Wybór lustrzanki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-11, 17:13   #1
sanpaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 12

Wybór lustrzanki


Witam
Ostatnio myślę nad zakupem lustrzanki,ponieważ mój kompakt (Sony DSC-H300) już mi nie wystarcza.Nie mam zbyt wysokiego budżetu na ten zakup.Moje warunki jakie musi spełniać dana lustrzanka to:
-dobra jakość zdjęć ,chociaż to chyba wiadomo
-łatwy i w miarę tani zakup akcesoriów ,np. obiektywy
-nagrywanie filmów ,oczywiście dobrej jakości
-wygoda oraz żeby aparat nie był za ciężki
w sumie nie wiem co więcej mogło by tu być.
Uwielbiam robić przeróżne zdjęcia - od krajobrazów,poprzez portrety i makro ,aż po zdjęcia w ruchu,czy ciemności. Zależy mi aby aparat był dobry w wielu funkcjach.Nie znam się na lustrzankach ,a tym bardziej na obiektywach,dlatego zgłaszam się o pomoc tutaj na forum. Jestem amatorką,jednakże zależy mi bardzo na dobrej jakości zdjęć i dobrym pierwszym obiektywie.
Liczę na waszą pomoc
sanpaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-11, 20:05   #2
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wybór lustrzanki

Ostatnio myślę nad zakupem lustrzanki,ponieważ mój kompakt (Sony DSC-H300) już mi nie wystarcza.
Nie wystarcza mi, bo "już potrafię w pełni wykorzystać jego możliwości", czy dlatego, że "odczuwam takie wewnętrzne FUJ ile razy na niego patrzę, a wszyscy znajomi już mają lustrzanki"?

Moje warunki jakie musi spełniać dana lustrzanka to:
-dobra jakość zdjęć ,chociaż to chyba wiadomo
No właśnie nie wiadomo, bo w przeciętnych warunkach jakość zdjęć będzie podobna z lustrzanki za 5000 i z tej za 1000

-łatwy i w miarę tani zakup akcesoriów ,np. obiektywy
Im większe wymagania co do jakości zdjęć, ostrości, kontrastu, nasycenia kolorów, tym bardziej rośnie cena obiektywów - nie aparatu, ale właśnie obiektywów. Oprócz obiektywów produkowanych przez producentów lustrzanek, są obiektywy producentów niezależnych (Tamron, Tokina, Sigma, Samyang). Jeśli obiektywy nie muszą być nowe, wejdź na allegro, w kategorię "Elektroniaka-Fotografia-Obiektywy", zaznacz "używane"i zobacz do jakiego systemu jest ich najwięcej. To sugeruje, do jakiego aparatu stosunkowo najłatwiej kupić uzywany obiektyw, a jeśli jest duży wybó, zazwyczaj ceny są atrakcyjne.

-nagrywanie filmów ,oczywiście dobrej jakości
Najnowsze lustrzanki dobrze sobie radzą z filmami, poprzednie - różnie bywało z np. automatycznym ustawianiem ostrości. Pamiętaj, że dźwięk nie będzie rewelacyjny, i że nie nagrasz jednego bardzo długiego "kawałka" filmu.

-wygoda oraz żeby aparat nie był za ciężki
Bardzo subiektywne. Dla jednych mały aparat jest niewygodny, bo za mały, i woleliby mieć odpowiednio duży uchwyt oraz jak najwięcej funkcji dostępnych pod przyciskami (a nie poprzez menu), inne bardziej cenią małe wymiary i lekkie aparaty. Najlepiej iść do sklepu i "obmacać" kilka lustrzanek w podobnej cenie ale różnych firm.

Uwielbiam robić przeróżne zdjęcia - od krajobrazów,poprzez portrety i makro ,aż po zdjęcia w ruchu,czy ciemności.
Krajobraz: dodatkowy obiektyw plus filtr polaryzacyjny (lub połówkowy).
Portret: dodatkowy obiektyw lub obiektywy (stałoogniskowe, o dużej jasności).
Makro: dodatkowy obiektyw, często droższy od tych wyżej, albo pierścienie pośrednie.
Zdjęcia w ruchu: nie, nie napisze "dodatkowy obiektyw" To chyba jedyny punkt, w którym jest ważny i rodzaj aparatu i obiektywu. Aparatu, bo im lepszy aparat, tym lepszy (dokładniejszy, szybszy) układ pomiaru ostrości. Obiektywu, bo niektóre obiektywy mają wbudowane szybsze silniki, więc szybciej potrafią ustawić ostrość. Czy muszę dopisywać, że takie aparaty i takie obiektywy są droższe?

