Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj mo¿esz podzieliæ siê swoimi problemami, poradami i do¶wiadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2012-09-03, 15:13   #1
szati
Raczkowanie
 
Avatar szati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 102

Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku


Witam Was dziewczyny.Za³o¿y³am nowy w±tek poniewa¿ chodzi mi o stan u kobiet po 30-stce(ja mam 37).Jestem z T¯ od 4 lat-od pewnego czasu nie do¶æ,¿e na ka¿dym kroku mam go do¶æ-przeszkadza mi prawie wszystko,to na dodatek zaczyna mnie pytaæ czy wzbudza we mnie obrzydzenie.
Niestety w sypialni nie uk³ada siê wogóle.Nie pamiêtam kiedy ja co¶ zainicjow³am-nawet nie pamietam kiedy to ja pierwsza poca³owa³am T¯.Je¶li On nie bierze sprawy w swoje rêcê-na mnie nie ma co liczyæ.Czêsto w my¶lach obiecuje sobiê ¿e tym razem zrobiê pierwszy krok...ale cóz z tego kiedy mam tak silne lenistwo i tak bardzo jestem nastawiona na nie-¿e nie potrafiê siê przemóc.Seks sprawia mi radosæ.kocham T¯ bardzo i nie rozumiem sk±d we mnie siê bierze takie zachowanie.
Napiszcie kochane czy przechodzi³y¶cie taki stan??I jak sobie z tym radziæ?
Czujê ,¿e nasz zwi±zek z mojego powodu zaczyna siê sypaæ.
__________________

szati jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-03, 15:15   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 12 916
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Bierzesz tabletki anty?
Je¶li tak to byæ mo¿e to jest ¼ród³o problemu.
Czyli ginekolog i zmiana tabletek na inne albo na inn± formê antykoncepcji (np. plastry).
MissChievousTess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-03, 15:25   #3
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 193
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Proponujê na pocz±tek odpowiedzieæ sobie na pytania które sama zada³a¶, mo¿e rzeczywi¶cie mi³o¶æ siê ulotni³a..?
Odno¶nie kwestii czysto fizycznych, zbadaj sobie poziom hormonów. A mo¿e to jaka¶ lekka depresja?
skarpetki_w_kropki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-03, 15:43   #4
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 16 387
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Was dziewczyny.Za³o¿y³am nowy w±tek poniewa¿ chodzi mi o stan u kobiet po 30-stce(ja mam 37).Jestem z T¯ od 4 lat-od pewnego czasu nie do¶æ,¿e na ka¿dym kroku mam go do¶æ-przeszkadza mi prawie wszystko,to na dodatek zaczyna mnie pytaæ czy wzbudza we mnie obrzydzenie.
Niestety w sypialni nie uk³ada siê wogóle.Nie pamiêtam kiedy ja co¶ zainicjow³am-nawet nie pamietam kiedy to ja pierwsza poca³owa³am T¯.Je¶li On nie bierze sprawy w swoje rêcê-na mnie nie ma co liczyæ.Czêsto w my¶lach obiecuje sobiê ¿e tym razem zrobiê pierwszy krok...ale cóz z tego kiedy mam tak silne lenistwo i tak bardzo jestem nastawiona na nie-¿e nie potrafiê siê przemóc.Seks sprawia mi radosæ.kocham T¯ bardzo i nie rozumiem sk±d we mnie siê bierze takie zachowanie.
Napiszcie kochane czy przechodzi³y¶cie taki stan??I jak sobie z tym radziæ?
Czujê ,¿e nasz zwi±zek z mojego powodu zaczyna siê sypaæ.
to glebszy problem niz tylko sex.

jak czesto rozmawiacie naprawde szczerze?

kiedy ostatnio od siebie odpoczeliscie na dzien,dwa?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-03, 16:50   #5
kalincia
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 13 025
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Skoro wszystko ciê w nim denerwuje, przeszkadza ci, to pewnie koniec uczuæ...bywa...
kalincia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-03, 17:36   #6
szati
Raczkowanie
 
