Mamusie maj - czerwiec 2014 część II - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-04-20, 21:36   #3931
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez ab_cd Pokaż wiadomość
Beatusia - rowniez gratulacje dla Patryka ja równiez juz przyzwyczaiłam sie do tych nocek ale nie ukywam ze marzy mi sie wyjscie z mezem na jakas pizze wieczorem czy do kina. Przy jasia czestych pobudkach nawet nie moge o tym pomyslec
W dzien jasiu spi ale zazwyczaj na spacerach wiec sa dni gdzie chodze po okolo 3 h bo za nim zasnie a sa dni ze spi tylko 40 min. Ale wazne ze spi a Ty do kiedy planujesz kp?


Do mam kp. Czy Wasze dzieci domagaja sie cyca przez jakies gesty? Ostatnio az mi glupio bylo ale taka sytuacja byla pierwszy raz jestesmy u znajomych mam jasia na reku a on swoja raczka pod bluzke i zaczyna piszczec...
Dziekujemy :-*
No to faktycznie- dobrze,ze w ogole spi..
Co do kp, to mnie się nie spieszy z odstawianiem i raczej jestem za samoodstawieniem, mimo, ze w polowie lipca musze wrocic do pracy.
Co do domagania sie piersi, to Patryk ma swoj sposob :-D najpierw wtula sie w piersi, pozniej wklada reke pod bluzke. Jak udaje,ze nie wiem o co chodzi to probuje sobie sam wyciagnac i sie wscieka ;-)

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez wiola883 Pokaż wiadomość
WITM SIE

KACPEREK DZISIAJ MA ROCZEK wczoraj robilismy impreze było super mały zrobił furorę w koszuli i musze wyglądał bardzo elegancko słodziak moj , dostał duzo prezentów i troche kaski wiec urodziny udane a tort robiłam sama w kształcie zygzaka

wstawiam zdjecie synka ze mna i tortu

a Kacperek z okazji roczka nauczył sie wstawac z kucków i zrobił sam kroczka
Wszystkiego naj dla Kacperka! Gratuluje kroczkow i udanej imprezy zdjecia niestety dopiero na kompie otworze.

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
od tematu pierwszych butów to miałam niezły mętlik w głowie, nawet mi się po nocy śniły o attipaskach dowiedziałam się dzięki znajomej która je zachwalała, ale nie byłabym sobą gdybym nie poczytała tu i ówdzie o nich kierowałam się też opisem z bloga znajomej doktor mamy i padło na nie
a Miki chodzi, choć jeszcze musi mieć podparcie, najlepiej mu wychodzi z taboretem
Ojjj, ja tez mam metlik... Wstepnie jestem zdecydowana na emele, ale musze znalezc jakis stacjonarny sklep, gdzie je sprzedaja. Poki co Pysiu poza domem nie rwie sie do chodzenia, a ja tym bardziej Go nie stawiam, poki nie chodzi jeszcze calkiem stabilnie. Na razie mamy emele,ktore dostalismy w spadku po kuzynie.
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 08:38   #3932
carolyna86
Zakorzenienie
 
Avatar carolyna86
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Very Green West
Wiadomości: 3 383
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez beatusia10 Pokaż wiadomość
Ojjj, ja tez mam metlik... Wstepnie jestem zdecydowana na emele, ale musze znalezc jakis stacjonarny sklep, gdzie je sprzedaja. Poki co Pysiu poza domem nie rwie sie do chodzenia, a ja tym bardziej Go nie stawiam, poki nie chodzi jeszcze calkiem stabilnie. Na razie mamy emele,ktore dostalismy w spadku po kuzynie.
no i prawidłowo - tak myślę
my na dworze bawimy się np. na kocu na trawce i on wtedy sobie chodzi dookoła wózka albo czego tam się złapie
póki ładna pogoda to te butko-skarpety się nadadzą, ale jak już zacznie być chlapa itp.to pomyślę o czymś bardziej odpowiednim, ja zastanawiałam się nad efantelami dostępnymi w deichmanie - w sumie właśnie dlatego że są tak stacjonarnie dostępne i można dotknąć/przymierzyć
__________________

carolyna86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 09:36   #3933
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Ja sie jeszcze wstrzymuje z butkami póki nie zacznie chodzić sam bo za małe kupie, narazie w wózku ma poOlafowe


