Mandaty autobusowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-08, 10:36   #1
RoastedPotato
Raczkowanie
 
Avatar RoastedPotato
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 36

Mandaty autobusowe


Hej, mam 17 lat i nie bardzo mam kogo o to spytać. Dostałam miesiąc temu mandat autobusowy, bo miałam bilet tylko miejski, a okazało się że tam trzeba już mieć podmiejski. Znajomi radzili mi żebym go nie płaciła, odczekała i on się przedawni. Czytałam gdzieś że można też napisać odwołanie, że jest się uczniem i nie ma kasy na zapłacenie. Mieliście może taką sytuację? Nie mam tych 150zl żeby zapłacić
__________________
Uzależniona od seriali: Suits, TWD, TVD, Leftovers, House, AHS... zaczynam GOT.
Cel: medycyna
Maturzystka 2016

RoastedPotato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:40   #2
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez RoastedPotato Pokaż wiadomość
Hej, mam 17 lat i nie bardzo mam kogo o to spytać. Dostałam miesiąc temu mandat autobusowy, bo miałam bilet tylko miejski, a okazało się że tam trzeba już mieć podmiejski. Znajomi radzili mi żebym go nie płaciła, odczekała i on się przedawni. Czytałam gdzieś że można też napisać odwołanie, że jest się uczniem i nie ma kasy na zapłacenie. Mieliście może taką sytuację? Nie mam tych 150zl żeby zapłacić
pozycz od rodzicow.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:42   #3
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez RoastedPotato Pokaż wiadomość
Hej, mam 17 lat i nie bardzo mam kogo o to spytać. Dostałam miesiąc temu mandat autobusowy, bo miałam bilet tylko miejski, a okazało się że tam trzeba już mieć podmiejski. Znajomi radzili mi żebym go nie płaciła, odczekała i on się przedawni. Czytałam gdzieś że można też napisać odwołanie, że jest się uczniem i nie ma kasy na zapłacenie. Mieliście może taką sytuację? Nie mam tych 150zl żeby zapłacić
Jak bedziesz czekac to narosna ci odsetki, a sprawa moze isc nawet do sadu.
Nikogo nie obchodzi, ze jestes uczniem, w tym wieku odpowiedzialni sa za ciebie rodzice i to na nich pojdzie cala sprawa.
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:44   #4
Hibiku
Zakorzenienie
 
Avatar Hibiku
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 468
Dot.: Mandaty autobusowe

Jechałaś na nieważnym bilecie, więc dostałaś karę. Zapłać - pożycz od rodziców, przepracuj roznosząc ulotki czy zbierając truskawki. Oszustwo (a to ci sugerują znajomi) nie jest mądrym rozwiązaniem.
Hibiku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:45   #5
Pudel123
Wtajemniczenie
 
Avatar Pudel123
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 2 455
Dot.: Mandaty autobusowe

Nic ci się nie przedawni - to mit. Po pewnym czasie dostaniesz na adres zameldowania list z odestkami i groźba wszęścia postępowania w sprawie wyegzekwowania długu - lepiej powiedz od razu rodzicom
__________________
come take my heart of glass and give me your love
I hope you'll still be there to pick the pieces up


89,9->73,2

spinoholiczka

[COLOR="Gray"]thriatlon - finished!
Pudel123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:48   #6
RoastedPotato
Raczkowanie
 
Avatar RoastedPotato
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 36
Dot.: Mandaty autobusowe

Mogę poszukać pracy i jakoś na to zarobić, a ile maksymalnie mogę zwlekać z zapłatą?
__________________
Uzależniona od seriali: Suits, TWD, TVD, Leftovers, House, AHS... zaczynam GOT.
Cel: medycyna
Maturzystka 2016

RoastedPotato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 10:50   #7
ondatrazibethicus
znaczy piżmak
 
