Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-23, 10:00   #2791
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Coś dla mnie bo ja też laktozy zbytnio nie toleruje.
Ale tej laktozy w Euthyroxie też dużo nie ma Ja też mam nietolerancję, biorę Euhtyrox i jest zupełnie ok.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 11:03   #2792
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Ale tej laktozy w Euthyroxie też dużo nie ma Ja też mam nietolerancję, biorę Euhtyrox i jest zupełnie ok.
No w sumie racja
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 11:38   #2793
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Czy jest sens żebym o tej godzinie brała tabletke,? Nic nie jadłam. Rano zapomnialam
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 12:13   #2794
Clio_99
Zadomowienie
 
Avatar Clio_99
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 1 218
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

No jasne, bierz czym prędzej jeśli nic nie jadlas. Nic się nie stranie jak wezmiesz później niż zwykle
Clio_99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 12:21   #2795
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Clio_99 Pokaż wiadomość
No jasne, bierz czym prędzej jeśli nic nie jadlas. Nic się nie stranie jak wezmiesz później niż zwykle
Dzieki
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-23, 12:53   #2796
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Lekarz odp. Skoro jest nietolerancja laktozy to obowiązkowo zmienić lek . Od jutra zaczynam brać nowe leki dużo osób pisze ze im zmiana pomogła . Zobaczymy jak u mnie .
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 13:56   #2797
poziomka15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cześć!
Pisze ponieważ liczę na Waszą opinie co do mojej sytuacji.
Zacznę od tego że do wizyty u endokrynologa skłoniła mnie moja sucha skóra -głównie na twarzy. Mimo smarowania sie kremami 2 razy dziennie biała łuszcząca sie skóra byla codziennością. Trwało to od stycznia 2015. Dwa dni temu byłam u lekarza bo stwierdziłam że tak dalej być nie może. Na wizytę przyszłam juz z wynikami badań zrobionymi na początku czerwca a także z badaniami sprzed dwóch lat i sprzed roku-także tarczycowymi. Diagnoza jaką usłyszałam to rzecz jasna niedoczynność tarczycy. Lekarz orzekł ze to widać niby nawet po usg sprzed roku mimo że lekarki robiące to usg mówiły ze jest wszystko ok..
Podam wyniki z czerwca:
TSH 2,82 Norma: 0,510-4,300
Ft4 0,96 norma: 0,98-1,63
Ft3 2,33 norma: 2,56-5,01
Anty TPO 10,9 norma: 0,0-35
Tg <10 norma <115
Co o tym myślicie? Czy to dobra diagnoza? No i co z hashi? Mam czy nie? Bo lekarz tak to tłumaczył ze w końcu już sama nie wiem. Dodam że dostałam euthyrox 75 ale mam brac pół tabletki czyli 37,5. No i tutaj tez pytanie, mam brac od razu 37,5 czy zaczac stopniowo bo lekarz nie mówił a tu wyczytalam że zaczynalyscie stopniowo. Dodam że mam 17 lat i jestem bardzo szczupła. Z objawów mam tą suchą skórę, wiecznie zimne dłonie i stopy, wczesniej miewalam zaparcia ale odkąd jem duzo płatków owsianych itp problemu nie ma. Włosy wypadają raczej w normalnych ilościach, paznokcie mam mocne tylko czasem rozdwajaja się po acetonie.
poziomka15 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 15:24   #2798
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Czesc pisze do was bo juz doawiadczenie jakies macie robilam dwa wyniki tylko z czystej ciekawosci jexen a prolaktyna ze skierowania czy to sa w miare dobre wyniki ?

Prolaktyna - 26,53 ng/ml
TSH -2,510 ulU/ml
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:57   #2799
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Czesc pisze do was bo juz doawiadczenie jakies macie robilam dwa wyniki tylko z czystej ciekawosci jexen a prolaktyna ze skierowania czy to sa w miare dobre wyniki ?

