Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :) - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-05-20, 06:06   #1261
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez mms_22 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam prośbę, jakby któraś miała listę NIEZBĘDNYCH kosmetyków (w tym maści itp) dla niemowlaka od 1 dni życia, lub jeśli którejś chciałoby się zrobić taką listę, to BARDZO BARDZO BARDZO prosiłabym o podzielenie się tu bo weszłam dzisiaj na gemini i zgłupiałam.... mniej więcej wiem co traeba, ale nie chcę o niczym zapomnieć, a zamówiłabym już hurtem
i moze prosze o zbyt wiele, ale jakbyscie podaly przy okazji nazwy masci, ktore sa najlepsze, to bede podwojnie wdzieczna

Napiszę ci co ja brałam bo mam listę i już praktycznie wszystko kupione- zapomniałam o kilku rzeczach.... A w odróżnieniu tu od dziewczyn ja od razu będę dzidziusia kąpała Ale kosmetyków im mniej tym lepiej również tak uważam...


HIPP żel+szampon 2w1
HIPP balsam do ciała
HIPP oliwka
HIPP krem do twarzy
HIPP krem na odparzenia - na co dzień będzie Sudocrem ale ma nie wygodne wielkie opakowanie więc ten będę brała ze sobą jak gdzieś będziemy wychodzili
Sudocrem do smarowania pupci na co dzień
Chusteczki nawilżane Huggies
Pampers NewBorn
Maść Bepanthen lub Alantan ja kupiłam Alantan krem
Maść na sutki Medela Purelan
Wkłady poporodowe 60/90cm 5sztuk jak nie zużyjesz w szpitalu fajnie można wykorzystać w domu lub na spacerze kładąc na nie dzidziusia
waciki kosmetyczne
gaziki jałowe ja kupiłam dwa rodzaje mniejsze i większe
pas poporodowy osobiście serdecznie polecam, po pierwszej ciąży dzięki niemu po 2 tygodniach mój brzuszek był płaski jak deseczka,
rivanol kupuję bo będę miała cc tak jak przy 1 dzidziusiu i bardzo mi się przydał do przemywania rany z którą mialam mały problem
Octanisept
maść majerankowa
coś przeciwgorączkowego
jakąś wodę morską w sprayu do noska - jeszcze nie mam więc firmy nie wpisuję bo nie wiem

dodatkowo z tego typu kosmetykow/chemi
NUK płyn do mycia smoczków i butelek
Lovela proszek do prania
Lovela płyn do płukania

mleko Bebilon Pronutra

wkładki laktacyjne + laktator
termometr dla dziecka + termometr do wody
duże podpaski
nakladki na piersi
Aspirator
patyczki higieniczne z ogranicznikiem
nożyczki i lub cążki dla dzidzi , szczotka do włosów




Mam nadzieję że pomogę

Edytowane przez majka242007
Czas edycji: 2015-05-20 o 06:29
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:29   #1262
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Hej ale buszujecie od rana
No właśnie tez mnie zastanawia czemu Lula bedziesz kapala dopiero po tygodniu? Chyba ze cos zle zrozumiałam to przepraszam ja mam zamiar kapać od razu jak wyjdziemy ze szpitala w sensie ze w ten sam dzień
Ja juz nie śpię bo obudzily mnie moczopędy i musialam wstać a że juz jasno to nie mogłam zasnąć
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:30   #1263
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Dzień dobry mamusie chyba wracam do żywych, wczoraj przeleżałam i przepłakałam wieczór dziś maleństwo mnie o 6 obudziło i znowu się wierci, teraz chwila cisza może usnął.... Ale przespałam całą noc więc mam siły na kolejny dzień jego przewrotów.

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------


biedna a uśniesz teraz jak wyprawisz rodzinkę do pracy i przedszkola? Jeśli tak to nie ma co, wskakuj do wyrka i odpoczywaj. Przeszlo ci już?


