Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-26, 21:02   #31
Rule Britannia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 537
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Ja Ci powiem jedno. Jeśli masz kompleksy, które można zmienić, to je zmień po prostu. Możesz słuchać psychologicznych gadek pod tytułem "Zaakceptuj się", ale to się zawsze będzie za Tobą ciągnęło. Jeśli chcesz schudnąć, to schudnij. Zniknie 50% Twoich problemów. Zmień fryzurę, inaczej się maluj, postaw na ładne paznokcie z ciekawymi wzorkami, odśwież szafę, uśmiechaj się do ludzi i poczuj się piękna. Wystarczy chcieć.
Rule Britannia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-26, 21:23   #32
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Cytat:
Napisane przez Akmede23 Pokaż wiadomość
Teraz ideał to kobiety z wielkimi oczami, wielkimi warami i najlepiej z brakiem nosa, żeby tylko dziurki było widać. I przez to kobiety malują sobie ślepia na smoky eyes, doczepiają se sztuczne rzęsy, operują nosy i powiększają usta. W efekcie chodzi potem armia klonów z twarzami typu ,,kopiuj- wklej''. Na końcu jak już większość kobiet osiągnie ten ,,ideał'' i będzie wyglądać tak samo to ci, którzy te ideały wymyślają, zaczną wymyślać jakiś inny ideał żeby dalej wyciągać kasę od kobiet. Kiedyś ten ideał się wszystkim przeje. Ciekawe co wtedy wymyślą? Trzeci cycek? Pośladki na plecach? Trzecie ucho żeby móc sobie więcej kolczyków zrobić? I znowu zdesperowane kobiety polecą do specjalistów nabijać im kieszenie.
Ja myślę, że powinniśmy nie przejmować się jakimiś ideałami piękna tylko podkreślać to co nas wyróżnia, bo może kiedyś te wyróżniające nas elementy będą uważane za piękne gdy już wszyscy ludzie będą wyglądać tak samo.
Fajnie napisane
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 19:58   #33
tosiajola
Rozeznanie
 
Avatar tosiajola
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 573
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Cytat:
Napisane przez Akmede23 Pokaż wiadomość
Teraz ideał to kobiety z wielkimi oczami, wielkimi warami i najlepiej z brakiem nosa, żeby tylko dziurki było widać. I przez to kobiety malują sobie ślepia na smoky eyes, doczepiają se sztuczne rzęsy, operują nosy i powiększają usta. W efekcie chodzi potem armia klonów z twarzami typu ,,kopiuj- wklej''. Na końcu jak już większość kobiet osiągnie ten ,,ideał'' i będzie wyglądać tak samo to ci, którzy te ideały wymyślają, zaczną wymyślać jakiś inny ideał żeby dalej wyciągać kasę od kobiet. Kiedyś ten ideał się wszystkim przeje. Ciekawe co wtedy wymyślą? Trzeci cycek? Pośladki na plecach? Trzecie ucho żeby móc sobie więcej kolczyków zrobić? I znowu zdesperowane kobiety polecą do specjalistów nabijać im kieszenie.
Ja myślę, że powinniśmy nie przejmować się jakimiś ideałami piękna tylko podkreślać to co nas wyróżnia, bo może kiedyś te wyróżniające nas elementy będą uważane za piękne gdy już wszyscy ludzie będą wyglądać tak samo.
Proroczy post
http://deser.pl/deser/1,111858,16689..._Chce_byc.html


Czekamy na pośladki na plecach
__________________
A z kolei najnieszczęśliwsze życie
ma swoje słoneczne godziny i swoje ubożuchne kwiatki szczęśliwości,
rozsiane wśród piasku i kamieni.

