Wyrok - zbyt silna. - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-03, 14:34   #91
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Cytat:
Napisane przez JanePanzram Pokaż wiadomość
acha. No ja rozumiem, że ty patrzysz jego okiem na sprawę, więc stąd zrozumienie dla jego schematyczne i banalne jak z cosmo mądruśności, ale nie wiem, skąd pomysł, że autorka to teraz chce być jak lilijka (NIC w jej postach na to nie wskazuje). Wręcz wcale by lilijką by nie chciała być, jest to jakaś nadinterpretacja
No dla mnie owszem, jest lilją, chce partnera, chce lubego, męża, ojca dzieciom i jak to zwać inaczej, chce związku po prostu. A się zgrywa na kogoś, kto związku nie chce. To niech się może dziewczyna najpierw zdecyduje kim jest, kogo i czego chce, kogo i czego NIE CHCE, a potem konsekwentnie dąży do wyznaczonych celów. A nie sprzedaje samej sobie i otoczeniu sprzeczne komunikaty, a potem jest zdziwiona, że trafia na facetów od czapy i że jeszcze w dodatku nie jest dla nich odpowiednia.

Autorka tutaj prezentuje rozdwojenie jaźni po prostu, nic dziwnego że się pogubiła.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 14:39   #92
Gregorius_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1 848
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Cytat:
Napisane przez CarminTravel Pokaż wiadomość
Nie zgadzam się.

Tu nie chodzi o to, że nie spotykamy, tylko JAKICH spotykamy.

Ja się spotykałam z kilkoma facetami (niezależnie od wieku), gdzie schemat się powtarzał - słabi, zazwyczaj jakieś problemy emocjonalne itp.

I to mnie właśnie zastanawia - mówią "takich sobie wybieracie". Nieprawda, to oni zaczynają, spotykamy się z nimi a później zauważamy, że coś jest nie tak.
Więc ja bym postawił pytanie:
1. dlaczego tylko Ci słabi sami zaczynają ? Dlaczego Ci inni nie zaczynają ? Przecież w tym nawet logiki nie ma - słabi podchodzą, a silni nie podchodzą ? Boją się ? Wątpię.

Najprawdopodobniej szwankuje u was umiejętność oceny, wyboru danego osobnika. Z jednej strony przyciągacie specyficzne typy, a z drugiej, no jakoś nie umiecie ich odsiać.

Reasumując, polecałbym zaglądnięcie w głąb siebie. Może jakaś podróż ? Serio piszę. Może wtedy okazałoby się, że wcale nie jesteś taka silna jak Ci się wydawało, że w gruncie rzeczy jesteś tak naprawdę wrażliwą, emocjonalną kobietą, niewiele różniącą się od innych kobiet. Może TYLKO Tobie wydaje się, że jesteś silną kobietą, silniejszą od innych ? Może to wcale nie atut ? Może Twoje koleżanki sa jednakowo silne, ale jeszcze mają do tego cechy x, y, z ?
Zrzucanie winy na facetów, w niczym tu nie pomoże. To Ty wysyłasz niespójne sygnały - niby jesteś silna, a otoczenie widzi, że coś tu nie gra.

Pani sama sobie wmówiła, że koniecznie potrzebuje mega silnego faceta, bo ona taka silna. To trochę tak jak ja bym powiedział, że potrzebuję mega laski, z mega cyckami bo przecież sam jestem też tak zarąbisty, że o ja Cię Panie ... Każdy może sobie wmówić to co chce, no ale inni ludzie jednak też nas jakoś odbierają. Jeśli widzą, że to stek bzdur, stek niespójności, no to nic dziwnego, że ochotę wykazują tylko jacyś sponiewierani desperaci

Wibrator, w tym wypadku, na prezent to dość jasny przekaz. Panna dorobiła się wszystkiego więc teraz mechanicznie przyszedł czas na faceta. Tak jak kupuje się nowe buty w sklepie. Jakoś, mało który facet ma ochotę na takie uprzedmiotowienie, chyba że to uprzedmiotowienie dokonywałaby jakaś Jessica Alba

Wiesz, to tak jak ja bym się zaczął umawiać z samymi dziewczynami w tipsach, kozaczkach i potem lamentował na forum, że: "umówiłem sie z pięcioma, wszystkie głupie jak but, co zrobić ?". Do tego jeszcze bym napisał, że dzisiaj to wszystkie te kobiety to jakieś takie ... głupie są.

