Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-20, 14:12   #151
domaa170998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cześć
Zastanawiam się jaką szkołę wybrać, myślałam nad Biskupiakiem , 4 LO i tech- Vetter. Co o nich myślicie? Atmosfera , nauczyciele , nauka? Interesuje mnie profil mat-geo i human. Piszcie o wszystkich tych szkołach co wiecie , ponieważ jestem ciekawa każdej . mam już mało czasu na wybranie szkoły.

Edytowane przez domaa170998
Czas edycji: 2014-04-20 o 14:17
domaa170998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 09:50   #152
jestemsobie1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Exclamation Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Hej !
W maju muszę złożyć papiery do liceum, a nie mam pojęcia, gdzie mam iść
i tutaj kilka pytań:
1. Jeśli w gimnazjum mam hiszpański, to mogę w liceum uczyć się go od podstaw, czy muszę kontynuować?
2. jaki profil Waszym zdaniem jest najbardziej przyszłościowy?
3.Myślę o mat-geo. Które lo w Lublinie polecacie? Zależy mi m.in. na wyższym poziomie, ale żeby nauczyciele dobrze uczyli, a nie olewali uczniów.
4. Co myślicie o mat-geo-wos w Staszicu ? Czy w Staszicu rzeczywiście nie da się niczego nauczyć i trzeba jechać na korkach? A może jest wśród Was uczeń ze Staszica, a może nawet z mat-geo-wos'u ?
5.jakie inne lo w Lublinie mają dobre mat-geo z j. hiszpańskim? Jakie polecacie ( PYTAM RACZEJ O TE LO Z WYŻSZYM POZIOMEM) - jaka atmosfera,jacy nauczyciele, czy jest dostep do wifi itd. :P

Z góry dziekuje i pozdrawiam

Edytowane przez jestemsobie1234
Czas edycji: 2014-04-28 o 09:56
jestemsobie1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-29, 13:08   #153
maagdaa98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 1
GG do maagdaa98
Question Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

ja zastanawiam się nad VI LO w Lublinie i nad VIII . co o nich sądzicie ?
maagdaa98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 08:52   #154
jestemsobie1234
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 2
Dot.: liceum w Lublinie

fygtrf
jestemsobie1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 13:20   #155
domaa170998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: liceum w Lublinie

Hej chciałabym żebyście mi powiedzieli tylko czy bardziej opłaca się iść do klasy mat-geo czy human? Poziom mojej nauki do tych klas jest taki sam( dobry ), tylko zastanawiam się co się bardziej opłaca żeby mieć pracę w przyszłości. I jeszcze jakie progi punktowe są do tych klas w 4 Lo?
domaa170998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-01, 13:31   #156
mia00
Zakorzenienie
 
Avatar mia00
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: L.!
Wiadomości: 7 512
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez domaa170998 Pokaż wiadomość
Hej chciałabym żebyście mi powiedzieli tylko czy bardziej opłaca się iść do klasy mat-geo czy human? Poziom mojej nauki do tych klas jest taki sam( dobry ), tylko zastanawiam się co się bardziej opłaca żeby mieć pracę w przyszłości. I jeszcze jakie progi punktowe są do tych klas w 4 Lo?
Oczywiście, że mat-geo.
__________________
Some people care too much...
I think it's called love...



2019 - 12
2020 - 9
2021 - 4
mia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-03, 16:32   #157
Sisisa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 405
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez maagdaa98 Pokaż wiadomość
ja zastanawiam się nad VI LO w Lublinie i nad VIII . co o nich sądzicie ?


Co chcesz o tych szkołach wiedzieć? Chodziłam do 6, brat chodzi do 8.
Sisisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-05-04, 07:24   #158
gramma
Zadomowienie
 
Avatar gramma
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 197
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez jestemsobie1234 Pokaż wiadomość
---------- Dopisano o 10:50 ---------- Poprzedni post napisano o 10:29 ----------

Hej !
W maju muszę złożyć papiery do liceum, a nie mam pojęcia, gdzie mam iść
i tutaj kilka pytań:
1. Jeśli w gimnazjum mam hiszpański, to mogę w liceum uczyć się go od podstaw, czy muszę kontynuować?
2. jaki profil Waszym zdaniem jest najbardziej przyszłościowy
1. Szkoła ponadgimnazjalna powinna w miarę możliwości zapewnić kontynuację języka z gimnazjum, ale nie jest narzucone odgórnie który z dwóch języków ma być kontynuowany. Może się zdarzyć tak, że hiszpańskiego nie będziesz miała w ogóle, bo szkoła zapewni kontynuację z angielskiego.

