było za☠☠☠iście
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 16:35   #3666
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Trójki sa dla nas jeszcze za duze. Siegaja prawie pod pachy.
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 16:46   #3667
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

A my już trzeci tydzień na trójkach z dady!
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 16:49   #3668
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Karoseria, pisałaś ze zmieniasz lezaczek na hustawke..? A jaki miałaś? Czemu się nie sprawdził?
Caly czas się zastanawiam czy nie kupić leżaczka, każda z was z leżaczków zadowolona, a nasza huśtawka się nie sprawdza
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 17:05   #3669
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Karoseria, pisałaś ze zmieniasz lezaczek na hustawke..? A jaki miałaś? Czemu się nie sprawdził?
Caly czas się zastanawiam czy nie kupić leżaczka, każda z was z leżaczków zadowolona, a nasza huśtawka się nie sprawdza
Ja miałam taki zwykły z bright starts. Miałam wrażenie, że Nince jest po prostu w tym nie wygodnie Ale może trzeba było zainwestować w coś lepszego jak np ten co ma Butter. Sprawdzałam opinie o tej huśtawce i są same bardzo dobre, więc myślę, że to będzie bardziej trafiona opcja, zwłaszcza, że można rozłożyć ją do pozycji leżącej
A dlaczego nie korzystacie z huśtawki, jaką masz?
Za to misiek jest extra. Ninka kolejny raz w nim usnęła i to bardzo szybciutko
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 17:07   #3670
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

o taki
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images111.jpg (11,0 KB, 20 załadowań)
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 17:10   #3671
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ja miałam taki zwykły z bright starts. Miałam wrażenie, że Nince jest po prostu w tym nie wygodnie Ale może trzeba było zainwestować w coś lepszego jak np ten co ma Butter. Sprawdzałam opinie o tej huśtawce i są same bardzo dobre, więc myślę, że to będzie bardziej trafiona opcja, zwłaszcza, że można rozłożyć ją do pozycji leżącej
A dlaczego nie korzystacie z huśtawki, jaką masz?
Za to misiek jest extra. Ninka kolejny raz w nim usnęła i to bardzo szybciutko
Poprostu nie chce w niej siedziec, nie jest rozkladana calkiem na plasko.. tez mam wrazenie, ze jest mu niewygodnie . Wczoraj wlozylam do niej wkladke z fotelika dla newborn, posiadzial 10min i to jeszcze trzeba bylo do niego mowic. Mysle, ze jak bedzie wiekszy to mu sie spodoba, ale teraz nie bardzo.
Mamy taką:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg download.jpg (12,7 KB, 25 załadowań)
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz

Edytowane przez patrycja19894
Czas edycji: 2014-10-23 o 17:13
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 17:10   #3672
nagiAkt
Zadomowienie
 
Avatar nagiAkt
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 233
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Jak moj tż kąpał Wike, to stwierdzil, ze dobrze, ze Wiktoria nie jest chlopakiem, bo nie mial by miejsca na siusiaka, taka jest tlusciutka
__________________
28.06

WIKTORIA

NASZ DZIUBEK
20.08.2014
15:10
nagiAkt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 17:20   #3673
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Poprostu nie chce w niej siedziec, nie jest rozkladana calkiem na plasko.. tez mam wrazenie, ze jest mu niewygodnie . Wczoraj wlozylam do niej wkladke z fotelika dla newborn, posiadzial 10min i to jeszcze trzeba bylo do niego mowic. Mysle, ze jak bedzie wiekszy to mu sie spodoba, ale teraz nie bardzo.
Mamy taką:
Ale fajna
to może faktycznie dlatego, że nie da się na płasko
Co do tych leżaczków to pewnie kwestia tego jaki kupimy. Ja miałam badziewie. Myślałam, że wystarczy i już go oddałam do sklepu charytatywnego bo nie mogłam na to patrzeć.
Z Twojej huśtawki pewnie będzie Tobi korzystał jak trochę podrośnie, a teraz możecie w taki poręczny jakiś bujaczek może zainwestować
Moja huśtawka jest taka przenośna, małai tak jak mówiłam da się całkiem rozłożyć więc może będzie lepiej Się okaże
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 18:15   #3674
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

