DIETA BEZGLUTENOWA - wątek dla osób chorych na celiakię i nie tylko :) - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-06, 21:58   #481
BaduraTomasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 33
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Duża zawartość kazeiny,nie każdemu to służy.
BaduraTomasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 12:01   #482
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez BaduraTomasz Pokaż wiadomość
Duża zawartość kazeiny,nie każdemu to służy.
Chyba musze faktycznie wywalic wkoncu ten nabial, wogole ostatnio mam jakis zastoj w progresie, no ale to nie ten watek wiec juz nie ględze :p
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 12:21   #483
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Nie lubie ani watrobki ani serc; ( z rybami tez jestem bardzo wybredna bo lubie tylko tunczyka i lososia niestety, ale wlasnie z tymi serami to mam problem najwiekszy ze wzgledu na to ze je uwielbiam. Ale czemu mowisz ze te sery tanie noe maja nic wspolnego z serem?
Chcialam po prostu sprobowac ale do soi nigdy sie nie przekonam ble
Jak nie lubisz wątróbki, może spróbuj zrobićdomowy pasztet? Na pasztet używa się tanich mięs i podorbów, a smak jest bardziej przystępny dla osób, które nie lubią podrobów.

Z ryb o delikatnym smaku niezły jest pstrąg, można kupić w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, kosztuje niedorgo, a czasem jeszcze jest w promocji. Taki całe rybki patroszone, wystarczy oskrobać (skrobie się mega łatwo, nie to co inne ryby) i np. upiec. Imho ma bardzo delikatny smak, ale gdyby ci to jeszcze przeszkadzało, to można dorzucićdo pieczenia cytryny i ziół.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-07, 12:33   #484
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Jak nie lubisz wątróbki, może spróbuj zrobićdomowy pasztet? Na pasztet używa się tanich mięs i podorbów, a smak jest bardziej przystępny dla osób, które nie lubią podrobów.

Z ryb o delikatnym smaku niezły jest pstrąg, można kupić w sklepach takich jak Biedronka, Lidl, kosztuje niedorgo, a czasem jeszcze jest w promocji. Taki całe rybki patroszone, wystarczy oskrobać (skrobie się mega łatwo, nie to co inne ryby) i np. upiec. Imho ma bardzo delikatny smak, ale gdyby ci to jeszcze przeszkadzało, to można dorzucićdo pieczenia cytryny i ziół.
Nie lubie past, pasztetow itp
Wlasnie ostatnio odkrylam pstraga i mi bardzo smakuje ale wedzony
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 09:02   #485
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Kurcze tyle razy sobie mowie, ze przestane jest nabial, szzegolnie gdy czytam takie rzeczy, ale nie potrafie, uwielbiam sery a poza tym to jednak tansze zrodlo bialka niz mieso no i szybsze do przygotowania.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Macie moze pomysł jak wykorzystać tofu? Kupilam ostatnio, ale jest dla mnie obrzydliwe ; (
http://fitness.sport.pl/fitness/1,10...ia_z_tofu.html

Ja bardzo lubię tofu. Zwłaszcza do sałatek Ma delikatny smak i jest pyszne.
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-08, 10:43   #486
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Kurcze tyle razy sobie mowie, ze przestane jest nabial, szzegolnie gdy czytam takie rzeczy, ale nie potrafie, uwielbiam sery a poza tym to jednak tansze zrodlo bialka niz mieso no i szybsze do przygotowania.

---------- Dopisano o 13:31 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

Macie moze pomysł jak wykorzystać tofu? Kupilam ostatnio, ale jest dla mnie obrzydliwe ; (
tofu w zasadzie nie ma smaku i przyjmuje smak potrawy w ktorej sie znajduje, dlatego japonczycy i chinczycy daja go prosto do zup czy dan krotko smazonych z sosem sojowym. Tofu moze byc swietne w smaku, ale warto postepowac z nim tak jak sie postepuje w kuchni azjatyckiej, w koncu tam maja doswiadczenie

Zamiast jogurtow i mleka polecam na przestawienie sie na jogurty i mleko roslinne.

