Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-17, 22:06   #1561
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez nnatalkaa89 Pokaż wiadomość

Orto zdejmowała mi zamek na jedynce, bo musiała przekleić go trochę wyżej. I myślałam, że padnę z bólu :/ już mnie przeraża fakt zdejmowania aparatu.
kurcze tez miałam taką sytuacje i nie bolało ani trochę
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 06:51   #1562
olaaaa199111
Zakorzenienie
 
Avatar olaaaa199111
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 5 152
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Noszę aparat podniebienny typu Hyrax od 4 miesięcy i wczoraj pierwszy raz zaczęło mnie boleć podniebienie. Dzisiaj po przebudzeniu zauważyłam, że jest opuchnięte i dolega w jednym miejscu do aparatu. Mniej więcej tam gdzie drucik odchodzi od aparatu w stronę zębów. Czy ktoś miał taką sytuację? Iść do orto? Nie chciałabym żeby zrobiło się jakieś zapalenie czy inne paskudztwo. Dodam, że ostatnio już nie rozkręcałam aparatu.
__________________
olaaaa199111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 08:45   #1563
nnatalkaa89
Zadomowienie
 
Avatar nnatalkaa89
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 1 925
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
A jak dlugo nosilas? ja nosze od poczatku czyli jakies 1,5 miesiaca... z checia bym go sciagla, ale bardziej mi przeszkadza aparat na dolnych zebach :|
rok i 3 miesiące nosiłam

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
kurcze tez miałam taką sytuacje i nie bolało ani trochę
ale mi zmieniała na jedynce, a ona taka trochę zruszona jest i jak nacisnęła to myślałam, że padnę.
__________________

Pendulum - 30.11.2013r.-14.02.2015r.
Górny łuk - 25.10.2014r.
Dolny łuk - 17.01.2015r.
Zdjęty aparat - 09.06.2018r.
nnatalkaa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 18:49   #1564
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez KawaMarcepanowa Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeszcze raz ja z prośbą o radę...
pisałam o tym, że moja płytka retencyjna na górze jest za luźna, w dodatku nie wiem jakim cudem, ale wepchnęła mi odrobinę dwójkę z jednej strony do tyłu. Próbowałam dziś się do orto dostać, okazało się, że wyszła, a następnym razem mogę iść dopiero w przyszłym tyg i teraz nie wiem, czy mam to nosić czy nie...
Jak nie będziesz nosiła to zęby na bank mogą sie poprzesuwać w różne storny... a z drugiej storny jeśli szyna ma Ci szkodzić... Ja bym próbowała dostać się do orto "na już", bo czekanie w takiej sytuacji nie jest dobre.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 22:14   #1565
maalinkaa90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 259
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Slyszalam ze pasty wybielające to sciema i tylko zabiegi tak naprawde przynosza efekty.. W sumie na podstawie wlasnych doświadczeń mogę potwierdzic te teorie
maalinkaa90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-18, 22:33   #1566
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez maalinkaa90 Pokaż wiadomość
Slyszalam ze pasty wybielające to sciema i tylko zabiegi tak naprawde przynosza efekty.. W sumie na podstawie wlasnych doświadczeń mogę potwierdzic te teorie
Piaskowanie zębów + colgate max white one u mnie dały mega efekty. Miałam żółte zęby, a po 1,5 miesiąca juz bialutkie
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 14:58   #1567
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez maalinkaa90 Pokaż wiadomość
Slyszalam ze pasty wybielające to sciema i tylko zabiegi tak naprawde przynosza efekty.. W sumie na podstawie wlasnych doświadczeń mogę potwierdzic te teorie
Kiedyś uzywalam Denivit i po kilku dniach znajomi pytali czy wybielalam sobie zęby, także myśle ze troszku wybiela ! Teraz pojawil mi sie osad na jedynkach i dwojkach dolnych od kawy i papierosów i wlasnie dzisiaj zakupilam sobie znowu. Mam nadzieje ze i tym razem mnie nie zawiedzie ;P
__________________
30-12-2014 --- Aparacik - góra
02-02-2015 --- Aparacik - dół
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-19, 15:59   #1568
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
Kiedyś uzywalam Denivit i po kilku dniach znajomi pytali czy wybielalam sobie zęby, także myśle ze troszku wybiela ! Teraz pojawil mi sie osad na jedynkach i dwojkach dolnych od kawy i papierosów i wlasnie dzisiaj zakupilam sobie znowu. Mam nadzieje ze i tym razem mnie nie zawiedzie ;P

