Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-08-27, 18:08   #3901
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor, dam znac jesli chodzi o Placente, ale bede stosowac ja chyba dopiero jakos na poczatku przyszlego roku.
Ciekawa jestem czy ampulki z lozyska od mamy to jedne z tych, ktore chcialas kupic.
doszkoli³am siê w zakresie placenty, bo do tej pory my¶la³am, ¿e to tylko ro¶linny twór
tak w ramach ciekawostki, bo jak ju¿ znalaz³am, to siê podziele: mil mil i HP s± zwierzêce (na niektórych stronach widzia³am etykiety, ¿e ludzkie, ale to chyba nie mo¿liwe w UE?) a ta z PostQuam (jedna z tych allegrowych) jest ro¶linna. Za to jest masa tych na bazie ro¶lin. Co ma w ¶rodku PLACO? nie wiem, bo nie natrafi³am nigdzie na sk³ad.


Bardziej mnie martwi, ¿e kto¶ naci±gn±³ mamê na kasê.


Cytat:
Napisane przez selas Poka¿ wiadomo¶æ
Hej dziewczyny,
zagl±dam na forum od niedawna, ale problem wypadania w³osów mama od dawna, szkoda,¿e dopiero teraz znalaz³am takie super forum
macie ogromn± wiedzê i postanowi³am napisaæ o moim problemie, mo¿e mi co¶ doradzicie, bo lekarze zakoñczyli dzia³alno¶æ w moim temacie
Wypadanie zaczê³o siê 3 lata temu(je¶li dobrze liczê) prze³om lipca i sierpnia. Poniewa¿ nie przechodzi³o wybra³am siê z koñcem pa¼dziernika do dermatologa, który nie znalaz³szy przyczyny ani na skórze ani w hormonach (jedynie hiperprolaktynemia czynno¶ciowa wysz³a: wyniki 3 lata temu :85,69 uIU/ml (127-637) po MCP :2496 uIU/ml, ¿e niby tego siê nie leczy) zaleci³ mi Loxon 2% jako najlepszy obecnie na wypadanie. Trycholog stwierdzi³a, ¿e ma³e cebulki i niedozywine, ¿e s³aby dop³yw krwi do w³osa czy co¶ w tym rodzaju... Lo¼on stosowanyraz dziennie mi bardzo szybko wyhamowa³a wypadanie, nawet bez efektu linienia.
Rado¶æ moja trwa³a rok, bo mimo nieprzerwanego stosowania znów sytuacja siê powtórzy³a w tym samym czasie. Powypada³y ok. 3 miesi±ce i samo przesz³o, dalej Loxo i za rok na nowo jazda tyle, ¿e samo nie minê³o, wnerwi³am sie na Loxon w listopadzie i odstawi³am go, w³osy wypadaj± do dzi¶, to juz od roku nie mam przerwy w wypadaniu
Co robi³am przez rok z w³osami, ano dzia³a³am inaczej, czyli:
Solgar "w³osy, paznokcie, skóra" - nie zahamowa³ wypadania
Pokrzywa, skrzyp, len -te¿ nic w tym temacie
Placenta, Colostrum na skalp - kicha
badania wszystkie porobi³am, niektóre dwukrotnie, w róznych miejscach (mam 39 lat):
morfologia:
leukocyty 6 tys(3,8-10)
erytro 4,5 mln (3,7-5)
hemoglobina 13,3 g/dl(12-16)
hematokryt 39% (37-47)
MCV 86 (80-99)
MCH 30 (27-35)
MCHC 34 (32-37)
p³ytki 244 tys. (140-440)
w rozmazie jedynie eozynofile za niskie :0,07 tys (0,1-0,4)
mocz ok.
magnez 0,82 mmol/l (0,66-1,07)
¿elazo 18,5 umol/l (5,8-34)
Ferrytyna 21,3 ng/ml (10-150) goya pisa³a, ¿e wy¿sza powinna byæ, mimo, ¿e to norma
Tarczycê robi³am 2 razy i w innych miejscach, ten drugi wynik z czerwca:
TSH 1,01 uIU/ml (0,27-4,2) i 0.43 uIU/ml (0,25-5)
FT3 2,89 pg/ml (2-4,4) i 4,2 pmol/l (3,0-7,5)
FT4 1,1 ng/dl (0,93-1,7) i 15,4 pmol/l (9-20)
testosteron wolny < 0,01 nmol/l (0,1-0,6)
testosteron ca³kowity 30,22 ng/dl (8-49)
androstendion nawet 2 razy robi³am: 0,95 ng/ml i 1,52 (0,3-3,3)
5 dzieñ cyklu :
17-OH 0,72 ng/ml (0,2-1,3) / przed okresem mia³am 3,27 ng/ml(1-4,5)
estradiol 64,5 pg/ml (18-140) i 51,27 pg/ml(12-233)
FSH 8,3 mUl/ml (3-11)
LH 4,5 mUl/ml (1,5-8)
progesteron (4 dzien cyklu) za ma³y wyszed³, bo: 0,16 ng/ml (0,2-1,5), mam zrobiæ w 25 dniu cyklu teraz
Kortyzol rano dwa razy w odstêpie pó³ roku:
86,21 ng/ml (55-287) i 20 ug/dl (6-19)
SHGB 190 nmol/l (32-128) endo powiedzia³a, ¿e to nic, gorzej jakby by³o za niskie
DHEA 5,16 ng/ml (1,3-9,8)
prolaktyna czynno¶ciowa tez sie powtórzy³a wysoka:
14,3 ng/ml (4,79-23) po MCP 215 ng/ml
ANA screen 0,2 ujemna
Aspat 17 U/l 95-45)
Alat 21 U/l (10-60)
Oprócz tego 3 lata temu robi³am Anty-TG 19 IU/ml (do 115) i Anty-TPO <5 IU/ml (do 34)
Trichoscan wykaza³ anagen 52%, telogen48%, w³osy mieszkowe 10%
wypadaj± mi szczególnie przy myciu i rozczesywaniu(100-130), ma³o przyrasta, widzê, ¿e s± rzadsze z przodu, ale zawsze przód mia³am rzadszy niz ty³, nawet jak nie wypada³y...

