Niemcy IV :) - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-07, 19:51   #3571
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
hehehe..dasz rade moja cora miala 2miesiace jak wrocilam do pracy i na Uniwerek..wszystko dalo sie zrobic kobiety sa super zorganizowane im wiecej do roboty maja
kiedy odpoczne... chyba na emeryturze
Uni Ulm nie ma tego, co mnie interesuje, ale poszukam, może coś zbliżonego.

2 miesiące? Wow. Była w żłobku? Czy niania? Jakie w ogóle są stawki za nianie? Ktoś się orientuje?
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 20:19   #3572
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

kombinowalam z kolezankami, potem przyjechala moja mama na 3miesiace...potem znowu kolezanki i tez tatus w koncu zaczal sie wiecej angazowac...do zlobka poszla majac roczek...u nas za nianie takie same stawki jak za przedszkole..zalezne od zarobkow...tzn..taka niania co ma kilka dzieci a nie taka co do Ciebie do domu przychodzi
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-07, 23:23   #3573
bejata440
Zakorzenienie
 
Avatar bejata440
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: Oberbayern
Wiadomości: 8 014
Dot.: Niemcy IV :)

zlapal mnie dzis dołek, bo wczoraj wybawiłam się, uśmiałam itp z moimi znajomymi. i bylo wspaniale, za tydzien jade w koncu do tż, a za dwa miesiace mam byc tam na stałe czego nie moglam sie juz doczekać... i dzis mi sie zrobilo przykro, ze tak cudownie spedzilam czas "po polsku". wiecie, kazda emocja, zart, sarkazm, czy chociazby spiewanie... bo gardlo zdarlam sobie na"tylko koni, tylko koni, tylko koni żal!" czy nawet głupich "kolorowych jarmarków".... jakaś taka niemrawa jestem przez to.
__________________
inst
bejata440 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 06:51   #3574
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Chardon Pokaż wiadomość
mimi jak przyjdą to się pochwal

Ja za to nie wiem jak i czy w ogóle ogarnę jakąś wigilię. Jak się okazało, że TŻ między świętami a sylwestrem musi być w pracy i nie pojedziemy do Polski to mi zapału brakło
My tez zostajemy tutaj

tz nawet w wigilie bedzie pracował do 18
ja pewnie do 15 gdzies... wroce i zaczne robic wszystko do jedzonka. A na 23 jedziemy do polskiego kosciola na pasterke

w tamtym roku jechalismy na 3 dni tylko, bo wiecej nam nie dali urlopu. Ale dziekuje bardzo, cale swieta w drodze i zero odpoczynku.
Juz wole tu sama siedziec
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 07:31   #3575
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
kombinowalam z kolezankami, potem przyjechala moja mama na 3miesiace...potem znowu kolezanki i tez tatus w koncu zaczal sie wiecej angazowac...do zlobka poszla majac roczek...u nas za nianie takie same stawki jak za przedszkole..zalezne od zarobkow...tzn..taka niania co ma kilka dzieci a nie taka co do Ciebie do domu przychodzi
Ojjj to muszę się zorientować ile taki kosztuje.
Nie mam tutaj koleżanek, pracuję z mężczyznami, mamy dwie kobiety jeszcze, jedna super a druga wieczny foch
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 08:13   #3576
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Ogorekpazurek bardzo Ciebie podziwimia, ze dalas sobie rade z dziecmi, studiami i praca. Jestes niesamowita!

A, powiedzcie mi, jesli chce zaczac studia w Niemczech to potrzebuje miec certyfikat z Daf, czy wystarczy normalny certyfikat np z C1?
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 12:50   #3577
ZakkAtak
Rozeznanie
 
Avatar ZakkAtak
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 548
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Ogorekpazurek bardzo Ciebie podziwimia, ze dalas sobie rade z dziecmi, studiami i praca. Jestes niesamowita!

