Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI - Strona 168 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z krêconymi w³osami. Rozmawiamy o stylizacji i pielêgnacji loków. Wejd¼, podziel siê do¶wiadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-04-08, 19:26   #5011
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 4 439
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez karllii Poka¿ wiadomo¶æ
Cos ty, czy swieci slonce, lato jesien czy zima one tak samo wygladaja. Moze to byc spowodowane dorastaniem ? Zawsze jej zazdroscilam wlosow, idealna prosta tafla, a teraz co?
Haha, wlasnie chcialam jej powiedziec o wszytskim, ale nie wiem czy zalapie, mlode to jeszcze i nie wiadomo co ma w glowie
Mnie na prze³omie podstawówki/gimnazjum dopad³o co¶ podobnego, z prostej tafli w³osów zrobi³o mi siê co¶ nie do ogarniêcia, wywijaj±ce siê na wszystkie strony ¶wiata. Po odpowiedniej pielêgnacji wysz³y z tego loczki

Curly81 dziêkujê za odpowied¼

I witam siê ze wszystkimi po d³uuuuuuugiej przerwie, znowu zaczynam dbaæ o w³osy porz±dnie, bêdê zagl±daæ w miarê mo¿liwo¶ci
__________________
"Ludzie, którzy odnosz± sukcesy na tym ¶wiecie,sami szukaj± odpowiadaj±cych im okoliczno¶ci,
a je¶li nie mog± ich znale¼æ, to je tworz±."


Blog o ¿yciu w Walii z przymru¿eniem oka:
#23. Cieszê siê ze z³ej pogody i wrzucam moje motywuj±ce linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:34   #5012
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 099
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez elunka88 Poka¿ wiadomo¶æ
Myszka to co, atakowaæ je jeszcze proteinami i emolientami?
A nie oczyszczasz ich za czêsto? Mo¿esz przyatakowaæ i od¿ywiæ

Cytat:
Napisane przez karllii Poka¿ wiadomo¶æ
Cos ty, czy swieci slonce, lato jesien czy zima one tak samo wygladaja. Moze to byc spowodowane dorastaniem ? Zawsze jej zazdroscilam wlosow, idealna prosta tafla, a teraz co?
Haha, wlasnie chcialam jej powiedziec o wszytskim, ale nie wiem czy zalapie, mlode to jeszcze i nie wiadomo co ma w glowie
Mog± to byæ hormony, ja w okresie dojrzewania z ³adnych, bardzooo delikatniutkich fal dosta³am puchatego lwa na g³owie

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanko odno¶nie olei - mam olej kokosowy o takim sk³adzie:
hydrogenated coconut oil, parfum, coumarin
czy uwodorniony olej kokosowy ró¿ni siê w dzia³aniu od nieuwodornionego? Mam od¿ywkê ze zwyk³ym kokosem i ona mi ca³kiem nie¼le s³u¿y, a ten olej mam wra¿enie ¿e nie za bardzo no i nie wiem teraz o co biega. Wziê³am ten bo ma³e opakowanie i niedrogie ale chyba lepiej czysty kokos kupiæ?
Hmm, wydaje mi siê, ¿e mo¿e dzia³aæ inaczej, ni¿ taki naturalny kokosek.

Cytat:
Napisane przez solaola Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie na prze³omie podstawówki/gimnazjum dopad³o co¶ podobnego, z prostej tafli w³osów zrobi³o mi siê co¶ nie do ogarniêcia, wywijaj±ce siê na wszystkie strony ¶wiata. Po odpowiedniej pielêgnacji wysz³y z tego loczki


I witam siê ze wszystkimi po d³uuuuuuugiej przerwie, znowu zaczynam dbaæ o w³osy porz±dnie, bêdê zagl±daæ w miarê mo¿liwo¶ci
Witamy po przerwie
myszka2020 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-08, 20:45   #5013
magda1706
Zakorzenienie
 
Avatar magda1706
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: po³udniowy-wschód
Wiadomo¶ci: 27 465
GG do magda1706
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ

Dziewczyny czy wy widzicie roznice w zaleznosci od tego ile czasu trzymacie maski na w³osach?
Je¶li na mokrych trzymam od¿ywkê d³u¿ej ni¿ 15 min efekt marny - przyklap, zero uk³adania siê itd. Olej do maks 3h bo pó¼niej to samo. Na pocz±tku moglam i spaæ z olejem teraz nie daje to efektu.

