Jak obronić swojego psa przed innym? - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-01-07, 21:28   #121
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Treść usunięta
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 21:39   #122
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

[1=cf41f2cfb5bf51377c5e2fa a4e88c532d7ca03d8_609b0c7 2c088a;49649920]Treść usunięta[/QUOTE]
Ja sie bilam jak glupia i wyszlam z tego niezle zakrwawiona. Ale kopanie mi sie zdarzalo zwykle jak suka miala cieczke, musialam ja niesc na rekach do samochodu, wywiezc do lasu, wyprowadzic, wrocic, zaniesc, otworzyc drzwi itd. W tym czasie okoliczne samce robily mi szkocka krate na nogach, przedzierały się przez jeans, przez wszystko. No to co mialam robic? ;/ Pamietalam przy tym, ze to nie pilka, ale byly tak uparte, ze lekko nie wystarczalo. I potem jak szlam gdziekolwiek sama rzucaly sie na mnie i tak, jezdzily ze mna autobusem, no ciezka sprawa. Nie moglam co cieczke chodzic do lekarza po antybiole bo mnie cos pogryzlo/podrapalo.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 21:41   #123
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Candy jak Cie lubie tak limit wagowy jest idiotyczny.
Pit bull sportowy wazy 20kg. i spoko. Amstaffy sa ciezsze - nie spoko. Złote cockery mają coraz większą tendencje do agresji, ale nawet 20kg nie waza. To ok. Przecież nawet maly, lekki pies moze zrobić krzywde, np dziecku.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2015-01-07 o 21:43
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 21:49   #124
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Candy jak Cie lubie tak limit wagowy jest idiotyczny.
Pit bull sportowy wazy 20kg. i spoko. Amstaffy sa ciezsze - nie spoko. Złote cockery mają coraz większą tendencje do agresji, ale nawet 20kg nie waza. To ok. Przecież nawet maly, lekki pies moze zrobić krzywde, np dziecku.
To jakie kryterium przyjac? Ostatnio skrocili liste ras niebezpiecznych, to nie idzie w żodnym kierunku. Żodnym.

No fakt, pit bulle waza mniej. Laska na osiedlu, lat 7, sobie zazyczyla od rodzicow dwa pit bulle. I dostala. I z nimi chodzi bez kaganca, czesto je spuscza. Przegryzly juz kilka psich gardel.

No nie mam pomyslu jak to rozwiazac, ale to nie jest normalne, nie powinno byc dopuszczalne ;/
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 21:54   #125
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
To jakie kryterium przyjac? Ostatnio skrocili liste ras niebezpiecznych, to nie idzie w żodnym kierunku. Żodnym.

No fakt, pit bulle waza mniej. Laska na osiedlu, lat 7, sobie zazyczyla od rodzicow dwa pit bulle. I dostala. I z nimi chodzi bez kaganca, czesto je spuscza. Przegryzly juz kilka psich gardel.

No nie mam pomyslu jak to rozwiazac, ale to nie jest normalne, nie powinno byc dopuszczalne ;/
Pit bulla. Ta. Nom. Cena jednego u nas to ok 4-5 tys. Rodzice na pewno kupili jej pieski za 10k XD.
Proste. W miescie obowiazkowo smycz (i kaganiec). I EGZEKWOWANIE TEGO I WLEPIANIE SUROWYCH KAR ZA NIEPRZESTRZEGANIE. Można wyznaczyc tereny do wybiegania psa, plus jesli ktos ma wymagajaca rase to powinien byc rowniez na tyle odpowiedzialny by troche się pofatygowac i znalezc lake, las.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2015-01-07 o 21:56
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 21:58   #126
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
To jakie kryterium przyjac? Ostatnio skrocili liste ras niebezpiecznych, to nie idzie w żodnym kierunku. Żodnym.

No fakt, pit bulle waza mniej. Laska na osiedlu, lat 7, sobie zazyczyla od rodzicow dwa pit bulle. I dostala. I z nimi chodzi bez kaganca, czesto je spuscza. Przegryzly juz kilka psich gardel.

No nie mam pomyslu jak to rozwiazac, ale to nie jest normalne, nie powinno byc dopuszczalne ;/
No to durni rodzice, za przeproszeniem. 7 latka nie poradzi sobie z jednym pit bullem, a co dopiero z dwoma.

