Mamusie lutowe 2015 - cz. 6 - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-07, 14:32   #3841
maladT
Zakorzenienie
 
Avatar maladT
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 4 944
Cool Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Wiecie ze mi mój lekarz rodzinny nie wypisał recepty na szczepionkę na wzw B. Nosz kurde mowie mu ze u nas szczepia euvaxem a tenze nie moze bo nie wiadomo jak bedzie przechowywana ta szczepionka i w szpitalu nie zaszczepia mi dziecka. Nie wiem teraz co robić... No i poczytałam o tym co mojej corce podawałam to mi włosy na głowie stają.
Na co bedziecie szczepić dzieci. Wiem ze jest jeszcze czas ale niedługo maluszki będą miały pierwsza dobę i trzeba być juz świadomym tego co bedzie się działo.

Emdzik Twoja mama jest pielęgniarka i pewnie juz z nią o tym wstępnie rozmawialas. Co mam w takiej sytuacji zrobić jaka mi się przydarzyla

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez przeklete_pragnienia Pokaż wiadomość
Madzia Nadusia ma dzisiaj pewnie lenia

Dziewczyny, w poniedziałek ruszają zapisy do testów świeczek zapachowych na biedronka.pl
Ja na pewno będę polowała już od rana
kalafior działa przeczytałam ściereczek
__________________
Wiktoria 12.07.2008

Oliwka 07.02.2015
maladT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:40   #3842
aggo_di
Wtajemniczenie
 
Avatar aggo_di
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 2 575
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez emdzik Pokaż wiadomość
Ilonka szczerze aż nie mam ochoty na takie jedzenie.. w ogóle dzisiaj zjadłam tylko płatki rano, później kawałek chleba i teraz trochę czekolady bo Młoda się w ogóle nie rusza :/

Aggo myślałam właśnie cały czas o Tobie

Cytat:
Napisane przez Ollllciaaa Pokaż wiadomość
Aggo, jestes

Cytat:
Napisane przez przeklete_pragnienia Pokaż wiadomość
Aggo a Ty miałaś wczoraj wizytę, powinnaś nam tu szybciutko meldować jaka u Ciebie sytuacja na froncie

Madzia zauważyłam, że jak leżę to mój mały też się jakoś mniej rusza
Wizytę mam jutro - bo mi się wydawało, że 6.01 to czwartek a lekarka, do której jeżdżę na konsultacje przyjmuje właśnie w czwartki tylko

Zatem mam jutro wieczorem, potem 13.01 jadę na wizytę na patologię ciąży, żeby posprawdzali nerkę dziecka (znaczy poszerzenie, które wyszło przed świętami);
a potem 16.01 u mojego lekarza prowadzącego i 29.01 i 12.02 znowu na konsultację do drugiej lekarki.
Tyle wiem, że wtedy mam wizyty a kiedy jeszcze, to się okaże

Cytat:
Napisane przez MaamaaZuzi Pokaż wiadomość
Ilona u mnie też jest mokro i już mi przeszła myśl o wodach bo już dawnoo by wszystkie wyciekły. To duża ilość śluzu.

Aga to musiałaś się zezłościć na ten słoik uuu

Aggo skacząca kiełbaska nie wyjdzie z mody Dobrze się czujesz?
Dobrze do 23.01 chciałabym popracować, bo mam kilka zobowiązań i wolałabym sama je zrealizować. Świat się nie zawali, jak mnie nie będzie, ale chciałabym A jak się uda to do 9.02 może dam radę. Chociaż tu już ciśnienia nie mam, jak się będę dobrze czuła to ok

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

To w temacie karmienia piersią, mm, porodu i opinii innych ludzi, a ostatni o pracującej matce

http://mamygadzety.pl/twoje-dziecko-nasza-sprawa/
http://mamygadzety.pl/matki-karmiace/
http://mamygadzety.pl/dzieci-gorszych-matek/

Lubię tego bloga, ironia aż kapie z tych wpisów.

Przykro mi się czyta, że wśród najbliższych (albo i obcych!) słyszy się niemiłe rzeczy, czy o sposobie karmienia, imieniu, wielkości brzucha...
Wiem, że ludziom się nie dogodzi i nie ma co się ich zdaniem przejmować, ale zwyczajnie robi mi się przykro, jak Wasze teściowe, czy mamy, pani w przychodni komentują imię.
Swój czas na wybór idealnego imienia już mieli, więc nie wiem, czemu mają ochotę i teraz wtrącić swoje trzy grosze.

U nas to na większość tematów dzieciowych odpowiadamy głupimi żartami, więc już najbliżsi się przyzwyczaili że na pytanie, czy mamy imię usłyszą: jak się urodzi to nazwiemy je Dziecko numer 1 / jak zarejestrujemy w urzędzie to tajemnicy robić nie będziemy/ jeszcze myślimy, czy Abelard, Helojza, a może Eustachy, Mercedes?