Przeszło, przeszlo ale jestem mega zmęczona... A na spanie nie mam co liczyć, komputer i magisterka az krzyczy do mnie
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:34   #1264
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Dzień dobry mamusie chyba wracam do żywych, wczoraj przeleżałam i przepłakałam wieczór dziś maleństwo mnie o 6 obudziło i znowu się wierci, teraz chwila cisza może usnął.... Ale przespałam całą noc więc mam siły na kolejny dzień jego przewrotów.

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:52 ----------


biedna a uśniesz teraz jak wyprawisz rodzinkę do pracy i przedszkola? Jeśli tak to nie ma co, wskakuj do wyrka i odpoczywaj. Przeszlo ci już?

Wlasnie Roxi, moze polozysz sie i przespisz 2 godzinki?
Junior w szkole, to mozesz sobie troche odpoczac
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:38   #1265
roxana_lu
Zakorzenienie
 
Avatar roxana_lu
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 486
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez asienka_182 Pokaż wiadomość
Hej ale buszujecie od rana

No właśnie tez mnie zastanawia czemu Lula bedziesz kapala dopiero po tygodniu? Chyba ze cos zle zrozumiałam to przepraszam ja mam zamiar kapać od razu jak wyjdziemy ze szpitala w sensie ze w ten sam dzień

Ja juz nie śpię bo obudzily mnie moczopędy i musialam wstać a że juz jasno to nie mogłam zasnąć

No bo teraz położne tak zalecają - im rzadziej tym lepiej. Ta kuzynka TŻ, ktora urodziła niedawno mowila tez, ze w szpitalu polecili dziecko kapać raz na tydzien.
Ja tam nie oceniam ale osobiście bede kapać codziennie, bedzie lato, dziecko tez bedzie sie zapewne pocić itd, to tak jakbym ja sie nie wykąpała ale to ja tak osobiście robic bede

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Wlasnie Roxi, moze polozysz sie i przespisz 2 godzinki?
Junior w szkole, to mozesz sobie troche odpoczac

Mam niecałe dwa tygodnie na napisanie połowy pracy... No, prawie połowy... Ale musze ogarnac całe wyniki badan, opracowac... popołudniu przy juniorze nie ma szans a wieczorem odpływam wiec zostają poranki. Jeszcze TŻ jak na złość prawie cały czas do konca maja w pracy... Tak to by sie juniorem popołudniu zajął i bym miała czas na pisanie... No ale jakos musze sobie poradzić
__________________
Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.

Synuś i Córcia
roxana_lu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:41   #1266
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Napiszę ci co ja brałam bo mam listę i już praktycznie wszystko kupione- zapomniałam o kilku rzeczach.... A w odróżnieniu tu od dziewczyn ja od razu będę dzidziusia kąpała Ale kosmetyków im mniej tym lepiej również tak uważam...


HIPP żel+szampon 2w1
HIPP balsam do ciała
HIPP oliwka
HIPP krem do twarzy
HIPP krem na odparzenia - na co dzień będzie Sudocrem ale ma nie wygodne wielkie opakowanie więc ten będę brała ze sobą jak gdzieś będziemy wychodzili
Sudocrem do smarowania pupci na co dzień
Chusteczki nawilżane Huggies
Pampers NewBorn
Maść Bepanthen lub Alantan ja kupiłam Alantan krem
Maść na sutki Medela Purelan
Wkłady poporodowe 60/90cm 5sztuk jak nie zużyjesz w szpitalu fajnie można wykorzystać w domu lub na spacerze kładąc na nie dzidziusia
waciki kosmetyczne
gaziki jałowe ja kupiłam dwa rodzaje mniejsze i większe
pas poporodowy osobiście serdecznie polecam, po pierwszej ciąży dzięki niemu po 2 tygodniach mój brzuszek był płaski jak deseczka,
rivanol kupuję bo będę miała cc tak jak przy 1 dzidziusiu i bardzo mi się przydał do przemywania rany z którą mialam mały problem
Octanisept
maść majerankowa
coś przeciwgorączkowego
jakąś wodę morską w sprayu do noska - jeszcze nie mam więc firmy nie wpisuję bo nie wiem

dodatkowo z tego typu kosmetykow/chemi
NUK płyn do mycia smoczków i butelek
Lovela proszek do prania
Lovela płyn do płukania

mleko Bebilon Pronutra

wkładki laktacyjne + laktator
termometr dla dziecka + termometr do wody
duże podpaski
nakladki na piersi
Aspirator
patyczki higieniczne z ogranicznikiem
nożyczki i lub cążki dla dzidzi , szczotka do włosów