Cytat:
Napisane przez Klaudenc Poka¿ wiadomo¶æ
Mam pytanko odno¶nie olei - mam olej kokosowy o takim sk³adzie:
hydrogenated coconut oil, parfum, coumarin
czy uwodorniony olej kokosowy ró¿ni siê w dzia³aniu od nieuwodornionego? Mam od¿ywkê ze zwyk³ym kokosem i ona mi ca³kiem nie¼le s³u¿y, a ten olej mam wra¿enie ¿e nie za bardzo no i nie wiem teraz o co biega. Wziê³am ten bo ma³e opakowanie i niedrogie ale chyba lepiej czysty kokos kupiæ?
Mam ten kokos w domu jeszcz. Tz uwielbia n na rêce dawalam na w³osy ale moje nie lubi± kokosu i zareagowa³y puchem. Moim zdaniem spróbuj jak siê zaxhowa na w³osach wtedy bedziez miala najlepsza recenzje

Edytowane przez magda1706
Czas edycji: 2015-04-08 o 20:46
magda1706 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-08, 21:30   #5014
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

magda - w³a¶nie moje w³osy nie s± wiarygodne bo siê za ka¿dym razem potrafi± zachowaæ inaczej i sama nie wiem... ciê¿ko mi jakikolwiek olej oceniæ. Tego u¿y³am 2 razy i jakie¶ gumowe by³y ale nie wiem czy to przez ten olej, od¿ywki u¿ywa³am te co zawsze ._.
No na rêce ¶wietny, cudowne paznokcie mam po nim *,*
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-08, 22:04   #5015
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 353
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

No to dobrze podejrzewa³am ¿e to przez dojrzewanie, sama w pewnym momencie zauwa¿y³am ¿e zaczê³o mi siê siano robiæ, tylko nie od góry tak jak jej, tylko od spodu (lepiej, bo a¿ tak siê nie rzuca³o w oczy haha )
karllii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-08, 22:07   #5016
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Myszka ostatnio oczyszczam bardzo rzadko, jak do Was do³±czy³am robilam to raz na tydzieñ,.teraz raz na 2 tygodnie albo rzadziej. Proteiny i emolienty daje co mycie i szczerze mówi±c myslalam ze w koñcu przesadze, a tu oczyszczone za bardzo
__________________
Miko³ajek
26.02.2014



Obudzi³ mnie trzepot skrzyde³
Wyjrza³am przez okno
Na parapecie zosta³o
Bia³e piórko -
Pami±tka po Tobie
Mój Anio³ku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-08, 22:33   #5017
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomo¶ci: 19 655
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Poka¿ wiadomo¶æ
Chwalilam sie ostatnio, ze w ogole nie mam puchu - tak sie nachwalilam, ze dzis wstalam z jednym wielkim puchem na lbie Zaraz im walne biovaxa do suchych niech nawilza.
Czy po plukance z siemienia da sie wyprostowac wlosy?

Sandrek: temat dobry, ale z wlosami tak naprawde jedyna opcja jest testowanie na sobie.

Dziewczyny czy wy widzicie roznice w zaleznosci od tego ile czasu trzymacie maski?
U mnie z maskami czym d³u¿ej tym lepiej. Po 10 minutach nie ma efektu. Po 4h jest tafla.

Wys³ane poprzez Sony Xperia Z2.
__________________
Ka¿dy problem da siê rozwi±zaæ, o ile ma siê odpowiednio du¿y plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapu¶ciæ w³osy?
FAQ2- dekoloryzacja, k±piel rozja¶niaj±ca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 07:41   #5018
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez karllii Poka¿ wiadomo¶æ
No to dobrze podejrzewa³am ¿e to przez dojrzewanie, sama w pewnym momencie zauwa¿y³am ¿e zaczê³o mi siê siano robiæ, tylko nie od góry tak jak jej, tylko od spodu (lepiej, bo a¿ tak siê nie rzuca³o w oczy haha )
Ja od oko³o 2 lat mam to samo (oko³o moich 17tych urodzin siê zaczê³o), z w³osami jest pogrom ale ju¿ jako¶ siê to normuje - tr±dzik mi znikn±³, g³os siê zmieni³, naczynka powoli znikaj±, bejbików te¿ mi wyros³o bo ostatnio duuu¿o wypad³o. U niektórych to bardziej burzliwie wygl±da, no ale trzeba to przej¶æ niestety.
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 08:19   #5019
zagubiona94
Raczkowanie
 
Avatar zagubiona94
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 451
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ja równie¿ witam siê po przerwie Ostatnio mia³am do nadrobienia ok. 30 stron
W³osy jak to w³osy, raz lepiej, raz gorzej, nie mam tylko czasu (i chêci) bawiæ siê z nimi ze wszystkimi maskami, olejami, odzywkami Zreszt± nadmiar im szkodzi, bo siê str±czkuj± i pusz± i o wiele ³atwiej je obci±¿yæ, co wcze¶niej mi siê nie zdarza³o, wiêc ³atwiej dla mnie, bo teraz mniej znaczy lepiej. Jakbym jeszcze tylko mia³a czas gotowaæ gluta i co mycie robiæ p³ukankê to by³oby cudownie, bo s± po niej takie miêciutkie i fajne, ale niestety, lenistwo wygrywa
__________________
"Ch³opiec ju¿ nigdy wiêcej nie p³aka³ i nigdy nie zapomnia³ tego, czego siê nauczy³: ¿e kochaæ to niszczyæ i ¿e byæ kochanym to znaczy zostaæ zniszczonym."
"Miasto Ko¶ci"
zagubiona94 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 08:26   #5020
Wizazanka5000
Zakorzenienie
 
