plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy! - Strona 38 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-29, 11:56   #1111
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez boo tak Pokaż wiadomość
Dostałam okres przy zmianie plastra z 2 na 3 dosyć obfity, powiedziałabym że bardzo. Nie zdejmowałam plastra ani nic, kontynuowałam to dalej teraz właśnie mija tydzień bez plastra a ja kolejny raz mam okres. Bolą mnie strasznie jajniki i nie wiem co się dzieje... Pierwszy plaster z nowego opakowania przypada w poniedziałek, miała z was może kiedyś coś takiego?? Potrzebuje troche wsparcia, wiem że nie jesteście lekarzami ale może którejś z was coś takiego się przydarzyło ?? Już na prawde nie wiem o co chodzi :<
Ja miałam tak ze dwa razy chyba jak nie więcej, tzn. krwawienie wystąpiło przy zmianie plastra z 2 na 3 i ciągnęło się tak w sumie około 2 tygodnie. Do tego tez miałam podobne bóle, ale może nie tak silne jak przy 'zwykłym okresie' (bez hormonów).
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 09:35   #1112
kas0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 223
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej. Jest jakiś sposób na swędzenie pod plastrem czy trzeba to po prostu przeczekać? Przykleiłam swój drugi plaster na górze pleców (wcześniej na pośladku) dwa dni temu i bardzo mam się ochotę podrapać pod nim, nie wiem czy wytrzymam jeszcze 5 dni Miał tak ktoś, co mogę zrobić?
kas0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 15:15   #1113
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

podrapać się delikatnie przez plaster chciałabym mieć tylko takie problemy.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-15, 23:47   #1114
kas0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 223
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
podrapać się delikatnie przez plaster chciałabym mieć tylko takie problemy.
Problem jest wbrew pozorom dosyć uciążliwy. Drapanie przez plaster w ogóle nie pomaga. Też bym chciała mieć tylko takie problemy uwierz mi.
Chodziło mi raczej o rady typu alergia- odklej, odklej przyklej gdzie indziej, odklej zrezygnuj to nie dla ciebie, nie odklejaj wytrzymaj, to normalne.
Ale chyba z dostawaniem bezcelowych i nieadekwatnych odpowiedzi na wizażu trzeba się po prostu pogodzić.
kas0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-17, 06:39   #1115
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez kas0 Pokaż wiadomość
Hej. Jest jakiś sposób na swędzenie pod plastrem czy trzeba to po prostu przeczekać? Przykleiłam swój drugi plaster na górze pleców (wcześniej na pośladku) dwa dni temu i bardzo mam się ochotę podrapać pod nim, nie wiem czy wytrzymam jeszcze 5 dni : Miał tak ktoś, co mogę zrobić?
Mnie swędzi czasem tylko przez pierwszy lub drugi dzień a potem już go nawet nie czuje. Jeśli będzie bardzo uciążliwy to widocznie twoja skóra reaguje alergicznie. mi zostają suche ślady kilka dni po bo mam AZS. Ale nawilżam I znika.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-24, 05:22   #1116
akruu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 1
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Gdzie kupię najtaniej plastry Evra w Częstochowie ?
akruu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 21:15   #1117
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: Plaster evra

Hej dziewczyny. Mam pytanie. Normalnie zmieniam plastry w środę. Jestem teraz na końcu drugiego tygodnia. Niestety w tym tygodniu jestem na wyjeździe gdzie dużo ćwiczyłam i niestety dziś pod prysznicem plaster mi się odkleil. Oczywiście od razu nakleilam nowy. I teraz sobie myślę co powinnam zrobić. Bo ogólnie rzecz biorąc to powinnam jutro ten plåster odkleic i znów nakleić nowy. W każdym razie ulotka tak mówi. Ale myślę sobie ze czy nie ma lepszego rozwiązania. Nie jestem skapa czy coś nic mi się nie stanie jeśli jutro będę go znów odklejac, bo plastry u mnie są ekstremalnie tanie wiec to nie problem. Poprostu nie lubię czasu ściągania go bo to dla mnie bardzo bolesne. Nie wiem czy mogę np. Zrobić ten tydzień krótszy i wtedy ściągnąć plåster za tydzień we wtorek. (Wtedy nastąpi zmiana dnia plastra) poprawcie mnie jeśli się mylę. Co wyście zrobiły na moim miejscu? Dzięki za podpowiedzi
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-31, 14:14   #1118
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: Plaster evra

