Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-08-27, 14:33   #61
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Dla mnie słowa "mama" i "tata" nie są świętością, dlatego też, gdy rodzice Męża poprosili, abym zwracała się do nich właśnie ten sposób, odparłam "zrobię, co mogę" i się staram Dopiero miesiąc po ślubie jestem, więc niestety narazie wychodzi raczej na Ty ("Anka, jeszcze raz będzie Pani, to oberwiesz, zobaczysz!"), ale wydaje mi sie, że to kwestia czasu. Rodzice Męża to naprawdę ciepłe osoby, które są nam bliskie i nie ma między nami formalności, co raczej powinno to ułatwić.
Jesli chodzi o mojego Męża i moją rodzinę, to tak jak u którejs z dziewczyn wyżej "Teścioooowaa" "Tak Zięciuuuu?" Serdeczne, pełne ciepła i żartu pozdrowienie.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 18:29   #62
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

ja tez nie mam zamiaru mowic do tesciowej mamo, to slowo jest zarezerwowane tylko i wylacznie do mojej mamy Do ktorej zreszta czesto zrwacam sie po imieniu
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 20:48   #63
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja powiedziałam zaraz po ślubie do mojej teściowej "mamo". Stwierdziłam, że lepiej od razu, bo potem będzie ciężej. Dla niej to też całkiem nowa sytuacja, bo do tej pory tylko jeden syn i jedna córka tak do niej mówili.
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-17, 22:20   #64
nea200pl
Raczkowanie
 
Avatar nea200pl
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 409
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Mowie do tesciow po imieniu. Jakos tak sie od poczatku przyjelo.
Pomimo ze bardzo, bardzo ich lubie nie wyobrazam sobie mowienia Tato do kogos innego niz do mojego kochanego Tatusia. Oprocz tego mam gleboki uraz do slowa Mama/Matka - nie chce nikogo tak nazywac.
nea200pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 14:23   #65
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez malin30 Pokaż wiadomość
Ja powiedziałam zaraz po ślubie do mojej teściowej "mamo". Stwierdziłam, że lepiej od razu, bo potem będzie ciężej. Dla niej to też całkiem nowa sytuacja, bo do tej pory tylko jeden syn i jedna córka tak do niej mówili.
Malin a nie byla zdziwiona?? ja nie wiem sama ale chyba jestem zbyt bojazliwa i pierwsza nie wyjde zeby powiedziec mamo bede czekala az mi cos mama mojego TŻ zaproponuje
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 15:57   #66
Karola_82
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 1 142
Wyślij wiadomość przez MSN do Karola_82
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

moj maz od razu po slubie zaczal mowic do moich rodzicow mama/tata (a nawet tego nie zaproponowali:P, ale z drugiej strony bardzo sie ucieszyli ze to on wyszedl z taka propozycja), ja natoniast narazie mzwracam sie do tesciow na pan/pani, poczekam az to oni wyjda z propozycja, zeby to zmienic (po slubie jestesmy dopiero 12 dni :P)
__________________
Moje dwa M&Msy:
Maja 15.05.2009
Mikołaj 18.12.2011


Dieta (znowu): 178 cm / 64kg
Cel pt. "wakacje w sexy ciele"
do 1.06 - 9 kg (55kg)
Karola_82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 18:37   #67
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez SoNeRa Pokaż wiadomość
Malin a nie byla zdziwiona?? ja nie wiem sama ale chyba jestem zbyt bojazliwa i pierwsza nie wyjde zeby powiedziec mamo bede czekala az mi cos mama mojego TŻ zaproponuje
Była bardzo mile zaskoczona
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-09-20, 18:43   #68
architekt80
Zakorzenienie
 
Avatar architekt80
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: kraków/hannover
Wiadomości: 5 689
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja mówie do mojego teścia tato ale w formie 'Czy mógłby tata cos tam?'a z teściową wogule nie rozmawiam (kobieta mnie nie cierpi i nie chce widzieć).
architekt80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-20, 21:16   #69
Meg9
Raczkowanie
 
Avatar Meg9
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Mysłowice
Wiadomości: 244
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez architekt80 Pokaż wiadomość
Ja mówie do mojego teścia tato ale w formie 'Czy mógłby tata cos tam?'a z teściową wogule nie rozmawiam (kobieta mnie nie cierpi i nie chce widzieć).
Ja właśnie tak zwracam się do moich teściów (do obojga)
Jak coś mówię, to w takiej formie: "może mama by chciała... i może tata też się poczęstuje... " i tak to u mnie narazie wygląda
__________________
26.06.2007 - obrona pracy magisterskiej - od teraz Pani mgr inż.