Mam ogromny dystans do tego typu spraw. Choć moja siostra (ma córkę prawie 2 letnią), jak czasem zmierzy mnie wzrokiem pogardy, że czegoś nie mam/ nie będę używać/ nie wiem to aż mnie ciarki przechodzą. Bo wiecie... Ona to życie zna, dziecko ma, więc wie już wszystko
Wiele się od niej dowiedziałam, ale mamy diametralnie różne spojrzenie na wiele spraw i na co innego zwracamy uwagę.

Tak szczerze i z całego serca to życzę każdej z Nas więcej luzu w takich komentarzach, bo teraz słyszymy o imieniu, wielkości brzucha, czy koloru pokoju, a potem może być jeszcze o karmieniu, noszeniu, kupie, o tym, jak wolno/szybko wracamy do wagi sprzed ciąży ( i czy w ogóle!), a jak dojdą jeszcze wariacje hormonalne, to baby blues gwarantowany
aggo_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:47   #3843
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

dziewczynki odebralam wynik gbs
wyhodowali mi świństwo i teraz siedze i rycze
ginka spokojnie do tego podeszła, dała receptę i już - nawet nie każe tżta leczyć
a ja się naczytałam o niebezpieczeństwach i wyję
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:49   #3844
maladT
Zakorzenienie
 
Avatar maladT
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: zacisze domowe
Wiadomości: 4 944
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Nie rycz tylko lecz od razu. Lepiej wiedzieć ze się ma i coś z tym zrobić niż olac i narazić dziecko. I wyłącz dr Google. Tak nie mozna!
__________________
Wiktoria 12.07.2008

Oliwka 07.02.2015
maladT jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:49   #3845
emdzik
Zakorzenienie
 
Avatar emdzik
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5 008
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Ilonka widocznie tak... eh.

Mala szczerze dalej nie ogarniam tych szczepionek.. moja mama jeszcze nie wróciła, jak wróci to jej podpytam

Aggo ajj to trzymam już wszystko musi być dobrze

Ewcik Kochana, spokojnie... podobno to częste i bardzo dużo kobiet to ma...
__________________

"I ślubuję Ci..." <3 10.05.2014



27.01.2015 <3
emdzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:49   #3846
aggo_di
Wtajemniczenie
 
Avatar aggo_di
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 2 575
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

MISIATA- hej! Jak tam Twoje bliźniaki? Jesteś jedyną podwójną mamą na wątku

AGATA- już kiedyś wklejałam link:
http://www.nucleagena.pl/files/rekom...edporodowa.pdf

Tu są badania zalecane przez polskie tow. ginekologiczne.
Oprócz tego czasem lekarze dodatkowo coś zlecają np. tsh, cytomegalię, konflikt płytkowy, czy inne.

EWEK- przepiękna choinka u Ciebie!!! W ogóle takie cuda robisz na tym szydełku, że podziwiam i pokazuje Mężowi za każdym razem, żeby i on się pozachwycał
Dobrze, że wyszłaś ze szpitala ( mam nadzieję, że nast. wizyta przy porodzie)

ODOWSKA- jak czytałam o "rozmowach przy lepieniu pierogów" to aż mi się ciepło zrobiło na sercu
W moim rodzinnym domu też tak lepiłyśmy z Babcią, Mamą, i dwoma ciociami i siostrą. Oh to była po prostu fabryka pierogowa
Teraz z Mężem też bawimy się w mini fabrykę, ale piernikową i pasztecikową przed Bożym Narodzeniem. Mąż bierze wolne przed świętami, żeby na spokojnie posprzątać, pogotować razem no i pograć w planszówki z Żoną
Teraz byliśmy razem w domu od 20.12 co prawda "wolne" spędziliśmy też na sprzątaniu po fachowcach, jeżdżeniu po lekarzach, ale ważne, że na spokojnie (mimo wszystko!) i razem

Cytat:
Napisane przez MaamaaZuzi Pokaż wiadomość
Będzie trochę pusto na stole ale na pewno nikt nie będzie jadł niczego na siłę a tym bardziej nic się nie zmarnuje A tego nie lubię najbardziej
A z moją mamą to jest tak że się naszykuje, denerwuje że całe dnie przy garach a później że tyle się marnuje.
Aż musiałam to zacytować u nas jest dużo osób w rodzinnym domu (i okolicach ) więc na każdego przypada po 2-3 rzeczy do zrobienia. To mi się bardzo podoba, bo każdy robi, to co lubi, bez przymusu i robienia jak dla wojska nie wiadomo ile. W te święta okazało się, że jedynym robionym ciastem były nasze pierniki i sernik cioci. Nikomu nie chciało się piec, więc kupiliśmy po kawałku innego i było ok. Bez spiny
Ja to bardzo lubię, właśnie ten spokój.
Najstarsza siostra Mamy ma zapędy, żeby podnosić ciśnienie:
- trzeba więcej bigosu!
- jeszcze jedno ciasto!
- serwetki dzień wcześniej rozłożyć!
- czemu jeszcze krzesła nie stoją!
Ale jest skutecznie uspokajana przez pozostałych
aggo_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:52   #3847
przeklete_pragnienia
Zakorzenienie
 
