Aparaty ortodontyczne cz. XV - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-26, 16:32   #2821
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Zazdroszczę, ze tak szybko zakładasz mi zajmuje jakies 10sek, ale z tym małym plastikowym haczykiem k lusterkiem
Jakim haczykiem? Ja się męczę około minuty, najpierw rozciągnąć tą gumkę, naciągnąć a potem trafić tam gdzie trzeba...

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Już kiedyś tutaj pisałam, że na dole mam straszny osad i powiedziałam o tym orto, poradziła mi, żebym zaczęła używać pasty dla palaczy. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenie z taką pastą? Czytałam, że niektóre lekko wybielają zęby i zastanawiam się, czy dla osoby, która nosi aparat takie pasty są dobre? Z drugiej strony orto mi ją poleciła, więc już sama nie wiem

I jeszcze miałam Was zapytać, pomiędzy jedynkami i jedną jedynką i dwójką mam takie brązowe ślady, w sumie pomiędzy jedynkami mam od samego początku, więc możliwe, że to od kleju, jednak pomiędzy jedynką i dwójką chyba wcześniej nie miałam i już zaczęłam się martwić :P
Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
...
Szczerze mówiąc ostatnio piaskowałam 2 lata temu :P i od tamtego czasu nie miałam problemu z osadem, dopiero od momentu założenia dołu, czyli od lutego. 2 tygodnie temu miałam wizytę i mówiłam o tym orto, myślałam, że mi zasugeruje piaskowanie, a ona "no rzeczywiście, odkłada ci się ten osad" i tylko powiedziała o tej paście
Ja też miałam na dole. To kamień głównie był. Wczoraj zrobiłam skaling i piaskowanie + fluoryzacja, zęby są czyściutkie i białe
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 16:37   #2822
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
Jakim haczykiem? Ja się męczę około minuty, najpierw rozciągnąć tą gumkę, naciągnąć a potem trafić tam gdzie trzeba...





Ja też miałam na dole. To kamień głównie był. Wczoraj zrobiłam skaling i piaskowanie + fluoryzacja, zęby są czyściutkie i białe
Następnym razem może sama ją o to zapytam A ile za to płaciłaś?
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 17:20   #2823
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Ja widzę na gruponie w swoim mieście często taki zestaw za stówkę, w różnych, sprawdzonych miejscach
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 18:16   #2824
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Następnym razem może sama ją o to zapytam A ile za to płaciłaś?
180 zł za cały pakiet (skaling, piaskowanie, fluoryzacja). Najpierw orto zdjęła mi druty, potem dorwała się do mnie dentystka z narzędziami tortur, a potem znowu orto.
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 18:21   #2825
Catalina7
Zakorzenienie
 
Avatar Catalina7
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 4 260
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Ja widzę na gruponie w swoim mieście często taki zestaw za stówkę, w różnych, sprawdzonych miejscach
Cytat:
Napisane przez hathayoga Pokaż wiadomość
180 zł za cały pakiet (skaling, piaskowanie, fluoryzacja). Najpierw orto zdjęła mi druty, potem dorwała się do mnie dentystka z narzędziami tortur, a potem znowu orto.
Dzięki dziewczyny Na razie się z tym wstrzymam, bo i tak kolejną wizytę mam dopiero pod koniec sierpnia, teraz jednak zacznę myć zęby tą pastą dla palaczy, stwierdziłam, że jeśli orto mi ją poleciła, to mi nie powinna zaszkodzić :P
__________________
"I hope you learn to make it on your own and if you love yourself, you'll never be alone."
Catalina7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 18:53   #2826
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