A co do domagania sie cyca to właśnie tego sie boje po roczku więc jakby zaczął to bym chyba odstawiała narazie tylko mlaska nie wyciąga sam
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:40   #3934
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez carolyna86 Pokaż wiadomość
no i prawidłowo - tak myślę
my na dworze bawimy się np. na kocu na trawce i on wtedy sobie chodzi dookoła wózka albo czego tam się złapie
póki ładna pogoda to te butko-skarpety się nadadzą, ale jak już zacznie być chlapa itp.to pomyślę o czymś bardziej odpowiednim, ja zastanawiałam się nad efantelami dostępnymi w deichmanie - w sumie właśnie dlatego że są tak stacjonarnie dostępne i można dotknąć/przymierzyć
Wlasnie emele tez podobno w deichmanie dostepne ;-) ale ja nie lubie deichmana i jeszcze sama nie bylam na zwiadach..
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 10:51   #3935
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Ale emele bądź bartki powinny być raczej latwodostepne. Jelenia Góra ma 80 tys mieszkańców i są tu dwa sklepy z tymi butami dla dzieci więc i w innych miastach raczej nie powinno być problemu ze zlokalizowaniem stacjonarnego sklepu z dobrym obuwiem


Byliśmy u pediatry, to była trzydniówka i napiszę Wam typowe objawy jakby co:
Gorączka
Wysypka
Nieco powiększone węzły chłonne
Rzadsza kupka
Zamiast wysypki mogą być też plamy
Pediatra mówiła że to częsta przypadłość małych dzieci. Możemy już normalnie wychodzić na dwór

---------- Dopisano o 11:51 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

U nas na spacerach tylko skarpetki, bez butów no ale mały nie chodzi
Buty kupimy jak zacznie chodzić
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 17:05   #3936
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej u nas dzis dzien szybko zlecial a to zakupy a to zalatwialam papiery u lekarza pozniej znow pojechalismy do sklepw szukac GARAM MASALA i znalazlam w koncu ufff ... kupilam tez cieciorke na obiad. bylismy na placu zabaw karmilismy kaczuchy jutro w koncu odbiore dokumenty od tlumaczki ... znalazlam galaretki na bazie karagenu i kupilam z 8 paczek zrby wziac ze soba bo jak mi mowili na Islandii jest duzo mniejszy wybor zywnosci jest w ogole inaczej. Jestem zla bo planujemy na 1 maja zrobic Gabi roczek i grila a ma pogoda byc lipna ... jutro zostanie nam 16 dni uffff
Ale akurat nam sie tak udalo ze w tym roku na Islandii nie bedzie lata max 6-8 stopni w tym odczuwalna temperatura mniejsza bo wiatry.
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-21, 21:56   #3937
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 422
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Cytat:
Napisane przez wiola883 Pokaż wiadomość
WITM SIE

KACPEREK DZISIAJ MA ROCZEK wczoraj robilismy impreze było super mały zrobił furorę w koszuli i musze wyglądał bardzo elegancko słodziak moj , dostał duzo prezentów i troche kaski wiec urodziny udane a tort robiłam sama w kształcie zygzaka

wstawiam zdjecie synka ze mna i tortu

a Kacperek z okazji roczka nauczył sie wstawac z kucków i zrobił sam kroczka
wszystkiego najlepszego super tort
7436419bdde6dac9254d6bd67d9526de215a6d26_5f3c5dac4904a jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-04-22, 09:55   #3938
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

dziekujemy dziweczynki za zyczenia i uznanie dla torta
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 09:42   #3939
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