Avatar Wizazanka5000
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomo¶ci: 6 246
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Hej dziewczeta
Ktore odzywki do wlosow balea polecacie?
Pamietam, ze myszka uzywala chyba
Bo mam okazje zamowic u kolezanki i nie wiem, ktore wybrac najchetbiej to bym wziela jakas taka dociazajaca, ewentualnie proteinowa tez by sie przydala
Wizazanka5000 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 12:29   #5021
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Witam,
tak trochê z innej beczki. Chcia³am zapytaæ czy której¶ krêconow³osej po ci±¿y i burzy hormonów z ni± zwi±zan± zmieni³y siê w³osy. Spotka³o mnie w³a¶nie co¶ takiego i nijak nie potrafiê sobie z tym poradziæ. Czy to w ogóle normalne, ¿e skrêt i potrzeby w³osów mog± siê po ci±¿y zmieniæ? Dodam jeszcze, ¿e w³osy mi strasznie wypadaj± i zaczynam siê obawiaæ, ¿e za nied³ugo nic mi z, jeszcze nie tak dawno poka¼nej fryzury, nie zostanie.
Proszê o pomoc, bo widzê, ¿e macie wiêksz± wiedzê o krêcio³kach ni¿ moja fryzjerka
Sandrinha jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 12:38   #5022
Joanku
Zadomowienie
 
Avatar Joanku
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 1 159
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ooo nie jedna tu mia³a przeboje na linii ci±¿a-w³osy.
Poczekaj chwilkê i Ci dziewczyny na pewno pomog±
__________________
07.2012 W³osowa, hormonalna apokalipsa
06.2013 Walka o lwi± grzywê.
20.12.2013 ¦wiadomie dobieram kosmetyki.
Joanku jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 12:49   #5023
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 4 439
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez myszka2020 Poka¿ wiadomo¶æ
Witamy po przerwie
Dziêkujê Czy która¶ z was przy skrêcie typu 2c/3a stosuje oszukañstwo pt. nawijanie w³osów na palec podczas schniêcia? Je¶li tylko odgniatam w³osy rêcznikiem mam bardziej fale ni¿ loki, a z takim trikiem mam korkoci±gi...Mo¿e jak w³osy bêd± znowu ¶wietnie nawil¿one to znowu bêd± korkoci±gami bez ekstra pomocy? I czym doci±¿acie w³osy? Mam teraz je takie leciutkie ¿e mam wra¿enie ¿e zaraz siê odgniot±...
__________________
"Ludzie, którzy odnosz± sukcesy na tym ¶wiecie,sami szukaj± odpowiadaj±cych im okoliczno¶ci,
a je¶li nie mog± ich znale¼æ, to je tworz±."


Blog o ¿yciu w Walii z przymru¿eniem oka:
#23. Cieszê siê ze z³ej pogody i wrzucam moje motywuj±ce linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 13:33   #5024
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,
tak trochê z innej beczki. Chcia³am zapytaæ czy której¶ krêconow³osej po ci±¿y i burzy hormonów z ni± zwi±zan± zmieni³y siê w³osy. Spotka³o mnie w³a¶nie co¶ takiego i nijak nie potrafiê sobie z tym poradziæ. Czy to w ogóle normalne, ¿e skrêt i potrzeby w³osów mog± siê po ci±¿y zmieniæ? Dodam jeszcze, ¿e w³osy mi strasznie wypadaj± i zaczynam siê obawiaæ, ¿e za nied³ugo nic mi z, jeszcze nie tak dawno poka¼nej fryzury, nie zostanie.
Proszê o pomoc, bo widzê, ¿e macie wiêksz± wiedzê o krêcio³kach ni¿ moja fryzjerka
O wypadanie siê nie ma co martwiæ bo to akurat normalne - w³osy w ci±¿y nie wypadaj± a¿ tak, za¶ po ci±¿y to co nie wypad³o zaczyna lecieæ. Potem odrastaj±, dlatego warto pielêgnowaæ w³oski ju¿ od cebulek w takim momencie by nowe ros³y jak najmocniejsze
Za¶ same hormony maj± du¿y wp³yw na w³osy, ale to w³a¶nie stricte na temat w³osów w ci±¿y niech inne zakrêcone siê wypowiedz±, które to przesz³y Akurat ju¿ nie raz o tych hormonach pisa³y¶my i wariacjach z nimi zwi±zanych, ale temat ca³y czas wraca. Z tym wypadaniem to dosæ znana sprawa.

solaola - ja skrêt mam dosæ mocny (lok, nie fala) i czasami lubiê sobie podokrêcaæ w³osy lekko na palec, s± wtedy ³adnie zdefiniowane. Ale zawsze zgodnie z kierunkiem skrêtu, maj±c d³ugie w³osy robi³am tak zn iektórymi pasmami jak zwija³am w koka bo takie pojedyncze lokasy ³adnie wygl±daj±.

