wieczny bałagan w domu - Strona 109 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-24, 18:53   #3241
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez ailischia Pokaż wiadomość
Ja aktualnie zrobiłam sobie podział na dni tygodnia w każdy poszczególny dzień coś robię, np. dziś prasowanie, mycie podłóg, odkurzanie, wczoraj było pranie, porządkowanie lodówki, jutro dzień kuchni, czwartek dzień łazienki itd. weekend wolny - i wiecie co? ma to wielki sens
To ma jak najbardziej sens i funkcjonuje do momentu... az przestanie funkcjonowac . Przynajmniej u mnie. Bywa, ze jestem zdyscyplinowana i kazdego dnia cos tam zrobie wg. planu, a potem jest cykl nicnierobienia.
Na przyklad dzisiaj. Mialo byc prasowanie. Wyprasowalam 2 koszulki i... dalam sobie spokoj . Po prostu nie moglam sie zmusic, zeby kontynuowac. Strasznie bylam zmeczona i po prostu zasypialam nad deska.
I to jest wada takich systemow - ze moze pojawic sie cos niezaplanowanego i wtedy system upada. Bo jest sie zmeczonym, chorym, bo trzeba nagle wyjsc etc.

Dlatego moj "system" polega po prostu na tym, ze poswiecam te 15 min dziennie na to, co akurat jest najpilniejsze lub najbardziej mnie denerwuje. Nie na cos sztywno zaplanowanego. Zadania znajduja sie same, wedlug potrzeb. Np. jutro zapewne bedzie sprzatanie jadalni, bo patrzec na nia juz nie moge, a co bedzie pojutrze - zobaczymy.
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 19:20   #3242
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: wieczny bałagan w domu

ailischia

aaa, źle przeczytałam Twoją wypowiedź myślałam że pisałaś że sprzątałaś codziennie i nie widzisz w tym sensu

ja właśnie z racji tego iż sprzątam codziennie to prawie tego sprzątania nie mam.

i się nie wstydzę przed niespodzewanym gościem, tylko jestem dumna z tego że gdyby ktoś przyszedł, to nie pomyślałby że burdel w domu, tylko że posprzątane )) tak jak i zresztą ja na to zwracam uwagę, to są i tacy ludzie. Siostra Tż to nie wiem czy raz na rok sprząta w domu, ale taki tam wieczny syf że brzydze się przejść na bosaka. a jest to nowy dom, bo 4 lata temu wybudowali. i mi na jej miejscu byłby wstyd doprowadzić nowy dom do takiego stanu. i to nie tylko moje zdanie, tylko połowa rodziny tak uważa, więc coś w tym jest żeby zapobiec właśnie takiemu myśleniu komuś o mnie, uzależniłam się od sprzątania ( a że niestety jestem typem, któremu zależy na zdaniu innych, to jest tak nie inaczej )
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 19:27   #3243
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
ailischia



i się nie wstydzę przed niespodzewanym gościem, tylko jestem dumna z tego że gdyby ktoś przyszedł, to nie pomyślałby że burdel w domu, tylko że posprzątane )) tak jak i zresztą ja na to zwracam uwagę, to są i tacy ludzie. Siostra Tż to nie wiem czy raz na rok sprząta w domu, ale taki tam wieczny syf że brzydze się przejść na bosaka. a jest to nowy dom, bo 4 lata temu wybudowali. i mi na jej miejscu byłby wstyd doprowadzić nowy dom do takiego stanu. i to nie tylko moje zdanie, tylko połowa rodziny tak uważa, więc coś w tym jest żeby zapobiec właśnie takiemu myśleniu komuś o mnie, uzależniłam się od sprzątania ( a że niestety jestem typem, któremu zależy na zdaniu innych, to jest tak nie inaczej )
jakbym czytała o sobie i o siostrze ze szwagrem. Zalezy mi, żeby się wstydzic jak ktos do nas przychodzi, bo nienawidzialam tego uczucia jak był bałagan. Ale np. moja siostra ma istny armagedon i jej mieszkanie wyglada jak te z programów o zbieraczach a wstyd ma gdzieś schowany na dnie szafy
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-24, 19:31   #3244
ailischia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 34
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
To ma jak najbardziej sens i funkcjonuje do momentu... az przestanie funkcjonowac . Przynajmniej u mnie. Bywa, ze jestem zdyscyplinowana i kazdego dnia cos tam zrobie wg. planu, a potem jest cykl nicnierobienia.
Na przyklad dzisiaj. Mialo byc prasowanie. Wyprasowalam 2 koszulki i... dalam sobie spokoj . Po prostu nie moglam sie zmusic, zeby kontynuowac. Strasznie bylam zmeczona i po prostu zasypialam nad deska.
I to jest wada takich systemow - ze moze pojawic sie cos niezaplanowanego i wtedy system upada. Bo jest sie zmeczonym, chorym, bo trzeba nagle wyjsc etc.