Avatar szati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 102
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Nie biorê tabletek anty,kocham T¯ do szaleñstwa a problemy chyba jak ka¿dy.Jedyna rozs±dna my¶l to chyba zawirowania hormonalne.Wogóle jestem jaka¶ taka przybita nie mam zapa³u i w dodatku nerwy.Us³ysza³am dzi¶ ,¿e nie pytam T¯ co On czuje-fakt nie pytam poniewa¿ s±dzê ,¿e znam Go na wylot,natomiast inna sprawa ,¿e On mnie te¿ nie pyta-sama o tym mówiê ,a teraz juz nawet tego mi siê nie chce ,poniewa¿ mam uczucie jakbym rozmawia³a z ¶cian±...ehhh nie wiem co dalej
__________________

szati jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-03, 17:50   #7
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 193
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Mia³am to samo potem wypunktowa³am wszystkie jego dobre cechy, przypomnia³am sobie za co go tak naprawdê kocham i przede wszystkim, spojrza³am na niego inaczej. Pomy¶l, co by by³o gdyby Ci go zabrak³o. Odpowied¼ wyja¶ni Ci wiele. No i zrób te badania!
skarpetki_w_kropki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 17:50   #8
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomo¶ci: 12 916
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Chyba jednak uczucie siê wypali³o a ty po prostu masz skrupu³y natury moralnej i nie chcesz siê sama przed sob± (a tak¿e przed nim) do tego przyznaæ.
Bo gdyby¶ go tak kocha³a, nawet nie do szaleñstwa, ale choæ trochê to jaka¶ ilo¶æ po¿±dania/poci±gu fizycznego by jednak zosta³a.
Wiem po sobie bo mieli¶my z T¯ swego czasu ciê¿ki kryzys ale pewne minimum po¿±dania wzajemnego zawsze by³o, niezale¿nie od innych okoliczno¶ci.
Jak dla mnie- po prostu mi³o¶æ umar³a ¶mierci± naturaln±.
Mo¿liwe, ¿e jeste¶cie ze sob± "z przyzwyczajenia" i jako¶ tak leci si³± bezw³adno¶ci. Moim zdaniem je¶li to "nie to" to chyba szkoda Twojego i jego czasu/¿ycia na co¶ takiego.
MissChievousTess jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-03, 18:00   #9
skarpetki_w_kropki
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetki_w_kropki
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 193
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

A tutaj siê akurat nie zgodzê, u mnie w momencie kryzysu te¿ potrafi³a wyst±piæ seksualna stagnacja... Nie ma szablonów uczuciowych, ka¿da para jest inna.
skarpetki_w_kropki jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-05, 17:01   #10
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Nie biorê tabletek anty,kocham T¯ do szaleñstwa a problemy chyba jak ka¿dy.Jedyna rozs±dna my¶l to chyba zawirowania hormonalne.Wogóle jestem jaka¶ taka przybita nie mam zapa³u i w dodatku nerwy.Us³ysza³am dzi¶ ,¿e nie pytam T¯ co On czuje-fakt nie pytam poniewa¿ s±dzê ,¿e znam Go na wylot,natomiast inna sprawa ,¿e On mnie te¿ nie pyta-sama o tym mówiê ,a teraz juz nawet tego mi siê nie chce ,poniewa¿ mam uczucie jakbym rozmawia³a z ¶cian±...ehhh nie wiem co dalej
A w jakim tempie ¿yjecie?
Bo mo¿e to jest kluczowe i nie lenistwo Ciê " kastruje" a zwyk³e , chroniczne , nak³adaj±ce siê na siebie zmêczenie, niedospanie, niedo¿ywienie ( chodzi o jako¶æ i regularno¶æ nie o ilo¶æ. Nawet osoby oty³e i zwyczajnie ¿ar³oczne mog± byæ wrêcz skrajnie niedo¿ywione) i stres.

Wprawdzie dzi¶ cz³owiek 30-40 letni jest teoretycznie cz³owiekiem m³odym, ale teoria teori± a biologia biologi± i jej nie przeskoczymy.

Ja Ci wierzê ¿e mê¿a kochasz, bo to co opisujesz wcale nie musi byæ oznak± zapa¶ci uczuæ.
Mo¿e musicie oboje sobie si±¶æ, i zdaæ sprawê z tego ¿e fizycznie i psychicznie to ju¿ " nie te lata" i trzeba zadbaæ o odpoczynek fizyczny, psychiczny, dietê i o to ¿eby byæ dla siebie bardziej wyrozumia³ymi. Zadbaæ o siebie bardziej ni¿ kiedy¶, bo si³ witalnych zwyczajnie coraz mniej.

Badania zrobiæ warto- zwyk³± morfologiê czy nie ma anemii, i hormony mo¿e te¿, ale ja bym stawia³a na to, ¿e trzeba po prostu bardziej o siebie dbaæ, zwolniæ tempo, unikaæ stresów.

