Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy - Strona 74 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-19, 09:25   #2191
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez biszkopcik02c Pokaż wiadomość
Poproście dermatologa o receptę na krem/maść robioną - wystarczy zmieszać eucerynę z wodą (tzw. maść chłodząca) - jak dla mnie rewelacja. Koszt 100g kubka (oczywiście z receptą, na ryczałt) to jakieś 8 zł z groszami. Poza tym - czytajcie składy tych emolientów. To, że coś jest drogie lub apteczne nie znaczy, że ma dobry skład. Ja na przykład jestem uczulona na parabeny, co sprawdziłam dopiero niedawno (konkretnie propylparaben) - okazuje się, że w dotychczas mojej ulubionej serii emolium jest cała grupa parabenów. Po odstawieniu stan mojej skóry od razu się poprawił. Tak samo kosmetyki kolorowe - to, że coś jest reklamowane jako mineralne, nie znaczy, że sprawdza się to w rzeczywistości. Im krótszy skład tym lepiej. Ja obecnie wypróbowuję krem z ziaji nawilżający z serii lano-krem(?) czy jakoś tak, bez parabenów, jak na razie jestem bardzo zadowolona, nie uczula, nie piecze. Wcześniej wypróbowałam krem z Eucerinu z serii dla skóry atopowej - totalna porażka, pieniądze wyrzucone w błoto. Dla porównania - krem ziaji kosztował ok. 13 zł, a z Eucerinu - 48...
I pytanie z mojej strony - jakich podkładów używacie? Jeśli oczywiście stan skóry na to pozwala
Masz rację - maść robiona jest genialna. Wcześniej dermatolodzy polecali drogie maści. W szpitalu dopiero poznałam maść chłodzącą. Dermatolodzy kręcą nosem jak proszę o nią i przebąkują coś o droższych kremach, ale ja się nie daje. Jednak najlepsza jest na noc, bo jest masakrycznie tłusta. Nie lubię jednak takiej z mentolem. Po kąpieli mam wrażenie jakbym z piekarnika weszła do lodówki.

Krem Eucerin w słoiczku rzeczywiście jest dość słaby, to prawda. Nie rob nic. Balsam z mocznikiem za to uratował mi skórę wiele razy. Dosłownie. Mocznik na początku piekł niesamowicie, ale to trzeba przeczekać aż skóra sie przyzwyczai i wtedy z twarzy odstawiłam Elidel - nie byl mi potrzebny. Z rękami jest gorzej, ale ja juz się przyzwyczaiłam, że tak już z nimi jest. Nigdy nie sa zdrowe.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 06:23   #2192
..Asia..
Wtajemniczenie
 
Avatar ..Asia..
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 573
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez erk Pokaż wiadomość
Kochana jaką masz lampę w domu i ile za nią dałaś? Ja chyba też o tym pomyślę
ja kupiłam same żarówki (2 szt) i włożyłam w zwykłą obudowę. Bo profesjonalnie te lampy po 5-7 tys chodzą, a żarówka 125 zł
Żarówka starcza na 3000 godzin naswietleń więc jest tania jak barszcz.
http://www.ultraviolsklep.pl/index.p...hk=1&Itemid=31
__________________
Dziecko nadaje miłości bezkresny wymiar
..Asia.. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 10:33   #2193
emilia33
Raczkowanie
 
