Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył? - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-12, 14:55   #481
filampka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Na cały dilatator cienką warstwę maści nagietkowej Ziaja, więcej na końcówkę i nieco na pupę. Teraz dodaję cepanu na końcówkę i na pupę. Co do pozycji, to mi jest wygodnie na łóżku, na boku, z ugiętymi kolanami. Po wszystkim się wycieram / myję i możliwie najgłębiej smaruję się cepanem. Od trzech dni "diluję" 3 razy dziennie i z dnia na dzień jest lepiej.
Do dziewczyn, które mówią, że wkładają 2-3 cm - myślę, że może być, że tak płytko to nawet nie "otwierają" tego zwieracza, wtedy to nie ma sensu. Trzeba się przemóc, jeśli ta metoda ma pomóc.

Zapomniałam napisać poprzednio, że używam też 1000 mg diosminy na dzień i myślę, że to bardzo ważne, skoro jedną z przyczyn szczeliny jest gorsze ukrwienie w tym miejscu (czyli od strony pleców zwłaszcza, tu podobno większość szczelin jest).

A dziewczyny, które mają obfite krwawienia, koniecznie był radziła brać poza 1000 mg diosminy, minimum 1 tabl. Cyclo 3 Forte (tj lek) albo tańszych suplementów jak Maxi3vena itp.

A dziewczyny, które narzekają na twardy początek stolca - może czopki glicerynowe by pomogły?

Sorry, że się mądrzę, ale farmaceutą jestem.
filampka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 15:11   #482
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Filampka pozwole sobie wykorzystac Twoje zawodowe doswiadczenie i zapytac co myslisz o stosowaniu solcoserylu i zelu z aloesu? Mozna dluzej uzywac czy przerzucic sie na cos innego? Jesli solcoseryl to masc czy zel? No i olej lniany - uzywam go z dilatatorem i daje rade tylko zastanawiam sie czy moze jakos zaszkodzic?
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 15:24   #483
filampka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Możesz ich używać jak długo potrzebujesz. Solcoseryl żel jest bardziej wskazany na rany sączące, czyli raczej żel. Ale osobiste doświadczenie mówi, że lepszy ten, co lepiej Ci służy Olej lniany na pewno nie zaszkodzi, zwłaszcza taki tłoczony na zimno (poza jakimś wypadkiem uczulenia, żeby nie było, że twierdzę "zawsze na 100%").
Możesz spróbować moje rady, które opisałam, bo sama się leczę od stycznia i umiem zaleczać te szczeliny. Tylko niestety się odnawiają

Edytowane przez filampka
Czas edycji: 2015-06-12 o 15:26
filampka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 15:38   #484
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Filampka a probowalas tej nowosci hemagel procto? To sa czopki, drogie to ustrojstwo i tak sie zastanawiam, bo do czopkow nie mam przekonania, ale moze warto? Nie znam sie na skladach wiec sama nie wiem. Na pewno wyprobuje masci o ktorych piszesz, dziekuje ☺
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 15:43   #485
edit1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 59
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

kropelko idź do lekarza rodzinnego,żeby wypisał Ci receptę na maść robioną której ja używam do dilatatora.Można ją długo używać.
Skład:
3% Sol Acidi borici 10,0
Eucerini ad 50,0
M.f. ung
pozdrawiam
edit1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 15:47   #486
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

O fajnie dziekuje ☺ mi lekarz wypisal do dilatatora zel z lignocaina, poslizg daje fajny ale chyba bez sensu go stosowac bez przerwy nawet wtedy kiedynie mam potrzeby sie znieczulac, prawda?
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 15:52   #487
edit1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 59
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

nie kombinuj z wieloma maści na raz,pamiętaj,że nie wszystko nadaję się na błony śluzowe.Czopki unigel procto polecam bardzo,dobrze wpływają na gojenie i na bliznę.Wczoraj byłam na wizycie i wszystko OK
edit1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-12, 18:24   #488
filampka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Kropelkarosy - Hemagel procto możesz spróbować. Ja bym nie spróbowała, bo ich obietnice są niedostateczne (zmniejszenie bólu 6 razy, w porównaniu do placebo, które zmniejsza ból 3 razy - w ciągu 14 dni badania - i lepiej hamują krwawienie niż placebo. To z ichniejszych materiałów z netu). Zawartość mają tajemniczą i opatentowaną.

