Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 138 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-21, 18:18   #4111
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

U nas skora ok ale te kupki sluzowe.

Elianko oby pepti bylo ok.

My sir dzis znowu razem kapalysmy, ahhh jaka Maja zadowolona byla
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 18:20   #4112
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Nowa ja dzisiaj 1 raz 😊.Ale chyba za mało wody... I tak fajnie 😁
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 18:33   #4113
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Super, ja daja full zawsze
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 18:34   #4114
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dziewczyny przy wspólnej kąpieli polecam patent gosikk z polewaniem dzieciaczka kubeczkiem <3
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 19:05   #4115
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

dariuska89 super córcia wygląda, fajne te ciuszki

Cytat:
Napisane przez farminka Pokaż wiadomość
Bo wg kalendarza szczepień szczepionka powinna być w 6 roku życia, a moja dopiero w czerwcu kończy 5, a pielęgniarka uparla sie żeby zaszczepić ją w poniedziałek...
Nie za bardzo rozumiem tego jak pielęgniarka może zarządzać szczepienie tyle przed czasem i co ona wogóle ma do powiedzenia w tej kwestii? Ty się zgadzasz na takie wyprzedzenie kalendarza?

Ja też ostatnio wymieniłam smoczki na Lovi dynamic wersja żeglarska, bo pamiętałam że te wcześniejsze są od 0-3, młody dość szybko zaakceptował nowość w paszczy i ciągnie teraz bez problemu.

U nas napady zębowe są masakryczne ostatnio. Trochę mu pogmerałam po dziąsłach i wyczuwam w 3 miejscach coś twardego, dwa u góry, jedno na dole, ciekawe co z tego wyniknie..

Ostatnio mam z nim niezły ubaw, bo nauczył się robić dziubek i puszczać ze śliny bańki, robi to głośno i jest to mega śmieszne i zabawne, nie wiem czy robi tak bo mu to sprawia ulgę czy to po prostu jego nowa umiejętność.

Elianka kurcze a u mnie stoi Bebilon pronutra 1, nowe i nie otwarte bo udało mi się rozkręcić laktację. Chętnie bym tą puszkę komuś podarowała bo szkoda tego mleka, drogie było...

Myśmy przedwczoraj znowu jeździli po lekarzach, młody dostał w kość i po powrocie do domu ok. 18.00 dziecko dało rozebrać się ze wszystkich rzeczy i ubrać w pajacyka bez wybudzenia, potem dostał butlę na śpiocha i spał, spał, spał.. o północy znowu butla na śpiocha, o 6.00 też na lekkiego śpiocha i potem na 8.00 pojechaliśmy na rehabilitację, dziecko było radosne i uśmiechnięte jak mały skowronek, wyspał się gagatek a ja się martwiłam że będzie ciężko z rehabilitacją.

Dzisiaj byliśmy oglądać wózki, bo stwierdziłam że odsprzedam swoje 3w1 i kupię sobie spacerówkę. Mam już parę typów na oku ale chyba skończy się na wózku który nadaje się do biegania ciekawe czy kiedykolwiek wykorzystam tą opcję....
Młody został wsadzony w to ustrojstwo i chyba też mu sie podobało
Wy też macie zamiar zmienić wózki czy korzystacie z kompletów typu 2w1, 3w1?
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 19:13   #4116
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard może profutura? To dopiero drogie cholerstwo... pronutra to dodatek probiotyczny i jest w każdym bebilonie. W tych w normalnej cenie też.

Co do wózka to ja mam holenderska koelstre 2w1 gondole i spacerowke bez opcji fotelika bo nie chciałam. Zostawię ten wózek bo porządny, na pompowanych kołach i ogólnie bardzo go lubię mimo że używamy sporadycznie na zewnątrz.

Jak się zrobi ciepło to planuję kupic dodatkowo lekką spacerowke miejską na lekkich kołach i składana "na walizkę". Nie chodzę z wózkiem "w teren" i nie będę ale latem bym się chciała polansowac z wózkiem po parku Mój wybór padł na mamas & papas armadillo a jak nie znajdę używki to britax b-agile
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2015-02-21 o 19:15
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 19:17   #4117
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard ta pielęgniarka zajmuje się w przychodni kwestia szczepień. Opisywalam kiedyś w klubie sytuacje. Ja się nie zgadzam i nie weźmiemy jej w poniedziałek. Niech robi co chce...