To ten haczyk ImageUploadedByWizaz Forum1435341177.284668.jpg
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-26, 18:54   #2827
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Catalina7 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny Na razie się z tym wstrzymam, bo i tak kolejną wizytę mam dopiero pod koniec sierpnia, teraz jednak zacznę myć zęby tą pastą dla palaczy, stwierdziłam, że jeśli orto mi ją poleciła, to mi nie powinna zaszkodzić :P
Polecana też jest pasta Clinomyn, nie wiem czy jest w Super Pharm, czy Rossmanie (jednym z dwóch na pewno) i cena spoko
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-27, 06:56   #2828
2016070930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 015
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

dolceana mam nadzieję że znikną te przebarwienia. Dobrze że to nie fluoroza

kakamaka znajdź jeszcze trzeciego orto na konsultację

Catalina7 poszłabym na piaskowanie na twoim miejscu. Jeśli osad jest już spory to pasta może sobie nie poradzić. Alemoże spowolnić odkładanie się nowego już po piaskowaniu.
A co do pasty z tego co czytałam w tym wątku sporo dziewczyn używało właśnie Clinomyn dla palących. Ja ją kupiłam w Rossmanie. Tylko że ja aparatu jeszcze nie mam
Ale dziewczyny ją chwaliły

Ja wczoraj zaliczyłam kolejną wizytę z moją bolącą szóstką bo ostatnia fluoryzacja nie pomogła.
Dentystka niechętnie, ale wyjęła mi wypełnienie, włożyła lekarstwo, jeśli będzie poprawa to mam przyjść dopiero za 3-5 miesięcy je wyjąć i założyć plombę.

Więc mój aparat pewnie też się do tego czasu przesunie bo żaden orto nie założy mi pierścienia na taką otwartą szóstkę. Może to i lepiej bo nadal szukam nowego orto - kolejna konsultacja 07.07.

No i wczoraj w końcu mogłam zjeść normalnie a nie tylko jedną stroną. dzisiaj jeszcze nic nie jadłam ale mam nadzieję że dalej będzie dobrze a wczorajsza ulga to nie tylko zasługa znieczulenia
2016070930 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 14:36   #2829
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Kurcze wiem, że ten temat pewnie już był wałkowany trochę, ale szukam i szukam i nie ma satysfakcjonującej mnie odpowiedzi
Czy któraś z was posiada irygator, ten z allegro za ok. 150 zł, bezprzewodowy, 8 bar? I ewentualnie jakieś porównanie do tego klasycznego Oral-b Oxyjet?
Bo cena porównywalna jakby nie było, z jednej strony sprawdzona firma, ale 3.5 bara i wielka skrzynka, a z drugiej strony nieznana mi marka, ale fajny i poręczny, przynajmniej nie musi być non stop przy prądzie i wodzie, większe ciśnienie, wszędzie można zabrać
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 15:59   #2830
hathayoga
perfumove love
 
Avatar hathayoga
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 12 640
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
To ten haczyk Załącznik 6005951
Ciekawe
Ja się już nauczyłam zakładać wyciąg w parę sekund. A jeden haczyk mam po wewnętrznej stronie zęba, więc czasem ciężko jest mi tam trafić w ciemno
__________________

Kosmetyki

Wish
hathayoga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-27, 18:17   #2831
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Frutti Pokaż wiadomość
Kurcze wiem, że ten temat pewnie już był wałkowany trochę, ale szukam i szukam i nie ma satysfakcjonującej mnie odpowiedzi
Czy któraś z was posiada irygator, ten z allegro za ok. 150 zł, bezprzewodowy, 8 bar? I ewentualnie jakieś porównanie do tego klasycznego Oral-b Oxyjet?
Bo cena porównywalna jakby nie było, z jednej strony sprawdzona firma, ale 3.5 bara i wielka skrzynka, a z drugiej strony nieznana mi marka, ale fajny i poręczny, przynajmniej nie musi być non stop przy prądzie i wodzie, większe ciśnienie, wszędzie można zabrać
Ja mam Panasonic EW- 1211. Jak już wczęśniej pisałam, nie jestem w 100% zadowolona ze względu na za mały wg mnie zbiorniczek. Ale ogólnie używam go codziennie i spisuje się dobrze. Często wydaje mi się, że zęby dobrze umyłam a po zastosowaniu irygatora okazuje się że jeszcze jakąś drobinkę jedzenia wypłucze. Bateria bardzo długo trzyma i podoba mi się że irygator ma 3 różne tryby pracy. No a zbiorniczek zyczajnie napełniam 2 razy i jest ok.
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-28, 13:32   #2832
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Ja mam Panasonic EW- 1211. Jak już wczęśniej pisałam, nie jestem w 100% zadowolona ze względu na za mały wg mnie zbiorniczek. Ale ogólnie używam go codziennie i spisuje się dobrze. Często wydaje mi się, że zęby dobrze umyłam a po zastosowaniu irygatora okazuje się że jeszcze jakąś drobinkę jedzenia wypłucze. Bateria bardzo długo trzyma i podoba mi się że irygator ma 3 różne tryby pracy. No a zbiorniczek zyczajnie napełniam 2 razy i jest ok.
Mam ten sam Sprawdza się świetnie, zbiorniczek jest według mnie dobrej wielkości. Przydaje się do wyciągania jedzenia z miejsc, z których nie da się tego zrobić niczym innym
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 18:09   #2833
dolceana
Raczkowanie
 