dziewczyny ja sie wam dziwie ze wam sie tak do pracy śpieszy , ja nie widze zadnego sensu w pracy na macierzynskim
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 18:35   #3675
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Ale fajna
to może faktycznie dlatego, że nie da się na płasko
Co do tych leżaczków to pewnie kwestia tego jaki kupimy. Ja miałam badziewie. Myślałam, że wystarczy i już go oddałam do sklepu charytatywnego bo nie mogłam na to patrzeć.
Z Twojej huśtawki pewnie będzie Tobi korzystał jak trochę podrośnie, a teraz możecie w taki poręczny jakiś bujaczek może zainwestować
Moja huśtawka jest taka przenośna, małai tak jak mówiłam da się całkiem rozłożyć więc może będzie lepiej Się okaże
Daj znać jak się sprawuje
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 18:52   #3676
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Trójki sa dla nas jeszcze za duze. Siegaja prawie pod pachy.
chyba ktoś ma małą chudzinkę
mój już około 3 tygodni na trójeczkach, ale tylko dlatego tak późno bo musiałam wykończyć dwójki które ewidentnie były już za małe
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 19:10   #3677
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Bylismy u pediatry. Natek we wtorek skonczyl 11 tyg i wazy 5700 (urodzeniowa waga 3060g). Sluzy mu moje mleczko
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 19:23   #3678
TheFall
Zadomowienie
 
Avatar TheFall
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 453
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
chyba ktoś ma małą chudzinkę
mój już około 3 tygodni na trójeczkach, ale tylko dlatego tak późno bo musiałam wykończyć dwójki które ewidentnie były już za małe

Mój też już od dawna na pampersach 3 i niestety ale chyba trzeba będzie 4 kupić bo te muszę już nieco naciągać, żeby zapiąć w pasie.


Moje dziecko przestało gaworzyć do karuzeli, a tak się fajnie do niej uśmiechał eh. Ogólnie się zrobił taki poważny, tylko marszczy brwi i patrzy na wszystko z góry. Matka głupoty mu opowiada, a ten jednym kącikiem się uśmiechnie i dalej trzyma tą swoją poważną minę
__________________
Ślubowanie
Kubuś
Madzia
TheFall jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 19:35   #3679
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Zamówiliśmy dla małej kilka zabawek z lamaze
Oczywiście zamówiłam tez te grzechotki na rączki i nóżki

Jak przyjdą to się pochwalę
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 19:37   #3680
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Zamówiliśmy dla małej kilka zabawek z lamaze
Oczywiście zamówiłam tez te grzechotki na rączki i nóżki

Jak przyjdą to się pochwalę
Mojej Nince bardzo się podobają zabawki z Lamaze, ale akurat tymi grzechotkami się nie bawi Ale może jeszcze jest za mała
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 19:44   #3681
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Mojej Nince bardzo się podobają zabawki z Lamaze, ale akurat tymi grzechotkami się nie bawi Ale może jeszcze jest za mała
Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Zamówiliśmy dla małej kilka zabawek z lamaze
Oczywiście zamówiłam tez te grzechotki na rączki i nóżki

Jak przyjdą to się pochwalę
Tobi tez się jeszcze tymi grzechotkami nie interesuje, ale za to książka/puzzle z lamaze to jego najlepsza zabawka.. Poza moja karuzela z papieru :-D
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 21:24   #3682
ewelajna25
Zadomowienie
 
Avatar ewelajna25
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: To stąd, to stamtąd, a czasem jeszcze skąd indziej;-)
Wiadomości: 1 200
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez Moni 26 Pokaż wiadomość
chyba ktoś ma małą chudzinkę
mój już około 3 tygodni na trójeczkach, ale tylko dlatego tak późno bo musiałam wykończyć dwójki które ewidentnie były już za małe

Moj Seba dalej wykancza jeszcze 2, ale po tej paczce przchodzimy na 3, bo wazy juz 6.3 kg i zrobily sie za male. Wczesniej mimo niby odpowiedniej wagi, lepiej lezaly na nim 2, a przez 3 kupka i siuski na wylatywaly

