Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-08-12, 13:51   #601
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez Mediona Pokaż wiadomość
Mi polozna dala wszystkie mozliwe pozycje wertykalne. Mam poprobowac w domu kazda z nich. Żeby przy porodzie wiedziec w ktorej czuje sie najlepiej. U nas jak nie ma potrzeby monitorowania dziecka to rodzisz w jakiej pozycji ci najwygodniej.
No wlasnie... Mi też dała polozna, a na "sucho" ćwiczyć to dla mnie ciężko
Powiedziała, ze najwięcej kobiet wybiera jednak na "siedząco" (siedzi się na takim stołeczku -nie wiem jak to nazwyač)
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:51   #602
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez Mediona Pokaż wiadomość
Zapomniałam napisać. Wczoraj wieczorem źle sie czułam. Bolał mnie krzyż niedobrze mi było i słabo, brzuch mnie rwał na dole. Poszłam szybciej spać. Rano jak poszłam do toalet to ma majtkach miałam kropke krwi. Czystej czerwonej. Nie goliłam sie wczoraj, nie drapałam.Narazie nie panikuje. Mała sie rusza no i narazie nic wiecej mi nie poleciało.
Może szyjka się skraca, a może jakieś naczynko pękło
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:52   #603
Mediona
Zadomowienie
 
Avatar Mediona
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 996
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
No wlasnie... Mi też dała polozna, a na "sucho" ćwiczyć to dla mnie ciężko
Powiedziała, ze najwięcej kobiet wybiera jednak na "siedząco" (siedzi się na takim stołeczku -nie wiem jak to nazwyač)
Tak wiem jaka pozycja. Ja jeszcze sie nie przymierzakam do nich. Musze zajrzeć w te papiery bo w komodzie je upchnelam.
__________________
02.07.2001
24.12.2008
12.11.2011
19.09.2015 Mała Mi.
http://www.rodzice.pl/suwaczki/showticker/21309
Mediona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:53   #604
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez Panna Izabela Pokaż wiadomość

Jeszcze jesteście w dwupaku? Kurczę głupio tak być jedyną bez, i to jeszcze bez dzidziusia...


Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
, niedługo znowu będziesz na naszym miejscu, trzymam za to kciuki.
Chyba wszystkie jeszcze w dwupaku, chociaż Sandrusia się coś nie odzywa
Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest u Was z wybraniem pozycji do porodu?

Bo ja się mam zastanowić jaką chce mieć pozycję. Czy to normalne? Zawsze myślałam, że na plecach i się prze... A tu mam wybrac, która najlepsza dla mnie...
Na SR ćwiczyliśmy pozycje ale położna mówiła że i tak w czasie porodu zdecydujemy, bo pozycja która teraz jest wygodna może już nie być taka super jak zaczniemy rodzić.
Przeć nie chciałabym na plecach za wszystkie skarby świata, ale jak położna i lekarze na to w szpitalu zareagują to nie wiem... Najlepiej to chyba na czworaka jak dla mnie.
Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
Boze mam jużdosyć,MĘCZE SIĘ.Najgorszy miesiac-9 !
Przyznam sie-chce sie męczyć,chcę chodzić na spacerki,normalnie funkcjonować bo na cholerę mam dotrwać do tp/ lub nie daj Boze przenosić? ciąża donoszona,dzieciakowi sie tam nudzi,wczesniakiem już by nie była...MOże mam ją do grudnia ponosić?
Ja bym z takimi wynikami i wymiarami małej nie zgadzała się ani na cc ani na indukcję bo nie ma medycznych wskazań. Waga i wymiary mogą być w rzeczywistości o wiele mniejsze, a jednak możliwe powikłania po cc albo sztucznej oksytocynie (mnie przynajmniej) przerażają o wiele bardziej niż rodzenie 4 kg dziecka.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:53   #605
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez Mediona Pokaż wiadomość
Tak wiem jaka pozycja. Ja jeszcze sie nie przymierzakam do nich. Musze zajrzeć w te papiery bo w komodzie je upchnelam.
To opisz swoje wrażenia jak będziesz ćwiczyła....

