Czy postawić 6 z angielskiego - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-13, 18:50   #121
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
przecież ci wytłumaczyłam.
spora część nauczycieli która np ciebie uczyła to gnoje
i gnojami pozostali, także dla młodszych współpracowników
nawet nie zdajesz sobie sprawy jaki szał macicy panuje czasem w pokojach nauczycielskich, a prosić taką krowę o radę - równie dobrze można już dziś wylizać jej osobiście buty


jakbym miała pytać kogoś o radę to koleżankę po fachu, a nie każdego nauczyciela w ciemno tylko dlatego że jest nauczycielem, lol

a druga historia to taka ze przez 3 miesiace mogla zadnego nauczyciela w pracy nie poznac
i dołóż do tego fakt ze nektórzy w ogóle w pokoju nie bywają. także tego
1. To chore. O wielu swoich eks nauczycielach nie miałam dobrego zdania, ale to, co opisujesz......brrrr. Pozwól mi jednak się łudzić (nawet naiwnie), że to nie jest jakiś ogólny trend środowiska nauczycielskiego bo normalni ludzie tak się raczej nie zachowują. Chyba też unikałabym pokoju nauczycielskiego, jak ognia. Z tym, że wśród tego szamba musi, no musi być kilku normalnych, którzy też unikają pokoju i z którymi da się pogadać.

2. Miałam na myśli pytanie zaufanych kolegów po fachu. Z tej, lub innej szkoły. Chyba najlepiej by tu doradzili. Niestety, nadal uważam, że to pytanie na tym forum trochę się z celem mija.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 18:54   #122
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

no np anlejka to jak wiem była w nauczycielskim przez rok ze dwa czy trzy razy xD takze ten
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 19:02   #123
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
no np anlejka to jak wiem była w nauczycielskim przez rok ze dwa czy trzy razy xD takze ten
U nas w liceum były dwa pokoje nauczycielskie: jeden formalny ( przesiadywały tam te wyżej s......ące niż pupę mające, ogółem nudne i zadufane w sobie towarzystwo) i drugi nieformalny, w przystosowanej pakamerze w kazamatach ( tam na przerwach zbierało się ciekawsze towarzystwo i palacze, zresztą nawet ci niepalący wartościowi nauczyciele woleli przesiadywać tam, niż w pokoju nr 1). Zresztą oni sami mówili otwarcie, że zwariowaliby siedząc w tym oficjalnym
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 21:03   #124
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Ano tak. Zapomniałam, że w tym kraju każdy jest specjalistą od nauczania.
Wbrew pozorom, ocenianie a zwłaszcza ocenianie śródsemestralne lub roczne to nie jest taka prosta sprawa. Inaczej nie tworzono by wewnątrzszkolnych i przedmiotowych systemów oceniania a oceny wystawiano według "widzimisię" nauczyciela lub średniej arytmetycznej.
Nie twierdzę, że jesteśmy specjalistami. To autorka jest specjalistą w tej dziedzinie, a my co najwyżej podsuwamy jej jakieś opcje, które może rozważyć, konfrontując je ze swoją wiedzą na temat systemu oceniania.
__________________


Edytowane przez mc266
Czas edycji: 2015-06-13 o 21:30
mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 21:05   #125
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Wątek tylko przejrzałam, ale mam nadzieję, że chociaż minimalnie pomogę.
Skorzystaj z WSO i PSO. Nikt Ci wtedy niczego nie zarzuci.
Jeśli masz możliwość dania szóstki zgodnie z zapisami zawartymi w powyższych dokumentach, to zrób to. Gdy problemem jest konkurs, to wymyśl na szybko jakiś dla klas V i sprawa z głowy. Kierowałabym się dobrem ucznia i tak właśnie bym zrobiła. 6 pewnie jeszcze bardziej ją zmotywuje do nauki w kolejnych latach.
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 21:21   #126
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Z tych ocen to wychodzi 5. Jakby nauczyciel w mojej klasie dał komuś za takie 6, uznałabym to za niesprawiedliwość. To tak jakbym ja miała same 2, ale trzy trójki i dostała 3 na koniec.


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 22:10   #127
mlodziudka85
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 1 329
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Z tych ocen to wychodzi 5. Jakby nauczyciel w mojej klasie dał komuś za takie 6, uznałabym to za niesprawiedliwość. To tak jakbym ja miała same 2, ale trzy trójki i dostała 3 na koniec.


