Mamusie sierpniowe 2014 - Strona 156 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Pokaż wyniki sondy: Tytuł następnego wątku
Smukłe krychy i płaskie brzuchy bo są juz z nami nasze maluchy 3 9,09%
Już maluchy sierpniowe są na podbój świata gotowe 5 15,15%
Dzieci zamiast spać czatują czy rodzice nie baraszkują 4 12,12%
Sierpniowe dzieci już mamy i o drugie się staramy 1 3,03%
Mamusie sierpniowe 2014 cz. 2 24 72,73%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 33. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-11-04, 11:36   #4651
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Pisząc "nic na siłę" miałam na myśli wprowadzanie planu dnia a nie usypianie I to że za niedługo ten bodajże 3-godzinny plan i tak się nie bedzie sprawdzać bo dziecko nie będzie potrzebować tyle snu.
No wiem, tylko w tych momentach kiedy się udaje ten plan mniej więcej zrealizować to widzę że córa jest spokojniejsza i w ogóle, dlatego próbuję.
Gdzieś czytałam że potem ten plan się wydłuża do 4 godzin.
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 11:36   #4652
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Fajne zabawki - siostra na medal

Z ciekawości przejrzałam sobie strone fisher-pice. I zaciekawił mnie ten chodzacy tygrysek uczacy raczkowania Widziałyscie go gdzies w sklepach? Juz wiem czego bede szukać Martynce na Mikołaja

Juz znalazłam sklepy gdzie mozna go kupic. Cena od 127zł do nawet 177zł w smyku.
Ale to dopiero od 9 miesiąca a szkoda

my na święta chyba kupimy to


http://www.smyk.com/fisher-price-slo...y-dla-dzieci-p
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 11:44   #4653
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zaczarowanadlaniego Pokaż wiadomość
Ale to dopiero od 9 miesiąca a szkoda

my na święta chyba kupimy to


http://www.smyk.com/fisher-price-slo...y-dla-dzieci-p
W 9 miesiacu to nasze pociechy juz będą stać i sie za chodzenie zabierać
Moja 1 zaczęła raczkowac powoli w wieku 5 miesięcy więc jesli Martynka pójdzie w jej slady to szybciej jej się przyda tygrysek.

A Olivka juz po szczepieniu?

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-11-04 o 11:45
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 11:59   #4654
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
W 9 miesiacu to nasze pociechy juz będą stać i sie za chodzenie zabierać
Moja 1 zaczęła raczkowac powoli w wieku 5 miesięcy więc jesli Martynka pójdzie w jej slady to szybciej jej się przyda tygrysek.

A Olivka juz po szczepieniu?
Tak
Mała płakała ale po przytuleniu się uspokoiła waży 5.700 i mierzy 60cm
Lekarz był z niej bardzo zadowolony wszystko jest idealnie
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:37   #4655
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny, ale przecież idąc tym planem, robimy ok 3 drzemek dziennie poza tym snem nocnym. No i w momencie kiedy zmienimy na plan 4 godzinny to wtedy będą już dwie drzemki. Wiadomo, że jak dziecko rośnie to potrzebuje mniej snu w ciagu dnia, ale też te drzemki bedą dłuższe, więc plan jak najbardziej dalej ma rację bytu Dla mnie zawsze to jest jakiś większy porządek, przynajmniej w mojej głowie dzięki temu :P A taka tez jest kolej rzeczy, że dziecko je, jest aktywne i śpi. Przecież nie może spać, spać, spać, potem jeść, potem się bawić, jeść, jeść, tylko to samo z siebie wynika, że kolejność nie jest przypadkowa. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi

U nas jest dzisiaj masakra Od samego rana cyrk i płacze, nie wiem o co chodzi Teraz udało jej sie przysnąć, ale nie chciała zjeść w tym amoku i obudzi się pewnie głodna i zła
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:44   #4656
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość

