Ustępowanie dzieciom w tramwaju. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-14, 20:39   #31
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez a34 Pokaż wiadomość
Każdy może siedzieć nawet otoczony ludźmi o kulach i staruszkami, nikt mu nie zabrania.
Ja wiem, ale często z tego powodu trzeba wysłuchać kwękania i stękania nad uchem.
Koleżanka była świadkiem takiej sytuacji, że siedział chłopak i do autobusu weszła staruszka z córką/wnuczką, chyba w ciąży i zaczęły nad nim tyradę, że buc i kultury nie nauczony. On, że nie ustąpi, bo źle się czuje i jedzie do szpitala. One, że pewnie kłamie, wtrącił się jeszcze siedzący dziadek, że młodzież wychowania nie ma. Za parę przystanków chłopak zemdlał, na przystanku wezwano karetkę, a ciężarna, że pewnie udawał, żeby go szybciej przyjęli
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:42   #32
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

jak byłam dzieckiem to nikt mi nigdy nie ustępował miejsca,mało tego jak siedziałam a przyszła jakaś starsza osoba to sama ustępowałam bo tak mnie wychowano,do tej pory ustępuje miejsca w autobusie osobom starszym,kobietom w ciąży,itp przepuszczam ich też w kolejce w sklepie.Dzieciom nie ustępuje no chyba że byłoby niepełnosprawne .
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:52   #33
karolaine
Raczkowanie
 
Avatar karolaine
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 303
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

