Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X - Strona 139 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-02, 21:33   #4141
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Mój bilans majowy - wreszcie coś się dzieje

Zużycia - 3:
żel pod prysznic YR Cacao & Pistache 300ml
Krem na dzień Cien Q10 50ml
Krem do rąk Green Pharmacy Róża 100ml


Przyszło - 5 (kupione 1):

AA płyn do higieny intymnej 300ml - prezentAA Girls płyn do HI 40ml - prezent
AA My first intima 40ml - prezent
Żel pod prysznic AA Zmysłowa Malina 250ml - prezent
Krem Lirene cera naczynkowa 50ml


Wydane - ok. 12 zł
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 21:40   #4142
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 453
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Mój bilans majowy - wreszcie coś się dzieje

Zużycia - 3:
żel pod prysznic YR Cacao & Pistache 300ml
Krem na dzień Cien Q10 50ml
Krem do rąk Green Pharmacy Róża 100ml


Przyszło - 5 (kupione 1):

AA płyn do higieny intymnej 300ml - prezentAA Girls płyn do HI 40ml - prezent
AA My first intima 40ml - prezent
Żel pod prysznic AA Zmysłowa Malina 250ml - prezent
Krem Lirene cera naczynkowa 50ml


Wydane - ok. 12 zł
Jak Ty to robisz?
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 21:43   #4143
ganimedea
Zakorzenienie
 
Avatar ganimedea
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 4 939
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Jak Ty to robisz?
Też się zastanawiam

Za to nie pytaj, ile ciuszków ma moja córka - tam przeniósł się mój zakupoholizm i tam też już zaczęłam się pilnować
__________________
ZUZIA - 25.07.2013

Odwyk pielęgnacyjny
Zbiory-kolorówka
ganimedea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-02, 22:21   #4144
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;51622266]Ja na pewno bym go zużyła do końca. Poratowałam tylko te większe kawałki i pokruszyłam + utwardziłam z grubsza, ale teraz mocno się sypie. Od razu jak przyjdzie nowy to ten wyląduje w koszu.

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

favianna super Ci poszło! Oby już zawsze była harmonia w Twoich kosmetykach [/QUOTE]

Dziekuje
Jeszcze troche za duzo mam oliwek / olejkow - widze tu jakas lekka manie u mnie, ale to sie jeszcze wyprostuje

Ostatnio odkrylam kosmetyki Jeffrey James i jestem nimi oczarowana, do tego stopnia ze kupilam zapas, bo znalazlam je w TK Maxx duzo taniej niz w internecie, a tam wiadomo ze jest cos tylko czasem. Gdyby nie to nie mialabym tyle zapasow, ale w zasadzie nie przeszkadza mi to, skoro mi sie ta linia bardzo sprawdza.

Mysle ze podaruje jedna oliwke siostrze Tzta i bedzie odrobine lepiej
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 11:53   #4145
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Wstawiam zaległy bilans majowy:

Maj

Wyszło: 8

1. Skin 79, Intense Classic Balm, krem BB
2. Bielenda, peeling cukrowy Kusząca Malina 200g
3. Bielenda, Uszlachetniony olejek arganowy + sebu control complex 15 ml
4. Yves Rocher, Un Matin au Jardin, Żel pod prysznic Bez 200 ml
5. Essence, Eye Makeup Remover 125 ml
6. Dove, Advanced Hair Series, Oxygen & Moisture, Spray unoszący włosy u nasady 150 ml – oddane mamie
7. Oceanic, AA SlimLine 5HD, Serum ujędrniająco - antycellulitowe `Uda i pośladki`
8. Yves Rocher, Un Matin au Jardin, Lilas Mauve EDT 20 ml

Przyszło: 7

1. Isana Young, Active Clear, serum przeciw wypryskom, 30 ml 11,99 zł
2. L'Oreal, Demakijaż, łagodny płyn do oczu i ust, 125 ml 10,13 zł
3. AA, Hydro Algi różowe, krem-korektor pod oczy, redukcja cieni, nawilżenie, 15 ml 11,39 zł
4. Lirene, antycellulitowe serum o działaniu złuszczającym 200 ml - prezent
5. Avon, Planet Spa, Amazonian Treasures, Krem do rąk i stóp `Amazońskie skarby acai` 75 ml
6. Avon lakier do paznokci
7. Avon lakier do paznokci


Słabo, czerwiec może będzie lepszy, ale zobaczymy. Nie mam zbytnio kiedy używać kosmetyków.