Bo ja jestem zielona...
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:55   #606
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez elcia88 Pokaż wiadomość
ja ogolnie zwracam uwage na złe wychowanie dzieci i widze błedy wychowawcze. ale staram sie nie komentowac do momentu az bede miała swoje. bo jako trzecia osoba to inaczej wyglada niz perspektywy matki.
Też tak uważam, zresztą Kto błędów nie popełni?
teoria, teorią a jak już będzie dziecko, to swoich błędów aż tak się nie zauważa. I jeszcze nie można zapominać, że dziecko to nie maszyna do zaprogramowania.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:56   #607
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Tak, głębsze naczynie. Warstwami ziemniaki w plastrach, mięso, beszamel, bakłażan itp aż się wszystko skończy. W necie jest dużo przepisów ale z doświadczenia radzę wybierać takie bez żadnych serów, jajek itp. Wiem ze musake można zrobić z samych ziemniaków albo samych bakłażanów ale ja lubię i jedno i drugie.

Olkma nieprzyjemny tez lekarz... kurcze skoro dają ci sprzeczne informacje to nie mogą się dziwić że jesteś zagubiona. Nie wiem co bym zrobiła, poza tym ze znając mnie pewnie bym się rozplakala.

Wysłano z szajsunga, który wie lepiej.

To musze najpierw dorobic sie glebszego, bo mam same plytkie. Z serem i tak bym nie zrobila, bo albo niedobre, albo dobre ale tak drogie, ze szkoda byloby mi do zapiekanki. Dzieki
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 13:57   #608
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Meneg to co u Was jest tanie?tylko ryż do sushi?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nasza cudowna Zosia jest z Nami od 12.12.2011))
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:57   #609
Airish88
Zakorzenienie
 
Avatar Airish88
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 176
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość

Ja również mam dosyc wizyt lekarskich,właśnie wróciłam od gina.

Pan doktorek mnie 'rozbawił' twierdząc,że:
1- urodzę małego king konga ( nie wiem dlaczego tak twierdzi bo skoro leci mi 37 tc,a to dziewczynka,która waży jedynie 3200kg to jaki to ma byc king kong? obwód głowy 33cm,fakt,że jest pulchniutka jak mały eskimoski osesek...no ale NIE PRZESADZAJMY! )
2- "na nastęnej wizycie zastanowimy sie chyba nad cc..."
3-" uuuuuu...mamusi się duzo przytyło,to po pani WIDAĆ"
4-MAM ANEMIĘ
5-grozi mi zatrucie ciążowe,NIE WOLNO mi pić : napojów gazowanych,zimnych napojów-mam sobie ślumtać herbatkę miętową albo lekką czarną-ciepłą/bardzooooo ciepłą-tak jak to czynią w krajach północnej Afryki. Moje obrzeki są spowodowane nadmiernym piciem ! ba...piciem zimnych napojów,nerki nie nadązają nad filrowaniem-dziecko duzo pije,nerki moje są przesilone,dzieciak sie męczy przez to-poza tym nie ma już miejsca,jest wstawiona nisko do wyjścia,szyjka skrucona-ale nie mówił ile,tylko coś tam chrząkał pod nosem twierdząc,że znowu się pani nie oszczędza (nosz qwaaaaaaaa- mam leżeć i NIC NIE ROBIĆ? i przytyć kolejne 10kg? a potem leczyć się na deperesje?)

kolejna wizyta tylko na ktg 26 a ostatnią w ciaży zaplanował na 2 września. zapytałam sie co mam robić jak do któregoś z tych dwóch terminów się rozpakuje (on twierdzi,że nie),to powiedział,że mam go telefonicznie zawiadomić.
Boze mam jużdosyć,MĘCZE SIĘ.Najgorszy miesiac-9 !
Przyznam sie-chce sie męczyć,chcę chodzić na spacerki,normalnie funkcjonować bo na cholerę mam dotrwać do tp/ lub nie daj Boze przenosić? ciąża donoszona,dzieciakowi sie tam nudzi,wczesniakiem już by nie była...MOże mam ją do grudnia ponosić?

