"Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka? - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-10-25, 16:28   #2731
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Nie Dayzy a Daisy powinno być, albo rodzice to kretyni albo błąd w druku
Albo dziennikarz kretyn i nie wiedział jak zapisać
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 16:29   #2732
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;53228618]Albo dziennikarz kretyn i nie wiedział jak zapisać [/QUOTE]

Być może w każdym bądź razie takie imię z krzaka wzięte
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 19:21   #2733
201607040940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6 562
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Nie Dayzy a Daisy powinno być, albo rodzice to kretyni albo błąd w druku
Stawiam na rodziców. Piękne imię - nawiązanie do księzniczki Daisy z Książa, pięknie o niej pisze Joanna Bator w swojej (chyba) ostatniej książce.
201607040940 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-25, 23:32   #2734
zielonkava
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 691
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Nie Dayzy a Daisy powinno być, albo rodzice to kretyni albo błąd w druku
Ja spotkałam się z wersją Dejzi
zielonkava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 07:55   #2735
triss_k
Zadomowienie
 
Avatar triss_k
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: jih
Wiadomości: 1 300
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez zielonkava Pokaż wiadomość
Ja spotkałam się z wersją Dejzi
Dejzi-Krejzi
triss_k jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 08:13   #2736
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez triss_k Pokaż wiadomość
Dejzi-Krejzi
-jak-Patrik-Słejzi
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-26, 15:54   #2737
tymczasowa_
Rozeznanie
 
Avatar tymczasowa_
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 675
GG do tymczasowa_
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

w liceum miałam koleżankę Helenę.
po prostu mieli zwyczaj w rodzinie nadawania dzieciom imion po dziadkach, a że było ich jeszcze trochę, to miała jeszcze brata Andrzeja, Tadeusza...

z kolei u mnie w rodzinie była Petronella - prababcia mojego taty
tymczasowa_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-26, 16:54   #2738
Garcinda
Warrior of Nothingness
 
Avatar Garcinda
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Danzig
Wiadomości: 8
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Moim zdaniem nie ma problemu, gdy nadaje się pierwsze imię bardziej neutralne (acz sto tysięcy Ań i Kaś to mnie szczerze mówiąc mierzwi. Nie podoba mi się moje imię [Blanka], ale nie miałabym nic przeciwko nazywaniu się na przykład Miranda), a drugie jakieś bardziej fantazyjne. Można zrobić dziecku niezły prezent na przyszłość, a do szkoły zapisać je pod pierwszym imieniem. Jeśli później zdecyduje, że mu się ten Nicodem albo Nicola podoba, albo będzie się przez to wyróżniać, to nic prostszego jak przedstawiać się drugim imieniem: moja przyjaciółka i moja babcia tak robią i mało kto pamięta, co mają w dowodach.
__________________
見ろ!憎悪が!永劫に!輪廻する!
Patrz, jak nienawiść kręci się w kole!
Garcinda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 07:50   #2739
Jasevrati
Raczkowanie
 
Avatar Jasevrati
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 79
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Zbyt dziwne imię może być problemem. Uczyłam się w szkole z Kajtkiem, oj, miał ciężkie życie. Był też Myślibór. Pół biedy jak imię jakoś gra z nazwiskiem, ale jak nazwisko jeszcze jest śmieszne, to dziecko ma naprawdę przechlapane. W tych dwóch przypadkach niestety nazwisko jeszcze potęgowało efekt dziwnego imienia. Nie wiem, co mają w głowie rodzice nadający swojemu dziecku imiona kompletnie od czapy, ten Żyraf mnie rozbawił do łez.
Co do słowiańskich imion, w przypadku chłopców jest kilka takich, które nie wyszły z użycia (Wojciech, Jarosław, Radosław) i brzmią swojsko. Niestety w przypadku imion żeńskich już nie jest tak fajnie. Dąbrówka to chyba jedyne, które dla mnie brzmi znośnie, no bo kto teraz nazwie córkę Pężyrka albo Rzepicha?
Zgadzam się, że Dżesiki, Brajany i inne tego typu dziwne twory to okręty flagowe patologii, nikt normalny nie nazywa tak swojego dziecka.
Jasevrati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 08:42   #2740
flawiana
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 153
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Żyraf to żart rodziców, to gazety nie trzeba podawać prawdziwego imienia. W Warszawie nie został nadany.

