Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-11, 18:46   #1951
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Nie, no jest ok. jak wierzysz, ze mydlo moze dobrze peelingowac, to jest ok ze uwazasz je iz jest do ... ja w takie rzeczy juz dawno nie wierze, wiec kupujac je, przymknelam oko na farmazony pisane przez sprzedawce w katalogu. Jakos mnie takie obietnice juz nie ujmuja, chyba za stara jestem Chcialam sprawdzic jak pachnie i czy odswiezy stopy tak jak bym chciala. Inne mydla peelingujace tez dla mnie sa do , nie umiem kostka tak jechac po ciele, zeby efekt peelingujacy byl, od cos tam drapnie, ale peelingiem to ja tego nie nazwie wiem dziwna jestem. Na jednym z forum gdzie sie udzielam, nie raz kobitki pisaly, ze one czuja ten efekt, ale to sa dziewczyny ktore do mycia gabki nie potrzebuja, one wlasnie namydlaja cialo trac kostka o cialo, a potem rozprowadzaja powstala emulsja dlonmi po ciele. ja sie tak nie umyje. Ja musze wczesniej mydlo spienic i ostra strona gabki sie wyszorowac taka gruboskorna jestem

---------- Dopisano o 16:15 ---------- Poprzedni post napisano o 16:12 ----------



sa takie osoby ale tak jak pisalasm, jak ktos myje sie rekoma, a nie gabka bo mu za drapiaca, to sie wlasciwie nie dziwie, ze uwaza pocieranie ciala mydel z drobinkami za peelingujace. Dla mnie to nieporozumienie jesli chodzi o peeling
Ja gabek nie używam


Dlatego właśnie rozwalaja mnie recenzje na KWC. Np. tusz ma pogrubiac, wydłużać robić cuda na kija a ktoś powie że rewelecja, bo daje naturalny efekt (czyli nie spełnia obietnic producenta).
Albo szukam szamponu dla dziecka i przedzieram się przez dywagacje czy dobrze zmywa olej z włosów i oceny np 1 gwiazdka bo nie zmywa....
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 20:44   #1952
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
Z Organique polecam całą serię Basic Cleaner czyli żel do mycia twarzy, tonik i peeling enzymatyczny. Chociaż jego akurat użyłam tylko raz (próbka) ale tak mi się spodobał, że idę jutro po pełnowymiarowe opakowanie.
Ps. przesyłka od Ciebie dotarła, w poniedziałek idę odebrac ją z poczty. Dziękuję
Że też nie weszłam na forum jak byłam w sklepie. Przeczytałam to dopiero jak już wracałam. No cóż pozostaje wpisać na listę i czekać na kolejne zniżki. Z Organique wyszłam więc jedynie z maseczką algową papaya i kulą do kąpieli.

Za to poszalałam na wyprzedaży w TBS. 3 czekoladowe mydełka i jedno jabłkowe (kolejne mydła ), czekoladowe mazidło do ust i czekoladowy olejek do ciała.

Ps. Mam nadzieję że będziesz zadowolona.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella

Edytowane przez Koshatka
Czas edycji: 2015-04-12 o 17:31 Powód: dopisek
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-11, 22:15   #1953
201605090958
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 833
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dzięki Miałam już mydło dudu, ale pytam konkretnie o Shealife, czy warto, czy jest jeszcze lepsze?
A o której vlogerce piszesz, jeśli wolno wiedzieć, może kojarzę?
O Alinie bodajże TheCulyGirl zlikwidowała vloga parę lat temu. Nie miałam Dudu Osun, bo to jest to afrykańskie więc nie porównam.
201605090958 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 11:16   #1954
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Albo szukam szamponu dla dziecka i przedzieram się przez dywagacje czy dobrze zmywa olej z włosów i oceny np 1 gwiazdka bo nie zmywa....
Takie recenzje są niezgodne z regulaminem kwc. Też mnie to wnerwia, jak szukam czegoś dla dziecka i znajduję, ale ma niskie oceny, chociaż ma piękny skład idealny dzieciowy ale ktoś dął 1* za to, że np zapycha, albo nie zmywa makijażu

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Za to poszalałam na wyprzedaży w TBS. 3 czekoladowe mydełka i jedno jabłkowe (kolejne mydła ), czekoladowe mazidło do ust i czekoladowy olejek do ciała.
A ten olejek ma fajny skład czy na parafinie?