Ja nie mogę Denivitu używać,bo powoduje u mnie alergię na skórze wokół ust
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 19:03   #1569
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja byłam zawsze zadowolona z Blend-a-med 3D White with Pearls. U mnie wybielała świetnie. Od kiedy mam aparat nie używałam, ale chyba znowu zacznę.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-19, 21:48   #1570
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja byłam zawsze zadowolona z Blend-a-med 3D White with Pearls. U mnie wybielała świetnie. Od kiedy mam aparat nie używałam, ale chyba znowu zacznę.

Ja również ją używam raz w tyg. (Zalecił dentysta)
Zęby mam białe więc stosuje ją do tego aby zapobiegać osadowi.
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 13:07   #1571
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A mi sie zrobiły przebarwienia/osad na zebach po płukaniu płynem który zlecił chirurg po ekstrakcji... Tak myśle ze to po nim, bo nigdy w zyciu nie miałam takich przebarwien, w ogole zadnych przebarwien nie miałam, a na opakowaniu jest napsiane ze w niektorych przypadkach moze przebarwiac zeby ale jest to łatwe do usunięcia podczas polerowania u stomatolga. Tylko nie chce mi sie iść do tego usuwać skoro niedługo znów bede usuwała 8 i pewnie znów to płukanie zaleci.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 13:38   #1572
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mam pytanie.
Po ostatniej wymianie łuku (tj. 9 miesiąc leczenia) coś dziwnego zaczęło mi się robić z zębami. Czy komuś się zdarzyło, że w trakcie leczenia pojawiły się przerwy między zębami? Mam aparat bezligaturowy. Nie miałam wyrywanych zębów (ósemek nie mam). Moa wada to stłoczenie oraz zgryz otwarty. Wyciągi nosiłam od samego początku, więc zgryz jest już chyba w porządku. Górne zęby są jeszcze trochę krzywe, ale te szpary... Mam przerwę między 1 a 2 i widzę, że robi się między jedynkami. Nie wygląda to zbyt estetycznie.
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 14:43   #1573
oriane
Rozeznanie
 
Avatar oriane
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 819
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
Mam pytanie.
Po ostatniej wymianie łuku (tj. 9 miesiąc leczenia) coś dziwnego zaczęło mi się robić z zębami. Czy komuś się zdarzyło, że w trakcie leczenia pojawiły się przerwy między zębami? Mam aparat bezligaturowy. Nie miałam wyrywanych zębów (ósemek nie mam). Moa wada to stłoczenie oraz zgryz otwarty. Wyciągi nosiłam od samego początku, więc zgryz jest już chyba w porządku. Górne zęby są jeszcze trochę krzywe, ale te szpary... Mam przerwę między 1 a 2 i widzę, że robi się między jedynkami. Nie wygląda to zbyt estetycznie.


To normalny etap leczenia, nie martw się. Orto założy Ci później łańcuszek, który ściągnie zęby razem
oriane jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 14:53   #1574
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
Mam pytanie.
Po ostatniej wymianie łuku (tj. 9 miesiąc leczenia) coś dziwnego zaczęło mi się robić z zębami. Czy komuś się zdarzyło, że w trakcie leczenia pojawiły się przerwy między zębami? Mam aparat bezligaturowy. Nie miałam wyrywanych zębów (ósemek nie mam). Moa wada to stłoczenie oraz zgryz otwarty. Wyciągi nosiłam od samego początku, więc zgryz jest już chyba w porządku. Górne zęby są jeszcze trochę krzywe, ale te szpary... Mam przerwę między 1 a 2 i widzę, że robi się między jedynkami. Nie wygląda to zbyt estetycznie.