A jeśli chodzi o słowiańskie imiona, lubię np.Radomira, Radowita, Lutomira, Krzesimira. Z żeńskimi gorzej - Bogna, Damroka i....chyba tyle.
flawiana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 12:41   #2741
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez flawiana Pokaż wiadomość
Żyraf to żart rodziców, to gazety nie trzeba podawać prawdziwego imienia. W Warszawie nie został nadany.

A jeśli chodzi o słowiańskie imiona, lubię np.Radomira, Radowita, Lutomira, Krzesimira. Z żeńskimi gorzej - Bogna, Damroka i....chyba tyle.
To mi się najbardziej podoba. Nawet ładniejsze niż Radosław
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-27, 13:53   #2742
BeautyAlwaysFit
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 25
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Radzimir jest ładnie A co sadzicie o imieniu Maksymilian? Mi osobiście podoba sięszalenie. Ale jak ktoś by na niego Maks zaczał wołac to jak do psa trochę ;/
BeautyAlwaysFit jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 14:03   #2743
gilmoregirl92
Wtajemniczenie
 
Avatar gilmoregirl92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 402
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez BeautyAlwaysFit Pokaż wiadomość
Radzimir jest ładnie A co sadzicie o imieniu Maksymilian? Mi osobiście podoba sięszalenie. Ale jak ktoś by na niego Maks zaczał wołac to jak do psa trochę ;/

Mi się Maks kojarzy z Maksem Skalskim, więc skojarzenie jest bardzo sympatyczne Ale sama miałam kiedyś jamnika o imieniu Maks i wielu ludzi nazywa tak swoje psy, więc swojemu dziecku raczej nie dałabym tak na imię.
__________________
Razem od 29.12.2011r.
Zaręczeni od 1.08.2014r.
Ślub - 27.08.2016r.

Czekamy na Natalkę (TP 29.08.2018) <3
gilmoregirl92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 16:31   #2744
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez BeautyAlwaysFit Pokaż wiadomość
Radzimir jest ładnie A co sadzicie o imieniu Maksymilian? Mi osobiście podoba sięszalenie. Ale jak ktoś by na niego Maks zaczał wołac to jak do psa trochę ;/
Uważam tak samo. Też cały Maksymilian bardzo mi się podoba, a Maks wcale, jak do psa.

ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 17:47   #2745
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Gosiaczek1969 Pokaż wiadomość
Stawiam na rodziców. Piękne imię - nawiązanie do księzniczki Daisy z Książa, pięknie o niej pisze Joanna Bator w swojej (chyba) ostatniej książce.
Ja też stawiam na rodziców (maniera ortograficzna jak w przypadku niektórych dziwnych tworów w afroamerykańskich rodzinach - Aalishya, Jazzmin).
Szkoda, że rodzice nie dali oryginalnego imienia.

Cytat:
Napisane przez BeautyAlwaysFit Pokaż wiadomość
Radzimir jest ładnie A co sadzicie o imieniu Maksymilian? Mi osobiście podoba sięszalenie. Ale jak ktoś by na niego Maks zaczał wołac to jak do psa trochę ;/
Bardzo podoba mi się zarówno imię, jak i zdrobnienie. Nie znam żadnego futrzastego Maksa, więc nie kojarzy mi się z imieniem dla zwierzaka.
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 17:58   #2746
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Daisy to mi sie z kaczorem donaldem kojarzy
Maks z psem mi się nie kojarzy ale za to kilka czworonożnych Maksiów znam i jak słyszę Maksio to mam psa mojej mamy przed oczami
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 18:04   #2747
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Ja bardzo nie lubię na siłę oryginalnych imion. Uważam, że ze strony rodziców jest to bardzo egoistyczne podejście. Ok, super jeśli dzieciak ma wpojone, że jego imię to nie powód do wstydu, ale nie możemy ręczyć za jego kolegów. Jest tyle ładnych imion, a obecnie nie takich popularnych, że da się jakoś wybrnąć z dylematu "Oryginalne czy normalne?".
To mówię ja, właścicielka bardzo niepopularnego imienia w moich czasach i często z tego powodu wyśmiewana (wtedy był czas na Karolinę, Monikę, Ilonę, Ewelinę, a imiona starodawne były piętnowane). Ile ja bym wtedy dała, żeby jednak tata zarejestrował mnie tak, jak uzgodnili z mamą, czyli tą oklepaną, zwyczajną Annę...
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 18:08   #2748
Silloe
Zakorzenienie
 
Avatar Silloe
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: NnN
Wiadomości: 11 661
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez stesia Pokaż wiadomość
Daisy to mi sie z kaczorem donaldem kojarzy
Maks z psem mi się nie kojarzy ale za to kilka czworonożnych Maksiów znam i jak słyszę Maksio to mam psa mojej mamy przed oczami
Moja sąsiadka tak psa nazwała