Avatar przeklete_pragnienia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Prosto z serca
Wiadomości: 4 650
GG do przeklete_pragnienia
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziewczynki odebralam wynik gbs
wyhodowali mi świństwo i teraz siedze i rycze
ginka spokojnie do tego podeszła, dała receptę i już - nawet nie każe tżta leczyć
a ja się naczytałam o niebezpieczeństwach i wyję
Ale nie czytaj!!!
W szpitalu podadzą Ci antybiotyk albo dziecku-sama już nie wiem-ale będzie wszystko dobrze
__________________
Postanowiłam w tym roku zrzucić 10 kg. Zostało mi jeszcze 13
przeklete_pragnienia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 14:54   #3848
aggo_di
Wtajemniczenie
 
Avatar aggo_di
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 2 575
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziewczynki odebralam wynik gbs
wyhodowali mi świństwo i teraz siedze i rycze
ginka spokojnie do tego podeszła, dała receptę i już - nawet nie każe tżta leczyć
a ja się naczytałam o niebezpieczeństwach i wyję
Mój lekarz mówił, że po antybiotyku powinno być ok. A jak nie to robią cesarkę i też jest ok. Na razie bierz grzecznie antybiotyk i trzeba czekać.

Cytat:
Napisane przez emdzik Pokaż wiadomość
Ilonka widocznie tak... eh.

Mala szczerze dalej nie ogarniam tych szczepionek.. moja mama jeszcze nie wróciła, jak wróci to jej podpytam

Aggo ajj to trzymam już wszystko musi być dobrze

Ewcik Kochana, spokojnie... podobno to częste i bardzo dużo kobiet to ma...
Oby było dobrze ukm jest małe, nie było widoczne wcześniej na usg, więc to świeża sprawa i podobno często zanika samo, albo po porodzie po pierwszym oddaniu moczu. Ale zobaczymy, co powie specjalista 13.01. To szpital, w którym może będę rodzić, więc od razu obejrzymy sobie oddział. jak będzie coś nie tak, to na pewno tak będę rodzić, bo ma najwyższy st. referencyjności. I ja w nim też się urodziłam

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:54 ----------

DARIA- brat TŻ opowiadający o ciąży-
uwielbiam opinie na podstawie obserwacji mocno subiektywnej

Może rzeczywiście trafił na kobiety dobre czujące się w ciąży
Widzę, że to bywa różnie. Każda z nas przechodzi inaczej.
Ja na początku psychicznie i fizycznie znosiłam bardzo ciężko, a od jakiegoś czasu to myślę, że jest bardzo w porządku.
Może przyzwyczaiłam się do bólów wszelakich i już mnie nie ruszają

I zauważyłam, że jak wróciłam do pracy, to mam mniej czasu na zastanawianie się, myślenie, co mnie boli, gdzie mnie strzyka w nocy nie wstawałam do wc, nie budziłam się wcale! Teraz miałam sporo wolnego przez Święta, zepsuty kręgosłup też zrobił swoje, no i kolejny tydzień ciąży na pewno też
Ale jakoś tak i więcej mnie boli, gdzieś uwiera i jakoś tak niekomfortowo no i zaczęłam wstawać do toalety w nocy. Liczę, że już dzisiaj to się skończy, bo przecież byłam w pracy

Ja mam kolegę, o którym już pisałam nie raz. Nie ma dzieci swoich, ani w rodzinie, ale wiedzę o porodzie i ciąży ma ogromną
oh jak ja uwielbiam jego pytania, przemyślenia.
To ten, co mnie uświadomił, że trzeba będzie urodzić i że to takie łatwe nie jest, bo główka dziecka swój obwód ma
aggo_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 14:57   #3849
IncognitoNick
Zadomowienie
 