Dlatego moj "system" polega po prostu na tym, ze poswiecam te 15 min dziennie na to, co akurat jest najpilniejsze lub najbardziej mnie denerwuje. Nie na cos sztywno zaplanowanego. Zadania znajduja sie same, wedlug potrzeb. Np. jutro zapewne bedzie sprzatanie jadalni, bo patrzec na nia juz nie moge, a co bedzie pojutrze - zobaczymy.

Jest kilka możliwości: zamieniasz np. dziś miało być ścieranie kurzów, odkurzanie mycie podłóg i prasowanie, ale coś mi nie idze z tym prasowaniem, więc dziś ogarnę łazienkę, bo mam jakieś natchnienie, a jutro prasowanie
Fajnie, jak idzie Ci wg. planu, ale są właśnie różne inne niezaplanowane sprawy - grunt to nie łamać systemu tylko w późniejszym terminie nadgonić i znowu wrócić do normalnego trybu
Też kiedyś sprzątałam trochę tu, trochę tam - ale nie wychodziło to jak trzeba, bo ja lubię sprzątać i u mnie wyglądało to, na zasadzie no dobra, to jeszcze to i to - i nie potrzebnie marnowałam czas, a teraz kiedy mam nowy system widzę sens i naprawdę mam mniej do sprzątania, czasem się nawet łapię na tym, że chciałabym posprzątać łazienkę pomimo iż jutro mam na nią czas, ale mówię sobie NIE i wracam do pracy (pracuję w domu więc tym bardziej czasem mam chęć zrobić jeszcze to i to, a nie to co trzeba )
ailischia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 08:11   #3245
tenebra
Zakorzenienie
 
Avatar tenebra
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 795
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Konwalia11 Pokaż wiadomość
Dlatego moj "system" polega po prostu na tym, ze poswiecam te 15 min dziennie na to, co akurat jest najpilniejsze lub najbardziej mnie denerwuje. Nie na cos sztywno zaplanowanego. Zadania znajduja sie same, wedlug potrzeb. Np. jutro zapewne bedzie sprzatanie jadalni, bo patrzec na nia juz nie moge, a co bedzie pojutrze - zobaczymy.
I takie coś ma własnie najwięcej sensu.



Swoją drogą strasznie irytuje mnie to całe "jak ci nie wstyd mieć taki bałagan", "mi by było wstyd jakby ktoś przyszedł, a bym miała pieprznik"

Mój dom, mój bałagan, nie podoba się to wara. Mi nie jest wstyd. Ci co mnie znają wiedzą, że bałaganię więc nie powinni się dziwić. Jedyne co to jak ktoś niezapowiedzianie by się zjawił to przeszłabym po mieszkaniu sprawdzić czy się jakieś majty nie walają, bo wiadomo że nikt nie chciałby tego oglądać Przez wiele lat takie poczucie wstydu mi mama wciskała. Jak ktoś do niej przychodził to zamykała mój pokój na klucz żeby czasem tam nie wlazł (tzn beze mnie w środku ). Teraz staram się to wyplenić.
Nie znoszę też takiego oceniania ludzi "ooo, jak ona może mieć taki bałagan, żona matka rodzicielka" bleeeeeeeeh. Albo "nowe mieszkanie, a od razu taki bałagan, jak oni nie dbają, jak im nie wstyd?". Normalnie
__________________
Wizażowe mądrości:
- "To była logika kompletnie nielogiczna, jakaś matematyczna"