Mam nadzieję że pomogę
A czy czasem Sudocrem nie jest za mocny do codziennego stosowania ??
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:45   #1267
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
No bo teraz położne tak zalecają - im rzadziej tym lepiej. Ta kuzynka TŻ, ktora urodziła niedawno mowila tez, ze w szpitalu polecili dziecko kapać raz na tydzien.
Ja tam nie oceniam ale osobiście bede kapać codziennie, bedzie lato, dziecko tez bedzie sie zapewne pocić itd, to tak jakbym ja sie nie wykąpała ale to ja tak osobiście robic bede

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------




Mam niecałe dwa tygodnie na napisanie połowy pracy... No, prawie połowy... Ale musze ogarnac całe wyniki badan, opracowac... popołudniu przy juniorze nie ma szans a wieczorem odpływam wiec zostają poranki. Jeszcze TŻ jak na złość prawie cały czas do konca maja w pracy... Tak to by sie juniorem popołudniu zajął i bym miała czas na pisanie... No ale jakos musze sobie poradzić
No ja właśnie też jestem takiego samego zdania jak Ty siostra w tamtym roku w lipcu rodzila to tez codziennie kapala no bo po pierwsze to gorąco bylo...
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 06:48   #1268
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość
No bo teraz położne tak zalecają - im rzadziej tym lepiej. Ta kuzynka TŻ, ktora urodziła niedawno mowila tez, ze w szpitalu polecili dziecko kapać raz na tydzien.
Ja tam nie oceniam ale osobiście bede kapać codziennie, bedzie lato, dziecko tez bedzie sie zapewne pocić itd, to tak jakbym ja sie nie wykąpała ale to ja tak osobiście robic bede

---------- Dopisano o 07:38 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------




Mam niecałe dwa tygodnie na napisanie połowy pracy... No, prawie połowy... Ale musze ogarnac całe wyniki badan, opracowac... popołudniu przy juniorze nie ma szans a wieczorem odpływam wiec zostają poranki. Jeszcze TŻ jak na złość prawie cały czas do konca maja w pracy... Tak to by sie juniorem popołudniu zajął i bym miała czas na pisanie... No ale jakos musze sobie poradzić


Poradzisz sobie Roxi , poradzisz...
A potem lato, Julcia, Junior, spacerki itd

---------- Dopisano o 07:48 ---------- Poprzedni post napisano o 07:47 ----------

Jesli chodzi o kąpanie to ja też będę kąpać codziennie
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 06:59   #1269
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Witajcie :-* ja wczoraj jak sie polozylam wieczorem tak juz nie wstalam :-P maz mnie budzil w nocy pytal czy wszystko ok bo ciezko oddychalam i sie wystraszyl. Ja dzis lepiej sie czuje bo wczoraj to tragedia byla, moze to tez po podrozy. Ale powiem Wam, ze bylam na weekend u rodzinki, babci, ciotek itd i chyba nikt sie nie zczail ze w ciazy jestem... :-D a tu juz tak niewiele zostalo do konca :-P ja dzis mialam zamiar ogarnac mieszkanie ale nie wiem jak to wyjdzie bo cos mi duszno :-(