W czerwcu zużyłam już:

Avon, Scent Essence, Romantic Bouquet EDT 30 ml
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 17:05   #4146
sylwunia1984_08
Raczkowanie
 
Avatar sylwunia1984_08
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

W czerwcu zużyłam już:

Avon, Scent Essence, Romantic Bouquet EDT 30 ml[/QUOTE]

Jakie te wody są nietrwałe!!!

Ja w czerwcu zużyłam już mydło do rąk w płynie waniliowe YR oraz żel pod prysznic Avon naturals peonia i marakuje. Ciekawy zapach
__________________
http://kosmetyczno-mamusiowy.blogspot.com
08.08.2016 Avon nowości z katalogu 11/2016 Szminka Moc Blasku, Avon Sport Centre Action, Szampon i odżywka 2w1 Avon Man
07.08.2016 Wakacyjny konkurs z Zadbaną Mamą.
sylwunia1984_08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 17:24   #4147
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

favianna bardzo ładnie wygląda ten zbiór a to że w zapasach widnieją te same produkty to tylko plus że znalazłaś coś swojego.
Twoje produkty nie są mi znane nie wiem czy to wysokość półki czy jakieś smaczki z naturalnymi składami (co nie jest moim światem). Dzięki że podzieliłaś się zdjęciami.
A właśnie przeszukując forum pod kątem minimalizmu ubrań (tak tak nie wszystkiego mam pełne półki) spotkałam się z Twoją przykrą opinią na temat tego wątku i osób które na nim piszą, to smutne że tak to oceniasz.
Mam problem z zakupami kosmetyków i powiem, że ten wątek mi pomógł. Stworzyłam listę, wiem co mam. Wpisuję kiedy coś przychodzi i odchodzi, mam pewne panowanie nad chaosem, widzę że dziewczyny wrzucają listy to zapala mi się światło" kończy się miesiąc zrób podsumowanie", nie wiem czy sama bym tego tak pilnowała . Mam hamulec" kurczę kupiłam już 15 rzeczy jak będzie wyglądał mój bilans jak go wrzucę "Wiem że może to błahe dla kogoś kto zobaczył że ma dużo i przestał kupować siłą woli. Mi jakoś te logiczne mechanizmy nie zadziałały. A że ktoś wrzucam listę 100 kupionych produktów i na koniec dodaje że go to złości i zamierza mieć lepszy miesiąc hmm też i tak miewałam i w tym całym szaleństwie nie odbieram tego negatywnie raczej jako pewnego rodzaju bezsilność. To że pojawiają się tu informacje o promocjach... nie specjalnie mnie to razi, jak jestem w dobrym stanie psychicznym nie kusi, jak mam słabszy czas to jak nie tu to info znajdę sobie gdzieś indziej, ktoś kto ma kartony kosmetyków wyczuwa promocje nawet w powietrzu.

Myślę, że ten wątek najbardziej zrozumieją osoby które mają rzeczywisty problem z zakupami , inne przyjdą na chwilę wrzucą setki denek i zaraz wrócą na prostą z małymi kosmetyczkami mówiąc " te laski nie chcą się odwykować".
Takie jest moje zdanie. Wiadomo są pewnie rzeczy które pomogły by bardziej profesjonalnie, nie jest to też wątek cud mód.

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Mój bilans majowy - wreszcie coś się dzieje

:
Dzieje się dzieje ... szaleństwo aż ciężko nadążyć
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 17:58   #4148
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez kiss of night Pokaż wiadomość
4) Bielenda, mleczko do ciała 'Ameryka SPA' 250 ml
Fajne? Jak pachnie?