Lignocaina - słusznie byłoby nie używać bez potrzeby, bo może się wchłaniać i wywoływać działania niepożądane, a tych jest dużo.


Kwas borny na błony śluzowe też odradzam (wchłonięty może się kumulować i uszkadzać system nerwowy)

Edytowane przez filampka
Czas edycji: 2015-06-12 o 18:31
filampka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 18:44   #489
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Fikampka jeszcze jedno mam pytanie. Widze zewiekszosc z Was ma jednak przepisywany dikitiazem, ja go nie mialam nigdy, caly czas nitrogliceryne - jakie masz zdanie na temat tych specyfikow, dikitiazem ma jakas wieksza skutecznosc, mocniej rozkurcza, na dluzej ? I jeszcze jedna taka gkupota ale zawsze zapominam zapytac w aptece masc z nitrogkiceryna nalezh trzymac w lodowce? Wybacz ta ilosc pytan i dzieki Wam za wszystkie odpowiedzi
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-12, 19:31   #490
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Filampka - zwieracz nie jest tak głęboko. 2-3 cm wystarczą.
A co do diosminy - nie ma badań potwierdzających, że jest ona skuteczna.

---------- Dopisano o 20:31 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------

Kropelka - Ty diltiazemu nie miałaś nigdy?? Może w końcu spróbuj.

Ja już 2 miesiące spokoju i chyba będę się zwijać z wątku.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 09:15   #491
filampka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 5
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

[1=4e89258bace7037c96b0592 85119fe847ddc4e93;5172574 2]Filampka - zwieracz nie jest tak głęboko. 2-3 cm wystarczą.
A co do diosminy - nie ma badań potwierdzających, że jest ona skuteczna.

[/QUOTE]





Chodzi o zwieracz wewnętrzny odbytu (internal anal sphincter) - można wygooglać i pooglądać obrazki. Może się zdarzyć, że jeśli ktoś używa dilatatora na głębokości - 2-3 cm, to pozostaje to w kanale anatomicznym odbytnicy i nie dochodzi do rozszerzenia i relaksacji tego zwieracza wewnętrznego. Nie bez przyczyny dilatator jest tak zaprojektowany, że ma 8 cm długości część, którą wg instrukcji używania należy wprowadzić do odbytnicy. Ja stosuję wg instrukcji.


Jeżeli chodzi o diosminę, to też wystarczy wygooglać: diosmin medical report, żeby wyświetlić artykuły naukowe, które jednak dowodzą korzystnego wpływu diosminy na choroby zależne od zaburzeń ukrwienia (2 pdfy już na pierwszej podstronie). Oczywiście można szukać i czytać więcej takich artykułów. Etiologia szczeliny nie jest wyjaśniona do końca, ale na niegojenie szczeliny mogą mieć wpływ zaburzenia ukrwienia, dlatego osobiście stosuję 1000 mg diosminy/dzień, a teraz przechodzę na 450mg diosminy+50 mg hesperydyny/dzień (leki, nie suplementy).

U mnie kuracja ta w połączeniu z: 2-3x dziennie dilatator stosowany wg instrukcji, dużo płynów i tzw zdrowe odżywianie skutkuje zaleczeniem tj wygojeniem (potwierdzone przez proktologa) szczeliny w 5-10 dni.

Nie wiem, jak byłoby to skuteczne u innych. Maści oparte o TNT, diltiazem i nifedypinę stosuje się z zasady przez 8 tygodni. Mają skuteczność, wg różnych źródeł 70-90 %. Stosowałam maść z diltiazemem przez 5 dni, ale nie odczuwałam poprawy i dlatego nie kontynuowałam tej kuracji.


