wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;) - Strona 164 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-06-29, 09:25   #4891
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cześć,

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
Cześć

Miśku, a nie wolałabyś jechać na wyjazd niezorganizowany przez biuro? Mój kuzyn był w Tajlandii dłużej, taniej i więcej zobaczyli niż jakby jechali z biurem ale to pewnie też trzeba byłoby wcześniej wszystko porezerwować



Moja przyjaciółka była teraz na Kos, za 2 osoby dorosłe zapłacili 2400zł + Młoda 19mcy, hotel super, all inclusive.

W sensie że lot rejsowy i osobno nocleg? Jakoś nie mam zwykle zacięcia, żeby siedzieć w necie i wyszukiwać loty. Zwykle mi wychodziło taniej z biurem - chociaż ja zawsze kupuję pobyt i przelot, resztę na miejscu organizuję sobie sama.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 16:58   #4892
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Wg moich obserwacji nie zawsze jest taniej bez biura. Cypr -> pobyt i przelot (+ transfery + ubezpieczenie) mielismy w cenie samego hotelu jakbyśmy to osobno załatwiali.
Raczej im dalej tym bardziej się opłaca jechać samemu w Europie, gdzie dużo ludzi jeździ, ceny za hotel są wynegocjonowane czasami o połowę niższe dla biur + przelot czarterowy + grupowe ubezpieczenie.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 18:49   #4893
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Hej

Spiesze tylko doniesc, ze dzis o 13:20, przez cc urodzila sie Ewa wazy 3766g i ma 52cm, maly pulpet teraz mi ja zabrali na noc i mi przykro
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 19:07   #4894
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
Hej

Spiesze tylko doniesc, ze dzis o 13:20, przez cc urodzila sie Ewa wazy 3766g i ma 52cm, maly pulpet teraz mi ja zabrali na noc i mi przykro
Gratulacje
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-29, 19:08   #4895
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Betti Gratulacje. Cieszę się że wszystko ok. Kawał dziewczyny. Napisz w wolnej chwili jak się wszystko odbyło!
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 07:12   #4896
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Betti gratulacje! Czekamy na więcej szczegółów no i zdjęcie
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-06-30, 08:39   #4897
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cześć,

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
Hej

Spiesze tylko doniesc, ze dzis o 13:20, przez cc urodzila sie Ewa wazy 3766g i ma 52cm, maly pulpet teraz mi ja zabrali na noc i mi przykro
Gratulacje! Jak się czujesz?
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-30, 20:06   #4898
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Cześć,



Gratulacje! Jak się czujesz?
Betti gratulacje! )
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-02, 12:42   #4899
ButterBear
Zakorzenienie
 
Avatar ButterBear
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 060
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
Hej

Spiesze tylko doniesc, ze dzis o 13:20, przez cc urodzila sie Ewa wazy 3766g i ma 52cm, maly pulpet teraz mi ja zabrali na noc i mi przykro
Betti, serdeczne gratulacje!
Jak się czujesz? Napisz coś więcej, jak się ciut 'ogarniesz'
__________________

Hania

ButterBear jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-03, 19:14   #4900
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
Tak, zdecydowanie nowocześni.
My mamy już koc do przykrycia łóżka, taki szaro-niebieski
gdzie kupiłaś? przeraża mnie kupowanie dodatków...

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
A fakt niebrania kredytu, to u nas byłoby czekanie z 10 lat, żeby uzbierać na mieszkanie czy działkę + jeśli to działka, to na budowę domu.
do tego przez te 10 lat gdzieś trzeba się podziać
my mieliśmy o tyle dobrze, że tż dostał od rodziców działkę, a moi przepisali nam mieszkanie

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
Hej

Spiesze tylko doniesc, ze dzis o 13:20, przez cc urodzila sie Ewa wazy 3766g i ma 52cm, maly pulpet teraz mi ja zabrali na noc i mi przykro
gratuluję! jak się odnajdujesz w roli mamy?
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-04, 11:26   #4901
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
gdzie kupiłaś? przeraża mnie kupowanie dodatków...


do tego przez te 10 lat gdzieś trzeba się podziać
my mieliśmy o tyle dobrze, że tż dostał od rodziców działkę, a moi przepisali nam mieszkanie


gratuluję! jak się odnajdujesz w roli mamy?
My kupowaliśmy w home&you. w większość dodatków tam będziemy się zaopatrywać
mieliście bardzo komfortową sytuację
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-06, 10:47   #4902
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Czesc

Cos wiecej?