Na razie od dwóch miesiêcy powróci³am wg zaleceñ derma do Loxonu 2% 2xdzieñ, nie by³o tragicznego linienia, owszem zwiêkszy³o mi siê troche wypadanie, ale po miesi±cu zmala³o do punktu wyj¶cia, wiêc nie pomaga chyba za bardzo, zdaje siê ¿e trzeba bêdzie spróbowaæ z 5%. Na razie nie chcê stosowaæ tabletek anty, androcuru , spironolu czy fina, wolê po kolei, bo nie wiem, co mi bedze pomagaæ a co szkodziæ...ale nie wiem, czy nie zdecydujê siê na finaster i spirala, nie chcê byæ ³ysa

Wybaczcie, ¿e taki d³uuuuugi wpis, ale chcia³am wszystko zamie¶ciæ, co istotne, dla kogo¶, kto zechce to przeczytaæ i przeanalizowaæ mój przypadek, nie ukrywam, ¿e bardzo liczê na Wasz± pomoc, co mam robiæ, co stosowaæ, co jeszcze dr±¿yæ i badaæ???? musi byæ jaka¶ przyczyna......albo nadwra¿liwo¶æ na DHT, a tego ju¿ nie wybadam.
ale natrzaska³a¶ badañ
A lekarz mówi³ co¶, o Twoim stosunku LH do FSH? wiesz ¿e jest trochê niski?
witaj w klubie hiperprolaktynemii czynno¶ciowej, bierzesz jakie¶ leki na to ju¿ i mia³a¶ zalecony rezonans przysadki? (nie wiem czy rezonans to standardowa procedura, ja mam zalecone) pyta³am kiedy¶ lekarza, czy jest mo¿liwe aby hiperprolaktynemia czynno¶ciowa mog³a wp³ywaæ na proces ³ysienia. Stwierdzi³, ¿e skoro jest w stanie wywo³aæ ³ojotok i hirsutyzm w stopniu lekkim, to i pewnie mo¿na do tej grupy dodaæ wypadanie w³osów.
17ohp przed okresem nic nie wnosi, bo wtedy jest produkowany zarówno przez jajniki jak i nadnercza.
Bia³ko wi±¿±ce rzeczywi¶cie du¿e, przez co wolnego te¶cia praktycznie nie ma. By³a tutaj kiedy¶ Margo, ona mia³a podobny przypadek i lekarze jej mówili chyba to samo. Musia³aby¶ siê cofn±æ wstecz na forum i jej postów poszukaæ. To by³o chyba rok temu jako¶.
Dlaczego ANA robi³a¶? przez te eozynofile?

