Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-09-24, 15:00   #1
231223a1aa576227c14ea62eb0321a68f1ae30af
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8

Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?


Cześć Dziewczyny!
Chciałam się Was spytać jak nawilżyć twarz bez używania kremów, maści itp. ponieważ po każdym takim specyfiku wyskakują mi różne krostki.. Ostatnio do nawilżania używałam maści aloesowej, ale już na czole pojawiły się nowe "niespodzianki" więc chyba zrezygnuję, a skóra robi się coraz bardziej sucha Czy można nawilżyć skórę jakimiś suplementami, witaminami albo chociaż maseczkami, które nie zatykają porów?
231223a1aa576227c14ea62eb0321a68f1ae30af jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 15:26   #2
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Masz skórę tłustą, trądzikową ? Jakie wykwity u Ciebie przeważają ? krosty ropne, czy zaskórniki ?

Jakich kremów używałaś dotychczas?
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 15:51   #3
LemonCakes
Raczkowanie
 
Avatar LemonCakes
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 183
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

są różne maski, sera i tym podobne rzeczy, ale może powinnaś skonsultować się z dermatologiem? On lepiej dobierze Ci produkty do pielęgnacji cery.
__________________
Wymiana: https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...2#post48482672
Szukam: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=782500

Cytat:
“If you love two people at the same time, choose the second. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.” ~ Johnny Depp
LemonCakes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 18:32   #4
Kreciola
Raczkowanie
 
Avatar Kreciola
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 212
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Trzeba pić bardzo dużo wody - najlepszy sposób nawilżenia skóry problematycznej.
__________________
"Diab☠le, ty głup☠ku, jeżeli się powieszę, to ko☠go będziesz dręczył? " - Barbara Rosiek
_____________
Kreciola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 18:52   #5
231223a1aa576227c14ea62eb0321a68f1ae30af
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
Masz skórę tłustą, trądzikową ? Jakie wykwity u Ciebie przeważają ? krosty ropne, czy zaskórniki ?

Jakich kremów używałaś dotychczas?
Mam parę zaskornikow zamkniętych (kiedyś było wiecej ale udalo mi się większość zlikwidować i ostatnio zaczęło wyskakiwać mi więcej pryszczy (broda, policzki, okolice nosa) więc zaczęłam używać płynów do skory trądzikowej i punktowo maści typu benzacne, teraz zostały mi ze 2. Moja skóra nie jest tłusta, ale wysuszyla sie po "kuracji" przeciw krostom, stąd pytanie o kremy
231223a1aa576227c14ea62eb0321a68f1ae30af jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 19:23   #6
Teanetante
Raczkowanie
 
Avatar Teanetante
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 91
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Mi bardzo pomógł olej kokosowy w kwestii nawilżania i przy tym nie zapchał. Aczkolwiek uważałabym przy miejscach dotkniętych trądzikiem.
Teanetante jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 19:34   #7
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

[1=231223a1aa576227c14ea62 eb0321a68f1ae30af;4827211 5]Mam parę zaskornikow zamkniętych (kiedyś było wiecej ale udalo mi się większość zlikwidować i ostatnio zaczęło wyskakiwać mi więcej pryszczy (broda, policzki, okolice nosa) więc zaczęłam używać płynów do skory trądzikowej i punktowo maści typu benzacne, teraz zostały mi ze 2. Moja skóra nie jest tłusta, ale wysuszyla sie po "kuracji" przeciw krostom, stąd pytanie o kremy [/QUOTE]

No benzacne wysusza skórę niemiłosiernie. Fajny jest krem z fitomedu nawilżający tradycyjny - mnie nie zapchał.
Suplementami nie sa się nawilżyć skóry, owszem, warto ją nawadniać od wewnątrz, ale od zewnątrz trzeba też dostarczać wody i zapobiegać jej utracie.

Cytat:
Napisane przez Teanetante Pokaż wiadomość
Mi bardzo pomógł olej kokosowy w kwestii nawilżania i przy tym nie zapchał. Aczkolwiek uważałabym przy miejscach dotkniętych trądzikiem.
Olej kokosowy jest najbardziej komedogennym olejem jaki znam.

Edytowane przez _Sarenka_
Czas edycji: 2014-09-24 o 19:35
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-24, 20:44   #8
231223a1aa576227c14ea62eb0321a68f1ae30af
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Cytat:
Napisane przez _Sarenka_ Pokaż wiadomość
No benzacne wysusza skórę niemiłosiernie. Fajny jest krem z fitomedu nawilżający tradycyjny - mnie nie zapchał.
Suplementami nie sa się nawilżyć skóry, owszem, warto ją nawadniać od wewnątrz, ale od zewnątrz trzeba też dostarczać wody i zapobiegać jej utracie.