Cytat:
Napisane przez danusiaes Pokaż wiadomość
O Alinie bodajże TheCulyGirl zlikwidowała vloga parę lat temu. Nie miałam Dudu Osun, bo to jest to afrykańskie więc nie porównam.
Kojarzę ją- TheCurlyGal. wcale się nie dziwię, że usunęła kanał. Kojarzę, że była wielką orędowniczką metody OCM, jednak jej skóra wyraźnie dawała do zrozumienia, że coś jest jednak nie halo i może ta metoda oczyszczania nie jest dla niej dobra. Posypały się więc komentarze krytyczne, albo takie sugerujące, że to właśnie oleje są powodem takiego stanu skóry, ale ona uznawała to za hejt, jak leci, chociaż komenty były w większości konstruktywne i od poważnych ludzi. W końcu nie wytrzymała i nie tylko o tę jedną sprawę chodziło. Trzeba mieć jednak łeb na karku i nieugiętą psychikę, żeby prowadzić vlog, ale też ogromną wiedzę, żeby dawać rady i polecenia i się przy tym nie zbłaźnić publicznie. Ceniłam ją, bo zrobiła kilka dobrych filmików, np o woskowaniu pastą cukrową, zrobiła dobrą robotę, ale w wielu sprawach po prostu nie dawała sobie nic powiedzieć, wszystko traktowała jak atak na swoją osobę.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-12 o 11:34
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 17:34   #1955
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A ten olejek ma fajny skład czy na parafinie?
Takiego typowego składu to ja na nim nie widzę. W jednym miejscu pisze że zawiera cocoa butter i 3 oleje: kukui, sweet almond i marula a w drugim że tylko cocoa butter i marula oil.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 21:36   #1956
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Takiego typowego składu to ja na nim nie widzę. W jednym miejscu pisze że zawiera cocoa butter i 3 oleje: kukui, sweet almond i marula a w drugim że tylko cocoa butter i marula oil.
Kurczę, powinien być skład INCI na opakowaniu, może trza coś odkleić
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-12, 23:05   #1957
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez staff112 Pokaż wiadomość
O ,a mnie do mydełek właśnie maż naklonił.
Ja nadal wtrakcie testowania śmierdziuszków z Alva.Od paru dni mam też krem balansujący.Jeszcze trochę to zacznę wystawiać opinie na wizażu tej alva.Jedna z dziewczyn mówiła ,że kojarzą się jej z wymiocinami,mój maż twierdzi ,że jadą jak stara szmata.Jednak widzi ile dobraczynią na mojej gębusi ,to nawet nie marudzi.Zresztą zapachy dośc szybko się ulatniają a mąz ma lepszy wzrok niż węch.

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------


niektóre z dziewczyn narzekają ,że uczulają je te produkty Alva.sprawa prosta .Jak się je stosuje omija się słonko dużym łukiem.





---------- Dopisano o 14:27 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Beets ,to Ty musisz być młodzieniaszka ,jak z perłową poświata ,szukasz błyszyku.Perłowa poświata tylko dla młodyâ˜☠â˜☠â˜☠â˜☠â˜☠a niestety już stara jestem i perełka tylko postarza.
Mydełek nie lubiłam, ale dla męża się przekonałam, przynajmniej do rąk. Ma biedak łuszczycę i naturalki się dla niego dużo łagodniejsze. Niestety z boku i tak stoi jakieś zwykłe w płynie, bo w naturalne w kostce nie zawsze domywają.

