Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II - Strona 104 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-12-14, 19:27   #3091
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
"Poczytaj sobie ten wątek od początku" XD
przeczytałam to jak już wysłałam mojego posta. no cóż, trollować też trzeba umieć
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 19:49   #3092
201607111042
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 889
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Coraz bardziej mnie to przeraza. Madra pomoc to nie jest pozowanie z usmiechnietym dzieciaczkiem, trzymajacym w reku tableta. Madra pomoc to wskazanie temu dziecku drogi, by nie powielilo zachowania swoich rodzicow. Tutaj nie wygrywa jednak sensownosc akcji, a dobry PR i fakt, ze Szp krytykowana jest tylko po cichu. Nie widzialam w mediach zadnego krytycznego materialu odnosnie tej akcji - a szkoda, bo bardzo by sie przydal. Moze ludzie uzmyslowiliby sobie, ze madra pomoc to nie ta, co najlepiej wyglada.

Co do paczki wynoszacej 100 tys. zl - byc moze to wszystko poszlo na sprzet dla osoby niepelnosprawnej czy po prostu ciezko chorej. Jesli nie, to ja odpadam. Nie wiem jakie materialy pierwszej potrzeby sa tak drogie, by wydac na nie tyle kasy. W glowie mi sie to nie miesci.
201607111042 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 19:57   #3093
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Ekhem, to widziałyście? http://www.gumtree.pl/cp-wolontariat...zmar-614985555

Cytat:
pisze niewiem co robic byli u nas wolontariusze i niewiem
dlaczego moja rodzina nie znalazla sie na liscie dochod jaki mamy
odliczajac wszystkie oplaty to ok 100pzre zl na osobe w domu jest
dziecko z niepelnosprawnoscia a vorki przewlekle choruja ja rowniez
do tego mam na utrzymaniu wnuczke nastoletniej corki w domu jest
duzo wilgoci dom jest nie ocieplony na gorze spimy tylko w jednym
pokoju brakuje na opal niema ogrzewanaia nie mamy pralki wiekszosc
rzeczy plesnieje najmlodsza niepelnosprawna vora maloglowie spi z
nami bo niema lozka niewiem jak sytuavje opisal wolontariusz skoro
nie dostaniemy wsparcia w zeszlym roku mielismy paczke w ktorej
byly podarte ubrania zsikane lozka nie nadajave sie interweniowalam
w tej sprawie dzieciaki plakaly jakie wearunki trzeba spelniac by
liczyc na pomoc mysle ze trzeba z tym pojsc do telewizji wiem
ze wielu ludziom pomagaja ale dlaczego po drodze gubia takie
rodziny jak moja
baj de łej, na wykopie się wizaż znalazł klik
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 20:20   #3094
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mania Mufina Pokaż wiadomość
No cóż, przynajmniej się wyjaśniło dlaczego się dobrze z uczniami dogaduje 😈
Wątki Ci się nie pomyliły?

---------- Dopisano o 21:20 ---------- Poprzedni post napisano o 21:09 ----------

Cytat:
Napisane przez cottan Pokaż wiadomość
Coraz bardziej mnie to przeraza. Madra pomoc to nie jest pozowanie z usmiechnietym dzieciaczkiem, trzymajacym w reku tableta. Madra pomoc to wskazanie temu dziecku drogi, by nie powielilo zachowania swoich rodzicow. Tutaj nie wygrywa jednak sensownosc akcji, a dobry PR i fakt, ze Szp krytykowana jest tylko po cichu. Nie widzialam w mediach zadnego krytycznego materialu odnosnie tej akcji - a szkoda, bo bardzo by sie przydal. Moze ludzie uzmyslowiliby sobie, ze madra pomoc to nie ta, co najlepiej wyglada.

Co do paczki wynoszacej 100 tys. zl - byc moze to wszystko poszlo na sprzet dla osoby niepelnosprawnej czy po prostu ciezko chorej. Jesli nie, to ja odpadam. Nie wiem jakie materialy pierwszej potrzeby sa tak drogie, by wydac na nie tyle kasy. W glowie mi sie to nie miesci.
Niestety- jest tak, jak mówisz. SZP to po prostu efektowne, lecz pozorowane działania. Tak naprawdę te tablety niczego nie zmienią ani w stylu życia ani w mentalności obdarowanych. Czego nauczą się dzieci? Że zawsze znajdzie się ktoś, kto da. W przyszłości zapewne będą powielać schemat, w jakim je wychowano. Żal tych dzieci, serio.

