Porady dotyczące studniówki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-27, 13:12   #1
Shargonny
Raczkowanie
 
Avatar Shargonny
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Lubelskie!
Wiadomości: 80

Sukienka na studniowkę.


Witajcie kobietki.
Tak, wiem że wcześnie szukam, ale.. No, szukałam ostatnio sukienek na studniówkę.
Jako, że mam dość problematyczną, ograniczone fundusze i jestem wybredna, to było ciężko, ale coś tam wyszperałam w Internecie.
Pozwólcie, że przedstawię Wam parę sukienek, które znalazłam. Prosiłabym Was o komentarz, jakąś radę co do dodatków, makijażu i fryzury. Koleżanek nie chcę pytać, bo jak to koleżanki - często chcą, żebyś wyglądała gorzej od nich. :x
Trochę o mnie:
- niska (158-160), dlatego długie sukienki odpadają
- duży biust, jak na niską dziewczynę (75E), dlatego nie mogę mieć sukienki z odkrytymi ramionami, gorsetowej czy z odkrytymi plecami, bo po prostu bez biustonosza nie pójdę,
- nie lubię tiulów, odstającym materiałów, świecidełek. Stawiam na prostotę i klasykę.
- mam zbyt umięśnione uda, dlatego nie nałożę obisłej sukienki
Moje propozycje:
http://www.kartes-moda.pl/images/ite...4_czer_big.jpg
http://www.kartes-moda.pl/images/ite..._36-44_big.jpg
http://img.ans-media.com.pl/files/sc...img_498321.jpg
http://www.vubu.pl/data/gfx/pictures.../3/63631_1.jpg
http://numoco.com/galerie/5/58-2-eks...kienk_1838.jpg
Tak wiem.. Trochę tego jest. Ale mam nadzieję, że mi pomożecie! Prosiłabym, żebyście przy wybranej sukience napisąły wlaśnie jakie dodatki etc..
No i czy one nie są zbyt skromne? Bo mi trochę głupio, jak koleżanki mówią sobie, że ta z tiulem do ziemi, ta z tiulem odstającym, ta długą, ta bez pleców.. :c

Proszę o wyrozumiałość. Jak macie jakieś swoje propozycje do hm..150-200zł to z chęcią obejrzę.
__________________
https://shargonny.blogspot.com/
Shargonny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 14:03   #2
201609141113
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 155
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Pierwsza i ostatnia Zależy też od figury,ostatnia ładnie podkreśli Twój biust jeśli nie masz zbyt "wylewnego" charakterystycznego dla kobiet mniej szczupłych

Edytowane przez 201609141113
Czas edycji: 2015-09-27 o 14:04
201609141113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 14:20   #3
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Wszystkie które są za bardzo pod szyję jeszcze optycznie powiększą Ci biust (1 i 2). Najlepszy byłby pewnie dekolt w literę V - trochę Cię "wydłuży".
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 14:34   #4
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Z tych najlepsza jest ostatnia, przy dużym biuście sukienki pod szyję brzydko wyglądają.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-27, 15:26   #5
Carousel
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 531
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Odrzuć sukienki z 'zabudowanym' biustem. Twoje dwie pierwsze propozycje już na tych modelkach na zdjęciach wyglądają conajmniej dziwnie, bo one też mają spory biust, a taki krój jeszcze go powiększa i tak, hm, przytłacza, sprawia, że cała 'góra' wydaje się taka 'ciężka'.

Ogólnie wszystkie sukienki są ok, wszystkie są też w podobnym stylu, ale dla Ciebie jedynie ta ostatnia będzie odpowiednia.
__________________
Piszę.
Carousel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 12:33   #6
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Cytat:
Napisane przez Shargonny Pokaż wiadomość
No i czy one nie są zbyt skromne? Bo mi trochę głupio, jak koleżanki mówią sobie, że ta z tiulem do ziemi, ta z tiulem odstającym, ta długą, ta bez pleców.. :c
Pamiętam, że na moją studniówkę przyszły dwie Roszpunki w wielkich tiulowych sukniach balowych, cały rocznik miał ubaw
Nie wiem co to za moda, ale jak patrzę co większość dziewczyn zakłada na studniówki to ciężko o taki festiwal tandety gdziekolwiek indziej