Dziwi mnie tylko, że nikt nie dzwonił na policję, do SM i jeszcze nie wytoczył sprawy z powództwa cywilnego. Może czekają, aż w końcu pieszczochy przegryzą jakieś ludzkie gardło.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 22:01   #127
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
A mi nie zal bylo, zwlaszcza po tym co zrobil z moimi nogami ;/


Ja uwazam twardo, ze w granicach miasta powinno byc ograniczenie wagowe powiedzmy do 20kg. Nie ma na prawde potrzeby trzymac bernardyna, amstaffa czy rottweilera w bloku/na osiedlu.
Sralalala, mój 35kg waży, karny jest, nie spuszczam przy ludziach, nauczyłam go, że zwierzątka to fajne psy i za pozytywne zachowanie jest sowicie nagradzany. Pies, który mojemu pierwszemu psu odgryzł odbyt (serio) ważył maks dychę. I dlatego odbyt, wyżej nie doskoczył.

Nie widzę powodu żeby nie trzymać bernardyna w mieście, jak ktoś chce i ma warunki.

Nie można karać myślących ludzi za błędy debili. A tych debili należy karać. Kilka psich gardeł przegryzły? I co z tym zrobiono po PIERWSZYM? Ja wiem, dziwne miasto, ale błagam cię.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 22:09   #128
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Pit bulla. Ta. Nom. Cena jednego u nas to ok 4-5 tys. Rodzice na pewno kupili jej pieski za 10k XD.
Proste. W miescie obowiazkowo smycz (i kaganiec). I EGZEKWOWANIE TEGO I WLEPIANIE SUROWYCH KAR ZA NIEPRZESTRZEGANIE. Można wyznaczyc tereny do wybiegania psa, plus jesli ktos ma wymagajaca rase to powinien byc rowniez na tyle odpowiedzialny by troche się pofatygowac i znalezc lake, las.
Wiesz, pit bulla wersja do bloku, ale to, ze pies nie spelnia kryteriow co do milimetra nie znaczy, ze ma mniej uscisku w szczece, rozwali co chce i nic go nie zatrzyma ;/

W kazdym razie nie podoba mi sie to, ze na osiedlu jest jakis wyscig, ludzie na 40metrach trzymaja bernardyny, goldeny, wodolazy, huskie, owczarki, amstaffy, dobermany, stado bokserow i oczywiscie kazdy ma na imie Spajki i chustke przy obrozy. I niektore sa rasowe. Te psy sa w wiecznej histerii, bo nie biegaja, dlatego tak sie rzucaja na wszystko. Wybiegi sa, polany i lasy po drugiej stronie ulicy, ale to nie pomaga. Kagance to zawsze cos, ale do takiej sytuacji nie powinno sie dopuszczac. Tylko znowu nie mam pomyslu co zrobic, bo alternatywa jest odebranie psa do schroniska, a to zadne rozwiazanie.


Judith - jak pies zabije psa to wlasciciel zabitego ma prawo sie domagac odszkodowania finansowego. Jesli to byl kundel to kosztował 0zł, koniec historii.

Edytowane przez 201604250941
Czas edycji: 2015-01-07 o 22:10
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 22:11   #129
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Żadnego schroniska, do DT najlepiej, jest popyt na takie a fundacje sprawdzają DS zanim psa oddadzą. To mogą być bardzo fajne psy.

A rozwiązanie jest imo jedno - testy i tyle. Pozwolenia na jakiekolwiek zwierzę, nawet patyczaka.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 22:53   #130
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Jak mi weterynarz odradzałby prześwietlenia przez miesiąc to poszłabym na konsultację do innego. Wielkość psa nie jest to wytłumaczeniem, łapę da się zrobić "na trzeźwo". Zdjęcia, które wymagają znieczulenia, aby można je było poddać sensowej ocenie to np RTG stawów biodrowych pod kątem dysplazji główki kości udowej. U Twojego psa jest kwestia powypadkowa. A nawet jeśli ze względu na charakter psa i brak możliwości zapanowania nad nim przez właściciela w gabinecie (ja bym wysłała tatę, skoro go pies słucha) podjęłabym ryzyko narkozy. To nie jest taka silna narkoza jak do zabiegu, a pies dość szybko trzeźwieje i idzie do domu na własnych łapach.