2. Chyba nie ma już czegoś takiego jak przyszłościowy profil. Ludzie z klas językowych idą z powodzeniem na medycynę, a z europejskich podbijają politechniki. Wszystko zależy od tego, ile pracy Ty sama włożysz w przygotowanie do egzaminów. A za kilka lat na własnej skórze przekonasz się, że pies z kulawą nogą nie spojrzy w CV jaki profil w liceum kończyłaś

W pozostałych kwestiach nie jestem na bieżąco, bo liceum kończyłam kilkanaście lat temu
gramma jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 13:32   #159
Hikita
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 4
liceum w Lublinie

Co sądzicie o 6 LO w Lublinie ??? Biorę pod uwagę te szkolę glownie ze wzgledu na dobry dojazd z dworca PKP (jestem spoza Lublina) . Ucze się dość dobrze ale nie chce iść do Unii czy do Zamoya(slyszalam ze trenują tam olimpijczyków i atmosfera jest przez to nie za specjalna) chodzi mi o normalna szkole gdzie panuje zdrowa atmosfera i nauczyciele sa spoko. Jeżeli nie ta to jaka ?
Hikita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 15:19   #160
Olvnia
Zadomowienie
 
Avatar Olvnia
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 1 982
Dot.: liceum w Lublinie

Cytat:
Napisane przez Hikita Pokaż wiadomość
Co sądzicie o 6 LO w Lublinie ??? Biorę pod uwagę te szkolę glownie ze wzgledu na dobry dojazd z dworca PKP (jestem spoza Lublina) . Ucze się dość dobrze ale nie chce iść do Unii czy do Zamoya(slyszalam ze trenują tam olimpijczyków i atmosfera jest przez to nie za specjalna) chodzi mi o normalna szkole gdzie panuje zdrowa atmosfera i nauczyciele sa spoko. Jeżeli nie ta to jaka ?
VI to bardzo słabiutka szkoła,jak chcesz zmarnować 3 lata to wręcz doskonała. Nie słyszałam na jej temat dobrych opinii. A atmosfera w Unii jest bardzo dobra
__________________
Everything will be okay in the end. If it's not okay, it's not the end.
The cost of not following your heart is spending the rest of your life wishing you had.
Bieganie i ćwiczenia moją nową miłością.
Książki przeczytane od 07.2014: 40
Olvnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-05, 20:46   #161
Elime
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 21
Dot.: liceum w Lublinie

Hej, sama z Lublina nie jestem, ale mam paru znajomych z 1 (Grabskiego) i są bardzo zadowoleni! Mówią, że nie myśleli, że w szkole może być tak fajnie.
Elime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-06, 16:40   #162
zdezorientowana_1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Ja równiez mam ogromny problem z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Jestem zdecydowana co do wyboru profilu biol-chem. Zastanawiem sie tylko nad szkołą. Myslę nad 3 lo im. unii lubelskiej, ale każdy mi odradza.Mówia, ze jest ciezko, ze nie mamy czasu dla siebie, ze leci sie tylko na korkach. Juz nie wiem co o tym mysleć. Jako 2 wybór zastanawiam się nad 5 lo. Czy ktos mogłby opowiedziec cos o tych szkołach? (szczegolnie o unii- chodzi mi o sposob nauczania nauczycieli jak i atmosfere, ludzi) Z góry dzięki.
zdezorientowana_1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-07, 14:15   #163
domaa170998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

Cytat:
Napisane przez zdezorientowana_1 Pokaż wiadomość
Ja równiez mam ogromny problem z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej. Jestem zdecydowana co do wyboru profilu biol-chem. Zastanawiem sie tylko nad szkołą. Myslę nad 3 lo im. unii lubelskiej, ale każdy mi odradza.Mówia, ze jest ciezko, ze nie mamy czasu dla siebie, ze leci sie tylko na korkach. Juz nie wiem co o tym mysleć. Jako 2 wybór zastanawiam się nad 5 lo. Czy ktos mogłby opowiedziec cos o tych szkołach? (szczegolnie o unii- chodzi mi o sposob nauczania nauczycieli jak i atmosfere, ludzi) Z góry dzięki.
Słyszałam że 3 Lo jest bardzo dobre, jest czas dla siebie , wcale nie trzeba brać korków , ale oczywiście trzeba się uczyć jak w każdym zresztą liceum. W 5 zaś słyszałam że jest ciężko. Osoby które tam chodzą są zadowolone 5 od jakiegoś czasu jest bardzo ,,popularna" więc może być problem z dostaniem się do klasy , ale jak będziesz miała 150 punktów to nie masz się czym przejmować
domaa170998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-19, 16:38   #164
Ewaa667
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

