HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy! - Strona 43 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-10, 08:28   #1261
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 22
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

sarkastiko bywasz tu jeszcze ?
jakie leki od psychiatry pomogły Ci na Twoje dolegliwości związane z hiperprolaktynemią czynnościową? nie wypadały Ci po nich włosy? bo podobno taki bywa efekt uboczny
selas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 14:35   #1262
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

selas,
u mnie bez zmian po obniżeniu prolaktyny. Brałam kilka miesięcy Norprolac, od lipca mam Prl w normie a objawy nadal są. Włosów coraz mniej. Miesiączki słabe i mlekotok.
Selas a Ty jakie masz objawy hiperprolaktynemii? co powiedział Ci lekarz odnośnie włosów?
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 17:11   #1263
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 22
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Hej
ja mam hiperprolaktynemię czynnościową tylko, wyjściowa prolaktyna ładna, objawy tylko wypad włosów przede wszystkim, dodatkowo można zakwalifikować do tego niskie libido, skąpe krwawienie miesięczne, zmiany nastrojów, szczególnie przed okresem jest ciężko....to wszystko do przeżycia , oprócz tych włosów((((
niestety stwierdzono androgenowe z telogenowym, dermatolodzy proponowali mi androcur, finaster i tabletki anty, ale się nie zdecydowałam, z resztą endokrynolodzy, u których byłam nie polecali, bo wszystkie hormony mama dobre, żeby nie rozregulować i może być gorzej wtedy; obecnie podjęłam próbę z Dostinexem, ale dopiero wprowadzam go po 1/4 tabl.na tydz. potem 1/2 na tydz. ale u Ciebie spadła i nie ma poprawy, to nie daje nadzieji((((

stosujesz Loxon albo jakieś inne Pantostin czy Alpicort?
selas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 17:17   #1264
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cześć
Wiecie ile może trwać obniżanie poziomu prolaktyny?
Miałam badaną w czerwcu - wynik 37 - lekarka stwierdziła, że być może poziom podwyższył się przez tarczycę i unormuje się po obniżeniu tsh (mam Hashimoto, leczę od marca).
Prolaktynę miałam ponownie zbadać po 3 miesiącach, co też zrobiłam. Teraz wyszła 48.5 - więc jeszcze wyższa (Tsh 2.8), we wtorek idę do endo i zastanawiam się co mogę otrzymać na jej obniżenie? Czy lekarz powinien zlecić jeszcze jakieś badania? Co może iść za podwyższoną prolaktyną? I czy jest szansa, żeby zbić taki wynik do normy w ciągu 3 miesięcy?
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 17:09   #1265
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Selas,

Nie wolno tracić nadzieji. To że mi nie pomogło nie oznacza, że Tobie tez nie pomoże. Może trzeba troche poczekać ...wiadomo, że nie od razu widac efekty.
Ja miałam 2 sprzeczne diagnozy wystawione przez dermatologów ... łysienie androgenowe i napewno nie androgenowe
Od 5 miesięcy wcieram w skalp tylko sterydy, ale żadnej poprawy.
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 08:13   #1266
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 22
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

cześć agness81
wiem, że trzeba mieć nadzieję, ale coraz trudniej ją wykrzesać , jesli od ponad roku nie mam przerwy w wypadaniu, nic nie pomaga, badania dobre, na pozór byc moze, a jednak coś jest nie tak, skoro włosy lecą. Wczesniej miałam wypadanie we wakacje do października, pomagał loxon 2%, pomimo stosowania znów wypad w kolejne wakacje do października, potem do kolejnych wakacji to samo, a od zeszłorocznych jest już ciągiem aż do dziś
Dziwne to wszystko....
Ja nie stosowałam jeszcze sterydów na łeb,tylko Loxon ,obecnie 2% 2 x dzień, ale chyba zacznę 5%.Boję się tych prób z Dostinexem,bo takna prawdę ten składnik - sporysz,to trucizna przecież,jeśli zacznę jeszcze bardziej łysieć to nie będę wiedziała, czy dlatego, że mi ten sporysz szkodzi, czy hormony się rozregulowały i nie powinnam była ruszać prolaktyny....