Banki i ślina to taki etap, nowa umiejętność. Zaczelam sliniaki zakładać, bo ciągle zapluty
Podobają mi się te marynarskie smoczki. Tez się na nie czaje
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-21, 19:31   #4118
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
Dzisiaj byliśmy oglądać wózki, bo stwierdziłam że odsprzedam swoje 3w1 i kupię sobie spacerówkę. Mam już parę typów na oku ale chyba skończy się na wózku który nadaje się do biegania ciekawe czy kiedykolwiek wykorzystam tą opcję....
Młody został wsadzony w to ustrojstwo i chyba też mu sie podobało
Wy też macie zamiar zmienić wózki czy korzystacie z kompletów typu 2w1, 3w1?
Isgaard myśmy zrobili tak, że wózek 2w1 kupiliśmy używkę za 300zł (tako - dosyć ciężki ale dobry na śnieg i ciężkie tereny) ale spacerówkę już kupiliśmy nową - małą, lekką, prostą do składania. Nasz wybór padł na graco evo, no i składa się do leżenia na płasko więc tylko zrobi się cieplej i już możemy się do niego przesiąść, zwłaszcza że w gondoli się powoli nie mieści.
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 19:43   #4119
Katrina2000
Raczkowanie
 
Avatar Katrina2000
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 379
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość
dariuska89 super córcia wygląda, fajne te ciuszki


Nie za bardzo rozumiem tego jak pielęgniarka może zarządzać szczepienie tyle przed czasem i co ona wogóle ma do powiedzenia w tej kwestii? Ty się zgadzasz na takie wyprzedzenie kalendarza?

Ja też ostatnio wymieniłam smoczki na Lovi dynamic wersja żeglarska, bo pamiętałam że te wcześniejsze są od 0-3, młody dość szybko zaakceptował nowość w paszczy i ciągnie teraz bez problemu.

U nas napady zębowe są masakryczne ostatnio. Trochę mu pogmerałam po dziąsłach i wyczuwam w 3 miejscach coś twardego, dwa u góry, jedno na dole, ciekawe co z tego wyniknie..

Ostatnio mam z nim niezły ubaw, bo nauczył się robić dziubek i puszczać ze śliny bańki, robi to głośno i jest to mega śmieszne i zabawne, nie wiem czy robi tak bo mu to sprawia ulgę czy to po prostu jego nowa umiejętność.

Elianka kurcze a u mnie stoi Bebilon pronutra 1, nowe i nie otwarte bo udało mi się rozkręcić laktację. Chętnie bym tą puszkę komuś podarowała bo szkoda tego mleka, drogie było...

Myśmy przedwczoraj znowu jeździli po lekarzach, młody dostał w kość i po powrocie do domu ok. 18.00 dziecko dało rozebrać się ze wszystkich rzeczy i ubrać w pajacyka bez wybudzenia, potem dostał butlę na śpiocha i spał, spał, spał.. o północy znowu butla na śpiocha, o 6.00 też na lekkiego śpiocha i potem na 8.00 pojechaliśmy na rehabilitację, dziecko było radosne i uśmiechnięte jak mały skowronek, wyspał się gagatek a ja się martwiłam że będzie ciężko z rehabilitacją.

Dzisiaj byliśmy oglądać wózki, bo stwierdziłam że odsprzedam swoje 3w1 i kupię sobie spacerówkę. Mam już parę typów na oku ale chyba skończy się na wózku który nadaje się do biegania ciekawe czy kiedykolwiek wykorzystam tą opcję....
Młody został wsadzony w to ustrojstwo i chyba też mu sie podobało
Wy też macie zamiar zmienić wózki czy korzystacie z kompletów typu 2w1, 3w1?
My teraz też mamy używany mutsy evo, ale tylko gondola, spacerówki nie mamy i najprawdopodobniej kupimy maclaren techno xt.