Całkowicie normalne, nie martw sie na 4znajomycj, którzy maja aparat, przerwy porobiły sie...czwórce
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 15:19   #1575
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Czyli każdego te przerwy czekają?
A w ogóle czytam o hyraxach, wyciągach, separatorach... A ja mam tylko mojego złomka, ktoś z Was też nie miał nic poza zwykłym aparatem?

PS ktoś coś na osad testował? Dziś zauważyłam, że okropny brunatny osad mam na dolnych zębach (a aparat mam tylko na górze!!!), a siódemka po prawej stronie to prawie czarna jest! Zęby myję bardzo często - w życiu czegoś takiego nie widziałam. Zeby białe a w zakamarkach żółte. Kupiłam szczoteczkę medium, jest minimalnie lepiej, ale ja chcę się tego całkiem pozbyć!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 15:22   #1576
bijoux91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 66
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Uff... uspokoiłyście mnie
Jednak wolałabym, żeby moja ortodontka była bardziej wylewna i informowała mnie co będzie się działo z moimi zębami
bijoux91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 15:41   #1577
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Mi też pojawił się ostatnio osad na dolnych zębach i to tylko z prawej strony bo lewą oszczędzałam po ekstrakcji ósemek. Nie wiem jak to teraz doczyścić .
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 16:01   #1578
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ej... mi też pojawił się tylko po prawej stronie.
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 16:15   #1579
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

podejrzana sprawa
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-20, 17:00   #1580
martinela29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny, poradźcie coś!

Aparat założyłam na górę i dół 2.02.2015. od pierwszego dnia czułam, że zamek na prawej dolnej szóstce się lekko rusza, ale myślałam, że może tak ma być.

Po około 2 tygodniach przy jedzeniu odczepił się prawie całkowicie. Pojechałam do mojego ortodonty i jego asystentka mi go przykleiła od nowa, ale już tego samego dnia zauważyłam, że ten zamek i tak nadal się rusza

na domiar złego dzisiaj przy dokładniejszej analizie aparatu zauważyłam, że na jednym zamku nie mam ligaturki założonej (są srebrne na metalowym zamku więc nie rzucało się to w oczy). Czy to możliwe, że ona mi pękła i nie zauważyłam, czy raczej asystentka zapomniała założyć po ponownym wkładaniu łuku?

Nie wiem co robić mój ortodonta przyjmuje tylko w poniedziałki w moim mieście, a w dodatku chyba tylko pierwsza awaria jest bezpłatna. Tylko czy to jest moja wina, że ten zamek nie trzyma się zęba? Inne są przymocowane tak że ani drgną, a ten w ogóle nie chce się trzymać
martinela29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 17:20   #1581
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
Mam pytanie.
Po ostatniej wymianie łuku (tj. 9 miesiąc leczenia) coś dziwnego zaczęło mi się robić z zębami. Czy komuś się zdarzyło, że w trakcie leczenia pojawiły się przerwy między zębami? Mam aparat bezligaturowy. Nie miałam wyrywanych zębów (ósemek nie mam). Moa wada to stłoczenie oraz zgryz otwarty. Wyciągi nosiłam od samego początku, więc zgryz jest już chyba w porządku. Górne zęby są jeszcze trochę krzywe, ale te szpary... Mam przerwę między 1 a 2 i widzę, że robi się między jedynkami. Nie wygląda to zbyt estetycznie.
Spoko, ja mam taką szparę między 2, a 3, że wyglądam jak szczerbata to normalne

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Czyli każdego te przerwy czekają?
A w ogóle czytam o hyraxach, wyciągach, separatorach... A ja mam tylko mojego złomka, ktoś z Was też nie miał nic poza zwykłym aparatem?
Ja jedynie miałam separatory przed założeniem, bo mam pierścienie, a tak to mam tylko i wyłącznie aparat

Cytat:
Napisane przez martinela29 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, poradźcie coś!

Aparat założyłam na górę i dół 2.02.2015. od pierwszego dnia czułam, że zamek na prawej dolnej szóstce się lekko rusza, ale myślałam, że może tak ma być.