A, powiedzcie mi, jesli chce zaczac studia w Niemczech to potrzebuje miec certyfikat z Daf, czy wystarczy normalny certyfikat np z C1?

z tego co ja wiem, to DAF, C1 jak chcesz pracować w swoim zawodzie, np jako pedagog.
__________________


ZakkAtak jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 13:11   #3578
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Witamy

Jakoś ostatnio brak mi czasu na wizaz
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 14:06   #3579
maarta89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez ZakkAtak Pokaż wiadomość
z tego co ja wiem, to DAF, C1 jak chcesz pracować w swoim zawodzie, np jako pedagog.
dokladnie wystarczy DAF ale C1 tez polecam, jesli latwiej podczas szukania pracy

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
My tez zostajemy tutaj

tz nawet w wigilie bedzie pracował do 18
ja pewnie do 15 gdzies... wroce i zaczne robic wszystko do jedzonka. A na 23 jedziemy do polskiego kosciola na pasterke

w tamtym roku jechalismy na 3 dni tylko, bo wiecej nam nie dali urlopu. Ale dziekuje bardzo, cale swieta w drodze i zero odpoczynku.
Juz wole tu sama siedziec

wiesz co podziwiam Cie, ja sobie jakos nie wyobrazam nie jechac do Polski na swieta, nawet gdybym mogla jechac tylko na jeden dzien zrobilabym to ja tak tesknie za Polska, za rodzicami..

Ciezko mi tutaj mimo ze mam chlopaka ktorego bardzo kocham i dzidzie w drodze, ale brakuje mi tu kolezanek, a nie wiem gdzie moge takowe poznac... pisalam z kilkoma dziewczynami, ktore chca poznac tez kolezanki, ale jak zwykle wymowki, ze czasu nie maja na spotkania.. dziwne bo po co tak pisac, ze sie szuka znajomych, skoro to nieprawda.
maarta89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 15:37   #3580
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

kazda z Was dala by rade bylam zorganizowana do perfekcji.. moje kolezanki na przyklad robily z nia spacer pod uniwerek i jak mialam okienko to karmilam mala bo oczywisciedo 6miesiaca karmilam tylko piersia, bo ona nie chciala zadnej butly, obojetne czy w nim bylo moje mleko czy herbatka czy inne mleko..ona chciala piers do niektorych prac moglam brac ja ze soba..wtedy sobie spala w wozeczku, a jak byla starsza to po prostu raczkowala po calej chalupie

Czarnooka_Paula ja tez pracujew wigilie ale jeszcze nie wiem do ktorej...ale niewazne i tak zdazymy zjesc razem kolacje, nawet jak bedzie troche pozniej ... ja wiekszosc rzeczy przygotowuje dzien wczesniej a na sama wigilie tylko ryby i ziemniak trza zrobic

mimi to zalezy ... u mnie wystarczyl tez C1, ale ja nie mialam, wiec robilam na Uniwerku DaF..chyba zalezy od Uniwerkai moze od tego co sie chce studiowac...

Marei ja wtedy mialam dwie kolezanki..tzn..wiecej, ale wszystkie bylysmy dzieciate w tym samym czasie, ale dwie nie byly i one jakos nazmiane mogly sie cora zajac te kilka godzin

ja prawde mowiac tez tu wole zostac niz z dziecmi sie na dwa dni meczyc podroza...choc tutaj nigdy nie bedzie dla mnie takiej atmosfery jaka pamietam z domu...ale w sumie staram sie teraz dzieciom stworzyc ich atmosfere fajnie ejst dla nich rzeczy szykowac i przygotowywac..jak bylam tutaj sama w Swieta to mialam tylko kika galazek w wazonie i normalny obiadw wigilie..pamietam ze pierwsza samotna przeryczalam cala

jej..ale dzisiaj w pracy sie lenilam..mamy nowa dziewczyne i ona siedziala na kasie a ja stalam za nia i patrzylam jej na rece czas stanal w miejscu

jutro wolne i w koncu na silownie ide, bo juz z dwa tygodnie nie bylam
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 17:41   #3581
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Pazurku Ty to jesteś taka power girl