Wysłano przez tapatalk
Z taką różnicą, że 3 można otrzymać za wszystko, a 6 już nie. Pozdrawiam
mlodziudka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-13, 23:01   #128
efflorescence
Rozeznanie
 
Avatar efflorescence
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 810
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

A kiedy uczeń, któremu z ocen wychodzi równe 1, dostaje w ostatnim miesiącu nauki do napisania dwa sprawdziany, z których otrzymuje jakąś wyższą ocenę i później nauczyciel stawia mu 2 na koniec roku, mimo że ze średniej wychodzi 1.4 to jest to sprawiedliwe? A to są przecież bardzo częste przypadki, gdy tym najsłabszym podciąga się na siłę ocenę.
efflorescence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 23:51   #129
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Nauczyciele się pytają na forum, co wystawić dzieciom... OMG?
Mam się dzis stuknąć z TŻ, czy może jutro, ktoś doradzi, bo pojęcia nie mam :/
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 00:03   #130
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez efflorescence Pokaż wiadomość
A kiedy uczeń, któremu z ocen wychodzi równe 1, dostaje w ostatnim miesiącu nauki do napisania dwa sprawdziany, z których otrzymuje jakąś wyższą ocenę i później nauczyciel stawia mu 2 na koniec roku, mimo że ze średniej wychodzi 1.4 to jest to sprawiedliwe? A to są przecież bardzo częste przypadki, gdy tym najsłabszym podciąga się na siłę ocenę.
Hm....
liceum kończyłam kilka lat temu i nie pamiętam, by komukolwiek, komu wychodzilo równe 1 dawano do napisania dwa sprawdziany pod koniec roku.

Jeśli są tu nauczyciele-oświećcie mnie: taka "szansa" jest teraz obligatoryjna, czy reguluje ją PSO? Czy może dotyczy tylko niższych etapów ksztalcenia?
Jeśli tak jest, to uważam, że jest to demoralizujące, bo daje wyraźny sygnał, że przez cały rok można obtłukiwać gruchy, przez ostatni tydzień roku szkolnego trochę przysiąść i gra muzyka. Nauczyciele kręcą bat na własne plecy i nie ma co potem biadolić, że "dzieci się nie uczą". Bo i po co mają, skoro starczy kilka dni?

Chiciaż...przypomniało mi się: moja koleżanka ma nieszczęście pracować w gimnazjum i też mi coś takiego mówiła. Że nauczyciele dają "sprawdzian ostatniej szansy" a nawet sami naciągają wtedy ocenę bo żadnemu się potem nie chce tłumaczyć przed dyrektorem: "A co pani zrobiła by zachęcić dziecko do nauki?" (zupełnie, jakby dyrektor nie wiedział, że są dzieci, których wołami nie da się zaciągnąć do nauki, nawet gdyby nauczyciel wykonał taniec na rurze) a potem pisać bezsensowne programy naprawcze, które i tak niczego nie zmienią bo przecież nauczyciel w domu z dzieciakiem nie siądzie do lekcji skoro rodzice mają to gdzieś.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 05:53   #131
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez paulamaj Pokaż wiadomość
Klasa 5. A oceny są następujące: testy 5,6,6. Pozostałe to: 5, 5, 5-, 5, 5, 6. Na semestr 1 miała 5.
Zastanawia mnie też czy jak jej postawię 5 a uczniowi w kl 1 mimo braku konkursów postawiłam 6 to czy to będzie sprawiedliwe? Ale w 1 klasie są inne wymagania. Jestem początkującą nauczycielką, pewnie większość tych pytań jest śmieszna dla niektórych
To moze ja przepytaj. Niech sie czegoś przygotuje,,zadaj jej jakiś temat do opracowania. I jeśli zabłyśnie to daj jej ta 6 stke , a jeśli nie, to zostanie piątka.