Przysz³y do mnie ziaje - 2 maski, 3 od¿ywki bs i szampon. Bêdê szaleæ

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-04-09 o 13:41
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 13:50   #5025
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Ja przesz³am ci±¿ê w³osy zupe³nie inne, w ci±¿y bajka, skrêt lepszy, blask b³ysk ach i och! Po ci±¿y okropnie wypada³y, tak¿e Sandrinha w ogole siê nie martw, 13 mcy po porodzie ju¿ chyba przywyk³am. Ostatnio ciotka mi mówi ze jej teraz odrastaja ³adniejsze, a jej dzieci maj± 15 lat
__________________
Miko³ajek
26.02.2014



Obudzi³ mnie trzepot skrzyde³
Wyjrza³am przez okno
Na parapecie zosta³o
Bia³e piórko -
Pami±tka po Tobie
Mój Anio³ku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 14:09   #5026
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Trochê siê jednak martwiê, bo M³ody ma dwa lata i przynosi mi wszystkie w³osy, które znajdzie na dywanie, na pod³odze, na kanapie, w wannie i innych miejscach. Wcze¶niej nawet na to nie zwróci³am uwagi, bo przy myciu zawsze mi lecia³y. Ale teraz to ju¿ nawet ¦lubny narzeka.
Przez dwa lata hormony ju¿ siê chyba uspokoi³y...
Sandrinha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 14:18   #5027
elunka88
Zakorzenienie
 
Avatar elunka88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 13 212
GG do elunka88
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Fajny wpis jest chyba na blogu anwen kiedy sie martwiæ wypadaniem a kiedy nie koniecznej
__________________
Miko³ajek
26.02.2014



Obudzi³ mnie trzepot skrzyde³
Wyjrza³am przez okno
Na parapecie zosta³o
Bia³e piórko -
Pami±tka po Tobie
Mój Anio³ku

01.12.2012 [*]
elunka88 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 14:20   #5028
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
Trochê siê jednak martwiê, bo M³ody ma dwa lata i przynosi mi wszystkie w³osy, które znajdzie na dywanie, na pod³odze, na kanapie, w wannie i innych miejscach. Wcze¶niej nawet na to nie zwróci³am uwagi, bo przy myciu zawsze mi lecia³y. Ale teraz to ju¿ nawet ¦lubny narzeka.
Przez dwa lata hormony ju¿ siê chyba uspokoi³y...
Dwa lata to rzeczywi¶cie dziwne,¿eby to by³a wina ci±¿y...U mnie wypada³y od 4go mca po porodzie do 6tego i potem zaczê³y odrastaæ a drugie wypadanie by³y po 14mcach karmienia piersi±...Mo¿e brakuje Ci witamin?A jeszcze zapytam,karmi³a¶ d³ugo piersi±?2-3 lata po porodzie mia³am ju¿ ³adne w³osy.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 15:15   #5029
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
No w³a¶nie,szukam jakiego¶ dobrego fryjzera do krêconych,do mysi terminy dalekie a ja chcê szybkoco¶ znale¿æ.
Sama ¶cinasz z ty³u?A jak to robisz?
W sumie nic trudnego.
¦cinam warstwami. Ca³o¶æ równam do jednej d³ugo¶ci (ty³). Nastêpnie unoszê warstwê zostawiaj±c oko³o 3 cm w³osów tych najd³u¿szych i ¶cinam resztê. I tak do samej góry.
mnie wiêcej tak jak w za³±czniku
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg ciecie.jpg (23,0 KB, 20 za³adowañ)
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-09, 18:25   #5030
doti8
Raczkowanie
 
Avatar doti8
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomo¶ci: 173
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

I ja witam siê po przerwie
Moje w³osy zwariowa³y - po od¿ywce yves rocher do krêconych s± totalnie proste Miêkkie, g³adkie i l¶ni±ce ale proste a, ¿e cienkie z natury to wygl±daj± marnie Chyba muszê pomy¶leæ nad stylizacj± na raczej proste ni¿ fale... Mam d³ugo¶æ do ramion i nie mam na nie pomys³u.