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-27 o 18:25
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:42   #3902
anettka9988
Raczkowanie
 
Avatar anettka9988
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 140
Dot.: Znalaz³am skuteczny sposób na wypadanie w³osów cz.III

Dziewczyny a mo¿na znale¼æ gdzie¶ jaka¶ sci±gawkê z polecanymi kosmetykami któtych u¿ywanie / które wam pomogly?
anettka9988 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-27, 18:47   #3903
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
doszkoli³am siê w zakresie placenty, bo do tej pory my¶la³am, ¿e to tylko ro¶linny twór
tak w ramach ciekawostki, bo jak ju¿ znalaz³am, to siê podziele: mil mil i HP s± zwierzêce (na niektórych stronach widzia³am etykiety, ¿e ludzkie, ale to chyba nie mo¿liwe w UE?) a ta z PostQuam (jedna z tych allegrowych) jest ro¶linna. Za to jest masa tych na bazie ro¶lin. Co ma w ¶rodku PLACO? nie wiem, bo nie natrafi³am nigdzie na sk³ad.


Bardziej mnie martwi, ¿e kto¶ naci±gn±³ mamê na kasê.
Oj, myslalam, ze po prostu ktos jej polecil, albo cos. kosmetyki z lozyskiem sa jednak dosc popularne.
Mam nadzieje, ze nie wydala na to duzo wiecej niz powinna.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-27, 19:48   #3904
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Czy badanie typu trichoskopia, trichoscan, trichogram wymaga wygolenia w³osów w kó³eczku o ¶rednicy ok 1 cm z miejsca gdzie najbardziej wypadaj±? Czy te badania dadz± odpowied¼ na to, czy ³ysienie ma charakter androgenowy? Je¶li tak, to które?
Jak trzeba wygoliæ to muszê czekaæ na d³u¿sz± przerwê w pracy bo z domu nie wyjdê ;/
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-27, 19:54   #3905
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Trichoskopia to badanie kamerka i nie jest w ogole ingerencyjne.
Niemniej jednak pisalam tu kilka razy, ze uwazam, ze trafic na lekarza, ktory potrafi je interpretowac to cud, bo objawy AGA moga byc bardzo podobne do lysienia telogenowego np. wlasnie z niedoboru zelaza itd.
Ja zostalam po tym badaniu (robionym przez dermatologa, a nie jakiegos kosmetycznego trychologa) zdiagnozowana z lysieniem androgenowym, na chwile obecna jestem prawie pewna, ze to nie to.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-27, 21:17   #3906
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Enn→a jaki to mundry dermatolog Ciê tak zdiagnozowa³?Gdzie robi³a¶ to badanie trichoskopowe?Wiesz,ja siê ca³y czas zastanawiam,czy Rakowska dobr± diagnozê postawi³a. Nie mam najwa¿niekszego objawu: miniaturyzacji,nie by³o ani jednego vellus hair czyli tego w³osa meszkowego,a g³owicê mia³am przystawion± w najgorszym/ najbardziej pustym miejscu. Ani ja nie widzia³am vellus hair,ani maszyna go nie znalaz³a.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-27, 21:40   #3907
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

A w styczniu gdzies w Krakowie - juz nie pamietam dokladnie, szczerze mowiac. Wtedy uznalam, ze trichoskopia to swietny pomysl i szukalam dermatologa, ktory sie tym zajmuje, zeby nie isc do byle kosmetyczki po kursie.
W efekcie sfrustrowana zaczelam czytac na ten temat i wtedy zrozumialam, ze ocenienie tego, co widac pod mikroskopem nie jest takie proste i objawy roznych chorob moga wygladac bardzo podobnie.
Oczywiscie nie moge powiedziec ze 100% pewnoscia, ze to nie lysienie androgenowe, ale nie wydaje mi sie, bylo wystarczajaco duzo powodow przez ktore moglam tracic wlosy, zeby nie musiec z gory zakladac, ze to AGA, zwlaszcza, ze poki co wszystko sie wydaje normowac bez Loxonu, ktory wg dermatolog mial byc jedyna rzecza ktora moglaby mi pomoc.

Swoja droga, lekarze powinni sobie zaczac zdawac sprawe z tego co moze spowodowac dawanie takiej diagnozy tak ot. Bo poza nieleczeniem realnej przyczyny problemu takie przedstawienie rzeczy naprawde moze doprowadzic do depresji - ja po tych dwoch diagnozwach prawie nie nadawalam sie do zycia przez dobry miesiac, jak nie wiecej.

Z innej beczki, teraz juz jestem pewna, ze bol "wlosow" ktory mi sie zdarza pojawia sie u mnie jesli ich nie myje przez 2-3 dni (zwykle myje codziennie, max co 2 dzien). Nie mam pojecia co moze to podowodowac?