Problemem pozostaje nawrotowość szczeliny.
filampka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-15, 21:50   #492
Motylek50
Raczkowanie
 
Avatar Motylek50
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 76
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

U mnie maść z diltiazemem zaczęła zauważalnie działać dopiero po 5 tygodniach.
Motylek50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 08:15   #493
poczta15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

witam wszystkich ..... dołączam sie do wątku - mnie też "to spotkało"... jestem przerazona tym.... nigdy wczesniej nie miałam "z pupa" problemów....az do czasu, niestety :/ ......smaruje sie od miesiąca diltiazemem.... lekarz niby stwierdził , ze ranka zabliźniła sie - jest blizna....ale mam jeszcze przez miesiąc smarowac się ta maścia...... i tu zaczyna sie problem - i pytanie do was - czy ta maść powoduje pieczenie w odbycie? ..pytam, bo na początku jak była rana to piekło niemiłosieranie, potem troche mniej..... a teraz znowu czuje pieczenie - ale jakby na tylnej sciance - na innej niz mam szczeline..... w sumie to piecze mnie w całym odbycie :/ ....czy to normalne?

---------- Dopisano o 08:15 ---------- Poprzedni post napisano o 08:13 ----------

...do wczesniejszej mojej wypowiedzi : miłam na mysli pieczenie w zwieraczu
poczta15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 08:36   #494
aga__zgaga
Raczkowanie
 
Avatar aga__zgaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 57
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

u mnie diltiazem tez wywolywam pieczenie. proktolog stwierdzil, ze to reakcja uczuleniowa i zapisal mi jakies tabletki na alergie, ale nawet ich nie wybralam, bo zrobilam sobie botoks.
i mialam tak samo jak Ty, na poczatku stosowania piekla mnie tylko ranka, a pod koniec miesiaca juz nie moglam chodzic z bolu i pieczenia w calym odbycie, dodatkowo powodowalo to napiecie zwieracza. bledne kolo
__________________
Faceta trzeba tulić, chwalić i dbać o niego….a raz na jakiś czas złapać za pysk i rąbnąć nim o podłogę, żeby docenił twoją troskę.

Edytowane przez aga__zgaga
Czas edycji: 2015-06-20 o 08:40
aga__zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 10:11   #495
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Aga zgaga a jak sie masz teraz? Jak po botoksie?
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 14:08   #496
aga__zgaga
Raczkowanie
 
Avatar aga__zgaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 57
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

o wiele lepiej nie mam juz takiego napiecia i jak sie zalatwiam to cos tam zapiecze, cos czasem zaboli, ale nie mdleje na kibelku i nie biegam juz jak kot z pecherzem przed wizyta w wc. jutro bedzie 2 tygodnie odkad mialam zabieg i krew widzialam tylko dwa razy, raz zaraz po zabiegu i kilka dni temu, no ale wine zrzucam na jedzenie..
troche mnie tylko denerwuje/zastanawia, ze moj proktolog nie zapisal mi w sumie nic wspomagajacego gojenie ;/ dostalam tylko recepte na jakies robione czopki, na dodatek skierowal mnie do apteki swojej żonki i tyle. dostaje od niego te czopki juz odkad go znam, bedzie jakies 4 mies, a one mnie ani nie grzeja, ani nie ziebia
chyba musze cos sama sobie wprowadzic, bo botoks zejdzie i co, wszystko na darmo.. :/

mam pytanie do osob, ktore mialy kontakt z mascia posterisan oraz solcoseryl. czy ten dozownik z posterisanu nadaje sie do przelozenia na solcoseryl?
__________________
Faceta trzeba tulić, chwalić i dbać o niego….a raz na jakiś czas złapać za pysk i rąbnąć nim o podłogę, żeby docenił twoją troskę.
aga__zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-20, 14:40   #497
poczta15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

hmm.... to troche, a nawet troche bardziej mnie zmartwiłaś - aga-zgaga.... i nie wiem teraz za bardzo co zrobic.... ale jako reakcja alergiczna to tam w pupie cos sie robi? peka dodatkowo? jakies podrażnienia? - co lekarz CI powiedział jak Cie "obejrzał" ? - jeżeli wolno mi zapytac, oczywiście....