Olej kokosowy jest najbardziej komedogennym olejem jaki znam.
Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i Twoją pomoc Na pewno spróbuje tego kremu z fitomedu.
231223a1aa576227c14ea62eb0321a68f1ae30af jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-24, 21:14   #9
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

olejek arganowy też jest dobry. Ja używałam i nic mi nie zapychał... warto go też wymieszać z jakimś kremem do twarzy, wtedy są ładne efekty
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-26, 23:59   #10
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Woda, witaminy ... Sport. To pomaga kaźdej cerze.. Banał ale gdy źyje aktywnie i zdrowo.. Tj dobrze jem ,śpię i mam sporo ruchu ..moja cera jest super.

Ps olejów nadal się boje
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-27 o 07:58
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-27, 11:57   #11
_Sarenka_
Zadomowienie
 
Avatar _Sarenka_
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 1 008
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Cytat:
Napisane przez Patrycjaa99 Pokaż wiadomość
warto go też wymieszać z jakimś kremem do twarzy, wtedy są ładne efekty
Nawet nie że warto, ale trzeba zmieszać go z czymś higroskopijnym, bo inaczej na dłuższą mete wysuszy
_Sarenka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-30, 15:00   #12
xKami
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Witam Was dziewczyny!

Odnośnie nawilżenia właśnie testuje Hialucell 4900 30 tabl. i wspomagam sie Niverosinem na naczynka.
Wlasnie napisalam recenzje o bardzo delikatnej emulsji do mycia twarzy, ktora NAPRAWDE myje i posiada dobry skład.
Od razu pisze,ze nie jest to sponsorowany blog. Mam skore sucha, wrazliwa i naczynkowa.

Przepraszam za taką reklamę, ale myślę,że moze Was to zainteresowac.

Edytowane przez Loyd
Czas edycji: 2014-09-30 o 15:04 Powód: Link do bloga
xKami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-02, 19:26   #13
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Może to kwestia nieodpowiednich kremów, albo szajsu z drogerii..
ja bym się na Twoim miejscu wybrała do sklepu z dermokosmetykami, albo po poradę co do kremu nawilżającego do farmaceuty.
Pewnie w kremach, których używałaś jest jakiś składnik, który Cię uczula i tyle.
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 09:44   #14
IzaBeauty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 19
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Proponuję wizytę u kosmetologa, który dobierze odpwiednią pielęgnację. Często takie konsultacje są bezpłatne.
Bardzo ważne jest również picie 1,5-2 l wody mineralnej dziennie. Można też wspomóc się suplementami diety np.kapsułkami z kolagenem, kwasem hialuronowym i kiełkami pszenicy.
Bardzo ważna jest warstwa hydrolipidowa na skórze, która chroni przed nadmiernym odparowywaniem wody.
IzaBeauty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 14:42   #15
Weenecka
Przyczajenie
 
Avatar Weenecka
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 15
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Maseczki owocowe (bananowa jest świetna), picie dużej ilości wody (ja piję 2,5 litra dziennie) i odpowiednia suplementacja (kolagen naturalny noble medica). Nie stosuję żadnych kremów od 10 lat a moja skóra wygląda naprawdę zdrowo
Weenecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-18, 18:18   #16
201710160952
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 577
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

To co dziewczyny pisały wyżej sprawdzi się, widzę po sobie. Zwróć uwagę na toniki, hydrolaty w pielęgnacji. Może jakieś mgiełki do psikania?Spróbuj wody termalnej, Uriage jest bez osuszania, lub wody winogronowej, droga, ale ponoć dobra.
Ja przestałam używać kremów już dawno, używam codziennie serum, cera jest nawilżona,

Edytowane przez 201710160952
Czas edycji: 2014-10-18 o 18:22
201710160952 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 22:49   #17
babsik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 18
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Jeśli nie kremy to dieta. Ale ja się sama nie wypowiem kompetentnie, dlatego odsyłam np. do bloga Alina Rose Makeup Blog. Ona ma sporą wiedzę, a jakiś czas temu postanowiła ograniczyć kosmetyki i skupić się na diecie, żeby nawilżyć cerę (chyba to było dość dawno, możesz prześledzic proces w archiwum jej bloga, czytaj też komentarze do wpisów- tam jest kopalnia wiedzy)
babsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 19:37   #18
biala_czekoladka
Przyczajenie
 