Prolaktyna - 26,53 ng/ml
TSH -2,510 ulU/ml
Norma prolaktyny jaka jest na badaniu ?z nią jest różnie zależy od labo . Dla jednych norma do 30 dla innych do 25 zaś jeszcze dla innych norma do 15 dla kobiet . w którym dniu cyklu robiłaś badanie ?
tsh dla mnie nieco za wysokie
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 15:59   #2800
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez dzamatasi Pokaż wiadomość
Norma prolaktyny jaka jest na badaniu ?z nią jest różnie zależy od labo . Dla jednych norma do 30 dla innych do 25 zaś jeszcze dla innych norma do 15 dla kobiet . w którym dniu cyklu robiłaś badanie ?
tsh dla mnie nieco za wysokie
W 3dniu cyklu kazal mi lekarz isc zbadac prolaktyne norma jest do 29.9

Czuli z TSH powinnam isc juz do endo? Niby norma do 4 cos alw ja sie nie znam
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 17:52   #2801
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Czuli z TSH powinnam isc juz do endo? Niby norma do 4 cos alw ja sie nie znam
A masz jakieś objawy niedoczynności?
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 18:03   #2802
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
A masz jakieś objawy niedoczynności?
Na wszystkie objawy mam zaburzenia @ ale to juz jest z ginkiem ustalone dlaczego i zmniejszone ciut libido ale to tez sie stalo jak tabsy anty zaczwlam brac
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 18:05   #2803
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez Lela23 Pokaż wiadomość
Na wszystkie objawy mam zaburzenia @ ale to juz jest z ginkiem ustalone dlaczego i zmniejszone ciut libido ale to tez sie stalo jak tabsy anty zaczwlam brac
Pytam, bo u młodych kobiet TSH powinno wynosić 2, max 2,5 przy dobrym samopoczuciu. Jeśli nie masz objawów niedoczynności, to spokojnie, wynik jest ok.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 18:07   #2804
Lela23
Zadomowienie
 
Avatar Lela23
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Pytam, bo u młodych kobiet TSH powinno wynosić 2, max 2,5 przy dobrym samopoczuciu. Jeśli nie masz objawów niedoczynności, to spokojnie, wynik jest ok.
Ufff czyli ok kamien z serca samopoczucie jest idealne
__________________
<3
Lela23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 19:31   #2805
poziomka15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

A ktoś mógłby zerknąć na moje wyniki pare postów wyżej? 😊
poziomka15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 19:39   #2806
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez poziomka15 Pokaż wiadomość
Cześć!
Pisze ponieważ liczę na Waszą opinie co do mojej sytuacji.
Zacznę od tego że do wizyty u endokrynologa skłoniła mnie moja sucha skóra -głównie na twarzy. Mimo smarowania sie kremami 2 razy dziennie biała łuszcząca sie skóra byla codziennością. Trwało to od stycznia 2015. Dwa dni temu byłam u lekarza bo stwierdziłam że tak dalej być nie może. Na wizytę przyszłam juz z wynikami badań zrobionymi na początku czerwca a także z badaniami sprzed dwóch lat i sprzed roku-także tarczycowymi. Diagnoza jaką usłyszałam to rzecz jasna niedoczynność tarczycy. Lekarz orzekł ze to widać niby nawet po usg sprzed roku mimo że lekarki robiące to usg mówiły ze jest wszystko ok..
Podam wyniki z czerwca:
TSH 2,82 Norma: 0,510-4,300
Ft4 0,96 norma: 0,98-1,63
Ft3 2,33 norma: 2,56-5,01
Anty TPO 10,9 norma: 0,0-35
Tg <10 norma <115
Co o tym myślicie? Czy to dobra diagnoza? No i co z hashi? Mam czy nie? Bo lekarz tak to tłumaczył ze w końcu już sama nie wiem. Dodam że dostałam euthyrox 75 ale mam brac pół tabletki czyli 37,5. No i tutaj tez pytanie, mam brac od razu 37,5 czy zaczac stopniowo bo lekarz nie mówił a tu wyczytalam że zaczynalyscie stopniowo. Dodam że mam 17 lat i jestem bardzo szczupła. Z objawów mam tą suchą skórę, wiecznie zimne dłonie i stopy, wczesniej miewalam zaparcia ale odkąd jem duzo płatków owsianych itp problemu nie ma. Włosy wypadają raczej w normalnych ilościach, paznokcie mam mocne tylko czasem rozdwajaja się po acetonie.
Tak, lekarz postawił dobrą diagnozę Co do Hashimoto, ciężko mi się wypowiadać. Przeciwciała na to nie wskazują, ale czasem diagnozę stawia się tylko na podstawie USG, mimo, że przeciwciała są ok. Jeśli masz wątpliwości, to zapytaj wprost lekarza o wynik USG. Ja zaczynałam stopniowo się leczyć (od 25 mg), ale różnie do tego lekarze podchodzą. Zastanawia mnie tylko skąd taka duża dawka od razu... Ja do 75 mg dochodziłam 3 lata.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 20:46   #2807
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Tak, lekarz postawił dobrą diagnozę Co do Hashimoto, ciężko mi się wypowiadać. Przeciwciała na to nie wskazują, ale czasem diagnozę stawia się tylko na podstawie USG, mimo, że przeciwciała są ok. Jeśli masz wątpliwości, to zapytaj wprost lekarza o wynik USG. Ja zaczynałam stopniowo się leczyć (od 25 mg), ale różnie do tego lekarze podchodzą. Zastanawia mnie tylko skąd taka duża dawka od razu... Ja do 75 mg dochodziłam 3 lata.
Napisała, że dostała euthyrox 75, ale ma łykać pół tabletki;-) Więc dawka to 37.5.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 21:58   #2808
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dziewczyny, czy niedoczynność tarczycy albo branie Euthyroxu spowodowało u którejś z Was problemy trawienne?
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-24, 22:12   #2809
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
Napisała, że dostała euthyrox 75, ale ma łykać pół tabletki;-) Więc dawka to 37.5.
Wiem Ale skoro lekarz przepisał 75 mg, to znaczy, że taka będzie dawka niebawem. Wg mnie to dużo, bo być może nie będzie ona potrzebna i np. 50 mg spokojnie wystarczy, ba nawet 37, 5 mg.