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------

Cytat:
Napisane przez mariamarysienka Pokaż wiadomość
Ja bardzo nie lubię na siłę oryginalnych imion. Uważam, że ze strony rodziców jest to bardzo egoistyczne podejście. Ok, super jeśli dzieciak ma wpojone, że jego imię to nie powód do wstydu, ale nie możemy ręczyć za jego kolegów. Jest tyle ładnych imion, a obecnie nie takich popularnych, że da się jakoś wybrnąć z dylematu "Oryginalne czy normalne?".
To mówię ja, właścicielka bardzo niepopularnego imienia w moich czasach i często z tego powodu wyśmiewana (wtedy był czas na Karolinę, Monikę, Ilonę, Ewelinę, a imiona starodawne były piętnowane). Ile ja bym wtedy dała, żeby jednak tata zarejestrował mnie tak, jak uzgodnili z mamą, czyli tą oklepaną, zwyczajną Annę...
Nie wiem o co chodzi z tym innym nadawaniem imion w USC przez ojców. Koleżanki ojciec był syna rejestrować, chłopak miał mieć na imię Maciej, a został Marcin.
Silloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 18:30   #2749
mariamarysienka
Zakorzenienie
 
Avatar mariamarysienka
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14 017
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Nie wiem o co chodzi z tym innym nadawaniem imion w USC przez ojców. Koleżanki ojciec był syna rejestrować, chłopak miał mieć na imię Maciej, a został Marcin.
Ja też nie wiem. A najciekawsze jest to, że mój tata sam został taką "pomyłką" Miał się nazywać, powiedzmy, Krzysztof Tomasz, a dziadek się pomylił i zarejestrował Tomasz Krzysztof Do tej pory babcia mu tego nie wybaczyła i na syna mówi Krzysztof (imiona zmieniłam, chodzi o zasadę)
__________________
.

"One cat just leads to another." - E. Hemingway



I love you
I will
I do
mariamarysienka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-27, 18:35   #2750
stesia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 3 527
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

jakby tż zarejestrował dziecko inaczej niż było ustalone to chyba poszłabym do urzędu żeby to zmienić
stesia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 18:36   #2751
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Silloe Pokaż wiadomość
Moja sąsiadka tak psa nazwała

---------- Dopisano o 19:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:05 ----------



Nie wiem o co chodzi z tym innym nadawaniem imion w USC przez ojców. Koleżanki ojciec był syna rejestrować, chłopak miał mieć na imię Maciej, a został Marcin.
Ja z siostrą też miałam mieć inne imię. To ojciec postanowił inaczej.
Dlatego matki nie powinny ojców wysyłać samych tylko pójść z nimi lub same. A poza tym do 6 mcy można zmienić.

Moja koleżanka też ma psinkę o imieniu Daisy.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 19:38   #2752
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Mój dziadek, rejestrując mojego ojca w urzędzie (pojechał tam na podwójnym gazie) zapomniał najwidoczniej, że ma już małą Stasię w domu i zarejestrował: syn - Stanisław Więcej rodzeństwa nie ma
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 19:46   #2753
smerfetk_a
Żona Gargamel
 
Avatar smerfetk_a
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 20 283
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

mój wujek też chyba był na podwójnym gazie bo kuzynka zamiast Żaneta nazywa się Janeta
__________________
All you need is love. But a new pair of shoes never hurt anyone.

smerfetk_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 20:27   #2754
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Mój dziadek po drodze do USC zapomniał z jakim imieniem miał zarejestrować moją ciocię. Potem urodził mu się syn i znowu zapomniał. Oczywiście w obu przypadkach zarejestrował pod innym imieniem. Gdy urodziła się moja mama babcia mu zagroziła, że jeśli znowu zapomni i zarejestruje inne imię, to mu nie odpuści, będzie musiał tam wrócić i poprawić. I zarejestrował z wcześniej umówionym

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
mój wujek też chyba był na podwójnym gazie bo kuzynka zamiast Żaneta nazywa się Janeta
Janeta podoba mi się bardziej
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 21:36   #2755
gryx82
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 30 807
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez smerfetk_a Pokaż wiadomość
mój wujek też chyba był na podwójnym gazie bo kuzynka zamiast Żaneta nazywa się Janeta

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;53257031]Mój dziadek po drodze do USC zapomniał z jakim imieniem miał zarejestrować moją ciocię. Potem urodził mu się syn i znowu zapomniał. Oczywiście w obu przypadkach zarejestrował pod innym imieniem[/QUOTE]
Jeszcze lepiej!