Edytowane przez tenebra
Czas edycji: 2015-02-25 o 08:12
tenebra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 09:24   #3246
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ja jakbym systematycznie sprzątala 30 minut dziennie jakąś inną część chałupy to całe życie bym miała gdzieś bałagan. Co z tego, że poświęce pół h na łazienkę, jak w salonie dalej będzie burdel. Już nie mówiąc o tym, że nie mam na to czasu przy swoim systemie pracy. Wolę poświęcić te kilka h, spiac się i ogarnąć wszystko. Chyba, że mam lenia to robię tak jak to Konwalia napisała czyli chwilę poświęcam na najpilniejsze rzeczy.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 09:42   #3247
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
ailischia

aaa, źle przeczytałam Twoją wypowiedź myślałam że pisałaś że sprzątałaś codziennie i nie widzisz w tym sensu

ja właśnie z racji tego iż sprzątam codziennie to prawie tego sprzątania nie mam.

i się nie wstydzę przed niespodzewanym gościem, tylko jestem dumna z tego że gdyby ktoś przyszedł, to nie pomyślałby że burdel w domu, tylko że posprzątane )) tak jak i zresztą ja na to zwracam uwagę, to są i tacy ludzie. Siostra Tż to nie wiem czy raz na rok sprząta w domu, ale taki tam wieczny syf że brzydze się przejść na bosaka. a jest to nowy dom, bo 4 lata temu wybudowali. i mi na jej miejscu byłby wstyd doprowadzić nowy dom do takiego stanu. i to nie tylko moje zdanie, tylko połowa rodziny tak uważa, więc coś w tym jest żeby zapobiec właśnie takiemu myśleniu komuś o mnie, uzależniłam się od sprzątania ( a że niestety jestem typem, któremu zależy na zdaniu innych, to jest tak nie inaczej )



Mi to się jawisz jak typowa Hiacynta Bukiet z "Co ludzie powiedzą"

Ja tam wolę mieć bałagan niż się trząść, że ludzie sobie pomyślą to czy tamto.
A na miejscu siostry TZta, to bym Cię za próg domu nie wpuściła.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2015-02-25 o 09:45
cava jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 09:50   #3248
jelonki
Wtajemniczenie
 
Avatar jelonki
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: wieje chłodem
Wiadomości: 2 316
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi to się jawisz jak typowa Hiacynta Bukiet z "Co ludzie powiedzą"

Ja tam wolę mieć bałagan niż się trząść, że ludzie sobie pomyślą to czy tamto.
A na miejscu siostry TZta, to bym Cię za próg domu nie wpuściła.

Ja też, nie potrzebuję obgadywaczy
__________________
No silicone



jelonki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 09:52   #3249
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi to się jawisz jak typowa Hiacynta Bukiet z "Co ludzie powiedzą"

Ja tam wolę mieć bałagan niż się trząść, że ludzie sobie pomyślą to czy tamto.
A na miejscu siostry TZta, to bym Cię za próg domu nie wpuściła.
Cava z jednej strony masz racje, ale jak sobie pomyślę, że miałabym iść z wizytą gdzieś gdzie się mogę niechcący przykleić do podłogi czy blatu to jednak nie tego. Wizytę przetrwam , ale uważnie bym oglądała kubek w którym podano herbatę. A to przecież nie fajne dla obu stron... Jakbym zauważyła ze gość ma wątpliwości co do moich naczyń np to byłoby mi głupio. A takie coś się włącza jak trafiasz do domu gdzie panuje masakra
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 10:01   #3250
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Cava z jednej strony masz racje, ale jak sobie pomyślę, że miałabym iść z wizytą gdzieś gdzie się mogę niechcący przykleić do podłogi czy blatu to jednak nie tego. Wizytę przetrwam , ale uważnie bym oglądała kubek w którym podano herbatę. A to przecież nie fajne dla obu stron... Jakbym zauważyła ze gość ma wątpliwości co do moich naczyń np to byłoby mi głupio. A takie coś się włącza jak trafiasz do domu gdzie panuje masakra
Znam wielu bałaganiarzy.