....a tak swoja droga to mój lekarz tez wysyła do apteki swojej żonki

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:39 ----------

..jestem załamana.... pewnie zresztą jak większośc tutaj .... dobrze , ze istnieja taka "drupa wsparcia:
poczta15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 08:37   #498
Motylek50
Raczkowanie
 
Avatar Motylek50
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 76
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

poczta 15 witaj w klubie Diltiazem stosowałam 12 tygodni, też mnie w pierwszych tygodniach piekło, ale to chyba nie od maści tylko szczelina tak piecze.
Odkąd zaczęłam chorować zmieniłam oczywiście dietę i przestałam jeść na mieście. Rozpieściłam swój żołądek i jak teraz coś zjem co mu nie podejdzie to od razu mam biegunkę. Biegunka to u mnie masakra dla szczeliny, jak kwas solny. Wyżera mi wszystko. Po sobotniej (tydzień temu) biegunce pojawiła mi się ropa. Byłam w czwartek u swojego lekarza i mam zakażenie. Dostałam skierowanie na kolonoskopię. Jak w ciągu 6 tygodni nie będzie się szczelina goić to idę na wycięcie.

poczta 15 niestety musisz uzbroić się w cierpliwość. Taka choroba i do tego nawracająca. Dwa razy miałam ładnie zaleczoną, ale wystarczy jedna biegunkowa kupa i wszystko pęka. Przewlekła szczelina już tak nie boli jak świeża i chyba się już przyzwyczaiłam. Z ostatniej wizyty u mojego lekarza po raz pierwszy wyszłam z nadzieją
Motylek50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 10:46   #499
aga__zgaga
Raczkowanie
 
Avatar aga__zgaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 57
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

nic nie szkodzi, pytaj smialo proktolog stwierdzil ze diltiazem wywolal u mnie rekacje uczuleniowa i ponoc zdarza sie to dosc czesto. mialam taka czerwona plame wokol odbytu, cos jakby zdarty naskorek + pieklo mnie tam wszystko i mega napiecie zwieracza. no tak jak przy rekacji alergicznej, nie wiem jak to inaczej wytlumaczyc
__________________
Faceta trzeba tulić, chwalić i dbać o niego….a raz na jakiś czas złapać za pysk i rąbnąć nim o podłogę, żeby docenił twoją troskę.
aga__zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-21, 10:49   #500
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Ja mialam to samo jak aga zgaga przy nitroglicerynie na podkladzie z wazeliny teraz na eucerynie jest o niebo lepiej, nie piecze juz tak i nie ma tego zaczerwienienia.
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 16:19   #501
poczta15
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 3
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

...najgorsze z tego wszystkiego jest to, ze to drugi miesiąc beda ta mascia sie smarowała... i juz mnie nie piekło...a teraz zanowu zaczęło.... a lekarz powiedził mi, ze juz mam zabliźnione ...ale zeby jeszcze przez jakis czas szpachlowac się tą maścią - profilaktycznie..... a moze to za długo? hmmm.... i samej nie mozna sobie do pupki zajrzec - tak jak do gardła .... szkoda...


słuchajcie.... a teraz tak z zupełnie innej beczki..... może macie jakieś doświadczenia, albo chociaż cos słyszałyście od innych biedulek.... czy jest szansa jeszcze w tym zyciu na seks analny? czy to juz trzeba zapisac do historii ?? ... - takie pytanie z ciekawości
poczta15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-21, 18:18   #502
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 2 634
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Poczta - ja bym się bała... Jak się miało szczelinę to chyba lepiej nie ryzykować, bo jedna upojna noc i znowu zabawa na długie tygodnie (o ile się w ogóle zagoi - widać w wątku, że różnie to bywa).

Ja od ponad 2 miesięcy nie mam już szczeliny (przypomnę, że raz zaleczyłam, a potem po miesiącu pękła) - nawet kupa biegunkowa (o ile nie jest X razy dziennie przez ileś dni) tego nie zmienia - Motylku, chyba miałaś niezaleczoną szczelinę, skoro Ci biegunka rozwaliła - na chłopski rozum, jak tkanki są zdrowe, to biegunka ich nie rozerwie, a tylko podrażni. Co innego jakaś twarda kupa, bo tu działają prawa fizyki i może rozerwać. Ja jak mam kupę biegunkową to mnie nieco piecze, ale wydaje mi się, że każdy nawet zdrowy człowiek tak ma - w końcu to kwas solny między innymi.