Edit: Maria, juz to chyba w sumie pisalam gdzies jak przewijal sie temat Twojego badania - z tego, co czytalam to nawet pozorna miniaturyzacja moze wynikac np. z niedoboru zelaza. Nie wiem czy w takim skrajnym wydaniu, ale roznica srednicy wlosow raczej tak, a to tez uznawane jest za miniaturyzacje.

Ja bym sobie nie zawracala tylka trichoskopia, bo po prostu watpie, zeby byle lekarz byl w stanie to poprawnie zinterpretowac.

Swoja droga, wlasnie po wizycie u tej lekarki kupilam sobie karmerke mikroskopowa, przede wszystkim po to, zeby zweryfikowac co mi powiedziala - bo jej zdaniem mialam na glowie pattern, i wlosow mniej na czubku glowy. Spedzilam doslownie godziny szukajac roznic miedzy roznymi fragmentami skalpu jesli chodzi o gestosc i nie doszukalam sie niczego. Czyli co, diagnoza postawiona na podstawie zbiegu okolicznosci?
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-27 o 21:47
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 07:48   #3908
kolamara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomo¶ci: 228
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Sailor mia³a¶ racjê, jestem w ci±zy i jestem mega przea¿ona!!!!
__________________
wewnêtrznie: Oenobiol revitalisant, cynk, siemiê lniane

zewnêtrznie: szampon Paraderm, Pirolam, kozieradka
kolamara jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 08:05   #3909
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor mia³a¶ racjê, jestem w ci±zy i jestem mega przea¿ona!!!!
o bo¿e !!! haha moje gratulacje kochana !!!
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 08:31   #3910
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez kolamara Poka¿ wiadomo¶æ
Sailor mia³a¶ racjê, jestem w ci±zy i jestem mega przea¿ona!!!!
Kolamara, gratulacje!!!!
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 09:36   #3911
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

O matko! kolamara jak fajnie! Kolejny forumowy dzidziu¶ w drodze. Gratulacje!

enn--> no w³a¶nie ja tez w±tpiê w to AGA, nawet je¶li mój przedzia³ek wygl±da fatalnie (ca³a g³owa wygl±da fatalnie). Przemawia do mnie brak miniaturyzacji po 10 latach problemów z w³osami, brak rzutów wypadania (poza poloxonowym linieniem), brak wypadania, brak utraty odrostu po odstawieniu loxonu. ja o samej trychoskopii nie czyta³am, natomiast du¿o czyta³am o samym AGA.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 10:34   #3912
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
enn--> no w³a¶nie ja tez w±tpiê w to AGA, nawet je¶li mój przedzia³ek wygl±da fatalnie (ca³a g³owa wygl±da fatalnie). Przemawia do mnie brak miniaturyzacji po 10 latach problemów z w³osami, brak rzutów wypadania (poza poloxonowym linieniem), brak wypadania, brak utraty odrostu po odstawieniu loxonu. ja o samej trychoskopii nie czyta³am, natomiast du¿o czyta³am o samym AGA.
Co u Ciebie koniec koncow jest problemem, bo nie pamietam? Brak rosnacych wlosow na miejsce tych, ktore wypadaja w normalnych ilosciach, czy to bylo cos innego?

W kazdym razie pamietam, ze jak opisywalas diagnoze i swoje problemy, to chyba zadna z nas nie byla przekonana, ze to AGA. Mam nadzieje, ze znajdziesz w koncu przyczyne problemow, bo wyglada u Ciebie to na dosc skomplikowana sytuacje.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 10:47   #3913
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

enn--> u mnie to jest chyba bardziej skomplikowane, ni¿ samo AGA. W³osy wypad³y 10 lat temu, lecia³y setkami i potem... nie odros³y. Odrastaj± tylko po wcierkach, odrost jest gruby i ciemny. Loxon dzia³a b³yskawicznie.. Stosowany 4 razy/tyg powoduje wysyp nowych w³osów po 5-6tyg., nowe w³osy wyrastaj± przez oko³o 3 tyg. i potem przestaj±. Wypadanie zatrzyma³am ponad 2 lata temu (teraz trochê leci, ale jest duuu¿o lepiej, chyba sobie zaszkodzi³am androgenami doustnie). Je¶li wyst±pi wypadanie hamujê je szamponem z cynamonem i wcierkami za 8z³ od dermatologa. Problem ³ysienia dotyczy tak¿e brwi i rzês. 10 rok zapuszczam brwi, które swego czasu po prostu zniknê³y, nawet nie zauwa¿y³am wypadania. A teraz najlepsze: moje w³osy nie rosn± na d³ugo¶æ samodzielnie w ogóle, no chyba ¿e wcierkê dostan± i polubi± tê wcierkê. Du¿o wolniej trwa wzrost brwi (potrafi± przebiæ siê przez skórê i nie rosn±æ), rzêsy te¿ na d³ugo¶æ kiepsko rosn±, ale s± gêste i d³ugie. No cholera to nie brzmi, jak AGA.