Ja mam nietolerancje na wszystkie rodzaje mleka, gluten, wszystkie jajka i kilka przypraw (bazylia, czosnek). Odkad zaczelam konsekwentnie je eliminowac z diety nie mam problemow z trawieniem, skora duzo czystsza i humor znacznie lepszy

Ja wlasnie zakupilam jogurtownice i zamierzam eksperymentowac z wlasnorecznie przygotowywanymi jogurtami roslinnymi. Ktos ma tutaj takie doswiadczenie? Czytalam, ze jesli nie ma sie bakterii startowych, wystarczy lyzeczka jogurtu naturalnego na mleku. Zdaje to egzamin?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 11:21   #487
BaduraTomasz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 33
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Nie w twoim przypadku ,skoro nie możesz uzywać mleka nie powinnaś robić tego w ten sposób .Można kupić startery jogurtowe bez mleka .Wtedy wychodzą jogurty z makadami,kokosu,migdałow itp
BaduraTomasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-17, 11:54   #488
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez BaduraTomasz Pokaż wiadomość
Nie w twoim przypadku ,skoro nie możesz uzywać mleka nie powinnaś robić tego w ten sposób .Można kupić startery jogurtowe bez mleka .Wtedy wychodzą jogurty z makadami,kokosu,migdałow itp
Niby tak, ale ilość tego mleka będzie znikoma przecież... Nie wiem, coś czuje ze wypróbuję najpierw taka opcje a jak nie wypali to będę szukać zestawu startowego.
A w ogóle to do jogurtów roślinnych używa się tych samych bakterii zawsze czy można też czegoś innego szukać?
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 15:49   #489
akot80
Zadomowienie
 
Avatar akot80
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: gdzieś pod stolicą ;)
Wiadomości: 1 793
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
A w ogóle to do jogurtów roślinnych używa się tych samych bakterii zawsze czy można też czegoś innego szukać?
Tych samych, ale ich przygotowanie jest inne. Tu masz link jak przygotować jogurt z orzechów http://myblog-agnieszka.blogspot.com...z-przepis.html
__________________
Cytat:
Napisane przez DudiBoy Pokaż wiadomość
Normalnie nowa dieta cud! "Nie jedz nic i licz na cud, że przeżyjesz!" A nie, przepraszam... zjadłaś jogurt.


"Niech pożywienie będzie Twoim lekarstwem..."
akot80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 13:50   #490
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez akot80 Pokaż wiadomość
Tych samych, ale ich przygotowanie jest inne. Tu masz link jak przygotować jogurt z orzechów http://myblog-agnieszka.blogspot.com...z-przepis.html
Dziękuję tez mam tą samą maszynkę ;P
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 21:56   #491
la'Mbria
Zakorzenienie
 
Avatar la'Mbria
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Shmalzberg
Wiadomości: 7 002
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Dziewczyny, rzućcie jakimś sprawdzonym przepisem na pierniczki bezglutenowe albo na piernik który miałby mokrą konsystencję.
__________________
jedyne miejsce gdzie sukces jest wcześniej niż wysiłek, to słownik

jak chłopu zależy, to żeby skały srały, a mury pękały, to znajdzie czas i sposób, żeby się z Tobą skontaktować...
la'Mbria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 23:02   #492
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cytat:
Napisane przez la'Mbria Pokaż wiadomość
Dziewczyny, rzućcie jakimś sprawdzonym przepisem na pierniczki bezglutenowe albo na piernik który miałby mokrą konsystencję.
Też chętnie skorzystam z przepisu na pierniczki
__________________
10.12.2014- aparatka (dół i góra- kosmetyczny)
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-18, 23:13   #493
Puolatar
Rozeznanie
 