Jestem amatorką,jednakże zależy mi bardzo na dobrej jakości zdjęć i dobrym pierwszym obiektywie.

To jest tak: obiektyw w zestawie to najczęściej najtańszy obiektyw z oferty producenta. Zrobiony tak, aby dało się robić zdjęcia, ale przede wszystkich, aby był tani. Taki obiektyw nie może być "zbyt dobry", bo wtedy nikt nie kupowałby kilka razy droższych dodatkowych.
U Nikona masz 18-55 i 18-105, ten drugi ma większy zakres i jest uznawany za lepszy optycznie.
U Canona: 18-55 (bez oznaczeń lub "DC") to najtańszy, najprostszy, więc nie najlepszy; 18-55 IS (z wbudowaną stabilizacją obrazu) uznawany za całkiem dobry jak na swoją cenę, 18-55 IS STM (ze stabilizacją obrazu i cichym podobno szybszym silnikiem ustawiania ostrości) uznawany za najlepszy z nich, poza tym może być 18-135 IS i 18-135 IS STM (jak poprzednio - STM droższy, nowszy, szybszy i podobno lepszy). To jeśli chodzi o obiektywy z zestawów.

Ile masz do wydania, nowy czy używany?
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 08:56   #3
sanpaj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 12
Dot.: Wybór lustrzanki

Do wydania mam ok. 2000zł i wchodzi w grę jedynie nowy.Nie mam przekonania co do zakupu używanego aparatu

Edytowane przez sanpaj
Czas edycji: 2015-06-13 o 08:59
sanpaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-13, 09:17   #4
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wybór lustrzanki

Obiektyw "nadający się do portretów" (50/1.8): Canon - od ok. 400, Nikon od ok. 700, Sony - pośrodku.
W miarę dobry obiektyw "do przybliżania" to Tamron 70-300 VC, ok. 1300-1400 (są wersje do różnych systemów).
Do każdego systemu (Canon, Nikon, Sony, Pentax) kupisz obiektywy i akcesoria, różnice są czasem w cenach.
Musisz wybrać, na czym Ci najbardziej zależy, czy chcesz mieć w miarę szybko większy zestaw, czy chcesz mieć dobry aparat z najtańszym obiektywem (dzięki któremu nie wykorzystasz w pełni możliwości aparatu) i za rok-dwa dokupisz resztę (a w tym czasie ten "dobry" aparat będzie już nieco przestarzały, i możliwości nowych aparatów niższej klasy się do niego zbliżą).
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-18, 19:17   #5
vindicta
Rozeznanie
 
Avatar vindicta
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 920
Dot.: Wybór lustrzanki

I słusznie, lustrzanka ma swój przebieg.
Ja dysponując niecałymi 2 tys zł kupiłam Nikona d3200 bez obiektywu kitowego, za to od razu zakupiłam obiektyw Nikkor 50mm 1/8f, jest cudowny do portretów przynajmniej na początek. Do tego dochodzą koszta typu karta pamięci, etui itp. itd. Ja do swojego dokupiłam w komputroniku 3 letnią gwarancję, jeżeli aparat zostanie skradziony, uszkodzony z mojej winy, zalany itp., itd po prostu zostaje wymieniany na nowy ;] Więc nie ma sensu bawić się w używane i niepewne aparaty.
vindicta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 10:13   #6
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
Ja dysponując niecałymi 2 tys zł kupiłam Nikona d3200 bez obiektywu kitowego, za to od razu zakupiłam obiektyw Nikkor 50mm 1/8f, jest cudowny do portretów przynajmniej na początek.
Jednak te 50mm na stałe jest ograniczeniem, bo niektórych zdjęć po prostu nie da się zrobić - brakuje miejsca za plecami, aby się odsunąć

