Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-05-06, 16:36   #2911
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Domi trzymam kciuki żeby to było od zębów, albo jakaś trzydniówka... choć zapalenie moczu mieliśmy już 2 razy (u Matyldki) i faktycznie temp. to pierwszy objaw... także za dobry wynik moczu, oby to nie było to

rowerka nie widać, wkleję Wam przy okazji pokaże mojego Ignacka
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 19:22   #2912
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Dziękuję Dziewczyny

Debesciara, właśnie też mam nadzieję, że to trzydniówka. Wolałabym by obyło się bez antybiotyku. Na razie jest tak, że młoda śpi i je bardzo ładnie, ma super humor w ogóle nie wygląda na chorą. Jutro z rana polowanie na siuśki, nie wiem jak tego dokonam
PS. Ignaś chłopak pierwsza klasa Cudny!


Dobrej nocy
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 19:29   #2913
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Dziękuję Dziewczyny

Debesciara, właśnie też mam nadzieję, że to trzydniówka. Wolałabym by obyło się bez antybiotyku. Na razie jest tak, że młoda śpi i je bardzo ładnie, ma super humor w ogóle nie wygląda na chorą. Jutro z rana polowanie na siuśki, nie wiem jak tego dokonam
PS. Ignaś chłopak pierwsza klasa Cudny!


Dobrej nocy
A nie macie woreczka na siuśki? Ułatwia sprawę, bo polowanie na siuśki to prawdziwa przygoda...
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 19:33   #2914
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
A nie macie woreczka na siuśki? Ułatwia sprawę, bo polowanie na siuśki to prawdziwa przygoda...
No właśnie powiedziano mi, że kubeczek lepszy, bo z woreczka może wyjść zanieczyszczona próbka. Czyli ahoj przygodo
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 19:39   #2915
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
No właśnie powiedziano mi, że kubeczek lepszy, bo z woreczka może wyjść zanieczyszczona próbka. Czyli ahoj przygodo
trzymam kciuki daj znac po wojażach
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 20:24   #2916
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Deb jakiej firmy buty nosi Ignas??
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-06, 20:46   #2917
aga__tka
Zakorzenienie
 
Avatar aga__tka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 9 899
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

cześć
się rozpisałam, nie skopiowałam, i wszystko mi przepadło...
Fame: gratulacje chodzenia, choć Tobie współczuję, bo się ostro nabiegasz zanim mała będzie bardziej kumata, żeby wszędzie nie pobiec...




Celebrinfea: ja używam 3 pampersa zielone i używałam ich przy poprzednich dzieciach i generalnie nie przeciekały, za wyjątkiem synka, który w okresach przejściowych międzyrozmiarami nosił huggisy bo pampersy przeciekały, jak podrósł znów to znów huggisy przeciekały (w moim odczuciu są większe od pampków)
może spróbuj większy rozmiar jakichś? ja gdzieś wyczytałam że 4+ są dla dzieci na 4 ale bardziej sikających
mója siostra poleca netto, ale ja mam za daleko, żeby na pieszo ganiać i nie po drodze autem...
ja jeszcze używałam kiedyś lidla dla Oli i dada dla wszystkich trochę i poza tym że Jeremka i Olę trochę uczulały (tzn nie goiły się odparzenia) to też były ok w chłonności
jeśli chcesz to Ci mogę na próbę wysłać 3 pampki zielone i dada i 4 pampers, bo akurat mam takie w domu...

Cytat:
Napisane przez bambusiek Pokaż wiadomość
Cześć

Od rana byliśmy z synkiem na zajęciach adaptacyjnych w przedszkolu i na szczęście przekonał się, że chce tam chodzić tzn. to przedszkole jest jako ewentualność, ale chodzi o samą instytucję przedszkola.
Pani sugerowała nam posłanie go do wyższego rocznika, ale raczej zostanie w 3 latkach, bo i tak szybko do szkoły pójdzie.

Agatka - jak to u Ciebie jest z Olą?

Mała została z babcią i porcją odciągniętego mleka, którego wypiła ponoć 2 łyki i wypluła. Mam nadzieję, że to kwestia mrożonego mleka, bo inaczej ciężko widzę lipcowe wesele... na świeżo może ładniej załapoe, a jak nie to babcia poradzi sobie inaczej
Ola chodzi teraz do 3latków i mam nadzieję że pójdzie z tą grupą (chciałabym żeby szybciej skończyła spać w przedszkolu, a manualnie i umysłowo sobie radzi, gorzej jedynie fizycznie - np nie bardzo umie podskakiwać jeszcze)



Generalnie potem cytowałam jeszcze Wasze fotki i chciałam napisać że dzieciaki przeurocze wszystkie, więc podsumuję zbiorowo, skoro wszystko zniknęło...