Jeśli jest rzeczywiście paczka za 100 tys. to także ufam, ze trafiła do osoby niepełnosprawnej i ciężko chorej. Takim osobom i osobom starszym naprawdę trzeba pomagać.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 21:01   #3095
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mania Mufina Pokaż wiadomość
Uczę w gimnazjum-jestem nauczycielem
I to jest straszne.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 22:31   #3096
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez dacn Pokaż wiadomość
I to jest straszne.
Niestety- jest. Bo często rodzicom tych uczniów się też nie przelewa i ledwie wiążą koniec z końcem. Ale, skoro WSZYSCY w klasie się składają, to przecież nie wypada odstawać w tak ekhem...szlachetnej akcji i zarobić sobie na łatkę "sobka". Przypuszczam więc, że rodzice klną i dają. No co mają zrobić? Po co potem ich dziecko ktoś ma wytykać palcem? I karuzela się kręci, kolejne zadanie na drodze awansu zawodowego wykonane.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 22:34   #3097
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Niestety- jest. Bo często rodzicom tych uczniów się też nie przelewa i ledwie wiążą koniec z końcem. Ale, skoro WSZYSCY w klasie się składają, to przecież nie wypada odstawać w tak ekhem...szlachetnej akcji i zarobić sobie na łatkę "sobka". Przypuszczam więc, że rodzice klną i dają. No co mają zrobić? Po co potem ich dziecko ktoś ma wytykać palcem? I karuzela się kręci, kolejne zadanie na drodze awansu zawodowego wykonane.

własnie o tym pisałam wyżej, bo jak słysze, że dzieciaczki takie super w akcje się angażują to mnie trafia. Na wszystko dają rodzice a nie dzieciaczki. Rodzice, którzy mają 1 czy 2 dzieci bo na więcej ich nie stać sponsorują rodziny które żyją z zasady "ile Bóg dał" nieważne że nie ma pracy.
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-14, 22:56   #3098
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Niestety- jest. Bo często rodzicom tych uczniów się też nie przelewa i ledwie wiążą koniec z końcem. Ale, skoro WSZYSCY w klasie się składają, to przecież nie wypada odstawać w tak ekhem...szlachetnej akcji i zarobić sobie na łatkę "sobka". Przypuszczam więc, że rodzice klną i dają. No co mają zrobić? Po co potem ich dziecko ktoś ma wytykać palcem? I karuzela się kręci, kolejne zadanie na drodze awansu zawodowego wykonane.
Dokładnie ten mechanizm. A wziąwszy pod uwagę to, że dzieci pochodzą z różnych rodzin, tak trafi się dziecko z gorzej sytuowanej rodziny. I dowiaduje się, że jest zbiórka na SzP, zbierają na telewizor lub tablet dla jakiejś rodziny. Chore trochę. Naprawdę rozumiem zakup potrzebnych sprzętów, ale nie drogich gadżetów.

A propos zbiórek, to w grudniu w jednej parafii księża zaproponowali akcję bliźniaczo podobną do SzP. W kościele była choinka z przywieszonymi serduszkami. No i na kazaniu dla dzieci była łzawa opowieść o smutnych świętach u osób potrzebujących. Pod koniec ksiądz zaprosił dzieci do ściągnięcia serduszek - jedno dziecko w ten sposób wybierało rodzinę, której przygotuje się pomoc świąteczną. Oczywiście dzieci ochoczo to uczyniły, ksiądz zaczął mówić, jak przygotować paczkę i co może się tam znaleźć - nie odbiegało to niewiele od potrzeb rodzin z SzP - żywność, odzież, sprzęty elektroniczne (czyli 1kg mąki, konserwa i czekolada to trochę mało). Miny rodziców dzieci wybierających serduszka były bezcenne - bo jak inaczej wytłumaczyć to, że dziecko bez konsultacji z rodzicem decyduje o uszczupleniu domowego budżetu? Podejrzewam, że sporo tych rodziców angażowało się w akcje dobroczynne, SzP miała w okolicy prężnie działający magazyn - więc prawdopodobne, że już wcześniej pomogli wcześniej komuś.