I takiego typowego brudu, u nawet mega bałaganiarzy nie widuję.
2 razy sie spotkałam z typowym brudem - oba razy to już były mega niziny społeczne, zwykła bieda i regularna patologia.
Zwykły bałaganiarz może nie ma wylizane po katach i można się potknąć w progu, ale kubek umyje dla gościa, najwyżej musi łokciem ze stołu zepchnąć jakieś graty żeby kubek było gdzie postawić.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 10:10   #3251
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: wieczny bałagan w domu

Jak jeszcze były wakacje to jakoś to wszystko działało, robiliśmy z Mężem porządki, on zajmował się łazienką a ja kuchnią - a teraz zjazdy mamy tak głupio ułożone że aż się nie chce za nic brać

Chociaż tyle dobrze że po oprysku od piątku nie ma prusaków ale teraz tak - facet powiedział że jak po tygodniu jeszcze coś zobaczę to mam w gwarancji jeszcze jeden oprysk i zastanawiam się czy nie wziąć tego oprysku bo się boję że zaraz coś wróci
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 10:48   #3252
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Znam wielu bałaganiarzy.

I takiego typowego brudu, u nawet mega bałaganiarzy nie widuję.
2 razy sie spotkałam z typowym brudem - oba razy to już były mega niziny społeczne, zwykła bieda i regularna patologia.
Zwykły bałaganiarz może nie ma wylizane po katach i można się potknąć w progu, ale kubek umyje dla gościa, najwyżej musi łokciem ze stołu zepchnąć jakieś graty żeby kubek było gdzie postawić.
Ja sama jestem balaganiara z rodzaju tych co czasem choduja stosy przedmiotów z tym ze nie mam ich non stop, bo staram się ogarniać. Za to mam ciotkę która jest właśnie balaganiara z rodzaju tych drugich, a nie jest patologia
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 11:00   #3253
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: wieczny bałagan w domu

U mnie w bloku piwnica jest cała syfiasta, pełna pająków i jeszcze regularnie się włamują. Ja tam bym się brzydziła cokolwiek wnosić
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 11:01   #3254
Ilsa Lund
Zakorzenienie
 
Avatar Ilsa Lund
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: *miasto know-how
Wiadomości: 21 061
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
U mnie w bloku piwnica jest cała syfiasta, pełna pająków i jeszcze regularnie się włamują. Ja tam bym się brzydziła cokolwiek wnosić
U mnie jest ok bo część piwnicy wynajmuje sobie firma i dbają o resztę
__________________
13.03.2008
13.03.2013
13.09.2014

Ilsa Lund jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 11:10   #3255
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
U mnie w bloku piwnica jest cała syfiasta, pełna pająków i jeszcze regularnie się włamują. Ja tam bym się brzydziła cokolwiek wnosić
No to rzeczywiście niefajnie. U nas nowy blok, w dodatku przez piwnicę przebiega nam rura ciepłownicza więc jest ciepełko i nie ma wilgoci
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 15:46   #3256
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: wieczny bałagan w domu

Zwariowałabym przy podziale "dzisiaj robię to, jutro tamto". Sprzątam jak mam chęć i potrzebę. I ja jestem z tych co nie pójdą spać jak łazienka będzie na błysk, a w kuchni syf. Jak sprzątam to wszystko. Nie liczę jakiegoś przecierania umywalki czy kurzu bo to taka "codzienność". Tylko jak np.:myję podłogi to i na dole i na górze, a nie na przykład tylko w łazience bo "dzisiaj jest kolej na łazienkę".