Cytat:
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Normalnie zmieniam plastry w środę. Jestem teraz na końcu drugiego tygodnia. Niestety w tym tygodniu jestem na wyjeździe gdzie dużo ćwiczyłam i niestety dziś pod prysznicem plaster mi się odkleil. Oczywiście od razu nakleilam nowy. I teraz sobie myślę co powinnam zrobić. Bo ogólnie rzecz biorąc to powinnam jutro ten plåster odkleic i znów nakleić nowy. W każdym razie ulotka tak mówi. Ale myślę sobie ze czy nie ma lepszego rozwiązania. Nie jestem skapa czy coś nic mi się nie stanie jeśli jutro będę go znów odklejac, bo plastry u mnie są ekstremalnie tanie wiec to nie problem. Poprostu nie lubię czasu ściągania go bo to dla mnie bardzo bolesne. Nie wiem czy mogę np. Zrobić ten tydzień krótszy i wtedy ściągnąć plåster za tydzień we wtorek. (Wtedy nastąpi zmiana dnia plastra) poprawcie mnie jeśli się mylę. Co wyście zrobiły na moim miejscu? Dzięki za podpowiedzi
Ja bym zmieniła go w dzień zmiany plastra i nie kombinowała.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 20:50   #1119
gratkowska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Normalnie zmieniam plastry w środę. Jestem teraz na końcu drugiego tygodnia. Niestety w tym tygodniu jestem na wyjeździe gdzie dużo ćwiczyłam i niestety dziś pod prysznicem plaster mi się odkleil. Oczywiście od razu nakleilam nowy. I teraz sobie myślę co powinnam zrobić. Bo ogólnie rzecz biorąc to powinnam jutro ten plåster odkleic i znów nakleić nowy. W każdym razie ulotka tak mówi. Ale myślę sobie ze czy nie ma lepszego rozwiązania. Nie jestem skapa czy coś nic mi się nie stanie jeśli jutro będę go znów odklejac, bo plastry u mnie są ekstremalnie tanie wiec to nie problem. Poprostu nie lubię czasu ściągania go bo to dla mnie bardzo bolesne. Nie wiem czy mogę np. Zrobić ten tydzień krótszy i wtedy ściągnąć plåster za tydzień we wtorek. (Wtedy nastąpi zmiana dnia plastra) poprawcie mnie jeśli się mylę. Co wyście zrobiły na moim miejscu? Dzięki za podpowiedzi



Chcialam napisa dokladnie to samo, normalnie zmieniam plaster w poniedzialki. Wniedziele wieczorem podczas kapieli plaster mi odpadl, nakleilam nowy . Zostawilam go , zmienie dzien pierwszy na niedziele.Mysle ze w srodku cyklu jeden dzien nie zobi roznicy.

Edytowane przez gratkowska
Czas edycji: 2015-01-06 o 20:52
gratkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 19:35   #1120
ustyna91
Przyczajenie
 
Avatar ustyna91
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie
Wiadomości: 28
Exclamation Plastry EVRA a zatrzymywanie wody w organiźmie

Cześć dziewczyny!!! Szukałam tematów o podobnym wątku, ale nie znalazłam podobnego, więc zdecydowałam się poprosić o pomoc tutaj.