wydaje mi się, że małe dzieci mogą w zatłoczonym tramwaju zostać popchnięte czy też przewrócić się od gwałtownego hamowania. mama czy tata jadący z nimi sami muszą się trzymać, a często muszą jeszcze ogarniać dzieciaka. zresztą czasem ci kierowcy jeżdżą tak, że i dorosłym trudno ustać. no i, wydaje mi się, że głównie właśnie starsze osoby ustępują dzieciom.
chociaż ja raz miałam taką sytuację, że siedzę sobie w tramwaju, tłok na maksa, wchodzi babeczka i mnie się pyta czy mogłabym ustąpić miejsca dziecku, ja, że nie ma sprawy, wstaję, a za nią stoi dziewczynka, taka z 10 lat
generalnie nie mam problemu z tym, że ustąpie komuś miejsce, starszym osobom zazwyczaj ustępuje, bo nie umrę, jak chwilę sobie postoję. z drugiej strony, trochę jeżdżę też pociągami podmiejskimi i tutaj, jak pociąg jedzie godzinę, to nie ma w ogóle takiej akcji, że ktoś komuś ustępuje miejsca.
__________________
zdjęcia
karolaine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 20:58   #34
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez karolaine Pokaż wiadomość
zresztą czasem ci kierowcy jeżdżą tak, że i dorosłym trudno ustać..
Jak ja nie mogę takiego narzekania. Jak gwałtownie zahamuje, to widocznie wymagała tego sytuacja, a nie o tak dla zabawy sobie jedzie i hamuje.
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:17   #35
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Misseczka Pokaż wiadomość
Nie mało widziałam. Po prostu jak pisałam wyżej, będąc z dziećmi, a bywam często bo zajmuję się kilkoma staję za nim ciasno i leci mi na nogi. Torby ciężkie mi nie przeszkadzają. Da się to załatwić tak, by nie było absurdu, żeby osoba zmęczona po robocie ustępowała dziecku.
dla mnie to tez jest absurd i jak bylam mala to mnie mama uczyla,ze wlasnie moge postac i ustepuje sie starszym... zwlaszcza,ze te dzieci czesto i tak sie wierca, albo wrecz staja na tych siedzeniach (czyli zero bezpieczenstwa i tak).
Argumenty,ze dziecko sie przerwoci tak srednio mnie przekonuja - jak ktos jedzie z 3 latka to chyba powinieni tego dziecka pilnowac.... trzymac za reke albo wlasnie jakos ustawic sie za nim i patrzec czy trzyma barierke a asekuracyjnie stac tak ,zeby sie nie moglo przewrocic do tylu i nic sie nie stanie... rozumiem,ze ktos chce usiasc i jasne jak sa wolne miesjca, ale , zeby male dziecko podchodzilo z tekstem ''ustap mi'' to jak dla mnie przesada i absolutnie bym nie ustapila
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:20   #36
201607211025
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 659
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
dla mnie to tez jest absurd i jak bylam mala to mnie mama uczyla,ze wlasnie moge postac i ustepuje sie starszym... zwlaszcza,ze te dzieci czesto i tak sie wierca, albo wrecz staja na tych siedzeniach (czyli zero bezpieczenstwa i tak).
Argumenty,ze dziecko sie przerwoci tak srednio mnie przekonuja - jak ktos jedzie z 3 latka to chyba powinieni tego dziecka pilnowac.... trzymac za reke albo wlasnie jakos ustawic sie za nim i patrzec czy trzyma barierke a asekuracyjnie stac tak ,zeby sie nie moglo przewrocic do tylu i nic sie nie stanie... rozumiem,ze ktos chce usiasc i jasne jak sa wolne miesjca, ale , zeby male dziecko podchodzilo z tekstem ''ustap mi'' to jak dla mnie przesada i absolutnie bym nie ustapila
mnie też uczono, że się ustępuje starszym
201607211025 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:21   #37
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
mnie też uczono, że się ustępuje starszym
Mnie też.
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 21:24   #38
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ja czasem ustępuję małym dzieciom.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:39   #39
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
W przypadku naprawdę małych dzieci nie widzę nic złego w tym, że ktoś tego miejsca ustąpi, zwłaszcza, gdy matka/ojciec jest sam z dzieckiem albo dwójką, z torbami z zakupami i realnie ciężko to dziecko asekurować, żeby w razie hamowania nie przeleciało przez cały autobus. Oczywiście nie mówię o osobach starszych, ale niektórym młodym osobom by nie ubyło, gdyby wstały i tak po ludzku pomogły, zwłaszcza uprzejmie poproszone.
Dokładnie tak. Wyjątkowej wyobraźni nie potrzeba aby przewidzieć jak trudno ogarnąć sytuację gdy kierowca często jeździ jakby woził worek kartofli, a jest się przedszkolakiem i waży te kilkanaście kg w porywach.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 21:42   #40
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Dopóki nie miałam dzieci też wydawało mi się dziwne ustępować dzieciom, z jakiego powodu, przecież takie 3-4latki mają siłę stać A nie o to chodzi, tylko o bezpieczeństwo.
Ostatnio mamie koleżanki musieli wyciąć śledzionę bo autobus nagle zahamował i inny pasażer się na nią przewrócił. W razie nagłego zatrzymania dzieci latają po autobusie jak szmaciane lalki , nie ma mowy żeby się utrzymały rurki
__________________

żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 22:12   #41
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ja wolę żeby te małe dzieci siedziały, bo czasem nie ogarniam przestrzeni na takiej wysokości i mogę go nawet nie zauważyć, niechcący popchnąć czy zdeptać. I już nawet kij z tym jak dziecko upadnie, w zatłoczonym pojeździe wpadnie na kogoś i tyle. Ale jak dorosły wpadnie czy przewróci się na dziecko to może nie być wesoło.
Ja pamiętam, że jak byłam bardzo mała (i bardzo chuda) to mi ustępowano miejsca. Pamiętam też doskonale, że dziecko też mogą boleć nogi i może być zmęczone.