Bardzo ładne sukienki, ale tak jak dziewczyny piszą - dekolt nie może być zabudowany, bo bardzo ci to "obciąży" sylwetkę.
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-28, 20:06   #7
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Cytat:
Napisane przez Mitsukki Pokaż wiadomość
Pamiętam, że na moją studniówkę przyszły dwie Roszpunki w wielkich tiulowych sukniach balowych, cały rocznik miał ubaw
Nie wiem co to za moda, ale jak patrzę co większość dziewczyn zakłada na studniówki to ciężko o taki festiwal tandety gdziekolwiek indziej
Za moich czasów studniówkę uznawano za bal, a nie za dyskotekę i o ile księżniczkowate sukienki były rzadkością, to każda miała elegancką sukienkę do ziemi. Jak patrzę na współczesne kreacje to bliżej im do techno-party niż powagi balu.

Studniówka to pierwszy dorosły bal.

Edytowane przez victorion
Czas edycji: 2015-09-28 o 20:07
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-28, 20:57   #8
Freya666
Rozeznanie
 
Avatar Freya666
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 882
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Już bez przesady z tą dorosłością i balem. Nie ma stylistki balu, muzyki, ani nic. U mnie w szkole (tak, studniówka była w szkole - tradycja) tylko jedna dziewczyna miała długą i widać było, że nie było jej specjalnie wygodnie. Nikt nie mówi przecież o krótkich sukienkach do klubu, tylko o eleganckiej sukience średniej długości. Dodatkowo te długie, typowo studniówkowe sukienki często nie są ani eleganckie, ani z klasą.
Freya666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 13:21   #9
Katarzynamucha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 7
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Moim zdaniem ostatnia sukienka. Jest bardzo ładna , nie sugeruj się tym co zakładają Twoje koleżanki, pamiętaj - że to bal maturalny, powinnaś wyglądać odpowiednio do tej imprezy, ale musi Ci być wygodnie i musisz się dobrze czuć w tej kreacji. Pozdrawiam
Katarzynamucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 20:21   #10
lean_magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Jaką sukienkę wybrać na studniówkę do płaskich butów?

Niedługą mam studniówkę, niestety jestem bardzo wysoka, a mój partner jest ode mnie niższy, dlatego zdecydowałam się na płaskie buty. Zastanawiam się jaki krój będzie lepiej pasował do płaskich butów.
tutaj kilka sukienek, które mi się podobają
https://www.zalando.pl/louche-alissa...c05n-k11.html/

https://www.zalando.pl/little-mistre...1c0a3-k11.html

https://www.zalando.pl/little-mistre...1c0a3-k11.html

z góry dziękuję za pomoc
lean_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 06:46   #11
Yoshii
Przyczajenie
 
Avatar Yoshii
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 16
Nadaje się na studniówkę?

W połowie stycznia mam studniówkę, jest już grudzień, a ja nie mam sukienki. Na internecie znalazłam taką jak poniżej i czy nadalaby się na studniówkę? Nie jest zbyt skromna jak na taką imprezę? Jakie dodatki by do niej pasowały? Mam cieliste szpilki więc chyba by się nadaly. Jestem szczupła, wzrost gdzieś tak około 166, włosy średni blond, cera raczej jasna, ale myślę nad solarium.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pol_pm_DAISY-NUDE-ROZKLOSZOWANA-SUKIENKA-11_1.jpg (92,0 KB, 83 załadowań)
Yoshii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-05, 08:26   #12
manio
Zakorzenienie
 
Avatar manio
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 678
Dot.: Nadaje się na studniówkę?

Hmm nie wiem szczerze, ja bym takiej nie założyła na studniówkę... Ale nie dlatego, że nie pasuje tylko ta sukienka mnie się nie podoba...wg mnie brzydka jest...

---------- Dopisano o 09:26 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

I jak na studniówkę radzę jednak przymierzyć sukienkę, a nie kupować w ciemno z internetu, wiadomo na modelce leży dobrze, ale z doświadczenia wiem, żeby zdjęciami się nie kierować, bo później przychodzą istne koszmarki
manio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 08:34   #13
milkandsugar
Raczkowanie
 
Avatar milkandsugar
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
Dot.: Jaką sukienkę wybrać na studniówkę do płaskich butów?