---------- Dopisano o 21:33 ---------- Poprzedni post napisano o 21:32 ----------

jeśli na jakieś pytanie nie odpowiedziałam, to poproszę jeszcze raz, bo nie pamiętam czy wszystko udało mi się odtworzyć...

---------- Dopisano o 21:46 ---------- Poprzedni post napisano o 21:33 ----------

Cytat:
Napisane przez Caramel 85 Pokaż wiadomość
Fajne te forumowe dzieci

Oldzia widać widać, wreszcie się pochwaliłas córeczką, śliczna jest!

Fame Andrzej był zachwycony Izą, normalnie od ekranu nie mogłam go odgonić.

Integra z tego samego powodu co dorośli, organizm powinien odpocząć podczas snu, u dziecka zwłaszcza nerki. Przynajmniej tak słyszałam No i próchnica, chociaż przy kp to chyba mniejsze zmartwienie niż przy mm.

I like it teraz musi być tylko lepiej

Simka super, trochę Ci zazdroszczę a wiesz już kiedy pierwsze usg?

Witek ma katar od rana mega marudny, dobrze że znalazłam coś co mu pomaga i zasnął spokojnie. U nas niestety maść majerankowa, nasivin, ani olbas nie pomagają, więc bywa ciężko. Trzeci raz musiałam odwołać szczepienie... A to mój gapulek:


a co znalazłaś? ja polecam isonasin do nosa - to jest sól fizjologiczna, ale z jakimiś dodatkami - któraś z dziewczyn dawno temu polecała, moim zdaniem jeśli się używa zamiast zwykłej soli do "rozmiękczania" to katar jest mniejszy... ostatnio używałam jeszcze rhinoargent z podobnym skutkiem, ale nie jestem pewna od jakiego to jest wieku, bo nie pamiętam (ale lekarka to zapisała Basi z 3miesiące temu - wtedy nie używałam, bo jakoś samo przeszło, a teraz uznałam że 3miesiące starsza to już na pewno może )
aga__tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-06, 22:34   #2918
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Malwisja Befado lubię je bardzo bo są giętkie i oddychają no i cena nienajgorsza bo w granicach 25-40zl (na allegro), no chyba że ze skórzaną wkładką wtedy są droższe. Ignas je polubił, inne namiętnie zrzucal, no i zakladanie to był koszmar, a te się fajnie trzymają i nie ograniczają ruchów (tzn przy raczkowaniu, wstawianiu, siadaniu) nosi je cały czas prawie (w domu też), w sumie te befadowskie butki to raczej kapcie.. ale na ładną pogodę ujda i jako buty :p to się rozpisalam :p

Sent from my GT-I8190N using Wizaz Forum mobile app
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 04:28   #2919
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Agatka ja już nie wiem co z nią jest raz sika raz nie obecnie. Oszaleć można. No i mniej teraz w nocy je. Może to to. Na razie do wielo na noc znów wróciliśmy, bo w jedno razówkach nieźle się uczuliła. Ale jak znowu zacznie to się uśmiechnę do Ciebie dzięki.

Kawkę czy herbatkę chcecie?
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 05:58   #2920
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Dzień dobry
Dużą ☕ stawiam z rana.
Kinge dopadł katar gigant, scieka do gardła i kaszle, większość nocy spała na rękach bo na leżąco kaszel się nasilal, no a rano przecież wstała jak zwykle o 5.30, wstałam z bólem głowy do tego 😠

Dziewczyny podziwiam za ćwiczenia w domu, ja jeżdżę na zumbe 2 w tyg bo inaczej bym się nie zmobilizowala, a tak to wszyscy wiedzą że moja zumba to rzecz święta 😀
No i czekam na urlop męża żeby po rower w końcu jechać.