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:56 ----------

Roxi, powodzenia w walkach z praca, pamietaj, ze to Ty wyjdziesz z tej walki zwyciezko zycze przede wszystkim weny, bo jak ona jest to i przymus zamienia sie w checi
A co do kapieli maluszka to ja tez planuje kapac codziennie przed snem, bo wiadomo lato, gorac, a maluszkowi w pachwinkach, szyji, paszkach beda sie robily odparzenia nawet z potu... A pozniej w zimie zobaczymy... Ale dzieci po kapieli lepiej spia ;-)
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:05   #1270
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Witajcie :-* ja wczoraj jak sie polozylam wieczorem tak juz nie wstalam :-P maz mnie budzil w nocy pytal czy wszystko ok bo ciezko oddychalam i sie wystraszyl. Ja dzis lepiej sie czuje bo wczoraj to tragedia byla, moze to tez po podrozy. Ale powiem Wam, ze bylam na weekend u rodzinki, babci, ciotek itd i chyba nikt sie nie zczail ze w ciazy jestem... :-D a tu juz tak niewiele zostalo do konca :-P ja dzis mialam zamiar ogarnac mieszkanie ale nie wiem jak to wyjdzie bo cos mi duszno :-(

---------- Dopisano o 06:59 ---------- Poprzedni post napisano o 06:56 ----------

Roxi, powodzenia w walkach z praca, pamietaj, ze to Ty wyjdziesz z tej walki zwyciezko zycze przede wszystkim weny, bo jak ona jest to i przymus zamienia sie w checi
A co do kapieli maluszka to ja tez planuje kapac codziennie przed snem, bo wiadomo lato, gorac, a maluszkowi w pachwinkach, szyji, paszkach beda sie robily odparzenia nawet z potu... A pozniej w zimie zobaczymy... Ale dzieci po kapieli lepiej spia ;-)


To u Ciebie rodzina nie wie, że w ciąż jestes?!
Nie powiedziałaś jeszcze???
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:06   #1271
moniska139
Zadomowienie
 
Avatar moniska139
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 943
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Ambiwalentna29 Pokaż wiadomość
ja sobie kupiłam sukienkę na ciążę o jakiej od dawna myslałam ale cięzko było mi dostać . W idealnej cenie 30 zł taka niby sportowa ale równocześnie mogę załoźyć szpilki i naszyjnik i może być na wieczór..


Kochana zauważyam u Ciebie nowy syndrom..... który jest mi nieobcy od dawna zamiast kupowac sobie obkupuje się dziecko no takie własnie są mamy Ja w ogole nie jezdze na zakupy w weekendy to nie na moje nerwy!!
Ja też sobie żałuję, nawet na promocji kosmetycznej W rossmanie za dużo nie kupiłam a zasze było szaleństwo i sporo pieniędzy wydanych.
Pochodzę po sklepach pooglądam i tyle.




Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
Napiszę ci co ja brałam bo mam listę i już praktycznie wszystko kupione- zapomniałam o kilku rzeczach.... A w odróżnieniu tu od dziewczyn ja od razu będę dzidziusia kąpała Ale kosmetyków im mniej tym lepiej również tak uważam...


HIPP żel+szampon 2w1
HIPP balsam do ciała
HIPP oliwka
HIPP krem do twarzy
HIPP krem na odparzenia - na co dzień będzie Sudocrem ale ma nie wygodne wielkie opakowanie więc ten będę brała ze sobą jak gdzieś będziemy wychodzili
Sudocrem do smarowania pupci na co dzień
Chusteczki nawilżane Huggies
Pampers NewBorn
Maść Bepanthen lub Alantan ja kupiłam Alantan krem
Maść na sutki Medela Purelan
Wkłady poporodowe 60/90cm 5sztuk jak nie zużyjesz w szpitalu fajnie można wykorzystać w domu lub na spacerze kładąc na nie dzidziusia
waciki kosmetyczne
gaziki jałowe ja kupiłam dwa rodzaje mniejsze i większe
pas poporodowy osobiście serdecznie polecam, po pierwszej ciąży dzięki niemu po 2 tygodniach mój brzuszek był płaski jak deseczka,
rivanol kupuję bo będę miała cc tak jak przy 1 dzidziusiu i bardzo mi się przydał do przemywania rany z którą mialam mały problem
Octanisept
maść majerankowa
coś przeciwgorączkowego
jakąś wodę morską w sprayu do noska - jeszcze nie mam więc firmy nie wpisuję bo nie wiem