Nad ranem odeszły mi wody. Przez kilka dni panikowalam i dopytywalam kazdego jak to z nimi jest, bo balam sie, ze przegapie czy cos, ale nie da sie tego przegapic niezbyt sie spieszylam do szpitala, od 7 na dyzur przychodzila moja gin, wiec tak tez pojechalam dostalam oxy, bo nie mialam skurczy prawie zadnych, porod postepowal, mimo pelnego rozwarcia dziecko nie chcialo sie obnizyc uplynelo juz dosc duzo czasu od tych nieszczesnych wod, postepu dalej nie bylo i lekarze zadecydowali o CC znieczulenie bylo dla mnie wybawieniem nawet sobie zartowalam z anastezjologiem a kilka minut pozniej Ewka byla juz wyjeta Takze, mimo moich najszczerszych checi na SN, nie udalo sie - mialam wrecz obsesje na tym punkcie

Do konca na porodowce byl ze mna Tz, bardzo mi sie przydal, a tez byla ze mna moja przyjaciolka potem sobie Ewke kangurowal

Szybko sie spionizowalam, do tej pory cos tam mnie kluje, ciagnie i jak sie zapominam to chodze zgieta, ale wiadomo, to byla operacja chocby nie wiem jak krotka i przyjemna wychodzi na to, ze nie jestem stworzona do rodzenia dzieci i juz

Mialam farta bo: mialam wspaniala polozna, do tego udalo mi sie wstrzelic w dyzur mojej dr (Troche w ciazy na nia narzekalam, ale okazala sie super), byla wolna sala do porodow rodzinnych, a mowilam juz od kilku tygodni, ze jak nie bedzie to nie rodze. Tak samo jak meczylam gin, ze ja przyjade w poniedzialek, wtorek albo w czwartek rano jak bedzie miala dyzur - jak mnie zobaczyla to sie tylko zaczela smiac

Pierwsze dwa dni wiadomo, nacpana oksytocyna to bylo wszytsko pieknie i anielsko, dziecko jadlo ja nie spalam, a potem zaczal mi sie nawal i trwal do wczoraj

A zdjecia wrzucilam do swojego profilu, bo nie mam sily wrzucic do klubu
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell

Edytowane przez mademoiselle betti
Czas edycji: 2015-07-06 o 10:51
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 10:50   #4903
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Betti, Ewa jest śliczna (taka mała kruszynka, do tego taka spokojna się wydaje).
Poród co prawda z komplikacjami (chodzi mi o CC), ale dobrze, że dłużej lekarz nie zwlekał (u mojej koleżanki próbowali wyciągnąć dziecko próżnociągiem) i najważniejsze, że mała zdrowa.

A ja mam komplikacje ze sprzedażą mieszkania. Byłam wczoraj w US po zaświadczenie o niezapłaceniu podatku od darowizny i okazało się, że nie mogą go wydać, bo nie minęło 5 lat, a cofnięcie tego potrwa (standardowo miesiąc, przy dobrych wiatrach i przychylności do 21.07) i trzeba będzie zapłacić podatek od darowizny.
Do tej pory wiedziałam, że przy wcześniejszej sprzedaży będzie podatek dochodowy, przed którym można się wybronić wykazując koszty domu, ale to mnie niestety zaskoczyło (ech, mogłam być bardziej zapobiegliwa, ale czasu nie cofnę).