Avatar Puolatar
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Fi
Wiadomości: 567
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Cock it Lean zrobiła rewelacyjny post o paleo jedzeniu na boże narodzenie. Polecam ściągnąć pdf ☺
Puolatar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 03:45   #494
Mirianka
Zakorzenienie
 
Avatar Mirianka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 10 785
Dot.: Celiaklia i alergia na gluten.Zapraszam (bo razem raźniej) ;-)

Słuze pomoca
Moje przepisy:
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis,6...ukru-na-swieta
https://wizaz.pl/kulinaria/przepis,6...lutenu-i-cukru
Pierniczki robiłam jeszcze te tylko z zamianą mąk (amarantusowa, sojowa, kasztanowa/jaglana - co miałam pod ręką )
http://qchenne-inspiracje.blogspot.c...niczki-na.html
A piernik klasyczny dojrzewajacy robiłam z tego przepisu:
http://madameedith.blogspot.com/2014...wajacy-ii.html
Znów z zamianą maki na gryczaną
Właśnie skończyłam go przekładać powidłami, wyszedł bomba!
__________________

Mirianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-26, 22:43   #495
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Witam!

Jakiś czas temu stwierdzono u mnie nietolerancję glutenu i jedynym "lekarstwem" jest stosowanie ścisłej diety pozbawionej zbóż takich jak pszenica, jęczmień, etc. Nie podoba mi się ta dieta, czuję się wiecznie głodna i bez energii mimo tego, że stosuję ją od roku, ale nie mam wyjścia i muszę to wszystko wykluczyć dla zdrowia (przy okazji nie rozumiem jak ludzie mogą dobrowolnie przechodzić na tego typu dietę). Poza tym jest to spore nadwyrężenie dla studenckiego portfela. Stąd moje pytanie do osób, które mają podobny problem: jak smacznie i tanio funkcjonować na diecie bezglutenowej?

Edytowane przez Leseratte93
Czas edycji: 2014-12-26 o 22:53
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 07:05   #496
dorkub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 165
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

A jadłaś kaszę jaglaną, kukurydzianą, gryczaną, proso? Ryże: biały i brązowy, warzywa, owoce, mięso (oczywiście bg, dostępne już w prawie każdym sklepie), chleb bg? Jeżeli to wciąż nie zaspokaja twojego głodu, to napisz swój jadłospis i coś poradzimy.
dorkub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 07:37   #497
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

a może za mało cukru w organizmie? stąd jest wieczny głód.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 10:38   #498
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

dorkub:

Jem właśnie produkty, które wymieniłaś (oprócz mięsa), staram się to wszystko jakoś różnicować.


Co do cukru, faktycznie może coś w tym jest, bo większości słodyczy również nie mogę spożywać, a energia z owoców szybko się "ulatnia".
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 16:34   #499
dorkub
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 165
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

a może własne wypieki? wpadnij na forum forum.celiakia.pl tam jest tego sporo
dorkub jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-27, 16:41   #500
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
dorkub:

Jem właśnie produkty, które wymieniłaś (oprócz mięsa), staram się to wszystko jakoś różnicować.


Co do cukru, faktycznie może coś w tym jest, bo większości słodyczy również nie mogę spożywać, a energia z owoców szybko się "ulatnia".
Energia z cukru/słodyczy ulotni sie jeszcze szybciej, a przy okazji "okradną" Cię z substancji odzywczych.
Moze ogólnie za mało jesz.
ja z własnej woli, prawie zupełnie porzuciłam gluten i nie czuje żadnej różnicy. Słodczy praktycznie nie jadam.
Wyrobów mącznych po prostu nie za bardzo lubię, nawet do sosu typu do spaghetti, potrafię sobie ugotowac w 2gim garnku (bo reszcie rodziny robie normalny makaron) makaron ryzowy lub z fasolki mung albo po prostu ryż.