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Obiecalam tu jakis czas temu ze na odchodne wrzuce zdjecia wszystkich rzeczy, ktore mam i wlasnie to robie.
Nooo, nieźle


U mnie na początku miesiąca dużo się podziało Zużyłam kilka rzeczy: micel, szampon, żel pod prysznic i dwie saszetki: maseczkę i peeling enzymatyczny. Byłam też w Rossie i kupiłam potrzebne rzeczy: szampon, dwufazę i krem do stóp. Wpadła też jedna zachcianka: kuracja do włosów Isany za szalone 4,99 zł Będąc w aptece zauważyłam fajne zestawy z Biodermy za 13,86 zł: micel 100 ml i krem do twarzy 15 ml, więc wzięłam.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 18:26   #4149
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
favianna bardzo ładnie wygląda ten zbiór a to że w zapasach widnieją te same produkty to tylko plus że znalazłaś coś swojego.
Twoje produkty nie są mi znane nie wiem czy to wysokość półki czy jakieś smaczki z naturalnymi składami (co nie jest moim światem). Dzięki że podzieliłaś się zdjęciami.
A właśnie przeszukując forum pod kątem minimalizmu ubrań (tak tak nie wszystkiego mam pełne półki) spotkałam się z Twoją przykrą opinią na temat tego wątku i osób które na nim piszą, to smutne że tak to oceniasz.
Mam problem z zakupami kosmetyków i powiem, że ten wątek mi pomógł. Stworzyłam listę, wiem co mam. Wpisuję kiedy coś przychodzi i odchodzi, mam pewne panowanie nad chaosem, widzę że dziewczyny wrzucają listy to zapala mi się światło" kończy się miesiąc zrób podsumowanie", nie wiem czy sama bym tego tak pilnowała . Mam hamulec" kurczę kupiłam już 15 rzeczy jak będzie wyglądał mój bilans jak go wrzucę "Wiem że może to błahe dla kogoś kto zobaczył że ma dużo i przestał kupować siłą woli. Mi jakoś te logiczne mechanizmy nie zadziałały. A że ktoś wrzucam listę 100 kupionych produktów i na koniec dodaje że go to złości i zamierza mieć lepszy miesiąc hmm też i tak miewałam i w tym całym szaleństwie nie odbieram tego negatywnie raczej jako pewnego rodzaju bezsilność. To że pojawiają się tu informacje o promocjach... nie specjalnie mnie to razi, jak jestem w dobrym stanie psychicznym nie kusi, jak mam słabszy czas to jak nie tu to info znajdę sobie gdzieś indziej, ktoś kto ma kartony kosmetyków wyczuwa promocje nawet w powietrzu.

Myślę, że ten wątek najbardziej zrozumieją osoby które mają rzeczywisty problem z zakupami , inne przyjdą na chwilę wrzucą setki denek i zaraz wrócą na prostą z małymi kosmetyczkami mówiąc " te laski nie chcą się odwykować".
Takie jest moje zdanie. Wiadomo są pewnie rzeczy które pomogły by bardziej profesjonalnie, nie jest to też wątek cud mód.