Matko Boska! Co za doktorek. jak tu nie pić jak takie upały. Ja ciągle pije. Inaczej się nie da wytrzymać, a bardzo dużo leże, bo jak chwile coś porobię to nogi nie wytrzymują, a jak siedzę to się wiercę ciągle. Dobrze, że moja jakaś taka wyrozumiała
__________________
10.01.15 - DWIE KRESECZKI
Airish88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 13:58   #610
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez owieczkaa Pokaż wiadomość
Ja bym po takiej akcji olała tą klinikę, jaki wcześniak jak skończyłaś 37 tc?! Poza tym wyniki są na granicy i skłaniam się ku opinii pierwszego lekarza.



Ale olkma inaczej nie może bo klinika jest 300 km od jej domu.



Mnie też bardzo bolało badanie szyjki.

Uwazasz, ze jest to profesjonalne? Zaden lekarz nie powinien przez telefon takich spraw zalatwiac. A to, ze wybrala sobie klinike oddalona o 300 km, to trzeba sie liczyc z dojazdami
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:01   #611
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez party_girl7 Pokaż wiadomość
A co myślicie o podróży z małym dzieckiem 7 miesięcznym na wesele do Niemiec? Samochodem, jakieś 8h jazdy będzie pewnie. Bo wczoraj się dowiedzieliśmy ze w maju będzie wesele, zastanawiam się czy jechać, choć tu pewnie dużo zależy od samego dziecka, jakie będzie... No a w październiku czyli ok roczku synka chcielibyśmy do Rzymu bo jesteśmy zaproszeni, tylko ja bym wolała chyba samolotem a Tż samochodem...
Pewnie sporo zależy od dziecka, ale wydaje mi się, że nie ma co się bać podróży z niemowlakiem.
Mam wielu znajomych którzy podróżują z małymi dziećmi, lata samolotami, jeżdżą autem, pkp itd.
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 14:02   #612
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Dziecko lecące samolotem do chyba 3r.ż ma za darmo. Wózek też jest za free. Torbe z tego co wiem też można mieć dla dziecka. Więc się za dziecko dodatkowo nie płaci.

Szalona bym była jakbym pojechała z tygodniowym dzieckiem tyle km. (1600km). Chociaz miałam zamiar zaraz po porodzie (5h po) wracać do Polski. Więc 5h dzieckiem.

Do 2urodzin niestety i nie za darmo a za 10% biletu normalnego. Pozniej juz 80% placi
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:02   #613
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

owieczko masz rację-żaadne z powyższych nie jest powodem do cc,której ja nie chce! ja chcę sie starać o drugie po roku, a poza tym przeraża mnie cc bardziej niżporód sn i cała ta procedura cc i powikłania-dla mnie cc to operacja a nie wyciecie wrastajacego paznokietka

Airish88 ja już gdzieś czytałam i syszałam,że jak się ma obrzeki to nie wolno dużo pić. powiem Ci,że od godziny siedzę i popijam miętową herbatkę ciepłą i czuje się lepiej i zaczełam duzo sikać
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:02   #614
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Dziecko lecące samolotem do chyba 3r.ż ma za darmo. Wózek też jest za free. Torbe z tego co wiem też można mieć dla dziecka. Więc się za dziecko dodatkowo nie płaci.

Szalona bym była jakbym pojechała z tygodniowym dzieckiem tyle km. (1600km). Chociaz miałam zamiar zaraz po porodzie (5h po) wracać do Polski. Więc 5h dzieckiem.