---------- Dopisano o 08:13 ---------- Poprzedni post napisano o 08:11 ----------

a tak nawiasem mówiąc ciekawe jakie leki od psychiatry pomogły na objawy hiperprolaktynemii czynnościowej założycielce tego wątku, sarkastiko?
mówi się, że leki psycho właśnie podnoszą prolaktynę.....
selas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 16:53   #1267
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Selas.

Nie mam pojęcia co pomogło założycielce forum. Nie miałam pojęcia o tym sporyszu. To może Norprolac...on chyba nie ma pochodnej sporyszu.
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-22, 15:10   #1268
elleideale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

witam, stwierdzono mi prolaktynemie, mam brac bromergon, czy on reaguje z tabletkami antykoncepcyjnymi?
elleideale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 15:52   #1269
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Na Twoje pytanie nie odpowiem, a ulotka nic o tym nie mówi? Jaki masz wynik? Też mam ponad normę, ale nic nie dostałam, nie wiem czy to dobrze...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 19:44   #1270
LifeManagerka
Raczkowanie
 
Avatar LifeManagerka
 
Zarejestrowany: 2015-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 38
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez elleideale Pokaż wiadomość
witam, stwierdzono mi prolaktynemie, mam brac bromergon, czy on reaguje z tabletkami antykoncepcyjnymi?
Mnie endokrynolodzy mówili, że Bromergon zmniejsza skuteczność pigułek i warto się dodatkowo zabezpieczać.
LifeManagerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-22, 19:50   #1271
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Próbowałyście z castagnusem? Mnie bardzo obniżył prolaktynę Do tego stopnia, że jutro idę do lekarza sprawdzić czy nie ma ciąży bo testy pozytywne.
Ogólnie u mnie stwierdzono czynnościową, bo badania MR i TK nic nie wykazały. Ginekolog w PL mówił, że nie ma jak zajść w ciąże itp. bo wysoka ta prolaktyna (była prawie podwójnie przekroczona) no i nie chciał dać bromergonu, dał skierowanie do endokrynologa. W międzyczasie brałam te ziołowe tabletki no i obserowowałam. Nie miałam efektów ubocznych, po 1 kuracji spadło mi o 10.
No i dużo też robi stres, odkąd skończyłam studia też wyluzowałam i jest lepiej.
Przy hiperprolaktynemii miałam bardzo duży trądzik, jedna wielka ropa. Załamka!
Także dziewczyny wypróbujcie też ziółek, może akurat pomogą Trzymam kciuki
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-23, 06:43   #1272
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Mnie gonekolog poleciła cyklodynon - też ziołowy, ale zacznę brać dopiero jak odstawie tabletki, mam brać go 3 miesiace. Ale prolaktyna doszła u mnie prawie do 1000 i wiem, że niektóre dziewczyny z miejsca dostają na to brergon itp. A ja byłam u dwóch lekarzy i twierdzą że to niepotrzebne...
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 09:23   #1273
elleideale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ulotka mówi, że kobiety nie chcące ciąży powinny stosować skuteczną antykoncepcje :p ale w ulotkach angielskich jest napisane, że poza pigułkami. Właśnie spotykam się z różnymi opiniami na temat interakcji, mój endokrynolog twierdzi, że prolaktyne muszę zbić (mam 33, norma do 20 ale nie pamiętam jednostek), aby pozbyć się skutków ubocznych tabletek antykoncepcyjnych (zmieniałam już pigułki i było to samo i zlecił mi badanie PRL). On jednak sądzi, że ważniejsza jest tolerancja leku niż jego skuteczność, dlatego nie wiem co o tym myśleć.
elleideale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-23, 23:30   #1274
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Dziewczyny, doradźcie... Zrobiłam zupełnie z głupa i na własną rękę prolaktynę... Wyszła 32 (5-27). A od niedzieli mam stosować NuvaRing. Z jednej strony bardzo chcę, żeby wreszcie mieć spokojną głowę, z drugiej, boję się, że sobie zaszkodzę... Co zrobić? to chyba lekko podwyższona no i może spowodowały to liczne podróże w ostatnim czasie... Więc może mogę spokojnie zaaplikować sobie NR?
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 12:20   #1275
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, doradźcie... Zrobiłam zupełnie z głupa i na własną rękę prolaktynę... Wyszła 32 (5-27). A od niedzieli mam stosować NuvaRing. Z jednej strony bardzo chcę, żeby wreszcie mieć spokojną głowę, z drugiej, boję się, że sobie zaszkodzę... Co zrobić? to chyba lekko podwyższona no i może spowodowały to liczne podróże w ostatnim czasie... Więc może mogę spokojnie zaaplikować sobie NR?
Raczej tak. Jest to niewiele podwyzsozne. Poza tym anty tez mogą zmniejszyć prolaktyne. Np. Jak ma się PCOS to przy tym prolaktyna jest podwyższona . U mnie na antykach prolaktyna była niska.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 13:44   #1276
elleideale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