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy niedoczynność tarczycy albo branie Euthyroxu spowodowało u którejś z Was problemy trawienne?
Euthyrox nie powoduje takich skutków ubocznych. Objawy takie mogą być spowodowane niedoczynnością tarczycy. Ja mam problemy trawienne, ale nie wiążę tego z niedoczynnością. Wg mnie jeśli choroba jest prawidłowo leczona, a objawy nadal istnieją, to przyczyn należy szukać gdzie indziej.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-24, 22:33   #2810
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Euthyrox nie powoduje takich skutków ubocznych. Objawy takie mogą być spowodowane niedoczynnością tarczycy. Ja mam problemy trawienne, ale nie wiążę tego z niedoczynnością. Wg mnie jeśli choroba jest prawidłowo leczona, a objawy nadal istnieją, to przyczyn należy szukać gdzie indziej.
Właśnie początkowo myślałam, że to skutek zażywania żelaza, ale odstawiłam je i praktycznie nic się nie zmieniło. Problemy trawienne zaczęłam mieć właśnie od czasu brania żelaza i Euthyroxu, stąd pytanie o ten lek. W takim razie już sama nie wiem gdzie szukać przyczyny.
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 07:52   #2811
Carillon
Zadomowienie
 
Avatar Carillon
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 126
GG do Carillon
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Może jakieś masz nietolerancję pokarmową?
Carillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 08:45   #2812
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Właśnie początkowo myślałam, że to skutek zażywania żelaza, ale odstawiłam je i praktycznie nic się nie zmieniło. Problemy trawienne zaczęłam mieć właśnie od czasu brania żelaza i Euthyroxu, stąd pytanie o ten lek. W takim razie już sama nie wiem gdzie szukać przyczyny.
Myślę, że organizm musi znowu przejść na właściwe tory po odstawieniu żelaza... Swoją drogą znam ten problem, ja borykam się z nim ponad 2 lata i nadal przyczyny nie znam.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 11:35   #2813
poziomka15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 39
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Dzięki za opinie.
A powiedzcie prosze jako bardziej doświadczone czy przy niedoczynnosci powinno się czegoś unikać w diecie oprócz soji?
poziomka15 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:18   #2814
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
Myślę, że organizm musi znowu przejść na właściwe tory po odstawieniu żelaza... Swoją drogą znam ten problem, ja borykam się z nim ponad 2 lata i nadal przyczyny nie znam.
Współczuję. To nic fajnego. I jak sobie z tym radzisz?
Ja mam nadzieję, że mój organizm wróci do normy albo chociaż znajdę jakieś skuteczne lekarstwo na to aby te problemy trawienne tak nie męczyły.

Swoją drogą, mogłaby któraś z Was (która jest bardziej zaznajomiona z tematem niż ja ) zerknąć na moje wyniki? Niby wszystko się mieści w normie, no ale...
anty-TPO <5,00 norma: 0 - 34
anty-TG 81,60 norma: 0 - 115
FT3 3,32 norma 2,04-4,40
FT4 1,25 norma 0,93-1,71
No i TSH wyszło mi 4,6 już wcześniej.
Do lekarza idę w przyszłym tygodniu dopiero, a inny lekarz stwierdził, że mogę mieć początek Hashimoto (stąd te badania) i ciekawa jestem strasznie.