mam 158 pkt. Zlozylam podanie tak : unia mat fiz, 5lo mat fiz inf ang, 23lo biol chem, mat fiz . Czy z taka liczba pkt mam pewnosc ze dostane sie do 1 albo 2 ? Bo nie chce wyladowac w tym biol chem wiec bym najwyzej zamienila jego miejsce z mat fiz w 23lo. Ale jesli mi ktos napisze ze powinnam sie dostac do ktoregos z pierwszych dwoch to bym juz tak zostawila. Mam czas na decyzje do poniedzialku. I jeszcze jedno pytanie, np na stronue uni jest napisane ze punktuja ocene z jezyka nowozytnego, ale z ktorego? Bo ja mam w gimnazjum angielski(ocena 5) i niemiecki (ocena 6) wiec dla mnie kozystniejszy bylby niemiecki.
Ewaa667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 11:15   #165
domaa170998
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie?

[QUOTE=Ewaa667;46950084]mam 158 pkt. Zlozylam podanie tak : unia mat fiz, 5lo mat fiz inf ang, 23lo biol chem, mat fiz . Czy z taka liczba pkt mam pewnosc ze dostane sie do 1 albo 2 ? Bo nie chce wyladowac w tym biol chem wiec bym najwyzej zamienila jego miejsce z mat fiz w 23lo. Ale jesli mi ktos napisze ze powinnam sie dostac do ktoregos z pierwszych dwoch to bym juz tak zostawila. Mam czas na decyzje do poniedzialku. I jeszcze jedno pytanie, np na stronue uni jest napisane ze punktuja ocene z jezyka nowozytnego, ale z ktorego? Bo ja mam w gimnazjum angielski(ocena 5) i niemiecki (ocena 6) wiec dla mnie kozystniejszy bylby niemiecki.
dostaniesz się spokojnie do Unii , moja koleżanka miała właśnie 158 i dostała się do tej samej klasy . Do 5 też masz zagwarantowane miejsce

---------- Dopisano o 12:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Ewaa667 Pokaż wiadomość
mam 158 pkt. Zlozylam podanie tak : unia mat fiz, 5lo mat fiz inf ang, 23lo biol chem, mat fiz . Czy z taka liczba pkt mam pewnosc ze dostane sie do 1 albo 2 ? Bo nie chce wyladowac w tym biol chem wiec bym najwyzej zamienila jego miejsce z mat fiz w 23lo. Ale jesli mi ktos napisze ze powinnam sie dostac do ktoregos z pierwszych dwoch to bym juz tak zostawila. Mam czas na decyzje do poniedzialku. I jeszcze jedno pytanie, np na stronue uni jest napisane ze punktuja ocene z jezyka nowozytnego, ale z ktorego? Bo ja mam w gimnazjum angielski(ocena 5) i niemiecki (ocena 6) wiec dla mnie kozystniejszy bylby niemiecki.
dostaniesz się spokojnie do Unii , moja koleżanka miała właśnie 158 i dostała się do tej samej klasy . Do 5 też masz zagwarantowane miejsce
domaa170998 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-23, 19:24   #166
zajonek1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Witam. Chiałbym poznac wasze opinie na temat liceum staszica w lublinie.
zajonek1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-06, 01:13   #167
patrycja_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez zajonek1 Pokaż wiadomość
Witam. Chiałbym poznac wasze opinie na temat liceum staszica w lublinie.
Jeśli chodzi o staszica to nie warto, chyba, ze chcesz spedzić 3 lata w wyscigu szczurów, chorej atmosferze i na korepetycjach. Z tego co wiem, to tam patrzą krzywo na osoby, które są spoza Lublina
Warto wybrać 5LO - jestem w pierwszej klasie na razie, ale nie oddałabym tej szkoł za żadną inną, jak chcecie to pytajcie o wszystko, ew. 3LO, ale tam jest ciężko,ale moim zdaniem warto. Ewentualnie 23LO
patrycja_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-08, 20:23   #168
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Hm, to raczej właśnie w Staszicu atmosfera jest luźna. W przeciwieństwie do pozostałych 2/3 lubelskiej "św. Trójcy".
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-10, 11:30   #169
Ewaa667
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 3
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Osobiście polecam 3 Lo . Jak chcesz się coś więcej do wiedzieć to napisz do mnie na priv
Ewaa667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-10, 15:25   #170
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Ewaa667 Pokaż wiadomość
Osobiście polecam 3 Lo . Jak chcesz się coś więcej do wiedzieć to napisz do mnie na priv
To 3 LO, w którym cały (!) biol-chem oblał maturę z polskiego? Bo polonistka przychodzi na zajęcia i jest wiecznie tak bardzo zmęczona, że nie może prowadzić zajęć? Fajna szkoła
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 19:03   #171
patrycja_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