Avatar emilia33
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 37
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Seria Atoperal jest całkiem przyzwoita. Ktoś w wątku już chyba o niej wspominał. Najbardziej do gustu przypadła mi emulsja do ciała. Nie mam już ściągniętej, wysuszonej i łuszczącej się skóry na nogach, a to ogromny sukces. Mam niedoczynność tarczycy i sucha skóra to moja zmora. Po balsamie stan mojej skóry znacznie się poprawił.
emilia33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 19:28   #2194
Natsumi80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 27
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Słyszałam od mojej dobrej znajomej że bardzo dobre efekty daje stosowanie seria Atoperal. U niej jest to już produkt rodzinny dla dzieci jak i dla dorosłych. Ze względu na rodzinne problemy z AZS. Ona i jej maż stosują szampon i żel do mycia ciała już ok 4 miesiące a dla dzieci krem Atoperal- baby szampon. Twierdzi że to świetny produkt. Tylko trzeba stosować systematycznie. Chyba i ja się skuszę.
Natsumi80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-20, 20:42   #2195
bossnenka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Atoperal rzeczywiście jest dobry, zawiera nasz polski olej lniany (to też się chwali ), dla mnie plus jest też taki, że dobrze się wchłania, kiedyś miałam taki krem robiony w aptece na azt i po prostu nie dało się nim normalnie posmarować.
bossnenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 08:04   #2196
Looloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Pilnie potrzebuję porady. Mam AZS od dawna, ale w ostatnim roku właściwie nie było objawów. Teraz w ciągu kilku dni "wysypało" mi całe dłonie. Swędzi okropnie i skóra zaczyna pękać. Mój problem polega na tym, że karmię piersią i nie wiem, co mogę stosować, żeby nie zaszkodzić dziecku a pomóc swojej skórze. Na razie pozwoliłam sobie tylko na mycie w emoilentach i smarowanie kremami lipidowymi, ale to niewiele daje. Myślałam o tabletkach antyhistaminowych albo kremie z hydrocortyzonem, ale nie wiem, czy to się nie przedostanie do mleka. Proszę doradźcie coś, bo na wizytę u lekarza muszę strasznie długo czekać.
Looloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 11:35   #2197
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Looloo Pokaż wiadomość
Pilnie potrzebuję porady. Mam AZS od dawna, ale w ostatnim roku właściwie nie było objawów. Teraz w ciągu kilku dni "wysypało" mi całe dłonie. Swędzi okropnie i skóra zaczyna pękać. Mój problem polega na tym, że karmię piersią i nie wiem, co mogę stosować, żeby nie zaszkodzić dziecku a pomóc swojej skórze. Na razie pozwoliłam sobie tylko na mycie w emoilentach i smarowanie kremami lipidowymi, ale to niewiele daje. Myślałam o tabletkach antyhistaminowych albo kremie z hydrocortyzonem, ale nie wiem, czy to się nie przedostanie do mleka. Proszę doradźcie coś, bo na wizytę u lekarza muszę strasznie długo czekać.
A nie lepiej zadzwonić?
Z tego co wiem to hydrocortyzonu nie powinno się używać podczas karmienia.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-22, 13:19   #2198
GEORGEANNA98
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 6
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

zdecydowanie nie możesz tego zażywać, gdy karmisz dziecko na pewno dostanie się do pokarmu a dla dziecka jest to raczej nie dobre. Spróbuj może stosować krem ochronny na codzień smaruj się dwa razy jest dobry krem DEXERYL powinien ci pomóc a, jeżeli czekasz na wizytę idź lepiej prywatnie będziesz miała wszystko jasne.
GEORGEANNA98 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-22, 19:18   #2199
Liliannna100
Raczkowanie
 
Avatar Liliannna100
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 81
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

kupilam balsam z ziaji dla AZS uzylam 2 razy i jak narazie nic sie nie dzieje, do tego krem do rak z mocznikiem 10% - z tym gorzej dlonie jak papier scierny.
Liliannna100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 08:11   #2200
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Musisz używać peelingu. Na dłoniach pewnie masz skorupę, która nie przepuszcza składników balsamu. Ja też tak miałam
Znaczy nawet teraz się zmagam z tworzeniem się skorupy. Wprawdzie mocnych "ścieraczy" używać nie mogę. Ale skorupkę trzymam w ryzach. Po peelingu nie smaruj się mocznikiem! Tylko coś mega tlustego jak maść eucerynowa, czy chłodząca. Możesz kupić masło shea i nim się smarować.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 08:14   #2201
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