Avatar IncognitoNick
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 1 358
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Ewccik - ten gbs to ma chyba sporo osób. Dają antybiotyk i luz. Antybiotyk tez chyba dają profilaktycznie, bo gbs ma bardzo rzadko (coś mi świta, że 3 razy na 1000) wpływ na dziecko, ale dają żeby nawet te przypadki wykluczyć.
IncognitoNick jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:01   #3850
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Ewcik nie płacz. Dziewczyny mają rację, nie Ty jedna masz to świństwo. Lekarz na pewno dobrze Cię pokieruje co dalej z tym robić. Będzie dobrze
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:02   #3851
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

ewa nie denerwuj się. antybiotyk na pewno pomoże

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 15:14   #3852
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez maladT Pokaż wiadomość
Wiecie ze mi mój lekarz rodzinny nie wypisał recepty na szczepionkę na wzw B. Nosz kurde mowie mu ze u nas szczepia euvaxem a tenze nie moze bo nie wiadomo jak bedzie przechowywana ta szczepionka i w szpitalu nie zaszczepia mi dziecka. Nie wiem teraz co robić... No i poczytałam o tym co mojej corce podawałam to mi włosy na głowie stają.
Na co bedziecie szczepić dzieci. Wiem ze jest jeszcze czas ale niedługo maluszki będą miały pierwsza dobę i trzeba być juz świadomym tego co bedzie się działo.
Odmówić szczepienia w szpitalu i iść do przychodni ,w której zaszczpią Engerixem - nawet prywatnie

ja swojego nie szczepie ,ale to juz pisalam

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziewczynki odebralam wynik gbs
wyhodowali mi świństwo i teraz siedze i rycze
ginka spokojnie do tego podeszła, dała receptę i już - nawet nie każe tżta leczyć
a ja się naczytałam o niebezpieczeństwach i wyję
Spokoooooooojnie, nie czytaj internetow ... dadza antybiotyk i hej

Moja Angela jak zaczela rodzic niespodziewanie nawet nie miala wymazu zrobionego
po porodzie podali profilaktycznie jej antybiotyk
spokojnie
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:40   #3853
aggo_di
Wtajemniczenie
 
Avatar aggo_di
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 2 575
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

ILONKA, KASIULKA- myślałam o Was i o sytuacji z ojcami... Jesteście mądre kobitki, bardzo dzielne i dużo przeszłyście. Wiem, że odcięcie się całkowite może być ciężkie, w ogóle każde rozwiązanie jest trudne, coby tu ukrywać. Jednak warto przemyśleć sobie niektóre sprawy, poukładać. Są terapie dla DDA, które są ukierunkowane właśnie na takie sytuacje. Jest nawet strona dda.pl gdzie można poczytać artykuły, cechy, i wiele wywnioskować, zrozumieć. Warto uświadomić sobie niektóre rzeczy, żeby żyło się łatwiej i w zgodzie z samym sobą.

LUI- współczuję Ci sytuacji z ZUSem, bo i ja z nimi mam perypetie. Teraz czekam już na ustalenie terminu w sądzie pracy. Ciągnie się to od października, a terminy rozpraw ustalają na marzec, więc może niebawem dostanę pismo

Oby u Ciebie zamknęło się to "na poziomie" zusu

MARTULA- bratanek TŻ mieszka w Szkocji i poszedł do szkoły w sierpniu zadowolony, że hej. Rodzice też sobie chwalą

TULILULI- pisałaś o obiekcjach dotyczących karmienia piersią.
Przeczytałam to i powtarzam sobie, że dziecko potrzebuje miłości i jedzenia. A to, czy będzie to kp, czy mm nie ma znaczenia.

Osobiście mam wiele myśli z tym związanych, bo i takich medycznych, psychologicznych, ekonomicznych. I jeszcze dochodzi aspekt, jak to w ogóle wygląda od praktycznej strony i czy ja to potrafię. Bo nigdy nie karmiłam dziecka piersią, więc zwyczajnie nie wiem, jak to wygląda.

Mam przykład, że siostra przez całą ciąże była na nie z kp. Bo to takie dziwne i ona nie czuje tej radości, że będzie karmić piersią. A po porodzie jeszcze w szpitalu popróbowała kilka razy kp, ale też dokarmiała mm. I wyszło tak, że wygodniej jej było karmić piersią zwłaszcza w nocy, powiedziała, że coś co ją obrzydzało zwyciężyło z wygodą i niewstawaniem, żeby rozrobić proszek. Dokarmiałam co jakiś czas mm, a po chyba pół roku już całkiem przeszłam na mm. Mówi, ze u niej to było takie samoistne przejście i powolne zmniejszenie pokarmu, a ona nie miała parcia, żeby dłużej kp.
I na spokojnie do tego podeszła i powiedziała mi, że dopóki się nie zobaczy jak to jest to się nie wie i nie ma co decydować. Warto spróbować, żeby potem się nie zastanawiać, jak to by było. A jak "to nie to", to po to jest mleko w proszku.

Mój mętlik w głowie jest spory... Z kolei koleżanki, która mocno chciała karmić piersią, dziecko nie przybierało na wadze, położna środowiskowa mówiła jej, że głodzi dziecko, że ma dokarmiać mm. Ona się stresowała, Mąż ją naciskał żeby karmiła piersią. Dziecko ryczało. I ta teza "karmienie jest w głowie", "chcieć to móc" jej dźwięczała w głowie, a frustracja rosła...