dodatkowo z tego typu kosmetykow/chemi
NUK płyn do mycia smoczków i butelek
Lovela proszek do prania
Lovela płyn do płukania

mleko Bebilon Pronutra

wkładki laktacyjne + laktator
termometr dla dziecka + termometr do wody
duże podpaski
nakladki na piersi
Aspirator
patyczki higieniczne z ogranicznikiem
nożyczki i lub cążki dla dzidzi , szczotka do włosów




Mam nadzieję że pomogę

Na ranę po cc lepiej używać octaniseptu wygodniej, nie barwi i skuteczniejszy.


Cytat:
Napisane przez asienka_182 Pokaż wiadomość
Hej ale buszujecie od rana
No właśnie tez mnie zastanawia czemu Lula bedziesz kapala dopiero po tygodniu? Chyba ze cos zle zrozumiałam to przepraszam ja mam zamiar kapać od razu jak wyjdziemy ze szpitala w sensie ze w ten sam dzień
Ja juz nie śpię bo obudzily mnie moczopędy i musialam wstać a że juz jasno to nie mogłam zasnąć
Chodzi o to aby jak najdłużej na skórze została maź płodowa. Dobrze chroni skórę noworodka. U nas w Polsce to malucha od razu się myję w innych krajach wyciera do sucha i nie rusza tego co jest na skórze.

Boje się, że młody będzie zazdrosny o siostrę. Dokucza mi I pyta czy dzidziuś też mi tak robi i czy jest grzeczny i czy bardziej go lubię... w ogóle to taki synuś mamusi się zrobił, rano jak wstanie to tylko ja mogę do niego iść, ja mleko muszę robić i nawet z tż nie pójdzie siku czy myć się.

No i dzień dobry
moniska139 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 07:08   #1272
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Chciałam się położyć na godzinkę jeszcze, ale nie zasnę
Przyjechali dziś trawę kosić i w ogródku sprzątać itd !!!
Powinni być jutro ... No coż, to pospałam
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:08   #1273
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

majka242007 też sobie skopiowałam twoją listę,

wstałam rano i wszystkie zeby mnie bolą, musze chyba zaczac diete białkową chyba ten etap, że synuś wapnia potrzebuje
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:08   #1274
Jess922
Zakorzenienie
 
Avatar Jess922
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 4 093
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość
Ja też sobie żałuję, nawet na promocji kosmetycznej W rossmanie za dużo nie kupiłam a zasze było szaleństwo i sporo pieniędzy wydanych.
Pochodzę po sklepach pooglądam i tyle.







Na ranę po cc lepiej używać octaniseptu wygodniej, nie barwi i skuteczniejszy.




Chodzi o to aby jak najdłużej na skórze została maź płodowa. Dobrze chroni skórę noworodka. U nas w Polsce to malucha od razu się myję w innych krajach wyciera do sucha i nie rusza tego co jest na skórze.

Boje się, że młody będzie zazdrosny o siostrę. Dokucza mi I pyta czy dzidziuś też mi tak robi i czy jest grzeczny i czy bardziej go lubię... w ogóle to taki synuś mamusi się zrobił, rano jak wstanie to tylko ja mogę do niego iść, ja mleko muszę robić i nawet z tż nie pójdzie siku czy myć się.