Cytat:
Napisane przez vindicta Pokaż wiadomość
Ja do swojego dokupiłam w komputroniku 3 letnią gwarancję, jeżeli aparat zostanie skradziony, uszkodzony z mojej winy, zalany itp., itd po prostu zostaje wymieniany na nowy ;] Więc nie ma sensu bawić się w używane i niepewne aparaty.
Poczytaj dokładniej warunki tej gwarancji, poczytaj w sieci opinie osób które z niej korzystały, możesz się trochę zdziwić
Zawsze jest wybór "nowy"/"używany", jedni wybiorą zawsze nowy ("bo ma gwarancję"), inni liczą na szczęście, i wybiorą (mniej lub bardziej) używany, ale albo mający większe możliwości w tej samej cenie, albo nawet ten sam model, tylko tańszy (bo używany). Każda z takich osób sama ocenia, czy to ma sens .
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-19, 18:10   #7
Lajn
Przyczajenie
 
Avatar Lajn
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 12
Dot.: Wybór lustrzanki

Chcesz tanio ale dobrze? Kup taniutkie body a lepszy obiektyw bo to od niego zależy jakość zdjęć.

Body kup nowe, jednak obiektyw jest głupota kupować nowy. Używany tak samo dobrze się sprawuje jednak musisz sprawdzić, że jest w stanie bardzo dobrym. Sama kupiłam 600 zł taniej niż nowy i jest idealny.

+Cena obiektywów, szczególnie takich jak (Tamron, Sigma itp) jeśli kupisz np. roczną czy dwuletnią używkę to nie musisz się martwić, że jak Ci nie przypadnie do gustu to coś na tym stracisz ponieważ cena ich zazwyczaj utrzymuje się na rynku więc po roku użytkowania możesz sprzedać za tyle samo co kupiłaś od kogoś

__________________
www.lajnn.blogspot.com

Edytowane przez Lajn
Czas edycji: 2015-06-19 o 18:11
Lajn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-15, 10:04   #8
Anzela66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez sanpaj Pokaż wiadomość
Do wydania mam ok. 2000zł i wchodzi w grę jedynie nowy.Nie mam przekonania co do zakupu używanego aparatu
Jeżeli zależy Ci na dobrym, szybkim i lekkim sprzęcie to może rozważ zakup aparatu systemowego??
Ja ostatnio kupiłam Olympusa E-M10 i jest genialny, aktualnie jest na niego cashback, widziałam też, że na niektóre obiektywy również.
Jestem z niego bardzo zadowolona
Anzela66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-15, 21:47   #9
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez Anzela66 Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam Olympusa E-M10 i jest genialny, aktualnie jest na niego cashback, widziałam też, że na niektóre obiektywy również.
Jestem z niego bardzo zadowolona
Ten cashback w Olympusach to jest jedna wielka ściema. Najpierw podnoszą ceny o 300zł-400zł, a potem piszą, że promocja ze zwrotem. Jeśli ktoś śledzi ceny, to się łatwo zorientować, jak to się zmienia. Przez rok czasu zbierałam fundusze na zakup obiektywu, który kosztował ok. 3000zł, po roku cena sięgnęła granicy 4500zł. W efekcie kupiłam używany. Kupowałam też E-PL5, który w grudniu kosztował 1200zł (samo body), a za dwa miesiące już cena wynosiła 1400-1500zł.
Co nie zmienia faktu, że Olympusy polecam, teraz mam już drugi z kolei i są niezawodne.
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 16:44   #10
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wybór lustrzanki