Ogólnie nie lubię poleceń (a tym jest dla mnie "ustąp mi") czy sapania i czekania aż ktoś się domyśli. Jak ktoś prosi to uznaję, że potrzebuje. I nie ważne ile ma lat i jak zdrowo wygląda. Jeśli nie mam możliwości bo ja też potrzebuję to proszę żeby zapytał kogoś innego.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-14, 22:15   #42
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Jak ja nie mogę takiego narzekania. Jak gwałtownie zahamuje, to widocznie wymagała tego sytuacja, a nie o tak dla zabawy sobie jedzie i hamuje.
No cóż, to miałaś szczęście widać trafić na innych kierowców. Ja niestety takich ,,zaskoczonych przez zakręt" spotykałam dość często, zwłaszcza w mieście, w którym studiuję. Nie mówię o sytuacjach, gdy ktoś zajedzie drogę, czy dziecko wbiegnie na pasy, ale chyba wszyscy sobie zdajemy sprawę, że wiedząc o skręcie czy światłach hamuje się płynnie odpowiednio wcześniej, a nie wciska nagle hamulec do samego końca, bo nas czerwone zaskoczyło albo wspomniany zakręt...
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 22:38   #43
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ja rozumiem ustępowanie dzieciom. Łatwiej je upilnować gdy siedzą, niż próbować łapać, gdy stracą równowagę. Poza tym dziecko nie jest jakimś gorszym człowiekiem, może być zmęczone, może mieć ciężki tornister, nie mi też oceniać jego stan zdrowia. Jakbym usłyszała uprzejmą prośbę, to bym ustąpiła.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-14, 23:38   #44
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

zdarza się, że ustępuje małym dzieciom, nie widzę w tym nic dziwnego.
wracam często autobusami wypełnionymi do granic możliwości, wtedy taki kilkulatek jest gdzieś wciśnięty między nogi dorosłych - nie dość, że nie ma się czego złapać to jeszcze ktoś może go kopnąć, potrącić, nie mówiąc już o tym, że w takim ścisku ledwo się oddycha.


Ustępuje też starszym, kontuzjowanym, ciężarnym itd., nie uważam, że to jakaś wielka łaska z mojej strony, ot, postoję i tyle. Niektórzy to zdjęcie tyłka z siedzenia traktują jak zrzeczenie się majątku co najmniej
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 00:09   #45
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Ja nawet jestem na tyle bezczelna, że kilka razy za jakąś babcię poprosiłam o zwolnienie jej miejsca

raz objechałam młodego hipstera, że głowę odwraca w drugą stronę a koło niego ledwo trzyma się barierki kobieta w zaawansowanej ciąży. Oczywiście hipster nie słyszał jej prośby, bo miał gigantyczne słuchawki na uszach, co oczywiście grzechem nie było, ale facet najpierw się na kobietę spojrzał po czym szybko obrócił głowę do okna w myśl zasady "ja ich nie widzę to oni nie widzą mnie" + "słucham muzyki, więc nie słyszę i mogą mi naskoczyć"

zawsze ustępuję babciom/dziadkom, po których widać że będzie im ciężko jechać trzymając się barierki i tym, którzy o to poproszą, kobietom w ciąży (widocznej ), różnym osobom poszkodowanym przez los (niepełnosprawni, ludzie o kulach itd) i osobom z małymi dziećmi. Zdarzało mi się też zwolnić miejsce, gdy koło mnie stało jakieś dziecko z wielkim plecakiem albo ktoś ze szczeniaczkiem/psem na rękach

Miałam przez pewien czas zwichniętą kostkę i poruszałam się o kulach i muszę stwierdzić, że ani razu nie zdarzyło się, że musiałam kogokolwiek prosić o zwolnienie mi miejsca mało tego, kilkanaście razy ktoś oferował mi pomoc przy wchodzeniu/schodzeniu po schodach. To przywraca wiarę w naród

Natomiast mój kolega już z tak uprzejmymi reakcjami się nie spotkał.....nie wiem czy to kwestia wyrazu twarzy czy może płci? Ludzie uznają, że mężczyzna ze złamaną nogą sobie poradzi a kobiecie trzeba ustąpić miejsce?
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 00:12   #46
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Ja rozumiem ustępowanie dzieciom. Łatwiej je upilnować gdy siedzą, niż próbować łapać, gdy stracą równowagę. Poza tym dziecko nie jest jakimś gorszym człowiekiem, może być zmęczone, może mieć ciężki tornister, nie mi też oceniać jego stan zdrowia. Jakbym usłyszała uprzejmą prośbę, to bym ustąpiła.
Przecież tornistry i plecaki się w autobusie zdejmuje.