Od sierpnia (już pół roku) stosuję antykoncepcję hormonalną - plastry EVRA. Podczas wcześniejszego stosowania nie zaobserwowałam żadnych skutków ubocznych (stosowałam plastry 2 lata temu również przez ok.pół roku). Tym razem było odwrotnie. Już od pierwszego miesiąca miałam wkurzające huśtawki nastrojów (szczerze mówiąc nie wiem jak mój facet to wytrzymał), wieeeeelki apetyt - szczególnie na słodycze i nie zwracałam uwagi że dużo jem, szczególnie tych słodkości. Sporo przytyłam (ok. 10 kg), najwięcej weszło mi w brzuch, pośladki i piersi. Wzięłam się za siebie, zaczęłam ćwiczyć, odrzuciłam słodycze, staram się nie jeść kolacji, zwracam uwagę żeby nie jeść tłustego, słonego, więcej warzyw itp. Nie piję soków, raczej zieloną herbatę lub miętę (oczywiście bez cukru), lecz mimo to w ciągu dnia bardzo mało sikam. Mam wrażenie że woda zatrzymuje mi się w organizmie, cała jestem jakby spuchnięta.
Nie wiem co zrobić, stosując dalej plastry, te objawy po jakimś czasie się uspokoją? Czy definitywnie skończyć z EVRĄ ? Miała któraś z Was podobny problem?
Uda mi się zrzucić te kilogramy, które mi przybyły? Jestem zdesperowana
Pomóżcie
ustyna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:31   #1121
Issabele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 186
GG do Issabele Send a message via Skype™ to Issabele
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez gratkowska Pokaż wiadomość
Napisane przez Issabele Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Mam pytanie. Normalnie zmieniam plastry w środę. Jestem teraz na końcu drugiego tygodnia. Niestety w tym tygodniu jestem na wyjeździe gdzie dużo ćwiczyłam i niestety dziś pod prysznicem plaster mi się odkleil. Oczywiście od razu nakleilam nowy. I teraz sobie myślę co powinnam zrobić. Bo ogólnie rzecz biorąc to powinnam jutro ten plåster odkleic i znów nakleić nowy. W każdym razie ulotka tak mówi. Ale myślę sobie ze czy nie ma lepszego rozwiązania. Nie jestem skapa czy coś nic mi się nie stanie jeśli jutro będę go znów odklejac, bo plastry u mnie są ekstremalnie tanie wiec to nie problem. Poprostu nie lubię czasu ściągania go bo to dla mnie bardzo bolesne. Nie wiem czy mogę np. Zrobić ten tydzień krótszy i wtedy ściągnąć plåster za tydzień we wtorek. (Wtedy nastąpi zmiana dnia plastra) poprawcie mnie jeśli się mylę. Co wyście zrobiły na moim miejscu? Dzięki za podpowiedzi



Chcialam napisa dokladnie to samo, normalnie zmieniam plaster w poniedzialki. Wniedziele wieczorem podczas kapieli plaster mi odpadl, nakleilam nowy . Zostawilam go , zmienie dzien pierwszy na niedziele.Mysle ze w srodku cyklu jeden dzien nie zobi roznicy.
Hej. Ja zmieniłam i tak. Lepiej być pewnym niż potem się swirowac "a może jestem w ciąży bla bla bla " dla świętego spokoju.
Issabele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-08, 20:37   #1122
ustyna91
Przyczajenie
 
Avatar ustyna91
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie
Wiadomości: 28
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Dziewczyny! Czy któraś z Was przytyła podczas stosowania tych plastrów i miała uczucie jakby zatrzymanej wody w organizmie?
Czy takie objawy ustąpiły po jakimś czasie stosowania plastrów, czy podczas stosowania ciągle jest takie uczucie przybierania na wadze i rzeczywiście tycia?
__________________
ustyna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 10:05   #1123
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ustyna91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy któraś z Was przytyła podczas stosowania tych plastrów i miała uczucie jakby zatrzymanej wody w organizmie?
Czy takie objawy ustąpiły po jakimś czasie stosowania plastrów, czy podczas stosowania ciągle jest takie uczucie przybierania na wadze i rzeczywiście tycia?
ja na plastrach schudłam, 8 kg.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 12:01   #1124
Perfekcj0nistka
Zakorzenienie
 
Avatar Perfekcj0nistka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 3 080
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ustyna91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy któraś z Was przytyła podczas stosowania tych plastrów i miała uczucie jakby zatrzymanej wody w organizmie?
Czy takie objawy ustąpiły po jakimś czasie stosowania plastrów, czy podczas stosowania ciągle jest takie uczucie przybierania na wadze i rzeczywiście tycia?
Ja ani nie schudłam, ani nie przytyłam.
Perfekcj0nistka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-09, 13:21   #1125
playboykaa77
Zadomowienie
 
Avatar playboykaa77
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 458
Dot.: Plaster evra

Ja tez nie przytylam ani nie schudlam.

Pisze z telefonu moge gubic literki.
playboykaa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 15:25   #1126
201607141620
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 403
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Zatrzymanie wody tylko przy 3 plastrze, po przerwie wraca do normy.
Przytyłam 2 kg od początku stosowania (półtora roku), bardzo poprawił mi się apetyt.
201607141620 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 22:31   #1127
Dikej
Rozeznanie
 
Avatar Dikej
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Tychy (Śląskie)
Wiadomości: 601
GG do Dikej
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ustyna91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny! Czy któraś z Was przytyła podczas stosowania tych plastrów i miała uczucie jakby zatrzymanej wody w organizmie?
Czy takie objawy ustąpiły po jakimś czasie stosowania plastrów, czy podczas stosowania ciągle jest takie uczucie przybierania na wadze i rzeczywiście tycia?
Jakieś 1,5 kg w pół roku, przy 3 plastrze woda się zatrzymuje w organizmie, po zdjęciu przechodzi.
__________________
2a/F/ii