Warto pamiętać, że ceny nie są stałe, mogą się zmieniać w zależności od "sezonu", ale co prawda to prawda, często przy okazji akcji typu "cashback" ceny w sieci sprzedaży upoważniającej do zwrotu gotówki zmieniają się w górę.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 17:17   #11
Anzela66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez snowflake_fall Pokaż wiadomość
Ten cashback w Olympusach to jest jedna wielka ściema. Najpierw podnoszą ceny o 300zł-400zł, a potem piszą, że promocja ze zwrotem. Jeśli ktoś śledzi ceny, to się łatwo zorientować, jak to się zmienia. Przez rok czasu zbierałam fundusze na zakup obiektywu, który kosztował ok. 3000zł, po roku cena sięgnęła granicy 4500zł. W efekcie kupiłam używany. Kupowałam też E-PL5, który w grudniu kosztował 1200zł (samo body), a za dwa miesiące już cena wynosiła 1400-1500zł.
Co nie zmienia faktu, że Olympusy polecam, teraz mam już drugi z kolei i są niezawodne.
W marketach musimy sie liczyć z wahaniami cen, a to wsystko tez zalezy od koloru itp , z tego co widze na stronie saturna aktualnie EPL5 z dwoma obiektywami kosztuje 1849 :P
Anzela66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-16, 20:35   #12
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez Anzela66 Pokaż wiadomość
W marketach musimy sie liczyć z wahaniami cen, a to wsystko tez zalezy od koloru itp , z tego co widze na stronie saturna aktualnie EPL5 z dwoma obiektywami kosztuje 1849 :P
Śledzę ogólnie (nie tylko w marketach) i zawsze szukam najtańszych ofert. I właśnie w tych najtańszych przed ogłoszeniem cashbacku ceny rosną. Nie pierwszy raz zresztą, bo na przestrzeni 4 lat dość często taki zabieg miał miejsce. Co ciekawe, po cashbackach ceny wcale nie spadają, a idą jeszcze bardziej w górę. Tak jak pisałam, cena jednego z obiektywów sukcesywnie rośnie i w ciągu dwóch lat wzrosła o ponad 1500zł, kiedy powinna być tendencja odwrotna. Kupiłam używany, na fakturze było 3000zł, obecnie nie ma ani jednego sklepu, w którym cena byłaby dużo niższa niż 4500zł.
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 21:02   #13
Anzela66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez snowflake_fall Pokaż wiadomość
Śledzę ogólnie (nie tylko w marketach) i zawsze szukam najtańszych ofert. I właśnie w tych najtańszych przed ogłoszeniem cashbacku ceny rosną. Nie pierwszy raz zresztą, bo na przestrzeni 4 lat dość często taki zabieg miał miejsce. Co ciekawe, po cashbackach ceny wcale nie spadają, a idą jeszcze bardziej w górę. Tak jak pisałam, cena jednego z obiektywów sukcesywnie rośnie i w ciągu dwóch lat wzrosła o ponad 1500zł, kiedy powinna być tendencja odwrotna. Kupiłam używany, na fakturze było 3000zł, obecnie nie ma ani jednego sklepu, w którym cena byłaby dużo niższa niż 4500zł.
a jaki to obiektyw ?
Anzela66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 21:09   #14
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Wybór lustrzanki

M.Zuiko 75mm 1.8f.
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 21:46   #15
Anzela66
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez snowflake_fall Pokaż wiadomość
M.Zuiko 75mm 1.8f.
i jak?
światło zarąbiste, musi być mega dobry.
Anzela66 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-16, 22:17   #16
snowflake_fall
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 65
Dot.: Wybór lustrzanki

Jest bardzo dobry . M.Zuiko 45mm też bardzo lubię .
snowflake_fall jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-21, 12:05   #17
BeatryczeKefir
Raczkowanie
 
Avatar BeatryczeKefir
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Pzn - Konin
Wiadomości: 48
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez sanpaj Pokaż wiadomość
Witam
Ostatnio myślę nad zakupem lustrzanki,ponieważ mój kompakt (Sony DSC-H300) już mi nie wystarcza.Nie mam zbyt wysokiego budżetu na ten zakup.Moje warunki jakie musi spełniać dana lustrzanka to:
-dobra jakość zdjęć ,chociaż to chyba wiadomo
-łatwy i w miarę tani zakup akcesoriów ,np. obiektywy
-nagrywanie filmów ,oczywiście dobrej jakości
-wygoda oraz żeby aparat nie był za ciężki
w sumie nie wiem co więcej mogło by tu być.
Uwielbiam robić przeróżne zdjęcia - od krajobrazów,poprzez portrety i makro ,aż po zdjęcia w ruchu,czy ciemności. Zależy mi aby aparat był dobry w wielu funkcjach.Nie znam się na lustrzankach ,a tym bardziej na obiektywach,dlatego zgłaszam się o pomoc tutaj na forum. Jestem amatorką,jednakże zależy mi bardzo na dobrej jakości zdjęć i dobrym pierwszym obiektywie.
Liczę na waszą pomoc
Nie ma czegoś takiego, jak dobra jakość zdjęć i tani obiektyw. Chcesz mieć jakość - płacisz. Jak dla mnie nie ma dobrego szkła poniżej 1,5 k. Szczególnie, że robisz różne zdjęcia i jeden obiektyw Ci nie wystarczy, bo nie ma czegoś takiego, jak uniwersalne szkło.
Jedyne co możesz szukać, to dosyć szeroki zakres, np.24-105mm.
Zwróć uwagę na przysłonę w obiektywach, nie kupuj niczego co ma f/4. Warte uwagi są jedynie min. f/2.8
Jeżeli jesteś amatorką, to zacznij może od Nikona D40 + 50 mm. Cena naprawdę niska jak na lustrzankę, a daje radę. Ale nie spodziewaj się super perfekcyjnej jakości.
BeatryczeKefir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 08:55   #18
Cobia
Raczkowanie
 