Jeszcze mi się wspomniało: czy te wymiary są prawidłowe czy nie?
Prawy płat tarczycy o wymiarach: 15 x 12 x 37 mm
Lewy płat tarczycy o wymiarach: 14 x 12 x 40 mm
Gdzieś znalazłam, że są ok, a gdzieś indziej, że tarczyca jest pomniejszona, więc już zgłupiałam. Tak, wiem, że lekarz mi wszystko powie, no ale... doczekać się nie mogę ;P A może któraś z Was się orientuje?

Edytowane przez brzydkaprawda
Czas edycji: 2015-06-25 o 20:24
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:23   #2815
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez poziomka15 Pokaż wiadomość
Dzięki za opinie.
A powiedzcie prosze jako bardziej doświadczone czy przy niedoczynnosci powinno się czegoś unikać w diecie oprócz soji?
Na pewno warzyw kapustnych, zwłaszcza brokułów.

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Współczuję. To nic fajnego. I jak sobie z tym radzisz?
Ja mam nadzieję, że mój organizm wróci do normy albo chociaż znajdę jakieś skuteczne lekarstwo na to aby te problemy trawienne tak nie męczyły.
U mnie to bardzo skomplikowane Mam inne problemy zdrowotne, więc korzystałam już z rad różnych specjalistów, niestety nic mi one nie dały i teraz będę sprawdzać ostatni trop (przechodzę z tabl. anty. na plastry) Póki co pomagam sobie doraźnie.

Cytat:
Swoją drogą, mogłaby któraś z Was zerknąć na moje wyniki? Niby wszystko się mieści w normie, no ale...
anty-TPO <5,00 norma: 0 - 34
anty-TG 81,60 norma: 0 - 115
FT3 3,32 norma 2,04-4,40
FT4 1,25 norma 0,93-1,71
No i TSH wyszło mi 4,6 już wcześniej.
Do lekarza idę w przyszłym tygodniu dopiero, a inny lekarz stwierdził, że mogę mieć początek Hashimoto (stąd te badania) i ciekawa jestem strasznie.
Mi jest ciężko powiedzieć, wygląda, że jest ok (oprócz niedoczynności tarczycy oczywiście), myślę, że najlepiej by było wykonać USG w tej sytuacji i ono da odpowiedź. Przeciwciała nie wskazują na Hashimoto, ale tę chorobę można stwierdzić również bez ich obecności, a jedynie na podstawie USG.
Co do wymiarów- nie pomogę, najlepiej lekarza zapytać.

Edytowane przez gwiazdka93
Czas edycji: 2015-06-25 o 20:25
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:30   #2816
brzydkaprawda
Raczkowanie
 
Avatar brzydkaprawda
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 146
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
U mnie to bardzo skomplikowane Mam inne problemy zdrowotne, więc korzystałam już z rad różnych specjalistów, niestety nic mi one nie dały i teraz będę sprawdzać ostatni trop (przechodzę z tabl. anty. na plastry) Póki co pomagam sobie doraźnie.
Tym bardziej współczuję. Niby tak niewinnie brzmią problemy trawienne, ale wiem jak to potrafi uprzykrzyć życie. W takim razie trzymam kciuki za ten ostatni trop A pomoc doraźna u Ciebie jak wygląda? Ja jestem dopiero na etapie szukania dobrego sposobu.

Cytat:
Mi jest ciężko powiedzieć, wygląda, że jest ok (oprócz niedoczynności tarczycy oczywiście), myślę, że najlepiej by było wykonać USG w tej sytuacji i ono da odpowiedź. Przeciwciała nie wskazują na Hashimoto, ale tę chorobę można stwierdzić również bez ich obecności, a jedynie na podstawie USG.
Co do wymiarów- nie pomogę, najlepiej lekarza zapytać.
Dzięki za odpowiedź Lekarza na pewno zapytam, oczywiście, ale właśnie zgłupiałam już, bo lekarz, który robił mi USG stwierdził, że to prawdopodobnie początek Hashimoto i zlecił badanie przeciwciał, a wyniki jednak wskazują, że wszystko jest ok. I już sama nie wiem co myśleć ;P
brzydkaprawda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:38   #2817
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Tym bardziej współczuję. Niby tak niewinnie brzmią problemy trawienne, ale wiem jak to potrafi uprzykrzyć życie. W takim razie trzymam kciuki za ten ostatni trop A pomoc doraźna u Ciebie jak wygląda? Ja jestem dopiero na etapie szukania dobrego sposobu.
U mnie się to ciągnie już ponad 2 lata i lekko mówiąc: mam dość Dzięki. Jeśli myślimy o tym samym (zaparcia), to możesz spróbować syrop Lactulosum, powinien pomóc. Poza tym ludzie też chwalą Colon C i J.e.l.i.t.o.n (bez kropek). Tylko przy tych dwóch ostatnich trzeba pić dużo wody U mnie niestety już tylko czopki glicerynowe dają radę, albo Xenna extra, ale tę rzadko stosuję, bo uzależnia.