http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200109082441.png

Nasze zaręczyny
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/200402030926.png

15.09.2007 - żoncia to ja
http://www.slub-wesele.pl/suwaczki/20070915060114.png
Meg9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 09:53   #70
SoNeRa
Zakorzenienie
 
Avatar SoNeRa
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 3 797
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

no to ejst takie mama i tata ale takie hmm tesciowe tez sobie inaczej poki co nie wyobrazam najgorsze jest to ze po slubie tydzien bede mieszkac u mojeg TŻ potem 2 tygodnie w Egipcie bedziemy i potem kolejny tydzien u TŻ potem jedziemy do Anglii wiec bedzie spokoj
__________________
Nawet w najskrytszych marzeniach nie śniliśmy, że będziecie tacy cudowni ...
Bliźniaki - Tymuś i Szymuś są już z nami od 17 marca 2009
SoNeRa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-21, 14:42   #71
malin30
Zakorzenienie
 
Avatar malin30
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 7 926
GG do malin30
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja mam super teściową, więc dla mnie to żaden problem mówić do niej "mamo"
malin30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-09-21, 15:03   #72
gosiaczek94@buziaczek.pl
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek94@buziaczek.pl
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 221
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

ja nie potrafie mówic do nich tato- mama_
uwazam ze mam tylko jedna mame i jednego tate których kocham i zasługują na to miano.

\dziwi mnie tylko ze tesciowie nie poprosili mnie o to wczesniej a teraz po roku zrobili mi awanture ze tak do nich nie mówię,przeciez to nie jestem obowiązek ,teraz nie moze mi przejsc to przez gardło.Nie zasługują na to i nie zmaierzam tak do nich mówic.
__________________
gosiaczek94@buziaczek.pl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 07:17   #73
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez gosiaczek94@buziaczek.pl Pokaż wiadomość
ja nie potrafie mówic do nich tato- mama_
uwazam ze mam tylko jedna mame i jednego tate których kocham i zasługują na to miano.
No właśnie... ja to mojego Ojca nie powiem TATO za nic... więc wszystko zależy od relacji rodzinnych Teść jest mi znacznie bliższy od własnego Ojca i mówienie do niego Tato jest dla mnie wręcz przyjemnością.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-24, 08:08   #74
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

mój mąż zaraz po ślubie od razu zaczął zwracac się do moich rodziców "mamo tato", oni go o to nie prosili, samo tak wyszło naturalnie, ja podobnie i jest OK
nie jest to dla mnie żaden problem, że do teściowej mówie mamo, to swego rodzaju skrót od "mamo mojego męża", poza tym bardzo lubię moją teściową bo fajna z niej babka
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-06, 11:54   #75
encore11
Raczkowanie
 
Avatar encore11
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 77
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja mam sprawę ułatwioną, z teściami rozmawiam po angielsku a jak wiadomo tam do wszystkich mówi się na 'Ty' (mamo i tato na bank odpada)
__________________

encore11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-07, 21:45   #76
emzeta
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: ciemnogród
Wiadomości: 1 614
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

He, he, he! A u mnie jest całkiem inaczej, pobraliśmy się po 6 latach bycia razem, miesiąc temu. Mamy dobry kontakt z moją i męża rodziną i wiadomo było, że zgodnie z Polską tradycją, będziemy się zwracać do nich mamo tato po ślubie. Po zaręczynach, mój tata parę razy proponował mu przejście na ty, ale TŻ zawsze odpowiadał, że przyjdzie czas kiedy zwrócę się do pana tato, a teraz niech pozostanie jak jest, nawet nie wiecie jak mój tata jest dumny i zadowolony z tego że ma nowego syna i jak sie wszystkim chwali jaka to klasa, że mówi do niego tato i nie przeszedł na ty wcześniej (tym bardziej, że mąż mojej starszej siostry jest mega mrukiem, który w ogóle nic nie mówi i nawet nie wiadomo jak sie do niego zwracać a co dopiero jak on sie do kogokolwiek zwraca), więc od ślubu jest mamo i tato, tak jak ja sie zwracam.
Rodzice TŻeta natomiast, tak swoje dzieci wychowali, że zwracają się do nich mamusiu i tatusiu, ponadto ich drugie połówki też sie do nich tak zwracają, więc od momentu ślubu dostaję od teściowej żartobliwie karcące spojrzenie jak powiem na pani, no cóż na razie mamusiu mi nie za bardzo wychodzi, raczej pani mamusiu, ale myślę że z czasem przyjdzie mamusiu i tatusiu(tylko że nie często rozmawiamy, bo mieszkamy w innym kraju).