Bardzo podoba mi się pierwsza, skoro jesteś wysoka , sukienka będzie dobrze wyglądać z eleganckimi balerinami
milkandsugar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 11:51   #14
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Nadaje się na studniówkę?

jeśli nie jest tak krótka,że jak się pochylisz to widać Ci to może być
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 12:33   #15
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Dot.: Nadaje się na studniówkę?

trochę dużo tych falban, psują efekt.

w każdym razie ja bym się raczej zdecydowała w takiej kiecce na zimowe wesele pójść, a nie na imprezę typu bal studniówkowy.
nawet jeśli dzisiejsze imprezy studniówkowe są bardziej dyskoteką niż balem, to zdecydowanie są po 18 i wymagają kreacji bardziej wieczorowej niż popołudniowej. a tu jest do bólu poprawnie - grzecznie, fruziowato i trochę mdło.
(jeśli do tego masz "nudną urodę" - niezbyt wyraźna oprawa oczu, średni kolor cery i włosów... wyjdzie beżowy budyń i nawet solarium tego nie zmieni (szkoda zdrowia na solarium))
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 16:11   #16
absolutee
Przyczajenie
 
Avatar absolutee
 
Zarejestrowany: 2015-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1
Smile Porady dotyczące studniówki

Hej Dziewczyny, potrzebuje Waszej pomocy odnosnie kreacji na studniówke, która odbedzie sie juz na poczatku stycznia. Mam juz dlugą, prostą, czerowona sukienke po kostki, z lekkimi falbankami wiazanymi na krzyz na dekolcie. Chciałabym sie Was zapytac jakie dodatki dobrałybycie do niej? z Gory dziekuje za rady !
absolutee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-05, 19:15   #17
TelephoneDesire
Evil olivE
 
Avatar TelephoneDesire
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 531
Dot.: Jaką sukienkę wybrać na studniówkę do płaskich butów?

Pierwsza sukienka jest bardzo ladna
__________________
We loved with a love that was more than love.
TelephoneDesire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 08:29   #18
lean_magda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Jaką sukienkę wybrać na studniówkę do płaskich butów?

a może jednak zdecydować się chociaż na 5 cm obcas i wybrać ostatnią sukienkę ?
lean_magda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 14:58   #19
martynacytryna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
studniówka

Czesc wszystkim. Zwracam się z dość mało ważnym problemem, aczkolwiek potrzebuję rady. W styczniu wybieram się na studniówkę, jako osoba towarzysząca i tu pojawia się mój nieszczęsny problem, otóż nie nalezę do najwyższych osób, mam tylko 165 cm wzrostu i właściwie nie byłoby z tym kłopotu, ale mój partner jest niewiele ode mnie wyższy, ma 169 cm. I stąd moje pytanie: co robić? Nie za bardzo potrafię chodzić na obcasach, ale nawet jakbym umiała to i tak nie mogłabym poszaleć z ich wysokością. Czy nie będę wyglądać śmiesznie w płaskich butach? Z góry dziękuję z jakąkolwiek pomoc
martynacytryna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-07, 15:37   #20
Anna_Hawdziejuk
Raczkowanie
 
Avatar Anna_Hawdziejuk
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 39
Dot.: studniówka

Moim zdaniem, jeśli masz taką sytuację to nie widzę problemu w płaskich butach. Ewentualnie można znaleźć fajne buty na małym obcasie, myślę że też byłoby ok, najwyżej byś się zrównała z partnerem
Ale myślę, że warto tutaj bardzo zwrócić uwagę na wygodę, na pewno będziesz sporo tańczyć, a skoro nie jesteś wprawiona w chodzeniu w obcasach to tym bardziej po kilku tańcach uciekniesz z parkietu.
Z doświadczenia powiem Ci, że ja na swojej studniówce również byłam z partnerem, który był niewiele wyższy ode mnie, albo nawet byliśmy tego samego wzrostu, więc też zbytnio nie mogłam zaszaleć z butami. Ostatecznie wzięłam 2 pary butów. Pierwsze były na nie wielkim obcasie, ok 2-3cm, a drugie to balerinki. Był to genialny pomysł, gdyż podobnie jak Ty, w tamtych czasach nie byłam miłośniczką szpilek i mega szybko męczyły mi się nogi. A gdy impreza się rozkręciła to sporo dziewczyn zdjęło buty i tańczyły boso, no albo siedziały za stołem...
Anna_Hawdziejuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 18:23   #21
malinowa_kraina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 24
Dot.: Sukienka na studniowkę.