No i dzień dobry
Mały czuje, że już niedługo nie będzie najważniejszy i chce sobie pewnie na zapas nałapać czasu spędzonego z Tobą
__________________
Synek
Jess922 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:11   #1275
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
To u Ciebie rodzina nie wie, że w ciąż jestes?!
Nie powiedziałaś jeszcze???
Wiedza w sumie moi najblizsi, czyli rodzice i rodzenstwo. Reszta dowie sie jak sie przeprowadzimy do rodzicow albo juk juz maluch bedzie... Stwierdzilismy ze bedzie tak najlepiej... A od meza strony nie wie nikt, bo sa takie relacje ze to katastrofa poszukuja tylko info do przekazania i plot... Ostatnio jak od nich wyjechal to nie minelo 15min jak wszyscy zaczeli do niego wydzwaniac, tak szybko wiesci sie rozeszly od jego rodzicow. Oj szkoda gadac, w sumie teraz jestesmy daleko i nikt nam nie wadzi, a po przeprowadzcce roznie moze byc, wiec trudny orzech do zgryzienia...
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:12   #1276
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez asienka_182 Pokaż wiadomość
Hej ale buszujecie od rana
No właśnie tez mnie zastanawia czemu Lula bedziesz kapala dopiero po tygodniu? Chyba ze cos zle zrozumiałam to przepraszam ja mam zamiar kapać od razu jak wyjdziemy ze szpitala w sensie ze w ten sam dzień
Ja juz nie śpię bo obudzily mnie moczopędy i musialam wstać a że juz jasno to nie mogłam zasnąć
niektórzy lekarze tak proponują w różnych czasopismach możesz też poczytać na ten temat, chyba w czerwcowym dziecku czy mamotoja- musiałabym odnaleźć artykuł to bym dała znać jesli temat cię interesuje jest dokładnie opisane co i jak. I można sobie wybrać od kiedy zacząć pielęgnację maluszka.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:12   #1277
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Wiedza w sumie moi najblizsi, czyli rodzice i rodzenstwo. Reszta dowie sie jak sie przeprowadzimy do rodzicow albo juk juz maluch bedzie... Stwierdzilismy ze bedzie tak najlepiej... A od meza strony nie wie nikt, bo sa takie relacje ze to katastrofa poszukuja tylko info do przekazania i plot... Ostatnio jak od nich wyjechal to nie minelo 15min jak wszyscy zaczeli do niego wydzwaniac, tak szybko wiesci sie rozeszly od jego rodzicow. Oj szkoda gadac, w sumie teraz jestesmy daleko i nikt nam nie wadzi, a po przeprowadzcce roznie moze byc, wiec trudny orzech do zgryzienia...
Rozumiem
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:16   #1278
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez roxana_lu Pokaż wiadomość

Przeszło, przeszlo ale jestem mega zmęczona... A na spanie nie mam co liczyć, komputer i magisterka az krzyczy do mnie
e no, dwie godzinki snu przydały by ci się. Od razu umysl się rozjaśni, nie będziesz tak zmęczona a i szybciej pracę napiszesz....

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Jess922 Pokaż wiadomość
A czy czasem Sudocrem nie jest za mocny do codziennego stosowania ??
nic nie wiem na ten temat tak stosowałam przy Mai, moje koleżanki też tak stosują te co teraz dzieciaczki mają, dzieciom nic kompletnie się nie dzieje więc myślę , że za mocny nie jest. Jest delikatny i mam wrażenie że fajniej się nawet rozprowadza nie jest tak ,,suchy,, jak ten z Hippa np. bo porównywałam na ręce sobie.
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:18   #1279
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Rozumiem
Jednym slowem, u niego nie szanuje sie czyjejs prywatnosci, a ja powiedzialam ze nie pozwole by o naszym zyciu i sprawach trabili wszelkie rodzinne okolice... A ja teraz potrzebuje jednak dpokoju a nie nowinek na nasz temat... Przykre to jest, ja tego zrozumiec nie moge jak tak moze w ogole byc ale coz... O swoje trzeba walczyc, zwlaszcza o prywatnosc...
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-20, 07:18   #1280
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Wiedza w sumie moi najblizsi, czyli rodzice i rodzenstwo. Reszta dowie sie jak sie przeprowadzimy do rodzicow albo juk juz maluch bedzie... Stwierdzilismy ze bedzie tak najlepiej... A od meza strony nie wie nikt, bo sa takie relacje ze to katastrofa poszukuja tylko info do przekazania i plot... Ostatnio jak od nich wyjechal to nie minelo 15min jak wszyscy zaczeli do niego wydzwaniac, tak szybko wiesci sie rozeszly od jego rodzicow. Oj szkoda gadac, w sumie teraz jestesmy daleko i nikt nam nie wadzi, a po przeprowadzcce roznie moze byc, wiec trudny orzech do zgryzienia...
A nie zamierzacie do czasu rozwiazania ich odwiedzać.
Troche Cię rozumiem,
Ale niektorzy u mnie by mieli pretensje za UKRYWANIE a ja i tak pozno powiedziałam
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:20   #1281
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez moniska139 Pokaż wiadomość