A najlepiej grubą warstwą na noc i na to bawełniane rękawiczki

Kurcze, u mnie tyle czasu był spokój, a teraz znowu mi twarz daje do wiwatu czoło, brwi, okolice ust... ani się normalnie umalować ani nic, i jeszcze to łzawienie
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 09:39   #2202
Looloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez GEORGEANNA98 Pokaż wiadomość
zdecydowanie nie możesz tego zażywać, gdy karmisz dziecko na pewno dostanie się do pokarmu a dla dziecka jest to raczej nie dobre. Spróbuj może stosować krem ochronny na codzień smaruj się dwa razy jest dobry krem DEXERYL powinien ci pomóc a, jeżeli czekasz na wizytę idź lepiej prywatnie będziesz miała wszystko jasne.
Nawilżam, natłuszczam, biorę wapno, tylko ze swędzeniem nie mogę sobie poradzić. Byłam wczoraj u internisty, ale on sam się przyznał, że nie wie, co przy karmieniu piersią mogę jeszcze stosować i odesłał mnie do dermatologa. Tylko że wizytę mam za tydzień (prywatnie, bo na NFZ to za dwa miesiące mogę) a już nie daję rady z tym swędzeniem.
Looloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 10:07   #2203
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Looloo Pokaż wiadomość
Nawilżam, natłuszczam, biorę wapno, tylko ze swędzeniem nie mogę sobie poradzić. Byłam wczoraj u internisty, ale on sam się przyznał, że nie wie, co przy karmieniu piersią mogę jeszcze stosować i odesłał mnie do dermatologa. Tylko że wizytę mam za tydzień (prywatnie, bo na NFZ to za dwa miesiące mogę) a już nie daję rady z tym swędzeniem.
A co Cie uczula? Po czym Cie tak swędzi? Może jakieś antyalergiczne można brać? Mi czasem pomagał sok z aloesu (nie taki do picia)
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 12:18   #2204
Looloo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 32
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez pannaatopowa Pokaż wiadomość
A co Cie uczula? Po czym Cie tak swędzi? Może jakieś antyalergiczne można brać? Mi czasem pomagał sok z aloesu (nie taki do picia)
Wydaje mi się, że "dobiło" mnie sprzątanie ogrodu. Podejrzewam jakieś grzyby w resztkach liści po zimie, albo coś zaczęło pylić. Wcześniej tak nie miałam, ale tej zimy przeprowadziłam się na wieś - tu jest dużo więcej zieleni niż w mieście, więc może czegoś uczulającego też więcej. Poza tym odstawiłam już wszystko, co mnie zazwyczaj uczulało (cytrusy, mleko, kakao).
A możesz napisać coś więcej co robiłaś z aloesem?
Looloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 12:39   #2205
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Looloo Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że "dobiło" mnie sprzątanie ogrodu. Podejrzewam jakieś grzyby w resztkach liści po zimie, albo coś zaczęło pylić. Wcześniej tak nie miałam, ale tej zimy przeprowadziłam się na wieś - tu jest dużo więcej zieleni niż w mieście, więc może czegoś uczulającego też więcej. Poza tym odstawiłam już wszystko, co mnie zazwyczaj uczulało (cytrusy, mleko, kakao).
A możesz napisać coś więcej co robiłaś z aloesem?
Ogólnie to smarowałam dłonie sokiem z aloesu. Można mieszać z kremem (ja robiłam krem z aloesem). A do sprzątania ogrodu to rękawiczki i maska! Ja nie mam ogrodu, ale wszystkie prace robię w rękawiczkach. Nawet pomidorów nie mogę pokroić
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-23, 12:44   #2206
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Looloo Pokaż wiadomość
Nawilżam, natłuszczam, biorę wapno, tylko ze swędzeniem nie mogę sobie poradzić. Byłam wczoraj u internisty, ale on sam się przyznał, że nie wie, co przy karmieniu piersią mogę jeszcze stosować i odesłał mnie do dermatologa. Tylko że wizytę mam za tydzień (prywatnie, bo na NFZ to za dwa miesiące mogę) a już nie daję rady z tym swędzeniem.
mi na swędzenie pomaga tylko avene xera calm mega działa
a przerobiłam już trochę, tym bardziej że szukałam czegoś delikatnego do skóry powiek, i Lipobase ale to na nawilżenie i działa okluzyjnie
kup xera calm krem są mniejsze pojemności na allegro i zamów kuriera w aptece jest za około 60-80 zł
przerobiłam sok z aloesu, kokos, kremy apteczne fuulll, kremy na receptę, avene jest cudny od razu po nałożeniu mi swędzenie znika
widzę że na allegro nawet te próbki małe są po 2-3 zl (tylko wpisz xeracalm łącznie) albo idź do apteki może trafisz tester albo próbki będą mieli
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-04-23 o 12:46
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 22:21   #2207
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Witam serdecznie, przypuszczam, że tez mogę miec azs, tylko że jeszcze nie zdiagnozowane. Od dawna dawna po dłuższym stosowaniu podkladow (np.caly dzien) robią mi się suche swedzące plamy na twarzy. Kiedys byłam u dermatologa i jedynym jego zaleceniem bylo nie malować się. I tak też robiłam, malowalam się tylko na jakieś większe okazje a w pozostałe dni chodzilam bez makijażu i czulam sie brzydka. Teraz zapragnęłam znaleźć jakiś podkład, ktory bym mogła używać częściej niz raz w tygodniu. Jednak te drogeryjne odpadają, aptecznych jeszcze nie próbowałam, bo i tak juz strasznie dużo pieniędzy na to poszło. Łatwiej by bylo, gdybym wiedziała na co jestem uczulona. Ale jak to zrobic? Mam umowiona wizytę u dermatologa w czerwcu, ale czy on da mi skierowanie na jakieś testy? Czy to muszę mieć od ogólnego skierowanie do alergologa? Da się to w ogóle stwierdzić-na co to uczulenie?