Do 2lat nie przysluguje dziecku bagaz poza wozkiem
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:03   #615
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Do 2urodzin niestety i nie za darmo a za 10% biletu normalnego. Pozniej juz 80% placi
Zależy jakie linie i pewnie gdzie ja pisze z własnego doświadczenia a wszystko to kwestia gdzie, po ile.
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:05   #616
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez melawen Pokaż wiadomość
Dzięki

Widzę, że dla Ciebie tez grzeczny ma nacechowanie pejoratywne i bynajmniej nie jest równoznaczne z dobrze wychowany

źle wychowana to była dla mnie moja kuzynka, która wymyślala zabawy w stylu zamknijmy druga kuzynke w szafie,ona się boi,to będzie ryczec,albo potargajmy jej ulubioną zabawkę... od dzieciństwa nie rozumiałam takich zachowań. ..





w normalnych liniach wozek się nie zalicza do bagażu. Nie wiem jak w tych tanich, ale jak wykupujesz bagaż rejestrowany to też jest dodatkowo.






Bo każdy pies ma swój charakterjak i ludzie,jak i dzieci. Dlatego ja lubię tylko niektórych ludzi i niektóre dzieci no i niektóre psy,ale te rzadko spotkam ze złośliwym charakterem.

Przychylam się do wypowiedzi z klinika,dziwie się, że nie wybuchnelas. Łaski Ci nie robi, płacisz za to,a tak Cię traktuje?

Oczywiscie, ze tak. W ogole z roznych wzgledow dla mnie slowo "grzecznosc" i jego pochodne powinno zniknac ze slownika.
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:07   #617
Airish88
Zakorzenienie
 
Avatar Airish88
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 4 176
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
Airish88 ja już gdzieś czytałam i syszałam,że jak się ma obrzeki to nie wolno dużo pić. powiem Ci,że od godziny siedzę i popijam miętową herbatkę ciepłą i czuje się lepiej i zaczełam duzo sikać

Ja już nie czytam. Mi się strasznie chce pić. Ciągle. Staram się ograniczać, ale ciężko z taką Saharą. Podpytam ginekolog o to picie w poniedziałek.
__________________
10.01.15 - DWIE KRESECZKI
Airish88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:10   #618
Kissmisiaa
Zakorzenienie
 
Avatar Kissmisiaa
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 6 439
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Odebrałam wynik na Paciorkowca i wyszedł ujemny
__________________
Filip
Kissmisiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:10   #619
fatal21
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 729
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Mnie bard,jej chodziło żeby gin obecny umówił jej CC w swoim szpitalu z kolegą niż w tej łodzi jechac