różnie, mi przez tabletki anty prolaktyna dokucza, a mam też niby lekko podwyższone bo 33, ale od 25 stwierdza się hiperprolaktynemie.
ja chyba odstawie te anty na rzecz bromergonu, wole się wyleczyc.. ile czasu trwa leczenie?
dostałam kuracje na 2 miesiące, czy po tym czasie mogę już odstawić lek, jeśli wyniki będą dobre?
elleideale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 14:06   #1277
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A czy jeśli dziecko planuje dopiero za kilka lat, wystarczy monitorować prolaktynę i póki co jej nie zbijać? Zależy mi na skutecznej antykoncepcji...
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 14:13   #1278
elleideale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

w zasadzie tak, jeśli nie odczuwasz dolegliwości związanych z tą prolaktyną. Ja mam tylko troche podniesioną, ale mam masakryczne bóle piersi, nieregularne krwawienia z odstawienia, bóle glowy itp.
Mi też bardzo zalezy na antykoncepcji, ale zdania nt. wpływu bromergonu na anty są podzielone niestety.
U Ciebie powinno być zatem ok, skoro nie czujesz się źle
elleideale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 14:22   #1279
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

U mnie to wszystko jest o tyle dziwne, że cykle są regularne, dość obfite, piersi bola troszkę tylko tuż przed okresem... Więc chyba nie warto się pakować w Bromergony itd. Powtórzę PRL za miesiąc, stosując Ringi (i tak muszę chyba zrobić d-dimery, bo aktualnie są w normie, ale bliżej górnego zakresu...)
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-24, 15:57   #1280
pantera09
Zakorzenienie
 
Avatar pantera09
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 391
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

:-( To ja mam prolaktyne 940 (w przeliczeniu na Waszą jednostkę ok 48 ). Chcę się starać o dziecko za 3-6 miesięcy i endo jaki gin nie widzą problemu w tym... To już nie wiem do kogo iść żeby ktoś zareagował.
__________________
4.06.2009
4.10.2015 .
4.06.2016
11.03.2017
pantera09 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 16:44   #1281
201701091517
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 1 338
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

A u mnie własnie pigułki podbijały prolaktynę jeszcze bardziej do góry. Najpierw brałam Atywię i ona obniżyła, ale przez krwawienia 2tygodniowe po pół roku dostałam Stediril i on mi podbił do góry na też 40-50 jakoś. Ogólnie ginekolog powiedział, że po co pigułki jak przy tak wysokiej prolaktynie zajście w ciąże jest mało prawdopodobne, bo cykle są bezowulacyjne.
201701091517 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 19:07   #1282
elleideale
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 10
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

no tak, cykle są bezowulacyjne, ale hiperprolaktynemie się leczy, żeby nie mieć innych problemów, pomijając brak owulacji.
Ja biorę atywię właśnie i ona chyba mi podbiła prolatyne :P
elleideale jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-24, 20:04   #1283
magnolia113
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 373
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Jak to możliwe, że mam wysoką prolaktynę, a pani ginekolog w poprzednim cyklu na USG znalazła piękny pęcherzyk tuż przed pęknięciem? :p
magnolia113 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-25, 09:24   #1284
dzamatasi
Wtajemniczenie
 
Avatar dzamatasi
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 746
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez magnolia113 Pokaż wiadomość
Jak to możliwe, że mam wysoką prolaktynę, a pani ginekolog w poprzednim cyklu na USG znalazła piękny pęcherzyk tuż przed pęknięciem? :p
Mialam tak samo.
__________________
WALCZĘ O WŁOSY
dzamatasi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-05, 06:36   #1285
cherrry2009
Zakorzenienie
 