Taaa, powiedzia³a ta, co unika stresów akurat.
Ale staram siê staraæ.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-08, 21:06   #11
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomo¶ci: 4 644
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Witam

Nigdy jako¶ nie udziela³am siê w tym dziale, ale czas zacz±c :P

No có¿ u mnie te¿ Pani Zima zawitala do sypialni, libido uciek³o w trójk±t bermudzki i sluch po nim zagin±³.
Fakt, wieczorami jestem tak zmêczona, ze mam do¶æ wszystkiego,
Starsza córa daje do pieca (ma ADHD) a m³odsza nie lepsza zaczyna dopiero swoje pierwsze kroki w wymuszaniu.
Ma³o tego, moje podwozie siê opu¶cilo, co daje mi kompletny dyskomfort g³ównie psychiczny. Wszystko sk³ada siê na to, ze jak Tz przychodzi w amory to slyszy - daj mi spokój
wiem, ¿e jest niezbyt zadowolony z tego faktu, ale co zmusiæ siê mam?? Udawac?? bez sensu.
I na dodatek, on z wiekiem te¿ problem (jestesmy ten sam rocznik) kiedy¶ godzina, a teraz 15 min :/
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Anio³ek 30.12.2016
aja1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-10, 08:22   #12
SambaMamba
Agencja Spamu - Nie staæ nas na reklamê, wiêc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomo¶ci: 202
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Mnie tez to spotka³o....., te¿ s³ysz±³am opinie, ze pewnie ju¿ siê wypali³o. ALe to nie prawda, nam brakowa³o wspólnego czasu razem. Nie chodzi o wspólne obowi±zki, ale o pobycie razem, choæby wspólne rozwi±zanie krzyzówki - wiem, banalne i mo¿e nudne, ale pamietam, ¿e w naszym przypadku takie proste rzeczy dobrze dzia³a³y. Pozwala³y nam byæ razem, odkrywaæ siê trochê na nowo. Wiem teraz, ze o ma³¿eñstwo trzeba dbaæ, znale¼æ chwilê dla WAS - NAS.
A badania zrób i tak - na pewno nie zaszkodzi.
SambaMamba jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-11, 07:04   #13
szati
Raczkowanie
 
Avatar szati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 102
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Chyba macie racjê dziewczyny.Niby 30-parê lat to nie jest du¿o,ale ta ci±g³a pogoñ za pieniêdzmi,problemy,stres-chyba to dogania cz³owieka,¿e ju¿ na nic wiêcej si³ nie ma.
Najgorsze jest to ,¿e T¿-tak jakby potrafi³ siê prze³anczaæ w domu,wieczorem na inne tryby i czy¶ci³ g³owê z stresu i problemów-nie wiem czy mnie rozumiecie.Ja jestem psychicznie zmêczona ,poniewa¿ ca³y czas mam w g³owie ró¿ne sprawy które trzeba za³atwiæ,problemy które istniej± ,a On wydaje mi siê ,¿e nie my¶li o tym wszystkim ca³y czas i dlatego ma ochotê na seks,ma ochotê na kino itp...
Co prawda niejednokrotnie z Nim rozmawia³am,¿e ja tak nie potrafiê,¿e mam problemy,¿e co¶ siê zmieni³o-owszem s³ucha³-ale czy ,,s³ysza³,,?
Dzi¶ w zasadzie nie rozmawiamy,poniewa¿ mam wra¿enie,¿e i tak nie rozumie..
__________________

szati jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-12, 09:43   #14
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba macie racjê dziewczyny.Niby 30-parê lat to nie jest du¿o,ale ta ci±g³a pogoñ za pieniêdzmi,problemy,stres-chyba to dogania cz³owieka,¿e ju¿ na nic wiêcej si³ nie ma.
Najgorsze jest to ,¿e T¿-tak jakby potrafi³ siê prze³anczaæ w domu,wieczorem na inne tryby i czy¶ci³ g³owê z stresu i problemów-nie wiem czy mnie rozumiecie.Ja jestem psychicznie zmêczona ,poniewa¿ ca³y czas mam w g³owie ró¿ne sprawy które trzeba za³atwiæ,problemy które istniej± ,a On wydaje mi siê ,¿e nie my¶li o tym wszystkim ca³y czas i dlatego ma ochotê na seks,ma ochotê na kino itp...
Co prawda niejednokrotnie z Nim rozmawia³am,¿e ja tak nie potrafiê,¿e mam problemy,¿e co¶ siê zmieni³o-owszem s³ucha³-ale czy ,,s³ysza³,,?
Dzi¶ w zasadzie nie rozmawiamy,poniewa¿ mam wra¿enie,¿e i tak nie rozumie..