Także proszę 3majcie kciuki, żeby udało mi się przekonać kupujące do najkorzystniejszej dla nas opcji - czyli aktu notarialnego z odroczoną sprzedażą na styczeń. Dla obu stron jest to forma bezpieczna, kupująca ma przyrzeczenie sprzedaży nawet w przypadku naszej śmierci, więc może spokojnie mieszkać i remontować mieszkanie, a my byśmy uniknęli podatku od darowizny i konieczności wykazywania kosztów przy dochodowym.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 11:34   #4904
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Betti, gratuluję
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 11:41   #4905
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Betti, Ewa jest śliczna (taka mała kruszynka, do tego taka spokojna się wydaje).
Poród co prawda z komplikacjami (chodzi mi o CC), ale dobrze, że dłużej lekarz nie zwlekał (u mojej koleżanki próbowali wyciągnąć dziecko próżnociągiem) i najważniejsze, że mała zdrowa.

A ja mam komplikacje ze sprzedażą mieszkania. Byłam wczoraj w US po zaświadczenie o niezapłaceniu podatku od darowizny i okazało się, że nie mogą go wydać, bo nie minęło 5 lat, a cofnięcie tego potrwa (standardowo miesiąc, przy dobrych wiatrach i przychylności do 21.07) i trzeba będzie zapłacić podatek od darowizny.
Do tej pory wiedziałam, że przy wcześniejszej sprzedaży będzie podatek dochodowy, przed którym można się wybronić wykazując koszty domu, ale to mnie niestety zaskoczyło (ech, mogłam być bardziej zapobiegliwa, ale czasu nie cofnę).

Także proszę 3majcie kciuki, żeby udało mi się przekonać kupujące do najkorzystniejszej dla nas opcji - czyli aktu notarialnego z odroczoną sprzedażą na styczeń. Dla obu stron jest to forma bezpieczna, kupująca ma przyrzeczenie sprzedaży nawet w przypadku naszej śmierci, więc może spokojnie mieszkać i remontować mieszkanie, a my byśmy uniknęli podatku od darowizny i konieczności wykazywania kosztów przy dochodowym.
No jest spokojna

Trzymam kciuki w takim razie, tez bym nie wiedziala, ze trzeba zaplacic


Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Betti, gratuluję
Dzieki. A Ty Asiuk jak sie czujesz? jak dzieci?
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 15:23   #4906
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Betti, gratuluję! Wrzuć jakąś fotkę.

Ja byłam kilka dni nad morzem, udało mi się wreszcie też kupić samochód okazyjnie, więc mogę poszaleć w mieście

Xzora, mnie zawsze też takie rzeczy zaskakują... niby się wszystko sprawdza, a co jakiś czas zaskoczenie.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-07, 17:20   #4907
biia
Wtajemniczenie
 
Avatar biia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 984
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Emilka jakie auto?

betti opis Twojego porodu nie jest ani trochę przerażający. albo dojrzewam do własnego, albo faktycznie nie było tak źle
Super, że wszystko się tak dobrze złożyło w czasie

xzora trochę wtopa, ale jakby teraz mieli mieszkać za darmo jakby przez pół roku, to nie powinni się obrażać.
__________________
Włosomaniaczka


biia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 10:00   #4908
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Seat Ibiza
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 12:13   #4909
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość

Także proszę 3majcie kciuki, żeby udało mi się przekonać kupujące do najkorzystniejszej dla nas opcji - czyli aktu notarialnego z odroczoną sprzedażą na styczeń. Dla obu stron jest to forma bezpieczna, kupująca ma przyrzeczenie sprzedaży nawet w przypadku naszej śmierci, więc może spokojnie mieszkać i remontować mieszkanie, a my byśmy uniknęli podatku od darowizny i konieczności wykazywania kosztów przy dochodowym.
Trzymam kciuki



Byłam w poprzedni ten upalny weekend nad morzem, skorzystałam znowu z festiwalu gwiazd i obejrzałam 3 sztuki teatralne, więc przynajmniej się ukulturalniłam.