Avatar Cobia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32
Dot.: Wybór lustrzanki

Ja mam Soniaka Alfa55. Już jakiś czas mi służy. Większość osób narzeka na niego, ale wzięłam go raz do ręki, wypróbowałam i wiedziałam, że na nim najlepiej będzie mi się pracować. Nie wiem czy Wy też tak macie? Wiem trochę to głupie tłumaczenie
Cobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-23, 18:43   #19
magrad
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 988
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez Cobia Pokaż wiadomość
wzięłam go raz do ręki, wypróbowałam i wiedziałam, że na nim najlepiej będzie mi się pracować. Nie wiem czy Wy też tak macie? Wiem trochę to głupie tłumaczenie
Niestety niewiele osób zwraca na to uwagę - na wygodę. Potem muszą się "męczyć" z aparatem, który dla nich nie jest wygodny, ale go kupili bo "pan w sklepie powiedział, że jest dobry" albo "na forum napisali, że warto go kupić".
Obecnie możliwości sprzętu w zbliżonej cenie są podobne, więc Twoja metoda wyboru jest równie dobra (jeśli nie lepsza) jak każda inna.
magrad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-07-24, 08:52   #20
Cobia
Raczkowanie
 
Avatar Cobia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 32
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez magrad Pokaż wiadomość
Niestety niewiele osób zwraca na to uwagę - na wygodę. Potem muszą się "męczyć" z aparatem, który dla nich nie jest wygodny, ale go kupili bo "pan w sklepie powiedział, że jest dobry" albo "na forum napisali, że warto go kupić".
Obecnie możliwości sprzętu w zbliżonej cenie są podobne, więc Twoja metoda wyboru jest równie dobra (jeśli nie lepsza) jak każda inna.
Dzięki. Większość osób dziwi się, że zwracam chociażby uwagę na to, jak "dobrze trzyma mi się" aparat. Funkcje i parametry oczywiście również są ważne, ale co z tego, jeśli nie będę w stanie ich wykorzystać, bo aparat mi "nie leży"...
Cobia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-27, 14:27   #21
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Wybór lustrzanki

Cytat:
Napisane przez BeatryczeKefir Pokaż wiadomość
Zwróć uwagę na przysłonę w obiektywach, nie kupuj niczego co ma f/4. Warte uwagi są jedynie min. f/2.8
Tak, bo do fotografii krajobrazowej f/2.8 jest cholernie potrzebne.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-08, 15:57   #22
choleroza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 68
Dot.: Wybór lustrzanki

Może po prostu wybierz się do kilku sklepów z takimi sprzętami i tam zobacz co ci się podoba i czego możesz się spodziewać za kwotę, którą dysponujesz.
Zobacz sobie w jakimś RTV EURO AGD co będą w stanie ci zaproponować, a jest tego teraz od groma na rynku, więc coś na pewno spełni twoje wymagania. Ceny też właściwie coraz niższe.
Porównaj sobie kilka ofert, sprawdź testy tych konkretnych modeli w internecie i wtedy coś wybierz. Używane też ewentualnie można wziąć pod uwagę, ale trzeba mocno uważać.
choleroza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-08 16:57:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:39.