Avatar dolceana
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 355
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez weraa66 Pokaż wiadomość
Przygotuj sie na gorsze Wyciski i zakładanie aparatu to pestka.
Dzieeewczyny, Was tez wyciagi bolały? Drugi dzien a mnie boooli: przyzwyczaję sie?
Tu się nie zgodzę może dlatego, że mnie zęby w ogóle nie bolą fakt faktem po wizycie u orto nie jestem w stanie gryźć twardszych rzeczy przez 1-2 dni ale nie odczuwam, żadnego bólu no chyba, że właśnie chciałabym sobie pogryźć bułkę bez popijania albo niechcący uderzę się łyżeczką lub szczoteczką podczas mycia zębów! myślę, że ból to kwestia bardzo indywidualna. no chyba, że jestem szczęściarą
dolceana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-28, 19:22   #2834
weraa66
Zadomowienie
 
Avatar weraa66
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 411
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez dolceana Pokaż wiadomość
Tu się nie zgodzę może dlatego, że mnie zęby w ogóle nie bolą fakt faktem po wizycie u orto nie jestem w stanie gryźć twardszych rzeczy przez 1-2 dni ale nie odczuwam, żadnego bólu no chyba, że właśnie chciałabym sobie pogryźć bułkę bez popijania albo niechcący uderzę się łyżeczką lub szczoteczką podczas mycia zębów! myślę, że ból to kwestia bardzo indywidualna. no chyba, że jestem szczęściarą

Raczej chodziło mi o wyciagi aparat tez mnie całe szczescie nie boli
__________________
Do stycznia 2017 jestem zadrutowana
Z każdym dniem piękniejszy usmiech!

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=841721 Zapraszam na wymianę!
weraa66 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 17:13   #2835
kakamaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 110
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Umówiłam się dziś na kolejną konsultację i dziwi mnie aż taka rozpiętość cenowa jeśli chodzi o ortodontów. Poprzedni, jak już pisałam za jeden łuk metalowego aparatu chciał 2100 zł a ten dzisiejszy 1500 zł. Ceny wizyt też dużo niższe. Szkoda tylko, że muszę czekać aż miesiąc na konsultację.
kakamaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 08:14   #2836
Kaaef
Zadomowienie
 
Avatar Kaaef
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 430
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

A u mnie od wczoraj zamykanie szpar po... prawie roku noszenia
Najgorsze chyba jest to, że wszystkie zęby na raz rotują i aż czubek głowy od tego boli, ale nie mogę się doczekać efektu
__________________
Aparatka - góra 13.08.2014 + dół 25.02.2015
Kaaef jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 08:53   #2837
I_g_1
Raczkowanie
 
Avatar I_g_1
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: NW
Wiadomości: 199
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

U mnie też pojawił się osad na dolnych zębach. Dziś jadę do Rosmana po Clinomyn ale ten dla palących.
Jak go używałam codziennie rano to nie miałam problemu z osadem.
Znowu będę go używać i zobaczy się czy zejdzie - jak nie to się pójdzie na piaskowanie.