Nie mam nic do akcji pomocowych w przedszkolach, szkołach, czy w innych miejscach - wszędzie, gdzie włącza się dzieci. Tylko po pierwsze - uzgodnić wcześniej z rodzicami, dać wolną rękę co do formy/ wymiary pomocy i zadbać, żeby to była mądra pomoc, a nie tablety i plejaki.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-14, 23:32   #3099
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Zaglądanie do cudzego portfela czas zacząć!


"Biorąc pod uwagę finanse Watykanu, to jest to dość zabawne. Mogliby wziąć na siebie wszystkie rodziny z całej Polski - na pięćdziesiąt lat. Ale ja wiem, należy się cieszyć, że chociaż jedna rodzina... -_- "


Kto da więcej?
Czy jutro dowiemy się, że prezydent zamiast jednej paczki, którą zrobił powinien postawić rodzinie nowy dom i nadać ziemie a także opłacić edukację wszystkich rumianych buziek do studiów włącznie? Bonusowo oczywiście wypadałoby dorzucić trochę diora, szanela i ps.

Czy może jak w zeszłym roku oberwie się Radwańskim - dlaczego wydają hajsy na labutiny, luksusowe torebki i dom w london? lepiej kupiły by zubożałej niepracującej szlachcie mieszkania i samochody!

Emocję proszę Państwa jak na grzybobraniu cytując klasyka.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language

Edytowane przez aer
Czas edycji: 2014-12-14 o 23:39
aer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 00:15   #3100
Mania Mufina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 46
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Pisałam wcześniej że każdy przyniosi indywidualnie co chce a lista produktów SPOŻYWCZYCH widnieje w każdej klasie
Mania Mufina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 01:32   #3101
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Bylej wychowawczyni z gim wyslalam podziekowania, ze z nami robila akcje uzywajac mozgu. My malowalismy rozne witraze, buteltki, lepilismy jakies smieszne figurki (nawet sensowne nam wychodzily) i potem sprzedawalismy je uczniom czy rodzicom na dniach otwartych, dniach zebran. Kto chcial ten kupil. Ceny byly niewielkie, mozna bylo dac wiecej, jak ktos nie mial to czasem i mniej. Kasa szla na pobliskie schronisko.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 03:59   #3102
Ingel
Rozeznanie
 
Avatar Ingel
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: z pieknego kraju
Wiadomości: 758
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Przeczytalam sporo opisow i zastanawia mnie jedno, mianowicie, rodzina wielodzietna w jednym pokoju z kuchnia, co rok to prorok ... gdzie oni plodza te dzieci, skoro maja jeden pokoj , w nim 5 rumianych buziek?
Ingel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 05:39   #3103
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mania Mufina Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej że każdy przyniosi indywidualnie co chce a lista produktów SPOŻYWCZYCH widnieje w każdej klasie
Ja się tak zastanawiam, czy Ty w ogóle czytasz to, co my tu piszemy.

Sama pomyśl: lista produktów spożywczych wisi w KAŻDEJ klasie. Nieee, to wcale nie jest zmuszanie. ("Każdy przynosi to, co chce"-zwróć uwagę na słowo "każdy" w kontekście zapewnień o niezmuszaniu nikogo).

Pani nauczycielka na wykładach spała? Jak działa psychologia grupy, w tym przypadku klasy? Jeśli "pani" zachęca dzieci do pomagania- dzieci "odnotowują", ze pomaganie jest dobre (to akurat nie jest złe). I przynoszą, uważając się za "dobrych". Ale jednocześnie uważają za "złe" te dzieci, które w akcję się nie włączą z różnych przyczyn. Najczęściej z takich, że ich rodzice sami mogą nie mieć tyle, by komuś dać. W przypadku młodzieży w wieku gimnazjalnym sytuacja nie jest może już tak ostra, bo to wiek, w którym kształtują się własne poglądy i zdolność do ich obrony ale to zawsze jest przykre. Doświadczyłam tego w ubiegłym roku, jako już dorosła osoba. Nie złożyłam się na paczkę dla wybranego szlachcica (po pierwsze dlatego, że akcję SZP uważam za szkodliwą i demoralizującą a po drugie mieliśmy w kotkowie dwa zmaltretowane podrzutki wymagające kosztownego leczenia, koty po traumie i okaleczone). Uznałam, że to kocie życie jest ważniejsze niż perfumy dla pani Anety i plejak dla jej dzieci (tym bardziej, że oboje rodzice nigdy praca się nie zhańbili). Sobie też w tym czasie odmawiałam wszystkiego. Nie chcesz wiedzieć, jakie usłyszałam pod swoim adresem komentarze. "Egoistka" i "sobek" to były najłagodniejsze z nich. Nie wiem, gdybym wytłumaczyła sytuację, może byłoby inaczej, ale wychodziłam z założenia, że skoro akcja jest dobrowolna a ktoś odmawia, to nie musi podawać przyczyn, wystarczy powiedzieć: nie. Teraz więc pomyśl, jak czuje się takie dziecko, które Ty zmuszasz do dawania innym a ono często samo wstydzi się tego, że w domu się nie przelewa.