Dziewczyny, chciałam się podzielić przepisem na błyszczące okna
Pół litra ciepłej wody, 4 łyżki octu, 2 łyżki soku z cytryny. Zero smug i piękny połysk. Sposób zaczerpnięty z poradnika perfekcyjnej pani domu
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 15:58   #3257
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam się podzielić przepisem na błyszczące okna
Pół litra ciepłej wody, 4 łyżki octu, 2 łyżki soku z cytryny. Zero smug i piękny połysk. Sposób zaczerpnięty z poradnika perfekcyjnej pani domu
I takie brudne od razu tym myć? Czy najpierw zmyć ten brud i potem zamiast płynu do szyb? Czy może płynem też i tym octem i cytryną potem wypolerować? Tak, wiem, jestem blondynką
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 16:06   #3258
eevciaa
Raczkowanie
 
Avatar eevciaa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Bielsko Biala- okolice
Wiadomości: 478
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Zwariowałabym przy podziale "dzisiaj robię to, jutro tamto". Sprzątam jak mam chęć i potrzebę. I ja jestem z tych co nie pójdą spać jak łazienka będzie na błysk, a w kuchni syf. Jak sprzątam to wszystko. Nie liczę jakiegoś przecierania umywalki czy kurzu bo to taka "codzienność". Tylko jak np.:myję podłogi to i na dole i na górze, a nie na przykład tylko w łazience bo "dzisiaj jest kolej na łazienkę".



Dziewczyny, chciałam się podzielić przepisem na błyszczące okna
Pół litra ciepłej wody, 4 łyżki octu, 2 łyżki soku z cytryny. Zero smug i piękny połysk. Sposób zaczerpnięty z poradnika perfekcyjnej pani domu
Ooo, musze sprobowac. Umylam kilka dni temu okna i co z tego jak slonce swieci to widze smugi i mnie trafia. Nie cierpie przez to myc szyb bo nigdy z efektu zadowolona nie jestem...
__________________
Jestem kierowcą
21.03.14- teoria zdana
02.04.14- praktyka: plac + miasto -
04.04.14- praktyka: plac + miasto +



eevciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 16:22   #3259
_Aneta
Zakorzenienie
 
Avatar _Aneta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 243
Dot.: wieczny bałagan w domu

Ostatnio mylam cilit bang szkło i tłuszcz i pierwszy raz nie miałam smug. Ale wypróbuję następnym razem tą mieszankę z octem.
__________________
Są rzeczy, których kupić nie jesteś w stanie - honor, szacunek, zaufanie.
_Aneta jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-25, 16:43   #3260
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, chciałam się podzielić przepisem na błyszczące okna
Pół litra ciepłej wody, 4 łyżki octu, 2 łyżki soku z cytryny. Zero smug i piękny połysk. Sposób zaczerpnięty z poradnika perfekcyjnej pani domu
To ja mam sposob od pani sprzataczki
Myc okna recznikami papierowymi a nie szmatkami, zero smug i polysk
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 18:16   #3261
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez giselle2504 Pokaż wiadomość
I takie brudne od razu tym myć? Czy najpierw zmyć ten brud i potem zamiast płynu do szyb? Czy może płynem też i tym octem i cytryną potem wypolerować? Tak, wiem, jestem blondynką
Ja swoje najpierw omiotłam szczotą, potem umyłam szmatką z ciepłą wodą, a potem tą mieszanką. Nawet na sucho nie zdążyłam niczym wypolerować i zero smug.
A na prawdę miałam brudne okna bo świeżo po remoncie itd. Zawsze jak myłam płynami to mnie szlak trafiał bo wychodziły smugi.