Dziś mieliśmy śmieszną sytuację rano w łóżku. Wiktorek po przebudzeniu od razu przekręcił się na brzuszek, jak jeszcze nie dawno nie cierpiał na nim leżec tak teraz uwielbia... pobawił się trochę, pogadał i zaczął szukac cyca, przybliżył się do mnie i przez koszulkę chciał ciumkac, wiec podniosłam koszulkę, rozpiełam stanik a ten leżąc na brzuszku sobie ciumkał cyca i zadowolony śmiesznie to wyglądało, jak jakieś zwierzątko przy wodopoju pojadł, od razu mu się odbiło i bawił się dalej
__________________
Już z nami jest Wikuś 04.10.2014r.
Katrina2000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 20:05   #4120
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Isgaard może profutura? To dopiero drogie cholerstwo... pronutra to dodatek probiotyczny i jest w każdym bebilonie. W tych w normalnej cenie też.

Co do wózka to ja mam holenderska koelstre 2w1 gondole i spacerowke bez opcji fotelika bo nie chciałam. Zostawię ten wózek bo porządny, na pompowanych kołach i ogólnie bardzo go lubię mimo że używamy sporadycznie na zewnątrz.

Jak się zrobi ciepło to planuję kupic dodatkowo lekką spacerowke miejską na lekkich kołach i składana "na walizkę". Nie chodzę z wózkiem "w teren" i nie będę ale latem bym się chciała polansowac z wózkiem po parku Mój wybór padł na mamas & papas armadillo a jak nie znajdę używki to britax b-agile
Sprawdziłam "z" Pronutra tam pisze, a to Bebilon 1 mleko początkowe..
no nic może ktoś w moim otoczeniu będzie miał malucha na mm.

Fajne to mamas&papas, tylko że tam są chyba plastikowe kółka?
Ja myślałam też o spacerówce ale doszłam do wniosku że jednak chcę cięższy wózek na kołach gumowych, bo taką spacerówkę-parasolkę to mi znajoma pożyczy.

kasiagkg u mnie to wogóle zatrzęsienie sprzętu, bo tez kupiłam używkę 3w1 za 600 zł, z czego nosidełko to porażka, raz użyta ze szpitala i wylądowała na szafie, gondola i spacerówka ok, ale wolę pozbyć się całości i kupić fajną spacerówkę.
Graco też oglądałam, faktycznie mała i lekka.

farminka to dobrze że nie dasz młodej szczepić, a z pielęgniarką to bym sobie zamieniła słówko na stronie
Z tym ślinieniem się i pluciem to jakaś masakra, body mokre do pępka.. hehe

Katrina2000 znajoma właśnie ma Maclarena tylko nie wiem jaki typ i ma mi pożyczyć więc będę miała 1 wózek w wersji lekkiej. Drugi chcę taki w teren, do lasu i na trudny teren.
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 20:13   #4121
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Isgaard to masz zwykły bebilon w normalnej cenie. Mm tyle kosztuje

Co do kółek- tak ma plastikowe. Mi to nie przeszkadza. Plastikowe kółka to mniejsza waga a ja mieszkam na czwartym piętrze bez windy. O ile w ogóle używam wózka to spokojnie w mieście po chodniku - za miasto i tak wybieram chuste. Wózka potrzebuje żeby latem wyjść z młodym do parku i połapać promienie słońca dlatego też odpada "parasolka" na rzecz "walizeczki" bo ją łatwiej bedzie mi znieść i wnieść mając jeszcze Cezarego na biodrze.

Swoją drogą uwielbiam oglądać wózki - wystarczy wypisać listę potrzeb a wózek sam się znajdzie, dla każdego inny i dopasowany <3
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-21, 20:37   #4122
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

My mieliśmy taki: http://dino.sklep.pl/nowy/images/woz...ini_2010_d.jpg Najlżejszy jaki udało mi się znaleźć, tani i funkcjonalny, ale zajezdzilismy go, bo uzywalismy intensywnie przez prawie 3 lata. Wozilam nim zakupy powyżej max obciążenia (super pojemny kosz) i zjezdzalam po schodach itp. W sumie nadal da się nim jeździć, tylko rama się trochę wypoziomowala i dla nas jest za niski, bo my wielkoludy Teraz wyprobuje nasz z 2w1 i wtedy zobacze czy szukać spacerowki czy ten wystarczy.
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 20:37   #4123
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Isgaard to masz zwykły bebilon w normalnej cenie. Mm tyle kosztuje

Co do kółek- tak ma plastikowe. Mi to nie przeszkadza. Plastikowe kółka to mniejsza waga a ja mieszkam na czwartym piętrze bez windy. O ile w ogóle używam wózka to spokojnie w mieście po chodniku - za miasto i tak wybieram chuste. Wózka potrzebuje żeby latem wyjść z młodym do parku i połapać promienie słońca dlatego też odpada "parasolka" na rzecz "walizeczki" bo ją łatwiej bedzie mi znieść i wnieść mając jeszcze Cezarego na biodrze.