Wiem, że takie akcje bardzo dobrze wyglądają w planie rozwoju zawodowego (awans zawodowy nauczycieli) i są wygodne ale zastanów się sama jak to może wglądać z punktu widzenia dzieci funkcjonujących w obrębie danej grupy rówieśniczej formalnej, jaką jest klasa i szkoła, w której przecież spędzają codziennie po kilka godzin. Nie wieszaj może więc list w KAŻDEJ klasie i generalnie unikaj tu słowa KAŻDY.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 05:47   #3104
exist_
Zakorzenienie
 
Avatar exist_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 728
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mania Mufina Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej że każdy przyniosi indywidualnie co chce a lista produktów SPOŻYWCZYCH widnieje w każdej klasie

Jak każdy przynosi co chce to też średnio to widzę, te kilogramy mąki, ryżu i cukru, bo kto się wysili na coś więcej. Z podobnym niepomyślunkiem byla organizowana SzP w podstawówce mojej siostry. Po zebraniu darów z kilku klas okazało się, że większość rodziców kupiła i dała dzieciom produkty sypkie, może czekolady. Pozostałe rzeczy z listy zostały ominięte, nie mówiąc o spełnieniu większych potrzeb rodziny. Ja nie wiem czy wychowawcy myśleli, że jakiś rodzic dobrowolnie się szarpnie na np. łóżko?
Rok później akcję zrobili już zupełnie inaczej, nauka na błędach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Teraz nie czas myśleć o tym, czego nie masz.
Myśl, co potrafisz zrobić z tym co masz.
exist_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 05:48   #3105
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Bylej wychowawczyni z gim wyslalam podziekowania, ze z nami robila akcje uzywajac mozgu. My malowalismy rozne witraze, buteltki, lepilismy jakies smieszne figurki (nawet sensowne nam wychodzily) i potem sprzedawalismy je uczniom czy rodzicom na dniach otwartych, dniach zebran. Kto chcial ten kupil. Ceny byly niewielkie, mozna bylo dac wiecej, jak ktos nie mial to czasem i mniej. Kasa szla na pobliskie schronisko.
I to była mądra kobieta. Dzieci wnosiły własną pracę a nie brały od rodziców. W moim liceum grupa uczniów działających w wolontariacie raz na jakiś czas piekła ciastka, ciasta i babeczki. Dochód ze sprzedaży też szedł na schronisko. Przed świętami na ten cel organizowali jasełka i chodzili jako kolędnicy zbierając datki. Ludzie dawali, ile mogli i chcieli do puszek. Grosz do grosza i zbierała się spora suma. Ale tutaj i oni i opiekun wolontariatu robili te akcje z głową i poświęcali jej mnóstwo czasu i starań a nie ograniczali się do wieszania list w każdej klasie i zapisywania co kto przyniesie ( moim zdaniem to jest niejako wymuszanie). Żadnych list nie wieszali. Ludzie dawali datki anonimowo.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 06:21   #3106
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Niestety- jest. Bo często rodzicom tych uczniów się też nie przelewa i ledwie wiążą koniec z końcem. Ale, skoro WSZYSCY w klasie się składają, to przecież nie wypada odstawać w tak ekhem...szlachetnej akcji i zarobić sobie na łatkę "sobka". Przypuszczam więc, że rodzice klną i dają. No co mają zrobić? Po co potem ich dziecko ktoś ma wytykać palcem? I karuzela się kręci, kolejne zadanie na drodze awansu zawodowego wykonane.
Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ja się tak zastanawiam, czy Ty w ogóle czytasz to, co my tu piszemy.

Sama pomyśl: lista produktów spożywczych wisi w KAŻDEJ klasie. Nieee, to wcale nie jest zmuszanie. ("Każdy przynosi to, co chce"-zwróć uwagę na słowo "każdy" w kontekście zapewnień o niezmuszaniu nikogo).