162cm wredoty

61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48-47-46,5-46 !
CEL OSIĄGNIĘTY!

talia 59cm (-15cm)
pas 68cm (-14cm)
udo 49cm (-6cm)
łydka 33cm (-4cm)
Dikej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 16:55   #1128
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej dziewczyny, mam do was pewne pytanie ale może zacznę od początku, stosowałam plastry evra przez 3 lata do lipca 2014 kiedy rozstałam się z facetem, teraz związałam się z moim nowym mężczyzna i znowu chciałam zacząć stosować plastry, dostałam receptę bez problemu ale moje miesiączki od lipca wyglądały różnie czasem same plamienia kilkudniowe, czasem nie było okresu 2 miesiące a później trwał on ponad 2 tyg, teraz po miesiącu (ost miesiączka 10 grudnia) chciałam przykleić plaster to 10 stycznia moja miesiączka nie pojawiła się, test ciążowy zrobiłam w piątek tj. 16 stycznia wyszedł negatywny okresu dalej nie było. w niedziele rano dostałam plamienia, ale nie byłam pewna czy po dniu nie przejdą.. dzisiaj do tej pory je mam ( cały dzień jak szłam do toalety były na papierze toaletowym i wymienianych wkładkach, ale nie był obfity) zastanawialam się czy to na pewno okres , ale bałam się też ze Juz zaczął się cykl a ja omine go bo nie będę pewna czy to na pewno miesiączka, zadzwoniłam do lekarza w rejestracji babka powiedziała ze jej zdaniem powinnam juz wczoraj go nakleić wiec szybko przykleilam go po rozmowie z nią, jak myślicie dobrze zrobiłam?
__________________
wymianka : https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1259580
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 08:01   #1129
boo tak
Raczkowanie
 
Avatar boo tak
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 105
Dot.: Plaster evra

Hej,mam pytanie stosuje evre już jakiś czas i wczoraj tj.poniedziałek był czas zdjęcia mojego 3plastra z opakowania a mi to zupełnie umkneło więc zrobiłam to teraz tj wtorek rano. I co dalej czy moim dniem zmiany jest wciąż poniedziałek? Czy bardzo namieszalam?
boo tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-20, 08:11   #1130
Ejrene0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 31
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cześć dziewczyny,
piszę bo może się to komuś przydać, przesuwałam ostatnio termin krwawienia, ponieważ zbiegało się w czasie z wyjazdem. Kilka dni wcześniej byłam u mojej pani ginekolog, poradziła mi abym nakleiła tylko jeden plaster z nowego opakowania i potem zrobiła tydzień przerwy. Po raz pierwszy przesuwałam krwawienie od czasu kiedy stosuję plastry (2 lata) przy czwartym plastrze nie wystąpiło żadne plamienie, a po jego zdjęciu krwawienie rozpoczęło się w ten dzień w którym zawsze występuje. Także niekoniecznie trzeba przyklejać od razu całe opakowanie.

---------- Dopisano o 09:11 ---------- Poprzedni post napisano o 09:09 ----------

Cytat:
Napisane przez boo tak Pokaż wiadomość
Hej,mam pytanie stosuje evre już jakiś czas i wczoraj tj.poniedziałek był czas zdjęcia mojego 3plastra z opakowania a mi to zupełnie umkneło więc zrobiłam to teraz tj wtorek rano. I co dalej czy moim dniem zmiany jest wciąż poniedziałek? Czy bardzo namieszalam?
Nadal pozostaje poniedziałek
Ejrene0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-20, 08:20   #1131
boo tak
Raczkowanie
 
Avatar boo tak
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 105
Dot.: Plaster evra

Dziękuję za szybką odpowiedź
boo tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 11:26   #1132
ustyna91
Przyczajenie
 