Dzieje się dzieje ... szaleństwo aż ciężko nadążyć

MOgrama napisalam to co napisalam, bo zwlaszcza ostatnio poczulam sie zmeczona ogladaniem podsumowan z zakupami na kilkadziesiat produktow dosc czesto u tych samych osob i wciaz z tym samym komentarzem o poczuciu winy. To nie jest tak ze jestem jakas swieta, choc najwiekszy "problem kosmetykowo-zakupowy" mialam w 2009 roku, to teraz nadal uwazam ze mam wciaz odrobine za duzo.
Po prostu zauwazylam ze moim_zdaniem wiele dziewczyn tu nakreca sie na promocje i zakupy. To jest tak cykliczne jak cykliczne sa akcje w roznych drogeriach. I gdybym mieszkala w Polsce to pewnie po wielu takich postach lecialabym na zakupy bo przeciez okazja. Po prostu poczulam sie zmeczona tym i wyrazilam swoja opinie, a ze jeden raz i gdzie indziej to dlatego zeby wlasnie nikomu tu nie sprawiac przykosci. Ale skoro chcesz zeby to bylo powiedziane tutaj to twoja wola.
Co do pogrubionego - to jest wlasnie cos nad czym trzeba pracowac i o czym warto mowic, bo nie chodzi o same zakupy, ale o to z czym one "pomagaja" nam sobie radzic i w jaki sposob.
Nie chcialam nikogo urazic ale tez nie zamierzam przepraszac ze mam swoja opinie.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 19:49   #4150
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
MOgrama napisalam to co napisalam, bo zwlaszcza ostatnio poczulam sie zmeczona ogladaniem podsumowan z zakupami na kilkadziesiat produktow dosc czesto u tych samych osob i wciaz z tym samym komentarzem o poczuciu winy. To nie jest tak ze jestem jakas swieta, choc najwiekszy "problem kosmetykowo-zakupowy" mialam w 2009 roku, to teraz nadal uwazam ze mam wciaz odrobine za duzo.
Po prostu zauwazylam ze moim_zdaniem wiele dziewczyn tu nakreca sie na promocje i zakupy. To jest tak cykliczne jak cykliczne sa akcje w roznych drogeriach. I gdybym mieszkala w Polsce to pewnie po wielu takich postach lecialabym na zakupy bo przeciez okazja. Po prostu poczulam sie zmeczona tym i wyrazilam swoja opinie, a ze jeden raz i gdzie indziej to dlatego zeby wlasnie nikomu tu nie sprawiac przykosci. Ale skoro chcesz zeby to bylo powiedziane tutaj to twoja wola.
Co do pogrubionego - to jest wlasnie cos nad czym trzeba pracowac i o czym warto mowic, bo nie chodzi o same zakupy, ale o to z czym one "pomagaja" nam sobie radzic i w jaki sposob.
Nie chcialam nikogo urazic ale tez nie zamierzam przepraszac ze mam swoja opinie.

Nie zrozum mnie źle nie próbuje zlinczować Cie za Twoją opinię, ale nie podoba mi się demonizowanie tego wątku, wypisałam więc kilka przykładów tego co znalazłam tu dla siebie. Nie było to wymierzone w Ciebie

Nie uczestniczę we wspomnianym wątku i nie chciałam tworzyć tam oddzielnej dyskusji, ale jak zobaczyłam że akurat tu jesteś postanowiłam poruszyć temat bo opinia dotyczyła tego miejsca. A chciałam nawiązać bo przeraziła mnie reakcja odbiorcy komunikatu -Dobrze że mnie ostrzegłyście zanim tam weszłam- (cyt.nie jest dosłowny). Dostrzegam minusy tego wątku ale akurat niekonsekwencja czy też oszukiwanie samego siebie jako zarzuty w wątku odwykowym hmm sama nie wiem.

Słodko gorzki smak mają nowe zakupy, jak siedzi się na kartonach z jeszcze nieotwartymi produktami To wiem i zna to każda która kupuje nowy super produkt i ustawia go jako 15 w kolejce do otwarcia... Mi się zdarzyły bilanse, że miałam ochotę sobie nakopać, a listy nigdy nie upublicznić bo wyraźnie świadczyła o tym że jestem niepoważna w swoich założeniach, mimo że intencje miałam dobre.

Czy się nakręcamy pewnie w jakimś stopniu tak, ale czy to się da zupełnie wyeliminować ?

Czasem też podkreślenie atrakcyjności ofert jest sposobem na wytłumaczenie się ze swojej winy... -Kupiłam 10 podkładów MAC bo była promocja za 15 zł sztuka w nowej drogerii na stronie tejtej .... i nikt już nie patrzy na to że masz 10 podkładów na plusie bo każda już ładuje do koszyka na stronie Usprawiedliwienie przyjęte a że konsekwencja tego jest taka że na stronie ruch widzisz po chwili Oczywiście że to wszystko psychika, czasem trochę chora ale mechanizmy obronne działają. I głowa potrafi usprawiedliwić wiele... czasem nawet nieświadomie.
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 20:51   #4151
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez MOgrama Pokaż wiadomość
Nie zrozum mnie źle nie próbuje zlinczować Cie za Twoją opinię, ale nie podoba mi się demonizowanie tego wątku, wypisałam więc kilka przykładów tego co znalazłam tu dla siebie. Nie było to wymierzone w Ciebie

Nie uczestniczę we wspomnianym wątku i nie chciałam tworzyć tam oddzielnej dyskusji, ale jak zobaczyłam że akurat tu jesteś postanowiłam poruszyć temat bo opinia dotyczyła tego miejsca. A chciałam nawiązać bo przeraziła mnie reakcja odbiorcy komunikatu -Dobrze że mnie ostrzegłyście zanim tam weszłam- (cyt.nie jest dosłowny). Dostrzegam minusy tego wątku ale akurat niekonsekwencja czy też oszukiwanie samego siebie jako zarzuty w wątku odwykowym hmm sama nie wiem.