Po około 2 tygodniach przy jedzeniu odczepił się prawie całkowicie. Pojechałam do mojego ortodonty i jego asystentka mi go przykleiła od nowa, ale już tego samego dnia zauważyłam, że ten zamek i tak nadal się rusza

na domiar złego dzisiaj przy dokładniejszej analizie aparatu zauważyłam, że na jednym zamku nie mam ligaturki założonej (są srebrne na metalowym zamku więc nie rzucało się to w oczy). Czy to możliwe, że ona mi pękła i nie zauważyłam, czy raczej asystentka zapomniała założyć po ponownym wkładaniu łuku?

Nie wiem co robić mój ortodonta przyjmuje tylko w poniedziałki w moim mieście, a w dodatku chyba tylko pierwsza awaria jest bezpłatna. Tylko czy to jest moja wina, że ten zamek nie trzyma się zęba? Inne są przymocowane tak że ani drgną, a ten w ogóle nie chce się trzymać
Skoro ten zamek już od początku nie chce Ci się trzymać zęba, to to na pewno nie Twoja wina. Co ile masz wizyty?
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 17:40   #1582
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
podejrzana sprawa
Też tak uważam 😀 a tak poważnie, to myślę, że z tej strony trudniej domyć, bo prawą ręką dziwnie trzyma się wtedy szczoteczkę ... 😉




Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość

Ja jedynie miałam separatory przed założeniem, bo mam pierścienie, a tak to mam tylko i wyłącznie aparat
Dobrze wiedzieć. Już myślałam, że jestem jakimś odosobnionym przypadkiem 😊

A czy któraś z Was miała wysuwane dolne zęby do przodu? Orto zrezygnowała z wyrywania, bo zrobiło się miejsce - z mojej perspektywy wygląda to tak, że góra jest wysunięta do przodu i jest duuża szczeczelina jak zagryzę. Mam zęba poza łukiem - jak myślicie, czekają mnie jakieś "atrakcje" - czy też tylko łuk to wszystko skoryguje?
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 18:13   #1583
martinela29
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 7
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Kaaef Pokaż wiadomość
Skoro ten zamek już od początku nie chce Ci się trzymać zęba, to to na pewno nie Twoja wina. Co ile masz wizyty?
założenie miałam 2. lutego, a następną wizytę mam umówioną dopiero na 30. marca :/
martinela29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 18:29   #1584
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A mi sie zrobiły przebarwienia/osad na zebach po płukaniu płynem który zlecił chirurg po ekstrakcji... Tak myśle ze to po nim, bo nigdy w zyciu nie miałam takich przebarwien, w ogole zadnych przebarwien nie miałam, a na opakowaniu jest napsiane ze w niektorych przypadkach moze przebarwiac zeby ale jest to łatwe do usunięcia podczas polerowania u stomatolga. Tylko nie chce mi sie iść do tego usuwać skoro niedługo znów bede usuwała 8 i pewnie znów to płukanie zaleci.

Serio? Ja sobie kupiłam taki preparat i płukałam nim buzię bo mi 8 poraniła policzek od środka. I na nim też tak jest napisane. A teraz na mojej 6 mam plamy takie jasne. Trochę się wystraszyłam czy to szkliwo nie pęka czy może nie jest to fluoroza. Najgorsze jest to ze jest to na zębie z pierścieniem. We wtorek ide do dentysty i się dowiem co to jest... Mam nadzieję, że do płyn
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 19:09   #1585
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Czyli każdego te przerwy czekają?
A w ogóle czytam o hyraxach, wyciągach, separatorach... A ja mam tylko mojego złomka, ktoś z Was też nie miał nic poza zwykłym aparatem?
Hej. Teraz mam również tylko aparat na górze, ale za dwa tygodnie będę miała zakładane separatory, gdyż czeka mnie aparat na dole i będę miała pierścienie a nie rurki jak u góry. Pewnie po założeniu dołu dostane wyciągi, bo w planie mam noszenie ich od samego początku.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 20:12   #1586
jo27anna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 146
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez martinela29 Pokaż wiadomość
założenie miałam 2. lutego, a następną wizytę mam umówioną dopiero na 30. marca :/
Ja tez mialam zalozenie 2ego lutego a kolejna wizyta 2 albo 3 marca (juz nie pamietam ;p ).. wydaje mi sie ze chyba cos Ci zle nakleili skoro drugi raz sie oderwał... mi sie oderwal ok 1,5 h po zalozeniu aparatu na dolne zeby, ale podeszlam sobie do orto i przykleil. Stweirdzil ze musialo cos na niego napierac, dlatego odlecial. Teraz juz jest ok. Moze przedzwon do orto i zapytaj?