W dodatku ogólnie zuzywam stosunkowo duzo weglowodanów bo biegam, wiec wegle do wypeku.
Czerpie je z kasz juz opisanych, ziemniaków, owoców, straczkowych.

Moze jesz za mało tłuszczu i /lub białka i dlatego "głodujesz"?

Napisz przykładowy jadłospis z kilku dni, to da jakiś obraz, może coś poradzimy.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 17:01   #501
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Śniadanie: płatki / musli bez gluta z mlekiem lub wafle ryżowe (4-5 sztuk z masłem orzechowym przeważnie), otręby gryczane, jogurt naturalny/owocowy.

Obiad: kasze (dozwolone), ryż, warzywa na patelnię, warzywa na parze.

Kolacja: Zazwyczaj owoce, np. banan, jabłko, kiwi, itd.

Dodam też, że mam niedoczynność tarczycy, więc może wieczny głód jest też z tym powiązany...
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 17:34   #502
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Śniadanie: płatki / musli bez gluta z mlekiem lub wafle ryżowe (4-5 sztuk z masłem orzechowym przeważnie), otręby gryczane, jogurt naturalny/owocowy.

Obiad: kasze (dozwolone), ryż, warzywa na patelnię, warzywa na parze.

Kolacja: Zazwyczaj owoce, np. banan, jabłko, kiwi, itd.

Dodam też, że mam niedoczynność tarczycy, więc może wieczny głód jest też z tym powiązany...
Twój głód wynika tylko i wyłącznie z za małej ilości jedzenia.
Pdłabym z głodu na takich porcjach nawet jesli napiszesz że niby "jesz duzo"
Przy tak małej gęstości pokarmów które wybierasz, musiałabyś iśc w zagęszczanie ich poprzez robienie znich miksów a i tak ide o zakład, ze musiałabyś zwiekszyć ilośc miksowanych prouktów ze 3 razy żeby wyrobić normę kalorii dla siebie.
A to nie jest błaha sprawa, bo za za małą ilościa kalorii i dzie za mała ilośc witamin i minerałów, u Cibie jeszcze chyba tłuszczy.

Jesteś wegetarianką? Jesli tak to jakiego rodzaju? lakto wege? Bo widze jogurt a nie widze mięsa i jaj?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 17:44   #503
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Właściwie nie jem mięsa odkąd pamiętam (jako dziecko byłam strasznym niejadkiem i nie udało się mnie przekonać do jego spożywania do tej pory - czyli prawie 22 lata).

Jaja jadam baaaaaaardzo rzadko, może raz czy dwa w miesiącu, ale wtedy też w dużej, jednorazowej porcji, np. 8 sztuk.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 18:54   #504
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Właściwie nie jem mięsa odkąd pamiętam (jako dziecko byłam strasznym niejadkiem i nie udało się mnie przekonać do jego spożywania do tej pory - czyli prawie 22 lata).

Jaja jadam baaaaaaardzo rzadko, może raz czy dwa w miesiącu, ale wtedy też w dużej, jednorazowej porcji, np. 8 sztuk.
Więc musisz dorzucić straczkowe jako źródło białka i jakies tłuszcze.
Zwyczajnie jesz za mało.

Do śnaidania dorzuć dużą garśc ziaren typu słonecznik, dynia, sezam, oraz orzechy, wiórki kokosowe.

Do obiadu strączkowe, solidna porcję + tłuszcz (oliwa, olej kokosowy, , masło - co tam wolisz)

Kolacja- to samo, dorzuć cos treściwego: jajka, straczkowe, ryby(?), twaróg + warzywa + owoce na deser.

Ty po prostu jesz za mało.
jak z Twoja wagą? Czy te nikłe ilosci jedzenia to z powodu tycia wywołanego niedoczynnoscią?
Bo jesli tak, to naprawde nie tędy droga.
Znajdz blog : tłuste zycie, poczytaj co tam jest na ten temat napisane.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 20:08   #505
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Dzięki cava!