Która to łapa w ogóle? Bo się zgubiłam. Piszesz, że przednia, ale koło stawu kolanowego? No to w końcu przednia czy tylna?

Jeśli łapa jest krzywa to naprawdę warto to sprawdzić. Może będzie trzeba wprowadzić choćby jakieś chondroprotetyki zawierające glukozaminę, chondroitynę. Zostawienie tego tak jak jest może skutkować jakimiś zwyrodnieniami w przyszłości i kulawizną.
oriane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 23:09   #131
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Wiesz, pit bulla wersja do bloku, ale to, ze pies nie spelnia kryteriow co do milimetra nie znaczy, ze ma mniej uscisku w szczece, rozwali co chce i nic go nie zatrzyma ;/

W kazdym razie nie podoba mi sie to, ze na osiedlu jest jakis wyscig, ludzie na 40metrach trzymaja bernardyny, goldeny, wodolazy, huskie, owczarki, amstaffy, dobermany, stado bokserow i oczywiscie kazdy ma na imie Spajki i chustke przy obrozy. I niektore sa rasowe. Te psy sa w wiecznej histerii, bo nie biegaja, dlatego tak sie rzucaja na wszystko. Wybiegi sa, polany i lasy po drugiej stronie ulicy, ale to nie pomaga. Kagance to zawsze cos, ale do takiej sytuacji nie powinno sie dopuszczac. Tylko znowu nie mam pomyslu co zrobic, bo alternatywa jest odebranie psa do schroniska, a to zadne rozwiazanie.


Judith - jak pies zabije psa to wlasciciel zabitego ma prawo sie domagac odszkodowania finansowego. Jesli to byl kundel to kosztował 0zł, koniec historii.
Kundla nie ocenia sie na zero. Eeee. Przecies chodzi tez o straty np psychiczne po stracie psa etc.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-07, 23:13   #132
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

A cywilne sądy to pozamykali? To z cywilnego było?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 23:47   #133
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?


Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Kundla nie ocenia sie na zero. Eeee. Przecies chodzi tez o straty np psychiczne po stracie psa etc.
Art. 431. § 1. Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy. < KC. To odpada, bo zwierzę jest traktowane jako rzecz, a skoro w świetle prawa jego wartość to 0 zł, no to tak jest.

Moim zdaniem tutaj by wchodziło tylko zadośćuczynienie za krzywdę - naruszenie dóbr osobistych. Pytanie który sąd uzna posiadanie psa za dobro osobiste...
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 23:52   #134
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość



Art. 431. § 1. Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy. < KC. To odpada, bo zwierzę jest traktowane jako rzecz, a skoro w świetle prawa jego wartość to 0 zł, no to tak jest.

Moim zdaniem tutaj by wchodziło tylko zadośćuczynienie za krzywdę - naruszenie dóbr osobistych. Pytanie który sąd uzna posiadanie psa za dobro osobiste...
Ten amstaff co mojego psa zaatakował zabił wcześniej yorka i innego jamnika, w tym samym miejscu. Za yorka poszedł pozew o 2000zł, bo tyle kosztował, jamnik był skundlony i darmowy, więc nic. Raport na policji był za każdym razem o ile wiem, a wiem o 5.

Usypianie wchodzi w grę jak atakuje ludzi.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 02:13   #135
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez deszczowypies Pokaż wiadomość



Art. 431. § 1. Kto zwierzę chowa albo się nim posługuje, obowiązany jest do naprawienia wyrządzonej przez nie szkody niezależnie od tego, czy było pod jego nadzorem, czy też zabłąkało się lub uciekło, chyba że ani on, ani osoba, za którą ponosi odpowiedzialność, nie ponoszą winy. < KC. To odpada, bo zwierzę jest traktowane jako rzecz, a skoro w świetle prawa jego wartość to 0 zł, no to tak jest.