Avatar ondatrazibethicus
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 599
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez RoastedPotato Pokaż wiadomość
Hej, mam 17 lat i nie bardzo mam kogo o to spytać. Dostałam miesiąc temu mandat autobusowy, bo miałam bilet tylko miejski, a okazało się że tam trzeba już mieć podmiejski. Znajomi radzili mi żebym go nie płaciła, odczekała i on się przedawni. Czytałam gdzieś że można też napisać odwołanie, że jest się uczniem i nie ma kasy na zapłacenie. Mieliście może taką sytuację? Nie mam tych 150zl żeby zapłacić
Gdyby to było takie proste rozwiązanie to każdy by tak robił i co, nagle żaden mandat nie byłby ważny i nie trzeba by płacić? To może wtedy wszyscy by jeździli bez biletów, bo w razie kontroli, mandaty i tak się przedawnią i nie trzeba będzie płacić. No nie bardzo.
Na Twoim miejscu bym poszła do ZTM czy innego odpowiadającego urzędu, wyjaśniła sprawę i może akurat dostałabyś tam jakąś radę/ulgę (w końcu nie jechałaś z premedytacją na gapę, tylko miałaś nieodpowiedni bilet). Bez płacenia to raczej się nie da. A miesiąc to i tak już dużo czasu minęło i najlepiej załatw to jak najszybciej.
__________________
We are young, we are here,
So, let's make a deal and try to forget our fear

b.
ondatrazibethicus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 11:15   #8
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez ondatrazibethicus Pokaż wiadomość
Na Twoim miejscu bym poszła do ZTM czy innego odpowiadającego urzędu, wyjaśniła sprawę i może akurat dostałabyś tam jakąś radę/ulgę (w końcu nie jechałaś z premedytacją na gapę, tylko miałaś nieodpowiedni bilet). Bez płacenia to raczej się nie da. A miesiąc to i tak już dużo czasu minęło i najlepiej załatw to jak najszybciej.

nie wiem gdzie mieszkasz, ale u mnie w takich sytuacjach można napisać odwołanie, jeśli rozważą je pozytywnie płaci się tylko opłatę manipulacyjną.

Przede wszystkim powiedz o tym rodzicom, zdarzyło się i lepiej to jak najszybciej wyjaśnić
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:20   #9
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Mandaty autobusowe

Zbieraj, pożycz. Nic się nie przedawni. Dopadną Cię wcześniej, czy później.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:29   #10
AlaZala
Zadomowienie
 
Avatar AlaZala
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 939
Dot.: Mandaty autobusowe

Przede wszystkim jest to "opłata dodatkowa", a nie mandat. Mandaty może wystawiać tylko policja i są one karą za wykroczenie, podlegają egzekucji.

Ty zostałaś obciążona opłatą dodatkową, która jest jakby wyższą ceną biletu za przejazd. Wynika z niedopełnienia umowy z przewoźnikiem - firmą, a nie organem władzy, nie jest więc karą w sensie prawnym. Opłata taka nie ulega przedawnieniu, nie podlega egzekucji bez wyroku sądu, ale w wyniku jej nieuiszczenia możesz trafić do rejestru dłużników, a przewoźnik może domagać się przed sądem egzekucji długu.

Długi trzeba spłacać... Możesz jednak poprosić przewoźnika o rozłożenie opłaty na raty, zmniejszenie jej wymiaru, anulowanie... Każda decyzja będzie jednak wynikała jedynie z dobrej woli przewoźnika.
AlaZala jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 11:49   #11
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mandaty autobusowe

Nic się nie przedawni, a mało tego, takie sprawy często narastają i trafiają do komorników.
Miałam przypadek, mandat 100zł, a do ściągnięcia prawie 800

Napisz do swojego MPK, czy kto to tam u Was jest, z prośbą o rozłożenie na raty.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 12:15   #12
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 353
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez RoastedPotato Pokaż wiadomość
Hej, mam 17 lat i nie bardzo mam kogo o to spytać. Dostałam miesiąc temu mandat autobusowy, bo miałam bilet tylko miejski, a okazało się że tam trzeba już mieć podmiejski. Znajomi radzili mi żebym go nie płaciła, odczekała i on się przedawni. Czytałam gdzieś że można też napisać odwołanie, że jest się uczniem i nie ma kasy na zapłacenie. Mieliście może taką sytuację? Nie mam tych 150zl żeby zapłacić
Jezeli przyjelas mandat no to juz niestety za pozno na cokolwiek. Natomiast jedynie co Ci pozostaje to napisanie PROSBY o umorzenie mandatu albo o obnizenie jego kwoty albo o rozlozenie na raty zuwagi na Twoja sytuacje. Choc ze wzgledu na to, ze masz jeszcze rodzicow nad soba to nie wiem jak podejda do tematu. Ale zawsze mozna sprobowac.