Ile kobiet tyle historii. Tu pewnie każda może przytoczyć sporo opowieści z każdego frontu, a Mamy doświadczone już nie raz opowiadały o swojej "drodze mlecznej". Ja z wielkim zainteresowaniem to czytam. Nawet dołączyłam do grupy na fb o karmieniu piersią, żeby poczytać, wiedzieć więcej. Jest grupa kp inaczej- czyli o ściąganiu i karmieniu butelką- Asia Ty chyba pisałaś o takim sposobie?

I na ten moment myślę, że nie wiem, jak to będzie a ja z tych co sobie lubią zaplanować nawet planowanie


p.s. Ja mam na prawdę dużo przemyśleń po przeczytaniu Was tak hurtem mam nadzieję, że ktoś to przeczyta, bo ilość moich słów poraża nawet mnie

Edytowane przez aggo_di
Czas edycji: 2015-01-07 o 15:43
aggo_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:46   #3854
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Aggo ja podziwiam, ze po przeczytaniu takie kupy stron, potrafisz sie odwolac i pamietasz tyle wypowiedzi :brawo: hih
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 15:46   #3855
Lubcia
Zadomowienie
 
Avatar Lubcia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 146
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziewczynki odebralam wynik gbs
wyhodowali mi świństwo i teraz siedze i rycze
ginka spokojnie do tego podeszła, dała receptę i już - nawet nie każe tżta leczyć
a ja się naczytałam o niebezpieczeństwach i wyję
Spokojnie maleństwu dadzą antybiotyk albo tobie zastrzyk przed porodem i wszystko będzie dobrze zobaczysz Wujka gogle w ogóle nie czytaj
Cytat:
Napisane przez Mlebidakin Pokaż wiadomość
daria już? może da się jakoś przetrzymać


Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

a ja się zastanawiam czy można mieć czop i szew
w każdym razie do szpitala mam jechać jak będą wody albo skurcze a nic o czopie nie mówili

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2
Bo czop może odpaść wcześniej a akcji może nie być jeszcze długo dlatego nic ci o czopie nie powiedzieli.
Cytat:
Napisane przez emdzik Pokaż wiadomość
tak się okropnie czuje, ledwo mówie, a jeszcze mąż zadzwonił że karzą mu zostać w pracy.. nawet do 19 a ja nie mam siły nawet nic sobie do jedzenia zrobić ehhhhh
Oj bidulko
Cytat:
Napisane przez lui_89 Pokaż wiadomość
daria powodzenia w szpitalu.
Jejku ja tez mam takie zółto-biały śluz, ale myślalam, że po prostu pod koniec jest tak bardziej mokro no ładnie. Jade jutro na gbs to zapytam położną czy coś tam widać, bo wizyta dopiero w poniedziałek no nie powiem, lekki stresik mnie dopadł
Ja też mam taki biało- żółty śluz jutro dopytam czy to czop czy znowu jakaś infekcja
Cytat:
Napisane przez zielona butelka Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza postawa wobec jakiejkolwiek działalności wyrażą się w zdjęciu mojego psa z załącznika. Leżę wyciągnąwszy łapy i mam wszystko w d.... O! Taka postawa.
Bardzo dobra postawa tak trzymać śliczny piesek

Daria powodzenia w szpitalu oby dzidzia jeszcze troszeczkę poczekała z przyjściem na świat
__________________
zaręczyny 26.12.2010
ślub 28.04.2012
Wojciech 22.02.2013
http://s7.suwaczek.com/201302221561.png
Bartuś
28.01.2015
Lubcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:00   #3856
aggo_di
Wtajemniczenie
 
Avatar aggo_di
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: koniec tęczy
Wiadomości: 2 575
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Aggo ja podziwiam, ze po przeczytaniu takie kupy stron, potrafisz sie odwolac i pamietasz tyle wypowiedzi :brawo: hih
Jeszcze nie skończyłam czytać boję się, że wątek się skończy, a ja dalej będę na Nowym roku no i głupio mi tak, że napiszę coś, a tu się w międzyczasie zmieniło, takie faux pas nie przystoi

Cytat:
Napisane przez maciejka1987 Pokaż wiadomość
Aga super, że wizyta udana, i świetnie, że synek obrócił się. Moja córcia waży podobnie jak Twój syn.

A czujesz po ruchach, że się obrócił??