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Bylismy u pediatry. Natek we wtorek skonczyl 11 tyg i wazy 5700 (urodzeniowa waga 3060g). Sluzy mu moje mleczko
Super Teraz Natek bedzie nadrabial zaleglosci, a mleczko z cycy najlepsze dla malego brzuszka, szczegolnie Mu sie przysluzy po tych wszystkich chorobach biegunkowych


Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Zamówiliśmy dla małej kilka zabawek z lamaze
Oczywiście zamówiłam tez te grzechotki na rączki i nóżki

Jak przyjdą to się pochwalę
Mam zestaw grzechotek na raczki i nozki z Lamaze jeszcze po mojej starszej corce i juz zaczelam je zakladac Sebie. Lubi ogladac swoje raczki, wiec te grzchotki na nadgarski sa ja znalazl, stopkami nie wykazuje jeszcze zainteresowania, ale nawet moja niespelna 3 letnia corka lubi je czasem zalozyc i powyglupiac sie, wiec takie grzechotki na dluga posuza hehe

Cytat:
Napisane przez patrycja19894 Pokaż wiadomość
Tobi tez się jeszcze tymi grzechotkami nie interesuje, ale za to książka/puzzle z lamaze to jego najlepsza zabawka.. Poza moja karuzela z papieru :-D
Patrycja, widzialam na ktoryms zdjeciu ta Twoja karuzelke z papieru czarno- biala i zrobilam podbna, z tym ze nie mam na czym zawiesic wiec po prostu pokazuje takie wzorki czarno - biale Sebusiowi lub wkladam Mu do lozeczka. Mam tez 4 ksiazeczki czarno- biale z kropla koloru i tez to oglada podczas lezenia na macie.

Z tymi czarno- bialymi kontrastami czytalam, ze to ma sens tylko do ok 2-3 mies zycia dziecka, potem niby dziecko juz woli jaskrawsze barwy. Ale nie wiem do konca, ja to jest, a zastanawiam sie nad zakupem takiej obreczy do lozeczka, potem wozka, wlasnie w tych tonacjach. Wkleje potem linka, zeby pokazac o co mi chodzi. Z zabawek chce jeszcze kupic taki kocyk z metkami juz sobie upatrzylam w necie i moze jeszcze jakas grzchotke z gryzaczkiem. Na razie jestem wstrzemiezliwa w zakupach bo wiekszosc mam po Starszej 😜

A poza tym u nas ok. Jakis czas temu poruszany byl temat chust, ja tez chustuje, chociaz niecodziennie mam potrzebe. Po dlugim namysle zakupilam chuste tkana, troche trudne byly poczatki nauki wiazania ale teraz robie to blyskawicznie. I niestety, jakosc ma znaczenie w przypadku chust. Zaluje, ze nie mialam dla Starszej chusty. Nasze kolki przeszly tego samego wieczoru, w ktorym po raz pierwszy zachustowalam Sebusia i jak tylko placze wieczorem to Go wkladam a On natychmiast zasypia a ja nie zasypia to uspokaja sie momentalnie!

Nocek Seba nie przesypia mimo slusznej wagi, ale za to ladnie sam zasypia, a budzi sie czesto ale tylko na mleczko i zmiane pieluszki. Tz sie zrehabilitowal i zaangazowal sie w pomoc nad dziecmi i domem, ale nieraz musze Go upomianc

To tak w skrocie z tego co u nas. Kilka razy bralam sie za cytowanie, ale zanim zdazylam poodpisywac, to zabraklo mi czasu przy mojej dwojeczce a czasami jak mam czas, to nie mam weny i tak w kolko. Staram sie natomiast podczytywac
ewelajna25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 21:38   #3683
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Na moich książeczkach kontrastowych jest napisane 3m+ więc mamy sprzeczne informacje
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 22:01   #3684
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Trójki sa dla nas jeszcze za duze. Siegaja prawie pod pachy.
my w sobotnie południe przeszliśmy na 3 z Dady. Dwójki ledwo wykończyliśmy, bo zrobiły się jakby za krótkie! Ledwo na uda naciągałam żeby tyłek miała cały przykryty. W 3 jesteśmy obkupieni - kupiłam 4 "domki" na promocji, po 128 sztuk każdy. Ciekawe czy zużyjemy...