Słodko gorzki smak mają nowe zakupy, jak siedzi się na kartonach z jeszcze nieotwartymi produktami To wiem i zna to każda która kupuje nowy super produkt i ustawia go jako 15 w kolejce do otwarcia... Mi się zdarzyły bilanse, że miałam ochotę sobie nakopać, a listy nigdy nie upublicznić bo wyraźnie świadczyła o tym że jestem niepoważna w swoich założeniach, mimo że intencje miałam dobre.

Czy się nakręcamy pewnie w jakimś stopniu tak, ale czy to się da zupełnie wyeliminować ?

Czasem też podkreślenie atrakcyjności ofert jest sposobem na wytłumaczenie się ze swojej winy... -Kupiłam 10 podkładów MAC bo była promocja za 15 zł sztuka w nowej drogerii na stronie tejtej .... i nikt już nie patrzy na to że masz 10 podkładów na plusie bo każda już ładuje do koszyka na stronie Usprawiedliwienie przyjęte a że konsekwencja tego jest taka że na stronie ruch widzisz po chwili Oczywiście że to wszystko psychika, czasem trochę chora ale mechanizmy obronne działają. I głowa potrafi usprawiedliwić wiele... czasem nawet nieświadomie.
Wydaje mi sie ze wyolbrzymiasz zarowno moja wypowiedz jak i reakcje na nia. Nie demonizowalam tego watku, nie straszylam, nie mowilam ze to samo zlo, jedyne co powiedzialam (zgodnie z moim na tamta chwile nastrojem zmeczenia) ze odwykowanie tu czasem dziala calkiem odwrotnie od zamiarow. Zreszta wielokrotnie dziewczyny zartowaly tutaj do nowo przybylych, ze moga sie zdziwic, bo to jest najlepsze miejsce do sprawdzania informacji o roznych ofertach i promocjach. Wiec czemu inni moga tak mowic, a ja nagle nie? Dlatego tez troche dziwne wydaje mi sie od razu mowienie o byciu przerazonym czyjas wypowiedzia. No i na koniec, kim ja jestem? Jakie ma znaczenie moje zdanie, przeciez kazdy ma swoj rozum, sam potrafi wyciagac wnioski. Jakos nie czuje sie autorytetem, ktory demonizuje i straszy.
Jak juz pisalam nie zamierzalam nikomu sprawic przykrosci ani wywolywac jakiejs dziwnej dyskusji na tym watku.
favianna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-03, 21:13   #4152
kiss of night
Zakorzenienie
 