Luba
, ja myłam szmatką z mikrofibry i byłam zadowolona. Ale zazwyczaj wybierałam ręcznik papierowy. Tylko teraz wiesz, nakupiłam nowych szmat to się cieszę z samego ich używania





Tak samo baterie kranowe - przecieram wacikiem nasączonym w soku z cytryny, lśnią

Edytowane przez moooniaaaa
Czas edycji: 2015-02-25 o 18:17
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 19:17   #3262
giselle2504
Rozeznanie
 
Avatar giselle2504
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 869
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ja swoje najpierw omiotłam szczotą, potem umyłam szmatką z ciepłą wodą, a potem tą mieszanką. Nawet na sucho nie zdążyłam niczym wypolerować i zero smug.
A na prawdę miałam brudne okna bo świeżo po remoncie itd. Zawsze jak myłam płynami to mnie szlak trafiał bo wychodziły smugi.


Luba
, ja myłam szmatką z mikrofibry i byłam zadowolona. Ale zazwyczaj wybierałam ręcznik papierowy. Tylko teraz wiesz, nakupiłam nowych szmat to się cieszę z samego ich używania





Tak samo baterie kranowe - przecieram wacikiem nasączonym w soku z cytryny, lśnią
Jutro myję okna
Moje mają straszne smugi, aż wstyd. Także dzięki za sposób
__________________
"-Widzisz naszą kuchnię? Pod kuchnią wygasło. Zapomniałeś dołożyć drewna. Myślałeś, że tylko ja od tego jestem".
giselle2504 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 19:28   #3263
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez giselle2504 Pokaż wiadomość
Jutro myję okna
też poczułam się mocno zainspirowana także... od rana wiszę w oknie
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 20:45   #3264
Konwalia11
Zadomowienie
 
Avatar Konwalia11
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 238
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez tenebra Pokaż wiadomość
I takie coś ma własnie najwięcej sensu.

Swoją drogą strasznie irytuje mnie to całe "jak ci nie wstyd mieć taki bałagan", "mi by było wstyd jakby ktoś przyszedł, a bym miała pieprznik"

Mój dom, mój bałagan, nie podoba się to wara. Mi nie jest wstyd. Ci co mnie znają wiedzą, że bałaganię więc nie powinni się dziwić. Jedyne co to jak ktoś niezapowiedzianie by się zjawił to przeszłabym po mieszkaniu sprawdzić czy się jakieś majty nie walają, bo wiadomo że nikt nie chciałby tego oglądać Przez wiele lat takie poczucie wstydu mi mama wciskała. Jak ktoś do niej przychodził to zamykała mój pokój na klucz żeby czasem tam nie wlazł (tzn beze mnie w środku ). Teraz staram się to wyplenić.
Nie znoszę też takiego oceniania ludzi "ooo, jak ona może mieć taki bałagan, żona matka rodzicielka" bleeeeeeeeh. Albo "nowe mieszkanie, a od razu taki bałagan, jak oni nie dbają, jak im nie wstyd?". Normalnie

Dokladnie. Trzeba sprzatac dla siebie w pierwszej kolejnosci a nie "bo co ludzie powiedza".
W ogole uwazam pewien rodzaj chaosu i nieporzadku za absolutnie normalny i naturalny.
Ogolnie uwazam, ze trzeba rozrozniac balagan od syfu.
To, czego nienawidze, to to drugie.
Nie widze nic zlego w tym, ze jakies rzeczy sa niepoodkladane na miejsce, dom to nie muzeum, w domu sie zyje. Za to obrzydza mnie po prostu brud i smrod, kiedy cos tam plesnieje albo sie lepi, kiedy w mieszkaniu sie nie wietrzy,walaja sie resztki jedzenia, sa brudne urzadzenia sanitarne itp., itd.
Nie tyle tu chodzi o estetyke ale po prostu o higiene i zdrowie.
Dla mnie umiarkowany balagan jest jak najbardziej wybaczalny, brak czystosci juz nie.
Nigdy nie rozumialam np. takiej postawy: okna musza byc umyte ("co sasiedzi powiedza!"), za to w lodowce plesnieje cos od tygodnia ("ale przeciez tam nikt nie zaglada!").
__________________