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:11 ----------

Wie moze ktos jaka jest roznica miedzy rurkami a pierscieniami na szóstkach? I nie chodzi mi o wyglad rzecz jasna ;D na górze mam pierscienie a na dole rurki. Zalezy to od wady?
__________________
30-12-2014 --- Aparacik - góra
02-02-2015 --- Aparacik - dół

Edytowane przez jo27anna
Czas edycji: 2015-02-21 o 09:33
jo27anna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 20:23   #1587
Filifonka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 709
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez bijoux91 Pokaż wiadomość
Mam pytanie.
Po ostatniej wymianie łuku (tj. 9 miesiąc leczenia) coś dziwnego zaczęło mi się robić z zębami. Czy komuś się zdarzyło, że w trakcie leczenia pojawiły się przerwy między zębami? (...)
Mój orto nawet mnie uprzedził, że górne zęby mi się "rozjadą", po to żeby zrobić jak najwięcej miejsca na prostowanie się dolnych zębów w późniejszym etapie leczenia będzie niwelował te przerwy między zębami.

Cytat:
Napisane przez jo27anna Pokaż wiadomość
[/COLOR]Wie moze ktos jaka jest roznica miedzy rurkami a pierscieniami na szóstkach? I nie chodzi mi o wyglad rzecz jasna ;D na górze na pierscienie a na dole rurki. Zalezy to od wady?
Sama jestem ciekawa jaka jest między nimi różnica mam założone rurki na dole i górze i swojego czasu przeglądałam Internet w poszukiwaniu jakichś informacji, ale jedyne co wyczytałam to to, że pierścienie działają z większą siłą ale czy to prawda to nie wiem może któraś z Dziewczyn ma jakieś sprawdzone info w tej sprawie ?
Filifonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 20:50   #1588
Minai
Rozeznanie
 
Avatar Minai
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 732
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Serio? Ja sobie kupiłam taki preparat i płukałam nim buzię bo mi 8 poraniła policzek od środka. I na nim też tak jest napisane. A teraz na mojej 6 mam plamy takie jasne. Trochę się wystraszyłam czy to szkliwo nie pęka czy może nie jest to fluoroza. Najgorsze jest to ze jest to na zębie z pierścieniem. We wtorek ide do dentysty i się dowiem co to jest... Mam nadzieję, że do płyn
A jaki mialas plyn? Ja Chlorhelix. I te przebarwienia sa takie wlasnie mniej wiecej w kolorze tego płynu. Cale szczescie ze nie mam na gornych zebach od przodu, glównie mam na tylnych, a na przednich od wewnatrz. Tylko na jednej jedynce dolnej od przodu przy dzisle i troche widac, ale jak juz nie uzywam tego plynu to troche zmalały... Mam nadzieje ze to sie łatwo usuwa, to daj znać co Ci powiedza w gabinecie.
Minai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 22:28   #1589
roiro
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 181
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Moja wiedza jest taka: rurek nie da się przykleić jeżeli ząb od zewnętrznej strony ma wypełnienie (po plombowaniu). Tyle wiem na pewno, ale myślę, że to nie jest jedyny powód. Też mam na górze rurki, a na dole szykują się pierścienie- właśnie z powodu plomb.
roiro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-20, 22:32   #1590
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Minai Pokaż wiadomość
A jaki mialas plyn? Ja Chlorhelix. I te przebarwienia sa takie wlasnie mniej wiecej w kolorze tego płynu. Cale szczescie ze nie mam na gornych zebach od przodu, glównie mam na tylnych, a na przednich od wewnatrz. Tylko na jednej jedynce dolnej od przodu przy dzisle i troche widac, ale jak juz nie uzywam tego plynu to troche zmalały... Mam nadzieje ze to sie łatwo usuwa, to daj znać co Ci powiedza w gabinecie.

Ja mam oralflux med. No ja mam nadzieję, że to osad. Dam znać po wizycie
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:06.