Na roczek polecam rowerek jak Debesciara, my mamy po Wojtku i Kinga uwielbia w nim jeździć,
Teraz w Tesco garnuszek na klocuszek jest w promocji po 59 zł
Zjeżdżalnie mamy dużą na 5 schodów i tez Kinga zachwycona, i plastikowa, dwuczęściowa piaskownica jest fajna, można zamknąć, a w lecie np w jednej połowie można nalać wody i dziecia wyciaptac.
Klocki duplo lub drewniane.
Dla dziewczynki wózek z lala, jak się nauczy chodzić to będzie z nim szaleć
U nas będzie problem bo dużo rzeczy mamy po Wojtku
I jeszcze pasen dmuchany i kulki, Kinga ma etap piłek i ostatnio u znajomych to aż piszczala w takim basenie
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie

Edytowane przez robaczek-85
Czas edycji: 2015-05-07 o 06:01
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 07:25   #2921
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Malwisja Befado lubię je bardzo bo są giętkie i oddychają no i cena nienajgorsza bo w granicach 25-40zl (na allegro), no chyba że ze skórzaną wkładką wtedy są droższe. Ignas je polubił, inne namiętnie zrzucal, no i zakladanie to był koszmar, a te się fajnie trzymają i nie ograniczają ruchów (tzn przy raczkowaniu, wstawianiu, siadaniu) nosi je cały czas prawie (w domu też), w sumie te befadowskie butki to raczej kapcie.. ale na ładną pogodę ujda i jako buty :p to się rozpisalam :p

Sent from my GT-I8190N using Wizaz Forum mobile app
dzięki, właśnie zastanawiałam się nad tą firmą, bo Oliwka zaczyna już dreptać, a przy meblach śmiga i potrzebuje jakiś bucików na dwór jak wychodzimy, bo te co mam to raczej dla dzieci jeszcze nie chodzących, a ona wszędzie się wspina i drepcze - na placu zabaw też
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 08:50   #2922
joanna2228
Wtajemniczenie
 
Avatar joanna2228
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 435
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Melduje się po nieobecności
Małej dokuczają zęby , po kontroli lekarskiej wszystko ok, a pani doktor poinformowała mnie, że Laurce wychodzą dwie górne jedynki + dwie górne dwójki i lewa dolna dwójka naraz To ja już wiem dlaczego ona czasami tak krzyczy w dzień biedactwo moje. Poza tym korzystamy skoro po dwóch tygodniach siedzenia w domu można wyjść to prawie cały dzień siedzimy na dworze . Dzisiaj trochę chłodniej więc wyjdziemy później .
Domi Robaczek zdrówka dla dzieciaczków oby szybko przeszło, ach te choróbska wstrętne.
Dzieciaczki wszystkie super Moja Laurka wczoraj o godzinie 13.13 skończyła 10 miesięcy ...pytam się kiedy to zleciało , a dopiero byłam w ciąży hehe
Prezenty na roczek hm.. piaskownica, rowerek, huśtawka taka kubełkowa , może jakiś basen , sama nie wiem co my chcemy bo pewnie zaraz będą pytania co kupić . Zjeżdżalnie mamy duża i huśtawkę też bo akurat kolega z pracy sprzedał mi za grosze więc skorzystałam . Ach dziewczyny jak to jest z tymi rzeczami co się kładzie dziecku żeby samo wzięło do ręki , bo już tyle wersji słyszałam, a sama nie pamiętam dokładnie co kładłam Natalce bo to już 11 lat minęło hihi
Ćwiczenia ten tego noooo ... bieżnia stoi i się kurzy ale ogródek wymaga dużo roboty więc mówię sobie, że to te ćwiczenia haha
Miłego dnia dziewczyny
__________________
LAURA
Czekam na Ciebie z utęsknieniem,
wśród tych miesięcy, dni i nocy
przyjdziesz na świat z wielkim krzykiem
by każdy poznał dzień narodzin.
Miłością tą największą
zrodzisz się w bólu swej matki,
by wynagrodzić Jej czekanie i życia niedostatki.
joanna2228 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 09:44   #2923
Domi_00
Rozeznanie
 
Avatar Domi_00
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Wwa
Wiadomości: 853
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Melduję się i ja.

Miałam pierwszą nieprzespaną noc od 8 miesięcy. Córa obudziła się przy podawaniu leku na gorączkę i bawilysmy się w łóżku od 1 do 3, potem pobudki na picie, mierzenie temp, zmianę pieluchy. Gorączka cały czas trzyma.
Debesciara, udało się! Upolowalam siuśki dwadzieścia minut przed zamknięciem laboratorium Popołudniu wyniki.