---------- Dopisano o 06:53 ---------- Poprzedni post napisano o 06:51 ----------

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Nauczyciele się pytają na forum, co wystawić dzieciom... OMG?
Mam się dzis stuknąć z TŻ, czy może jutro, ktoś doradzi, bo pojęcia nie mam :/
I po co ta ironia? Napisała, ze jest początkująca i chciala posłuchać innych opini. I tak sama zadecyduje.
Najlepiej kogoś wyśmiać i zabłysnąć krótka riposta....
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-14, 08:40   #132
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Ja bym dziewczynce dała 6. Z trzech ocen z testów z dwóch ma szóstki, poza tym same oceny maksymalne - jeżeli choć trochę się wyróżnia z klasy swoją wiedzą i umiejętnościami to ja bym jej tą 6 dała bez wahania.

Nie mogę po prostu ogarnąć jakie zacietrzewienie i jad z niektórych w tym wątku wychodzi, traumy szkolne jak talala, straszne
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:13   #133
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2 330
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Dałabym 6, bo taka ocena potrafi zachęcić do nauki, a tym bardziej, że jej to z ocen wychodzi.
Dla upewnienia się daj jej do przeczytania kilkunastostronicową książeczkę po angielsku i niech ją streści albo niech Ci o niej opowie.
Piątka byłaby niesprawiedliwa, bo taką ocenę zapewne dostaną też uczniowie, którzy szóstki u siebie na oczy nie widzieli lub posiadają w swoim dzienniku czwórki.
397c2675f3cdfd9a8d969495a6edd4aafb32f2d2_655aa1f83943f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:14   #134
lotnica
Raczkowanie
 
Avatar lotnica
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: niebko
Wiadomości: 241
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Przeczytałam tylko kilka pierwszych postów, więc jeśli się wcinam to przepraszam.
Miałam w podstawówce taką damę co w szóstej klasie musiała mieć same 6. Jak przyszło do wystawiania ocen to latała do wszystkich by tą 6 mieć. Najlepsze było na w-fie. Koleś się pytał komu wychodzi 4 a ma same piątki. Podwyższył kilku osobom ocenę. Damie wychodziła 4. Jak się koleś od w-fu dowiedział, to postawił jej 6! Mega niesprawiedliwe w stosunku do reszty klasy.
A taka jedna dziewczyna same piątki i szóstki jak przyszło do testu na koniec podstawówki to miała gorszy wynik ode mnie-dziecka przeciętnego z 4 i 5. Potem się tłumaczyła, że gorączkę miała

Postawić 5 i powiedzieć, że jak chce 6 to niech się bardziej postara w szóstej klasie. Bądź sprawiedliwa nawet jeśli będzie foch i płacz.
lotnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:21   #135
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Przeczytałam tylko pierwsze 2 strony, bo potem wyczerpała się moja tolerancja na głupotę

Niech wypowie się ktoś obeznany, jakaś Drabina np- to nie jest tak, że w klasach 1-3 są oceny opisowe (ładnie pisze, płynnie czyta bla bla bla), a nie skala od 1 do 6? Bo na pewno kiedyś tak było, a jeśli nadal tak jest to jakim cudem autorka mogła wystawić 6 w 1 klasie?
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:23   #136
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
Przeczytałam tylko pierwsze 2 strony, bo potem wyczerpała się moja tolerancja na głupotę

Niech wypowie się ktoś obeznany, jakaś Drabina np- to nie jest tak, że w klasach 1-3 są oceny opisowe (ładnie pisze, płynnie czyta bla bla bla), a nie skala od 1 do 6? Bo na pewno kiedyś tak było, a jeśli nadal tak jest to jakim cudem autorka mogła wystawić 6 w 1 klasie?
No w 1-3, a dziewczynka jest w 5. A w 1 klasie to chyba chodzilo "w jednej klasie"?
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:25   #137
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
No w 1-3, a dziewczynka jest w 5. A w 1 klasie to chyba chodzilo "w jednej klasie"?
Cytat:
Dodam, że w 1 klasie postawiłam 6. Ale 1 klasa to nie to samo co 6
chyba jednak nie
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:27   #138
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
Przeczytałam tylko pierwsze 2 strony, bo potem wyczerpała się moja tolerancja na głupotę

Niech wypowie się ktoś obeznany, jakaś Drabina np- to nie jest tak, że w klasach 1-3 są oceny opisowe (ładnie pisze, płynnie czyta bla bla bla), a nie skala od 1 do 6? Bo na pewno kiedyś tak było, a jeśli nadal tak jest to jakim cudem autorka mogła wystawić 6 w 1 klasie?