Moim zdaniem tutaj by wchodziło tylko zadośćuczynienie za krzywdę - naruszenie dóbr osobistych. Pytanie który sąd uzna posiadanie psa za dobro osobiste...
Ale ten artykul nijak ma sie do tematu. Nie mówimy o odpowiedzialnosci za psa, tylko jesli ktos twojego psa skrzywdzi.
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 07:21   #136
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
Ale ten artykul nijak ma sie do tematu. Nie mówimy o odpowiedzialnosci za psa, tylko jesli ktos twojego psa skrzywdzi.
Jeśli pies skrzywdzi Twojego psa. A tym drugim psem przecież ktoś się posługuje, ktoś ponosi za niego odpowiedzialność - najpewniej właśnie ktoś, kto będzie Ci płacił odszkodowanie/zadośćuczynienie (jak zostanie zasądzone).

---------- Dopisano o 08:21 ---------- Poprzedni post napisano o 08:21 ----------

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ten amstaff co mojego psa zaatakował zabił wcześniej yorka i innego jamnika, w tym samym miejscu. Za yorka poszedł pozew o 2000zł, bo tyle kosztował, jamnik był skundlony i darmowy, więc nic. Raport na policji był za każdym razem o ile wiem, a wiem o 5.

Usypianie wchodzi w grę jak atakuje ludzi.
Czyli dobrze myślałam, wszystko kwestia ceny psa .
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 07:57   #137
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja uwazam twardo, ze w granicach miasta powinno byc ograniczenie wagowe powiedzmy do 20kg. Nie ma na prawde potrzeby trzymac bernardyna, amstaffa czy rottweilera w bloku/na osiedlu.
Wybacz, ale ten pomysł jest dość śmieszny Czemu ludzie w mieście nie mieliby mieć możliwości kupić sobie goldena, labka, owczarka czy choćby adoptować większego kundelka?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
W kazdym razie nie podoba mi sie to, ze na osiedlu jest jakis wyscig, ludzie na 40metrach trzymaja bernardyny, goldeny, wodolazy, huskie, owczarki, amstaffy, dobermany, stado bokserow i oczywiscie kazdy ma na imie Spajki i chustke przy obrozy. I niektore sa rasowe. Te psy sa w wiecznej histerii, bo nie biegaja, dlatego tak sie rzucaja na wszystko. Wybiegi sa, polany i lasy po drugiej stronie ulicy, ale to nie pomaga.
No popatrz, a ja na 40 metrach mam goldena i cockera i żyją, nic im się złego nie dzieje Wierz mi, że nie cierpią z powodu metrażu mieszkania. Pies w mieszkaniu najwięcej śpi, do tego nie trzeba mu przestrzeni nie wiadomo jakiej. Psy wybiegać się mają na spacerach, a nie w domu i nie w ogródku
Na dodatek znacznie więcej ruchu, biegania, zabaw i tak dalej potrzebuje mój 15-kg cocker spaniel, a 40-kg golden ma to w poważaniu, woli iść na spokojniejszy spacer, powęszyć, wytarzać się w trawie/śniegu i wrócić na posłanie i spać, obserwując sobie nas wszystkich w domu. Żaden się nie rzuca na inne psy, ani tym bardziej na ludzi.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2015-01-08 o 07:59
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 11:10   #138
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Treść usunięta
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 11:10   #139
Imperialista
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Z północy
Wiadomości: 4 919
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Ale jak ktoś ma w domu husky'ego i nie biega z nim kilku kilometrów dziennie jest dla mnie skandalem.
Imperialista jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 11:14   #140
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Treść usunięta
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 19:07   #141
slaaave13
Zadomowienie
 
Avatar slaaave13
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 265
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
W kazdym razie nie podoba mi sie to, ze na osiedlu jest jakis wyscig, ludzie na 40metrach trzymaja bernardyny, goldeny, wodolazy, huskie, owczarki, amstaffy, dobermany, stado bokserow i oczywiscie kazdy ma na imie Spajki i chustke przy obrozy. I niektore sa rasowe. Te psy sa w wiecznej histerii, bo nie biegaja, dlatego tak sie rzucaja na wszystko. Wybiegi sa, polany i lasy po drugiej stronie ulicy, ale to nie pomaga. Kagance to zawsze cos, ale do takiej sytuacji nie powinno sie dopuszczac. Tylko znowu nie mam pomyslu co zrobic, bo alternatywa jest odebranie psa do schroniska, a to zadne rozwiazanie.
Mój Tż przygarnął goldena jak mieszkał w domu z rodzicami, a jak na swoje 40m sie przeprowadzał to co miał zrobić, oddać psa, uśpić? Normalne, że wziął Go ze sobą i to nie jest żaden 'wyścig na osiedlu'.
Nie zauważyliśmy żeby nasz pies był w wiecznej histerii. Chodzi na spacery, często na b.długie spacery i nic mu nie jest, jest szczęśliwy