Rozumiem frustrację, ale no kurczę, skoro miliony kobiet normalnych, jakoś znajdują te miliony facetów normalnych, to niestety, bardzo mi przykro, ale w SOBIE (lub w środowisku w jakim żyjemy) należy poszukać określonych zachowań / problemów / przyzwyczajeń, które sprawiają, że jest tak, a nie inaczej.

Dla mnie kilka potencjalnych problemów:
1. Niespójna osobowość (zgrywanie silnej gdy w istocie jest się słabą, słabszą nawet od innych)
2. Mały dopływ świeżej krwi = Ci sami znajomi = to samo środowisko
3. Problemy w wybieraniu, selekcji, odsiewaniu łajz.

Edytowane przez Gregorius_
Czas edycji: 2015-03-03 o 14:51
Gregorius_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 14:40   #93
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Chęć bycia w związku to nie jest bycie lilijką (what?), tylko normalna całkiem i zdrowa chęć, u miażdżącej większości ludzi występująca.
Na razie wiemy jedynie tyle, że najsampierw była w relacji, którą sobie zakładała jako romans - ale jednak się panem, nie wiedzieć czemu, zauroczyła, i stąd jej smutki.
To jest rozdwojenie jaźni? Skąd te przypuszczenie? Czyli teraz każdy, kto się zaangażował, chociaż wcale tego sobie nie planował - to osoba z rozdwojeniem jaźni jest?
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:01   #94
wolny lopes
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 92
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

"jak chcesz mieć facetów na pęczki to musisz udawać głupią, faceci nie lubią zaradnych kobiet, a nie Beatka ty ciągle "ja to zrobię sama, lepiej, ja to wiem, nie chcę Twojej pomocy,"
faceci(czyt.mężczyźni) lubią zaradne,mądre i pewne siebie kobiety.
nie lubią ich chłopcy,wieczni marzyciele i zwyczajne dupy wołowe.
wolny lopes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-03, 15:16   #95
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

moim zdaniem ci Twoi koledzy probuja na sile Ci sprzedac swoje wlasne kompleksy.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 19:15   #96
kasjopeja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 295
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Czytam Was od dwóch dni..
I wiecie co... zarzuca się mi tu, że niby taka jestem silna, a naprawdę to słaba do bólu, że coś gram, udaje siłaczkę.
Kurde. Jestem silną kobieta, radzącą sobie, ale to nie wyklucza tego, że jestem wrażliwa i czasem reaguję emocjonalnie - to wcale nie musi się wykluczać. Wszak betongiem nie jestem.

Dziś spotkałam się na obiedzie z Panem, o kt. była mowa. W końcu wyrzygał przypadkiem, że Panna ma lat 24 (młodsza o 17)... Trochę mi to rozjaśniło tematy.
Poprosił mnie czy może wpisać moje dane w swojej karcie zdrowia, jako osobę pierwszego kontaktu w razie gdyby coś mu się stało (pracuje w niebezpiecznym zawodzie i muszą odnawiać takie karty co jakiś czas; nie ma rodziny). Zapytałam czemu nie wpisze Panny. Odpowiedział, że dziewczyny się zmieniają, a ja jestem jedna.
Awansowałam na Przyjaciela. Jak zawsze ;-)
I niby jest to bardzo zacne, że zawsze Oni chcą się ze mną Przyjaźnić, dzwonią w Święta, zapraszają na obiady, nawet specjalnie dla mnie gotują, zawiozą, przywiozą, cud malina. Ale na życie wybierają inne Panny. I nawet jak już te Panny sobie poznajdują to i taka nadal chcą się Przyjaźnić - mam ich klucze do domu (nie wszystkich oczywiście), opiekuja się moim psem jak wyjeżdżam, przyjeżdzają na lotnisko, doglądają w chorobie... Aktualnie takich Przyjaciół mam sztuk 11, nie każdy to były, ale każdy robił podchody. Jest nieźle - mogę na nich zawsze liczyć, to fakt, ale jakaś część mnie, może to po prostu ego, czuje się niedoceniona...
Choć ponoć przyjaźń to najwyższa forma "miłości".