W ten weekend jadę z koleżanką gdzie indziej - też nad morze - do mojego rodzinnego miasta, gdzie mieszkałam jako dziecko i co najśmieszniejsze - wynajęłyśmy pokój po drugiej stronie ulicy od mojego rodzinnego domu. Tylko pogoda ma być kiepska.

W międzyczasie byłam w szpitalu na badaniach i znowu śmiechu warte to wszystko. Tym razem kilka dni po wyjściu zadzwoniła do mnie pielęgniara z informacją, że uszkodziły SIĘ (sic!) moje próbki z krwią i niektórych badań nie wykonają, mam więc przyjechać jak najszybciej na ponowne badania. To nie była prośba ani nikt mnie nie przeprosił. Ja do tego szpitala mam 2h jazdy w jedną stronę, więc nie jadę.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 18:46   #4910
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Xzora, mnie zawsze też takie rzeczy zaskakują... niby się wszystko sprawdza, a co jakiś czas zaskoczenie.
dla mnie właśnie wszystko jest proste i nie lubię wgłębiania się w duperele, no, ale jak się okazuje, lepiej być przezornym

Jak na razie to panie kupujące zgodziły się na notarialną umowę wstępną i na załatwienie formalności w październiku. W poniedziałek mamy się spotkać osobiście i porozmawiamy o styczniu, oby się udało. Zwłaszcza, że nauczona poniedziałkowym doświadczeniem byłam w US dopytać o uniknięcie podatku dochodowego i wychodzi na to, że inwestując w dom się nie wybronimy. Trzeba będzie mieszkanie kupić, chyba że jeszcze coś innego się wymyśli...

TŻ myślał o zakupie mieszkania w naszym mieście wojewódzkim pod wynajem, ale to miało być w dłuższej perspektywie czasowej przy sprzyjających warunkach finansowych, a nie jako przymus i to w następnym roku.

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki

Byłam w poprzedni ten upalny weekend nad morzem, skorzystałam znowu z festiwalu gwiazd i obejrzałam 3 sztuki teatralne, więc przynajmniej się ukulturalniłam.

W ten weekend jadę z koleżanką gdzie indziej - też nad morze - do mojego rodzinnego miasta, gdzie mieszkałam jako dziecko i co najśmieszniejsze - wynajęłyśmy pokój po drugiej stronie ulicy od mojego rodzinnego domu. Tylko pogoda ma być kiepska.
super, że poprzedni wyjazd udany, a w kolejnym może jednak pogoda dopisze
kurcze, muszę przyznać, że zazdraszczam. Ja już mam dość swojego urlopu - od soboty całe dnie spędzam na pakowaniu gratów, wyrzucaniu niepotrzebnych i chodzeniu po urzędach. Przerwa jest dopiero o 20tej na film i wino.

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
W międzyczasie byłam w szpitalu na badaniach i znowu śmiechu warte to wszystko. Tym razem kilka dni po wyjściu zadzwoniła do mnie pielęgniara z informacją, że uszkodziły SIĘ (sic!) moje próbki z krwią i niektórych badań nie wykonają, mam więc przyjechać jak najszybciej na ponowne badania. To nie była prośba ani nikt mnie nie przeprosił. Ja do tego szpitala mam 2h jazdy w jedną stronę, więc nie jadę.
aż nie wiem co napisać... mam nadzieję, że jednak poradzą sobie z tym materiałem co mają i uda im się zrobić te najważniejsze. Strasznie Ci współczuję przejść szpitalnych,
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-08, 20:58   #4911
asiuk
Zakorzenienie
 
Avatar asiuk
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 6 569
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Hej,

Betti, czuję się dobrze, ale permanentne wyczerpanie jest coraz bardziej uciążliwe.