Avatar kiss of night
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 019
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
Fajne? Jak pachnie?
Bardzo je polubiłam, mimo tego, że jest na parafinie. Lekka konsystencja i ładny, delikatny zapach i tylko jedna wada... nie jest już dostępne w Rossmannie. Żałuję, bo i TŻ-towi się spodobał ten zapach.
kiss of night jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 22:37   #4153
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze wyolbrzymiasz zarowno moja wypowiedz jak i reakcje na nia. Nie demonizowalam tego watku, nie straszylam, nie mowilam ze to samo zlo, jedyne co powiedzialam (zgodnie z moim na tamta chwile nastrojem zmeczenia) ze odwykowanie tu czasem dziala calkiem odwrotnie od zamiarow. Zreszta wielokrotnie dziewczyny zartowaly tutaj do nowo przybylych, ze moga sie zdziwic, bo to jest najlepsze miejsce do sprawdzania informacji o roznych ofertach i promocjach. Wiec czemu inni moga tak mowic, a ja nagle nie? Dlatego tez troche dziwne wydaje mi sie od razu mowienie o byciu przerazonym czyjas wypowiedzia. No i na koniec, kim ja jestem? Jakie ma znaczenie moje zdanie, przeciez kazdy ma swoj rozum, sam potrafi wyciagac wnioski. Jakos nie czuje sie autorytetem, ktory demonizuje i straszy.
Jak juz pisalam nie zamierzalam nikomu sprawic przykrosci ani wywolywac jakiejs dziwnej dyskusji na tym watku.
Wybacz, że wywołałam u Ciebie taką reakcje bo starałam się pisać tak żebyś nie poczuła się atakowana czy urażona. Chciałam poruszyć temat, bo jak sama zauważyłaś te opinie się pojawiają tu czy gdzieś indziej. W swoich wypowiedziach próbowałam wyliczyć pozytywy i pewnie mechanizmy działania nawet przez myśl mi nie przyszło nic negatywnego.
Jasną sprawą jest że każdy ma swoje zdanie, punkt widzenia i może wygłaszać własne opinie.
Nie wiem czy zawinił dobór słów, ale intencje miałam dobre i starałam się nie wywołać burzy. Przepraszam jeśli tak to odebrałaś.



Zmieniając temat, jak zawsze z początkiem miesiąca posypały się denka na które czekałam z końcem poprzedniego. Sześć produktów z czego 2 to dla mnie totalna porażka, 3 zwykła porażka (bardzo długo się męczyłam z tymi porażkami) i jeden dobry produkt Smutne że tak nie trafiam z tymi kosmetykami. Jestem zmęczona tym ciągłym szukaniem. Mam kilka trafionych produktów i to na prawdę super mieć takie pewniaki, a jaki mi to daje komfort, ale ciągle ich mało.


A i wróciłam do samoopalacza i chyba żaden mój podkład nie pasuje do koloru mojej skóry
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-03, 22:50   #4154
luskap
Zakorzenienie
 
Avatar luskap
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 6 174
GG do luskap
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez ganimedea Pokaż wiadomość
Też się zastanawiam

Za to nie pytaj, ile ciuszków ma moja córka - tam przeniósł się mój zakupoholizm i tam też już zaczęłam się pilnować
U mnie to samo, choć ja kupuję trochę więcej kosmetyków... Wczoraj kupiłam 2 antyperspiranty Dove. Potrzebne.
A dziś kupiłam kolejną sukienkę dla małej i w internecie oglądałam buty i siedzę co chwila na stronie Coccodrillo i patrzę promocje.
luskap jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 10:35   #4155
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez favianna Pokaż wiadomość
Dziekuje
Jeszcze troche za duzo mam oliwek / olejkow - widze tu jakas lekka manie u mnie, ale to sie jeszcze wyprostuje

Ostatnio odkrylam kosmetyki Jeffrey James i jestem nimi oczarowana, do tego stopnia ze kupilam zapas, bo znalazlam je w TK Maxx duzo taniej niz w internecie, a tam wiadomo ze jest cos tylko czasem. Gdyby nie to nie mialabym tyle zapasow, ale w zasadzie nie przeszkadza mi to, skoro mi sie ta linia bardzo sprawdza.

Mysle ze podaruje jedna oliwke siostrze Tzta i bedzie odrobine lepiej
Wiesz zapas jest dobry, ale taki świadomy. Ja np. zawsze w zapasie muszę mieć rzeczy podstawowe: żel pod prysznic, szampon, tampony czy pasta do zębów. No ale mając teraz w zapasie 4 żele zastanawiam się kiedy ja to zużyję, kusiło i się złamałam. Wiem, że taki zapas jest bez sensu.