---------- Dopisano o 23:01 ---------- Poprzedni post napisano o 22:59 ----------

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Na moich książeczkach kontrastowych jest napisane 3m+ więc mamy sprzeczne informacje
na naszych czarno-białych obrazkach jest 0-12m
Każdy ma co innego, ciekawe jak jest z tym naprawdę...
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 22:04   #3685
patrycja19894
Wtajemniczenie
 
Avatar patrycja19894
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 045
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez ewelajna25 Pokaż wiadomość
Moj Seba dalej wykancza jeszcze 2, ale po tej paczce przchodzimy na 3, bo wazy juz 6.3 kg i zrobily sie za male. Wczesniej mimo niby odpowiedniej wagi, lepiej lezaly na nim 2, a przez 3 kupka i siuski na wylatywaly


Super Teraz Natek bedzie nadrabial zaleglosci, a mleczko z cycy najlepsze dla malego brzuszka, szczegolnie Mu sie przysluzy po tych wszystkich chorobach biegunkowych




Mam zestaw grzechotek na raczki i nozki z Lamaze jeszcze po mojej starszej corce i juz zaczelam je zakladac Sebie. Lubi ogladac swoje raczki, wiec te grzchotki na nadgarski sa ja znalazl, stopkami nie wykazuje jeszcze zainteresowania, ale nawet moja niespelna 3 letnia corka lubi je czasem zalozyc i powyglupiac sie, wiec takie grzechotki na dluga posuza hehe



Patrycja, widzialam na ktoryms zdjeciu ta Twoja karuzelke z papieru czarno- biala i zrobilam podbna, z tym ze nie mam na czym zawiesic wiec po prostu pokazuje takie wzorki czarno - biale Sebusiowi lub wkladam Mu do lozeczka. Mam tez 4 ksiazeczki czarno- biale z kropla koloru i tez to oglada podczas lezenia na macie.

Z tymi czarno- bialymi kontrastami czytalam, ze to ma sens tylko do ok 2-3 mies zycia dziecka, potem niby dziecko juz woli jaskrawsze barwy. Ale nie wiem do konca, ja to jest, a zastanawiam sie nad zakupem takiej obreczy do lozeczka, potem wozka, wlasnie w tych tonacjach. Wkleje potem linka, zeby pokazac o co mi chodzi. Z zabawek chce jeszcze kupic taki kocyk z metkami juz sobie upatrzylam w necie i moze jeszcze jakas grzchotke z gryzaczkiem. Na razie jestem wstrzemiezliwa w zakupach bo wiekszosc mam po Starszej 😜

A poza tym u nas ok. Jakis czas temu poruszany byl temat chust, ja tez chustuje, chociaz niecodziennie mam potrzebe. Po dlugim namysle zakupilam chuste tkana, troche trudne byly poczatki nauki wiazania ale teraz robie to blyskawicznie. I niestety, jakosc ma znaczenie w przypadku chust. Zaluje, ze nie mialam dla Starszej chusty. Nasze kolki przeszly tego samego wieczoru, w ktorym po raz pierwszy zachustowalam Sebusia i jak tylko placze wieczorem to Go wkladam a On natychmiast zasypia a ja nie zasypia to uspokaja sie momentalnie!

Nocek Seba nie przesypia mimo slusznej wagi, ale za to ladnie sam zasypia, a budzi sie czesto ale tylko na mleczko i zmiane pieluszki. Tz sie zrehabilitowal i zaangazowal sie w pomoc nad dziecmi i domem, ale nieraz musze Go upomianc

To tak w skrocie z tego co u nas. Kilka razy bralam sie za cytowanie, ale zanim zdazylam poodpisywac, to zabraklo mi czasu przy mojej dwojeczce a czasami jak mam czas, to nie mam weny i tak w kolko. Staram sie natomiast podczytywac
Tez czytałam żeby po 3 miesiącu zmienić tęe czarno białe zabawki na kolorowe, ale dopóki będzie zainteresowany to zostawię. Ta karuzela z papieru to moje zbawienie, rano go zostawię w łóżeczku, zdążę zjeść śniadanie, zrobić make up a on zadowolony leży,tylko krzyczy jak przestanie się kręcić.. A to taka nakrecana wiec co kilka minut biegnę ja nakręcić
Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Na moich książeczkach kontrastowych jest napisane 3m+ więc mamy sprzeczne informacje
__________________
14.08.2014r. - Tobiasz
patrycja19894 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 22:14   #3686
UmiZumi
Rozeznanie
 