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka
__________________
Nasza cudowna Zosia jest z Nami od 12.12.2011))
fatal21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-12, 14:12   #620
meryy82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: wlkp.
Wiadomości: 4 762
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez olkma Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny.
Wczoraj bylam u gina, rozwarcie na 2cm, dziecko nisko juz. Wody ( afi ) na pograniczu bo 6. Przepływy w pępowinie o.k ale w glowie nie za bardzo bo 2.47 ( a max albo min. moze byc 2.5 ) czyli tez na pograniczu. Moj gin powiedzial, ze w przeciągu tyg pewnie bym urodzila naturalnie...
Że jest niebezpiecznie zeby skurcze mi sie same zaczely bo macica moze mi pęknąc ( i tak dziecko naciska już bardzo głowa na blizne ) do tego przy tej ilości wód w czasie skurczów może być niedotlenione.
Więc dzwonie do tej mojej prywatnej kliniki i lodzi i mowie im to wszystko...
Lekarz na to, ze z rozwarciem moge chodzic nawet jeszcze dwa tyg. Ze wyniki sa o.k no to ja na to co bedzie jak dostane skurczy a on że ryzyko zawsze jest! Ja mowie, ze moj gin powiedzial, ze powinnam miec jak najszybciej cc z takimi wynikami, bo wszystko jest na pograniczu... A ten z kliniki, ze na pewno urodze wczesniaka! ( moj gin mowil, ze wczesniactwo juz nie grozi, waga 3kg, ponad tydzien temu wziete sterydy na plucka, w piatek zakonczony 37tc )i on z tekstem do mnie ze ma mnie dosc! Ze w takim razie mam byc w pt na 8 na cc, ale ze na pewno to bedzie wczesniak i dwa tyg bedzie lezec w inkubatorze! A ja mowie ake jak to przeciez w pt bede miec juz zakonczony 37tc, no to on dopiero zapytal sie kiedy mam tp! No i faktycznie wyszlo mu ze bedzie to skonczony 4037tc. I łaskawie jeszcze raz powiedzial ze mam byc w pt o 8 na czczo!
Rozumiecie takie podejscie w prywatnym szpitalu?! Mnie aż zatkalo! Zaczelam sie zastanawiac czy chce tam rodzic! Koles widzial mnie raz na oczy i wmawia mi wczesniaka, ze bede miec!
Co o tym wszystkim myslicie? Myslicie faktycznie ze to na pewno bedzie wczesniak? Ja juz nie wiem co robic ( znowu ! )
spokojnie, przez telefon czasem trudno się dogadać, jak mu wytłumaczyłaś w końcu ktory tydzień, to chyba przestał mówić o wczesniaku?
A co na to twój gin?

---------- Dopisano o 15:12 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez namisek1990 Pokaż wiadomość
Już jestem w domu. Z ulgą. Nie jadę do szpitala na szczęście bo drugi zapis KTG był ok. Problem był bo dziecku puls skakał a się nie ruszało i dlatego wolał powtórzyć badanie. Skurcze piszą się małe i od czasu do czasu większy się zdarza, ale na tym etapie to ponoć przyzwoite jak to lekarz powiedział. Oczywiście leżeńsko, nie jakieś 24/7 ale mam co godzinę się kłaść na co najmniej 20minut. Rozwarcia szyjki nie ma na szczęście, ale przez to, że mały siedzi już tak głęboko głową to badanie boli masakrycznie, ciężko je zrobić, parcie na pęcherz... szyjka jak pisałam 2cm...Dziękuję za otuchę! strachu się najadłam. Byle wytrzymać ten tydzień... potem niech się dzieje co chce. Z nerwów muszę się położyć...
Dobrze że jednak z dzieckiem wsio ok.
To teraz tydzień relaksowania
meryy82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:13   #621
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak to jest u Was z wybraniem pozycji do porodu?

Bo ja się mam zastanowić jaką chce mieć pozycję. Czy to normalne? Zawsze myślałam, że na plecach i się prze... A tu mam wybrac, która najlepsza dla mnie...

Ja bede szukac podczas porodu. O takie rzeczy to pytaj polozna, przeciez bedzie z Toba caly czas, to wlasnie do szukania pozycji sie przyda
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:13   #622
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Ja bede szukac podczas porodu. O takie rzeczy to pytaj polozna, przeciez bedzie z Toba caly czas, to wlasnie do szukania pozycji sie przyda
Moja położna nie będzie ze mną cały czas...
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:19   #623
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
No wlasnie... Mi też dała polozna, a na "sucho" ćwiczyć to dla mnie ciężko
Powiedziała, ze najwięcej kobiet wybiera jednak na "siedząco" (siedzi się na takim stołeczku -nie wiem jak to nazwyač)

Przejrzyj jakie sa, zeby wiedziec ewentualnie z czego wybierac. Wszystko zalezy od przebiegu porodu: kolezanki mi mowily, ze to co przy jednym bylo wygodne, przy kolejnym sie nie sprawdzilo. Tak samo poszczegolne pozycje na kolejnych etapach.