Avatar ustyna91
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie
Wiadomości: 28
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Hej ciągle zastanawiam się czy dalej stosować te plastry, nie działają one na mnie zbyt dobrze, oprócz tego, że zatrzymują wodę (to mój uporczywy problem), to nabawiłam się dzięki nadmiernej produkcji hormonów pewnej infekcji, na szczęście to nie jest grzybica, a zapalenie pochwy!!!!
Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji?
Nie wiem co robić, mam globulki dopochwowe, które mają przywrócić odpowiednią florę bakteryjną. Boję się, że przy ponownym stosowaniu tej metody, wiecie przy pełnym stosunku problem będzie się powtarzał.
Nie wiem co robić...
__________________
ustyna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 19:38   #1133
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ustyna91 Pokaż wiadomość
Hej ciągle zastanawiam się czy dalej stosować te plastry, nie działają one na mnie zbyt dobrze, oprócz tego, że zatrzymują wodę (to mój uporczywy problem), to nabawiłam się dzięki nadmiernej produkcji hormonów pewnej infekcji, na szczęście to nie jest grzybica, a zapalenie pochwy!!!!
Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji?
Nie wiem co robić, mam globulki dopochwowe, które mają przywrócić odpowiednią florę bakteryjną. Boję się, że przy ponownym stosowaniu tej metody, wiecie przy pełnym stosunku problem będzie się powtarzał.
Nie wiem co robić...
Hej wyżej pisałam o swoim problemie ale nikt mi nie odpowiada ;( jak napisałam wyżej mi i mojemu partnerowi pękła guma co oznacza że wszystko dostało się do mojej pochwy i dzisiaj również mam ten sam problem co Ty, wcześniej nie miałam takich problemów w trakcie, dlatego moim zdaniem powinnas po prostu przeczekać ten okres, pewnie początek używania plastrów? Ja sobie bardzo chwalilam wcześniej plastry dlatego myślę że warto to wyleczyć i tyle... Później powinno być dobrze jak nasze organizmy przyzwyczaja się do antykoncepcji..
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-23, 21:27   #1134
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
Hej wyżej pisałam o swoim problemie ale nikt mi nie odpowiada ;( jak napisałam wyżej mi i mojemu partnerowi pękła guma co oznacza że wszystko dostało się do mojej pochwy i dzisiaj również mam ten sam problem co Ty, wcześniej nie miałam takich problemów w trakcie, dlatego moim zdaniem powinnas po prostu przeczekać ten okres, pewnie początek używania plastrów? Ja sobie bardzo chwalilam wcześniej plastry dlatego myślę że warto to wyleczyć i tyle... Później powinno być dobrze jak nasze organizmy przyzwyczaja się do antykoncepcji..
nie złapałaś raczej takiej infekcji od plastrów
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 00:11   #1135
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
nie złapałaś raczej takiej infekcji od plastrów
A czy ja napisałam ze złapałam od plastrów? Jakbyś czytała ulotkę to napisane jest wyraźnie ze stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji wspomaga takie dolegliwości.. A uwierz mi mój partner nie ma z tym nic wspólnego..
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 09:31   #1136
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
A czy ja napisałam ze złapałam od plastrów? Jakbyś czytała ulotkę to napisane jest wyraźnie ze stosowanie jakiejkolwiek antykoncepcji wspomaga takie dolegliwości.. A uwierz mi mój partner nie ma z tym nic wspólnego..
Chyba sobie żartujesz. Nie dostałaś zapalenia od nadmiernej produkcji hormonów.
Proszę, przyczyny zapalenia pochwy:
Przyczyną pojawienia się zapalenia pochwy mogą być zakażenia:
bakteryjne
grzybicze
rzęsistkowe
wirusowe
chlamydia

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...nie_35027.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...nie_34440.html
raczej nie masz menopauzy i obniżonego poziomu estrogenów w organizmie
po prostu albo brak higieny albo partner. Tyle.
Przyczyną pojawienia się zapalenia pochwy mogą być zakażenia:
bakteryjne
grzybicze
rzęsistkowe
wirusowe
chlamydia

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowi...nie_34440.html
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:43   #1137
ustyna91
Przyczajenie
 
Avatar ustyna91
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: kujawsko-pomoskie
Wiadomości: 28
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