Pani nauczycielka na wykładach spała? Jak działa psychologia grupy, w tym przypadku klasy? Jeśli "pani" zachęca dzieci do pomagania- dzieci "odnotowują", ze pomaganie jest dobre (to akurat nie jest złe). I przynoszą, uważając się za "dobrych". Ale jednocześnie uważają za "złe" te dzieci, które w akcję się nie włączą z różnych przyczyn. Najczęściej z takich, że ich rodzice sami mogą nie mieć tyle, by komuś dać. W przypadku młodzieży w wieku gimnazjalnym sytuacja nie jest może już tak ostra, bo to wiek, w którym kształtują się własne poglądy i zdolność do ich obrony ale to zawsze jest przykre. Doświadczyłam tego w ubiegłym roku, jako już dorosła osoba. Nie złożyłam się na paczkę dla wybranego szlachcica (po pierwsze dlatego, że akcję SZP uważam za szkodliwą i demoralizującą a po drugie mieliśmy w kotkowie dwa zmaltretowane podrzutki wymagające kosztownego leczenia, koty po traumie i okaleczone). Uznałam, że to kocie życie jest ważniejsze niż perfumy dla pani Anety i plejak dla jej dzieci (tym bardziej, że oboje rodzice nigdy praca się nie zhańbili). Sobie też w tym czasie odmawiałam wszystkiego. Nie chcesz wiedzieć, jakie usłyszałam pod swoim adresem komentarze. "Egoistka" i "sobek" to były najłagodniejsze z nich. Nie wiem, gdybym wytłumaczyła sytuację, może byłoby inaczej, ale wychodziłam z założenia, że skoro akcja jest dobrowolna a ktoś odmawia, to nie musi podawać przyczyn, wystarczy powiedzieć: nie. Teraz więc pomyśl, jak czuje się takie dziecko, które Ty zmuszasz do dawania innym a ono często samo wstydzi się tego, że w domu się nie przelewa.

Wiem, że takie akcje bardzo dobrze wyglądają w planie rozwoju zawodowego (awans zawodowy nauczycieli) i są wygodne ale zastanów się sama jak to może wglądać z punktu widzenia dzieci funkcjonujących w obrębie danej grupy rówieśniczej formalnej, jaką jest klasa i szkoła, w której przecież spędzają codziennie po kilka godzin. Nie wieszaj może więc list w KAŻDEJ klasie i generalnie unikaj tu słowa KAŻDY.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 07:03   #3107
201607121236
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 665
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez Mania Mufina Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej że każdy przyniosi indywidualnie co chce a lista produktów SPOŻYWCZYCH widnieje w każdej klasie
Co z dziećmi, które nie przyniosą żadnego produktu?
201607121236 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 07:47   #3108
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez wredna biedronka Pokaż wiadomość
Co z dziećmi, które nie przyniosą żadnego produktu?
Pewnie pozostałe dzieci mają z nich bekę.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 08:44   #3109
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

U nas w szkole tez nie bylo takich akcji... Czesto byly na przyklad akcje w formie sprzedazy kartek czy stroikow swiatecznych ktore dzieci robily z nauczycielami Byla tez organizowana tzw "Gora grosza" i to tez bylo fajne bo dzieciaki autentycznie wrzucaly po kilka grosikow do puszek takze kazdego bylo "stac".

Odbiegajac od tematu ja mam w rodzinie taka SZP wzgledem meza brata i bratowej, ktorzy sa mega nieporadni zyciowo a tesciowa oczekuje ze wszyscy beda im wiecznie pomagac Pomoglam raz dajac troche ubranek po corce ich dziecku bo jako mama zmieklo mi serce po prostu:/ no ale juz postanowilam ze byl to ostatni raz.
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-15, 08:50   #3110
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez zuken Pokaż wiadomość

Odbiegajac od tematu ja mam w rodzinie taka SZP wzgledem meza brata i bratowej, ktorzy sa mega nieporadni zyciowo a tesciowa oczekuje ze wszyscy beda im wiecznie pomagac Pomoglam raz dajac troche ubranek po corce ich dziecku bo jako mama zmieklo mi serce po prostu:/ no ale juz postanowilam ze byl to ostatni raz.
Moja kuzynka narobiła długów na ponad 100 tys. i wszystko spłacają jej rodzice emeryci z udziałem jednego z wujków (wujek wziął kredyt a oni mu spłacają w ratach).
A ona, ta kuzynka, dalej wozi dupę drogim samochodem, bo się przecież nie będzie wyzbywać majątku Z pracy została wywalona, jakoś 'nie może' znaleźć nowej. I z tego co wiem - dalej się zapożycza. Także głupich nie sieją, sami się rodzą.