No i odkleił mi się zamek na dolnej jedynce. Tylko czekałam kiedy - bo dziewczyny pisały że się odklejają od plomb - a ja właśnie miałam tak nalepiony. No i trach - odklejony.
Ząb cofnął się do tyłu - później wstawie wam zdjęcie. Za tydzień wizyta więc nie panikuje - poczekam sobie.
__________________
Aparatka - góra 09.12.2014 - 21.11.2016
- dół 05.03.2015 - 21.11.2016
I_g_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 13:21   #2838
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziewczyny czy można pójść na skaling i piaskowanie, a potem założyć nowe plomby na jednej wizycie? Czy lepiej to zrobić w jakimś odstępie czasu?
__________________

calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 17:55   #2839
Quadesha
Zakorzenienie
 
Avatar Quadesha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5 534
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można pójść na skaling i piaskowanie, a potem założyć nowe plomby na jednej wizycie? Czy lepiej to zrobić w jakimś odstępie czasu?
Mi dentystka najpierw leczyla ząb, a potem robiła skaling
Quadesha jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-30, 20:33   #2840
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Hej dziewczyny . Jakiś czas temu marudziłam, że strasznie boli mnie ząb (w efekcie czego również dziąsła) - w końcu powiedziałam o tym swojej ortodontce. Okazało się, że to wina pierścienia. Został on poluzowany i znowu mogę wszystko jeść bezboleśnie . Tyle szczęścia!

Drut póki co mam ściągnięty, jutro jeden z zębów będzie wyrywany. Niby lubię siedzieć u dentysty, ale trochę się obawiam . Proszę trzymać kciuki za bezproblemowy zabieg!
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 21:06   #2841
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Trzymam kciuki!
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 11:48   #2842
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Dziękuję!
Jak się okazało, wyrywanie zęba jest o wiele przyjemniejsze niż zakładanie całego aparatu . Teraz w końcu ząbki będą miały miejsce <3
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 12:18   #2843
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Dziękuję!
Jak się okazało, wyrywanie zęba jest o wiele przyjemniejsze niż zakładanie całego aparatu . Teraz w końcu ząbki będą miały miejsce <3
Ja to się do dziś zastanawiam co jest nieprzyjemnego w zakładaniu 😃 Jakoś nie mam żadnych przykrych wspomnień z tym związanych 😉
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 12:58   #2844
kinguska01
Raczkowanie
 
Avatar kinguska01
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 404
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja to się do dziś zastanawiam co jest nieprzyjemnego w zakładaniu 😃 Jakoś nie mam żadnych przykrych wspomnień z tym związanych 😉
Ja też dobrze to wspominam, lekko ciągnęło i w zasadzie tyle

Tym razem nie mogę się doczekać jutrzejszej wizyty, bo dwa druty wypały mi z zamków na ostatnich dolnych zębach Jeden to moja wina, bo trochę go przycięłam bo mnie drażnił, ale drugi nie powinien wypaść bo był zagięty i teraz przy każdym posiłku albo mi drażnią dziąsła albo wypadają i je gryzę .
Nienawidzę aparatu na doleee
__________________
Językowelove: English, Deutsch, Norsk
Razem 8.08.17
Narzeczeni 8.08.18
Mąż i żona 10.08.2019
Czekamy na nasze grudniowe maleństwo

Edytowane przez kinguska01
Czas edycji: 2015-07-01 o 12:59
kinguska01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 13:16   #2845
truskavkowa
Raczkowanie
 
Avatar truskavkowa
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 103
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez calliope86 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy można pójść na skaling i piaskowanie, a potem założyć nowe plomby na jednej wizycie? Czy lepiej to zrobić w jakimś odstępie czasu?
Nie wiem czy można, ale ja po skalingu nie chciałabym już robić żadnych zabiegów, bo zęby przez kilka godzin mogą być lekko nadwrażliwe

Z Hassem da się żyć, uważam nawet że moja szpara między jedynkami jest dość urocza (miła odmiana po stłoczonych zębach)
__________________
aparatka!
hass - 10.06.2015 r. - 11.12.2015 r.
dół - 20.07.2015 r.
góra - 11.12.2015 r.
truskavkowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 14:17   #2846
calliope86
Wtajemniczenie
 