Najgorsze co mozesz zrobic w tej sytuacji to po prostu zostawic te sprawe nie wykazujac zadnego zainteresowania.

---------- Dopisano o 13:12 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zbieraj, pożycz. Nic się nie przedawni. Dopadną Cię wcześniej, czy później.
Oczywiscie, ze sie przedawni. Termin z ustawy prawa przewozowego to rok, natomiast z Kodeksu cywilnego to 3 lata. Trzeba by bylo dokladniej zbadac ktory termin ma zastosowanie.

I nawet jak dopada , bo tak tez moze byc, bo dlug przedawniony nadal istnieje to wtedy w odpowiedzi na pozew czy wnoszac zarzuty/sprzeciw od nakazu zaplaty wystarczy podniesc zarzut przedawnienia.

Gorzej jak dopadna a przedawnienie nie nastapilo

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:12 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Nic się nie przedawni, a mało tego, takie sprawy często narastają i trafiają do komorników.
Miałam przypadek, mandat 100zł, a do ściągnięcia prawie 800

Napisz do swojego MPK, czy kto to tam u Was jest, z prośbą o rozłożenie na raty.
Trafiaja do komornikow, gdy ktos jest bierny. Ale gdy zareaguje w odpowiednim czasie to niekoniecznie.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:29   #13
provoge
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 341
Dot.: Mandaty autobusowe

Tak jak wyzej pisza, idz do ZTM, moze sie dogadasz. Ja mialam kiedys bilet wazny do dajmy na to 13.03 a jechalam z samego rana 14.03, po prostu zapomnialam. Mandat jakies 180 zl, nie pamietam. Zaplacilam, ale potem sie dowiedzialam, ze moglam sie dogadac. Pokazac, ze regularnie zasilam karte, ze nigdy sie to nie zadrzylo i byla szansa na umorzenie.
provoge jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:29   #14
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez Doris1981 Pokaż wiadomość
Zbieraj, pożycz. Nic się nie przedawni. Dopadną Cię wcześniej, czy później.
Przedawni się po roku chyba, ale do tego czasu jest duże ryzyko że wcześniej przyjdzie list od komornika
Teraz już się mniej bawią w czekanie, tylko od razu przekazują sprawę komornikom, eldorado się skończyło dla gapowiczów w wielu miastach.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:32   #15
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Trafiaja do komornikow, gdy ktos jest bierny. Ale gdy zareaguje w odpowiednim czasie to niekoniecznie.
No a ona byłaby bierna, bo jej doradzili, żeby to ignorowała i 'się przedawni'.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:34   #16
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Mandaty autobusowe

Musisz zapłacić. U mnie po 3 miesiącach od dostania "mandatu" dostajesz pismo do domu, a potem sprawa trafia do sądu. Tylko nie rozumiem, dlaczego tą karą zajęłaś się dopiero teraz. U mnie jeszcze jest coś takiego, że jeśli zapłacisz do tygodnia czy 10 dni (nie jestem pewna) to odpuszczają ci 10%.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 12:41   #17
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 353
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez dominikmeller25 Pokaż wiadomość
Przedawni się po roku chyba, ale do tego czasu jest duże ryzyko że wcześniej przyjdzie list od komornika
Teraz już się mniej bawią w czekanie, tylko od razu przekazują sprawę komornikom, eldorado się skończyło dla gapowiczów w wielu miastach.
Jezu jakie herezje tu siejecie

A niby na jakiej podstawie, od razu do komornika? Jeszcze musi byc tytul wykonawczy. A ze ludzie nie odpowiadaja na pisma z sadu czy nie wnosza srodkow zaskarzenia to nie dziwie sie, ze sprawa ostatecznie laduje u komornika. Ale do tego jeszcze kilka czynnosci musi byc wykonanych Wiec nic sie nie dzieje OD RAZU.