---------- Dopisano o 15:19 ---------- Poprzedni post napisano o 15:16 ----------

Cytat:
Napisane przez fatal21 Pokaż wiadomość
Meneg to co u Was jest tanie?tylko ryż do sushi?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Ryz tez nie jest specjalnie tani. W zimie mandarynki a teraz ogorki sa tanie i to chyba tyle. No chyba, ze czosnek z Chin ;-) Jedzenie ogolnie jest bardzo drogie, ale to nic dziwnego, skoro nie ma ziemi pod uprawe
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:19   #624
malaja86
Rozeznanie
 
Avatar malaja86
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 895
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Miałam pisać po przeczytaniu ale muszę jechać już do lekarza.
Dzisiaj 5 h sprzątałam po remoncie, a raczej po pierwszej jego części. Robotnicy beda coś robić wieczorem ale juz na zewnątrz. Spędziłam z tego czasu 3 h na kolanach sprzątając.
Wszystko mnie boli, brzuch też, dobrze Że akurat dziś mam wizytę.
__________________
udało się - będziemy rodzicami
malaja86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:21   #625
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Zależy jakie linie i pewnie gdzie ja pisze z własnego doświadczenia a wszystko to kwestia gdzie, po ile.

Normalne linie typu Lufthansa sa zawsze odplatne
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:22   #626
elcia88
Wtajemniczenie
 
Avatar elcia88
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 738
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez olkka16 Pokaż wiadomość
O to muszę spróbować bo czuję się powoli jak taka opuchnięta bania.
Robiłam sobie przegląd rozstępów (oczywiście masa nowych), ale jestem w szoku bo zniknęły mi wszystkie stare z okresu dojrzewania po takich najgrubszych zostały cieniutkie niteczki, tyle lat nad tym płakałam, że już się tego nie pozbędę a tu proszę - nadzieja mi wróciła, nawet tymi ciążowymi mniej się przejmuję od razu
Ja raz pojadlam tej natki i jyz mi zbrzydla ale jak lubisz to ponoć pomaga.
Co do rozstępów to ja też właśnie oglądałam i na szczescie mam tylko na dole piersi. Na brzuchu nie ma i mam nadzieje ze nie bedzie
__________________
z moim skarbem od 29.01.2006
formalnie żona swojego męża 14.07.2012
a teraz czekamy na dzidzie
elcia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:22   #627
truskafffka91
Wtajemniczenie
 
Avatar truskafffka91
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 950
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez meneq Pokaż wiadomość
Normalne linie typu Lufthansa sa zawsze odplatne
Pisałam jakimi liniami latała moja siostra. Wiem, że te Lufthansa istnieją, ale nie latają tam gdzie my latałysmy. Może to też jest inaczej, bo Europa...
truskafffka91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:23   #628
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Moja położna nie będzie ze mną cały czas...

Ale od czasu do czasu zajrzy przeciez. Poza tym z wlasnego doswiadczenia - sama szukaj pozycji, w ktorej najmniej boli ;-) pozniej sie okazuje, ze ta na danym etapie jest najlepsza
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:24   #629
czarownica_tea
Zakorzenienie
 
Avatar czarownica_tea
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 6 750
Dot.: Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

My po KTG- sytuacja mało rozwojowa- lekkie skurcze 10-20 więc czekamy.

A w CH klimatyzacja i światła przykręcone ale i tak lepiej niż w domu
__________________
Mama małej czarowniczki Alki



czarownica_tea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-08-12, 14:25   #630
meneq
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 934
Mamusie wrześniowe 2015 r. cz. IX

Cytat:
Napisane przez truskafffka91 Pokaż wiadomość
Pisałam jakimi liniami latała moja siostra. Wiem, że te Lufthansa istnieją, ale nie latają tam gdzie my latałysmy. Może to też jest inaczej, bo Europa...

Nie sadze, zeby byly znaczne roznice miedzy konkretnymi liniami. Moze roznica jest kiedys bylo tak a teraz inaczej. Nawet na krajowych lotach trzeba placic, niestety nic za darmo
meneq jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-28 07:38:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:00.