Mo¿e i us³ysza³, ale co ma z tym w³a¶ciwie zrobiæ?
To tak jakby komu¶ sugerowaæ ¿eby nie jad³, albo nie oddycha³ dla towarzystwa. ;-)

Sama dla siebie, musisz nauczyæ siê czy¶ciæ g³owê .
Bo prawda taka, ze od ci±g³ego my¶lenia o problemach i obowi±zkach i wcale nie ubywa, a wrêcz przeciwnie- jak widzimy same po sobie- przybywa ich jeszcze wiêcej i to bardzo wielkiego kalibru.
Bo co jest wa¿niejsze ni¿ rodzina i jej poprawne funkcjonowanie? No chyba nic tak naprawdê.

Na dodatek m¶ci siê to na zdrowiu.
Nie wiem jak u was dziewczyny, ale ja jak ju¿ nie dam rady oderwaæ siê od ko³owrotka my¶li, to mam chroniczny ból g³owy, chudnê (a u mnie to ju¿ dramat wtedy - ¶mieræ na kiju ), nie ¶piê, libido tez idzie siê pa¶æ a od tego sama z siebie- czujê siê po prostu... stara.
I tyle z tego przejmowania siê mam- bo nic to nie rozwi±zuje, nic nie za³atwia ¿e siê przejmujê tylko jeszcze pogarsza.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-13, 14:16   #15
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomo¶ci: 4 644
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

No to ju¿ wiem dlaczego schud³am :/
problemów siê ostatnio nawarstwi³o i to sporo, i jestem z tym sama :/

My¶li g³ownie wieczorami mnie napadaj±, od dwóch mam chandrê
tak czuje siê staro i to mnie przera¿a
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Anio³ek 30.12.2016
aja1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-14, 08:47   #16
szati
Raczkowanie
 
Avatar szati
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 102
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Tak ja te¿ mam coraz czê¶ciej takie dni ¿e patrzê i widzê brzydk± i star± kobietê i zbiera mi siê na p³acz.
Jedyne czego Wam zazdroszczê to nie jedzenia-bo ja ze smutków zajada³abym strasznie.
Mnie wkurza jedno:¿e faceci nawet jakby siê ¶wiat wali³ to i tak chcieliby ¿onki w make-up,szpileczkach i z u¶miechem na twarzy.Kurcze ja tak nie umiem-jak siê nie przejmowaæ???
__________________

szati jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-14, 09:22   #17
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomo¶ci: 16 387
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie wkurza jedno:¿e faceci nawet jakby siê ¶wiat wali³ to i tak chcieliby ¿onki w make-up,szpileczkach i z u¶miechem na twarzy.Kurcze ja tak nie umiem-jak siê nie przejmowaæ???
nieprawda.

normalny facet chce normaln± kobietê, w dresach bez makija¿u.
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-14, 09:32   #18
paulin_bee
Raczkowanie
 
Avatar paulin_bee
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 204
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;36518442]nieprawda.

normalny facet chce normaln± kobietê, w dresach bez makija¿u.[/QUOTE]
popieram. oczywi¶cie nie, gdy ca³e dnie siê tak chodzi, ale i tak
paulin_bee jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-15, 09:09   #19
aja1
Zakorzenienie
 
Avatar aja1
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: z domu :)
Wiadomo¶ci: 4 644
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Ja tam ma³o kiedy siê maluje, wiêc mojemu to obojêtne, a po domu chodzê w wygodnych dla mnie rzeczach, przy dzieciach tym bardziej. Z regu³y jest to d¿insowa spódnica plus podkoszulka
__________________
Moja Kasia 02.02.2004
Moja Basia 17.04.2011

Mój Anio³ek 30.12.2016
aja1 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-15, 10:33   #20
magnolia79
Irenos³awa Pierwsza
 
Avatar magnolia79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 62 254
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Chyba macie racjê dziewczyny.Niby 30-parê lat to nie jest du¿o,ale ta ci±g³a pogoñ za pieniêdzmi,problemy,stres-chyba to dogania cz³owieka,¿e ju¿ na nic wiêcej si³ nie ma.
Najgorsze jest to ,¿e T¿-tak jakby potrafi³ siê prze³anczaæ w domu,wieczorem na inne tryby i czy¶ci³ g³owê z stresu i problemów-nie wiem czy mnie rozumiecie.Ja jestem psychicznie zmêczona ,poniewa¿ ca³y czas mam w g³owie ró¿ne sprawy które trzeba za³atwiæ,problemy które istniej± ,a On wydaje mi siê ,¿e nie my¶li o tym wszystkim ca³y czas i dlatego ma ochotê na seks,ma ochotê na kino itp...
Co prawda niejednokrotnie z Nim rozmawia³am,¿e ja tak nie potrafiê,¿e mam problemy,¿e co¶ siê zmieni³o-owszem s³ucha³-ale czy ,,s³ysza³,,?
Dzi¶ w zasadzie nie rozmawiamy,poniewa¿ mam wra¿enie,¿e i tak nie rozumie..
szati - no bo co mo¿na zrobiæ, usi±¶æ i "p³akaæ" bez sensu... to jest ¿ycie, kasa, rachunki, praca... brak czasu... dlatego tym bardziej musisz mieæ ochotê na wyj¶cie do parku, na kawkê, na kino... kiedy bêdziesz to robiæ na emeryturze...?