Na ranę po cc lepiej używać octaniseptu wygodniej, nie barwi i skuteczniejszy.
o... dziękuję nie miałam pojęcia że można... Więc kupiłam to co stosowałam przy 1cc...
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:21   #1282
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Anev0 Pokaż wiadomość
A nie zamierzacie do czasu rozwiazania ich odwiedzać.
Troche Cię rozumiem,
Ale niektorzy u mnie by mieli pretensje za UKRYWANIE a ja i tak pozno powiedziałam
Obecnie mieszkamy 450km od wszystkich, wiec czeste odwiedziny nie wchodza w gre... Bylismy na weekend teraz. Jesli z nasza wyprowadzka do rodzicow nie wyjdzie to pojedziemy pewnie dopiero na swieta w grudniu, ewentualnie na wesele pod koniec wrzesnia ale to juz zalezy od samopoczucia malenstwa i mojego...
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:21   #1283
majka242007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 17 857
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Anev0 Pokaż wiadomość
majka242007 też sobie skopiowałam twoją listę,

wstałam rano i wszystkie zeby mnie bolą, musze chyba zaczac diete białkową chyba ten etap, że synuś wapnia potrzebuje
dałabyś znać co z podkładem wybrałaś coś?
majka242007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:24   #1284
kasperka
Zakorzenienie
 
Avatar kasperka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 5 714
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Jednym slowem, u niego nie szanuje sie czyjejs prywatnosci, a ja powiedzialam ze nie pozwole by o naszym zyciu i sprawach trabili wszelkie rodzinne okolice... A ja teraz potrzebuje jednak dpokoju a nie nowinek na nasz temat... Przykre to jest, ja tego zrozumiec nie moge jak tak moze w ogole byc ale coz... O swoje trzeba walczyc, zwlaszcza o prywatnosc...


Przykre ...
Nawet nie wiem co napisac, bo w szoku jestem...
Nigdy w takiej sytuacji nie bylam ...
kasperka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:32   #1285
martulka0991
Zadomowienie
 
Avatar martulka0991
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Lubelszczyzna
Wiadomości: 1 411
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez kasperka Pokaż wiadomość
Przykre ...
Nawet nie wiem co napisac, bo w szoku jestem...
Nigdy w takiej sytuacji nie bylam ...
U mnie w rodzinie calkiem inaczej zawsze bylo, a u niego... Katastrofa, ile ja sie nawalczylam zeby szanowali jego, nas, zeby nie robili mu przesluchan, zeby on sie nie dawal im, zebysmy walczyli o swoja prywatnosc... Fakt zmienilo sie to troche, ale takim kosztem ze on nie ma w sumie prawie zadnego kontaktu z nimi wiec teraz nic nie wiedza o nas... Ja do nich nie jezdze wcale od dwoch lat... Jak beda sie rzucali cos to ja wtedy przerwe milczenie i powiem ze jesli nie szanowali naszej prywatnosci to zadbalismy sami o nia...
martulka0991 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:33   #1286
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
niektórzy lekarze tak proponują w różnych czasopismach możesz też poczytać na ten temat, chyba w czerwcowym dziecku czy mamotoja- musiałabym odnaleźć artykuł to bym dała znać jesli temat cię interesuje jest dokładnie opisane co i jak. I można sobie wybrać od kiedy zacząć pielęgnację maluszka.
Dziekuje ale ja i tak bede kapać od poczatku także nie musisz pisac
Ja jeszcze gnije w łóżku ale zaraz musze wstac cos zjeść
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:34   #1287
Anev0
Zakorzenienie
 