My też zostajemy w DE na święta, w aldim nie ma urlopów na święta choć kiedyś ich przycisnę a jak nie to będzie szukanie nowej pracy od 4 lat nie byłam na święta w Pl i mi tego brakuje tu nie jest źle ale tam jest lepiej

Ja w tym roku mam wigilię wyjątkowo wolną, no ale Aldi i tak tylko do 14 otwarty więc tragedii i tak by nie było, za to muszę w Sylwestra od 5:30 do 16:30 i jeśli wszystko dobrze pójdzie to w ten dzień będę miała moje pierwsze godziny jako vertretungskraft no ale po 11h pracy to do północy ciężko będzie wytrzymać
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 18:24   #3582
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez maarta89 Pokaż wiadomość
dokladnie wystarczy DAF ale C1 tez polecam, jesli latwiej podczas szukania pracy

---------- Dopisano o 15:06 ---------- Poprzedni post napisano o 15:03 ----------




wiesz co podziwiam Cie, ja sobie jakos nie wyobrazam nie jechac do Polski na swieta, nawet gdybym mogla jechac tylko na jeden dzien zrobilabym to ja tak tesknie za Polska, za rodzicami..

Ciezko mi tutaj mimo ze mam chlopaka ktorego bardzo kocham i dzidzie w drodze, ale brakuje mi tu kolezanek, a nie wiem gdzie moge takowe poznac... pisalam z kilkoma dziewczynami, ktore chca poznac tez kolezanki, ale jak zwykle wymowki, ze czasu nie maja na spotkania.. dziwne bo po co tak pisac, ze sie szuka znajomych, skoro to nieprawda.
wiesz, jeszcze rok temu tez tak myślałam
ale jak sie ma ojca pijaka itp to juz swieta tak nie smakuja
teraz mam swoje swieta w swoim domku
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 18:26   #3583
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Ja w tamtym roku pracowalam w Sylwestra i bylo naprawde suuuper!!! Tyle sie dzialo, ze niewiadomo bylo w co rece wlozyc, ale atmosfera byla super..wszyscy byli wyrozumiali i klienci sami z siebie sie smiali ile kupuja na ten jeden wieczor ale wlasnie ja nie wytrzymalam do polnocy...wstalam o 4.30 i o 22.00 zasnelam na kanapie przed polnoca mnie obudzoino, wypilam kieliszek szampana i o 24.30 bylam juz pod kolderka dlatego w tym roku wybralam wigilie do pracy
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 19:43   #3584
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

I tak Cię podziwiam ogórek

U nas wigilia i sylwestr są dodatkowo płatne, więc mamy wolne, za to pracujemy w sobotę przed wigilią i przed sylwestrem. Cwaniaki ale to w sumie lepiej. (Normalnie pracujemy pon-pt).

W pl zawsze pracowałam w wigilię. Podzieliliśmy się, że Ci co mają rodziny i przygotowują wigilię, mają ją wolną, a potem pracują w sylwestra, żeby single mogli mieć wolne i poszaleć przy czym 01.01 o godz. 18 zaczynaliśmy inwentaryzację roczną... na szczęście pod koniec mojej pracy tam przełożyli ją na połowę grudnia czy stycznia.
__________________
Wymiana Maj
Szukam