Jak czytam Wasze posty to my¶lê, ¿e moje w³osy s± gdzie¶ miêdzy Myszka2020 a Klaudenc - dziewczyny co napiszecie i spróbujê to okazuje siê strza³ w 10

A, jeszcze dodam, ¿e przed ¶wiêtami farbowa³am henn± na CIEMNY br±z, nie wiem gdzie on siê podzia³
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg 20150409_190328.jpg (12,4 KB, 27 za³adowañ)
doti8 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 18:58   #5031
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez karolca Poka¿ wiadomo¶æ
W sumie nic trudnego.
¦cinam warstwami. Ca³o¶æ równam do jednej d³ugo¶ci (ty³). Nastêpnie unoszê warstwê zostawiaj±c oko³o 3 cm w³osów tych najd³u¿szych i ¶cinam resztê. I tak do samej góry.
mnie wiêcej tak jak w za³±czniku
Dziêki za wyja¶nienie.Podziwiam,¿e umiesz sobie sama obcinaæ w³osy z ty³u.Niby teoretycznie wszystko wiadomo a my¶lê,¿e nie umia³abym zrobiæ prostej linii z ty³u g³owy.Oj ba³abym siê.Mam te¿ d³u¿sze w³osy.Jak mia³am grzywkê to zawsze sama sobie obcina³am ale z ty³u nie mia³abym odwagi przy mojej d³ugosci.

Prze³o¿y³am wizytê u fryzjera na wtorek.Wiem,¿e muszê je pocieniowaæ jako¶ ale bojê siê efektu.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:08   #5032
myszka2020
Zakorzenienie
 
Avatar myszka2020
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 4 099
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez elunka88 Poka¿ wiadomo¶æ
Myszka ostatnio oczyszczam bardzo rzadko, jak do Was do³±czy³am robilam to raz na tydzieñ,.teraz raz na 2 tygodnie albo rzadziej. Proteiny i emolienty daje co mycie i szczerze mówi±c myslalam ze w koñcu przesadze, a tu oczyszczone za bardzo
A to mo¿e jednak nie kwestia oczyszczenia. Mo¿e skrzypi± tak po zió³kach, masz jakie¶ zio³owe maski/od¿ywki? Bo ju¿ nie mam pomys³u no

Cytat:
Napisane przez zagubiona94 Poka¿ wiadomo¶æ
Ja równie¿ witam siê po przerwie Ostatnio mia³am do nadrobienia ok. 30 stron
W³osy jak to w³osy, raz lepiej, raz gorzej, nie mam tylko czasu (i chêci) bawiæ siê z nimi ze wszystkimi maskami, olejami, odzywkami Zreszt± nadmiar im szkodzi, bo siê str±czkuj± i pusz± i o wiele ³atwiej je obci±¿yæ, co wcze¶niej mi siê nie zdarza³o, wiêc ³atwiej dla mnie, bo teraz mniej znaczy lepiej. Jakbym jeszcze tylko mia³a czas gotowaæ gluta i co mycie robiæ p³ukankê to by³oby cudownie, bo s± po niej takie miêciutkie i fajne, ale niestety, lenistwo wygrywa
Te¿ mi siê glutka nie chce gotowaæ teraz hehe, ale przenawil¿y³ mnie zim± i trochê siê zrazi³am do niego

Cytat:
Napisane przez Wizazanka5000 Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczeta
Ktore odzywki do wlosow balea polecacie?
Pamietam, ze myszka uzywala chyba
Bo mam okazje zamowic u kolezanki i nie wiem, ktore wybrac najchetbiej to bym wziela jakas taka dociazajaca, ewentualnie proteinowa tez by sie przydala
Mia³am t± oil repair spulong --> https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...g.html&next=11
Jak dla mnie za du¿o glicerynki i solo w³osów nie doci±¿a³a, czasem puszy³a, ale ja tak mam z gliceryn± bez odpowiedniego emolientowego wsparcia

Mam jeszcze odlewkê balei z kofein± - u¿ywa³am na skalp i do krêconych, ale ta jeszcze nieotwarta

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,
tak trochê z innej beczki. Chcia³am zapytaæ czy której¶ krêconow³osej po ci±¿y i burzy hormonów z ni± zwi±zan± zmieni³y siê w³osy. Spotka³o mnie w³a¶nie co¶ takiego i nijak nie potrafiê sobie z tym poradziæ. Czy to w ogóle normalne, ¿e skrêt i potrzeby w³osów mog± siê po ci±¿y zmieniæ? Dodam jeszcze, ¿e w³osy mi strasznie wypadaj± i zaczynam siê obawiaæ, ¿e za nied³ugo nic mi z, jeszcze nie tak dawno poka¼nej fryzury, nie zostanie.
Proszê o pomoc, bo widzê, ¿e macie wiêksz± wiedzê o krêcio³kach ni¿ moja fryzjerka
Oj, co to mi siê po ci±¿y dzia³o Najpierw lecia³y mi rok okropnie i z 10cm zrobi³o mi siê 6 w obwodzie kucyka. W czasie ci±¿y b³yszcza³y i krêci³y siê jak szalone. Teraz widzisz - mam tak± lekk± falê, któr± mogê zrobiæ na niemal¿e taflê. Ale to te¿ przez hennowanie.