Co do bucikow to nie boicie się zakładać dziecku, które jeszcze nie chodzi? Sama chętnie bym kupiła, ale ortopeda odradzał. Z drugiej strony byłoby super gdyby Młoda mogła podreptac na zewnątrz, bo w domu to albo skarpetki, albo na bosaka

Joanna, dużo tych ząbków niech szybko wychodzą.
Domi_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 09:47   #2924
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Witam sie jako matka zaginiona ;-) chociaz pewnie nawet mnie nie bedziecie pamietac bo w poprzednim watku pisalam zaledwie kilka postow.

U nas przez ten czas sporo sie dzialo. Maly chorowal, szpitale i te sprawy ale odkad skonczyl 4 miesiace jest wszystko ok. Potem jeszcze wyjechalismy do niemiec itd.
Postaram sie czesciej udzielac a nie tylko podgladac ;-)

Widzialam temat butow. Polecam emel'a maja swietne porzadne buty. Mamy juz 2 pary od nich.

Rowerek taki z daszkiem tez mamy ale malemu juz sie znudzil i wchodzi i staje na siedzisku. Za to hitem jest pchacz chicco.
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 10:42   #2925
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

No dobra mamuśki złamałam się i zapisałam na bieg warszawski w październiku 10k... Oldzia dzięki

Domi to trzymamy kciuki za wyniki, ps dziś zmierzę jak wreszcie wełnę z pokoju wyniosa

Edytowane przez Celebrinfea
Czas edycji: 2015-05-07 o 10:44
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 10:59   #2926
debesciara
Zadomowienie
 
Avatar debesciara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Miasto Świętej Wieży
Wiadomości: 1 317
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Domi brawo za siuski, jednak był dreszczyk emocji :p kciuki za wyniki
A co do bucikow to wiesz, ja je kupiłam właśnie dlatego że mały sporo chodzi. .. przy meblach, czy z pchaczem.. ale chodzi... a u nas na dole prawie same płytki. .. no i właśnie na dwór też mnie wkurzalo że nie mogę go puścić. .

Megi witaj z powrotem u nas Ignas też w tym rowerku wstaje, ale nie widzę w tym nic złego, bo trzyma się poręczy. .. Matyldka dostała go na roczek i uwielbiala w nim jeździć do czasu aż złapała bakcyla na rowerek biegowy czyli jak miala dobrze ponad 2 lata.. No ale jak to mówią każde dziecko inne

Celebrin a kiedy dokładnie ten maraton? Może byśmy wycieczkę na stolicę zrobili

Joanna zeby te ząbki szybko wyszly a praca w ogródku to niezłe ćwiczenia

Sent from my GT-I8190N using Wizaz Forum mobile app

Edytowane przez debesciara
Czas edycji: 2015-05-07 o 11:05
debesciara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:26   #2927
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
Domi brawo za siuski, jednak był dreszczyk emocji kciuki za wyniki
A co do bucikow to wiesz, ja je kupiłam właśnie dlatego że mały sporo chodzi. .. przy meblach, czy z pchaczem.. ale chodzi... a u nas na dole prawie same płytki. .. no i właśnie na dwór też mnie wkurzalo że nie mogę go puścić. .

Megi witaj z powrotem u nas Ignas też w tym rowerku wstaje, ale nie widzę w tym nic złego, bo trzyma się poręczy. .. Matyldka dostała go na roczek i uwielbiala w nim jeździć do czasu aż złapała bakcyla na rowerek biegowy czyli jak miala dobrze ponad 2 lata.. No ale jak to mówią każde dziecko inne

Celebrin a kiedy dokładnie ten maraton? Może byśmy wycieczkę na stolicę zrobili

Joanna zeby te ząbki szybko wyszly a praca w ogródku to niezłe ćwiczenia

Sent from my GT-I8190N using Wizaz Forum mobile app
Chodzilo mi o to ze wspina sie na siedzisko i stoi na nim wtedy trzeba go szybko lapac w sensie ze chce wyjsc teraz to by tylko chodzil ..
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png