jaka tu cisza ładna pogoda to wszystkie na spacerach

wiecie jestem w szoku sasiadka ma 3 miesieczne dziecko i juz ja wozi w spacerówce na siedzaco
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 10:12   #3940
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Wiola-cisza cisza ... my dopiero wrocilismy z 2 godzinnego spacerku i mala spi bo w wozku nie zasnie juz marudzi a nie zasnie i po obiadku znowu na spacer lecimy albo na dzialke jedziemy. U nas dzis cieplo ale wiatr taki spory ... ale trzeba korzystac z pogody juz na siedzaco wozi? Masakra ... ja kupilam malej spacerowke bo mi sie buntowala w gondoli jak miala 4,5 miesiaca ale wozilismy ja na lezaco w spacerowce i kupilismy taka ze mozna bylo od 3 msc wozic maluchy ale do przesady zeby sadzac .
U nas dzis na obiadek chana masala zaczerpnelam z przepisow blw na fb ciekawe czy malej posmakuje to i ciecierzyca. Tz tylko sie pytal czy miesko bedzie w tym jakos nie moge go przestawic na zdrowsze odzywianie ... zaraz to chapnie jakies slodkosci albo cos tam jeszcze.
U nas mam spiecia znow z mama ... mam dosc tej calej atmosfery dalej jest za moim bratem ktory non stop ja wykorzystuje. Jeszcze czasem tak sie wtraca do wychowania Gabrysi ze mnie nosi i czasem powiem co nieco ... albo jak ciastem ze sklepu chciala ja ostatnio nakarmic myslalam ze wyjde z siebie. Duzo zmienilam co do odzywiania i chce sie tego pilnowac denerwuje mnie to jak ktos mi jesz ze zwraca uwage.
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 14:32   #3941
wiola883
Rozeznanie
 
Avatar wiola883
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 553
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

menia tak wozi ja na siedzaco ona to wogóle jaks walnieta od małego na prosto ja trzyma i ma takie wielkie wystraszone wrecz wyłupiaste i trzyma ja jakby miała ta mała poł roku a ma 3miesiace niektórym odwala

menia a co do mamy to juz nie dlugo i bedziecie na swoim i od nowa wszystko zaczynac , mnie tesciowa wkurzyła na roczku karmiła małego plackiem a jak mowilam ze starczy to ona ze co mu zrobi jak kacperek chce wiecej i caly kawalek mu dala a puzniej chodzila za nim w krok a mały sie złoscił bo chcial sam a ona go trzymała dobze ze widzimy sie z nia co jakis czas
__________________
Kocham moje trzy skarby MĘŻUSIA ,synusia KACPERKA i dzidziusia 👶
wiola883 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 17:41   #3942
karrrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 141
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

my sie nie odzywamy, bo caly czas cos robimy, ale czytam na biezaco, szkoda, ze tak malo...

w skrocie, w tyg udalo sie pojsc do kina, na zajecia Sensoryka dla Smyka (Stachu za na nie maly i raczej nie bedziemy na razie chodzic, ale ma juz swoja pierwsza prace plastyczna na lodowce, na rehab, do pediatry, w czwartki sa darmowe muzea, wiec zapakowalam go dzis w nosidlo i bylismy w CSW (mamy takie olbrzymie nosidlo do gorskich wycieczek, ale bardzo wygodne dla Staszka), raz na fit dla mam, poza tym super pogoda i jestesmy ze 3h dziennie w parku

pojawil sie temat butow, wiec podziele sie tym co nam zalecili fizjoterapeuci odnosnie takich butow jak juz dziecko chodzi
trzeba obrysowac dziecku stopke na kartce, potem dodac z przodu jeden centymetr i znowu narysowac, wyciac i z tym szukac rozmiaru i buta, but na szerokosc moze byc przylegly, na dlugosc luzny
wazna kwestia dot podeszwy: musi sie zginac tam gdzie palce (wiec w dzieciecych mniej wiecej w 1/3 buta), duzo butow nawet markowych zgina sie w polowe, a to niedobrze i trzeba tego pilnowac (ta kwestia zgiecia dotyczy tez doroslych jesli chcemy sobie kupic zdrowe buty - ja testowalam swoje i niektore wypadly slabo)


Cytat:
Napisane przez meniaa94 Pokaż wiadomość
Hej u nas dzis dzien szybko zlecial a to zakupy a to zalatwialam papiery u lekarza pozniej znow pojechalismy do sklepw szukac GARAM MASALA i znalazlam w koncu ufff ... kupilam tez cieciorke na obiad. bylismy na placu zabaw karmilismy kaczuchy jutro w koncu odbiore dokumenty od tlumaczki ... znalazlam galaretki na bazie karagenu i kupilam z 8 paczek zrby wziac ze soba bo jak mi mowili na Islandii jest duzo mniejszy wybor zywnosci jest w ogole inaczej. Jestem zla bo planujemy na 1 maja zrobic Gabi roczek i grila a ma pogoda byc lipna ... jutro zostanie nam 16 dni uffff
Ale akurat nam sie tak udalo ze w tym roku na Islandii nie bedzie lata max 6-8 stopni w tym odczuwalna temperatura mniejsza bo wiatry.
co robilas z masala? jak cieciorke? ja czesto z niej robie hummus, zreszta ostatnio mam faze na rozne pasty warzywne, m.in. z pieczonej dyni czy papryki, albo z soczewicy