Edytowane przez WackelDackel
Czas edycji: 2014-12-15 o 08:52
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 08:51   #3111
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez loloo Pokaż wiadomość
Wszyscy ludzie którzy pomagają są mega wspaniali ze dzielą się tym co mają a nie jak bogate snoby chowają do skarpety i na wakacje w tropikach nie wiadomo po co i na co
O ja pierdzielę Jakże jestem w tym momencie szczęśliwa, że jestem bogatym snobem
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 08:58   #3112
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Co ja czytam
Cytat:
Mój starszy synek oddał na SzP swoje łóżko dla dziewczynki która spała do tej pory na podłodze Teraz sam śpi na podłodze ale warto było.Młodszy pozbył się ubrań i zabawek

Szkoda, że mamusia nie oddała swojego.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 09:01   #3113
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez WackelDackel Pokaż wiadomość
Moja kuzynka narobiła długów na ponad 100 tys. i wszystko spłacają jej rodzice emeryci z udziałem jednego z wujków (wujek wziął kredyt a oni mu spłacają w ratach).
A ona, ta kuzynka, dalej wozi dupę drogim samochodem, bo się przecież nie będzie wyzbywać majątku Z pracy została wywalona, jakoś 'nie może' znaleźć nowej. I z tego co wiem - dalej się zapożycza. Także głupich nie sieją, sami się rodzą.
tutaj rodzinka sprawuje się na medal, niczym u alkoholików tworzą komfort do robienia dalszych głupot
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 09:01   #3114
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Co ja czytam
Szkoda, że mamusia nie oddała swojego.
W sam raz do paczki pani z willanowa by się nadalo.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 09:03   #3115
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
tutaj rodzinka sprawuje się na medal, niczym u alkoholików tworzą komfort do robienia dalszych głupot
Ba. Ja to wiem, Ty to wiesz, a głupiemu nie przetłumaczysz.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 09:38   #3116
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Co ja czytam.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 10:21   #3117
zuken
Zakorzenienie
 
Avatar zuken
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: gdzieś tam ;]
Wiadomości: 11 075
GG do zuken
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

U mnie jest tak, ze tz-ta bratowa zaszla w ciaze z jego bratem jak miala 19 lat, nie byli ze soba, ten jego brat narobil mega dlugow bo nie placil alimentow i do dzisiaj splaca te zadluzenia... Teraz od roku niby sa razem, on pracuje za granica, ja sprowadzil do swojej rodzinnej miejscowosci, okazalo sie za chwile ze jest w ciazy, teraz siedzi w wynajetym domku z dwojka dzieci a ten przyjezdza raz na miesiac i nie wiem w co sie bawia? Rodzina?? Dodam, ze od alkoholu i papierosow zaden nie stroni a laska nie przepracowala w zyciu chyba jednego dnia:/
Jak urodzila im sie druga corka to mi serce zmieklo bo ona nic dla niej nie miala, dalam troche ciuszkow po malej. Zrobilam jej nawet podstawowe zakupy na poczatek typu wanienka, plyn do kapania, pieluchy tetrowe, proszek, kase za to oddala mi tesciowa oprocz tego dalam w prezencie kocyk i recznik. I co? Nie uslyszalam nawet "dziekuje"
Nie mowiac o tym, ze dopiero przy porodzie okazalo sie ze dziewczyna w ciazy nie chodzila do ginekologa... Dla mnie to patologia, teraz jest tak ze nie utrzymujemy z nimi kontaktu, nie mam zamiaru robic dla kogos za MOPS.
Ja wszystko musze kupic dla mojego dziecka, zdecydowalismy sie na nie obydwoje majac prace a po macierzynskim do pracy mam zamiar wrocic a nie siedziec na dupie i czekac az mi z nieba spadnie.
zuken jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 10:58   #3118
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
A propos zbiórek, to w grudniu w jednej parafii księża zaproponowali akcję bliźniaczo podobną do SzP. W kościele była choinka z przywieszonymi serduszkami. No i na kazaniu dla dzieci była łzawa opowieść o smutnych świętach u osób potrzebujących. Pod koniec ksiądz zaprosił dzieci do ściągnięcia serduszek - jedno dziecko w ten sposób wybierało rodzinę, której przygotuje się pomoc świąteczną. Oczywiście dzieci ochoczo to uczyniły, ksiądz zaczął mówić, jak przygotować paczkę i co może się tam znaleźć - nie odbiegało to niewiele od potrzeb rodzin z SzP - żywność, odzież, sprzęty elektroniczne (czyli 1kg mąki, konserwa i czekolada to trochę mało). Miny rodziców dzieci wybierających serduszka były bezcenne - bo jak inaczej wytłumaczyć to, że dziecko bez konsultacji z rodzicem decyduje o uszczupleniu domowego budżetu? Podejrzewam, że sporo tych rodziców angażowało się w akcje dobroczynne, SzP miała w okolicy prężnie działający magazyn - więc prawdopodobne, że już wcześniej pomogli wcześniej komuś.
W znajomej mi parafii też jest taka akcja co roku. Z tym że info o niej jest na mszach dla dorosłych. A właściwie tylko na 2 porannych, bo serduszka znikają ekspresowo. Ściągane są przez dorosłych, nie przez dzieci, bo to do dorosłych kierowana jest ta akcja. W paczkach znaleźć się mają tylko żywność długoterminowa, słodycze i ewentualnie mały upominek dla dziecka - zabawka.