Edytowane przez maggie2_2_90
Czas edycji: 2015-05-07 o 11:31
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:54   #2928
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

moja Oliwka chodzi po domu w skarpetkach z abs, ale ja chce kupić jej buciki w których może chodzić na placu zabaw, nie chce też wydawać majątku skoro dobrze jeszcze nie chodzi a czytałam że buty tej firmy są tanie a mają jakieś certyfikaty i są polecane przez ortopedów - poza tym wydaje mi się że ceny tych drogich butów też są zawyżone ze względu na to że trzeba kupić dobre buty dla dziecka a w naszym kraju panuje przekonanie że im droższe tym lepsze - choć przyznam się że pewnie też kupie Oliwce jakieś bartki czy inne które do tanich nie będą należeć (żeby mieć czyste sumienie) bo tak naprawdę dla mnie wybór butów dla malucha to czarna magia
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 11:57   #2929
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Pokażę wam Mojego małego łobuza
Która jeszcze wolna?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0001.jpg (69,1 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG-20150320-WA0002.jpg (158,7 KB, 32 załadowań)
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-07, 12:19   #2930
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

To fakt na buty dziecece mozna wydac fortune.... i Prawda taka ze drogie nie znaczy dobre. Moj maz pracuje przy produkcji obuwia i dlatego my zdecydowalismy sie wlasnie na emele
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 13:22   #2931
bambusiek
Zakorzenienie
 
Avatar bambusiek
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 8 252
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

cześć

Cytat:
Napisane przez Agata0606 Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny! Mam pytanko, zbliżają się pomału 1 urodzinki naszych szkrabów i pewnie niedługo zaczną się pytania rodzinki co do prezentów. Macie jakieś fajne pomysły?
U synka na roczek i gwiazdkę tuż przed były: jeździk, klocki drewniane, traktor Dumel (Mała go uwielbia) i nie pamiętam co jeszcze.
Zabawek typu piaskownica/zjeżdżalnia nie maemy gdzie używać, a rowerek dostałam od koleżanki metalowy z kijem.
Teraz córze kupiłam wózek-pchacz FP i myślę nad rowerkiem takim jak pokazywałyście, bo to jednak sporo lata jeszcze pokorzysta.

Cytat:
Napisane przez Integra Pokaż wiadomość
Dziewczyny obcinała któraś z Was już dzieciakom włosy? Muszę młodej przyciąć i zastanawiam się jak się do tego zabrać
Ja synkowi jakoś w tym wieku podcinałam i po prostu ciachnęłam w chwili "zawiechy".

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość
rowerka nie widać, wkleję Wam przy okazji pokaże mojego Ignacka
Słodziak

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Melduje się po nieobecności
Małej dokuczają zęby , po kontroli lekarskiej wszystko ok, a pani doktor poinformowała mnie, że Laurce wychodzą dwie górne jedynki + dwie górne dwójki i lewa dolna dwójka naraz To ja już wiem dlaczego ona czasami tak krzyczy w dzień biedactwo moje.
Biedactwo

Cytat:
Napisane przez maggie2_2_90 Pokaż wiadomość
Pokażę wam Mojego małego łobuza
Która jeszcze wolna?
Fajniusi
--------------
Co do bucików, to ja na razie nie myślę, ale jeśli zacznie jeszcze latem chodzić to kupię właśne takie w stylu Befado.
Synkowi nigdy nie kupiłam markowych butów, chyba, że znalazłam super okazję do ok. 80 zł w necie. Zawsze szukam bucików skórkowych albo przynajmniej z wyściółką i znajduję niedrogie jakichś mało znanych firm.

U nas spoko, bez zmian. Dzieci łobuzują, ozdrowiały

Zu miała od niedzieli gorączkę nawet do 39, czasem ledwo 37 i wczoraj już na stałe minęła i wróciła kochana córcia
__________________
T. 16.1.12
Z. 30.6.14
A. 7.2.17
G. 9.1O.18
bambusiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 13:29   #2932
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Hej Maggie witamy

Deb 4.10 Masz dokladnie 149 dni na zaplanowanie podróży :p
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 19:06   #2933
Oldzia20
Raczkowanie
 
Avatar Oldzia20
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 472
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez debesciara Pokaż wiadomość

rowerka nie widać, wkleję Wam przy okazji pokaże mojego Ignacka
śliczny kawaler no i "zimny łokieć" musi byc