Avatar calliope86
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 2 078
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Quadesha Pokaż wiadomość
Mi dentystka najpierw leczyla ząb, a potem robiła skaling
Cytat:
Napisane przez truskavkowa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy można, ale ja po skalingu nie chciałabym już robić żadnych zabiegów, bo zęby przez kilka godzin mogą być lekko nadwrażliwe

Z Hassem da się żyć, uważam nawet że moja szpara między jedynkami jest dość urocza (miła odmiana po stłoczonych zębach)
Dzięki dziewczyny! Chyba jednak rozłożę te zabiegi na raty.

truskavkowa ja tez bym chciała zobaczyć kiedyś u siebie szparę miedzy jedynkami na pewno sobie cyknę fotkę wtedy
__________________


Edytowane przez calliope86
Czas edycji: 2015-07-01 o 14:20
calliope86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 21:11   #2847
saline
Raczkowanie
 
Avatar saline
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 125
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez Nineveh03 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny . Jakiś czas temu marudziłam, że strasznie boli mnie ząb (w efekcie czego również dziąsła) - w końcu powiedziałam o tym swojej ortodontce. Okazało się, że to wina pierścienia. Został on poluzowany i znowu mogę wszystko jeść bezboleśnie .
Możesz mi wyjaśnić co to dokładnie znaczy, że pierścień został poluzowany? Ja mam też problem z zębem i dziąsłem przy pierścieniu. Może to wcale nie wina kieszonki międzydziąsłowej a właśnie pierścienia. Antybiotyk, który dostałam na rozwiązanie problemu, nie pomógł a stan dziąseł się jeszcze pogorszył.A do wizyty jeszcze 3 i pół tygodnia
__________________
12/03/2015 - aparat samoligaturujący - górny łuk
02/06/2015 - aparat samoligaturujący - dolny łuk
Kompletnie zadrutowana
saline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-01, 21:57   #2848
Nineveh03
Rozeznanie
 
Avatar Nineveh03
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 533
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez saline Pokaż wiadomość
Możesz mi wyjaśnić co to dokładnie znaczy, że pierścień został poluzowany? Ja mam też problem z zębem i dziąsłem przy pierścieniu. Może to wcale nie wina kieszonki międzydziąsłowej a właśnie pierścienia. Antybiotyk, który dostałam na rozwiązanie problemu, nie pomógł a stan dziąseł się jeszcze pogorszył.A do wizyty jeszcze 3 i pół tygodnia
Miałam zbyt duży nacisk na zęba, w efekcie czego najbardziej ucierpiało dziąsło, trzeba było więc pierścień poluzować.
3 i pół tygodnia to sporo - może powinnaś zadzwonić i powiedzieć im o tym?
Nineveh03 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 16:31   #2849
reapers
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 10
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez kat123 Pokaż wiadomość
Ja to się do dziś zastanawiam co jest nieprzyjemnego w zakładaniu 😃 Jakoś nie mam żadnych przykrych wspomnień z tym związanych 😉

Dla mnie najgorsze było robienie odcisków zębów Poza tym też wspominam zakładanie aparatu bardzo dobrze. Ze ściąganiem już trochę gorzej, czułam się jakbym nie miała zębów... A potem jak patrzyłam w lusterku to zęby wydawały mi się nienaturalnie wielkie.
reapers jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 16:56   #2850
kat123
Zakorzenienie
 
Avatar kat123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Zachód PL
Wiadomości: 5 479
Dot.: Aparaty ortodontyczne cz. XV

Cytat:
Napisane przez reapers Pokaż wiadomość
Dla mnie najgorsze było robienie odcisków zębów Poza tym też wspominam zakładanie aparatu bardzo dobrze. Ze ściąganiem już trochę gorzej, czułam się jakbym nie miała zębów... A potem jak patrzyłam w lusterku to zęby wydawały mi się nienaturalnie wielkie.
Z wycisksmi tez nie mam negatywnych wspomnień 😃
__________________
Żona od 08.08.2015

Aparatka od 11.10.2014 (góra).
Dół od 11.04.2015.
kat123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-29 12:26:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:08.