Cytat:
Napisane przez cava Poka¿ wiadomo¶æ
Mo¿e i us³ysza³, ale co ma z tym w³a¶ciwie zrobiæ?
To tak jakby komu¶ sugerowaæ ¿eby nie jad³, albo nie oddycha³ dla towarzystwa. ;-)

Sama dla siebie, musisz nauczyæ siê czy¶ciæ g³owê .
Bo prawda taka, ze od ci±g³ego my¶lenia o problemach i obowi±zkach i wcale nie ubywa, a wrêcz przeciwnie- jak widzimy same po sobie- przybywa ich jeszcze wiêcej i to bardzo wielkiego kalibru.
Bo co jest wa¿niejsze ni¿ rodzina i jej poprawne funkcjonowanie? No chyba nic tak naprawdê.

Na dodatek m¶ci siê to na zdrowiu.
Nie wiem jak u was dziewczyny, ale ja jak ju¿ nie dam rady oderwaæ siê od ko³owrotka my¶li, to mam chroniczny ból g³owy, chudnê (a u mnie to ju¿ dramat wtedy - ¶mieræ na kiju ), nie ¶piê, libido tez idzie siê pa¶æ a od tego sama z siebie- czujê siê po prostu... stara.
I tyle z tego przejmowania siê mam- bo nic to nie rozwi±zuje, nic nie za³atwia ¿e siê przejmujê tylko jeszcze pogarsza.
ja jak mam problemy to szybciej chwycê za czekoladê i na pocieszenie s³odziutka kawka z wielk± pian±
moje kole¿anki w stresie chudn±, a mnie przybywa, kolejny powód do stresu, sielanka


Cytat:
Napisane przez aja1 Poka¿ wiadomo¶æ
No to ju¿ wiem dlaczego schud³am :/
problemów siê ostatnio nawarstwi³o i to sporo, i jestem z tym sama :/

My¶li g³ownie wieczorami mnie napadaj±, od dwóch mam chandrê
tak czuje siê staro i to mnie przera¿a
Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Tak ja te¿ mam coraz czê¶ciej takie dni ¿e patrzê i widzê brzydk± i star± kobietê i zbiera mi siê na p³acz.
Jedyne czego Wam zazdroszczê to nie jedzenia-bo ja ze smutków zajada³abym strasznie.
Mnie wkurza jedno:¿e faceci nawet jakby siê ¶wiat wali³ to i tak chcieliby ¿onki w make-up,szpileczkach i z u¶miechem na twarzy.Kurcze ja tak nie umiem-jak siê nie przejmowaæ???
a wy laseczki nie macie PMSa ???



[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;36518442]nieprawda.

normalny facet chce normaln± kobietê, w dresach bez makija¿u.[/QUOTE]
byleby jej tak do emerytury nie zosta³o
ja nawet jak siedzê w domu, a mój R. wraca z pracy to w³osa sobie poprawiê i nos przypudruje... a co tam... czy ma³¿onek to zauwa¿a, nie wiem, ale na pewno ja siê lepiej czujê

---------- Dopisano o 11:33 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Na dobry humorek!!! ---------- Geografia kobiety:

Pomiêdzy 18 - 21 rokiem ¿ycia kobieta jest jak Afryka
. Nie do koñca odkryta, pó³dzika, epatuj±ca naturalnym piêknem czarnego buszu
po³o¿onego w uroczej delcie.

Pomiêdzy 21 - 30 kobieta jest jak Ameryka.
Dok³adnie zbadana,
rozwiniêta i otwarta na wymianê z innymi krajami, szczególnie tymi
posiadaj±cymi gotówkê lub dobre samochody.

Pomiêdzy 30 - 35 kobieta jest jak Indie.
Gor±ca, wyluzowana, pewna swego niezaprzeczalnego piêkna.

Pomiêdzy 35 - 40 kobieta jest jak Francja.
W po³owie zrujnowana przez wojny, ci±gle posiada wiele miejsc, które warto zobaczyæ.

Pomiêdzy 40 - 50 jest jak Jugos³awia
. Przegra³a wojnê i ci±gle
ponosi konsekwencje b³êdów przesz³o¶ci. Potrzebuje gruntownej
przebudowy.

Pomiêdzy 50 - 60 jest jak Rosja
. Rozleg³a, zimna, a jej
surowy klimat trzyma wszelkich wêdrowców z dala.