Mnie też uczono, że ustępuje się starszym.
Ja ustępuję chorym, starszym, kalekom, kobietom w widocznej i niepodważalnej ciąży (jak mam większe wątpliwości to w tym przypadku wolę nie, bo często kobiety są po prostu bardziej okrągłe i nie chce urazić - no chyba, że poproszą).
Nie widzę powodu, by ustępować dziecku, które przejedzie 3 przystanki, podczas gdy ja robię pół trasy.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 00:21   #47
Dunka
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 825
GG do Dunka
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Myslalam, ze tylko ja taki "trend" zaobserwowalam. Nie, nigdy w zyciu, chociaz tez mnie jedna kobieta poprosila, zebym ustapila jej 7-letniej corce. Dziecko w tym wieku powinno same umiec stac, moze jak raz czy drugi sie przewroci to nauczy sie do czego sluzy barierka. Mlodsze z kolei powinny byc pilnowane i trzymane przez rodzicow.
Dunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 00:43   #48
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;52085829]Przecież tornistry i plecaki się w autobusie zdejmuje.

Mnie też uczono, że ustępuje się starszym.
Ja ustępuję chorym, starszym, kalekom, kobietom w widocznej i niepodważalnej ciąży (jak mam większe wątpliwości to w tym przypadku wolę nie, bo często kobiety są po prostu bardziej okrągłe i nie chce urazić - no chyba, że poproszą).
Nie widzę powodu, by ustępować dziecku, które przejedzie 3 przystanki, podczas gdy ja robię pół trasy.[/QUOTE]

Dziecko ma liczbę przystanków wypisaną na czole, czy jak?

A jak ktoś cię poprosi żebyś ustąpiła bo kiepsko się czuje, albo coś go boli, a nie ma żadnej widocznej niepełnosprawności itp.?
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 00:44   #49
marianna144
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 2 270
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez beautyq Pokaż wiadomość
Ja wiem, ale często z tego powodu trzeba wysłuchać kwękania i stękania nad uchem.
Koleżanka była świadkiem takiej sytuacji, że siedział chłopak i do autobusu weszła staruszka z córką/wnuczką, chyba w ciąży i zaczęły nad nim tyradę, że buc i kultury nie nauczony. On, że nie ustąpi, bo źle się czuje i jedzie do szpitala. One, że pewnie kłamie, wtrącił się jeszcze siedzący dziadek, że młodzież wychowania nie ma. Za parę przystanków chłopak zemdlał, na przystanku wezwano karetkę, a ciężarna, że pewnie udawał, żeby go szybciej przyjęli
trzeba było ja zapytac czy ona rzeczywiscie w ciazy czy moze poduszke sobie wkłada zeby jej ktos miejsca ustapił
marianna144 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 00:49   #50
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Dunka Pokaż wiadomość
Myslalam, ze tylko ja taki "trend" zaobserwowalam. Nie, nigdy w zyciu, chociaz tez mnie jedna kobieta poprosila, zebym ustapila jej 7-letniej corce. Dziecko w tym wieku powinno same umiec stac, moze jak raz czy drugi sie przewroci to nauczy sie do czego sluzy barierka. Mlodsze z kolei powinny byc pilnowane i trzymane przez rodzicow.
Super
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 00:53   #51
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Dziecko ma liczbę przystanków wypisaną na czole, czy jak?