U nas jest dzisiaj masakra Od samego rana cyrk i płacze, nie wiem o co chodzi Teraz udało jej sie przysnąć, ale nie chciała zjeść w tym amoku i obudzi się pewnie głodna i zła
U nas od wczoraj mały marudny i oczywiście od nowa spanie tylko na rękach czekam z niecierpliwością na chustę , mam nadzieje ,że jutro przyjdzie i jakoś się nauczę ją wiązać


A i jeszcze tekst mojej teściowej , a co temu dziecku się dzieje ,że tak płacze ? Już miałam jej coś brzydkiego odpowiedzieć ale ostatkiem sił się powstrzymałam
__________________

niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 12:50   #4657
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
U nas od wczoraj mały marudny i oczywiście od nowa spanie tylko na rękach czekam z niecierpliwością na chustę , mam nadzieje ,że jutro przyjdzie i jakoś się nauczę ją wiązać


A i jeszcze tekst mojej teściowej , a co temu dziecku się dzieje ,że tak płacze ? Już miałam jej coś brzydkiego odpowiedzieć ale ostatkiem sił się powstrzymałam
Jak ja nie cierpię tych komentarzy
Moja się obudziła i udało mi się szybko zabutelkować, zanim się zezłościła. Ciekawe co będzie dalej...
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 13:04   #4658
cabonkaa
Raczkowanie
 
Avatar cabonkaa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 120
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

U nas też już 3 miesiąc strzelił

Cytat:
Napisane przez nagiAkt Pokaż wiadomość
Ja tez inaczej wyobrazalam sobie macierzynstwo. Myslalam, ze bede non stop chodziła w powyciaganych dresach,nieumalowana, glodna, brudna... myslalam tez, ze jak dziecko nie spi to ciagle płacze. Nie mialam do czynienia nigdy z takimi bobasami i nawet mnie nie ciagnelo do nich. Dziwilam sie 'jak mozna tak durnowato mówić a ti ti bąbelku ' a teraz to sama tak mowie jak opętana i wychodzi mi to samo bez ograniczen i wstydu. To chyba jest wpisane w instynkt.

porod tez wyobrazalam sobie calkowicie inaczej. A to ze bede sie darla w nieboglosy, bede sie zwijac z bolu,plakac... ja podeszlam do porodu jak do wyzwania, do mety do ktorej dążyłam 9miesiecy. Mowilam sobie, ze przeciez nikt za mnie nie urodzi, i musze byc dzielna. Że to jedna z czynnosci, ktora moge zrobic od poczatku do konca sama i jestem z siebie dumna

Pamietam jak po porodzie dali mi Wiktorie na piersi to powiedzialam do niej: ale jestes malutka dziubeczku
Heh super podejście! Ja tam nie wiedziałam kompletnie jak będę reagować, a Dzieć nie chciał wyjść w ogóle i z niecierpliwością czekałam na to aż się zacznie coś dziać....i nie zaczeło się samo

Cytat:
Napisane przez Gatita Pokaż wiadomość
U nas tez juz dzień się zaczął.
Najpierw jedzonko o 5:30 a potem kupogedon. Serio. Moje dziecko potrafi zapaskudzić pampersa z wewnątrz i na zewnątrz jednocześnie. Nie obyło sie bez ofiar: bodziak, śpiworek, spodenki, podkład i do tego jeszcze skarpetki. Ubaw po pachy. Dosłownie.
Macie jakiś patent na mycie bobasa pod prysznicem?
Na rękę i heja raz próbowałam sama było trudno ale chyba lepiej mi poszło samej pod kranem niż z tż używając prysznica

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Nie sądzę. Ja jak podgrzeję, a mała nie wypije to niestety wylewam.