Avatar Anev0
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 331
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez martulka0991 Pokaż wiadomość
Obecnie mieszkamy 450km od wszystkich, wiec czeste odwiedziny nie wchodza w gre... Bylismy na weekend teraz. Jesli z nasza wyprowadzka do rodzicow nie wyjdzie to pojedziemy pewnie dopiero na swieta w grudniu, ewentualnie na wesele pod koniec wrzesnia ale to juz zalezy od samopoczucia malenstwa i mojego...
No chyba że tak, to jesteś w miare ustawiona, i dość duza odległość.

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
dałabyś znać co z podkładem wybrałaś coś?
Mysle o tym, ale wierzysz mi że nie mam czasu, mąż po galeri biega albo wyciaga jak jestem mega zmęczona. Albo zapomnę telefonu a tam mam spisane fluidy , w pobliżu mnie nie ma galerii więc mam nadzieje że bede miała wkońcu czas dla siebie Chodzi mi własnie o sephore i tego daglasa bo tam mam w planach polowac na fluidy
__________________
Zaręczyny 20.04.2011


Ślub

ŻONKA
Anev0 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:36   #1288
asienka_182
Rozeznanie
 
Avatar asienka_182
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 887
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

A wogole ktoras z was zamawiala kocyk z tej strony jagodowykot i przyszedł juz ? Bo tez sie właśnie czaje żeby zamówić ale chciałam wiedzieć jaki on jest
asienka_182 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:37   #1289
moniska139
Zadomowienie
 
Avatar moniska139
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 943
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Cytat:
Napisane przez majka242007 Pokaż wiadomość
e no, dwie godzinki snu przydały by ci się. Od razu umysl się rozjaśni, nie będziesz tak zmęczona a i szybciej pracę napiszesz....

---------- Dopisano o 08:16 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------


nic nie wiem na ten temat tak stosowałam przy Mai, moje koleżanki też tak stosują te co teraz dzieciaczki mają, dzieciom nic kompletnie się nie dzieje więc myślę , że za mocny nie jest. Jest delikatny i mam wrażenie że fajniej się nawet rozprowadza nie jest tak ,,suchy,, jak ten z Hippa np. bo porównywałam na ręce sobie.
Gruba warstwa może powodować odparzenia. Na praktykach się o tym przekonałyśmy, jak pod pampersa nawet dorosłym smarowały pielęgniarki warstwę, która wystarczyła by na kilka dni smarowania.
Ja u młodego pod pieluszkę mało co uzywałam smarowideł i odparzony był lekko raz jak miał biegunkę.

Poczytajcie sobie ulotkę z Octeniseptu to zobaczycie, że można go do wszystkiego używać. Płukanie gardła czy pochwy, tż siostra robiła okłady jak jej paznokieć wrastał. Stopy cukrzycowe, odleżyny, wrzodziejące przewlekłe podudzia i wiele wiele innych. Dezynfekuje się przed drobnymi zaniegami też.
moniska139 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-05-20, 07:38   #1290
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Sierpniowe mamusie 2015 - część VI :)

Dzień dobry
Tak dziewczyny, będę kapala pierwszy raz po ponad tygodniu. W uk się to praktykuje od bardzo dawna, jest to naprawdę bardzo zdrowe i dobre. Dzidziuś w trakcie porodu sn dostaje od mamy bardzo ważną florę bakteryjną na skórę, wiec tak jak np w Polsce kapie się dzieci po porodzie to tylko niszczenie jej mi Bartusia tylko wytarli lekko i kapany był jakoś 1,5 tygodnia po porodzie teraz tez tak zrobię.
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-19 10:52:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.