Cytat:
Napisane przez solaola Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Czy która¶ z was przy skrêcie typu 2c/3a stosuje oszukañstwo pt. nawijanie w³osów na palec podczas schniêcia? Je¶li tylko odgniatam w³osy rêcznikiem mam bardziej fale ni¿ loki, a z takim trikiem mam korkoci±gi...Mo¿e jak w³osy bêd± znowu ¶wietnie nawil¿one to znowu bêd± korkoci±gami bez ekstra pomocy? I czym doci±¿acie w³osy? Mam teraz je takie leciutkie ¿e mam wra¿enie ¿e zaraz siê odgniot±...
Nie nawijam, ale w sumie czemu nie- jak masz po tym korkoci±gi ³adne, to rób tak A doci±¿am emolientami i ulubionymi w³osowymi doci±¿aj±cymi olejami - pestki moreli, pestki ¶liwki, orzech laskowy A mo¿e masz za ma³o proteinek i dlatego takie lekkie s±?

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
Trochê siê jednak martwiê, bo M³ody ma dwa lata i przynosi mi wszystkie w³osy, które znajdzie na dywanie, na pod³odze, na kanapie, w wannie i innych miejscach. Wcze¶niej nawet na to nie zwróci³am uwagi, bo przy myciu zawsze mi lecia³y. Ale teraz to ju¿ nawet ¦lubny narzeka.
Przez dwa lata hormony ju¿ siê chyba uspokoi³y...
A to chyba ju¿ faktycznie nie hormony. Bada³a¶ tarczycê? Ja bada³am, jak mi lecia³y rok w³osy, ale wszystko ok. Po ci±¿y lubi siê z tarczyc± co¶ czasem dziaæ. Pewnie wszystko jest dobrze, ale lepiej sprawdziæ No i s± niedobory witaminek, widzia³am po sobie. Czasem trzeba siê wspomóc suplementacj±. Mam nadziejê, ¿e wszystko bêdzie ok

Cytat:
Napisane przez doti8 Poka¿ wiadomo¶æ
I ja witam siê po przerwie
Moje w³osy zwariowa³y - po od¿ywce yves rocher do krêconych s± totalnie proste Miêkkie, g³adkie i l¶ni±ce ale proste a, ¿e cienkie z natury to wygl±daj± marnie Chyba muszê pomy¶leæ nad stylizacj± na raczej proste ni¿ fale... Mam d³ugo¶æ do ramion i nie mam na nie pomys³u.

Jak czytam Wasze posty to my¶lê, ¿e moje w³osy s± gdzie¶ miêdzy Myszka2020 a Klaudenc - dziewczyny co napiszecie i spróbujê to okazuje siê strza³ w 10

A, jeszcze dodam, ¿e przed ¶wiêtami farbowa³am henn± na CIEMNY br±z, nie wiem gdzie on siê podzia³
Hehe, mo¿e to po hennie s± proste? Moje po hennie w³a¶nie takie siê staj±, skrêt siê os³abia, bo s± jakby grubsze i ciê¿sze
myszka2020 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:27   #5033
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

U mnie glutek dzia³a mega - zrobi³am wczoraj p³ukankê i dzisiaj wtar³am 2 ³y¿ki po sp³ukaniu emolientowo-proteinowej od¿ywy. Efekt? Jest skrêt wreszcie, w³osy wygl±daj± tak normalnie. Jeszcze lekkie i suche ale to norma u mnie teraz, ziaje przysz³y to mogê doci±¿aæ emolientami
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:29   #5034
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Curly81
Dwa lata to rzeczywi¶cie dziwne,¿eby to by³a wina ci±¿y...U mnie wypada³y od 4go mca po porodzie do 6tego i potem zaczê³y odrastaæ a drugie wypadanie by³y po 14mcach karmienia piersi±...Mo¿e brakuje Ci witamin?A jeszcze zapytam,karmi³a¶ d³ugo piersi±?2-3 lata po porodzie mia³am ju¿ ³adne w³osy
Cytat:
Napisane przez myszka2020
A to chyba ju¿ faktycznie nie hormony. Bada³a¶ tarczycê? Ja bada³am, jak mi lecia³y rok w³osy, ale wszystko ok. Po ci±¿y lubi siê z tarczyc± co¶ czasem dziaæ. Pewnie wszystko jest dobrze, ale lepiej sprawdziæ No i s± niedobory witaminek, widzia³am po sobie. Czasem trzeba siê wspomóc suplementacj±. Mam nadziejê, ¿e wszystko bêdzie ok
Karmi³am tylko pó³ roku. Ale to pewnie rzeczywi¶cie przez tarczycê! Dziêkujê myszko! Sama nie skojarzy³am tych dwóch rzeczy! Jestem zapisana do endokrynologa ze stwierdzonym Hashimoto, ale jeszcze przez jaki¶ czas poczekam w kolejce.
Czy olej rycynowy przynajmniej trochê mi pomo¿e zahamowaæ wypadanie, je¶li faktycznie przez tarczycê mogê mieæ problemy z w³osami?
Sandrinha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:41   #5035
Curly81
Wtajemniczenie
 