---------- Dopisano o 08:12 ---------- Poprzedni post napisano o 07:32 ----------

Dziewczyny, od kiedy dzieci mogą korzystać z krzesełka do karmienia?
Ja mam zamiar kupić małej krzesełko za jakieś 1-2 miesiące. Chce kupić takie z regulowanym oparciem, zdaje się że w pozycji pół leżącej można go używać od 4-5 miesiąca. I tak mam zamiar zacząć

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość
A i jeszcze tekst mojej teściowej , a co temu dziecku się dzieje ,że tak płacze ? Już miałam jej coś brzydkiego odpowiedzieć ale ostatkiem sił się powstrzymałam
Za tydzień wróci moja teściowa..i znów będzie walka wyobraźcie sobie że kiedyś się poryczała bo "NASZE" dziecko jest głodne a ja go nie chce butelką nakarmić tylko stale pierś podaje myślałam że wyjde z siebie i stane obok...
cabonkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:36   #4659
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Ja dlatego sobie póki co ten temat odpuscilam, na zlozenie wniosku jest rok od narodzin. Ogarne to sobie wiosna jak mlody bedzie starszy a tz bedzie mial wiecej luzu w pracy...
fakt jest rok, ale ja wolałam się pośpieszyć, bo jeśli składało się wniosek do końca października to brali zarobki za 2012,od listopada liczy się już 2013, a wtedy byśmy się nie załapali. A tak to się udało tysiaka zgarnąć

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Ja dziś też szłam ze skompletowanymi teoretycznie, przez telefon jeszcze z tą kobietą sprawdzałam, żeby nie łazić niepotrzebnie i miało być wszystko super, a na miejscu pani mi dała całą listę, co mam jej donieść. Czy wy uwierzycie, że im nie wystarczy zaświadczenie z zusu o dochodzie, ani pit, chcą zaświadczenia z miejsca pracy jeszcże??? To tylko jeden z takich "kwiatków"...
jakieś chore wymagania mają u Ciebie... U mnie było potrzebne tylko zaświadczenie z urzędu skarbowego i papier od gina + wypełniony wniosek i finito! Też bym się wkurzyła na Twoim miejscu.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Ehem, zus, us, do tego z pracy, tak jakby pit nie wystarczyl za wszystko No ale co, urzedasy musza miec prace przeciez...
ej ej, nie mierzmy wszystkich urzędasów jedną miarą Czasem nie da się przeskoczyć "systemu"

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
To chyba specjalnie, zeby ludzi zniechecic do korzystania z tego becikowego

Czyli ja bede miec ciekawie. Jeden pracodawca sie zamknal, zdobycie dokumentow od drugiego bedzie graniczylo z cudem, a oprocz tego mam kilka freelancerskich umow o dzielo z osobami prywatnymi.. Supcio.
Z tego co się orientuję to umowy o dzieło nie są brane pod uwagę, ale nie wiem czy będzie to jakieś pocieszenie dla Ciebie

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
Kurde a u mnie ten plan dnia to porażka. Może nie umiem go prowadzić jak trzeba. Ale mała je co godzinę - półtorej, śpi czasem po trzech godzinach czasem po 40 minutach, staram się ją zmęczyć zabawą, przetrzymać z jedzeniem trochę itp ale to nic nie daje. Często uda mi się ją położyć spać ale np na kolanach i jak przekładam do łóżeczka to wszystko od nowa, usypianie przez 40 minut i albo zdąży zgłodnieć albo się zesrać albo już wypada czas kolejnej aktywności.. :-P
u mnie też kiepsko z tym planem. Chociaż już nie karmię Małej co godzinę jak to było wcześniej, teraz standard to 2-2,5godzinne przerwy. A mam pytanie do dziewczyn, które się trzymają tego planu. Jak np. dziecko się budzi, ale nie daje oznak głodu tylko jest wesołe i chętne do zabawy to i tak karmicie? Bo moja Hania często po spaniu właśnie ma ochotę na zabawę, tylko wtedy karmienie jest po aktywności i potem wychodzi spanie i cały plan idzie w długą...
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:37   #4660
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Dziewczyny mam dwa pytanka

Czy można już włożyć do łóżeczka do dziecka taką baaaardzo płaską poduszkę?? I czy myślicie, że bezpiecznie jest już przykrywać malucha kołderką?
Szukam jakiegoś rozwiązania bo Mela wyrosła już z rożków, śpiworki też nie dla nas a jednak już noce są chłodne...