Ładna perła wcale nie jest zła

[
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-13, 08:45   #1958
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kurczę, powinien być skład INCI na opakowaniu, może trza coś odkleić
Odkleiłam co się dało i pod spodem był ten drugi opis a typowego INCI nie widzę nigdzie.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 09:10   #1959
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Takiego typowego składu to ja na nim nie widzę. W jednym miejscu pisze że zawiera cocoa butter i 3 oleje: kukui, sweet almond i marula a w drugim że tylko cocoa butter i marula oil.
nieładnie dawno nie zaglądałam do tbs, bo mi zlikwidowali w kr.
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-13, 23:32   #1960
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Takiego typowego składu to ja na nim nie widzę. W jednym miejscu pisze że zawiera cocoa butter i 3 oleje: kukui, sweet almond i marula a w drugim że tylko cocoa butter i marula oil.
Często w kosmetykach TBS trzeba odklejać kilka mini karteczek, bo tam się jedna strona nie odkleja, tylko cała książka Nie wierzę, że nie ma na opakowaniu składu INCI. Akurat TBS umieszcza rzetelnie składy. Może akurat odpadła ta odklejana książeczka. A olejek może mieć dobry skład - trzeba właśnie poczytać.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 07:33   #1961
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny, zapytam tutaj bo na mydłach cicho:

Co po mydle?
Chodzi mi o to, co stosujecie po umyciu twarzy. Tonik? Jaki? Woda różana może być?
A na ciało? Od razu balsam, olej?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 07:57   #1962
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Ja używam tego samego co po żelu do mycia twarzy / pod prysznic
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 08:26   #1963
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapytam tutaj bo na mydłach cicho:
Co po mydle?
Chodzi mi o to, co stosujecie po umyciu twarzy. Tonik? Jaki? Woda różana może być?
A na ciało? Od razu balsam, olej?
Będę wdzięczna za odpowiedzi
Rzadko używam toniku. Uważam, że to nie jest niezbędny kosmetyk w pielęgnacji. Jeśli już, to latem dla odświeżenia (woda różana jak najbardziej tak!) albo hydrolat oczarowy gdy mam problemy z cerą.
Na ciało aktualnie używam oliwki dla dzieci Pat&Rub (tej samej, którą smaruję moją córeczkę). Przed ciążą, gdy miałam więcej czasu często mieszałam olej arganowy z balsamem do ciała i taką mieszanką wmasowywałam w całe ciało. Bardzo dobrze nawilża i odżywia.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 08:43   #1964
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapytam tutaj bo na mydłach cicho:

Co po mydle?
Chodzi mi o to, co stosujecie po umyciu twarzy. Tonik? Jaki? Woda różana może być?
A na ciało? Od razu balsam, olej?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
Stosuje wode termalną/hydrolat lub tonik. Z toników lubię Pat&Rub i Phenome. W okresie letnim najczęściej sięgam po wodę termalną lub hydrolat, gdyż nie potrzebuje takiego nawilżenia. Dla mnie kosmetyk niemal niezbędny, gdyż ładnie uspokaja mi cerę.

Olej lub masło stosuję na jeszcze wilgotną skorę. Balsam na suchą, ale na wilgotną też byłoby o.k. Jako, że nie lubię tej czynności stosuję ją tylko w razie potrzeby
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 09:19   #1965
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Odkleiłam co się dało i pod spodem był ten drugi opis a typowego INCI nie widzę nigdzie.
Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
nieładnie dawno nie zaglądałam do tbs, bo mi zlikwidowali w kr.
Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Często w kosmetykach TBS trzeba odklejać kilka mini karteczek, bo tam się jedna strona nie odkleja, tylko cała książka Nie wierzę, że nie ma na opakowaniu składu INCI. Akurat TBS umieszcza rzetelnie składy. Może akurat odpadła ta odklejana książeczka. A olejek może mieć dobry skład - trzeba właśnie poczytać.
Nie widzę tego produktu na angielskiej stronie TBS, a szkoda, bo tam podają wszystkie składy. Może to jakaś limitka i nie podali składu, ale zgadzam się, czasem jest tak skrzętnie ukryty, że dopiero jak zawartość sięga dna, to widać