Cytat:
Napisane przez wiola883 Pokaż wiadomość
jaka tu cisza ładna pogoda to wszystkie na spacerach

wiecie jestem w szoku sasiadka ma 3 miesieczne dziecko i juz ja wozi w spacerówce na siedzaco
o kurde, przegina, jak nic dziecko bedzie krzywe, szkoda go
karrrena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 17:51   #3943
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Kareena-chana masala ... cebulke podsmazasz dodajesz czosnek imbir pozniej kmin kolendre i jeszcze inne takie nie pamietam pierwszy raz robilam na koniec dodajesz garam masale pomidory z puszki ciut wody.i ciecierzyce podgotuje sie i obiad ja podawalam z ryzem jasminowym. Mi zostala jeszcze puszka ciecierzycy i musze cos z nia zrobic zazdroszcze Ci ze masz tyle zajec tyle atrakcji u nas niestety w miescie nic nie ma. Jeden na drugiego krzywo spoglada tylko ...
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 18:31   #3944
karrrena
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 141
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

dzieki za odpowiedz, ciekawe danie\ ja nie jadlam jeszcze ciecierzycy z puszki, zwykle sama gotuje, wiec takie danie musze zaplanowac z gory, bo ją moczę przez całą noc
karrrena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 19:18   #3945
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej ja ostatnio też mam trudności ze znalezieniem czasu na forum, nawet czytam nieco rzadziej niż zwykle no ale jestem na bieżąco

Karenna kiedy ty na to wszystko masz czas? Ja to mam wrazenie, że nie wychodzę z kuchni. Mój dzień mija od posiłku do posiłku
Albo coś obieram/kroję, albo zmywam, z przerwami na karmienie i przewijanie

Też tak macie?

Ukradłam w dzień godzinę dla siebie jak w godzinach 11-12 oglądam serial Wspaniałe Stulecie
Wiktor wtedy zazwyczaj śpi a ja piję kawę zbożową i robię to, na co potem brakuje mi czasu czyli siedzę


Menia wiola ma racje, już tylko kilka dni do wylotu ale wydaje mi się, że nawet tych Waszych spięć może Ci na Islandii brakować
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 19:31   #3946
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi-dwa tygodnie do wylotu teraz to mi brakuje dawnej mamy bylysmy przyjaciolkami a teraz odkad mam mez nasze relacje sie zmienilyo 180 stopni ... Doslownie czuje ze jest zla jak wyjde z tz na spacer, wypomina mi jak pojade do cioci na kawe a mala sie wybawi tam na wsi ... Wedlug niej wole z kims rozmawiac niz z nia. Tyle ze jak bratowa przyjedzie z ktora nie rozmawiam juz w ogole to jak krolowa ja traktuje ladnie ppieknie z nia slowem sie do mnie nie odezwie tak samo z moim bratem robi wszystko co tylko oni chca pozniej ja slucham narzekan jaka ona to zmeczona jest ile to ona zrobila a wcale nie musiala tego robic a jak czasem ja poproszre zeby piec minut z Gabi zostala tp nie bo ona nie moze ... Boli mnie to i poki co nie bede tesknila za ta atmosfera tylko za kiedysniejsza mama.
Ogolnie moj brat mial problemy ze swoja zona kiedy ... Prawdopodobnie go zdradzila jeszcze nie byli malzenstwem i on w szoku byl chcial odebrac sobie zycie a przez niego mama i zebg nie ja to nie wiem co bym w domu zastala ... Pamietam jeszcze jak dla mamy garsc tabletek wyrwalam ... Trudno mi o tym pisac ale jakos musze sie wyzalic troche lzej na sercu. No i pech tak chcial ze moj brat znow z nia sie polaczyl buntowala go przeciwko mnie bo mialam cos lepszego od niej i pozniej on to rodzicom wypominal az skonczylo sie u nuih 'wpadka' ona tak plakala nie chciala wzieli slub bo jej rodzice kazali i tak jest do dzisiaj.
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 19:36   #3947
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Menia taki ślub bo "wpadka" to chyba najgorszy z możliwych bo to zawsze rodzice naciskają na młodych bo "co ludzie powiedzą"
Bardzo to nie w porządku
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 20:00   #3948
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Karrena wow brawo aktywnie u was ;-)