I jeszcze czy mogłybyście coś polecić na suchą skórę? Mała ma bardzo suchą skórę ale tylko na główce... Resztę ciała smarujemy balsamem ale nie wiem co na tą głowę zastosować?
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:37   #4661
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez h4linka Pokaż wiadomość
Dzieki podejrzewam, ze gdyby nie ten plan dnia to nadal byloby strasznie i nadal by panowal chaos.
I pochwale sie coraz czesciej mam makijaz

aaaaaa! zVenus !! nasze kolejne swieto !! 3 miesiace

z tej okazji własnie zjadłam prawie całą tabliczke czekolady...białej...:mur :

Cytat:
Napisane przez cabonkaa Pokaż wiadomość
U nas też już 3 miesiąc strzelił


Heh super podejście! Ja tam nie wiedziałam kompletnie jak będę reagować, a Dzieć nie chciał wyjść w ogóle i z niecierpliwością czekałam na to aż się zacznie coś dziać....i nie zaczeło się samo


Na rękę i heja raz próbowałam sama było trudno ale chyba lepiej mi poszło samej pod kranem niż z tż używając prysznica


Ja mam zamiar kupić małej krzesełko za jakieś 1-2 miesiące. Chce kupić takie z regulowanym oparciem, zdaje się że w pozycji pół leżącej można go używać od 4-5 miesiąca. I tak mam zamiar zacząć


Za tydzień wróci moja teściowa..i znów będzie walka wyobraźcie sobie że kiedyś się poryczała bo "NASZE" dziecko jest głodne a ja go nie chce butelką nakarmić tylko stale pierś podaje myślałam że wyjde z siebie i stane obok...
kochane teściowe
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 13:38   #4662
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez niki19 Pokaż wiadomość

A i jeszcze tekst mojej teściowej , a co temu dziecku się dzieje ,że tak płacze ? Już miałam jej coś brzydkiego odpowiedzieć ale ostatkiem sił się powstrzymałam
"Bo Ciebie widzi" - tak trzeba było odpowiedzieć
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:43   #4663
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

jeszcze takie pytanko do was, czy Wasze dzieci też tak świrują przy jedzeniu? Moja Iga ssie jakieś 2-3 minuty normalnie, po czym zaczyna się odwracac to w lewo to w prawo wypuszczając przy tym za każdym razem pierś i łapiąc z powrotem...jak chwyci to tak wychyla głowę do tyłu że mi chce urwac sutka...potem znowu robi taką złą minę i gryzie cyca tak jakby ją wkurzał...przy tych wszystkich "czynnościach" ssie troche więc cały proces karmienia wygląda komicznie a w sumie to zaczyna byc męczący... normalnie tak się wierci że sama nie może jeść! prostuje się zgina, pręzy...do tego ciągle krzyczy a nie wiem o co...może drugi ząb jej idzie...czy tylko moje dziecko je w takich nerwach??
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:44   #4664
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Niki my też mamy tą zabawkę kulę Póki co jest raczej nieprzydatna, ale myślę że później zrobi furorę

Wy serio kupujecie takie drogie prezenty dzieciaczkom na Mikołaja?? To co pod choinkę? Laptopa

Nie no żart
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:44   #4665
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
"Bo Ciebie widzi" - tak trzeba było odpowiedzieć
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:45   #4666
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dwa pytanka

Czy można już włożyć do łóżeczka do dziecka taką baaaardzo płaską poduszkę?? I czy myślicie, że bezpiecznie jest już przykrywać malucha kołderką?
Szukam jakiegoś rozwiązania bo Mela wyrosła już z rożków, śpiworki też nie dla nas a jednak już noce są chłodne...
Z tego co kojarzę to są tu na wątku dziewczyny które przykrywaja kołderką. Boki dają pod materac.
My też jeszcze w rożku a później mam nadzieję że w śpiworku bo kołderki mnie przerażają
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:47   #4667
h4linka
Zadomowienie
 
Avatar h4linka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 510
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

I po lekarzu. Osluchowo czysty, mam pilnowac a w piatek wrocic na kontrole i dopiero wtedy ewentualnie sie umowimy na szczepienie.