Cytat:
Dzięki za odpowiedź Lekarza na pewno zapytam, oczywiście, ale właśnie zgłupiałam już, bo lekarz, który robił mi USG stwierdził, że to prawdopodobnie początek Hashimoto i zlecił badanie przeciwciał, a wyniki jednak wskazują, że wszystko jest ok. I już sama nie wiem co myśleć ;P
Tak jak Ci pisałam- ważniejszy jest obraz USG. Poza tym zwłaszcza na początku choroby przeciwciała mogą być w normie. Ale rozumiem tę niepewność, ja 3 lata temu przeciwciała miałam w normie, a na USG tarczyca maleje... W środę idę do nowej endo. i mam nadzieję, że się w końcu dowiem czy to Hashi czy nie.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 20:41   #2818
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez gwiazdka93 Pokaż wiadomość
U mnie się to ciągnie już ponad 2 lata i lekko mówiąc: mam dość Dzięki. Jeśli myślimy o tym samym (zaparcia), to możesz spróbować syrop Lactulosum, powinien pomóc. Poza tym ludzie też chwalą Colon C i J.e.l.i.t.o.n (bez kropek). Tylko przy tych dwóch ostatnich trzeba pić dużo wody U mnie niestety już tylko czopki glicerynowe dają radę, albo Xenna extra, ale tę rzadko stosuję, bo uzależnia.
A probowalyscie napar z siemia lnianego? Łyżeczkę - dwie świeżo zmielonego siemia zalać wrzątkiem - potem wypić. Mnie to pomagało...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 22:13   #2819
Smerfetka696969
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetka696969
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 15 487
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez brzydkaprawda Pokaż wiadomość
Współczuję. To nic fajnego. I jak sobie z tym radzisz?
Ja mam nadzieję, że mój organizm wróci do normy albo chociaż znajdę jakieś skuteczne lekarstwo na to aby te problemy trawienne tak nie męczyły.

Swoją drogą, mogłaby któraś z Was (która jest bardziej zaznajomiona z tematem niż ja ) zerknąć na moje wyniki? Niby wszystko się mieści w normie, no ale...
anty-TPO <5,00 norma: 0 - 34
anty-TG 81,60 norma: 0 - 115
FT3 3,32 norma 2,04-4,40
FT4 1,25 norma 0,93-1,71
No i TSH wyszło mi 4,6 już wcześniej.
Do lekarza idę w przyszłym tygodniu dopiero, a inny lekarz stwierdził, że mogę mieć początek Hashimoto (stąd te badania) i ciekawa jestem strasznie.

Jeszcze mi się wspomniało: czy te wymiary są prawidłowe czy nie?
Prawy płat tarczycy o wymiarach: 15 x 12 x 37 mm
Lewy płat tarczycy o wymiarach: 14 x 12 x 40 mm
Gdzieś znalazłam, że są ok, a gdzieś indziej, że tarczyca jest pomniejszona, więc już zgłupiałam. Tak, wiem, że lekarz mi wszystko powie, no ale... doczekać się nie mogę ;P A może któraś z Was się orientuje?
Ja miałam któryś płat za duży i wycinany jutro popatrzę na Twoje wymiary i Ci napisze ale ja nie żaden lekarz po prostu z ciekawości tylko.
__________________
Nie używamy cukru

10.03.2019 tp
17.03.2019-Zuzia
Smerfetka696969 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-25, 22:24   #2820
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część II

Cytat:
Napisane przez pantera09 Pokaż wiadomość
A probowalyscie napar z siemia lnianego? Łyżeczkę - dwie świeżo zmielonego siemia zalać wrzątkiem - potem wypić. Mnie to pomagało...
Mnie też pomagało... do czasu Ale dzięki za radę, niestety próbowałam już naprawdę wszystkiego. Byłam też u dietetyka, ponoć nie ma się do czego przyczepić.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-12 13:00:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:42.