Ze Stasiem chodzimy na rehabilitację, ma wzmożone napięcie mięśniowe - nie wiem, jakieś krzywe dzieci mi wychodzą Dodatkowo jeździmy do neurologopedy na rehabilitację, bo się zafiksowalam na karmienie piersią, a zauważyłam, że młody coraz gorzej chwytał pierś i kiepsko otwierał buzię.

A dwójki dzieci nie ogarniam kompletnie Młody prawie wcale nie śpi w dzień.
__________________
my

Ewunia

Staś

bloguję
asiuk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-09, 10:08   #4912
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki



Byłam w poprzedni ten upalny weekend nad morzem, skorzystałam znowu z festiwalu gwiazd i obejrzałam 3 sztuki teatralne, więc przynajmniej się ukulturalniłam.

W ten weekend jadę z koleżanką gdzie indziej - też nad morze - do mojego rodzinnego miasta, gdzie mieszkałam jako dziecko i co najśmieszniejsze - wynajęłyśmy pokój po drugiej stronie ulicy od mojego rodzinnego domu. Tylko pogoda ma być kiepska.

W międzyczasie byłam w szpitalu na badaniach i znowu śmiechu warte to wszystko. Tym razem kilka dni po wyjściu zadzwoniła do mnie pielęgniara z informacją, że uszkodziły SIĘ (sic!) moje próbki z krwią i niektórych badań nie wykonają, mam więc przyjechać jak najszybciej na ponowne badania. To nie była prośba ani nikt mnie nie przeprosił. Ja do tego szpitala mam 2h jazdy w jedną stronę, więc nie jadę.
Ukulturalnienie - zazdroszczę!
Ja miałam się wybrać na festiwal Osieckiej, ale przegapiłam. Pod koniec lipca jadę do Chorzowa na Męskie Granie.
Czas pędzi!!!

Historia z badaniami - żenada.
Budżetówka i służba zdrowia (obsługa, pielęgniarki) żyją w innej rzeczywistości - chyba nie mieli okazji być w dynamicznych i stresowych sytuacjach, nie móc przyjść "za dwie godziny", "za dwa dni"...

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
dla mnie właśnie wszystko jest proste i nie lubię wgłębiania się w duperele, no, ale jak się okazuje, lepiej być przezornym

Jak na razie to panie kupujące zgodziły się na notarialną umowę wstępną i na załatwienie formalności w październiku. W poniedziałek mamy się spotkać osobiście i porozmawiamy o styczniu, oby się udało. Zwłaszcza, że nauczona poniedziałkowym doświadczeniem byłam w US dopytać o uniknięcie podatku dochodowego i wychodzi na to, że inwestując w dom się nie wybronimy. Trzeba będzie mieszkanie kupić, chyba że jeszcze coś innego się wymyśli...

TŻ myślał o zakupie mieszkania w naszym mieście wojewódzkim pod wynajem, ale to miało być w dłuższej perspektywie czasowej przy sprzyjających warunkach finansowych, a nie jako przymus i to w następnym roku.


super, że poprzedni wyjazd udany, a w kolejnym może jednak pogoda dopisze
kurcze, muszę przyznać, że zazdraszczam. Ja już mam dość swojego urlopu - od soboty całe dnie spędzam na pakowaniu gratów, wyrzucaniu niepotrzebnych i chodzeniu po urzędach. Przerwa jest dopiero o 20tej na film i wino.

Ooo, niezłe plany - inwazja nieruchomościowa

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Hej,

Betti, czuję się dobrze, ale permanentne wyczerpanie jest coraz bardziej uciążliwe.

Ze Stasiem chodzimy na rehabilitację, ma wzmożone napięcie mięśniowe - nie wiem, jakieś krzywe dzieci mi wychodzą Dodatkowo jeździmy do neurologopedy na rehabilitację, bo się zafiksowalam na karmienie piersią, a zauważyłam, że młody coraz gorzej chwytał pierś i kiepsko otwierał buzię.