Edytowane przez Marei
Czas edycji: 2014-12-08 o 19:44
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 20:23   #3585
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

dziewczyny ma któraś z was moze : Samsung Galaxy S3 mini, GT-I8200N

bo chce go kupic, tzw tz na gwazdke chce kupic go mi, ale szukam opinii o nim itp
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 22:25   #3586
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

tylko nie samsung
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 22:25   #3587
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
dziewczyny ma któraś z was moze : Samsung Galaxy S3 mini, GT-I8200N

bo chce go kupic, tzw tz na gwazdke chce kupic go mi, ale szukam opinii o nim itp
Moja siostra ma i bardzo sobie chwali ja mam już ponad rok s3 ( ale nie mini) i nic się z nią przez ten czas nie działo (a używam jej do wszystkiego - dzwonienie, internet, granie), także są śmiało mogę polecić
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 22:27   #3588
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Moja siostra ma i bardzo sobie chwali ja mam już ponad rok s3 ( ale nie mini) i nic się z nią przez ten czas nie działo (a używam jej do wszystkiego - dzwonienie, internet, granie), także są śmiało mogę polecić
a jak z baterią u was ?
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-08, 22:41   #3589
dolinka881
Zadomowienie
 
Avatar dolinka881
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 1 922
Dot.: Niemcy IV :)

Jeśli tylko dzwonię+ pokorzystam trochę z neta to laduje tylko w nocy i starcza na cały dzień, a jeśli maltretuje go gierkami to muszę doładować jeszcze raz w dzień;p
Ogólnie nie zauważyłam różnicy w szybkości rozładowywania się baterii od razu po zakupie i po roku czasu.
dolinka881 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-08, 22:59   #3590
Nadzieja87
Zakorzenienie
 
Avatar Nadzieja87
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 6 611
Dot.: Niemcy IV :)

z mojej nowej baterii podczas normalnego korzystania (w s4)bardzo szybko zrobił sie szrot...raptem 4 msc... podczas roku korzystania z telefonu wymieniałam baterie 2x... ja samsungom mówie zdecydowane nie
__________________
Op. 11.03.2019.
Lift + Motiva Ergonomix Full 500cc
Nadzieja87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 06:28   #3591
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

a widzicie, a u mnie mówia ze tylko samsung... tz jest inzynierem w samsungu, pracuje z Koreancami, Oni tylko na samsungach leca - ale nie z tego powodu ze to ich firma itp chce taki telefon ktory nie ma blokady na rozne funkcje, tak jak np Nokia. Moja siostra ma i nie mozna zdjec wysylac do innego telefonu bo ma blokady jakies durne itp.
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 06:42   #3592
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Dot.: Niemcy IV :)

Ja tylko bym Samsungs kupila. Kiedys Nokia byla dobra ale od kilku lat tylko Samsung. U mnie cala rodzina ma rozne modele. Nikt nie narzeka :thumbup:
Zwazywszy ze tylko Handy to okno na swiat i moja siostra wiecznie go uzywa:sly: to POLECAM

Edytowane przez ciapulinka
Czas edycji: 2014-12-09 o 06:44
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 06:55   #3593
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Ja bardzo lubie Samsunga. Jestem z niego bardzo zadowolona, ja mam S5 i jest super.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 06:59   #3594
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

i ja i mój facet też mieliśmy samsungi i byliśmy zadowoleni, teraz oboje mamy HTC i są super! od czwartku w aldi sud będzie Samsung GALAXY S III Neo za 179 euro
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 08:21   #3595
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Niemcy IV :)

Moj chlop tez ma Samsunga i znajomy tez, oczywiscie pisze o smartphonie a nie zwyklym handy i mojemu chlopu bateria trzyma min tydzien, a znajomemu sie ciagle rozladowywala. Ledwo do pracy rano wlazl juz chodzil z kabelkiem zeby sie do jakiegos gniazdka podloczyc i ladowac. Ciagle sie znajomy go pytal, co on robi ze mu sie tak szybko nie rozladowywuje. na co moj mu odpowiadal, ze jak potrzebuje to dzwoni, a tak to komorki nie uzywa. PO paru dniach to samo, moj cos juz podejrzewal ( inny nawet grali sobie w gry i tez nie musieli codziennie ladowac). Zajrzeli razem i moj mu powiuedzial, zeby wylaczyl internet jak go nie uzywa bo inaczej to handy ciagle robi sobie jakies updaty, sciaga sobie rozne rzeczy co mu potrzebne to tych wszystkich wotsapow i dlatego mu tak szybko bateria siada. Kolega wylaczyl internet, wlanczal jak cos chcial sobie w necie oberzec i pozniej znoe wylanczal internet i komorka trzyma mu teraz caly tydzien, a on zdecydowanie wiecej telefonuje niz moj, plus wlasnie te wszystkie facebooki itp i chlopak nareszcie przeszczesliwy ze nie musi ladowarki ze soba nosic i szukac w wolnej chwili gnuazdka zeby doladowac telefon
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 08:59   #3596
Marei
Zakorzenienie
 