Przejrza³am swoj± trichoskopiê. Wcale nie mam tak du¿ej ró¿nicy w ¶rednicy w³osów: czo³o-potylica-skronie. ¦rednia grubo¶æ w³osów to, odpowiednio, 0,057-0,050-0,059. Wychodzi, ¿e najcieñsze s± na potylicy.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-08-28 o 10:49
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 11:22   #3914
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria, dziwne to strasznie, ale watpie, zeby przyczyna bylo AGA. To w ogole jak AGA nie wyglada.

Jesli chodzi o brwi, probowalas uzywac produktow w rodzaju Revitalash/Latisse? We wszystkich skladnik aktywny to prostaglandin (albo bimatoprost? Ale to chyba wczesniej) - to lek na jaskre i moze niby wywolywac sporo efektow ubocznych, ale chyba nawet przy stosowaniu na rzesy jest to relatywnie malo prawdopodobne, pod warunkiem, ze zachowa sie ostroznosc. Stosowanie produktu na brwi powinno byc bezpieczne.
Mozesz o tym porozmawiac z lekarzem przy najblizszej wizycie, lub przejsc sie do dobrego okulisty, zeby zobaczyc co powie.
__________________
...

Edytowane przez enn_
Czas edycji: 2015-08-28 o 11:25
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 11:38   #3915
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Na brwi dosta³am lumigan od Rakowskiej. Ja w ogóle leki podejrzewam, bo biorê takie, które hamuj± podzia³ komórkowy, a jeden z nich, jak wyczyta³am, u myszy zahamowa³ porost w³osów. Po zgoleniu w³osy nie odrasta³y nawet po 12 tyg. my¶lê, ¿e to mo¿e byæ to, chocia¿ pewno¶ci nie mam, ani relacji o takiej reakcji u ludzi.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 11:53   #3916
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

A, czyli dokladnie o czym pisze. Pomoglo?

Nie zdziwilabym sie, gdyby to leki powodowaly Twoj problem, bo to nie wyglada na zaden "typowy" typ lysienia.
Zapytam z ciekawosci, jak z paznokciami?
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 12:01   #3917
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

No odstawienie by pomog³o, ale nie ma mowy o odstawieniu. Zreszt±, dla w³osów ¿ycia nie bêdê ryzykowaæ, bo straci³abym przeszczep nerki, a dziêki niemu ¿yjê normalnie. Mój problem wyglada mocno nietypowo i nie "³apie siê", moim zdaniem, na ¿aden typ ³ysienia. A paznokcie mam piêkne, ostatni raz z³ama³am paznokcia ponad 10 lat temu. No i one rosn±.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 13:35   #3918
sandra1515
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomo¶ci: 889
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Pozwolê siê wtr±ciæ poniewa¿ podczytujê was czasem najlepsza placenta to activ mam ca³e czo³o zasypane baby hair ju¿ drugie opakowanie koñczê stosowa³am je w taki sposób, ¿e w pierwszym tygodniu 3 amp. w 2 dwie i pó¼niej po jednym na kilka godzin przed myciem nie kupujcie tej placo bo co prawda jest wiêksza ale nie daje nic przynajmniej u mnie ka¿demu komu polecam activ jest zadowolony, od siebie dodam, ¿e fajny jest te¿ spray fratti z szungitem oraz szmpon pharmaceris stymuluj±cy wzrost w³osów teraz kupi³am vichy przywracaj±cy gêsto¶æ w³osów i z aminexilem ale jeszcze nie wiem jak dzia³aj±. Pharmaceris mo¿e i drogi co prawda ja kupi³am w SP za 32 z³ ale chyba wydajniejszego szamponu nie mia³am
sandra1515 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 14:25   #3919
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez sandra1515 Poka¿ wiadomo¶æ
Pozwolê siê wtr±ciæ poniewa¿ podczytujê was czasem najlepsza placenta to activ mam ca³e czo³o zasypane baby hair ju¿ drugie opakowanie koñczê stosowa³am je w taki sposób, ¿e w pierwszym tygodniu 3 amp. w 2 dwie i pó¼niej po jednym na kilka godzin przed myciem nie kupujcie tej placo bo co prawda jest wiêksza ale nie daje nic przynajmniej u mnie ka¿demu komu polecam activ jest zadowolony, od siebie dodam, ¿e fajny jest te¿ spray fratti z szungitem oraz szmpon pharmaceris stymuluj±cy wzrost w³osów teraz kupi³am vichy przywracaj±cy gêsto¶æ w³osów i z aminexilem ale jeszcze nie wiem jak dzia³aj±. Pharmaceris mo¿e i drogi co prawda ja kupi³am w SP za 32 z³ ale chyba wydajniejszego szamponu nie mia³am