My tez spędzamy ok 3h dziennie na polku. Czasem na hustawce czasem na plac zabaw a czasem po prostu jakos wypad na zakupy lub spacer ;-)

Menia nie przejmuj sie. Niedlugo odetchniesz. Myśl o sobie i o Gabi. U mnie tez to samo tęsknię za mama ktora zawsze pomogla a teraz... mam wrazenie ze p9maga tylko jednej siostrze co oczywiscie i tak narzeka ale do innych ze jej balagan zrobili ze znow musi bawic itp a mi wtedy smutno bo nie moge na niej polegac kiedys byl9 inaczej. Teraz juz rzadziej z nia rozmawiam na skejpie.


A po za tym drugi klopot ktory nie daje mi spokoju a nie wiem czy moge cos zrobic bo to bardzo trudne . Znam osobe ktora podejrzewam ze moze miec chorobe zespol munchhausena poczytajcie o tej chorobie a bedziecie wiedzieli na czym to polega. Mam na prawde duze podejrzenie ze ta matka krzywdzi swoje dziecko ciagle wymyślając jakies choroby... dziecko 3 razy w miesiacy potrafi byc w szpitalu i rzeczywiscie jak raz bylo przez miesiąc z babcia bo matla alurat lezala w szpitalu z podejrzeniem poronienia to dziecko mialo sie lepiej później ood koniec msrca skierowane zostslo do centrum zdrowia dzircka w Warszawie gdzie zalozono sondę dziecko pozajelitowe jedzenie gdyż mala nir chciala jesc lub jadla za malo i ubywala z wagi. Teraz matka sobie wymyslila ze sonde sciagnie bo cos do niej wpadlo i ze telefonicznie ordynator z prokocimia jej powiedzial ze moze sciagnac smieszne dla mjie jest to ze telefonicznie takie rzeczy zalatwiaja lekarze niby. Nie wiem co myslec. Zal mi tego dziecka. Wybaczcie musialam sie wygadac..
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png








Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 20:01   #3949
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi-wiem wiem jej rodzice im kazali i tak wyszlo ... Ja ani z bratowa ani z bratem juz nie rozmawiam powiedzialam im kilka slow i tyle. Nie moge patrzec jak oni matke moga tak wykorzystywac ...
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-04-23, 21:01   #3950
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hej hej 😊 ja tez czytam, a pisać nie ma kiedy.. Moje dziecko coraz mniej śpi, a coraz więcej szaleje 😃 dziś spał tylko na spacerze, a raczej posiadowce na ławce 😊 ale za to 2.5 h.

Dziś Franuś bawiąc się autkiem mówił "brum brum", a jak je to mówi "miam" czyli mniam, tylko mama z tatą ciągle mu się myli..

Wczoraj ugryzł mnie w nos 😃

Karrena- ja też podziwiam za to, że tyle Ci się chce i za organizację 😊

Lucynka-masakra z tą matką... A ona jeździ po różnych szpitalach z tą małą? Bo pewnie by się zorientowali... Nie wiem, co możesz zrobić w takiej sytuacji, może z rodziną delikatnie porozmawiaj.. Takie rzeczy pewnie ciężko udowodnić...

Czy mi się wydaje czy Myska zniknęła?
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 21:19   #3951
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Hi
Melduje ze zyjemy i mamy sie dobrze.
Franio rosnie jak na drozdzach. Coraz więcej gaworzy ale pojedynczych slowek jakos nie wylapuje.
Chodzi juz przy meblach ale zdecydowanie woli czwaoraki.
Duzo sie usmiecha i uwielbai sie tulic jak wracam z pracy.
1 maja wyprawiamy urodziny Franka. Od 4 wracam na caly etat :/
No a 7 lecimy do Uk na tydzień do brata.

Niestety nie nadrobie was.

3 mam kciuki za ciężarne

Wybqczcie ze tak wpadam jak po ogien. Pamieta mnie tu ktos jeszcze ?
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-23, 22:15   #3952
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justynaa po 9 miesiacach ciąży i prawie roku z dzieckiem to chyba ciężko o kimś zapomnieć zwłaszcza jeśli wcześniej pisał aktywnie


MyskaO nie miała czasem jechać gdzieś?do tesciow/rodzicow?