Co do pieczenia po maściach - mnie na początku Diltiazem też piekł, potem było ok, a po iluś tygodniach miałam też cały odbyt podrażniony... Ale nie na tyle, żebym się wyrzekła Diltiazemu, bo to on mi dwa razy pomógł.

Któraś pytała o Solcoseryl - zapewne aplikator można założyć na niego, ale ja ogólnie nauczona doświadczeniem nie używałam ich, wolałam nałożyć maść na palec i sama zaaplikować.
4e89258bace7037c96b059285119fe847ddc4e93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-22, 16:02   #503
Motylek50
Raczkowanie
 
Avatar Motylek50
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 76
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Solcoseryl ma mniejszy gwint
Motylek50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 08:52   #504
aga__zgaga
Raczkowanie
 
Avatar aga__zgaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 57
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

chol.ra ;/ moja tubka z posterisan juz jest cala dziurawa ;/ cos czuje ze producent specjalnie zastosowal nietypowy gwint
__________________
Faceta trzeba tulić, chwalić i dbać o niego….a raz na jakiś czas złapać za pysk i rąbnąć nim o podłogę, żeby docenił twoją troskę.

Edytowane przez aga__zgaga
Czas edycji: 2015-06-23 o 18:32
aga__zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-23, 12:34   #505
n_bb
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 191
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Strasznie nieprzyjemne uczucie. Normalnie usiedzieć się nie da.
n_bb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:19   #506
Motylek50
Raczkowanie
 
Avatar Motylek50
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 76
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Jaka tu cisza wyjechałyście na wakacje?
Motylek50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 22:22   #507
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Jak u Ciebie Motylek, coś lepiej? Ja mam inna maść zupełnie i walczę dalej dilatatorem,raz lepiej raz gorzej ale potrzebuje wakacji...od szczeliny ☺ ileż można 😕
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-02, 23:51   #508
Motylek50
Raczkowanie
 
Avatar Motylek50
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 76
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

U mnie bez większych zmian. Pobolewa, ale nie jest strasznie. Pogodziłam się ze szczeliną i zaprzyjaźniłam z dyskomfortem jaki odczuwam W końcu są wakacje, chcę wyjechać, mam dwa wesela i póki co na operację się nie wybieram Kolonoskopii też się boję, a raczej boję się tego, że po badaniu znów mnie bardziej pupa będzie boleć i poczekam z nią do sierpnia jak już obskoczę te dwa wesela
Motylek50 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 06:11   #509
kropelkarosy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 156
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

U mnie tak samo, boli lekko i nie w trakcie wyrpróżniania tylko później, za to zawsze boli mnie wtedy kiedy o tej szczelnie myślę i jakby czekam na ten ból. Wiem wiem chore to ale ja o niej zapomnieć nie umiem, im mocniej się nakręca tym mocniej boli, mam już zryta głowę przez to 😑 za to kiedy o niej zapomnę to ona nie istnieje w sensie nie boli wcale. PS dziewczyny ma maść nowa z hydrokortyzonem, anestezyna, kwasem bornym i euceryna mam ja używać do dilatatora ale pełna jest drobne tej anestezyny takich niezmielonych w aptece mówią ze nie da się inaczej robiłam ja w dwóch innych i za każdym razem to samo, mialyscie taka maść? Normalne to? Nie speelinguje sobie tyłka w środku w ten sposób? 😂

Edytowane przez kropelkarosy
Czas edycji: 2015-07-03 o 06:13
kropelkarosy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-03, 07:46   #510
aga__zgaga
Raczkowanie
 
Avatar aga__zgaga
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 57
Dot.: Szczelina odbytu - ktoś miał? wyleczył?

Dziewczyny a jezeli chodzi o solcoseryl to uzywacie masci czy zelu? Wyczytalam, ze zel jest do "mokrych" ran, no ale mam watpliwosci czy czasem za bardzo mnie tam nie wysuszy
__________________
Faceta trzeba tulić, chwalić i dbać o niego….a raz na jakiś czas złapać za pysk i rąbnąć nim o podłogę, żeby docenił twoją troskę.
aga__zgaga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 5 (0 użytkowników i 5 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-04-30 18:20:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:16.