Avatar Curly81
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 2 805
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
Karmi³am tylko pó³ roku. Ale to pewnie rzeczywi¶cie przez tarczycê! Dziêkujê myszko! Sama nie skojarzy³am tych dwóch rzeczy! Jestem zapisana do endokrynologa ze stwierdzonym Hashimoto, ale jeszcze przez jaki¶ czas poczekam w kolejce.
Czy olej rycynowy przynajmniej trochê mi pomo¿e zahamowaæ wypadanie, je¶li faktycznie przez tarczycê mogê mieæ problemy z w³osami?
Je¿eli to tarczyca jest winna wypadaniu to w±tpiê,¿eby olej rycynowy pomóg³.Nie mam pojêcia czy co¶ tu wygra z hormonami i dora¿nie zahamuje wypadanie.
__________________
www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hj0e9c18w.png

W oczekiwaniu na kolejne szczê¶cie
Curly81 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:48   #5036
Sandrinha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Lokalizacja: Zabrze
Wiadomo¶ci: 29
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

W³a¶nie tego siê obawiam Obym, do czasu jak dopcham siê do specjalisty, nie wy³ysia³a doszczêtnie. To w³a¶ciwie bez sensu jest robiæ co¶ wiêcej z w³osami czy skór±, skoro i tak to nic nie da. Szkoda. My¶la³am, ¿e to mo¿e moje zaniedbania, które da siê nadrobiæ...
Sandrinha jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 20:59   #5037
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie koñczy siê Internet
Wiadomo¶ci: 30 736
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,
tak trochê z innej beczki. Chcia³am zapytaæ czy której¶ krêconow³osej po ci±¿y i burzy hormonów z ni± zwi±zan± zmieni³y siê w³osy. Spotka³o mnie w³a¶nie co¶ takiego i nijak nie potrafiê sobie z tym poradziæ. Czy to w ogóle normalne, ¿e skrêt i potrzeby w³osów mog± siê po ci±¿y zmieniæ? Dodam jeszcze, ¿e w³osy mi strasznie wypadaj± i zaczynam siê obawiaæ, ¿e za nied³ugo nic mi z, jeszcze nie tak dawno poka¼nej fryzury, nie zostanie.
Proszê o pomoc, bo widzê, ¿e macie wiêksz± wiedzê o krêcio³kach ni¿ moja fryzjerka
ponad dwa lata od porodu nie mog³am doj¶æ do ³adu z w³osami.
W ci±zy by³y piêkne, po porodzie - koszmarne. Potrafi³am p³akaæ, bo o ile by³am przygotowana, ¿e bêd± lecia³y gar¶ciami, to nie by³am przygotowana, ¿e bêd± tak brzydkie. Matowe, bez ¿ycia, bez skrêtu. Do tego co rusz co¶ uczula³o, powodowa³o ³upie¿. Teraz jest lepiej, chocia¿ 3 lata od porodu to wszystko zale¿y od dnia. Nadal jednak wspomnienie po w³osach sprzed ci±¿y jest d±¿eniem do idea³u... Zaraz odszukam post, w którym pokazywa³am w³osy sprzed cia¿y, w trakcie i po porodzie (ró¿ne fazy). \

https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...0&d=1421874738

a tak jest teraz
https://wizaz.pl/forum/attachment.ph...4&d=1422615832

Cytat:
Napisane przez Curly81 Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêki za wyja¶nienie.Podziwiam,¿e umiesz sobie sama obcinaæ w³osy z ty³u.Niby teoretycznie wszystko wiadomo a my¶lê,¿e nie umia³abym zrobiæ prostej linii z ty³u g³owy.Oj ba³abym siê.Mam te¿ d³u¿sze w³osy.Jak mia³am grzywkê to zawsze sama sobie obcina³am ale z ty³u nie mia³abym odwagi przy mojej d³ugosci.

Prze³o¿y³am wizytê u fryzjera na wtorek.Wiem,¿e muszê je pocieniowaæ jako¶ ale bojê siê efektu.
W lokach nie widaæ krzywego ciêcia przy warstwach, ten plus A po tylu latach samodzielnego strzy¿enia ma siê wprawê 10 minut i po bólu
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obra¿aj.