A dwójki dzieci nie ogarniam kompletnie Młody prawie wcale nie śpi w dzień.
Asiuk, przesyłam wspomagające fluidy!
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 07:41   #4913
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cześć
a gdzie wszyscy ?
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 08:09   #4914
mademoiselle betti
Wtajemniczenie
 
Avatar mademoiselle betti
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 052
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez asiuk Pokaż wiadomość
Hej,

Betti, czuję się dobrze, ale permanentne wyczerpanie jest coraz bardziej uciążliwe.

Ze Stasiem chodzimy na rehabilitację, ma wzmożone napięcie mięśniowe - nie wiem, jakieś krzywe dzieci mi wychodzą Dodatkowo jeździmy do neurologopedy na rehabilitację, bo się zafiksowalam na karmienie piersią, a zauważyłam, że młody coraz gorzej chwytał pierś i kiepsko otwierał buzię.

A dwójki dzieci nie ogarniam kompletnie Młody prawie wcale nie śpi w dzień.
No tak, pewnie z dwojka gorzej. Ja na razie nie moge narzekac, Ewa jest spokojna i nawet jak sie zlosci czy cierpi na kolke to nie daje nam popalic wystarczy woombie, szumis i rece

Wzmozone napiecie mm to moja zmora. Cokolwiek Ewa nie zrobi to mi sie lampka zapala mimo, ze doskonale wiem co powinno mnie niepokoic musze sie umowic do rehabilitanta na wizyte co by mi powiedzial, ze wszystko ok, bo sie wykoncze mam nadzieje, ze Stas szybko wroci do formy

A nawet nie wiedzialam, ze sie to rehabilituje.

Asiuk, widzialam na fejsie, ze uzywasz chusty. Korzustalas z porad doradcy? Zastanawiam sie czy dam rade nauczyc sie sama, bo u nas doradcy nie znalazlam, dopiero Krakow ewentualnie w CK mini warsztaty, ale dopiero 12 sierpnia, a ja s8e niecierpliwie


Cytat:
Napisane przez jodie Pokaż wiadomość
Cześć
a gdzie wszyscy ?
Tez sie zastanawiam. Codzennie zagladam, a tu cisza
__________________
"...Nie warto uciekać przed nieuniknionym,
gdyż wcześniej czy później trafia się w miejsce gdzie
nieuniknione przybyło i czeka..."




Highway to Hell
mademoiselle betti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 08:14   #4915
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

cześć,

Ja też zaglądam, ale z racji panujących tematów dzieciowych staram się w nich nie brać udziału.

Byłam w weekend na spływie, jestem dziś wykończona i niewyspana
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 11:17   #4916
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez mademoiselle betti Pokaż wiadomość
No tak, pewnie z dwojka gorzej. Ja na razie nie moge narzekac, Ewa jest spokojna i nawet jak sie zlosci czy cierpi na kolke to nie daje nam popalic wystarczy woombie, szumis i rece

Wzmozone napiecie mm to moja zmora. Cokolwiek Ewa nie zrobi to mi sie lampka zapala mimo, ze doskonale wiem co powinno mnie niepokoic musze sie umowic do rehabilitanta na wizyte co by mi powiedzial, ze wszystko ok, bo sie wykoncze mam nadzieje, ze Stas szybko wroci do formy

A nawet nie wiedzialam, ze sie to rehabilituje.

Asiuk, widzialam na fejsie, ze uzywasz chusty. Korzustalas z porad doradcy? Zastanawiam sie czy dam rade nauczyc sie sama, bo u nas doradcy nie znalazlam, dopiero Krakow ewentualnie w CK mini warsztaty, ale dopiero 12 sierpnia, a ja s8e niecierpliwie




Tez sie zastanawiam. Codzennie zagladam, a tu cisza

Cześć,
śliczna jest Twoja Ewcia. I widzę ze wkręcasz się coraz bardziej w fotografowanie. Super! i życzę dużo opanowania w diagnozowaniu samodzielnym

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
cześć,

Ja też zaglądam, ale z racji panujących tematów dzieciowych staram się w nich nie brać udziału.