Na pocieszenie kupiłam robota z lamaze
h4linka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:48   #4668
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
"Bo Ciebie widzi" - tak trzeba było odpowiedzieć
Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Niki my też mamy tą zabawkę kulę Póki co jest raczej nieprzydatna, ale myślę że później zrobi furorę

Wy serio kupujecie takie drogie prezenty dzieciaczkom na Mikołaja?? To co pod choinkę? Laptopa

Nie no żart
ja nie. Uważam że Mała i tak się nie ucieszy teraz z tego...ja jakoś bardziej stawiam na tańsze rzeczy, jeszcze się dosyć nakupuje mojej księżniczce różnych pierdół jak już będzie mieć swoje wymagania
a tak serio to czasem jak czytam co dziewczyny kupuja to mi głupio bo ja mam tylko kilka zabawek i większość to po synu kuzynki i parę takich które dostałam... z tego jeden słonik lamaze i lalka playgro reszta jaieś zwykłe...ale wydaje mi się, że Iga jest nie mniej szczęśliwa
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:49   #4669
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam dwa pytanka

Czy można już włożyć do łóżeczka do dziecka taką baaaardzo płaską poduszkę?? I czy myślicie, że bezpiecznie jest już przykrywać malucha kołderką?
Szukam jakiegoś rozwiązania bo Mela wyrosła już z rożków, śpiworki też nie dla nas a jednak już noce są chłodne...

I jeszcze czy mogłybyście coś polecić na suchą skórę? Mała ma bardzo suchą skórę ale tylko na główce... Resztę ciała smarujemy balsamem ale nie wiem co na tą głowę zastosować?
Zuken, ale masz na myśli poduszkę klin, czy taki płaski mały jasiek. Bo klin można, a taką zwykłą to po szóstym miesiącu podobno. Mój śpi na klinie. Co do kołderki, to my już od dawna małego pod nią kładziemy, ja robię tak, że z dwóch stron wciskam ją pod materac- z jednego boku i od dołu, wtedy jej sobie nie zaciągnie na głowę, ale gdyby wjechał pod nią, to z jednej strony jest luźna, żeby się nie udusił. Jakoś te kołdry są strasznie moim zdaniem niepotrzebnie demonizowane, ja jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania... Ja kupiłam jak głupia śpiworków, bo się bałam kołdry, a u nas one zypełnie się nie sprawdziły. A co do tej suchej skóry, to zopisu brzmi jak ciemieniucha. Smaruj oliwką dla niemowląt/ oliwą, czymś tlłustym, nakładaj czapeczkę na 30min i wyczesuj szczotką z naturalnego włosia codziennie przed kąpielą. A jak ci się nie chce z tym bujać, to kup w aptece preparat na ciemieniuchę, zadziała szybciej. Widziałam teź taki w rossmanie za jakieś 15 zl.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-04, 13:51   #4670
mysia111
Zadomowienie
 
Avatar mysia111
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 204
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Niki my też mamy tą zabawkę kulę Póki co jest raczej nieprzydatna, ale myślę że później zrobi furorę

Wy serio kupujecie takie drogie prezenty dzieciaczkom na Mikołaja?? To co pod choinkę? Laptopa

Nie no żart
Ja kupuję
Jak zamawiałam do domu Mikołaja to przynosił mojej córce cały worek prezentów. To była dopiero droga impreza.
Wychodzę z mężem z założenia że jak nas stać to czemu mamy na dziecko nie wydawać.

PS. Temat wydawanych pieniędzy był juz nieraz poruszany na forum i zawsze jest to temat drażliwy Pojęcie"drogie" jest pojeciem względnym.