Hermann Hesse


tosiajola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 22:46   #34
pani_charlotte
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 228
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Nie mam kompleksów odkąd zrozumiałam, że każdy może się podobać, kazdego mozna pokochać i nigdy nie wiadomo dlaczego akurat ta a nie inna osoba kogoś kręci. Tym samym-nie ma sensu porownywać się do zadnych modelek czy innych gwiazd ani nawet do niby ladniejszych kolezanek. I tak w koncu spotykasz faceta, który stwierdza, że oto jestes dla niego najpiękniejszą dziewczyną na swiecie. I wlasnie Twoja twarz podoba mu się najbardziej a nie jakiejś tam Limy
Nie ma czegoś takiego jak obiektywne piękno.
pani_charlotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 12:02   #35
Kolor kremowy
Rozeznanie
 
Avatar Kolor kremowy
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 868
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Cytat:
Napisane przez Kornelia88_ Pokaż wiadomość
Macie kompleksy? Jak z nimi walczycie? Ja przyznam, że często porównuję się z dziewczynami pokroju Adriany Limy w najlepszym wydaniu, im częściej oglądam ich zdjęcia na facebooku, tym częściej topię się we własnych kompleksach. Najgorsze jest to, że wiem, iż nigdy im nie dorównam i nie mam motywacji, żeby zrobić ze sobą cokolwiek, bo przecież zawsze będę dwa kroki za nimi.
Nie lubię swojego ciała, jestem niska, trochę pulchniutka i masywna (lekko odstający brzuszek i ogólnie ciężka budowa ciała), chociaż BMI mam w normie, to moje ciało wygląda na sflaczałe i zmęczone. Z twarzy też nie jestem zbyt zadowolona, ale to jest coś, na co nie mam wpływu, jedno co mi się udało-włosy! Macie jakieś pomysły, jak z tym walczyć, zaakceptować, by poczuć się lepiej? Jakieś wasze rady, sposoby?

Pozdrawiam
Wiesz, nawet piękne aktorki i modelki nie podobają się każdemu. Wszystko jest kwestią gustu. Najważniejsze, żebyś Ty podobała się Tobie. Zmień to, co możesz (ćwiczenia, dieta, stroje, fryzura etc.), a resztę zaakceptuj.

Zresztą, trudno mi się wypowiadać na temat kompleksów, bo ja jestem piękna - przynajmniej tak uważam.
Kolor kremowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-05, 17:52   #36
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Piszecie, że jak coś nam się nie podoba to trzeba starać się to zmienić, np. ubierając się ładnie, dbać o siebie itp. Tylko, że to nie zawsze pomaga. Co z tego, że chodzę w sukienkach, spódniczkach, maluję się, dbam ogólnie o siebie jak to nic nie daje? I tak wyglądam beznadziejnie.
Nie widzę ani jednej pozytywnej cechy w swoim wyglądzie i tego nic nie zmieni.
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 15:15   #37
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Piszecie, że jak coś nam się nie podoba to trzeba starać się to zmienić, np. ubierając się ładnie, dbać o siebie itp. Tylko, że to nie zawsze pomaga. Co z tego, że chodzę w sukienkach, spódniczkach, maluję się, dbam ogólnie o siebie jak to nic nie daje? I tak wyglądam beznadziejnie.
Nie widzę ani jednej pozytywnej cechy w swoim wyglądzie i tego nic nie zmieni.
W takim wypadku wychodzi na to, że problem jest w Twojej głowie, a na to może pomóc spotkanie z psychologiem i naprawa własnego poczucia wartości, które jak widać leży i kwiczy
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-07, 17:51   #38
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;49246599]W takim wypadku wychodzi na to, że problem jest w Twojej głowie, a na to może pomóc spotkanie z psychologiem i naprawa własnego poczucia wartości, które jak widać leży i kwiczy[/QUOTE]