Byłam w weekend na spływie, jestem dziś wykończona i niewyspana

hej, kajaki ostatnio bardzo modne z tego co zauważyłam. Gdzie nie słyszę to ludzie jadą na kajaki
a jak postępy ogrodowe ?


ja odliczam czas do urlopu. upały wcale mnie nie zachęcają do pracy
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...
jodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 11:58   #4917
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Betti slodka masz coreczke

My odliczamy dni do wyjazdu, mam nadzieje ze pogoda dopisze bo w planach szlaki po slowackiej stronie Tatr
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-20, 12:40   #4918
xzora
Zakorzenienie
 
Avatar xzora
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 7 557
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Hej
Ja dzisiaj jestem pierwszy dzień w pracy po urlopie. Pracę mam dzisiaj połączona z wizyta w serwisie. Chyba sie zanudzę przez te 3h.

W piątek wyprowadziłam sie z mieszkania do mamy. Klucze oddałam już przyszłej właścicielce, a na dokończenie sprzedaży jesteśmy umówieni na k. października.

Sanetko, Jodie - udanych wyjazdów wam życzę. Mi po tegorocznym urlopie przydałby sie kolejny, ale jedyne na co mogę liczyć to 4-dniowe szkolenie z pracy w sierpniu 😛.
xzora jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 08:02   #4919
jodie
Zakorzenienie
 
Avatar jodie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 589
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez sanetka Pokaż wiadomość
Betti slodka masz coreczke

My odliczamy dni do wyjazdu, mam nadzieje ze pogoda dopisze bo w planach szlaki po slowackiej stronie Tatr

Sanetko kiedy wyjeżdżacie ?

Cytat:
Napisane przez xzora Pokaż wiadomość
Hej
Ja dzisiaj jestem pierwszy dzień w pracy po urlopie. Pracę mam dzisiaj połączona z wizyta w serwisie. Chyba sie zanudzę przez te 3h.

W piątek wyprowadziłam sie z mieszkania do mamy. Klucze oddałam już przyszłej właścicielce, a na dokończenie sprzedaży jesteśmy umówieni na k. października.

Sanetko, Jodie - udanych wyjazdów wam życzę. Mi po tegorocznym urlopie przydałby sie kolejny, ale jedyne na co mogę liczyć to 4-dniowe szkolenie z pracy w sierpniu ��.

Dzięki Ja w tym roku pierwszy raz w życiu mam urlop 2 tygodniowy :d: nigdy takiego długiego nie miałam.


Xzora u mojego męża podobnie ze szkoleniami - prawie urlopowe - we wrześniu jedzie na tydzień nad morze się "szkolić". i tylko ja przerażona jak ja wtedy ogarnę przedszkole Krzysia z moją pracą. Nie chcę oddawać młodego w 2 tygodniu przedszkola na 10 godzin :/ to byłby jakiś koszmar i dla niego i dla mnie.
__________________
...przetrwam każdą burzę ,
diabłu sprzedam duszę ...

Edytowane przez jodie
Czas edycji: 2015-07-21 o 08:03
jodie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-07-21, 08:06   #4920
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: wymarzony pierścionek cz. XXIV - czyli nie tylko o pierścionkach ;)

Cytat:
Napisane przez jodie Pokaż wiadomość

hej, kajaki ostatnio bardzo modne z tego co zauważyłam. Gdzie nie słyszę to ludzie jadą na kajaki
a jak postępy ogrodowe ?


ja odliczam czas do urlopu. upały wcale mnie nie zachęcają do pracy
Ja od dziecka pływam na kajakach, więc nawet nie wiedziałam, że to moda teraz.

W ogrodzie leży czarna folia na całej powierzchni. Czekam aż tż zacznie pracować, może wtedy się weźmiemy, bo będzie wiadomo, że można wydać więcej oszczędności
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-28 18:23:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:51.