A jak ktoś cię poprosi żebyś ustąpiła bo kiepsko się czuje, albo coś go boli, a nie ma żadnej widocznej niepełnosprawności itp.?
Jakoś nie widziałam, żeby dziecko z początku podstawówki przejeżdżało autobusem przez całe miasto do szkoły. Nie ma wypisane, ale przecież jeżdżę tymi autobusami i widzę, ile siedzą.
Pewnie bym ustąpiła, ale póki co mnie coś takiego nie spotkało. Napisałam przecież, że chorym owszem.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 06:54   #52
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Może faktycznie łatwiej upilnować dziecka jeśli siedzi (chociaż sama nie widzę problemu w tym żeby trzymało się barierki - jazda autobusem to nie wycieczka na rollercoasterze ). Tylko, że dzieciaki to rzadko kiedy siedzą. Wiercą się, klękają czy stają na siedzeniach A co jeśli kierowca gwałtownie zahamuje gdy dzieciak stoi No względy bezpieczeństwa można sobie odpuścić .
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 07:07   #53
a34
Zakorzenienie
 
Avatar a34
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 539
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Jak ustapie miejsca, to w 90% rodzic siada i bierze malucha na kolana, a nie pozwala skakac po siedzeniu.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
'Cause for all we know we might be dead by tomorrow.
a34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 07:28   #54
Sharlottka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 228
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Jeśli rodzic trzyma dziecko na rękach albo w chuście, to ustępuję. Jeśli ktoś mnie poprosi o miejsce, to niezależnie od jego wieku też ustępuję, bo zakładam, że źle się czuje.
Jeśli chodzi o starsze dzieci, to wręcz przeciwnie, powinno się je uczyć ustępowania starszym. Ostatnio jechałam tramwajem i weszła siwiuteńka pani, na oko koło osiemdziesiątki. Siedzenia były pozajmowane przez młodzież w wieku licealnym/studenckim i nikt nie chciał ruszyć tyłka. Wszyscy nagle zajęli się swoimi smartfonami i widokiem za oknem. Dopiero na wyraźne żądanie jedna dziewczyna się ruszyła, ale z miną taką, jakby jej ktoś kazał zjeść żabę.
Serio mamuśki, wychowujcie lepiej swoje dzieci!
Sharlottka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 08:15   #55
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Dla mnie ustępowanie dziecku nie jest wcale dziwne. Taki 2 czy 3, 4 nawet 5latek, w razie hamowania przeleci przez cały tramwaj jak szmata. Najczęściej jak ustępowałam dzieciom, to siadał rodzic i brał dziecko na kolana.

Oczywiście czegoś takiego jak 'masz mi ustąpić miejsca' nie uznaję i nawet gdybym zawsze ustępowała, to po takim nakazie, nie ustąpiłabym na pewno


Cytat:
Napisane przez phony Pokaż wiadomość
Ja nawet jestem na tyle bezczelna, że kilka razy za jakąś babcię poprosiłam o zwolnienie jej miejsca

raz objechałam młodego hipstera, że głowę odwraca w drugą stronę a koło niego ledwo trzyma się barierki kobieta w zaawansowanej ciąży. Oczywiście hipster nie słyszał jej prośby, bo miał gigantyczne słuchawki na uszach,
A to nie do końca popieram, ja nie lubię takich jedynych sprawiedliwych, bo uważam, że każdy sobie powinien sam umieć zadbać o swoje prawa. Tym bardziej, że nie każda babcia chce siadać, tak samo kobieta w ciąży. Wielokrotnie jak jeździlam MPK w czasach szkolnych, zdarzyło mi się, że ustępowałam miejsca, ale np. babcia mówiła, że ona na następnym przystanku wysiada, więc żebym się nie fatygowała. Więc wcale nie trzeba nic ZA NIĄ było załatwiać, po prostu tego nie potrzebowała.

Kobieta w ciąży mogła puknąć gościa w ramię i wtedy do niego gadać, a nie jak widzi, że ma słuchawki na uszach.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 08:32   #56
karinkowa
Rozeznanie
 
Avatar karinkowa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 843
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Nie zrywam sie z miejsca widzac dziecko czy matke z dzieckiem, za czesto widze w tramwajach dzieciaki chodzace po siedzeniach, kopiace w inne siedzenia I mamuski ktore maja w nosie to, ze dziecko cos niszczy czy przeszkadza innym.Lubie spokoj, szkoda ze nie ma przedzialow bezdzietnych, bo zawsze sie znajdzie jakis placzacy niemowlak, albo dzieciak ktory sie wydziera, piszczy, cokolwiek. Naprawde codziennie takich spotykam w komunikacji miejsciej. No ale wiadomo, ze nie mam dzieci to sie nie mam prawa wypowiadac na ten temat.