Ciężko mieć wysoką samoocenę skoro nikomu się nie podobam ani nigdy nie podobałam. Wynika z tego, że moje kompleksy nie są widoczne tylko dla mnie ale inni też widzą te wszystkie wady.
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 18:02   #39
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 891
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Cytat:
Napisane przez almaelena Pokaż wiadomość
Ciężko mieć wysoką samoocenę skoro nikomu się nie podobam ani nigdy nie podobałam. Wynika z tego, że moje kompleksy nie są widoczne tylko dla mnie ale inni też widzą te wszystkie wady.
Co masz na myśli mówiąc kompleksy? Bo wiele z nich da się usunąć poprzez pracę nad sobą. A resztę należy zaakceptować. Poza tym - Twoje postrzeganie samej siebie ma BARDZO duże znaczenie na to, jak postrzegają Cię inni. Wiem po sobie, że gdy byłam z Exem, który mnie ściągał do parteru i deptał moją samoocenę to wydawałam się sobie brzydka, nijaka, nikt na mnie nie zwracał uwagi. Gdy pozbyłam się toksyka i odbiłam od dna to znalazłam przystojniaka, który jest mną mega zajarany, a ja sama zaczęłam się sobie podobać i widzę, że faceci nagle zaczęli zwracać na mnie uwagę. To nie czary, to na prawdę tak działa.
97063297b7b35b4a21bd582d93800b2e45dfbb59_6372d6b265f10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 17:52   #40
almaelena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 114
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

[1=97063297b7b35b4a21bd582 d93800b2e45dfbb59_6372d6b 265f10;49248835]Co masz na myśli mówiąc kompleksy? Bo wiele z nich da się usunąć poprzez pracę nad sobą. A resztę należy zaakceptować. Poza tym - Twoje postrzeganie samej siebie ma BARDZO duże znaczenie na to, jak postrzegają Cię inni. Wiem po sobie, że gdy byłam z Exem, który mnie ściągał do parteru i deptał moją samoocenę to wydawałam się sobie brzydka, nijaka, nikt na mnie nie zwracał uwagi. Gdy pozbyłam się toksyka i odbiłam od dna to znalazłam przystojniaka, który jest mną mega zajarany, a ja sama zaczęłam się sobie podobać i widzę, że faceci nagle zaczęli zwracać na mnie uwagę. To nie czary, to na prawdę tak działa.[/QUOTE]


Mówiąc kompleksy mam na myśli rzeczy, które ciężko zmienić, np. brzydkie rysy twarzy. Nie wszystko można skorygować dobrym makijażem. Więc nie mogę spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie, że nieźle wyglądam, choćbym chciała bardzo, to nie mogę
almaelena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-12, 18:19   #41
Martiza3346
Raczkowanie
 
Avatar Martiza3346
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 188
Dot.: Jak poradzić sobie z kompleksami na punkcie wyglądu?

Cytat:
Napisane przez Akmede23 Pokaż wiadomość
Teraz ideał to kobiety z wielkimi oczami, wielkimi warami i najlepiej z brakiem nosa, żeby tylko dziurki było widać. I przez to kobiety malują sobie ślepia na smoky eyes, doczepiają se sztuczne rzęsy, operują nosy i powiększają usta. W efekcie chodzi potem armia klonów z twarzami typu ,,kopiuj- wklej''. Na końcu jak już większość kobiet osiągnie ten ,,ideał'' i będzie wyglądać tak samo to ci, którzy te ideały wymyślają, zaczną wymyślać jakiś inny ideał żeby dalej wyciągać kasę od kobiet. Kiedyś ten ideał się wszystkim przeje. Ciekawe co wtedy wymyślą? Trzeci cycek? Pośladki na plecach? Trzecie ucho żeby móc sobie więcej kolczyków zrobić? I znowu zdesperowane kobiety polecą do specjalistów nabijać im kieszenie.
Ja myślę, że powinniśmy nie przejmować się jakimiś ideałami piękna tylko podkreślać to co nas wyróżnia, bo może kiedyś te wyróżniające nas elementy będą uważane za piękne gdy już wszyscy ludzie będą wyglądać tak samo.
Przegenialnie napisane! Kopiuję do swoich tajnych cytatów i będę to sobie podczytywać w słabszych chwilach.

Edytowane przez Martiza3346
Czas edycji: 2014-12-12 o 18:20
Martiza3346 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-12 19:19:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:40.