Ciekawe czy moja się obróciła, ale wątpie, bo ciągle czuję ją podobnie ...
MACIEJKA- mój Dzieć jak już się przekręcił główką w dół to inaczej czułam. Była różnica w ruchach.
Po ostatnim spektakularnym obrocie na naszych oczach długi czas był tak samo, ale od sylwestra czuję już uderzenia wszędzie, więc nie wiem, co się tam dzieję i w jakiej pozycji
Jutro zobaczę to Wam napiszę

Cytat:
Napisane przez Panna Migotka 86 Pokaż wiadomość
Kasia na ciążowej aplikacji pojawiła mi się taka wskazówka:
"Czy wiesz, że mozesz spróbwać nakłonić dziecko do obrotu z położenia miednicowego do główkowego poprzez przyjmowanie odpowiednich pozycji.
pozycje sprzyjające obróceniu się to:
- lezenie na plecach z biodrami uniesionymi na kilku poduszkach
- klęczenie z ramionami i głową opuszczonymi jak najniżej i wysoko uniesionymi biodrami.
Dodatkowo można nimi wykonywać okręzne ruchy albo po prostu wyfroterować podołgę"
hmmm... jak jeszcze te pozycje wydają mi się sensowne, to froterowanie podłogi pupą jakoś do mnie nie przemawia
ale może można spróbować?
A wiesz, że ja po usg połówkowym, gdzie Dziecko było właśnie w uł. pośladkowym- to zaczęłam spać z dużą poduszką pod pupą (zalecenie ortopedy na mój smutny kręgosłup).
I klęczałam też sporo, bo to była jedna z pozycji przynoszących ulgę bólowi kręgosłupowemu

Zaczęłam też skakać na piłce, bo wcześniej to kręciłam kółka i inne ćwiczenia z rehabilitacji, więc może i coś w tym jest
hihihihi

BTW.
Widziałam, ze czyta nas MIGOTKA03- pisałaś na początku wątku jak tam u Ciebie, bo dłuuuugo się nie odzywałaś?
aggo_di jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:14   #3857
emdzik
Zakorzenienie
 
Avatar emdzik
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5 008
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Mała mama mi powiedziała, że tak jest i niestety lekarz ma racje, bo nie powinni dawać recepty na szczepionki, bo właśnie ludzie źle przechowują i to później też może mieć skutek na dziecku.
Powiedziała, że najważniejsze, żeby też tą samą szczepionką dziecko było szczepione a nie innymi.
Więc jeśli np u Ciebie w szpitalu nie szczepią engerixem a Ty go chcesz, to nie szczep w szpitalu a właśnie później w przychodni, tak jak Aga też pisała.
__________________

"I ślubuję Ci..." <3 10.05.2014



27.01.2015 <3
emdzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:14   #3858
zielona butelka
Zakorzenienie
 
Avatar zielona butelka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: z bliska:)
Wiadomości: 5 211
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Ewcik, spokojniutko. Nie ryczeć, bo dzidziusiowi szkodzi. To przecież częste, są na to leki. Będzie dobrze, musi być!

Moja Pyza bryka jak szalona po obiadku. Miły Pan doktorek ze szpitala kazał liczyć ruchy godzinę po obiedzie i zapisywać. A co ja będę liczyć do 1000 jak ona się rusza non stop po żarełku

Cytat:
Napisane przez aggo_di Pokaż wiadomość




Wizytę mam jutro - bo mi się wydawało, że 6.01 to czwartek a lekarka, do której jeżdżę na konsultacje przyjmuje właśnie w czwartki tylko

Zatem mam jutro wieczorem, potem 13.01 jadę na wizytę na patologię ciąży, żeby posprawdzali nerkę dziecka (znaczy poszerzenie, które wyszło przed świętami);
a potem 16.01 u mojego lekarza prowadzącego i 29.01 i 12.02 znowu na konsultację do drugiej lekarki.
Tyle wiem, że wtedy mam wizyty a kiedy jeszcze, to się okaże


Dobrze do 23.01 chciałabym popracować, bo mam kilka zobowiązań i wolałabym sama je zrealizować. Świat się nie zawali, jak mnie nie będzie, ale chciałabym A jak się uda to do 9.02 może dam radę. Chociaż tu już ciśnienia nie mam, jak się będę dobrze czuła to ok

---------- Dopisano o 15:40 ---------- Poprzedni post napisano o 15:39 ----------

To w temacie karmienia piersią, mm, porodu i opinii innych ludzi, a ostatni o pracującej matce

http://mamygadzety.pl/twoje-dziecko-nasza-sprawa/
http://mamygadzety.pl/matki-karmiace/
http://mamygadzety.pl/dzieci-gorszych-matek/

Lubię tego bloga, ironia aż kapie z tych wpisów.

Przykro mi się czyta, że wśród najbliższych (albo i obcych!) słyszy się niemiłe rzeczy, czy o sposobie karmienia, imieniu, wielkości brzucha...
Wiem, że ludziom się nie dogodzi i nie ma co się ich zdaniem przejmować, ale zwyczajnie robi mi się przykro, jak Wasze teściowe, czy mamy, pani w przychodni komentują imię.
Swój czas na wybór idealnego imienia już mieli, więc nie wiem, czemu mają ochotę i teraz wtrącić swoje trzy grosze.