Beeets, chociaż jedną markę mam bliżej, niż Ty, bo w Katowicach jest Ich błyszczyki do ust mają całkiem ładne składy i jest taki delikatny różany kolor z shimerem Tyle że one są w tubkach, nie wiem czy preferujesz. Zerknij sobie na składy na angielskiej stronie

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapytam tutaj bo na mydłach cicho:

Co po mydle?
Chodzi mi o to, co stosujecie po umyciu twarzy. Tonik? Jaki? Woda różana może być?
A na ciało? Od razu balsam, olej?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
Wszystko zależy od preferencji, dobry tonik nie jest zły. Tak samo do ciała, lubię oleje, ale czasem potrzebuje nawilżenia, wtedy w ruch idzie balsam, a czasem nic nie nakładam.

Tonik to taka rzecz, że rzeczywiście jest zbędna, ale jak nie mam choćby jednego, to jest mi źle zwłaszcza latem się przydają. Obecnie nie mam jednak faworyta, czaję się na tonik Shea Martiny Gebhardt, ponoć bardzo przyjemny.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 09:27   #1966
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie widzę tego produktu na angielskiej stronie TBS, a szkoda, bo tam podają wszystkie składy. Może to jakaś limitka i nie podali składu, ale zgadzam się, czasem jest tak skrzętnie ukryty, że dopiero jak zawartość sięga dna, to widać


Tonik to taka rzecz, że rzeczywiście jest zbędna, ale jak nie mam choćby jednego, to jest mi źle zwłaszcza latem się przydają. Obecnie nie mam jednak faworyta, czaję się na tonik Shea Martiny Gebhardt, ponoć bardzo przyjemny.
Zainteresowałaś mnie. Przeczytałam, że nie zostawia lepkiej warstwy, a to mi w okresie letnim/wiosennym bardzo przeszkadza, także do wypróbowania. Szkoda tylko, że pojemność tak nie wielka.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 09:37   #1967
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mlodziudka85 Pokaż wiadomość
Zainteresowałaś mnie. Przeczytałam, że nie zostawia lepkiej warstwy, a to mi w okresie letnim/wiosennym bardzo przeszkadza, także do wypróbowania. Szkoda tylko, że pojemność tak nie wielka.
No właśnie, mnie też zachęca ten brak lepkości, chwaliła go osoba bardzo sceptycznie podchodząca do naturalnych kosmetyków, a ten tonik poz tym nie zawiera alkoholu, to na plus Są chyba dwie pojemności 30 i 100 ml.


Koshatka,
czy to ten produkt? http://www.thebodyshop.co.uk/bath-bo...fying-oil.aspx
Jeśli tak, to skład wygląda całkiem przyzwoicie, chociaz trójglicki nie są wskazane, jeśli ktoś ma problemy z wypryskami na ciele, np na plecach.
__________________


Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2015-04-14 o 10:03
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 10:34   #1968
Charlotta11
Zadomowienie
 
Avatar Charlotta11
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 019
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