Avatar biala_czekoladka
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 16
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Jeśli nie chcesz stosować niczego od zewnątrz to może coś od wewnątrz. Ponoć jedzenie 2-3 łyżek (nie pamiętam ile dokładnie) dziennie oleju lnianego dobrze nawilża nasz organizm
biala_czekoladka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 09:48   #19
Keket
Zakorzenienie
 
Avatar Keket
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 879
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Skopiuję moją wypowiedź z innego wątku. Polecam Cerkogel 10%. Zawiera mocznik i jest do skóry głowy, ale używam go do twarzy. Cudnie nawilża i nie zapycha. Czasem dodaje krople kwasu hialuronowego.
Dobry jest też pod makijaż. Od miesiąca łykam też tran, ale teho cerkogelu od ponad roku używam i nigdy nie miałam tak dobrze nawilżonej cery.
__________________


Edytowane przez Keket
Czas edycji: 2015-01-06 o 09:52
Keket jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 10:26   #20
angel1717
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 51
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

glebsze warstwy skory nie odzywisz zadnymi kremami- jedynie picie duzej ilosci wody i zdrowa dieta( wiekszosc zmian nawet ciezkich mozna zniwelowac dieta- jest to jednak trudne gdyz trzeba miec duzo czasu , pieniedzy i dobre sklepy w okolicy a przede wszystkim bardzo silna wole)
ale te zewnetrzne musisz smarowac kremami( a przynajmniej filtr)- po prostu nie znalazlas jeszcze kremu ktory Ci pasuje( szukaj az znajdziesz-najlepiej stosuj probki zeby nie kupowac zbednie kremow, pozatym patrz na sklady (i znajdz skladniki ktore Cie uczulaja , zapychaja), szukaj kremow raczej aptecznych, niz drogeryjnych
pozatym maski , peeling ,masaze-regularnie

---------- Dopisano o 11:26 ---------- Poprzedni post napisano o 11:20 ----------

dobrze tez spr czy kremy o naturalnym skladzie CI odpowiadaja(sylveco, organigue itp)

pozatym stosowanie kuracji p/tradzzikowych i szorowanie skory na dluższa mete tylko pogorszy problem
zreszta zanim takie sie rozpocznie powinno sie zrobic badania( hormony usg narzadow rodnych )
tak naprawde niewielu osobom potrzebne sa te wszystkie leki- dla wiekszosci to po prostu zamiennik zdrowego stylu zycia , szybkie i nietrwale rozwiazanie problemu
angel1717 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 06:54   #21
jokasiu
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 55
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

Moim zdaniem woda - picie dużej ilości wody na pewno pomaga! Poza tym wspomaganie się od środka ogólnie uważam że to podstawa.
jokasiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:16   #22
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Jak nawilżyć skórę twarzy bez używania kremów?

akiś czas temu odstawiłam kremy w pielęgnacji twarzy. Zupełnie, bo w moim przypadku ich regularne stosowanie kończy się prędzej czy później pogorszeniem stanu cery. A nie po to tyle się męczyłam nad doprowadzeniem buźki do porządku, żeby teraz na własne życzenie sobie życie z powrotem utrudnić. Pielęgnacja bezkremowa całkiem mi służy już od jakiegoś czasu, jednak z drugiej strony – nie oznacza to przecież, że trzeba zupełnie olać sobie nawilżanie. Inaczej pewnego pięknego dnia mogę się obudzić ze skórą zmęczoną, poszarzałą i pozmarszczkowaną. Zwłaszcza z tego powodu, że wielkimi krokami nadciąga zima, mroźne powietrze, a w biurze klimatyzacja.

Metodą prób i błędów doszłam do wniosku, że bardzo mi służą formuły beztłuszczowe w kosmetykach – np. takie serum intensywnie nawilżające z e-naturalne. Prosty skład, a sprawdzało się idealnie. Ostatnio jednak mniej mam czasu na kręcenie, dlatego tym razem postawiłam na produkt gotowy. Wypróbowałam markę eco, a mianowicie Madara, Eco Face, Deep Moisture Gel, czyli – mówiąc po ludzku – żel głęboko nawilżający do cery tłustej i mieszanej. Cena wysoka, ale akurat w sklepie Matique trafiła się przecena egzemplarzy ważnych do końca 2014 r. i za 50 ml zapłacimy 70 zł. Produkt posiada certyfikat Ecocert i nie jest testowany na zwierzętach.
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-16 12:16:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:59.