---------- Dopisano o 23:15 ---------- Poprzedni post napisano o 22:55 ----------

Czy Wasze dzieci też zmieniają ułożenie w łóżeczku o 180 stopni?
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 03:28   #3953
beatusia10
Wtajemniczenie
 
Avatar beatusia10
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 714
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justiwi, Pysiu zmienia o 180, a nawet 360 stopni.. najczesciej jak sie przekreci o 180, to jak wraca to gdzies sie uderzy o szczebelki i sie budzi :-( zaluje teraz,ze nie mam ochraniacza na cale lozeczko..

---------- Dopisano o 04:15 ---------- Poprzedni post napisano o 04:15 ----------

Justyna, pewnie,ze pamietamy! Fajnie,ze u Was w porzadku

---------- Dopisano o 04:16 ---------- Poprzedni post napisano o 04:15 ----------

Menia, wspolczuje sytuacji.. dobrze,ze jeszcze tylko 2 tygodnie. Blizej jak dalej ;-)

---------- Dopisano o 04:17 ---------- Poprzedni post napisano o 04:16 ----------

Inez- Franus

---------- Dopisano o 04:19 ---------- Poprzedni post napisano o 04:17 ----------

My wlasnie jestesmy w drodze do Kolobrzegu ale tylko na weekend (albo az, bo odbieramy tesciowa z sanatorium i z nia bedziemy 3 dni ).

---------- Dopisano o 04:26 ---------- Poprzedni post napisano o 04:19 ----------

Mam jeszcze takie pytanie- w jakie ciekawe miejsce mozna zabrac szkrabka? Bo roczek robimy 2. maja a Patryk ma urodziny 30. kwietnia, no i chcialabym jakos fajnie ten dzien spedzic... Aquapark odpada, zoo tez. Myslalam o parku jurajskim, ale dopiero 1. otwieraja. Rozwazam lunapark, ale tam to raczej tylko karuzele. No i Ogrod Japonski, tylko nie wiem czy to bedzie ciekawe dla Patryka.. Albo jakis jupipark czy inna bobolandie..

---------- Dopisano o 04:28 ---------- Poprzedni post napisano o 04:26 ----------

I jeszcze pytanie- czy ktores dzieciatko ma wiecej niz 8zebow?
__________________
30.04.2014
beatusia10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 05:47   #3954
JJJustynAAA
Zakorzenienie
 
Avatar JJJustynAAA
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 116
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Beatusia ja chce zabrać Franka do fikolandii to pewnie vos takiego jak bobolandia. Wydaje mi sie ze na inne miejsca to jest jeszcze za maly.

Franek zasnal o 21 i kwekal dopiero o 4,40
Ze mna pospal do 6 a teraz przejal go tz

Dzis odbieram Frankowi paszport i jedziemy zrobic zakupy na roczek Frankam
__________________

Mama Franka







JJJustynAAA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 07:42   #3955
kasiab91
Zakorzenienie
 
Avatar kasiab91
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 4 694
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Beatusia Ola ma 9 i 10 wychodzi

Justynko
__________________
Dziewczyna - 27.06.2006
Narzeczona - 24.01.2012
Żona- 10.08.2013
MAMA- 03.05.2014
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2btv73n5x6okj5.png


kasiab91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 07:48   #3956
justiwi
Wtajemniczenie
 
Avatar justiwi
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Karkonosze
Wiadomości: 2 565
GG do justiwi
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Beatusia a czemu aquapark nie?Ptys nie lubi? A w ogrodzie japońskim są może fontanny albo jakieś miniwodospady czy coś? Bo jak tak to mogą Patryka zainteresować a może ogród botaniczny? Wiesz teraz dużo roślin kwitnie więc feria kolorów

---------- Dopisano o 08:48 ---------- Poprzedni post napisano o 08:44 ----------

Kasiab ale zebolek z Oli
__________________
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w30dw4vcbz4k5v.png


Lepiej żałować tego co się zrobilo
justiwi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 08:12   #3957
inezz6
Zadomowienie
 
Avatar inezz6
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 677
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

Justyna- pewnie, że pamiętamy 😊 Mój Franek też się dużo śmieje.

Beatusia- dzięki 😊 zazdroszczę Kołobrzegu, nawet z teściową 😃 poza oczywistym urokiem miasta i morza, uwielbiam tam lody...