Avatar Marei
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 9 470
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnooka_Paula Pokaż wiadomość
a widzicie, a u mnie mówia ze tylko samsung... tz jest inzynierem w samsungu, pracuje z Koreancami, Oni tylko na samsungach leca - ale nie z tego powodu ze to ich firma itp chce taki telefon ktory nie ma blokady na rozne funkcje, tak jak np Nokia. Moja siostra ma i nie mozna zdjec wysylac do innego telefonu bo ma blokady jakies durne itp.
My też mamy Samsungi i jesteśmy zadowoleni. Sony Ericsson też był ok, ale dobre parę lat temu miałam. Znajomi z HTC są też zadowoleni. Myślę, że jakbym miała następny kupić, to też raczej Samsung.
__________________
Wymiana Maj
Szukam
Marei jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 09:01   #3597
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Dot.: Niemcy IV :)

Monia ty ino nikomu tak nie podpowiadaj zeby w Handy nie miec Internet ja w ten sposob wszystko zalatwiam p
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 09:07   #3598
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Ja mam S4 Mini, przesiadłam się na niego z pół roku temu z Nokii N8. Początkowo nie byłam przekonana, od zawsze miałam tylko różne Nokie, ale potrzebowałam appki ze słówkami, która była dostepna na Androidzie, a na Symbione/Windows Phone już nie.
I teraz bardzo sobie swojego Samsunga chwalę. Tylko trzeba pamiętać, żeby kupować te "dobre" modele, np. flagowe S3/S3 mini, S4/S4 mini itp. Raczej unikać tych tańszych odpowiedników - one się strasznie tną i są powolne.
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 09:31   #3599
katrinsja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 8
Dot.: Niemcy IV :)

Hej dziewczyny mam pytanie zupełnie z innej beczki i nie o czasie czy któras z was miała lub ma dzieci w wieku komunijnym?
Chodzi mi o to jak wyglada sprawa komuni dzieci polskich, czy np mozna ja zrobic w Polsce i jakos sie dogadac z ksiedzem??tylko gdzie dziecko zdaje te wszystkie polskie modlitwy, ktorych podobno jest cała masa jak mówi mi sasiadka??Czy w Niemczech sa polskie koscioły i wtedy dziecko jest tam przyjete? czy poprostu musi uczyc sie wszystkiego po niemiecku?Pytam, bo moze dojade do meza w nowym roku lub w kolejnym , a moje dzieci komuni jeszcze nie mialy, sa obecnie w pierwszej klasie. Wiadomo jezyka niemieckiego szybko nie beda znaly tak dobrze i sie głowie jak to by wygladało
Z góry dzieki za odpowiedz
katrinsja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-09, 12:00   #3600
ciapulinka
Rozeznanie
 
Avatar ciapulinka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Deutschland
Wiadomości: 977
Dot.: Niemcy IV :)

W niemczech nie ma zadnych pytan i odpowiedzi. Nikt tu nikogo nie przepytuje. Dzieci zwyczajnie chodza na nauki i tam poznaja boga. Nie ma zadnego zdawania. Moj syn w de komunie mial w trzeciej klasie. A do tego czasu smigal po niemiecku ze hoho. Mowie o komuni w niemieckim kosciele.
ciapulinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:27.