Pomiêdzy 60 - 70 jest jak Mongolia
. Z bogat± i pe³n± podbojów
przesz³o¶ci±, ale bez widoków na jutro.

Po 70 jest jak Afganistan.
Ka¿dy wie, gdzie to jest, ale nikt nie ma
zamiaru tam jechaæ.


Geografia mê¿czyzny
:
Od 17 do 70 roku ¿ycia mê¿czyzna jest jak Zimbabwe. Rz±dzi nim ma³y dyktator!!
__________________
/Jestem pian±, która op³ywa i zape³nia biel± najdalsze krawêdzie ska³; jestem tak¿e dziewczyn±, tutaj, w tym pokoju./
Fale - Virginia Woolf


Edytowane przez magnolia79
Czas edycji: 2012-09-15 o 10:36
magnolia79 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-16, 11:30   #21
marika39
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Was dziewczyny.Za³o¿y³am nowy w±tek poniewa¿ chodzi mi o stan u kobiet po 30-stce(ja mam 37).Jestem z T¯ od 4 lat-od pewnego czasu nie do¶æ,¿e na ka¿dym kroku mam go do¶æ-przeszkadza mi prawie wszystko,to na dodatek zaczyna mnie pytaæ czy wzbudza we mnie obrzydzenie.
Niestety w sypialni nie uk³ada siê wogóle.Nie pamiêtam kiedy ja co¶ zainicjow³am-nawet nie pamietam kiedy to ja pierwsza poca³owa³am T¯.Je¶li On nie bierze sprawy w swoje rêcê-na mnie nie ma co liczyæ.Czêsto w my¶lach obiecuje sobiê ¿e tym razem zrobiê pierwszy krok...ale cóz z tego kiedy mam tak silne lenistwo i tak bardzo jestem nastawiona na nie-¿e nie potrafiê siê przemóc.Seks sprawia mi radosæ.kocham T¯ bardzo i nie rozumiem sk±d we mnie siê bierze takie zachowanie.
Napiszcie kochane czy przechodzi³y¶cie taki stan??I jak sobie z tym radziæ?
Czujê ,¿e nasz zwi±zek z mojego powodu zaczyna siê sypaæ.
Kryzys wieku "¶redniego" Panowie przechodz± na odwrót , a my jak widaæ . Tylko co z dwojga z³ego jest lepsze?
Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Mnie wkurza jedno:¿e faceci nawet jakby siê ¶wiat wali³ to i tak chcieliby ¿onki w make-up,szpileczkach i z u¶miechem na twarzy.Kurcze ja tak nie umiem-jak siê nie przejmowaæ???
nie zgodzê siê . Prawdziwa mi³o¶æ ze strony faceta nie przek³ada siê na makeup
[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;36518442]nieprawda.

normalny facet chce normaln± kobietê, w dresach bez makija¿u.[/QUOTE]
zgadzam siê i popieram. Dla potwierdzenia mogê podaæ przyk³ad mojego mê¿a. Za ktorym têsknie i strasznie mi brak jego "normalno¶ci"
Cytat:
Napisane przez magnolia79 Poka¿ wiadomo¶æ

ja jak mam problemy to szybciej chwycê za czekoladê i na pocieszenie s³odziutka kawka z wielk± pian±
moje kole¿anki w stresie chudn±, a mnie przybywa, kolejny powód do stresu, sielanka
to dla mnie najskuteczniejsza dieta, kg lec± na ³eb i szyjê
marika39 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-17, 20:49   #22
Scottilion
Raczkowanie
 
Avatar Scottilion
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomo¶ci: 470
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Uwa¿am za grub± przesadê takie szufladkowanie kobiet. Oziêb³a po 30? Bo latka lec±? Komu lec± temu lec±, s± i takie, które po 17 czuj± siê jakby mia³y 70 na karku, ale to nie jest normalne.

I szczerze polecam g³êbsz± analizê zwi±zku, w którym facet po czterech latach staje siê odrzucaj±cy i nieatrakcyjny. Szkoda siê mêczyæ w takim zwi±zku i... szkoda faceta!
Scottilion jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-18, 13:48   #23
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 22 122
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez Scottilion Poka¿ wiadomo¶æ
Uwa¿am za grub± przesadê takie szufladkowanie kobiet. Oziêb³a po 30? Bo latka lec±? Komu lec± temu lec±, s± i takie, które po 17 czuj± siê jakby mia³y 70 na karku, ale to nie jest normalne.

I szczerze polecam g³êbsz± analizê zwi±zku, w którym facet po czterech latach staje siê odrzucaj±cy i nieatrakcyjny. Szkoda siê mêczyæ w takim zwi±zku i... szkoda faceta!