Edytowane przez kasjopeja
Czas edycji: 2015-03-04 o 19:23
kasjopeja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 20:18   #97
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Cytat:
Napisane przez kasjopeja Pokaż wiadomość
Czytam Was od dwóch dni..
I wiecie co... zarzuca się mi tu, że niby taka jestem silna, a naprawdę to słaba do bólu, że coś gram, udaje siłaczkę.
Kurde. Jestem silną kobieta, radzącą sobie, ale to nie wyklucza tego, że jestem wrażliwa i czasem reaguję emocjonalnie - to wcale nie musi się wykluczać. Wszak betongiem nie jestem.

Dziś spotkałam się na obiedzie z Panem, o kt. była mowa. W końcu wyrzygał przypadkiem, że Panna ma lat 24 (młodsza o 17)... Trochę mi to rozjaśniło tematy.
Poprosił mnie czy może wpisać moje dane w swojej karcie zdrowia, jako osobę pierwszego kontaktu w razie gdyby coś mu się stało (pracuje w niebezpiecznym zawodzie i muszą odnawiać takie karty co jakiś czas; nie ma rodziny). Zapytałam czemu nie wpisze Panny. Odpowiedział, że dziewczyny się zmieniają, a ja jestem jedna.
Awansowałam na Przyjaciela. Jak zawsze ;-)
I niby jest to bardzo zacne, że zawsze Oni chcą się ze mną Przyjaźnić, dzwonią w Święta, zapraszają na obiady, nawet specjalnie dla mnie gotują, zawiozą, przywiozą, cud malina. Ale na życie wybierają inne Panny. I nawet jak już te Panny sobie poznajdują to i taka nadal chcą się Przyjaźnić - mam ich klucze do domu (nie wszystkich oczywiście), opiekuja się moim psem jak wyjeżdżam, przyjeżdzają na lotnisko, doglądają w chorobie... Aktualnie takich Przyjaciół mam sztuk 11, nie każdy to były, ale każdy robił podchody. Jest nieźle - mogę na nich zawsze liczyć, to fakt, ale jakaś część mnie, może to po prostu ego, czuje się niedoceniona...
Choć ponoć przyjaźń to najwyższa forma "miłości".
Nie zgodziłabym się na wpisanie moich danych do tej karty. Uważam, że ten gość nie ma zupełnie wyczucia. Ucielabym kontakt.
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 20:49   #98
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Cytat:
Napisane przez kasjopeja Pokaż wiadomość
Czytam Was od dwóch dni..
I wiecie co... zarzuca się mi tu, że niby taka jestem silna, a naprawdę to słaba do bólu, że coś gram, udaje siłaczkę.
Kurde. Jestem silną kobieta, radzącą sobie, ale to nie wyklucza tego, że jestem wrażliwa i czasem reaguję emocjonalnie - to wcale nie musi się wykluczać. Wszak betongiem nie jestem.
Raczej nikt z piszących nie miał na myśli, że jak się jest silnym, to nie można okazywać emocji. Chodziło o to, by być autentycznym, także w swoim przekazie kierowanym do płci przeciwnej. A Ty, Autorko, niby chcesz związku, ale kandydatom (już pomijając to, czy są odpowiedni) wysyłasz sygnały mówiące co innego.
I co, zgodzisz się na ten wpis do karty?
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 21:03   #99
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Ja w ogóle nie rozumiem czemu ty się z tym złamasem spotykasz na jakieś obiadki? Powinien był zostać odstrzelony w momencie w którym nie postawił ciebie na pierwszym miejscu.
Wybacz, ale jeśli podobnie postępowalas z poprzednimi partnerami to nic dziwnego, że nic ci nie wychodzi. Ludzie którzy nie są warci twojego zainteresowania i emocji nie powinni go otrzymywać, no sorry, ten koleś to jakoś frajer a ty dalej dążysz do tego by być obecną w jego życiu? Tak nisko się cenisz?
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 03:56   #100
gingerbre
Zakorzenienie
 