A ja się przeprosiłam z tonikami, za to chyba pożegnam z mydłami. Nic specjalnego dla skóry nie robią, zostawiają osad i wysuszają. Za to po toniku odczuwam jednak większy komfort, dla mnie to taka kropka nad i.
Gdzieś czytałam, że kosmetyki o nieodpowiednim PH mają niezbyt dobry wpływ na skórę. A tak jest prawdopodobnie z wszystkimi mydłami. Jak znajdę linka to podam.
__________________
"Mniej znaczy lepiej."
Charlotta11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 10:57   #1969
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A ja się przeprosiłam z tonikami, za to chyba pożegnam z mydłami. Nic specjalnego dla skóry nie robią, zostawiają osad i wysuszają. Za to po toniku odczuwam jednak większy komfort, dla mnie to taka kropka nad i.
Gdzieś czytałam, że kosmetyki o nieodpowiednim PH mają niezbyt dobry wpływ na skórę. A tak jest prawdopodobnie z wszystkimi mydłami. Jak znajdę linka to podam.
Ja nie używam mydeł codziennie, jeśli o twarz chodzi, tylko co parę dni. Przy codziennym stosowaniu też mi wysuszało skórę. Dla mnie mydło sprawdza się tylko, jako porządny doczyszczacz, gdy skóra tego wymaga, albo gdy wymaga odpoczynku od codziennych myjadeł.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-14, 11:13   #1970
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A ja się przeprosiłam z tonikami, za to chyba pożegnam z mydłami. Nic specjalnego dla skóry nie robią, zostawiają osad i wysuszają. Za to po toniku odczuwam jednak większy komfort, dla mnie to taka kropka nad i.
Gdzieś czytałam, że kosmetyki o nieodpowiednim PH mają niezbyt dobry wpływ na skórę. A tak jest prawdopodobnie z wszystkimi mydłami. Jak znajdę linka to podam.
Ja używam codziennie (no prawie, bo teraz używam jeszcze żelu Biolaven) i jak dla mnie są super (skórę mam normalną, lubiąca nawilżanie). Może nei trafiłaś na najlepsze dla siebie?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Nie widzę tego produktu na angielskiej stronie TBS, a szkoda, bo tam podają wszystkie składy. Może to jakaś limitka i nie podali składu, ale zgadzam się, czasem jest tak skrzętnie ukryty, że dopiero jak zawartość sięga dna, to widać

Beeets, chociaż jedną markę mam bliżej, niż Ty, bo w Katowicach jest Ich błyszczyki do ust mają całkiem ładne składy i jest taki delikatny różany kolor z shimerem Tyle że one są w tubkach, nie wiem czy preferujesz. Zerknij sobie na składy na angielskiej stronie



Wszystko zależy od preferencji, dobry tonik nie jest zły. Tak samo do ciała, lubię oleje, ale czasem potrzebuje nawilżenia, wtedy w ruch idzie balsam, a czasem nic nie nakładam.

Tonik to taka rzecz, że rzeczywiście jest zbędna, ale jak nie mam choćby jednego, to jest mi źle zwłaszcza latem się przydają. Obecnie nie mam jednak faworyta, czaję się na tonik Shea Martiny Gebhardt, ponoć bardzo przyjemny.
Ja od ponad 10 at jestem wierna tonikom/hydrolatom. Nie wyobrażam sobie nie użyc ich po oczyszczeniu twarzy.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 12:42   #1971
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Kochana Beeets zrobiła mi ogromną niespodziankę i przysłała 2 unikatowe mydełka, jedno to migdałowe Florame, a drugie Plantilife waniliowo-pomarańczowe. Pachnie przepięknie i jest takie tłustawe, lepkie w dotyku, jeszcze nie użyłam, a już się zakochałam, do tego ma cudne opakowanie Florame jeszcze nie odpakowałam, ale ma bardzo bogaty skład


Przy okazji wrzucam skromne nabytki z ostatnich tygodni:

Spray stylizująco-kondycjonujący Natura Siberica, najlepszy spray, jaki miałam.

Pomadka Isana Intensiv, zdecydowanie najlepsza pomadka, przebiła działaniem Alterrę rumiankową, Aptonię, nawet peelingującą Sylveco. Jeśli macie usta w naprawdę opłakanym stanie, to ta pomadka je wyleczy i to błyskawicznie.

Mydełko Alterra migdałowe
Deo Alterra kulka.

Jakość zdjęcia nie powala, bo coś mi aparat zaczął nawalać.

Na razie nie kupuję nic konkretnego, bo mam wszystko, ale niedługo będę musiała się obkupić w parę rzeczy, tonik, kolejny kolagen, odżywki do włosów i takie tam...