A ja polecam g³êbsza analizê - znaczy siê - przeczytanie chocia¿ pobie¿ne ale bez histerii ¿e kto¶ 30to latkom wciska staro¶æ , tego co tu autorka i inne u¿ytkowniczki napisa³y.
Bo nikt nikogo nie szufladkowa³, a ju¿ na pewno nie ze wzglêdu na wiek, a i o obrzydzeniu do partnera nie by³o wbrew pozorom.
__________________
Cava

Z salamandr± w d³oni szed³em przez powierzchniê komety.
Liz Williams
cava jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-19, 11:40   #24
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomo¶ci: 16 431
Smile Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

A ja w swoim ma³¿eñstwie zaobserwowa³am pewn± cykliczno¶æ, takie upadki i wzloty w sferze intymnej. S± momenty gdy w³a¶ciwie w ogóle nie potrzebujê seksu i nie mam na niego ochoty, czasem takie "momenty" ci±gn± siê przez kilka miesiêcy, a potem np. prze¿ywam jaki¶ renesans, kiedy w zasadzie mog³abym mojego mê¿a zadrêczyæ sob±. Ma³¿onek siê jako¶ pogodzi³, przyzwyczai³ i wie ju¿, ¿e zawsze po gorszym okresie bêdzie ten lepszy czas.

Kiedy¶ to analizowa³am i widzê, ¿e jest to wprost powi±zane ze stanem zdrowia, stanem finansów i ewentualnym byciem przed, w trakcie lub tu¿ po ci±¿y, plus do tego posiadanie ma³ego dziecka utrudnia kontakty ma³¿eñskie - i ze zmêczenia, i jako bardziej bezpo¶rednia przeszkoda np. ¶pi±c pomiêdzy rodzicami jak to moja córka przez pó³ roku czyni³a czy np. choruj±c i ¿±daj±c mamusi przy ³ó¿ku przez ca³± noc

W sumie to wydaje mi siê to normalne.

Nikt nie bêdzie przez 30-40 lat zwi±zku taki sam "napalony" jak w wieku 20 kilku lat. Wszystko powszednieje, trochê te¿ zmieniaj± siê priorytety. Ale jedno wiem - jak by nie by³o zawsze mam potrzebê pogadaæ z t¿-tem albo siê tak po prostu przytuliæ i chyba o to chodzi
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden wiêkszy, a drugi ca³kiem malutki
Klarissa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-22, 07:26   #25
marika39
BAN sta³y
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomo¶ci: 1 444
GG do marika39 Send a message via Skype™ to marika39
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Zgadzam siê z przedmówczyni±, pojawiaj± siê etapy u ka¿dego, nikt nie jest taki sam ka¿dego dnia . Stres, samopoczucie, choroba, problemy rodzinne, k³opoty itp wszystko wplywa na nasze zachowanie . Nie koniecznie wi±¿e siê to z oziêb³o¶ci± , wszystko wp³ywa na nasz± psychikê , która jest w³a¶nie odpowiedzialna za wszytko- za ka¿dy stan naszego umys³u . A do tego do³±czyæ zmiany hormonalne i mamy pe³ny obraz

Ka¿dy siê zmienia i nikt nigdy nie bedzie taki sam przez 50 lat . Wp³yw hormonów na nasze potrzeby sexualne , nastawienie psychiczne , samopoczucie powoduje wzloty i upadki- st±d zmiany w naszym podej¶ciu do p³ci przeciwnej.

Wszystkim zyczê tych górnych wzlotów nigdy upadkow
marika39 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2012-09-30, 12:07   #26
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznañ
Wiadomo¶ci: 14 836
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

mo¿e wyjazd na weekend, gdzie bêdziecie sami, z wy³±czonymi telefonami, bez dzieci, obowi±zków, pracy.