Cytat:
Napisane przez harleyka Pokaż wiadomość
No w 1-3, a dziewczynka jest w 5. A w 1 klasie to chyba chodzilo "w jednej klasie"?
Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
chyba jednak nie
Z angielskiego i religii jest normalna skala ocen rowniez w klasach 1-3.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:28   #139
201605091007
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 2 135
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Z angielskiego i religii jest normalna skala ocen rowniez w klasach 1-3.
czemu tak dziwnie?
201605091007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-14, 10:53   #140
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
Przeczytałam tylko pierwsze 2 strony, bo potem wyczerpała się moja tolerancja na głupotę

Niech wypowie się ktoś obeznany, jakaś Drabina np- to nie jest tak, że w klasach 1-3 są oceny opisowe (ładnie pisze, płynnie czyta bla bla bla), a nie skala od 1 do 6? Bo na pewno kiedyś tak było, a jeśli nadal tak jest to jakim cudem autorka mogła wystawić 6 w 1 klasie?
"Moja uczennica w 5 klasie". Zacytowane z postu autorki.
__________________


Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-06-14 o 21:35 Powód: Przywrócenie usuniętego posta.
mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 10:55   #141
mell002
Zadomowienie
 
Avatar mell002
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 489
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez Laura2112 Pokaż wiadomość
Nauczyciele się pytają na forum, co wystawić dzieciom... OMG?
Mam się dzis stuknąć z TŻ, czy może jutro, ktoś doradzi, bo pojęcia nie mam :/
Najlepiej stuknij się w głowę.
__________________



mell002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 11:00   #142
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Ja bym postawiła 6, ponieważ jak sama piszesz 'ona bardzo chce' - czyli jak rozumiem zwróciła się do Ciebie z prośbą o wyższą ocenę, a Ty jak sama przyznajesz nie zdążyłaś jej niczego zorganizować. Z jakiej racji ona ma za to ponosić konsekwencje? Dziewczyna pracuje na swoje oceny jak widać, wychodzi z inicjatywą i rozbija sie o mur w postaci nauczycielki, która nie ogarnia, tak się nie robi.
Ja miała 6 z angielskiego i bez konkursów, bo po prostu zasługiwałam na to.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 11:04   #143
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Mnie ten wątek śmieszy już od pierwszego posta . Fajny jest.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 11:08   #144
SalvadorDali
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 12
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Nie zrozum mnie źle, ale jako nauczycielka powinnaś sama ocenić sytuację a nie szukać odpowiedzi na forum dyskusyjnym.
SalvadorDali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:20   #145
Laura2112
Raróg
 
Avatar Laura2112
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: koniec internetu (ta da!!) :D Kujawianka :)
Wiadomości: 56 318
Send a message via Skype™ to Laura2112
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez mell002 Pokaż wiadomość
Najlepiej stuknij się w głowę.
Dziękuję, nie muszę, ja bym potrafiła jako nauczycielka podjąć właściwą decyzję, a nie radzić się na forum dla bab.
__________________
Cytat:
Napisane przez lomo
opm drze gębę pod blokiem jak jest pijana
pe pe pe pe pe pe bla bla bla i *uj wie o co jej chodzi.


🌹14 lat z Wizaż.pl

Nie mogę chodzic, ale nie wolno mi prosic o pomoc...

Laura2112 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:25   #146
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez M917 Pokaż wiadomość
Przeczytałam tylko pierwsze 2 strony, bo potem wyczerpała się moja tolerancja na głupotę

Niech wypowie się ktoś obeznany, jakaś Drabina np- to nie jest tak, że w klasach 1-3 są oceny opisowe (ładnie pisze, płynnie czyta bla bla bla), a nie skala od 1 do 6? Bo na pewno kiedyś tak było, a jeśli nadal tak jest to jakim cudem autorka mogła wystawić 6 w 1 klasie?
zależy od dwóch czynników;
jeśli wso szkolny mówi że w klasach 1-3 są oceny opisowe oraz oceny przyjęte przez nauczyciela, to spoko. moze byc. albo może autorka mówi że szóstka = wspaniale
bo np systemy ocen jakie ja znam
-buźki - wesoła neutralna smutna
-niepoprawnie, słabo, poprawnie, dobrze, bardzo dobrze, wspaniale (i tutaj wspaniale = najwyższa ocena)
-słoneczko, słoneczko z chmurką, chmurka, deszczyk...
a może mieć nawet 1,2,3,4,5,6 jeśli szkoła daje takie oceny to spoko. te oceny 1-6 czy niepoprawnie-wspaniale są za sprawdziany i klasówki. na koniec natomiast jest ocena opisowa a czasem opisowa plus np dopisek wspaniale jako najwyższa ze skali ocen