mo¿esz opisaæ, z jakiego powodu wypadaj± Ci w³osy?
activ to ta mil mil, tak?


dosta³am to co zamówi³a moja rodzicielka. No i kurde placenta HP
ale zakupi³a te¿ jeszcze inne ampu³ki, takie: http://lokikoki.pl/product-pol-4637-...ontibello.html i peeling do skóry g³owy z tej samej firmy i jeszcze jaki¶ szampon z pomidora . A¿ mi siê ³ezka zakrêci³a, ¿e mamu¶ka tak siê przejê³a moj± niedol±, ¿e na w³asn± rêkê szuka³a dla mnie ratunku
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-08-28, 14:42   #3920
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Sailor, to daj znac jak sie to sprawuje.

Kusi mnie szalenie ta mil mil, ale chcialabym jeszcze zobaczyc przez kilka miesiecy jak beda sie mialy moje wlosy bez wsparcia. Ale juz sie nie moge doczekac
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 16:07   #3921
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
G³ównie wypadanie w³osów od paru lat, sucha skóra, zmêczenie, nieregularne miesi±czki... Jakie badania powierdzi³y w koñcu twoj± niedoczynno¶æ?
Masz ksi±¿kowe objawy niedoczynno¶ci. W Twoim wieku TSH powinno wyj¶c ok 1-1,5. Poszukaj innego lekarza, jak masz kasê to zrób USG tarczycy i anty-TPO z krwi.
patricitka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 16:34   #3922
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez patricitka Poka¿ wiadomo¶æ
Masz ksi±¿kowe objawy niedoczynno¶ci. W Twoim wieku TSH powinno wyj¶c ok 1-1,5. Poszukaj innego lekarza, jak masz kasê to zrób USG tarczycy i anty-TPO z krwi.
AntyTPO niekoniecznie wiarygodne. Ja przy hashi mam w normie, za to antyTG czterokrotnie przewy¿szone. Niektórzy tak maj± ;/
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 17:03   #3923
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Przeciwnie, antyTPO sa bardziej wiarygodnym badaniem jesli chodzi o diagnozowanie hashimoto.
Negatywny wynik zadnego z tych badan nie wyklucza choroby, niemniej jednak to antyTPO moze potwierdzic diagnoze, nie antyTG, bo ono moze byc teoretycznie podwyzszone z roznych powodow.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 18:02   #3924
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez patricitka Poka¿ wiadomo¶æ
Masz ksi±¿kowe objawy niedoczynno¶ci. W Twoim wieku TSH powinno wyj¶c ok 1-1,5. Poszukaj innego lekarza, jak masz kasê to zrób USG tarczycy i anty-TPO z krwi.
Tylko w³a¶nie jedyne co do niedoczynno¶ci nie pasuje to to, ¿e jestem chuda. Nie nastawiam siê ju¿ na pomoc lekarzy. Lekarka rodzinna powiedzia³a, ¿e niektórym przy tsh 20 w³osy nie wypadaj±.. W nastêpnym tygodniu bêdê u ginekologa, mo¿e on siê trochê mn± przejmie. A jak nie to zrobiê usg tarczycy i badania krwi prywatnie.
My¶licie, ¿e ile mogê zap³aciæ za pe³en pakiet tarczycowy? (tsh, ft3, ft4, antyTPO, antyTg)
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 18:48   #3925
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
Tylko w³a¶nie jedyne co do niedoczynno¶ci nie pasuje to to, ¿e jestem chuda. Nie nastawiam siê ju¿ na pomoc lekarzy. Lekarka rodzinna powiedzia³a, ¿e niektórym przy tsh 20 w³osy nie wypadaj±.. W nastêpnym tygodniu bêdê u ginekologa, mo¿e on siê trochê mn± przejmie. A jak nie to zrobiê usg tarczycy i badania krwi prywatnie.
My¶licie, ¿e ile mogê zap³aciæ za pe³en pakiet tarczycowy? (tsh, ft3, ft4, antyTPO, antyTg)
to wola³aby¶ mieæ pe³en wachlarz objawów do odhaczenia?
wiesz co mi lekarz powiedzia³, jak te¿ tak mówi³am? 'to siê ciesz, bo za miesi±c jak siê spotkamy mo¿esz mieæ +10kg'