W 3LO 80% uczniów nie zdało próbnej matury z polskiego
Z tym, że tegoroczni maturzyści piszą nową maturę i być może to jest tym spowodowane. Sami nauczyciele nie wiedzą jak będzie wyglądać tegoroczna matura.

Edytowane przez patrycja_98
Czas edycji: 2015-01-15 o 19:25
patrycja_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 22:46   #172
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Jak to jest w ogóle możliwe?! Ja ostatecznie zrozumiem, że z matmy, ale z polaka?! No ludzie...
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 18:57   #173
ekuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

napiszcie coś o 8LO. Zaciekawiły mnie tam profile
ekuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 17:17   #174
aga369
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 5
Liceum Lublin

Które liceum w Lublinie polecacie ? chce iść na profil biologiczno- chemiczny . Myślałam o Staszicu albo o Uni . Średnia na koniec roku wyjdzie mi coś ok. 5.5 . Po egzaminach próbnych średnia wyszła mi ok.80% . Czy mam szanse dostać się ?
aga369 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 17:59   #175
sistermorphine
Rozeznanie
 
Avatar sistermorphine
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 883
Dot.: Liceum Lublin

poszukaj w necie progów z zeszłych lat. mniej więcej zobrazują Ci, jak musisz napisać testy, żeby się dostać. nie wiem zbyt wiele o liceach w Lublinie. mój były chodził do Zamoyskiego i nie znosił tej szkoły.
__________________
Dopóki mogę iść o własnych siłach,
pójdę tam, gdzie
zechcę.


sistermorphine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-08, 21:06   #176
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Liceum Lublin

Niżej jest cały długi wątek o lubelskich liceach.

Szanse na Staszica z takimi wynikami powinnaś mieć, aczkolwiek popracowałabym jeszcze trochę nad testami. Sama szkoła jest zdecydowanie fajniejszą opcją niż Unia, a już na pewno niż dwójka.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-11, 17:12   #177
xxNamelessx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

ja zastanawiam się nad 2lo i 3lo ale kompletnie nwm nic na ich temat.. wiecie może cokolwiek o tych liceach? jaka panuje atmosfera? jacy nauczyciele? czy rzeczywiście tak cisną nauczyciele? i przede wszystkim czy patrzą krzywo na ludzi spoza lublina? nie jest to jeszcze ostateczna decyzja. co do profilu chciałabym iść na biol-chem lub mat-geo. jakie szkoły o "normalnym" poziomie polecacie? najlepiej takie w których mogłabym uczyć sie j. hiszpańskiego na wybranych przeze mnie profilach (biol-chem lub mat-geo)

proszę o pomoc
xxNamelessx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-19, 20:01   #178
patrycja_98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 11
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

W 2lo, tzn Zamoyu jest hiszpański? Wiem, że w Unii (3lo) może Ci się trafić, ale to loteria. Jeżeli nie będziesz się uczyć w ramach lekcji, to możesz chodzić na tzw karciane czyli odpowiedniki kółek w gimnazjum i np zdać maturę z hiszpańskiego.
Nie wiem jak biol-chem, ale mat-geo jest najlepsze w zamoyu, ale moim zdaniem atmosfera itd - beznadziejne. Nauczyciele wymagają a nie uczą, ludzie to takie typowe lansiki. W Unii jest troche lepiej, ale masakryczny historyk i w sumie tak patrząc po znajomych, którzy tam poszli to troche w głowach im sie poprzewracało
W Unii nie patrzą krzywo na ludzi spoza Lublina, nie wiem jak w Zamoyu, ale myśle, że jeżeli będziesz fajną osóbką to nie będzie miało to jakiegokolwiek znaczenia.
patrycja_98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 18:35   #179
Verra_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 5
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Witam! Chciałabym poznać Wasze opinie na temat XXI LO (Biskupiaka), V LO i XXIII LO w Lublinie. Do której z tych szkół najbardziej warto się wybrać? Chodzi mi głównie o profil biologiczno- chemiczny
Wiem, że jest cały długi wątek o tym, ale chciałabym poznać jak najbardziej aktualne opinie