Myślałem, że to rzadsze przypadki jednak
gryx82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-27, 22:43   #2756
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Hejka fajny wątek.
Ja swojego dość pospolitego imienia nie lubiłam w dzieciństwie ale teraz doceniam bo znane w wielu językach i na upartego mogę byc Kate, Katrinką, Rinką itp. I wolę nie myśleć o głupich skojarzeniach opisywanych wczesniej a o znaczeniu imienia Katarzyna: czysta bez skazy. Poza tym często byłam nazywana Kasik, Kasia bądź Kasieńka to ostatnie to najładniej.
Pamiętam, że jak byłam nastolatką weszła moda na Pauliny, Patrycje, Krystianów, Damianów i Klaudie i wtedy to też się wydawało, że to takie dziwne imiona.
A pamiętacie szał jak leciała brazylijska telenowela Niewolnica Izaura? Ciekawe czy Izaury z tamtego okresu lubią swoje imię.
A zastanawiając się nad ludźmi, z którymi gdzieś tam się spotkałam to wyszlo mi, że sporo znam takich z nietypowymi imionami jak: Krzysztofa jako kobieta, Tekla, Bernadetta, Anika, Remigiusz, Irmina, Lilianna, Jagoda ale mówią na nią Aga, Bianka, Ilia imię chłopca ale to ukraińskie. Ludmiła - mówią na nią Miła, Miłka choć ma trochę wredny charakter Spotkałam się też z Julitą,
W jednej rodzinie taki zestaw: Oliwia, Ksawery, Angelika, Arleta, Karina, Marcelina, Kornelia.
A jedna znajoma nazwała córkę Wirdżinia, tylko nie wiem czy z tą pisownią w każdym razie mówiła na nią Wirdżusia -
Najdziwniejsze zestawienie to znałam dziewczynę O imieniu Róża a nazwisku Kapusta.

Z opowieści: gdzie chłopiec miał na imię Robert, nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że rodzic nie wymawiał r i wołanie brzmiało Łobełt.
Wśród osób znanych jest też przecież Pani Wiganna, Żanet, Marietta i Alżbeta, Bożydar - choć sama nie nazwałabym tak to facet bardzo przystojny. ŚP R. Leszczyński miał córkę Wesnę o ile pamiętam.
Sama nie lubię Michała, Mikołaja, Franka, Filipa( z konopi) Maćka ( skojarzenie z grubaskiem albo salcesonem w maćku) Władka Miłosza itp. Z damskich to tak jak większość Kamila, Bożena, Grażyna, Krystyna( tak mówią, że co druga brzydka i księgowa to Krysia) nie cierpię Gabrysi i Gabrysia.
Co do Amandy, Samanthy to też mam podobne skojarzenia jak większość, jedynie Sandra zawsze mi się podobała i myślałam, że jak będę miała córkę to tak nazwę. Córki nie mam ale w moim otoczeniu są co najmnie dwie Sandry.
Miałam pieska imieniem Samar: okazuje się, że oprócz nazwy pierwiastka, i wyspy, Samar jest imieniem kobiecym ale zdaje się, że arabskim.
Niusia to była moja ukochana kicia a Niusiek to obecny kocurek i nie wiem kto przytomny na umyśle mogłby tak dziecko nazwać.
I na koniec pamiętacie tekst z Misia na temat tradycji, gdzie stwierdzili, że Tradycja to ładne imię dla dziewczynki? Ale to już tak na marginesie bo nie wiem czy takie imię w ogóle jest, choć znając fantazję dzisiejszych rodziców...