A wątek mnie zaciekawił, bo na naszego psa też się rzucały czasem inne psy. I zawsze byłam z Tż, on jakoś reagował i było ok, zazwyczaj psy same puszczały i uciekały, lub były łapane przez właścicieli. Sama jakbym była to bym chyba umarła ze strachu. Dobry patent z tą wodą, oraz z gazem. Chyba czas najwyższy zakupić gaz (do własnej samoobrony również jest przydatny). Chociaż broniąc własnego psa byłabym w stanie uderzyć/kopnąć tego drugiego (wyrzuty sumienia bym miała tak czy siak).

A gdzieś tu ktoś napisał, że te goldeny, labki, owczarki itp to łagodne psy i łatwe do ułożenia. Otóż nasz golden najbardziej nienawidzi psów rasy labrador. Zawsze warczy i potrafi sie rzucić na takiego psa a do innych - bardzo rzadko, właśnie zazwyczaj on jest atakowany.

i tak samo jak Klaudia__95 napisała, że jej pies najbardziej sie słucha jej ojca, to u nas jest tak, że pies bardziej słucha Tżta niż mnie.
__________________
slaaave13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 19:08   #142
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

mój labrador nie lubi innych chłopaków ale nie pozwalam mu zżerać sąsiadów
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:00   #143
Pako_
Rozeznanie
 
Avatar Pako_
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 636
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Jeszcze trzeba tu przypomnieć przysłowie: " Zawsze kij znajdzie kto chce psa uderzyć "
I właśnie ten kij może być bardzo pomocny, jest to tradycyjne narzędzie służące do obrony przed zwierzętami.

I NAJWAŻNIEJSZE: Posługiwanie się każdą bronią wymaga treningu, czy to będzie pałka, gaz, paralizator, trzeba ćwiczyć, noszenie, wydobycie i użycie.
Bez ćwiczeń to w decydującym momencie pojawi się pustka w głowie i ...
Pako_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:45   #144
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez Venin Pokaż wiadomość
Każdy pies powinien chodzić i w kagańcu i na smyczy. Takie jest moje zdanie.

Natomiast co do tematu wątku nie doradzę niestety, przepraszam za offtop.
A wg mnie wszyscy ludzie w kaftanach bezpieczeństwa.



No właśnie nie wiem jak obronić psa, takiego psa w furii to możesz kopać kopać i nic. Znam sytuację gdy pies, który się rzucił dostał kilka razy z noża, wypadły mu bebechy na ulicę, ale nadal nie puszczał.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:47   #145
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

[1=cf41f2cfb5bf51377c5e2fa a4e88c532d7ca03d8_609b0c7 2c088a;49655858]Treść usunięta[/QUOTE]



delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 21:15   #146
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Cytat:
Napisane przez Imperialista Pokaż wiadomość
Ale jak ktoś ma w domu husky'ego i nie biega z nim kilku kilometrów dziennie jest dla mnie skandalem.

husky nie musi biegać codziennie ,wystarczy dobrze ułożyć trening.Po długim lub intensywnym treningu husky potrzebuje ok 2 ,3 dni na odpoczynek i regenerację.W tym czasie praktycznie ciągle śpi,wstaje tylko na siku lub żeby zjeść.
a wygląda tak jak na fotkach niżej ( moje psy po treningach )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg po zawodach.jpg (216,6 KB, 18 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg po zawodach 2.jpg (251,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg fado.jpg (171,5 KB, 22 załadowań)
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:06   #147
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Treść usunięta
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:12   #148
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Twój jest prześliczny

z jakiej firmy ma bucika ? z ManMata ?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:15   #149
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 118
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

Treść usunięta
cf41f2cfb5bf51377c5e2faa4e88c532d7ca03d8_609b0c72c088a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 22:18   #150
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Jak obronić swojego psa przed innym?

a dobrze się trzymał? nie spadał mu z łapki ?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-06 09:55:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.