Teraz doprawilam sobie twarz olejkami i kwasem hialuronowym-miały nawilzac a zrobily mi przesusz po jednym dniu. Problem mam tylko z twarzą, reszta ciała jest ok-nieraz co tam gdzieś wyskoczy, ale samo znika.

Jak bylam dzieckiem to mialam podobno uczulenie na pierze, po spaniu w takiej pościeli mialam zaraz katar. Teraz śpię na takiej poduszce od dluzszego czasu i nie zauważyłam, zeby jakieś pogorszenie bylo. Jako nastolatka mialam testy skorne i mi wyszlo uczulenie na roztocza-objawialo się przewleklym katarem. Potem wszystko sie uspokoiło i zostało tylko (aż) to na twarzy.

Poradzcie jak domagać się od lekarzy skierowania na testy, i nie dac sie zbyć zapisaniem mega drogiego kremu i tekstem "nie stosować podkladów". Są przecież teraz podklady mineralne, może coś by się udało dobrać, bo na takie celowanie w ciemno to mnie nie stać bardzo bym chciała móc sie umalowac, wiadomo że nie codziennie, ale chociaż z 2-3 razy w tygodniu. Nawet dla poprawy samopoczucia, jak mam makijaż to jestem jednak bardziej pewna siebie a bez to się nieraz czuję jak niewidzialna
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-25, 22:31   #2208
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie, przypuszczam, że tez mogę miec azs, tylko że jeszcze nie zdiagnozowane. Od dawna dawna po dłuższym stosowaniu podkladow (np.caly dzien) robią mi się suche swedzące plamy na twarzy. Kiedys byłam u dermatologa i jedynym jego zaleceniem bylo nie malować się. I tak też robiłam, malowalam się tylko na jakieś większe okazje a w pozostałe dni chodzilam bez makijażu i czulam sie brzydka. Teraz zapragnęłam znaleźć jakiś podkład, ktory bym mogła używać częściej niz raz w tygodniu. Jednak te drogeryjne odpadają, aptecznych jeszcze nie próbowałam, bo i tak juz strasznie dużo pieniędzy na to poszło. Łatwiej by bylo, gdybym wiedziała na co jestem uczulona. Ale jak to zrobic? Mam umowiona wizytę u dermatologa w czerwcu, ale czy on da mi skierowanie na jakieś testy? Czy to muszę mieć od ogólnego skierowanie do alergologa? Da się to w ogóle stwierdzić-na co to uczulenie?