Edytowane przez mysia111
Czas edycji: 2014-11-04 o 13:54
mysia111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 13:58   #4671
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Niki my też mamy tą zabawkę kulę Póki co jest raczej nieprzydatna, ale myślę że później zrobi furorę

Wy serio kupujecie takie drogie prezenty dzieciaczkom na Mikołaja?? To co pod choinkę? Laptopa

Nie no żart
Mówisz i masz http://www.fisher-price.com/pl_PL/br...s-laptop-white

---------- Dopisano o 14:58 ---------- Poprzedni post napisano o 14:55 ----------

Ej utknęłam na tej stronie fisher price, ale jakos mnie nie porywają te zabawki. Zobaczcie to: http://www.fisher-price.com/pl_PL/pr...-phone:cojest:
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:01   #4672
zaczarowanadlaniego
Zakorzenienie
 
Avatar zaczarowanadlaniego
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 4 056
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Moja Mała juz 2 miesiące śpi pod kołderka
Z poduszka się wstrzymuje jeszcze
__________________
Razem

Nasze szczescie
Olivia Anna 27.07.2014r. 2850g/48cm
zaczarowanadlaniego jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:04   #4673
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

My też szybko wyciągnęliśmy kołderkę, bo u mnie jest zimno w sypialni. Ale Ninka śpi związana, więc nie nakryje się na pewno
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:14   #4674
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez kasia_ruda Pokaż wiadomość
Zuken, ale masz na myśli poduszkę klin, czy taki płaski mały jasiek. Bo klin można, a taką zwykłą to po szóstym miesiącu podobno. Mój śpi na klinie. Co do kołderki, to my już od dawna małego pod nią kładziemy, ja robię tak, że z dwóch stron wciskam ją pod materac- z jednego boku i od dołu, wtedy jej sobie nie zaciągnie na głowę, ale gdyby wjechał pod nią, to z jednej strony jest luźna, żeby się nie udusił. Jakoś te kołdry są strasznie moim zdaniem niepotrzebnie demonizowane, ja jestem bardzo zadowolona z tego rozwiązania... Ja kupiłam jak głupia śpiworków, bo się bałam kołdry, a u nas one zypełnie się nie sprawdziły. A co do tej suchej skóry, to zopisu brzmi jak ciemieniucha. Smaruj oliwką dla niemowląt/ oliwą, czymś tlłustym, nakładaj czapeczkę na 30min i wyczesuj szczotką z naturalnego włosia codziennie przed kąpielą. A jak ci się nie chce z tym bujać, to kup w aptece preparat na ciemieniuchę, zadziała szybciej. Widziałam teź taki w rossmanie za jakieś 15 zl.
Dzięki
To z tej poduszki zrezygnuję A kołderkę dzisiaj przetestujemy Moja mała raczej wędruje do góry więc powinno być ok

Kurde myślisz że to ciemieniucha? A ona nie jest taka żółta??
Kupię oliwkę w takim razie

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Ja kupuję
Jak zamawiałam do domu Mikołaja to przynosił mojej córce cały worek prezentów. To była dopiero droga impreza.
Wychodzę z mężem z założenia że jak nas stać to czemu mamy na dziecko nie wydawać.

PS. Temat wydawanych pieniędzy był juz nieraz poruszany na forum i zawsze jest to temat drażliwy Pojęcie"drogie" jest pojeciem względnym.
No w sumie tak, dla mnie to drogie zabawki, dla niektórych na pewno nie Jak kogoś stać to super


Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
My też szybko wyciągnęliśmy kołderkę, bo u mnie jest zimno w sypialni. Ale Ninka śpi związana, więc nie nakryje się na pewno
Związana to znaczy że jak?


Co do zabawek to my kupiliśmy małej taką piszczącą świnkę i lwa z pepco i to tyle Resztę dostała po mojej chrześnicy no i na przykład karuzelę czy przytulankę na chrzciny
A i tak uważam, że mamy tego za dużo
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:16   #4675
gosia3103
Zakorzenienie
 
Avatar gosia3103
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 374
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale przecież idąc tym planem, robimy ok 3 drzemek dziennie poza tym snem nocnym. No i w momencie kiedy zmienimy na plan 4 godzinny to wtedy będą już dwie drzemki. Wiadomo, że jak dziecko rośnie to potrzebuje mniej snu w ciagu dnia, ale też te drzemki bedą dłuższe, więc plan jak najbardziej dalej ma rację bytu Dla mnie zawsze to jest jakiś większy porządek, przynajmniej w mojej głowie dzięki temu :P A taka tez jest kolej rzeczy, że dziecko je, jest aktywne i śpi. Przecież nie może spać, spać, spać, potem jeść, potem się bawić, jeść, jeść, tylko to samo z siebie wynika, że kolejność nie jest przypadkowa. Nie wiem czy wiecie o co mi chodzi