Swoją drogą uwielbiam oglądać wózki - wystarczy wypisać listę potrzeb a wózek sam się znajdzie, dla każdego inny i dopasowany <3
Jakoś tak 27 czy 29 zł kosztowała ta puszka. Niezłe te ceny..
A propos ceny mleka, to koleżanka mi mówiła że ona jest alergikiem i leczy się na różne alergie i z uwagi na to że jej dziecko było na mm, to ona miała mleko na receptę i płaciła coś około 10 zł za puszkę..

Co do wózka to w Twoim przypadku jak najbardziej to logiczne i zasadne. Ja mieszkam w domu i nie mam problemu biegania po schodach z wózkiem, więc celuję w wózek cięższy, poza tym trochę szwendam się po lasach więc wolałabym coś bardziej dającego radę w terenie.
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 20:47   #4124
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

pepti kosztuje 35 za puszkę. Puszka starcza na 5 dni... na receptę 17 ale trzeba mieć zaświadczenie od alergologa :/ szczerze to nie wiem czy mi się chce latać do alergologa jak my już na starcie rozszerzania diety i mleka będzie szło mniej.

my się wybraliśmy do lasu z wózkiem Raz. To nie na moje nerwy. Wole zawiązać młodego w chuście i siuu na nogach w każdą dziurę i błoto. Zresztą z wózkiem w ogóle wychodzimy raz na tydzień albo rzadziej Dziś zaczęliśmy się uczyć wiązania na plecach
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.

Edytowane przez elianka
Czas edycji: 2015-02-21 o 20:51
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 20:58   #4125
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

W alergiach, AZS, chorobach metabolicznych mleka apteczne np. Bebilon pepti DHA są refundowane i z receptą właśnie tak kosztują

---------- Dopisano o 21:58 ---------- Poprzedni post napisano o 21:55 ----------

O widze, że elianka mnie ubiegla Pepti 2 kosztuje ok.10zl. Problemem są właśnie tylko te zaświadczenia od alergologa...
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 21:37   #4126
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

My dajemy ten zwykły bebilon właśnie, no niestety drogie toto. ..za 1200 g wychodzi 69 zł w Rossmanie, 53 w aptekach internetowych ale za to wysyłka dochodzi, starcza na niecałe 2 tygodnie

Spacerówki nie mamy będziemy korzystać z opcji 2w1 i nosidlo, po jakimś czasie dopiero planuje kupić

Smokusie zakupione i zaakceptowane Byliśmy dzisiaj na pierwszych dłuższych zakupach z mala, ja się obkupiłam w ciuchy bo wiosna idzie a mam jedne spodnie i to z lumpa, czas się pogodzić z faktem że raczej waga szybko nie wróci do normy
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 21:41   #4127
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Coffe jak piliśmy jeszcze zwykle mleko to NAN w kartonie kosztował 39 zl za 800 gram. Może spróbuj skoro małej służy zwykłe mleko. A między mlekami tego samego typu to prawie nie ma różnicy jak chcesz to ci wyślę karton na spróbowanie bo nam zostało.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 21:49   #4128
chmurkom
Raczkowanie
 
Avatar chmurkom
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 51
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Katrina2000 Pokaż wiadomość
My teraz też mamy używany mutsy evo, ale tylko gondola, spacerówki nie mamy i najprawdopodobniej kupimy maclaren techno xt.

Dziś mieliśmy śmieszną sytuację rano w łóżku. Wiktorek po przebudzeniu od razu przekręcił się na brzuszek, jak jeszcze nie dawno nie cierpiał na nim leżec tak teraz uwielbia... pobawił się trochę, pogadał i zaczął szukac cyca, przybliżył się do mnie i przez koszulkę chciał ciumkac, wiec podniosłam koszulkę, rozpiełam stanik a ten leżąc na brzuszku sobie ciumkał cyca i zadowolony śmiesznie to wyglądało, jak jakieś zwierzątko przy wodopoju pojadł, od razu mu się odbiło i bawił się dalej
Heh słodziak )

Ja używam 3w1 jedo fyn . Świetnie się sprawdził przy córze i nadal daje radę więc nie zmieniam

A ogólnie to jak długo planujecie dawać mm dzieciom? kiedy planujecie przejść na zwykłe mleko?