Edytowane przez OjKatrinka
Czas edycji: 2015-10-27 o 22:48
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 13:16   #2757
Anastazja_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 44
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Ja mam pospolite imię i średnio je lubię. Moja córka ma mało znane imię, wymyślone przez męża...ael jak się okazało obecnie w każdym województwie według statystyk "rodzi" się około 20 dziewczynek o tym imieniu rocznie więc okazało się w ciągu tych 2 lat, że nie daliśmy takiego znowu rzadkiego imienia za to z drugim imieniem mieliśmy problem...urzednik nie chciał nam zapisać imienia Sybilla i moja córka ma tak na drugie imię gdyż mój mąż wynegocjował to z nim mówiąc, że nigdzie nie ma takiego imienia zakazanego a imię samo w sobie nie jest ośmieszające itd.
Anastazja_81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 13:59   #2758
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez Anastazja_81 Pokaż wiadomość
Ja mam pospolite imię i średnio je lubię. Moja córka ma mało znane imię, wymyślone przez męża...ael jak się okazało obecnie w każdym województwie według statystyk "rodzi" się około 20 dziewczynek o tym imieniu rocznie więc okazało się w ciągu tych 2 lat, że nie daliśmy takiego znowu rzadkiego imienia za to z drugim imieniem mieliśmy problem...urzednik nie chciał nam zapisać imienia Sybilla i moja córka ma tak na drugie imię gdyż mój mąż wynegocjował to z nim mówiąc, że nigdzie nie ma takiego imienia zakazanego a imię samo w sobie nie jest ośmieszające itd.
Nie rozumiem, dlaczego nie chciał wam zarejestrować Sybilli. Normalne imię
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 20:37   #2759
OjKatrinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 41
Dot.: "Oryginalne" imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Też uważam, że dziwne że nie chciał Sybilli zarejestrować.
A przypomniało mi się, że jeszcze w szkole w latach 90-tych starsza koleżanka miała urodzić dziewczynkę, która miała nazwać Debora. Dziewczyny się nabijały, że będzie się rymowało z obora. Przyjeżdzała też do nas Marika -ojciec Libańczyk więc stąd to imię. Był też w tamtych czasach chłopaczek o imieniu Roland a także Ronald.
Obecnie spotykam tez Marleny i Mileny ale to już chyba spowszedniało. No i mam znajomą Bronisławę co dla osoby w jej wieku też było mało spotykane, takie babcine imię.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam wcześniej dopiero pisząc tu widzę, że sporo tych osób w moim otoczeniu z nietypowymi imionami. Wcale się nie zdziwię jeśli jeszcze sobie kogoś przypomnę.
OjKatrinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-10-28, 22:11   #2760
michalova
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 2 627
Dot.: &quot;Oryginalne&quot; imię - frajda dla rodzica i krzywda dla dziecka?

Cytat:
Napisane przez OjKatrinka Pokaż wiadomość
Też uważam, że dziwne że nie chciał Sybilli zarejestrować.
A przypomniało mi się, że jeszcze w szkole w latach 90-tych starsza koleżanka miała urodzić dziewczynkę, która miała nazwać Debora. Dziewczyny się nabijały, że będzie się rymowało z obora. Przyjeżdzała też do nas Marika -ojciec Libańczyk więc stąd to imię. Był też w tamtych czasach chłopaczek o imieniu Roland a także Ronald.
Obecnie spotykam tez Marleny i Mileny ale to już chyba spowszedniało. No i mam znajomą Bronisławę co dla osoby w jej wieku też było mało spotykane, takie babcine imię.
Nigdy się nad tym nie zastanawiałam wcześniej dopiero pisząc tu widzę, że sporo tych osób w moim otoczeniu z nietypowymi imionami. Wcale się nie zdziwię jeśli jeszcze sobie kogoś przypomnę.
Chodziłam do klasy z Mariką. I matka, i ojciec Polacy. W klasie miałam jeszcze Samantę, Bernarda, Emila. Na studiach poznałam Danutę (rocznik 91), niby imię normalne ale to tak jak z Twoją znajomą Bronisławą - imię ciotkowe i długo nie mogłam się przyzwyczaić do jej imienia. Mam też bratową Bogumiłę - szczerze nienawidzi swojego imienia i jest przeciwniczką nadawania imion "babcino - ciotkowych", mimo że mamy modę na Marysie, Hanie i Zosie. Mój mąż chodził do klasy z Annąmarią (pisane razem), a jego ex ma na imię Doris. Marlen znam kilka, między 22, a 35 rokiem życia. Mileny też znam, ale takie do 10 roku życia. Była tutaj też mowa o imieniu "Maksymilian", mnie też imię kojarzy się z psami (pewnie przez to, że miałam psa Maksa przez 15 lat). W całości Maksymilian mi się podoba, Maksa jeszcze zdzierżę, ale jak słyszę jak sąsiadka woła swojego syna zrobieniem "Maksiu", to coś mi się robi. I znam dziewczynę o imieniu "Maksymiliana". Znam ją od dziecka i najpierw była właśnie "Maksią", a później i obecnie jest nazywana "Maksi".

A najdziwniejsze imię jakie słyszałam to "Jurand". Chłopak ma 26 lat i raczej przedstawia się drugim imieniem.
__________________
.

Edytowane przez michalova
Czas edycji: 2015-10-28 o 22:28
michalova jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-09 14:04:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.