Teraz doprawilam sobie twarz olejkami i kwasem hialuronowym-miały nawilzac a zrobily mi przesusz po jednym dniu. Problem mam tylko z twarzą, reszta ciała jest ok-nieraz co tam gdzieś wyskoczy, ale samo znika.

Jak bylam dzieckiem to mialam podobno uczulenie na pierze, po spaniu w takiej pościeli mialam zaraz katar. Teraz śpię na takiej poduszce od dluzszego czasu i nie zauważyłam, zeby jakieś pogorszenie bylo. Jako nastolatka mialam testy skorne i mi wyszlo uczulenie na roztocza-objawialo się przewleklym katarem. Potem wszystko sie uspokoiło i zostało tylko (aż) to na twarzy.

Poradzcie jak domagać się od lekarzy skierowania na testy, i nie dac sie zbyć zapisaniem mega drogiego kremu i tekstem "nie stosować podkladów". Są przecież teraz podklady mineralne, może coś by się udało dobrać, bo na takie celowanie w ciemno to mnie nie stać bardzo bym chciała móc sie umalowac, wiadomo że nie codziennie, ale chociaż z 2-3 razy w tygodniu. Nawet dla poprawy samopoczucia, jak mam makijaż to jestem jednak bardziej pewna siebie a bez to się nieraz czuję jak niewidzialna
Skierowanie od ogolnego do alergologa. Tylko ja na wizyte czekalam chyba trzy miesiace. Wtedy pozostaje wizyta prywatna u alergologa i testy
Do nawilzania moge polecic do mycia la roche sydnet (na allegro juz za 10zl) i krem kerium z la roche. Cicaplast z avene, moge ci oddac eucerin atopi control krem bo na mnie nie dziala.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2015-05-25 o 22:34
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 00:18   #2209
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
Skierowanie od ogolnego do alergologa. Tylko ja na wizyte czekalam chyba trzy miesiace. Wtedy pozostaje wizyta prywatna u alergologa i testy
Do nawilzania moge polecic do mycia la roche sydnet (na allegro juz za 10zl) i krem kerium z la roche. Cicaplast z avene, moge ci oddac eucerin atopi control krem bo na mnie nie dziala.
A czy taki ogólny lekarz musi mi dac skierowanie jak poproszę? Bo niektórzy np. Nie widzą podstaw do wydania skierowania. Właśnie ostatnio byłam to mi wcisnął do dermatologa skierowanie, bo uważał, że takie będzie lepsze.

Muszę w takim razie się obkupic w takie kremy. A ten eucerin to jak mogłabym przechwycić? Pocztą jakoś? Chętnie bym wypróbowała na początek.

A jak u Was z podkladami? Jakich uzywacie? Uczulaly Was też?

A takie testy to jak wyglądają? Bo kiedys mialam tylko skorne. Jak oni dochodzą do tego co dokładnie uczula (tak jak ktoś tu pisał, że propylparaben uczula)?

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

I jeszcze- jakie sa mniej więcej ceny takich testów prywatnie?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-26, 07:30   #2210
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
A czy taki ogólny lekarz musi mi dac skierowanie jak poproszę? Bo niektórzy np. Nie widzą podstaw do wydania skierowania. Właśnie ostatnio byłam to mi wcisnął do dermatologa skierowanie, bo uważał, że takie będzie lepsze.