Jeszcze chciałam Was zapytać o wit D, jak nie dam jednego dnia to następnego podać podwójną dawkę?
__________________
Mam już swój kawałek nieba
chmurkom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 21:50   #4129
Isgaard
Raczkowanie
 
Avatar Isgaard
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 430
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

A któraś chce te moje mleko? Chętnie wyślę jak ktoś potrzebuje..

Elianka odnośnie mleka przypomniało mi się, że dzieciom które nie tolerują różnych mlek, podawano (kiedyś) mleko kozy? Zastanawialaś się nad tą opcją?
__________________
MAKSymalnie przeszczęśliwa
Isgaard jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-21, 21:51   #4130
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Chmurkom nie podwajaj. Nic się nie stanie jak nie podasz raz czy dwa
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-21, 22:13   #4131
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez chmurkom Pokaż wiadomość
A ogólnie to jak długo planujecie dawać mm dzieciom? kiedy planujecie przejść na zwykłe mleko?
Krowie pełne mleko jako samodzielny posiłek to w drugim roku życia dopiero. Pod koniec pierwszego roczku to zaczyna się podawać jogurty po troszku.




Cytat:
Napisane przez Isgaard Pokaż wiadomość

Elianka odnośnie mleka przypomniało mi się, że dzieciom które nie tolerują różnych mlek, podawano (kiedyś) mleko kozy? Zastanawialaś się nad tą opcją?
Na teraz to nie, ale myślę nad tym żeby dawać kozie jako "mleko następne". No bo mleka "2" są zazwyczaj dosladzane co mi nie leży wcale
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 00:50   #4132
PurBlanka
Wtajemniczenie
 
Avatar PurBlanka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2 850
GG do PurBlanka
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

a ja właśnie wróciłam z małych baletow!! Najpierw laski wpadly do mnie a później moj tata sie poświęcił i odwiozl nas na imprezę. Daaawno sie tak jie nasmialam i natanczylam. Bola mnie nogi i cyce bo wlasnie ssciagnelam 120 mlesia..
Mlody kolo polnocy zjadl 50 mm. Ciekawe kiedy sie wybudzi. Alez za nim tesknilam ! Klade sie spac bo na 12 w odwiedziny do tesciow. Uh Polecam wyjscie Mamusie
__________________
Mój największy Sukces. Oli- 23.10.14
PurBlanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 05:42   #4133
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzień dobry :-D
my po drugim karmieniu. Dziecie usnelo a ja ttroszkę ssię ogarnę.
Dzięki dziewczyny za zdrówko. Czuje ze dziś jest lepiej. Śniło mi się ze wygrałam w RMF maxx 400tys zł. O Jejku uuu. Po przebudzeniu zastanawiałam ssię na co bym wydała taką sume. Hehe

Pur. Super ze się wybawilas.
Chmurkom nie poddawaj podwójnej dawki. Nie można tak robic. Lepiej ominąć czy dać podwójnie.

Dziewczyny mmoim zdaniem mleko ubranka i wszystko inne dla dziecka powinno kosztować grosze. A oni jeszcze krocie na tym zarabiają. Kiedyś ubranka nie miały VAT/ ( czy był mały. W tej chwili nie pamiętam) i były tanie. Komu to przeszkadzało?

Dziewczyny głupie pytanie mam. Te za małedsmoczki to się wyrzuca czy zostawia dla następnego dzidziusia?

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Jak Ja uwialbiam patrzec jak moje dziecko spi. Prze prze słodki widok.

Miłej niedzieli dziewczyny!
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 06:58   #4134
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pur- ciesze się, że się dobrze bawiłaś wiem jak to dobrze robi bo sama dość często wychodzę sama - przynajmniej raz na dwa tygodnie - na kawę, na piwo, na spacer z przyjaciółka. Do dorosłego świata. Wiem, że taka niezależność to jedna z niewielu zalet mm, ale dziewczyny kp też naprawdę polecam zorganizować się i skoczyć na wagary. Bateria naładowana na kilka dni minimum


Cytat:
Napisane przez monic84 Pokaż wiadomość
Dziewczyny głupie pytanie mam. Te za małedsmoczki to się wyrzuca czy zostawia dla następnego dzidziusia?