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
Agatka ja już nie wiem co z nią jest raz sika raz nie obecnie. Oszaleć można. No i mniej teraz w nocy je. Może to to. Na razie do wielo na noc znów wróciliśmy, bo w jedno razówkach nieźle się uczuliła. Ale jak znowu zacznie to się uśmiechnę do Ciebie dzięki.
mojej zanim zaczęły się zęby wyrzynać to sikała na potęgę w nocy ze pieluchą można było zabić. teraz jak juz wyrzynają się to pielucha rano sucha i siku do kibelka więc może zębole u Was idą

Cytat:
Napisane przez joanna2228 Pokaż wiadomość
Melduje się po nieobecności
Małej dokuczają zęby , po kontroli lekarskiej wszystko ok, a pani doktor poinformowała mnie, że Laurce wychodzą dwie górne jedynki + dwie górne dwójki i lewa dolna dwójka naraz To ja już wiem dlaczego ona czasami tak krzyczy w dzień biedactwo moje.
mamy to samo u nas gorna jedynka już jest kolejna prawie, dwojki górne i dolne i dziś miałam już chwilę zwątpienia

Cytat:
Napisane przez Domi_00 Pokaż wiadomość
Miałam pierwszą nieprzespaną noc od 8 miesięcy. Córa obudziła się przy podawaniu leku na gorączkę i bawilysmy się w łóżku od 1 do 3, potem pobudki na picie, mierzenie temp, zmianę pieluchy. Gorączka cały czas trzyma.
Debesciara, udało się! Upolowalam siuśki dwadzieścia minut przed zamknięciem laboratorium Popołudniu wyniki.
za złapanie siusiu daj znać co wyszło

Cytat:
Napisane przez maggie2_2_90 Pokaż wiadomość
Witam sie jako matka zaginiona ;-) chociaz pewnie nawet mnie nie bedziecie pamietac bo w poprzednim watku pisalam zaledwie kilka postow.

U nas przez ten czas sporo sie dzialo. Maly chorowal, szpitale i te sprawy ale odkad skonczyl 4 miesiace jest wszystko ok. Potem jeszcze wyjechalismy do niemiec itd.
Postaram sie czesciej udzielac a nie tylko podgladac ;-)
Witaj
też planujemy wyjazd do Niemiec, ale dopiero po operacji Małej także w kolicach września/października. Zaaklimatyzowałaś się juz?

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
No dobra mamuśki złamałam się i zapisałam na bieg warszawski w październiku 10k... Oldzia dzięki
trzeba przełamywać ograniczenia
Cytat:
Napisane przez maggie2_2_90 Pokaż wiadomość
Pokażę wam Mojego małego łobuza
Która jeszcze wolna?
moja córa


Dziś myślałam, że wyjdę z siebie Mała nie chce jeść, tzn chce jeść ale zabawa jest ważniejsza najlepiej jadłaby w trakcie gdy coś tam sobie przyciska, wyciąga z szuflady itd. macie jakieś pomysły? bo już nie chce się złościć a biegać za nią z łyżeczką też
Do tego ma krostki na policzkach odstawiłam jajko i pomidory na 2 tygodnie już i w sumie nasiliło się także nie wiem. jeszcze podejrzany jest proszek, ale czy dawałby tylko na buzi objawy jutro idziemy na badanie alergi na mleko i jajko także może cos sie okaze choć pewnie te testy z krwi nie sa w 100% wiarygodne
miłego wieczoru
Oldzia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 19:20   #2934
Celebrinfea
Wtajemniczenie
 
Avatar Celebrinfea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 783
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

U mnie dzis syndrom Joanny się włączył i kurtkę na 104 kupiłam....
Celebrinfea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 19:26   #2935
malwiska
Zakorzenienie
 
Avatar malwiska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 397
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Celebrinfea tez mam parę ciuszków na wyrost kupionych ale chyba powyżej 92 nie mam nie licząc ciuszków które dostałam.

OLDZIA hmm proszek raczej nie. Moja dostaje kaszki na czole od pieczywa, nie każdego a inne rzeczy z glutenem ok, jajko ok wiec nie wiem co za chilerstwo dodają do pieczywa.