U nas to na większość tematów dzieciowych odpowiadamy głupimi żartami, więc już najbliżsi się przyzwyczaili że na pytanie, czy mamy imię usłyszą: jak się urodzi to nazwiemy je Dziecko numer 1 / jak zarejestrujemy w urzędzie to tajemnicy robić nie będziemy/ jeszcze myślimy, czy Abelard, Helojza, a może Eustachy, Mercedes?

Mam ogromny dystans do tego typu spraw. Choć moja siostra (ma córkę prawie 2 letnią), jak czasem zmierzy mnie wzrokiem pogardy, że czegoś nie mam/ nie będę używać/ nie wiem to aż mnie ciarki przechodzą. Bo wiecie... Ona to życie zna, dziecko ma, więc wie już wszystko
Wiele się od niej dowiedziałam, ale mamy diametralnie różne spojrzenie na wiele spraw i na co innego zwracamy uwagę.

Tak szczerze i z całego serca to życzę każdej z Nas więcej luzu w takich komentarzach, bo teraz słyszymy o imieniu, wielkości brzucha, czy koloru pokoju, a potem może być jeszcze o karmieniu, noszeniu, kupie, o tym, jak wolno/szybko wracamy do wagi sprzed ciąży ( i czy w ogóle!), a jak dojdą jeszcze wariacje hormonalne, to baby blues gwarantowany
No właśnie, te komentarze.... U mnie szaleją szwagierki dzieciate, ale na szczęście niezłośliwie. Raz tylko jak jadłam ciasto, to któraś rzuciła, żebym się tak nie opychała, bo potem nie zrzucę:/ Jaaaasne, bo wpieprzam jak słoń przecież, ciasto kilogramami. Przykre są takie komentarze, ale olewam.
Z imieniem też historia. Powiedzieliśmy teściom. Teść powiedział, że ładnie, a potem oplotkował do szwagra, że takie sobie. Teściowa długo jeszcze podawała inne propozycje, chociaż jak twierdzi " Klara ładnie". Szwagierka druga cierpi z powodu imienia i co rozmowa to pyta " Czy na pewno się nie zmieniło". Kurcze, jakby imię było najważniejsze na świecie. Każdy uzurpuje sobie prawo do wyrażania opinii, najlepiej tych niepochlebnych. Ech.
zielona butelka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:19   #3859
1141655
Zakorzenienie
 
Avatar 1141655
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21 228
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Zielona ja tez nie zapisuje, bo bym miala cale tony papieru juz zuzyte Moj to ma adhd , to pewne

Ok ubrana, polknelam nospe i magnez na zapas zeby sie nie spiac na SR
i jedziemy
moze uda mi sie ten wynik dzis odebrac

czyli wyniki - moja Agatka blizniakowa(dowiedziala sie,ze bedzie lezala juz do konca ciazy w szpitalu) - SR- zawiezc zwolnienie

trzymajcie kciuki i do wieczora
__________________
http://agicosmoholic.blogspot.com/ Mój wlasny, prywatny blog.

http://perfekcyjniewdomu.blogspot.com/
Mój drugi, prywatny, trochę o porządkach
1141655 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 16:20   #3860
emdzik
Zakorzenienie
 
Avatar emdzik
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5 008
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Ta styczniówka co miała skurcze od 2 dni urodziła w końcu.. cc.
Masakra. Tyle sie nacierpiała a i tak się skonczyło cc. Eh.
__________________

"I ślubuję Ci..." <3 10.05.2014



27.01.2015 <3
emdzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:23   #3861
Asia1105
Wtajemniczenie
 
Avatar Asia1105
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 615
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Ewa, Daria trzymam kciuki za Wasze pobyty w szpitalu wszystko będzie ok

Ja dalej poza domem...
Zwiedzałam porodówkę. Cicho, ciepło, czysto, ładnie i przyjaźnie
Asia1105 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:24   #3862
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez emdzik Pokaż wiadomość
Ta styczniówka co miała skurcze od 2 dni urodziła w końcu.. cc.
Masakra. Tyle sie nacierpiała a i tak się skonczyło cc. Eh.
też własnie czytam...ehhhh dobrze, ze wszystko jest już w porządku.
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:30   #3863
ewccik
Zadomowienie
 
Avatar ewccik
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 923
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

dziewczyny ale to gronkowiec. i w tym przypadku chyba raczej nic dziecku nie podaja. a juz sie naczytalam ze moze dojsc do zakazenia dziecka wewnatrz :-(
__________________
HUBERT
13 luty 2015 - 4kg i 58 cm
13 maj 2015 - 6,9 kg i 64 cm
ewccik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:31   #3864
emdzik
Zakorzenienie
 