Be the change you want to see in the world!
Konwalia11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 20:52   #3265
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
To ja mam sposob od pani sprzataczki
Myc okna recznikami papierowymi a nie szmatkami, zero smug i polysk
Lepiej zwykłymi gazetami albo ulotkami z tego takiego najzwyklejszego papieru Po ręczniku papierowym zostają kłaki
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 22:06   #3266
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi to się jawisz jak typowa Hiacynta Bukiet z "Co ludzie powiedzą"

Ja tam wolę mieć bałagan niż się trząść, że ludzie sobie pomyślą to czy tamto.
A na miejscu siostry TZta, to bym Cię za próg domu nie wpuściła.
a ja nie wolę. pozatym sprząta się dla swojego lepszego samopoczucia w swoich czterech kątach, bez siedzenia w tumanach kurzu i kichania na każdym kroku, bez przyklejania się resztek jedzenia do nóg i bez czarnych z brudu ummywalek w łazience, fuj.
cóż, chwała Bogu że nią nie jesteś i w sumie to nie płakałabym z tego powodu

---------- Dopisano o 23:06 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

Cytat:
Napisane przez jelonki Pokaż wiadomość
Ja też, nie potrzebuję obgadywaczy
smutna wiadomość - 70% osób obgaduje bałaganiarzy ale jeśli nie przyjmujesz gości to nie masz co sie martwić !
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 23:49   #3267
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: wieczny bałagan w domu

Czekolada, spojrz prosze na tytul watku. Masz zamiar "nawracac"? Krytykowac? Jaki masz cel?

Sent from my mind using the Force.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 06:46   #3268
201701121500
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 664
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
a ja nie wolę. pozatym sprząta się dla swojego lepszego samopoczucia w swoich czterech kątach, bez siedzenia w tumanach kurzu i kichania na każdym kroku, bez przyklejania się resztek jedzenia do nóg i bez czarnych z brudu ummywalek w łazience, fuj.
Sorry, ale wątpię żeby którakolwiek z nas tu miała taki bajzel jak opisujesz.



GrumpyCat zawsze mnie zastanawiało z tymi gazetami - one nie puszczają farby i nie brudzą tuszem okien? Ja to zawsze mam ręce upaćkane od samego przeglądania gazetek marketowych.
201701121500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 07:04   #3269
madziocha
Zadomowienie
 
Avatar madziocha
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 274
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez Inachis Pokaż wiadomość


GrumpyCat zawsze mnie zastanawiało z tymi gazetami - one nie puszczają farby i nie brudzą tuszem okien? Ja to zawsze mam ręce upaćkane od samego przeglądania gazetek marketowych.
To chyba chodzi o te drukowane na najzwyklejszym papierze, szarym, typowo gazetowym, nie śliskim jak większość ulotek.
Odkąd pamiętam moja mama używała gazety po umyciu okien, do polerowania. Trochę też z oszczędności, kiedyś ręczniki papierowe nie były też tak dostępne i popularne jak teraz.
Gazeta nie farbuje, zwijasz w kulkę arkusz i pucujesz
madziocha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-26, 07:20   #3270
201701121500
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 664
Dot.: wieczny bałagan w domu

Cytat:
Napisane przez madziocha Pokaż wiadomość
To chyba chodzi o te drukowane na najzwyklejszym papierze, szarym, typowo gazetowym, nie śliskim jak większość ulotek.
Odkąd pamiętam moja mama używała gazety po umyciu okien, do polerowania. Trochę też z oszczędności, kiedyś ręczniki papierowe nie były też tak dostępne i popularne jak teraz.
Gazeta nie farbuje, zwijasz w kulkę arkusz i pucujesz
No ja właśnie o tym najzwyklejszym, niektóre sklepy na takim wypuszczają gazetki (bo śliski to wiadomo). Paluchy to brudzi na stówę, ale jeśli na szybach nie zostają smugi to spoko.
201701121500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-26 09:09:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:03.