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Wstawiam zaległy bilans majowy:

Maj

Wyszło: 8

1. Skin 79, Intense Classic Balm, krem BB
2. Bielenda, peeling cukrowy Kusząca Malina 200g
3. Bielenda, Uszlachetniony olejek arganowy + sebu control complex 15 ml
4. Yves Rocher, Un Matin au Jardin, Żel pod prysznic Bez 200 ml
5. Essence, Eye Makeup Remover 125 ml
6. Dove, Advanced Hair Series, Oxygen & Moisture, Spray unoszący włosy u nasady 150 ml – oddane mamie
7. Oceanic, AA SlimLine 5HD, Serum ujędrniająco - antycellulitowe `Uda i pośladki`
8. Yves Rocher, Un Matin au Jardin, Lilas Mauve EDT 20 ml

Przyszło: 7

1. Isana Young, Active Clear, serum przeciw wypryskom, 30 ml 11,99 zł
2. L'Oreal, Demakijaż, łagodny płyn do oczu i ust, 125 ml 10,13 zł
3. AA, Hydro Algi różowe, krem-korektor pod oczy, redukcja cieni, nawilżenie, 15 ml 11,39 zł
4. Lirene, antycellulitowe serum o działaniu złuszczającym 200 ml - prezent
5. Avon, Planet Spa, Amazonian Treasures, Krem do rąk i stóp `Amazońskie skarby acai` 75 ml
6. Avon lakier do paznokci
7. Avon lakier do paznokci


Słabo, czerwiec może będzie lepszy, ale zobaczymy. Nie mam zbytnio kiedy używać kosmetyków.

W czerwcu zużyłam już:

Avon, Scent Essence, Romantic Bouquet EDT 30 ml
Dobry bilnas! Przede wszystkim dlatego, że nie złamałaś się na promocjach ale kupiłaś to co faktycznie potrzebowałaś
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 11:36   #4156
ParoleParole
Zakorzenienie
 
Avatar ParoleParole
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Chicago
Wiadomości: 18 685
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Zużyłam maskę do włosów z masłem shea z Avonu Bardzo fajna, ale mało wydajna
__________________
"Wiesz, wszystko co się tak naprawdę liczy, to aby ludzie, których kochasz, byli szczęśliwi i zdrowi. Cała reszta to zamki na piasku..."
ParoleParole jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 12:03   #4157
Ł@siczk@
Zakorzenienie
 
Avatar Ł@siczk@
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 4 973
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Zużyłam peeling do twarzy Diamond Cellular z Ori
__________________
HANIA [02.10.2012]

GOSIA [13.08.2015]


Dzięki Ci Boże za korektor pod oczy i Dębowe Mocne
Ł@siczk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 12:15   #4158
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez kiss of night Pokaż wiadomość
Bardzo je polubiłam, mimo tego, że jest na parafinie. Lekka konsystencja i ładny, delikatny zapach i tylko jedna wada... nie jest już dostępne w Rossmannie. Żałuję, bo i TŻ-towi się spodobał ten zapach.
A czy w innych drogeriach jest jeszcze dostępny?


Zużyłam żel do golenia i krem pod oczy.
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 12:17   #4159
Rotkohl
Zakorzenienie
 
Avatar Rotkohl
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 16 719
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Powracam na watek mimo tego, że atmosfera bywała różna, to jednak dobrze mi robił, a nieobecność na nim przyczyniła sie do strasznego szaleństwa.
Podsumowania poprzedniego miesiąca nie robie, bo go zwyczajnie nie spisałam ale poległam. Kolorówkowej części nie żałuje, bo nigdy nie dążyłam do minimalizmu i używania jednego różu itp, za to w rossmanie popłynełam bardzo, wiadomo to i tak wszystko się zużyje, ale promocja nie pierwsza nie ostatnia, poza tym ja jak to ja, kupiłam a teraz boe się używać bo to z rossmana


zużycia też były duże, nie tak duże jak zakupy, ale jednak były większe niz zwykle.
Mam nadzieję, że wytrwam i szybko tego wątku nie opuszczę
Rotkohl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-04, 12:55   #4160
kiss of night
Zakorzenienie
 
Avatar kiss of night
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 019
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
A czy w innych drogeriach jest jeszcze dostępny?
Sama bym się chętnie dowiedziała. W Naturze go nie widziałam, a Hebe/Superpharm u mnie nie ma. Może byłoby w jakiejś osiedlowej drogerii?
kiss of night jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 13:00   #4161
Koshatka
Zakorzenienie
 