Avatar UmiZumi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 660
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Na moich książeczkach kontrastowych jest napisane 3m+ więc mamy sprzeczne informacje
na naszych czarno-białych obrazkach jest 0-12m
Każdy ma co innego, ciekawe jak jest z tym naprawdę...
__________________
"Jeszcze Cię nie znam, a już Cię kocham." /Susan Dempsey/
UmiZumi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 22:16   #3687
Polly_
grozi wypollizowaniem
 
Avatar Polly_
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24 151
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

zapomnialam wam napisac ze ja chuste mam z lenny lamb 2 gatunek jak gosia,ale obejrzalam ja centymetr po centymetrze i nie moge sie dopatzrec na niej zupełnie niczego co by ten 2 gatunek robiło,tak ze jestem zadowolona,
jak mała zachustowałam pierwszy raz to jej normalnie gały ze zdziwienia wyszły o co kaman
Polly_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 22:28   #3688
Moni 26
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Wiadomości: 1 498
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez UmiZumi Pokaż wiadomość
na naszych czarno-białych obrazkach jest 0-12m
Każdy ma co innego, ciekawe jak jest z tym naprawdę...
u mnie też jest 3+ kupiłam dwie ostatnie, jakie były w sklepie Mój mały i tak najbardziej lubi patrzec w sufit, pewnie dlatego ze jest biały guga i śmieje sie do niego od ucha do ucha czasem mam wrażenie że on serio coś tam widzi
Pisałyście o machaniu rączkami to mój w tym samym momencie macha nóżkami i rączkami, najgorzej jest na spacerze bo potrafi mi się rozkopać tak intensywnie macha

a języczek pokazuje od paru dni.... szczególnie jak daje mu buziaka to on automatycznie go wysuwa, he he
martwi mnie to że on coraz mniej chce smoka tylko upodobał sobie piastke która sobie ćlamie...Jak w nocy sie budzi na karmienie to nie płacze tylko słysze jak wcina piąstkę, to biorę go do cyca. Całe szczęście że spie czujnie, bo mój mały przestał w nocy płakać, tylko pod wieczór marudzi i płacze jak jest senny...W sumie w dzień też juz nie płacze jak jest głodny, wiec jak do 3 godzin mi nie marudzi to sama daje mu jeść, jak nie śpi...i jak patrzę jak je to twierdze ze był głodny....No ale żeby nie plakać jak nakituje w pampersa????Dzisiaj nie wiem jak to mozliwe ale pampers mu przesiaknął....w efekcie spiochy i prześcieradło do prania(a on sobie leżał grzecznie i jeszcze sie cieszył) normalnie to chyba dziecku raczej jest nie wygodnie co???

Edytowane przez Moni 26
Czas edycji: 2014-10-23 o 22:37
Moni 26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 22:55   #3689
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

A ja szczerze powiedziawszy nie rozumiem tego zachęcania dziecka na siłę do smoczka.
Kto to tak naprawdę zaleca?
Bo jak maluch ssie kciuk, to jasne, lepiej, żeby ssał smoka niż kciuka, ale jak nie, to po co?
To uczenie dziecka czegoś, czego niedługo trzeba by oduczać.

A to ssanie piąstek nie ma nic wspólnego ze ssaniem kciuka Nasze maluchy są teraz w tzw. oralnej fazie rozwoju, więc poznają wszystko buzią, wkładając do buzi najpierw swoje rączki, nóżki, przedmioty, szmatki, kocyki itp itd. W ten sposób się uczą, zapoznają...i mają z tego frajdę. Nie należy im tego zabraniać dla dobra ich rozwoju
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-23, 23:03   #3690
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Oj tak. Co do ręki to do buzi. nóżki też dają radę do buzi wepchac? Chce to zobaczyć

Moni mój nawet jak się urobi po pachy to nie płacze. Nawet więcej, jak widzę glupkowaty uśmiech to wiem ze jest kupa
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:07.