Z tych wszystkich sukienek które tu zamieściłaś najbardziej podobają mi się dwie ostatnie włosy lekko pofalowane i srebrna biżuteria będzie pasowała
malinowa_kraina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 16:49   #22
newstyle12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 1
Smile Gdzie kupić sukienkę na studniówkę w Poznaniu ?

Hej, niedługo jadę z koleżanką do Poznania, szukać idealnej sukienki na studniówkę, nie znamy dobrze tego miasta więc chciałabym się Was zapytać, czy znacie może jakieś fajne sklepy, butiki, gdzie byśmy mogły znaleźć taka kreację? Help !
newstyle12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 19:24   #23
201710041116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 41
Studniówka!

http://nelly.com/pl/odziez-dla-kobie...ress-475698-1/ . Dziewczyny co myślicie o takiej sukience na studniówkę? Wiem,że na modelce wygląda krótko,ale jestem od niej sporo niższa więc analogicznie jest na mnie po prostu odpowiednio dłuższa.Jakie są wasze opinie na jej temat?
201710041116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 19:43   #24
Sybil_
Zakorzenienie
 
Avatar Sybil_
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 4 524
Dot.: Studniówka!

jeżeli faktycznie jest dłuższa to ok, bo na modelce masakra
Sybil_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 19:51   #25
201710041116
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 41
Dot.: Studniówka!

Cytat:
Napisane przez Sybil_ Pokaż wiadomość
jeżeli faktycznie jest dłuższa to ok, bo na modelce masakra
Zamówiłam ją,ale jeśli będzie na mnie krótka to od razu ją odsyłam.Tylko,że z doświadczenia wiem, już kilka razy zamawiałam tak sukienki i zawsze były dłuższe.Mam nadzieję,że będzie okej, bo jest dokładnie taka jakiej chcę.I już mam dość szukania kolejnych sukienek
201710041116 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 07:17   #26
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 372
Dot.: Studniówka!

Włożyłabym ją jedynie na dyskotekę latem do opalonego ciała. Na studniówkę odpada.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 08:31   #27
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Studniówka!

na studniówkę?
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 09:05   #28
pani_smith
Zakorzenienie
 
Avatar pani_smith
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 043
Smile Dot.: Studniówka!

wg mnie również ta kiecka nadaje się wyłacznie na imprezę nad basenem
__________________
Pożądanie zadowoli się każdą, byle jaką. Ale dusza pragnie tylko jednej - jedynej, wybranej. (H. Sakutaro)

wróciłam
pani_smith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 11:25   #29
aniser
Zakorzenienie
 
Avatar aniser
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: 3miasto
Wiadomości: 4 042
Dot.: Studniówka!

rowneiz wedlug mnie to jest sukienka na letnia impreze, urodziny w ogrodzie, etc. ale na studniowke jestem na
__________________
Znajdziesz mnie na instagramie:
http://instagram.com/ani_ser/
aniser jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 12:51   #30
Katrin100
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 3
Dot.: Studniówka!

Witam moja siostra zamówiła kieckę na studniówkę dla córki przez internet,dość odważnie i nie do końca wierzyłam że będzie taka idealna jak na zdjęciu a tu niespodzianka<ciach_rekla ma> sukienka szyta jak na miarę,wszystko zawdzięczamy dobrze zebranym wymiarom,jakościowo bardzo dobrze no i cena też ok więc jeżeli nie macie pomysłu zachęcam

Edytowane przez mal00nie
Czas edycji: 2015-12-09 o 17:06
Katrin100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-15 18:37:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:46.