Avatar emdzik
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5 008
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Zielona ja tez nie zapisuje, bo bym miala cale tony papieru juz zuzyte Moj to ma adhd , to pewne

Ok ubrana, polknelam nospe i magnez na zapas zeby sie nie spiac na SR
i jedziemy
moze uda mi sie ten wynik dzis odebrac

czyli wyniki - moja Agatka blizniakowa(dowiedziala sie,ze bedzie lezala juz do konca ciazy w szpitalu) - SR- zawiezc zwolnienie

trzymajcie kciuki i do wieczora
Miłego
Daj znać później co ciekawego dzisiaj mówili
Odbierz te wyniki w końcu!
I dla Agatki, żeby dużo siły tam miała!
__________________

"I ślubuję Ci..." <3 10.05.2014



27.01.2015 <3
emdzik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:35   #3865
h0pe
Wtajemniczenie
 
Avatar h0pe
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 2 269
GG do h0pe
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Ej laski moze ktos juz wyczail a ja wyskakuje jak filip, ale wiecie co, w biedrze na wyprzedazowych koszach kupilam koszule ciazowa, do karmienia za 10 zl. Bylo od groma ich.
h0pe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:40   #3866
Lubcia
Zadomowienie
 
Avatar Lubcia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 146
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez Asia1105 Pokaż wiadomość
Ewa, Daria trzymam kciuki za Wasze pobyty w szpitalu wszystko będzie ok

Ja dalej poza domem...
Zwiedzałam porodówkę. Cicho, ciepło, czysto, ładnie i przyjaźnie
A którą porodówkę zwiedzałaś?
Cytat:
Napisane przez Ollllciaaa Pokaż wiadomość
też własnie czytam...ehhhh dobrze, ze wszystko jest już w porządku.
Mam nadzieję u nas też wszystko będzie dobrze. Szkoda że ta dziewczyna tyle się męczyła z tymi skurczami
__________________
zaręczyny 26.12.2010
ślub 28.04.2012
Wojciech 22.02.2013
http://s7.suwaczek.com/201302221561.png
Bartuś
28.01.2015
Lubcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:43   #3867
lui_89
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 1 267
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

jejku biedna styczniówka...

ja jednak dzisiaj jade na GBS bo wyszło male zamieszanie w tej przychodni, zwolnili połozną, no i mam dzisiaj iśc do jakiegoś gina na pobranie. Na szczęście płacę tylko za wymaz bez wizyty lekarskiej, ale nawet nie wiem na kogo trafię i nie nastawiam się, że będzie miło.

Ewcik
GBS to paciorkowiec, gronkowca ma 80% ludzi (na czele np. ze mną ). tak jak dziewczyny pisały, dostaniesz antybiotyk i po sprawie
lui_89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:47   #3868
Ollllciaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Ollllciaaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3 966
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez h0pe Pokaż wiadomość
Ej laski moze ktos juz wyczail a ja wyskakuje jak filip, ale wiecie co, w biedrze na wyprzedazowych koszach kupilam koszule ciazowa, do karmienia za 10 zl. Bylo od groma ich.
taaak ja też sobie kupiłam, granatową tylko jedna :/.
Tylko, ze u nas w Biedrze nie ma tych koszul. Nabyłam ją w Towarotece Biedronki
Ollllciaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:49   #3869
Lubcia
Zadomowienie
 
Avatar Lubcia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 146
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Dziewczyny czy Wam wyskoczył pępek na wierzch bo mi tak wczoraj to zauważyłam a z Wojtusiem do samego końca był wklęśnięty. Tak samo jest z tą ciemna krecha na brzuchu wtedy miałam a teraz nie pokazała się
__________________
zaręczyny 26.12.2010
ślub 28.04.2012
Wojciech 22.02.2013
http://s7.suwaczek.com/201302221561.png
Bartuś
28.01.2015
Lubcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-07, 16:50   #3870
85jjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 353
Dot.: Mamusie lutowe 2015 - cz. 6

Cytat:
Napisane przez ewccik Pokaż wiadomość
dziewczyny ale to gronkowiec. i w tym przypadku chyba raczej nic dziecku nie podaja. a juz sie naczytalam ze moze dojsc do zakazenia dziecka wewnatrz :-(
Ty weź się nie stresuj! pomyśl, że u mnie w UK w ogóle tego nie badają, więc ja nawet jakbym miała coś takiego to nawet o tym nie wiem, a Ty przynajmniej masz antybiotyk i możesz być spokojna!


Daria - wow no to może Ty tutaj zaczniesz kolejność rodzenia, choć maleństwo lepiej chyba żeby jeszcze posiedziało i podrosło!


Dziewczyny ja też mam od kilku dni taki własnie bardziej żółty śluz, ale nie kojarzyłam tego z czopem...
85jjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-11 16:45:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:18.