Franek od wczoraj uwielbia stać na parapecie i przez okno oglądać dzieci na placu zabaw, dzis mu nawet nie przeszkadza, że dzieci nie ma, bo pogoda srednia...
__________________
Franuś

"Kiedyś tam,będziesz miał dorosłą duszę,
Kiedyś tam,kiedyś tam...
Ale dziś jesteś mały jak okruszek,
Który los rzucił nam."
inezz6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 09:34   #3958
Lucynka20xd
Wtajemniczenie
 
Avatar Lucynka20xd
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 2 753
GG do Lucynka20xd
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

8Inez tak jezdzi po różnych szpitalach z mala. Mala ma 14 miesiecy wazy 8 kg. Ja nie widze zeby dziecko bylo chore. Mowilam o tym nie wprost ale staralam sie naprowadzic ze cos jest nie tak rodzinie ale niestety slepo jej wierza sa naiwni nic sie nie da udowodnic. Mam nadzieje ze szpital w warszawie wkoncu sie zjarzy bo juz mieli takie przypadki czytalam na internecie. A teraz jest w ciazy w 20 tyg i jak z drugim dzieckiem bedxie to samo robic to juz nie zostawie tego tak...


Kasiab ladnie Adriankowi idzie 7 zab wlasnie ;-)


Justynka pewnie ze pamietamy ;-)

Wlasnie ciekawe co z MyskaO. ?
__________________

Kocham , Tęsknie, Czekam . . . ♥♥♥♥♥

Adrianek ♥♥
30.05.2014 /3700g,59cm/


http://www.suwaczki.com/tickers/relg2n0aqox8ccd7.png









Edytowane przez Lucynka20xd
Czas edycji: 2015-04-24 o 09:35
Lucynka20xd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 09:52   #3959
madziuuula
Zakorzenienie
 
Avatar madziuuula
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 3 725
GG do madziuuula
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

O własnie gdzie Myska??

Ruszyło forum widze

A chcialam napisać mamusiom nieśpiąfych dzieci na pocieszsnie Ab_cd wiem że miala problem. kasiabku nie wiem jak teraz u was i czy ktoś jeszcze. Papryk przez ponad pół roku budzil sie co 1-2 godziny czasem co pół teraz najpierw zaczął spać po 2-3-4 a od jakiś dwóch tygodni po cycku zasypia 19.30-20 ok 23-24 trafia do nas do sypialni ale starczy go położyć zasypia bez cycania i do 5 ostatnio dokładnie 4.50 śpi ! Wycycka oba i tak do 6-7 pośpi
Więc dla każdej mamy jest nadziieja aczkolwiek teraz noce są jakby krótsze i wciąż niewyspana chodze
__________________
[COLOR=blue]Za Tobą szaleje

[COLOR=Green]Nasza wielka miłość na maleńkich nóżkach
Marianek i Rysiu
madziuuula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-04-24, 10:10   #3960
meniaa94
Wtajemniczenie
 
Avatar meniaa94
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 004
Dot.: Mamusie maj - czerwiec 2014 część II

No no w koncu cos forum rusza
Lucynka- mamy praktycznie identyczna sytuacje w rodzinie . Masakra doslownie ... ja jeszcze nie mam zadnej przyjaciolki ktorej bym mogla sie czasem wygadac. A co do tej kobiety to te bym cos robila w tym kierunku ... jak by szpital sie nie zczail o co chodzi to jest mops czy cos innego i mozna zglosic. Wiem ze to jej zycie ale szkoda dzieciaka a zwlaszcza jeszcze w ciazy jest. Ja raz chcuam dzwonic do pewnego osrodka jak 15 latka urodzila i traktowala te dziecko ... bo opiekunem byla jej matka ale co jak pila i dalej to robi corka tak sama i byly takie sytuacje ze mnie nosilo ...
Beatusia- nasze maluchy to chyba z tego samego dnia moja ma 7 zabkow narazie

Mnie glowa strasznie boli mala zasnela ... a juz zrobiliamy zakupy ale zimno u nas i tak. Zauwazylam ze ciut ciut jej uszka ropieja od kolczykow ale kosmetyczka mowa ze tak mkze byc i to normalne grunt ze nie ciaga a uszka nie boli ja.
__________________
Gabriela - 30 kwietnia 2014
Mężuś - 10 stycznia 2015
meniaa94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-09 10:01:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.