---------- Dopisano o 13:41 ---------- Poprzedni post napisano o 13:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No a ona byłaby bierna, bo jej doradzili, żeby to ignorowała i 'się przedawni'.
Pewnie chodzilo im o to by nic nie placila i aby bieg przedawnienia mogl sobie spokojnie plynac
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 19:12   #18
Selfish Girl
Life is a drink ...
 
Avatar Selfish Girl
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Ontario
Wiadomości: 10 220
Dot.: Mandaty autobusowe

Sprawa się przedawni to fakt ale nie masz 100 % gwarancji, że komornik nie zawita do Twoich drzwi w tym czasie a oni i tak zawsze sprawdzają na bieżąco takie mandaty bo dla nich to jest kasa.
Selfish Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 19:57   #19
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez RoastedPotato Pokaż wiadomość
Mogę poszukać pracy i jakoś na to zarobić, a ile maksymalnie mogę zwlekać z zapłatą?
Masz teraz jakąś kasę? Możesz zrobić przelew np. na 50zł i w tytule napisać '1 rata'. Ja tak kiedyś zrobiłam, sama pracownica biura obsługi pasażerskiej mi to poradziła. I w chyba 3 miesiące spłaciłam dług, nikt mnie nie ścigał za to. Ewentualnie napisz pismo, że zobowiązujesz się spłacić to w ratach i podaj kwoty/terminy do jakich zobowiązujesz się dokonywać wpłat. Myślę, że jak wykażesz się wolą spłaty zobowiązania, to pójdą ci na rękę.
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-08, 21:28   #20
RoastedPotato
Raczkowanie
 
Avatar RoastedPotato
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 36
Dot.: Mandaty autobusowe

Noane sprawą zajęłam się dopiero teraz, bo napisałam odwołanie, że zawsze jeżdżę z biletem a to był jednorazowy przypadek po prostu z nieświadomości... Dzisiaj mi przyszło pismo i tego odwołania nie przyjęli.



Nie mam kasy, a rodzicom boję się powiedzieć bo w domu się ostatnio nie przelewa... Chyba jednak nie mam wyjścia, dziękuję za wszystkie odpowiedzi ☺
__________________
Uzależniona od seriali: Suits, TWD, TVD, Leftovers, House, AHS... zaczynam GOT.
Cel: medycyna
Maturzystka 2016

RoastedPotato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-08, 21:42   #21
paulina20osw
Raczkowanie
 
Avatar paulina20osw
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 101
Dot.: Mandaty autobusowe

U mnie kolega na studiach dostal takowy mandat. Nie zaplacil a przez rok nikt sie nie odezwal wiec sprawa jest uwazana za niebyłą. Ja osobiście bym odrazu poszła do tego tam biura i powiedziała co i jak . może by odpuścili

---------- Dopisano o 21:42 ---------- Poprzedni post napisano o 21:41 ----------

3mam kciuki za finał sytuacji i napisz jak tam w końcu
__________________
dziękuję za każdy klik
paulina20osw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 05:31   #22
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Mandaty autobusowe

Było do przewidzenia, że odmówią, bo takie odwołania pisze się od razu.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 09:50   #23
SofiaPrunikos
Rozeznanie
 
Avatar SofiaPrunikos
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 651
Dot.: Mandaty autobusowe

Napisz pismo o rozłożenie na kilka rat np. po 20-30 zł miesięcznie. Takie pieniądze spokojnie zarobisz na jakiś ulotkach, czy hosstesowaniu w hipermarkecie.
SofiaPrunikos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 10:30   #24
kaarooo
Zakorzenienie
 