U nas jest dzisiaj masakra Od samego rana cyrk i płacze, nie wiem o co chodzi Teraz udało jej sie przysnąć, ale nie chciała zjeść w tym amoku i obudzi się pewnie głodna i zła
No teoretycznie masz rację, ale u mnie zwykle spanie jest po jedzeniu, a nie po aktywności a to zupełnie zmienia postać rzeczy ;-)

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
ja nie. Uważam że Mała i tak się nie ucieszy teraz z tego...ja jakoś bardziej stawiam na tańsze rzeczy, jeszcze się dosyć nakupuje mojej księżniczce różnych pierdół jak już będzie mieć swoje wymagania
a tak serio to czasem jak czytam co dziewczyny kupuja to mi głupio bo ja mam tylko kilka zabawek i większość to po synu kuzynki i parę takich które dostałam... z tego jeden słonik lamaze i lalka playgro reszta jaieś zwykłe...ale wydaje mi się, że Iga jest nie mniej szczęśliwa
Wiesz co ja kupuję z lamaze ale używane ;-)
Co do kołderki to ja używam ze trzy tygodnie i wtedy też mała zaczęła lepiej spać ale nie wiem czy to ma związek ;-)
Karoseria jak Ty związujesz Ninkę, sznurkiem? :-P
__________________
http://maleslodkosci.blogspot.com/ zapraszam do kuchni
a tu inne moje dzieła https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...9#post40551899
gosia3103 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:18   #4676
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Piszecie o prezentach. U nas to będzie istne szaleństwo, Maksym jest pierwszym wnukiem dla dziadków z obu stron, a że i jedni i drudzy nie mają problemów finansowych, to pewnie pójdzie ostro. Moja mama coś mówiła o pociagu fp, ale właśniepatrzę, że on 240zł kosztuje! Do tego mój brat na pewno zaszaleje, bo uwielbia mojego synka. Poza tym u nas Wigilia jest ogromna, ok 30 osób i jest zwyczaj, że prezenty kupujemy wszystkim dzieciom w rodzinie, więc każdy coś mu kupi i pewnie wrócimy z pełnymi torbami. U nas nie dajemy prezentów na mikołajki 6.12, ewentualnie jakis słodycz, za to porządne prezenty są na Wigilię. My chcemy Maksymowi kupić jakąś super pościel i nosidełko, żeby miał jak wyrośnie z chusty, tak użytkowo myślimy, bo prezentów dostanie masę.
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:20   #4677
niki19
Zadomowienie
 
Avatar niki19
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: świetokrzyskie
Wiadomości: 1 331
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
"Bo Ciebie widzi" - tak trzeba było odpowiedzieć




Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Niki my też mamy tą zabawkę kulę Póki co jest raczej nieprzydatna, ale myślę że później zrobi furorę

Wy serio kupujecie takie drogie prezenty dzieciaczkom na Mikołaja?? To co pod choinkę? Laptopa

Nie no żart
Ja jako wyrodna matka pewnie nie kupię nic ewentualnie jakiś drobiazg.
Mały na pewno dostanie prezenty od dziadków , mojego rodzeństwa ,chrzestnych więc i tak będzie tego więcej niż ustawa przewiduje
Ewentualnie jeszcze myślimy o krzesełku do karmienia póki mały jeszcze nie łapie o co chodzi z tymi prezentami


Moja siostra chciała kupić małemu na chrzciny stolik edukacyjny za 500 zł ale wybiłam jej to z głowy
__________________


Edytowane przez niki19
Czas edycji: 2014-11-04 o 14:23
niki19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:20   #4678
zVenus
Zakorzenienie
 
Avatar zVenus
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 723
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez mysia111 Pokaż wiadomość
Ja kupuję
Jak zamawiałam do domu Mikołaja to przynosił mojej córce cały worek prezentów. To była dopiero droga impreza.
Wychodzę z mężem z założenia że jak nas stać to czemu mamy na dziecko nie wydawać.