oko³o 150-170z³ za komplet wyjdzie. Ceny siê trochê ró¿ni± w zale¿no¶ci od laboratorium i czasami od miasta.

Edytowane przez Sailor Star Fighter
Czas edycji: 2015-08-28 o 18:51
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 18:55   #3926
patricitka
Raczkowanie
 
Avatar patricitka
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomo¶ci: 118
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja mam niedoczynno¶æ i najprawdopodobniej hashi. W momencie diagnozy mia³am TSH ponad 6,5. Nie uty³am wtedy wiêcej ni¿ 3-4 kg. Nie ka¿dy tyje przy niedoczynno¶ci.
Ceny badañ w zale¿no¶ci od laboratorium, ok 150 z³ za tsh, ft3, ft4, antyTPO, antyTg.
patricitka jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 18:59   #3927
phenomena
Zakorzenienie
 
Avatar phenomena
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomo¶ci: 3 272
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Sailor Star Fighter Poka¿ wiadomo¶æ
to wola³aby¶ mieæ pe³en wachlarz objawów do odhaczenia?
wiesz co mi lekarz powiedzia³, jak te¿ tak mówi³am? 'to siê ciesz, bo za miesi±c jak siê spotkamy mo¿esz mieæ +10kg'

oko³o 150-170z³ za komplet wyjdzie. Ceny siê trochê ró¿ni± w zale¿no¶ci od laboratorium i czasami od miasta.
Nie powiedzia³am przecie¿, ¿e chcê. Po prostu to czêsto jeden z g³ównych objawów przy spowolnionym metabolizmie przy niedoczynno¶ci.
phenomena jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 19:15   #3928
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Przeciwnie, antyTPO sa bardziej wiarygodnym badaniem jesli chodzi o diagnozowanie hashimoto.
Negatywny wynik zadnego z tych badan nie wyklucza choroby, niemniej jednak to antyTPO moze potwierdzic diagnoze, nie antyTG, bo ono moze byc teoretycznie podwyzszone z roznych powodow.
enn, u mnie najbardziej wiarygodne by³o tsh i usg tarczycy. Anty TPO nie wnios³o nic. Endo mówi, ¿e jakie¶ 10% hashimotowców tak ma, ¿e antyTPO w normie a antyTG nie. Zwykle zlecaj± tylko antyTPO do diagnozy. W moim przypadku by³oby myl±ce.

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 20:08 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
Tylko w³a¶nie jedyne co do niedoczynno¶ci nie pasuje to to, ¿e jestem chuda. Nie nastawiam siê ju¿ na pomoc lekarzy. Lekarka rodzinna powiedzia³a, ¿e niektórym przy tsh 20 w³osy nie wypadaj±.. W nastêpnym tygodniu bêdê u ginekologa, mo¿e on siê trochê mn± przejmie. A jak nie to zrobiê usg tarczycy i badania krwi prywatnie.
My¶licie, ¿e ile mogê zap³aciæ za pe³en pakiet tarczycowy? (tsh, ft3, ft4, antyTPO, antyTg)
Niedoczynno¶æ nie musi oznaczaæ oty³o¶ci. Czêsto wystêpuje sk³onno¶æ do niej, ale nie jest zasad±. Czy lekarze siê przejmuj±? W±tpiê, niestety. Jak sama o siebie nie zadbasz i o badania siê nie zatroszczysz to nie ma co liczyæ. Ale próbowaæ mo¿na

---------- Dopisano o 20:15 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez phenomena Poka¿ wiadomo¶æ
Nie powiedzia³am przecie¿, ¿e chcê. Po prostu to czêsto jeden z g³ównych objawów przy spowolnionym metabolizmie przy niedoczynno¶ci.
USG te¿ by siê przyda³o ;/
Ja zamiast oty³o¶ci mia³am ciemne kolana. Cuda robi³am - ma¶ci z mocznikiem, peelingi. Nigdy nie skojarzy³am, ¿e to jeden z objawów zwolnionego metabolizmu A lekarze totalnie olewaj±, gdy siê im wprost mówi o objawach. Jak mówi³am o niedoczynno¶ci to wmawiali mi androgenowe. Nie wiem, mo¿e te¿ je mam, ale niedoczynno¶æ tak samo.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 21:27   #3929
Sailor Star Fighter
Rozeznanie
 