Avatar kaarooo
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bdg
Wiadomości: 14 671
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez RoastedPotato Pokaż wiadomość
Noane sprawą zajęłam się dopiero teraz, bo napisałam odwołanie, że zawsze jeżdżę z biletem a to był jednorazowy przypadek po prostu z nieświadomości... Dzisiaj mi przyszło pismo i tego odwołania nie przyjęli.
Tym samym przerwałaś bieg przedawnienia. Odwołanie pisze się od razu, a nie po miesiącu. Są wakacje - idź do jakiejkolwiek pracy, zarób, zapłać. Swoje zobowiązania należy spłacać.
__________________
おはよう!
anna mun kaikki kestää!

kaarooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 12:52   #25
RoastedPotato
Raczkowanie
 
Avatar RoastedPotato
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Polska wschodnia
Wiadomości: 36
Dot.: Mandaty autobusowe

Odwołanie napisałam od razu, mieli miesiąc na odpowiedź i przyszła ona dopiero przedwczoraj. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi ☺
__________________
Uzależniona od seriali: Suits, TWD, TVD, Leftovers, House, AHS... zaczynam GOT.
Cel: medycyna
Maturzystka 2016

RoastedPotato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 08:57   #26
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Mandaty autobusowe

Nic się nie przedawni. Kumpel tak jeździł kilka lat na gapę, bo co mu zrobią, pełnoletni jest więc rodziców ścigać nie mogą, bezrobotny też, nie mają z czego ściągnąć. jak coś sobie kupił cenniejszego to na ojca. Kanary to go tak znali i wiedzieli, że nie ma na pewno biletu, że mówili tylko "panie X dowodzik proszę". Jak poszedł do pracy na umowę to komornik mu na pensje siadł i miał do spłaty 6 tys. z kilkunastu takich kar.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 10:00   #27
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 353
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez Michalina83 Pokaż wiadomość
Nic się nie przedawni. Kumpel tak jeździł kilka lat na gapę, bo co mu zrobią, pełnoletni jest więc rodziców ścigać nie mogą, bezrobotny też, nie mają z czego ściągnąć. jak coś sobie kupił cenniejszego to na ojca. Kanary to go tak znali i wiedzieli, że nie ma na pewno biletu, że mówili tylko "panie X dowodzik proszę". Jak poszedł do pracy na umowę to komornik mu na pensje siadł i miał do spłaty 6 tys. z kilkunastu takich kar.
Nie pisz glupot.

Przedawni sie. Chybaze wierzyciel swoim dzialaniem przerwie bieg przedawnienia albo dluznik uzna dlug.

Po prostu trzeba podniesc zarzut przedawnienia. Nic sie samo nie zrobi. I tyle.
__________________
Wymiankowy:

Dokładka: Perfumy, minerały, podkłady, hybrydy, kosmetyki do włosów:Jantar, Anwen, Oleje.

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=795843
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 11:52   #28
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Nie pisz glupot.

Przedawni sie. Chybaze wierzyciel swoim dzialaniem przerwie bieg przedawnienia albo dluznik uzna dlug.

Po prostu trzeba podniesc zarzut przedawnienia. Nic sie samo nie zrobi. I tyle.
Piszę jak było, że komornik mu siadł na pensję za te kary. Ale to ile tych mandatów miał i jaki to miało przebieg tego już nie wiem.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-11, 11:50   #29
pannaatopowa
Zakorzenienie
 
Avatar pannaatopowa
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 463
Dot.: Mandaty autobusowe

Cytat:
Napisane przez Pudel123 Pokaż wiadomość
Nic ci się nie przedawni - to mit. Po pewnym czasie dostaniesz na adres zameldowania list z odestkami i groźba wszęścia postępowania w sprawie wyegzekwowania długu - lepiej powiedz od razu rodzicom
Mój brat nie płacił. Odsetki były śmieszne - jakieś tak groszowe sprawy i sprawę olał, listy wyrzucał. Aż przyszło "przedsądowe wezwanie do zapłaty".

Tak w ogóle to oni sie przypominają listami, więc Twoi rodzice i tak się dowiedzą. To nie jest tak, że oni o tym zapominaja.
__________________
Szczęście w budowie...

Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód. A. E.
pannaatopowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-11 12:50:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.