Na więcej nie mam czasu odpisywać, wybaczcie. Jeszcze odnośnie jedzenia, mała je bez problemu, ale jak grymasi to włączam tv w kuchni i zjada wszystko -może to nie pedagogiczne ale zawsze pomaga
__________________
ŚLUB
OLIWKA
malwiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 19:51   #2936
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez Oldzia20 Pokaż wiadomość
śliczny kawaler no i "zimny łokieć" musi byc


mojej zanim zaczęły się zęby wyrzynać to sikała na potęgę w nocy ze pieluchą można było zabić. teraz jak juz wyrzynają się to pielucha rano sucha i siku do kibelka więc może zębole u Was idą


mamy to samo rosi:u nas gorna jedynka już jest kolejna prawie, dwojki górne i dolne i dziś miałam już chwilę zwątpieniarosi:


za złapanie siusiu daj znać co wyszło


Witaj
też planujemy wyjazd do Niemiec, ale dopiero po operacji Małej także w kolicach września/października. Zaaklimatyzowałaś się juz?


trzeba przełamywać ograniczenia

moja córa


Dziś myślałam, że wyjdę z siebie Mała nie chce jeść, tzn chce jeść ale zabawa jest ważniejszaala: najlepiej jadłaby w trakcie gdy coś tam sobie przyciska, wyciąga z szuflady itd. macie jakieś pomysły? bo już nie chce się złościć a biegać za nią z łyżeczką teżrosi:
Do tego ma krostki na policzkach odstawiłam jajko i pomidory na 2 tygodnie już i w sumie nasiliło się także nie wiem. jeszcze podejrzany jest proszek, ale czy dawałby tylko na buzi objawy jutro idziemy na badanie alergi na mleko i jajko także może cos sie okaze choć pewnie te testy z krwi nie sa w 100% wiarygodne
miłego wieczoru
Wiesz co ja mieszkalam juz w Niemczech 10 lat i konczylam szkole srednia. . Wiec z jezykiem nie ma problemu. gorzej z mezem bo ani jezyka nie zna i dopiero powoli sie ogarnia.
Wiec jak byscie mieli jechac to zawsze moge pomoc

Tydzien temu wyslalam wypowiedzenie do pracy i strasznie mi bylo przykro bo lubilam swoja prace.
Ale mus to mus .... maz stracil prace a z moja pensja bysmy nie dali rady.
Pozatym strasznie denerwowalo mnie to ze sprawy socjalne w polsce po prostu leza ... na dziecko w polsce nie ma szans nic dostac chyba ze jest sie na prawde biednym
No i lekarze i szczepienia itd. Wszedzie trzeba prywatnie za wszystko placic bo inaczej ciezko...
A w niemczech wszystkie szczepienia gratis. .. ostatnio bylismy na lekko opoznionym 6w1 i pneumokoki a w polsce to by bylo jakies 500 zl
Miesiecznie niezalznie od dochodu na dziecko dostajemy 184 euro ...
I tak mozna by wyliczac ... teraz dopiero dociera do mnie ze polska to jednak jest jeszcze za murzynami ....

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

A jeszcze zapomnialam dodac ... z jedzeniem u nas dokladnie to samo .... i to obojetne czy to kaszka, owoc czy obiadek czy mleko. .. czasami juz nie mam sily ...

I martwie sie o wage malego bo ma tylko 8.5 w ubraniach ale lekarze nigdy nic nie mowia ...
Jakbym go puscila na podloge i ja bym za nim z lyzeczka biegala to by moze wiecej zjadl no ale chyba nie tedy droga??
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 20:09   #2937
Oldzia20
Raczkowanie
 
Avatar Oldzia20
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 472
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Cytat:
Napisane przez maggie2_2_90 Pokaż wiadomość
Wiesz co ja mieszkalam juz w Niemczech 10 lat i konczylam szkole srednia. . Wiec z jezykiem nie ma problemu. gorzej z mezem bo ani jezyka nie zna i dopiero powoli sie ogarnia.
Wiec jak byscie mieli jechac to zawsze moge pomoc

Tydzien temu wyslalam wypowiedzenie do pracy i strasznie mi bylo przykro bo lubilam swoja prace.
Ale mus to mus .... maz stracil prace a z moja pensja bysmy nie dali rady.
Pozatym strasznie denerwowalo mnie to ze sprawy socjalne w polsce po prostu leza ... na dziecko w polsce nie ma szans nic dostac chyba ze jest sie na prawde biednym
No i lekarze i szczepienia itd. Wszedzie trzeba prywatnie za wszystko placic bo inaczej ciezko...
A w niemczech wszystkie szczepienia gratis. .. ostatnio bylismy na lekko opoznionym 6w1 i pneumokoki a w polsce to by bylo jakies 500 zl
Miesiecznie niezalznie od dochodu na dziecko dostajemy 184 euro ...
I tak mozna by wyliczac ... teraz dopiero dociera do mnie ze polska to jednak jest jeszcze za murzynami ....