Avatar Koshatka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 9 699
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez Nusia7 Pokaż wiadomość
A czy w innych drogeriach jest jeszcze dostępny?
Jest w empik.com http://www.empik.com/bielenda-ameryk...wokado--250-ml
O ile to oczywiście ten.
__________________
"It's not a bargain if you don't need one" S. Kinsella
Koshatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 13:33   #4162
kiss of night
Zakorzenienie
 
Avatar kiss of night
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 8 019
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Jest w empik.com http://www.empik.com/bielenda-ameryk...wokado--250-ml
O ile to oczywiście ten.
To ten.
kiss of night jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 14:27   #4163
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

[1=3cda010cf2365f85063684c ab232c67a494edda3_61df6b8 1d462b;51636444]


Dobry bilnas! Przede wszystkim dlatego, że nie złamałaś się na promocjach ale kupiłaś to co faktycznie potrzebowałaś [/QUOTE]

Dziękuję
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 15:53   #4164
Nusia7
Zakorzenienie
 
Avatar Nusia7
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 412
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez Koshatka Pokaż wiadomość
Jest w empik.com http://www.empik.com/bielenda-ameryk...wokado--250-ml
O ile to oczywiście ten.
Cytat:
Napisane przez kiss of night Pokaż wiadomość
To ten.
Oo, to biorę Dzięki, Koshatko
__________________
Pomimo kłopotów walcz, bo życie nie kończy się na kłopotach.

Odwyk kosmetyczny
Nusia7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-04, 22:47   #4165
Ł@siczk@
Zakorzenienie
 
Avatar Ł@siczk@
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 4 973
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Zużyłam żel pod prysznic JDM Karambola z YR
__________________
HANIA [02.10.2012]

GOSIA [13.08.2015]


Dzięki Ci Boże za korektor pod oczy i Dębowe Mocne
Ł@siczk@ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 10:31   #4166
sylwunia1984_08
Raczkowanie
 
Avatar sylwunia1984_08
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 166
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Użyłam w końcu maseczki do twarzy Etre Belle collagen &aloe vera hydro. Nie nawilżyła jakoś specjalnie twarzy, a następnego dnia miałam czerwone placki na policzkach. Rumieńce jak u nieśmiałego dziewczęcia nigdy więcej
__________________
http://kosmetyczno-mamusiowy.blogspot.com
08.08.2016 Avon nowości z katalogu 11/2016 Szminka Moc Blasku, Avon Sport Centre Action, Szampon i odżywka 2w1 Avon Man
07.08.2016 Wakacyjny konkurs z Zadbaną Mamą.
sylwunia1984_08 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 12:04   #4167
MOgrama
Zadomowienie
 
Avatar MOgrama
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 016
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Cytat:
Napisane przez sylwunia1984_08 Pokaż wiadomość
Użyłam w końcu maseczki do twarzy Etre Belle collagen &aloe vera hydro. Nie nawilżyła jakoś specjalnie twarzy, a następnego dnia miałam czerwone placki na policzkach. Rumieńce jak u nieśmiałego dziewczęcia nigdy więcej
Rany też się męczę z ich maseczkami miałam 4x15ml z boxów i używając jej dziękowałam za każdym razem że nie kupiłam w pełnej cenie

Mam pecha do inglota tak jak pisałam ostatnio z ręki wyleciały mi 3 paletki MUR MUA i inglot z pudrami HD. Ucierpiała oczywiście tylko najdroższa czyli inglot.... Posklejałam to co zostało z 2 rozbitych pudrów na metodę z % i wkleiłam w paletkę MUA. Która dziś zaliczyła poważny upadek ....przeżyło wszystko z wyjątkiem wklejonych pudrów Lecą do kosza nie będę się już bawić to ich 3 upadek !!
MOgrama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 12:16   #4168
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Ja mam nadzieję, że dzisiaj przyjdzie mi mój puder paese, bo już nie chce mi się męczyć z tym pokruszonym rimmelem
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 15:25   #4169
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Przyszedł puder więc Stay Matte do śmieci
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-05, 15:33   #4170
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Odwyk od zakupów kosmetycznych (grupa wsparcia) - część X

Ja życzyłam zel pod prysznic z OS, jeden w zapasie mniej
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-25 18:46:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:57.