Edytowane przez Verra_
Czas edycji: 2015-02-26 o 18:45
Verra_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-26, 23:25   #180
aimer133
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 4
Dot.: Licea w Lublinie- które wybrać? które polecacie, a które odradzacie? - ZBIORCZY

Witajcie Chciałabym się dowiedzieć jakie liceum polecacie w Lublinie? Pochodzę z mniejszej miejscowości i chodzę teraz do pierwszej klasy tutaj u siebie w lo, jednak nie jestem z niego zadowolona. Nauczyciele są okropni, gnębią nas, zamiast pomagać i tłumaczyć, mała szkoła, która zebrała wszystkich, więc otoczenie nieciekawe. Miałam sporo punktów z testów gimnazjalnych natomiast nie jestem żadnym olimpijczykiem, więc Staszic odpada. Nie znam tutejszych szkół, doradźcie mi jakąś dobrą szkołę. Zależy mi na dobrym poziome, miłej atmosferze i przede wszystkim miłych nauczycielach, którzy będą chcieli coś wytłumaczyć i pomóc dla ucznia, a nie się wywyższać bądź cisnąć bez opamiętania. Jestem osobą bardzo ambitną, natomiast nie jestem w stanie się uczyć 24h/7. Nie potrafię siedzieć całymi dniami w książkach, więc szukam szkoły ciekawej, takiej w której lekcje będą interesujące. Wiadomo, że w domu trzeba się trochę pouczyć, ale chce mieć po prostu praktyczne zajęcia i szkołę w której będą projekty, jakieś dodatkowe kółka czy zajęcia pozaszkolne. Na plus będą np wykłady na aulach, bo wiem, że niektóre szkoły organizują coś takiego. Chciałabym się przepisać gdzieś do Lublina, bo wiem że mam tutaj więcej możliwości, szukam szkoły która mnie przepisze od drugiej klasy i abym ze szkoły wynosiła jak najwięcej informacji i pozytywnej energii, ponieważ nie pochodzę z Lublina i przepisałabym się więc nie znam stąd osób, dlatego chciałabym trafić do szkoły z miłą atmosferą gdzie ciepło mnie przyjmą i pomogą zaklimatyzować. Na studia chciałam iść na marketing do szkoły ekonomicznej, mianowicie SGH, drugim moim zainteresowaniem jest biologia, przez co myślałam o ciągnięciu dwóch kierunków, jeden ekonomiczny, drugi to np dietetyka czy fizjoterapia zaocznie na jakiejś szkółce prywatnej. Więc z biologii jakoś przygotuje się sama bądź z korkami, dlatego szukam jakiejś dobrej klasy ekonomicznej, czy tam biznesowej. Gdzie będę miała rozszerzoną geografię, angielski, matematykę, do tego ogolnie kolejny język na odpowiednim poziomie. Patrzyłam VI, wiem że tam jest klasa biznesowa, co uważacie? Tylko czy tam jest j.ang rozszerzony? Jak języki w tej szkole? Dobry poziom? Pamiętajcie, że chce się przepisac wiec raczej szkoly postawione wysoko w rankingu odpadają. Tak w skrócie to po prostu chce by przygotowala mnie do matury, zeby miala calkiem dobry poziom, przede wszystkim fajnych nauczycieli, sympatycznych ludzi i bardzo wazne to interesujacą ofertę edukacyjną z mozliwoscia rozwijania roznych zainteresowan i brania udziału w praktycznych zajeciach. Zeby w szkole coś się działo By jak najwiecej wyniesc ze szkoly, a nie jak na obecna chwile mam, siedziec w szkole pół dnia i po powrocie jeszcze raz w domu to przerabiać.

Ale się rozpisałam :p
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź
aimer133 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-07-14 08:08:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:30.