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

A jeszcze zapomnialam dodac ... z jedzeniem u nas dokladnie to samo .... i to obojetne czy to kaszka, owoc czy obiadek czy mleko. .. czasami juz nie mam sily ...

I martwie sie o wage malego bo ma tylko 8.5 w ubraniach ale lekarze nigdy nic nie mowia ...
Jakbym go puscila na podloge i ja bym za nim z lyzeczka biegala to by moze wiecej zjadl no ale chyba nie tedy droga??
dzięki, jeżeli będę coś potrzebować na pewno się odezwę
co do porównania Polska i inne kraje to na prawdę Polska jest zacofana, a jak teraz chcą włączyć becikowe roczne to wielkie oburzenie wśród Polaków, że patologia będzie się szerzyła. No ok może i tak, ale wszędzie to jest na porządku dziennym i jakoś państwo radzi sobie i ludzie, a tu widzę, że jest takie myślenie ja nie mam to inny niech też nie ma..tak samo było z górnikami...
ze służbą zdrowia tak samo, leczymy się u wielu specjalistów i gdybym miała czekać w kolejce z nfz to bym chyba czekała do końca roku....

co do wagi jeżeli Cię to pocieszy moja waży 6.5kg teraz musimy ja troche podtuczyć, a tu Mała zołzia nie chce jeść....

Malwiska ja w sumie chleba ostatnio nie dawałam zbyt często. cały czas podobne produkty.

Czy może skaza się ujawnić tak późno?

---------- Dopisano o 21:09 ---------- Poprzedni post napisano o 21:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Celebrinfea Pokaż wiadomość
U mnie dzis syndrom Joanny się włączył i kurtkę na 104 kupiłam....
zeby potem nie zginęła w szafie
Oldzia20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 20:25   #2938
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Moj nosi ubranka na 74 i 80 ... malutki jest i na spacerze jak chodzi za raczke albo sie wspina i chodzi np. Wokol lawki to tylko Wszedzie slychac ooo jaki malutki a jak juz drepcze
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 20:39   #2939
robaczek-85
Rozeznanie
 
Avatar robaczek-85
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 525
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

Maggie witaj :-*

Buciki tez teraz kupiłam befado, że starszym przeszliśmy kilka firm na początku ale bardzo pocila mu się stopa no i befado spisalo się bardzo dobrze, Młodej kupiłam buty na wyjścia i jak idzie do dziadków bo tam chodzą w butach i brudno jest. Po mieszkaniu chodzi w skarpetkach z ABS albo boso.
Elmel tez fajne a cena nie zabijają, bartki ceny bardzo wywindowali a jakość spadła znacząco, mruga tez dobra, ostatnio w TK maxx fajne buciki np primigi były po 59 zł głupia nie kupiłam bo duże były a mogłam kupić bo w końcu by dorosła do nich 😭
__________________
Wojtulek 29.01.2009

1.11.2012

Kingusia 18.06.2014
Moje rękodzieło

Kuchennie
robaczek-85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-07, 20:47   #2940
maggie2_2_90
Raczkowanie
 
Avatar maggie2_2_90
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 105
Dot.: Odchowalnia naszym światem, brzdące urodzone latem -mamusie lipiec 2014

A to roczne becikowe to z tego co sie orientuje ma przyslugiwac tylko tym osobom ktorym nie przysluguje macierzynski i rodzicielski wiec tez wydaje mi sie to troche niesprawiedliwe bo zalozmy ze matka ktora zarabia najnizsza krajowa i pojdzie na roczny macierzynski to dostanie na reke mniej niz ten 1000 ...

A w niemczech na urlopie rodzicielskim jesli matka badz ojciec pracowali dostaja przez 14 mies jakis procent dochodu chyba jakies niecale 70 no a jesli nie pracowali to nalezy sie przynajmniej 300 euro. No i te 184 euro nalezy sie kazdemu dziecku dodatkowo bez wzgledu na wszystko. .. takze tego ....

Zreszta ja nie wierze w to ze to roczne becikowe przejdzie.... po wyborach temat ucichnie
__________________
Tadzio 22.07.2014

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpri09kwnqctj9j.png
maggie2_2_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-12-23 08:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:40.