W moim przypadku brak higieny nie jest powodem tej infekcji, ponieważ nawet zbyt przesadnie dbam o higienę, szczególnie w tych miejscach
Nasienie zmienia ph pochwy, w skutek czego powstają bardziej sprzyjające warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Stosując środki antykoncepcyjne dostarczamy organizmowi sztucznych hormonów, a kiedy spadnie ilość pałeczek kwasu mlekowego w pochwie wzrośnie podatność na infekcje, głównie bakteryjne, grzybicze.
Dlatego decydując się na tą metodę antykoncepcji warto zaopatrzyć się w jakieś globulki dopochwowe, lub tabletki które przywrócą naturalną florę bakteryjną i które zawierają pałeczki kwasu mlekowego. Mi ginekolog przepisała kapsułki lactovaginal - są bez recepty, można o nich poczytać w internecie. Niestety jeszcze ich nie stosowałam, muszę poczekać aż skończy mi się miesiączka. Dodam jeszcze, że najpierw muszę wyleczyć stan zapalny pochwy, dostałam lek - fluomizin.
Dobrze by było aby każda dziewczyna zanim zdecyduje się podjąć antykoncepcję hormonalną zapoznała się szczegółowo z wadami i zaletami takiej metody. Ja też byłam spanikowana, ale na szczęście zrozumiałam o co chodzi stosuję plastry ok. roku. Do tej pory wszystko było w miarę tzn. takiej infekcji nie było. Zastanawiam się nad słusznością tego wyboru, tzn w większości zrobiłam to dla partnera, bo mnie za bardzo to nie rajcuje jak kończy we mnie i muszę zaraz biec do łazienki pod prysznic. Spadło mi libido i ja mam ochotę na takie sprawy raz na miesiąc :P
Dlatego chyba zrezygnuję z tej metody jak tylko wyleczę infekcję.
Pozdrawiam xxcherry90xx
__________________
ustyna91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 10:47   #1138
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez ustyna91 Pokaż wiadomość
W moim przypadku brak higieny nie jest powodem tej infekcji, ponieważ nawet zbyt przesadnie dbam o higienę, szczególnie w tych miejscach
Nasienie zmienia ph pochwy, w skutek czego powstają bardziej sprzyjające warunki do rozwoju bakterii i grzybów. Stosując środki antykoncepcyjne dostarczamy organizmowi sztucznych hormonów, a kiedy spadnie ilość pałeczek kwasu mlekowego w pochwie wzrośnie podatność na infekcje, głównie bakteryjne, grzybicze.
Dlatego decydując się na tą metodę antykoncepcji warto zaopatrzyć się w jakieś globulki dopochwowe, lub tabletki które przywrócą naturalną florę bakteryjną i które zawierają pałeczki kwasu mlekowego. Mi ginekolog przepisała kapsułki lactovaginal - są bez recepty, można o nich poczytać w internecie. Niestety jeszcze ich nie stosowałam, muszę poczekać aż skończy mi się miesiączka. Dodam jeszcze, że najpierw muszę wyleczyć stan zapalny pochwy, dostałam lek - fluomizin.
Dobrze by było aby każda dziewczyna zanim zdecyduje się podjąć antykoncepcję hormonalną zapoznała się szczegółowo z wadami i zaletami takiej metody. Ja też byłam spanikowana, ale na szczęście zrozumiałam o co chodzi stosuję plastry ok. roku. Do tej pory wszystko było w miarę tzn. takiej infekcji nie było. Zastanawiam się nad słusznością tego wyboru, tzn w większości zrobiłam to dla partnera, bo mnie za bardzo to nie rajcuje jak kończy we mnie i muszę zaraz biec do łazienki pod prysznic. Spadło mi libido i ja mam ochotę na takie sprawy raz na miesiąc :P
Dlatego chyba zrezygnuję z tej metody jak tylko wyleczę infekcję.
Pozdrawiam xxcherry90xx
no ok, skoro tak uważasz.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 12:53   #1139
xxcherry90xx
Zakorzenienie
 
Avatar xxcherry90xx
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 3 736
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
no ok, skoro tak uważasz.
Hehehe

Ustyna91 ja też później miałam takie problemy jak Ty spadek libido, do tego przybralam parę kilo, zmiany nastroju ale ogólnie samopoczucie oki i komfort dla mojego partnera, nie zrezygnowałabym dla gumek z antykoncepcji, musisz zdecydować antykoncepcja czy maluch ;p
xxcherry90xx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-24, 13:50   #1140
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: plastry antykoncepcyjne Evra - cz.2 - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez xxcherry90xx Pokaż wiadomość
Hehehe

Ustyna91 ja też później miałam takie problemy jak Ty spadek libido, do tego przybralam parę kilo, zmiany nastroju ale ogólnie samopoczucie oki i komfort dla mojego partnera, nie zrezygnowałabym dla gumek z antykoncepcji, musisz zdecydować antykoncepcja czy maluch ;p
Przepraszam, a gumki to od kiedy nie są antykoncepcją?
pffe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-05-17 07:24:16


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:06.