.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1050049.jpg (122,8 KB, 73 załadowań)
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 14:27   #1972
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Kochana Beeets zrobiła mi ogromną niespodziankę i przysłała 2 unikatowe mydełka, jedno to migdałowe Florame, a drugie Plantilife waniliowo-pomarańczowe. Pachnie przepięknie i jest takie tłustawe, lepkie w dotyku, jeszcze nie użyłam, a już się zakochałam, do tego ma cudne opakowanie Florame jeszcze nie odpakowałam, ale ma bardzo bogaty skład


Przy okazji wrzucam skromne nabytki z ostatnich tygodni



Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Na razie nie kupuję nic konkretnego, bo mam wszystko, ale niedługo będę musiała się obkupić w parę rzeczy, tonik, kolejny kolagen, odżywki do włosów i takie tam...

może kupimy se ten NTC duży KLIK? Na spółkę? Wtedy 50ml wychodzi po 8 dych a nie 195

Byłam w tkmaxx i przyniosłam olejek Jeffrey James (bo był zafoliowany); znalazłam też ekstra żel pod oczy ale bez zabezpieczenie więc trochę się bałam...
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2015-04-14 o 14:45
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 19:41   #1973
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość



może kupimy se ten NTC duży KLIK? Na spółkę? Wtedy 50ml wychodzi po 8 dych a nie 195

Byłam w tkmaxx i przyniosłam olejek Jeffrey James (bo był zafoliowany); znalazłam też ekstra żel pod oczy ale bez zabezpieczenie więc trochę się bałam...
A do kiedy mam czas się namyśleć

__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 21:17   #1974
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zapytam tutaj bo na mydłach cicho:

Co po mydle?
Chodzi mi o to, co stosujecie po umyciu twarzy. Tonik? Jaki? Woda różana może być?
A na ciało? Od razu balsam, olej?

Będę wdzięczna za odpowiedzi
Ja zawsze po myciu twarzy stosuje tonik/hydrolat i potem na mokrą skórę krem/serum/olej.
A na ciało od razu balsam.
Cytat:
Napisane przez Charlotta11 Pokaż wiadomość
A ja się przeprosiłam z tonikami, za to chyba pożegnam z mydłami. Nic specjalnego dla skóry nie robią, zostawiają osad i wysuszają. Za to po toniku odczuwam jednak większy komfort, dla mnie to taka kropka nad i.
Gdzieś czytałam, że kosmetyki o nieodpowiednim PH mają niezbyt dobry wpływ na skórę. A tak jest prawdopodobnie z wszystkimi mydłami. Jak znajdę linka to podam.
Ja od bardzo dawna myje twarz mydłem 1-2 razy dziennie i bardzo mi służą
Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Ja używam codziennie (no prawie, bo teraz używam jeszcze żelu Biolaven) i jak dla mnie są super (skórę mam normalną, lubiąca nawilżanie). Może nei trafiłaś na najlepsze dla siebie?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------


Ja od ponad 10 at jestem wierna tonikom/hydrolatom. Nie wyobrażam sobie nie użyc ich po oczyszczeniu twarzy.
Mam tak samo mydła kocham i nie wyobrażam sobie życia bez nich a tonik i hydrolat to pozycja obowiązkowa przed nałożeniem kremu czy innego nawilżacza
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-14, 21:59   #1975
natkaa
Zadomowienie
 
Avatar natkaa
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 610
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość



może kupimy se ten NTC duży KLIK? Na spółkę? Wtedy 50ml wychodzi po 8 dych a nie 195

Byłam w tkmaxx i przyniosłam olejek Jeffrey James (bo był zafoliowany); znalazłam też ekstra żel pod oczy ale bez zabezpieczenie więc trochę się bałam...
Ten kolagen taki fajny?
__________________
Czasami piszę sobie recenzje filmów.
natkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 03:47   #1976
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Ja zawsze po myciu twarzy stosuje tonik/hydrolat i potem na mokrą skórę krem/serum/olej.
A na ciało od razu balsam.