Avatar cherrry2009
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 3 164
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ja miałam prolaktynemię czynnościową a pomimo tego zdarzały mi się cykle owulacyjne - chodź rzadko. Bardzo pomogły mi leki obniżające ten hormon, wyregulowały cykle, i pozwoliły nam zajść w ciążę.
__________________
RAZEM
cherrry2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-06, 14:38   #1286
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Ja zwariuję.
Znowu mi prolaktyna skoczyła. A miałam już pięknie w normie. Czy da sie w ogóle wyleczyc hiperprolaktynemie? Czy trzeba brac leki do konca zycia , aby prl była ciagle niska?
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 07:20   #1287
miskowa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 499
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez agness81 Pokaż wiadomość
Ja zwariuję.
Znowu mi prolaktyna skoczyła. A miałam już pięknie w normie. Czy da sie w ogóle wyleczyc hiperprolaktynemie? Czy trzeba brac leki do konca zycia , aby prl była ciagle niska?
Nie wiem na pewno, ale na moim przypadku powiem ci, że chyba można to unormować (chociaż oczywiście nie wiem, czy to się nie zmieni). W każdym razie kiedyś brałam leki a teraz mam PRL w normie od roku. Leki odstawiłam (oczywiście po konsultacjach z lekarzem). Minęło kolejne pół roku, zrobiłam wynik w tym tygodniu i jest w normie, a nawet w dolnej granicy.
miskowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-08, 18:13   #1288
Disnejova
Wtajemniczenie
 
Avatar Disnejova
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 176
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Czy hiperprolaktynemia może być na podlożu neuroglicznym??? zasugerował mi to ginekolog który odesłał mnie do neurologa ... fakt dużo sie stresuję nie wiem jak ją wyleczyć... co to ma znaczyć że mam cos z ukladem nerwowym co to ma wspólnego.
__________________
Człowiek nigdy nie pozbędzie się tego, o czym milczy.
„Jeśli próbujesz być kimś innym, poniesiesz porażkę. Świat już ma taką osobę. Teraz potrzebuje ciebie. Ścieżka, którą wytyczasz, może nie mieć sensu dla nikogo na świecie oprócz ciebie. I nie musi. Jest wyłącznie twoja.
Disnejova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-09, 09:40   #1289
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez miskowa Pokaż wiadomość
Nie wiem na pewno, ale na moim przypadku powiem ci, że chyba można to unormować (chociaż oczywiście nie wiem, czy to się nie zmieni). W każdym razie kiedyś brałam leki a teraz mam PRL w normie od roku. Leki odstawiłam (oczywiście po konsultacjach z lekarzem). Minęło kolejne pół roku, zrobiłam wynik w tym tygodniu i jest w normie, a nawet w dolnej granicy.

Czyli jest jakaś nadzieja
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 13:44   #1290
agness81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 54
Dot.: HIPERPROLAKTYNEMIA - zbiorczy!

Cytat:
Napisane przez Disnejova Pokaż wiadomość
Czy hiperprolaktynemia może być na podlożu neuroglicznym??? zasugerował mi to ginekolog który odesłał mnie do neurologa ... fakt dużo sie stresuję nie wiem jak ją wyleczyć... co to ma znaczyć że mam cos z ukladem nerwowym co to ma wspólnego.
Na pewno prolaktyna wzrasta pod wpływem stresu, ale nie wiem o co chodzi z tym układem neurologicznym. Bylaś juz może u neurologa?

Ja od miesiąca nie biore Norprolacu i oczywiscie prolaktyna poszybowała w górę, ale włosy przestały mi wypadać. Jestem na 99% pewna, że Norprolac powodował u mnie wzmożone wypadanie włosów. Jestem troche załamana, bo zaczęłam leczyć hiperprolaktynemię właśnie ze względu na moje łysienie... i okazuje się , że na Norprolacu włosy jeszcze bardziej mi lecą
Zastanawiam sie czy może zmienić lek...ale czytałam , że po Bromergonie równiez moga lecieć włosy . Jakie sa Wasze doświadczenia z włosami??
agness81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-27 14:56:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.