PS. Temat wydawanych pieniędzy był juz nieraz poruszany na forum i zawsze jest to temat drażliwy Pojęcie"drogie" jest pojeciem względnym.
bardzo względnym...mnie też stac na takie prezenty...jednak my z mężem mamy trochę inne podejście...mąż jest sportowcem i dla niego zakup jakichś sprzętów na przyszłość już jest czymś fajnym natomiast kupowanie dziesięciu podobnych do siebie zabawek z lamaze już niekoniecznie bo dziecko i tak teraz do końca nie rozróżnia a narty, rower, piłki, siatki....rozwiną nasze dziecko. w sumie to bardziej podoba mi sie takie podejście szczególnie że to on się będzie tym rozwojem zajmował (sportowym) a ja w tym czasie odsapnę
zVenus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:21   #4679
kasia_ruda
Zakorzenienie
 
Avatar kasia_ruda
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 4 669
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość
Dzięki
To z tej poduszki zrezygnuję A kołderkę dzisiaj przetestujemy Moja mała raczej wędruje do góry więc powinno być ok

Kurde myślisz że to ciemieniucha? A ona nie jest taka żółta??
Kupię oliwkę w takim razie



No w sumie tak, dla mnie to drogie zabawki, dla niektórych na pewno nie Jak kogoś stać to super




Związana to znaczy że jak?


Co do zabawek to my kupiliśmy małej taką piszczącą świnkę i lwa z pepco i to tyle Resztę dostała po mojej chrześnicy no i na przykład karuzelę czy przytulankę na chrzciny
A i tak uważam, że mamy tego za dużo
Chyba nie zawsze jest żółta. Tzn ona chyba z czasem taka się robi, na początku to tylko sucha skóra. Wrzuć w google grafika zapytanie o ciemieniuchę, pooglądaj zdjęcia i porównaj ztym, co Mela ma.

Cytat:
Napisane przez gosia3103 Pokaż wiadomość
No teoretycznie masz rację, ale u mnie zwykle spanie jest po jedzeniu, a nie po aktywności a to zupełnie zmienia postać rzeczy ;-)



Wiesz co ja kupuję z lamaze ale używane ;-)
Co do kołderki to ja używam ze trzy tygodnie i wtedy też mała zaczęła lepiej spać ale nie wiem czy to ma związek ;-)
Karoseria jak Ty związujesz Ninkę, sznurkiem? :-P
Kajdankami, już to omawiane było przecież
kasia_ruda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-04, 14:26   #4680
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Mamusie sierpniowe 2014

My na Mikołaja na pewno kupimy sobie i małej czapki i zrobimy sobie rodzinną fotkę, którą później wywołam i oprawię
No i jeszcze kupimy małej jakąś marchewkę albo ziemniaka w słoiczku bo to czas rozszerzania diety będzie haha

---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:23 ----------

Cytat:
Napisane przez zVenus Pokaż wiadomość
bardzo względnym...mnie też stac na takie prezenty...jednak my z mężem mamy trochę inne podejście...mąż jest sportowcem i dla niego zakup jakichś sprzętów na przyszłość już jest czymś fajnym natomiast kupowanie dziesięciu podobnych do siebie zabawek z lamaze już niekoniecznie bo dziecko i tak teraz do końca nie rozróżnia a narty, rower, piłki, siatki....rozwiną nasze dziecko. w sumie to bardziej podoba mi sie takie podejście szczególnie że to on się będzie tym rozwojem zajmował (sportowym) a ja w tym czasie odsapnę
Bardzo fajne podejście Też uważam, że dziecko nie potrzebuje 30 zabawek które teoretycznie spełniają tą samą funkcję Szczególnie takie małe dziecko

I kurde zazdroszczę Wam, że stać Was na te wszystkie wymarzone rzeczy dla maluszków My niestety ostatnio mocno musimy zaciskać pasa:/ a przed nami jeszcze wielki kredyt...
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-10 13:18:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.