Moje jedzenie nie wynika z obaw przed przytyciem w czasie problemów tarczycowych. Moja waga to 53-54 kg przy 168 cm i stoi w miejscu odkąd przyjmuję Euthyrox (jakieś 7 miesięcy), mimo baaardzo osiadłego trybu życia. Po prostu z tego wynika, że nieodpowiednio sobie zorganizowałam dietę na którą niestety musiałam przejść.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 14:45   #506
muscat
Rozeznanie
 
Avatar muscat
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 699
GG do muscat
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

O waflach ryżowych coraz częściej się mówi, że do najzdrowszych nie należą, mają wysoki wskaźnik IG, a to oznacza skoki cukru, czyli w efekcie napady głodu. Kolejna rzecz to jogurty owocowe z owocami, które często zawierają oprócz cukru, paskudny syrop fruktozowo-glukozowy i tenże również skoki cukru funduje.
Euthyrox u wielu osób pobudza apetyt, u innych zmniejsza, być może u Ciebie to pierwsze.

Na Twoim miejscu chyba wprowadziłabym Xylitol jako środek słodzący i zakąskę w postaci suszonych owoców jak śliwki, daktyle, figi, do tego siemię lniane, pestki z dyni, pestki słonecznika, migdały, z dodatkiem miodu i łyżką oleju lnianego, albo arachidowego.
muscat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 20:49   #507
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Dziękuję Wam za porady Spróbuję wprowadzić trochę zmian i zróżnicować dietę tak, żeby po 5-ciu minutach nie być głodna .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 06:49   #508
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

tez mam nietoleracje glutenu Da się żyć od kiedy nie jem go czuje sie wypoczeta lepiej sie czuje
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 12:15   #509
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Witam!

Jakiś czas temu stwierdzono u mnie nietolerancję glutenu i jedynym "lekarstwem" jest stosowanie ścisłej diety pozbawionej zbóż takich jak pszenica, jęczmień, etc. Nie podoba mi się ta dieta, czuję się wiecznie głodna i bez energii mimo tego, że stosuję ją od roku, ale nie mam wyjścia i muszę to wszystko wykluczyć dla zdrowia (przy okazji nie rozumiem jak ludzie mogą dobrowolnie przechodzić na tego typu dietę). Poza tym jest to spore nadwyrężenie dla studenckiego portfela. Stąd moje pytanie do osób, które mają podobny problem: jak smacznie i tanio funkcjonować na diecie bezglutenowej?

Jak stwierdzono tę nietolerancję?

Jak już ktoś zauważył - jesz za mało, dużo za mało.


Jeżeli szukasz taniego jedzenia bezglutenowego, zainteresuj się strączkami. Soczewica czerwona to wdzięczny temat - ugotujesz ją bardzo szybko i możesz z niej zrobić pastę z dowolnymi przyprawami, SUPER smaczną.

Ciecierzyca jest przepyszna, ale wymaga więcej zachodu - trzeba ją długo moczyć i potem jeszcze długo gotować. Ale jest też bardzo smaczna.

Sycące i tanie są płatki ryżowe, które możesz ugotować na mleku i posłodzić miodem. Z dodatkiem cynamonu i łyżeczką masła bardzo rozgrzewają, jednocześnie sycą na długo.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 16:40   #510
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Tanie jedzenie przy nietolerancji glutenu

Po kilkuletniej walce z wiecznymi bólami brzucha, głowy, przesuszonymi wypryskami na ciele, na które nawet maści sterydowe nie działały, przejściem przez różne badania (nawet TK), które wychodziły w normie, trafiłam na odpowiedniego lekarza, który od razu zlecił badania krwi pod kątem nietolerancji.

Dzięki za podrzucenie pomysłu z płatkami ryżowymi .
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-11 18:30:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:19.