Ja od bardzo dawna myje twarz mydłem 1-2 razy dziennie i bardzo mi służą

Mam tak samo mydła kocham i nie wyobrażam sobie życia bez nich a tonik i hydrolat to pozycja obowiązkowa przed nałożeniem kremu czy innego nawilżacza

Ja za to wypróbowałam juz do twarzy mydła, oleje i żele, trzecia opcja jest zdecydowanie stworzona dla mnie żel z fitomedu
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 06:51   #1977
Madzia_M77
Zadomowienie
 
Avatar Madzia_M77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 1 390
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Rzadko używam toniku. Uważam, że to nie jest niezbędny kosmetyk w pielęgnacji. Jeśli już, to latem dla odświeżenia (woda różana jak najbardziej tak!) albo hydrolat oczarowy gdy mam problemy z cerą.
Na ciało aktualnie używam oliwki dla dzieci Pat&Rub (tej samej, którą smaruję moją córeczkę). Przed ciążą, gdy miałam więcej czasu często mieszałam olej arganowy z balsamem do ciała i taką mieszanką wmasowywałam w całe ciało. Bardzo dobrze nawilża i odżywia.
Ok, ale po zastosowaniu mydeł które mają zasadowe ph trzeba przywrócić ph fizjologiczne chyba? Dla mnie tonik też był zawsze zbędny a teraz chyba mógłby się przydać?
Hydrolaty przywracają właściwe ph?

I jeszcze jedno - nakładacie oleje na mokrą/wilgotną skórę?
Madzia_M77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 07:22   #1978
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Mam mydełkowe pytanie

W związku z ogromną liczbę mydeł kilka z nich szczególnie korcą mnie, żeby choc wypróbować. W użyciu mam 4, więc zastanawiam się, czy bardzo źle zrobi mydłom, jesli po 2-3 użyciach na wypróbowanie odłożę je do kartoników (oczywiście po wysuszenui) i będa sobie dalej czekać?

---------- Dopisano o 08:22 ---------- Poprzedni post napisano o 08:18 ----------

Cytat:
Napisane przez natkaa Pokaż wiadomość
Ten kolagen taki fajny?
Przeczytałam kolega
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 08:38   #1979
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Cytat:
Napisane przez Madzia_M77 Pokaż wiadomość
Ok, ale po zastosowaniu mydeł które mają zasadowe ph trzeba przywrócić ph fizjologiczne chyba? Dla mnie tonik też był zawsze zbędny a teraz chyba mógłby się przydać?
Hydrolaty przywracają właściwe ph?

I jeszcze jedno - nakładacie oleje na mokrą/wilgotną skórę?
Używam tylko mydeł opartych o oleje roślinne, a najczęściej mydła aleppo. Takie mydła po prostu mi służą i nie wgłębiałam się w ich chemiczne właściwości zasadowo-kwasowe Robię to intuicyjnie, a nie, że teraz muszę zrównowazyć ph skóry. Co do olejów, to kiedyś nakladałam na wilgotną skórę ciała i nadmiar wycierałam ręcznikiem. Od ciąży nakładam na suchą skórę i mam wrażenie, że tak lepiej działa, ale zajmuje więcej czasu, bo trzeba chwilę zaczekać, zanim olej się wchłonie.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Mam mydełkowe pytanie

W związku z ogromną liczbę mydeł kilka z nich szczególnie korcą mnie, żeby choc wypróbować. W użyciu mam 4, więc zastanawiam się, czy bardzo źle zrobi mydłom, jesli po 2-3 użyciach na wypróbowanie odłożę je do kartoników (oczywiście po wysuszenui) i będa sobie dalej czekać
Jeśli mydło jest niedawno wyprodukowane to nic mu nie powinno się stać. Natomiast stare mydło może się rozwarstwiać.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-15, 09:22   #1980
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ XI

Dziewczyny, macie jakieś zdanie o kosmetykach Petal Fresh? Widziałam w Rossmannie odżywki i szampony. Na ten moment szczególnie interesują mnie odżywki, szamponów aktualnie mam pod dostatkiem, choć na przyszłość też dobrze byłoby wiedzieć
havana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 17:52:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.