Avatar Sailor Star Fighter
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 709
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

objawy choroby to po prostu bardzo osobnicza kwestia. Nigdy nie wiadomo w którym momencie, lub czy w ogóle organizm nie wytrzyma. Tak samo jest z IO. Jedna osoba ma homa 6 i jest szczup³a, druga homa na poziomie 3 i 25kg na plusie. Natomiast wcze¶niejsze wykrycie choroby daje szansê, aby do tego nie dosz³o w ogóle.


Wkrêci³am siê w przegl±danie tych wszystkich ampu³ek i znalaz³am jeszcze jedne, mo¿e kto¶ bêdzie mia³ ochotê wypróbowaæ co¶ z blokerem:
http://lokikoki.pl/product-pol-3140-...ontibello.html
Sailor Star Fighter jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-08-28, 22:55   #3930
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

[QUOTE=Sailor Star Fighter;52562518
ale natrzaska³a¶ badañ
A lekarz mówi³ co¶, o Twoim stosunku LH do FSH? wiesz ¿e jest trochê niski?
witaj w klubie hiperprolaktynemii czynno¶ciowej, bierzesz jakie¶ leki na to ju¿ i mia³a¶ zalecony rezonans przysadki? (nie wiem czy rezonans to standardowa procedura, ja mam zalecone) pyta³am kiedy¶ lekarza, czy jest mo¿liwe aby hiperprolaktynemia czynno¶ciowa mog³a wp³ywaæ na proces ³ysienia. Stwierdzi³, ¿e skoro jest w stanie wywo³aæ ³ojotok i hirsutyzm w stopniu lekkim, to i pewnie mo¿na do tej grupy dodaæ wypadanie w³osów.
17ohp przed okresem nic nie wnosi, bo wtedy jest produkowany zarówno przez jajniki jak i nadnercza.
Bia³ko wi±¿±ce rzeczywi¶cie du¿e, przez co wolnego te¶cia praktycznie nie ma. By³a tutaj kiedy¶ Margo, ona mia³a podobny przypadek i lekarze jej mówili chyba to samo. Musia³aby¶ siê cofn±æ wstecz na forum i jej postów poszukaæ. To by³o chyba rok temu jako¶.
Dlaczego ANA robi³a¶? przez te eozynofile?[/QUOTE]

Dziêki Sailor za pochylenie siê nad moimi badaniami.
Stosunek LH do FSH nie by³ rozwa¿ny niestety przez ¿adnego z dwóch polecanych endo, u których by³am, nie orientujê siê o co chodzi, w tej za du¿ej ró¿nicy???
Je¶li chodzi o hiperprolaktynemiê czynno¶ciow±, to wszyscy, u których by³a, zarówno endo jak i gino s± zdania, ¿e tego siê nie leczy, ¿e nawet tych testów z tabletk± siê odchodzi, bo nic nie wnosz±, ¿e skoro wyj¶ciowo mam dobr± prolaktynê to nic nie trzeba dawaæ. Ja ze swojej strony bojê siê naciskaæ na zapisanie mi bromergonu, bo je¶li nie ma takiej potrzeby faktycznie to nie chcê sobie rozhwiaæ hormonów, poza tym czyta³am, ¿e po nim te¿ w³osy lec± ;((( nie wiem, czy dobrze robiê, mo¿e trzeba spróbowaæ?
nikt te¿ nie proponowa³ mi rezonansu przysadki, bo podobno przy takiej du¿ej wielokrotno¶ci wyj¶ciowego wyniku, nie wskazuje to na guza przysadki...nie mam hirsutyzmu, tylko to wypadanie w³osów

czy to co opisujê wg Ciebie wskazuje u mnie na AGA??? te rzuty i wynik trichoscanu i objawy?

ANA robi³am, bo mi lekarz kaza³, ¿eby wykluczyæ chorobê z autoagresji

Dziewczyny proszê o poradê, jakie macie sposoby, skuteczny szampon itp. itd na pozbycie siê ³upie¿u t³ustego, ale bez skorupy i ¿ó³tych ³usek, tylko taka bia³a, t³usta warstewka na skalpie(((
selas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:37.