Poza tym seksuolog te¿ lekarz.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca sk³ada³ ten ¶wiat, mia³ mnóstwo znakomitych pomys³ów, jednak uczynienie go zrozumia³ym jako¶ nie przysz³o mu do g³owy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-04-28, 11:11   #27
iga1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 68
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Was dziewczyny.Za³o¿y³am nowy w±tek poniewa¿ chodzi mi o stan u kobiet po 30-stce(ja mam 37).Jestem z T¯ od 4 lat-od pewnego czasu nie do¶æ,¿e na ka¿dym kroku mam go do¶æ-przeszkadza mi prawie wszystko,to na dodatek zaczyna mnie pytaæ czy wzbudza we mnie obrzydzenie.
Niestety w sypialni nie uk³ada siê wogóle.Nie pamiêtam kiedy ja co¶ zainicjow³am-nawet nie pamietam kiedy to ja pierwsza poca³owa³am T¯.Je¶li On nie bierze sprawy w swoje rêcê-na mnie nie ma co liczyæ.Czêsto w my¶lach obiecuje sobiê ¿e tym razem zrobiê pierwszy krok...ale cóz z tego kiedy mam tak silne lenistwo i tak bardzo jestem nastawiona na nie-¿e nie potrafiê siê przemóc.Seks sprawia mi radosæ.kocham T¯ bardzo i nie rozumiem sk±d we mnie siê bierze takie zachowanie.
Napiszcie kochane czy przechodzi³y¶cie taki stan??I jak sobie z tym radziæ?
Czujê ,¿e nasz zwi±zek z mojego powodu zaczyna siê sypaæ.
Te¿ mia³am podobny problem, niestety. U mnie by³o to spowodowane stresem w pracy, szczerze wy¿ywa³am siê na mê¿u, ale chyba g³ównie przez nieroz³adowanie napiêcia seksualnego. Z którego ujarzmieniem by³ problem, bo przy tym by³am strasznie oziêb³a. Mój m±¿ sprawi³ mi wtedy co¶ w stylu <link>i pomog³o. Pó¼niej po 2 miesi±cach zmieni³am pracê i problemy zupe³nie ust±pi³y. Stres robi swoje
__________________
Zapraszam na mojego bloga http://tajemnice-seksualnosci.blogspot.com/

Edytowane przez iga1980
Czas edycji: 2015-04-28 o 12:53
iga1980 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2015-05-29, 14:51   #28
monna@
Zadomowienie
 
Avatar monna@
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomo¶ci: 1 168
Dot.: Oziêb³o¶æ kobiety w zwi±zku

Cytat:
Napisane przez szati Poka¿ wiadomo¶æ
Witam Was dziewczyny.Za³o¿y³am nowy w±tek poniewa¿ chodzi mi o stan u kobiet po 30-stce(ja mam 37).Jestem z T¯ od 4 lat-od pewnego czasu nie do¶æ,¿e na ka¿dym kroku mam go do¶æ-przeszkadza mi prawie wszystko,to na dodatek zaczyna mnie pytaæ czy wzbudza we mnie obrzydzenie.
Niestety w sypialni nie uk³ada siê wogóle.Nie pamiêtam kiedy ja co¶ zainicjow³am-nawet nie pamietam kiedy to ja pierwsza poca³owa³am T¯.Je¶li On nie bierze sprawy w swoje rêcê-na mnie nie ma co liczyæ.Czêsto w my¶lach obiecuje sobiê ¿e tym razem zrobiê pierwszy krok...ale cóz z tego kiedy mam tak silne lenistwo i tak bardzo jestem nastawiona na nie-¿e nie potrafiê siê przemóc.Seks sprawia mi radosæ.kocham T¯ bardzo i nie rozumiem sk±d we mnie siê bierze takie zachowanie.
Napiszcie kochane czy przechodzi³y¶cie taki stan??I jak sobie z tym radziæ?
Czujê ,¿e nasz zwi±zek z mojego powodu zaczyna siê sypaæ.
Ja my¶lê ¿e problem mo¿e le¿eæ znacznie g³êbiej. Czy zdarzy³o siê kiedy¶ co¶ co bardzo Cie urazi³o? skrzywdzi³o? od strony partnera z którym obecnie jeste¶ . Co¶ po czym¶ p³aka³a¶ i musia³a¶ dochodziæ do siebie. Niestety nawet parê lat temu takie zdarzenia w sprawach ³ó¿kowych maj± ogromne pod³o¿e. uraz siedzi bardzo g³êboko ,My ju¿ my¶limy ¿e tamto to przesz³o¶æ ale czêsto siê jednak to uaktywnia. Dlatego mo¿esz mieæ takie zachowanie. Decyduj±ce jest tu te¿ uczucie, czy naprawdê kogo¶ kochamy, czy nam siê wydaje ¿e kochamy a bardziej jest to przyzwyczajenie, strach przed samotno¶ci± , zale¿no¶æ finansowa lub te¿ inna. nie mowie ¿e nie kochasz bo to te¿ jest mi³o¶æ ale jak ja to nazywam , mi³o¶æ na swój sposób. mo¿liwe ¿e kompletnie siê mylê i nic Ciebie nie dotyczy z tych rzeczy o których napisa³am, ale niestety wiele kobiet ma problemy w ¿yciu intymnym w³a¶nie z ww. powodów. Pozdrawiam serdecznie
monna@ jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Kobieta 30+


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2015-05-29 15:51:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:18.