Avatar gingerbre
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 361
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Cytat:
Napisane przez liselotta Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem czemu ty się z tym złamasem spotykasz na jakieś obiadki? Powinien był zostać odstrzelony w momencie w którym nie postawił ciebie na pierwszym miejscu.
Wybacz, ale jeśli podobnie postępowalas z poprzednimi partnerami to nic dziwnego, że nic ci nie wychodzi. Ludzie którzy nie są warci twojego zainteresowania i emocji nie powinni go otrzymywać, no sorry, ten koleś to jakoś frajer a ty dalej dążysz do tego by być obecną w jego życiu? Tak nisko się cenisz?
Dokładnie. Trudno się dziwić, że ciągle Ci nie wychodzi. Skoro Tobie zależy, chcesz związku, chcesz być razem właśnie z tym człowiekiem, a on wybiera kogoś innego, to po jakiego czorta podtrzymujesz kontakt? Masochistka z Ciebie? Chcesz żeby wszyscy Cie lubili i mieli za równego kumpla? Nie ogarniam
__________________
"Terapeuta powiedział mi, że sposobem na prawdziwy wewnętrzny spokój jest kończenie tego, co się zaczęło.
Jak na razie skończyłem dwie paczki M&M’sów i czekoladowe ciasto.
Od razu czuję się lepiej."
gingerbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 14:21   #101
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-15, 22:15   #102
krolowazimy
Wtajemniczenie
 
Avatar krolowazimy
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 418
Dot.: Wyrok - zbyt silna.

Cytat:
Napisane przez kasjopeja Pokaż wiadomość
Czytam Was od dwóch dni..
I wiecie co... zarzuca się mi tu, że niby taka jestem silna, a naprawdę to słaba do bólu, że coś gram, udaje siłaczkę.
Kurde. Jestem silną kobieta, radzącą sobie, ale to nie wyklucza tego, że jestem wrażliwa i czasem reaguję emocjonalnie - to wcale nie musi się wykluczać. Wszak betongiem nie jestem.

Zacznijmy od tego, że "silna" to jakieś określenie urwane z choinki. Co Ty, na siłce bierzesz na klatę okrągłą stówkę?

Wolałabym określać samą siebie jako kompetentną, rzetelną, rzeczową i niezawodną. Może jeśli zaczniesz sama tak o sobie mówić, to i Panowie będą Cię tak postrzegać? A to już krok naprzód. Bo, tak sobie myślę, że gdybym była facetem, też nie chciałabym silnej kobity ... ale taką konkretną babkę, to czemu nie?

Cytat:
Napisane przez kasjopeja Pokaż wiadomość
Aktualnie takich Przyjaciół mam sztuk 11
Tacy kumple to największe skarby życia w pojedynkę. 11 kumpli, na których możesz liczyć! 11 kumpli, i żadnemu nie musisz prać skarpet! Toż to prawdziwe błogosławieństwo Korzystaj z tego urodzaju, dobrodziejstwa losu, a przy okazji, na spokojnie, przeanalizuj sobie, co sprawiło, że z żadnym z nich nie związałaś się na stałe? Możesz dojść do naprawdę zaskakujących wniosków
krolowazimy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-15 23:15:40


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:26.