Edytowane przez karolca
Czas edycji: 2015-04-09 o 21:07
karolca jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 21:05   #5038
Klaudenc
Moderator
 
Avatar Klaudenc
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: UK
Wiadomo¶ci: 3 203
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
W³a¶nie tego siê obawiam Obym, do czasu jak dopcham siê do specjalisty, nie wy³ysia³a doszczêtnie. To w³a¶ciwie bez sensu jest robiæ co¶ wiêcej z w³osami czy skór±, skoro i tak to nic nie da. Szkoda. My¶la³am, ¿e to mo¿e moje zaniedbania, które da siê nadrobiæ...
Nie traæ nadziei kochana, z hormonami ró¿nie to bywa a odpowiednia kuracja u lekarza moze pomóc w stabilizacji. Nawet je¶li okresowo stracisz du¿o w³osków to z czasem mo¿e to ulec poprawie A w³osy zawsze mo¿esz odpowiedni± pielêgnacj± wspomagaæ aby by³y w miarê mo¿liwo¶ci dobrej kondycji i wygl±da³y estetyczniej.
Ja przy moim hormonalno-m³odzieñczym boom te¿ mia³am wariacje w³osowe, s± teraz s³abe i nie za ³adne ale pielêgnacja daje mi to ¿e wygl±daj± ³adniej po prostu i nie niszcz± siê. Gdybym u¿ywa³a sam szampon to pewnie tragicznie bo to wygl±da³o.

Dzi¶ prze³omowy dzieñ. Mam efekt na w³osach jak na pocz±tku kryzysu - lato 2013. Wtedy udawa³o mi siê je jeszcze nawil¿yæ i jako¶ utrzymaæ w ryzach aczkolwiek to ju¿ by³ moment jak zaczê³o siê zmieniaæ. Tak mi strzeli³o i porówna³am fotki - akurat wtedy i dzi¶ by³am na spacerze w tym samym miejscu. Kurka, kto by pomy¶la³, ¿e dawny bad hair day dzisiaj bêdzie moim best hair day od pó³tora roku xD

Edytowane przez Klaudenc
Czas edycji: 2015-04-09 o 21:18
Klaudenc jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 21:45   #5039
solaola
Zakorzenienie
 
Avatar solaola
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomo¶ci: 4 439
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

Cytat:
Napisane przez Sandrinha Poka¿ wiadomo¶æ
Karmi³am tylko pó³ roku. Ale to pewnie rzeczywi¶cie przez tarczycê! Dziêkujê myszko! Sama nie skojarzy³am tych dwóch rzeczy! Jestem zapisana do endokrynologa ze stwierdzonym Hashimoto, ale jeszcze przez jaki¶ czas poczekam w kolejce.
Czy olej rycynowy przynajmniej trochê mi pomo¿e zahamowaæ wypadanie, je¶li faktycznie przez tarczycê mogê mieæ problemy z w³osami?
Skierowanie na tsh dostaniesz u swojego rodzinnego wiec nie musisz czekac do endo i bêdziesz wiedzia³a czy cos sie dzieje i miala juz jakis wynik do endo. Bez ustabilizowanych hormonow w³osy pewnie nie przestan± leciec wiec dzialaj i nie lekcewaz hashimoto.
__________________
"Ludzie, którzy odnosz± sukcesy na tym ¶wiecie,sami szukaj± odpowiadaj±cych im okoliczno¶ci,
a je¶li nie mog± ich znale¼æ, to je tworz±."


Blog o ¿yciu w Walii z przymru¿eniem oka:
#23. Cieszê siê ze z³ej pogody i wrzucam moje motywuj±ce linki!
http://blondiewales.blogspot.co.uk/
solaola jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-04-09, 22:45   #5040
karllii
Raczkowanie
 
Avatar karllii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomo¶ci: 353
Dot.: Pielêgnacja loków, loczków i fal, niech siê krêc±! :) Czê¶æ XXI

karolca - zdjêcie z teraz: fajniutkie w³osie, ten skrêt...ale mi sie marzy

Co mo¿e byæ powodem braku skrêtu, zmniejszeniem go? Moze tak byc po nieudanej probie z olejem? (dwa mycia temu) Cos nie chca mi sie krecic wlosieta, takie smêtne jakie¶ s± ;/

Wieeem ¿e to nie to forum, ale skoro o pazurkach rozmawia³y¶cie to siê te¿ spytam Robi³a która¶ z Was sobie rzêsy 1:1 ? Jak wra¿enia? Op³aca siê czy lepiej zainwestowac w dobry tusz?
karllii jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum W³osy krêcone: pielêgnacja, fryzury, inspiracje


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-04-13 18:22:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:12.