Myślę sobie, że jeśli w rodzinie są dzieci, to i wolontariusz i rodzina powinni odpowiednio zachować się podczas wizyty, żeby nie robić dzieciom nadziei. W sumie to nie dziwię się tym dzieciakom, że skoro najpierw ktoś je wypytuje co by chciały dostać, one marzą o tabletach, to potem są rozczarowane, jeśli jednak rodzina nie została do paczki wybrana. Tu chyba głównie na rodzicu spoczywa obowiązek wyjaśnienia dziecku że to tylko taki wywiad wolontariusz przeprowadza, a nie listę życzeń do św. Mikołaja spisuje. Nie wiem jak wygląda spotkanie wolontariusza z rodziną, ale z jego strony też nie powinna wychodzić nadzieja dla rodziny, że paczka będzie. Potem rodzina się nie kwalifikuje i jest lament.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 11:16   #3119
I ona
Zakorzenienie
 
Avatar I ona
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 5 490
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Szkoła coraz więcej ciągnie od rodziców na te wszystkie akcje, a jak już ktoś zauważył wyżej ma to tylko na celu nabijanie punktów kariery zawodowej nauczycielom.

Historia sprzed dosłowie kilku dni. Kuzynka TŻ ma dziecko w 4 klasie podtawówki. Ustalono, że na Mikołajki losują w klasie koleżankę/kolegę i jej robią prezent na Mikołajki. Wszystko fajnie tylko wartość paczki to było 50 zł. Oczywiście w klasie jak to klasie są i dzieci bogate i biedne. No i odpowiedź wychowawcy na protest jednej matki był taki, że dzieci same ustaliły.. Tak bogate dzieci ustaliły a rszta musiała się podporządkować, a biedna nauczycielka nie mogła zareagować! Według mnie nauczyciele są oderwani od rzeczywistości. W grudniu leci zawsze dużo kasy i w styczniu też, bo wiele opłat rocznych robi się właśnie w styczniu. Czy paczka dla takich dzieci nie mogłaby być np za 10-20 zł? Tym bardziej, że to szkoła. Rodzice i tak w domu dzieciakom coś dają.

Ps. a mamusi, która oddała łóżko dziecka do SZP i dzieciak teraz śpi na podłodze należałaby się wizyta osób z opieki społecznej. Durna baba!
I ona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-15, 11:28   #3120
WackelDackel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: chata za wsią Warszawa
Wiadomości: 600
Dot.: Sens pomocy ubogim na własne życzenie, czyli "Szlachetna Paczka" cz. II

Cytat:
Napisane przez I ona Pokaż wiadomość
Według mnie nauczyciele są oderwani od rzeczywistości.
Jak się pracuje dwadzieścia parę godzin w tygodniu, w roku ma x miesięcy wolnego i raz na kilka lat roczny płatny 'urlop' zdrowotny, to można odlecieć od rzeczywistości w jakiej żyją inni dorośli ludzie. Przekłada się to na inne kwestie.
WackelDackel jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-02 12:33:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.