Muszę w takim razie się obkupic w takie kremy. A ten eucerin to jak mogłabym przechwycić? Pocztą jakoś? Chętnie bym wypróbowała na początek.

A jak u Was z podkladami? Jakich uzywacie? Uczulaly Was też?

A takie testy to jak wyglądają? Bo kiedys mialam tylko skorne. Jak oni dochodzą do tego co dokładnie uczula (tak jak ktoś tu pisał, że propylparaben uczula)?

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

I jeszcze- jakie sa mniej więcej ceny takich testów prywatnie?
Ja miałam robione na plecach. Pani nakłada preparaty, zakleja (chyba!) takimi plastrami i chodzisz z tym ileś tam, nie myjesz tego oczywiście i później wychodzi tak samo jak na przedramionach.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 08:09   #2211
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

I jak w ogóle powinna wyglądać pielegnacja twarzy? Jaki krem na noc, jaki na dzień a jaki pod makijaż (żeby tworzył jak najlepszą barierę między skórą a podkladem)?
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 09:03   #2212
Margot45
niecnotliwa dziewica
 
Avatar Margot45
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: przy komputerze
Wiadomości: 19 903
GG do Margot45
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Nikt Ci nie doradzi konkretnego preparatu, na jednego dobrze działa jeden krem, na drugiego inny. Niestety, tu jest najlepsza metoda prób i błędów. Owszem, kosztowna. Jeśli masz chęć potestować minerały, namawiam na próbki - z tego, co słyszałam, są baaaaardzo wydajne - wiele dziewczyn na Wizażowym Targowisku oferuje np.na wymianę - poszukaj. Z osobistego doświadczenia polecam nie używanie wody do mycia twarzy - ale to ja, komuś innemu woda może posłużyć. Zależy, czego do niej dodaje i jaka ta woda jest - twarda, miękka?
__________________
I wanna hurt you just to hear you screaming my name
Margot45 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 09:49   #2213
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
A czy taki ogólny lekarz musi mi dac skierowanie jak poproszę? Bo niektórzy np. Nie widzą podstaw do wydania skierowania. Właśnie ostatnio byłam to mi wcisnął do dermatologa skierowanie, bo uważał, że takie będzie lepsze.

Muszę w takim razie się obkupic w takie kremy. A ten eucerin to jak mogłabym przechwycić? Pocztą jakoś? Chętnie bym wypróbowała na początek.

A jak u Was z podkladami? Jakich uzywacie? Uczulaly Was też?

A takie testy to jak wyglądają? Bo kiedys mialam tylko skorne. Jak oni dochodzą do tego co dokładnie uczula (tak jak ktoś tu pisał, że propylparaben uczula)?

---------- Dopisano o 01:18 ---------- Poprzedni post napisano o 01:16 ----------

I jeszcze- jakie sa mniej więcej ceny takich testów prywatnie?
powiedz że dermatolog zalecił konsultacje z alergologiem i się uprzyj i tyle
ceny testów 10 zł za jeden alergen i wizyta nie wiem pewnie 100 zł
nakłuwaja na rekach i czekasz pół godziny i wychodzi reakcja alergiczna w miejscu w kłucia lub nie

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie doradzi konkretnego preparatu, na jednego dobrze działa jeden krem, na drugiego inny. Niestety, tu jest najlepsza metoda prób i błędów. Owszem, kosztowna. Jeśli masz chęć potestować minerały, namawiam na próbki - z tego, co słyszałam, są baaaaardzo wydajne - wiele dziewczyn na Wizażowym Targowisku oferuje np.na wymianę - poszukaj. Z osobistego doświadczenia polecam nie używanie wody do mycia twarzy - ale to ja, komuś innemu woda może posłużyć. Zależy, czego do niej dodaje i jaka ta woda jest - twarda, miękka?
dokładnie
mi pomaga olej kokosowy
avene xera calm na swędzenie bardzo pomaga
lipobase
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 14:09   #2214
biszkopcik02c
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 46
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jak już tu gdzieś chyba kiedyś pisałam- maść chłodząca,koniecznie poproś o nią dermatologa. Alergie zmieniają się co kilka lat, ja jakieś 5-6 lat temu nie byłam uczulona na nic, dziś lista alergenów nie ma końca. I, co okazało się baardzo istotne u mnie - jestem silnie uczulona na parabeny. Także radzę czytać etykiety, to, że coś jest szumnie nazwane "mineralne" wcale nie oznacza, że nie ma konserwantów. Ja już całe szczęście <jak na razie> ustabilizowałam swój stan i wam życzę lepszych dni
biszkopcik02c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-26, 14:15   #2215
kala__20
Wtajemniczenie
 