to naprawde wszystko zalezy, znam podstawówki gdzie na angielskim dzieci mają 1-6 które nic nie znaczą bo nie mają żadnego prawa bytu ale są stawiane bo np rodzicom nic nie mówi chmurka ;p
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:28   #147
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez drabineczka Pokaż wiadomość
zależy od dwóch czynników;
jeśli wso szkolny mówi że w klasach 1-3 są oceny opisowe oraz oceny przyjęte przez nauczyciela, to spoko. moze byc. albo może autorka mówi że szóstka = wspaniale
bo np systemy ocen jakie ja znam
-buźki - wesoła neutralna smutna
-niepoprawnie, słabo, poprawnie, dobrze, bardzo dobrze, wspaniale (i tutaj wspaniale = najwyższa ocena)
-słoneczko, słoneczko z chmurką, chmurka, deszczyk...
a może mieć nawet 1,2,3,4,5,6 jeśli szkoła daje takie oceny to spoko. te oceny 1-6 czy niepoprawnie-wspaniale są za sprawdziany i klasówki. na koniec natomiast jest ocena opisowa a czasem opisowa plus np dopisek wspaniale jako najwyższa ze skali ocen

to naprawde wszystko zalezy, znam podstawówki gdzie na angielskim dzieci mają 1-6 które nic nie znaczą bo nie mają żadnego prawa bytu ale są stawiane bo np rodzicom nic nie mówi chmurka ;p
jakie fajne te słoneczka, buźki, chmurki
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:33   #148
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

polecam to ;p
http://www.aliexpress.com/item/Happy...08.0.54.a1noK2
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 12:44   #149
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Autorko, napisz później proszę co w końcu postawiłaś tej dziewczynce.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-14, 14:59   #150
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Czy postawić 6 z angielskiego

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ze jak?
Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ale test to test. Dla mnie srednia arytmetyczna w szkole to pomylka.
Zgadzam się.
Poza tym z pozostałych ocen, poza testami, zwykle nie można dostać wyższej oceny niż 5, więc średnia arytmetyczna nigdy nie wyjdzie na 6. I co? Uczennica ma być pokrzywdzona.
Dlatego w szkołach stosuje się zwykle średnią ważoną, a w przypadku oceny celującej w większości szkół stawia się tę ocenę, gdy średnia przekracza 5,0. Dziecko nie może ponosić konsekwencji tego, że z kartkówki nie stawia się 6, ani tego że nie miało możliwości wziąć udziału w konkursach. Przypominam, że mówimy o 5 klasie podstawówki, a nie o szkole średniej, gdzie uczeń sam może poszukać sobie jakichś konkursów.

Cytat:
Napisane przez candycotton Pokaż wiadomość
Ja bym postawiła 6, ponieważ jak sama piszesz 'ona bardzo chce' - czyli jak rozumiem zwróciła się do Ciebie z prośbą o wyższą ocenę, a Ty jak sama przyznajesz nie zdążyłaś jej niczego zorganizować. Z jakiej racji ona ma za to ponosić konsekwencje? Dziewczyna pracuje na swoje oceny jak widać, wychodzi z inicjatywą i rozbija sie o mur w postaci nauczycielki, która nie ogarnia, tak się nie robi.
Ja miała 6 z angielskiego i bez konkursów, bo po prostu zasługiwałam na to.


Potem szok i zdziwienie, że dzieci nie mają motywacji do nauki. A skąd mają mieć, skoro z góry wiedza, że ich praca nie zostanie doceniona. Idę o zakład, że autorka wątku bez gadania postawi 5 uczniom ze średnią np: 4,7. No i słusznie, bo się im należy. Ale nie mówcie, że to sprawiedliwe.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-17 23:27:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:32.