Jezeli ktos mnie poprosi, to ustepuje miejsca, niezaleznie od wieku tej osoby. Nakazy, fuczenie nade mna czy gderanie jaka to ta dzisiejsza mlodziez olewam serdecznie.
__________________
karinkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 08:45   #57
phony
Wtajemniczenie
 
Avatar phony
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 2 170
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość


A to nie do końca popieram, ja nie lubię takich jedynych sprawiedliwych, bo uważam, że każdy sobie powinien sam umieć zadbać o swoje prawa. Tym bardziej, że nie każda babcia chce siadać, tak samo kobieta w ciąży. Wielokrotnie jak jeździlam MPK w czasach szkolnych, zdarzyło mi się, że ustępowałam miejsca, ale np. babcia mówiła, że ona na następnym przystanku wysiada, więc żebym się nie fatygowała. Więc wcale nie trzeba nic ZA NIĄ było załatwiać, po prostu tego nie potrzebowała.

Kobieta w ciąży mogła puknąć gościa w ramię i wtedy do niego gadać, a nie jak widzi, że ma słuchawki na uszach.
Puknęła go w ramię, a chwile potem zawisła na barierce bo kierowca ruszył z kopyta

Babcie z kolei zawsze pytam czy chcą usiąść, to nie jest tak że na siłę kogoś ładuję na czyjeś miejsce

Inna sprawa, że ja na palcach jednej ręki jestem w stanie policzyć przypadki, gdy ktoś wsiadając do tramwaju oznajmiał siedzącej osobie "złaź, bo ja jestem stary/chory/zmęczony". Natomiast wieeeeele razy widziałam tych TAK BARDZO zmęczonych młodych ludzi (20+), którzy odwracali głowę na widok starszej ledwo chodzącej osoby. Widocznie zaczyna u nas wieść prymat zasada "jak chce siąść to poprosi" a nie zwykła uprzejmość i troska o drugiego człowieka.
__________________
Bohemian like you
phony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:15   #58
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Jak byłam młodsza o 15 lat od dzisiaj, to ustępowałam miejsca babciom, lub dziadkom o lasce.
Teraz dalej bym ustąpiła babciom.

Rozdartym bachorom, niewychowanym - Nie.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 09:31   #59
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Sytuacja z wczoraj: wsiada do pociągu ojciec z małym 2 letnim dzieckiem na rękach. Pociąg zatłoczony- nie mogłam na to patrzeć i sama ustąpiłam.

Każdy zapatrzony w smartfona i nikomu nie przyjdzie do głowy, że pociąg może gwałtowanie zahamować- nie wspomnę już czasem o bydłowym wysiadaniu z niego.

Pan nie chciał i jego żona z tym Maluchem usiadła.

Jeżeli ktoś starszy by mnie poprosił to bym ustąpiła. Być może dziecko ma chorobę lokomocyjną i źle znosi podróż.

Samo dziecko mające postawę roszczeniową-? to dla mnie nowość.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 10:08   #60
201607110949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 16 804
Dot.: Ustępowanie dzieciom w tramwaju.

Cytat:
Napisane przez Sylwia1900r Pokaż wiadomość
Jak byłam młodsza o 15 lat od dzisiaj, to ustępowałam miejsca babciom, lub dziadkom o lasce.
Teraz dalej bym ustąpiła babciom.

Rozdartym bachorom, niewychowanym - Nie.
Rozumiem, że "rozdarty bachor" lat 3 ma za karę latać po całym autobusie, niech się nauczy trzymać buzię na kłódkę?
201607110949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-10 11:29:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:13.