Avatar kala__20
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Świebodzin
Wiadomości: 2 535
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Margot45 Pokaż wiadomość
Nikt Ci nie doradzi konkretnego preparatu, na jednego dobrze działa jeden krem, na drugiego inny. Niestety, tu jest najlepsza metoda prób i błędów. Owszem, kosztowna. Jeśli masz chęć potestować minerały, namawiam na próbki - z tego, co słyszałam, są baaaaardzo wydajne - wiele dziewczyn na Wizażowym Targowisku oferuje np.na wymianę - poszukaj. Z osobistego doświadczenia polecam nie używanie wody do mycia twarzy - ale to ja, komuś innemu woda może posłużyć. Zależy, czego do niej dodaje i jaka ta woda jest - twarda, miękka?
No ja wodą raczej nie myje, bo mi wysusza. Muszę zajrzeć na to targowisko, chociaż probki juz sobie zamowilam

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
powiedz że dermatolog zalecił konsultacje z alergologiem i się uprzyj i tyle

ceny testów 10 zł za jeden alergen i wizyta nie wiem pewnie 100 zł
nakłuwaja na rekach i czekasz pół godziny i wychodzi reakcja alergiczna w miejscu w kłucia lub nie
A to nie bedzie chcial ode mnie jakiegos papierka z zaleceniami od dermatologa?

W sumie cena nieduża, jeżeli się wie w jakie alergeny celowac mniej więcej. Może mnie uczulac przecież każdy składnik np podkladu to bym musiała cały skład przetestować...
__________________
Wymianka
kala__20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 07:38   #2216
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez kala__20 Pokaż wiadomość
No ja wodą raczej nie myje, bo mi wysusza. Muszę zajrzeć na to targowisko, chociaż probki juz sobie zamowilam


A to nie bedzie chcial ode mnie jakiegos papierka z zaleceniami od dermatologa?

W sumie cena nieduża, jeżeli się wie w jakie alergeny celowac mniej więcej. Może mnie uczulac przecież każdy składnik np podkladu to bym musiała cały skład przetestować...
ejj no trochę wysiłku
mówisz że zalecił i już
alergolog robi z toba wywiad jakie masz objawy i wtedy wie co może prawdopodobnie uczulać i takie testy zleca
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 09:25   #2217
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Jakiego używacie kremu pod oczy? W szczególności pytanie do dziewczyn, którym dokuczają powieki
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 10:00   #2218
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Jakiego używacie kremu pod oczy? W szczególności pytanie do dziewczyn, którym dokuczają powieki
to ja mi dokuczają powieki
na swędzenie avene xera calm
do codziennego użytku clinique all about eyes rich albo lipobase
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-30, 10:14   #2219
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
to ja mi dokuczają powieki
na swędzenie avene xera calm
do codziennego użytku clinique all about eyes rich albo lipobase
Lipobase nie pozostawia tłustej warstwy?
Clinique to niestety za wysoka cena. A pasuje już używać czegoś nie tylko nawilżającego.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-31, 16:49   #2220
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Atopowe Zapalenie Skóry - zbiorczy

Lipobase jest półtłusta, zostawia lekki film. Ale można używać na dzień. Bliżej jej do kremu niż do maści.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-11 07:59:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.