---------- Dopisano o 06:42 ---------- Poprzedni post napisano o 06:40 ----------

Jak Ja uwialbiam patrzec jak moje dziecko spi. Prze prze słodki widok.
Używane smoczki się wyrzuca

Ja tez uwielbiam patrzeć jak Pisklę śpi, aż mi se coś robi w środku. Czasem mam ochotę go takiego śpiącego podnieść i wyściskać, ale zdrowy rozsądek (na razie) wygrywa i się powstrzymuje.


My dziś mamy w planach leniwa niedzielę. Pójdziemy sobie na spacer w trójkę (z wózkiem!), potem wyciągnę maszynę do szycia i uszyje małemu metkowca bo już czas i może spodenki bo mam już skrojone, a potem pewnie się wykapiemy razem korzystając z tatusiowej asysty
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 08:19   #4135
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pur super

Ja mam blokade przee wyjasciem w dziwna co dopiero wieczorem. Takze u nas to potrwa. Po drugie Maja nie butelkowa.

U nas dzis tez leniwie. Tata api spi po nocy w salonie,my lezymy.
Rosolek wcZoraj ugotowalam
Potem tez spacer bo slonecKo od rana.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 08:59   #4136
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

My wózek mamy 3w1 na dużych pompowanych kołach, daje rade w terenie. Mamy też spacerówkę typu parasolka, którą uwielbiam. Na spacery po naszych wzgórzach będziemy chodzić z nosidłem.

Pur fajnie, że się wieczór udał. Ja póki co mam opory przed zostawieniem młodego.


U nas noc fajna tak do 5. Potem płacz i marud, nic nie pomagało, ani pierś, ani noszenie, głaskanie, masowanie. Wkońcu padł u męża na rękach. Obudził się o 7:45 i znowu to samo. Teraz odsypia, a my nieprzytomni.
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 09:15   #4137
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pur zazdroszcze kolezanka zaproponowala mi wyjscie na dzien kobiet ale nie wiem jak to zrobic... moglabym odciagnac i sprobowac wyjsc ale co z tym mlekiem z %? odciagac na imprezie? cycki mi nie eksploduja? i musialabym raz sprobowac czy sie uda zanim wyjde a nie spod klubu na syrenie leciec
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 09:22   #4138
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Daszna bo Pola tez nie butelkowa?
Do klubu matko ja to oprocz galerii to bez Majki nigzie sie chyba nie wybiore
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 09:23   #4139
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Nowa cyckowa 😉 aczkolwiek na samym początku piła z butli bo miałam poranione brodawki i odciagalam.
Pur jak będziesz to napisz jak to zrobiłaś 😁
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-22, 09:55   #4140
gosiakk23
Rozeznanie
 
Avatar gosiakk23
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 835
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej
My dzis pobudka o 5:30 :/

Nie wiem co jest ale Juliuszek tak się wierci od kilku nocy, w zasadzie zawsze się wiercił ale bardziej nad ranem a teraz i po zaśnięciu wieczorek i w nocy .. dla mnie masakra bo jak ciągiem przępię godzinę to jest luksus... nie wiem od czego tak jest czy nadmiar wrażeń.. juz myślałam o tym czy nie ma skazy białkowej oznak z zewnątrz żadnych nie ma ale podobno skazy najwięcej siedzi w środku już sama nie wiem..
l.l
Poza tym wrazstały m/./.,;i sie paznokcie w dużych palcach u stopy.. mądra Gośka tak wycięła że zrobiły mi sie dwa zastrzały z ropą i wyrosło dzikie mieso.. ja nie wikem co juz mam zrobic boli jak cholera....
bgnbmn m/.
Cytat:
Napisane przez nowa8686 Pokaż wiadomość
My sir dzis znowu razem kapalysmy, ahhh jaka Maja zadowolona byla
Super sprawa co ?
Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
Nowa ja dzisiaj 1 raz 😊.Ale chyba za mało wody... I tak fajnie 😁
Ja uwielbiam się kąpać z Juliuszkiem, On z resztą z mama też <3
__________________
11 luty - 2 kreseczki
14 luty- bicie serduszka
3 październik- termin porodu
Chłopiec Juliusz
Pierwsza Dzidziolinka
41/40

Mój Aniołeczku
gosiakk23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:11.