Oczywiście te formy w stosunku do teściów są bardziej oficjalne, jak wiele z was wyżej pisało: podać mamusi kawę? i to je właśnie odróżnia od zwracania się do prawdziwych rodziców - są z szacunkiem, ale nie z aż taką bliskością.

W końcu jesteśmy rodziną
__________________
FILIP JEST JUŻ Z NAMI

Człowiek uczy się całe życie i głupi umiera

pumpkinkitchen - zapraszam
emzeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-13, 12:08   #77
Afrodyta7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Czesc Dziewczyny,
z tego co przeczytalam problem z mowieniem do Tesciow "mamo", "tato" jest dosc powszechny.choc przyznam sie ze nie sadzilam ze az tak.Ja tez mam ten problem.jestem mezatka od LIPCA 2007roku czyli calkiem niedlugo.
Kiedys moja tesciowa byla moja przyjsciolka,ale bardzo mnie zawiodla i niestety nie jestem w stanie powiedziec do niej MAMO.
Na mojej mamie nigdy sie nie zawiodlam.Chcialam dac szanse tesciowej ale nie wykorzystala jej i zrobila drugi raz to samo.Mam taki charakter ze dlugo pamietam urazy i nie latwo mi zapomniec,wybaczam ale nie zapominam.A jesli ktos zachowuje sie wobec mnie caly czas tak samo to tymbardziej nie moze liczyc na moja sympatie.
Ale jedno mnie pociesza ze nie jestem sama z tym problemem,gdyz widze ze wiele z nas boryka sie z tym tematem.Ale takie jest zycie i glowa muru nie przebijemy.
I uwazam ze nam tez nalezy sie szacunek chocby z tego powodu ze zyjemy i chodzimy po tej ziemii i jestesmy zonami synow.
Pozdrawiam

Edytowane przez Afrodyta7
Czas edycji: 2008-04-11 o 09:28
Afrodyta7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-15, 13:03   #78
Amalthea
Raczkowanie
 
Avatar Amalthea
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Lilac Wood
Wiadomości: 123
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Od naszego ślubu minęło już parę miesięcy, ale żadne z nas nie powiedziało jeszcze mamo do teściowej Kurcze, ciężko jest teraz to powiedzieć choć chcielibyśmy, dlatego polecam nie patyczkować się tylko zacząć zaraz po ślubie
Z ojcami nie ma problemu, bo prawie nie mamy z nimi kontaktu
Amalthea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-12-17, 21:47   #79
lachkasia
Zadomowienie
 
Avatar lachkasia
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: podkarpackie
Wiadomości: 1 156
GG do lachkasia Send a message via Skype™ to lachkasia
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Jesteśmy już 3 i pól roku po ślubie i od początku mówimy do swoich teściów mamo/tato. Jakoś to samo wyszło, tak po prostu
lachkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-12-18, 07:33   #80
aguha
Rozeznanie
 
Avatar aguha
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 618
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

My tez zwracamy się do rodziców mamo/tato. Mi jest ciężej z mówieniem tato, wychowywałam się bez mojego taty, gdyż zmarł jak byłam jeszcze mała. Z czasem jakoś to przyjdzie....
__________________
...Bez miłości każde życie jest jedynie udawaniem i mijaniem...
Krzysztof Myszkowski
http://suwaczki.waszslub.pl/img-2007092200400430.png
LENKA JEST JUŻ Z NAMI - 15.06.2009 21.45 - 2990 g i 53 cm NAJKOCHAŃSZEGO SZCZĘŚCIA
aguha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-31, 19:58   #81
Roxette
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: małopolskie
Wiadomości: 1 264
GG do Roxette
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

w tym roku od naszego ślubu minie 6lat, mój TŻ do mojej mamy zwraca się żartobliwie "teściowo" lub po imieniu, do taty na "ty" ale nie po imieniu, z moją mamą ma lepszy kontakt i taki bardziej na luzie
jeśli chodzi o mnie to nie mam kontaktu z teściami na codzień, wiec sądzę, ze nasze kontakty nie będą miały sznasy nigdy tak się dotrzec jak między moim TŻ-em a rodzicami, do tego jednak trzeba czasu, a widywanie się zaledwie kilka razy w miesiącu temu nie sprzyja
poza tym z moją teściową raczej nigdy nie miałam dobrych układów, teraz zauważyłam, ze ona chciałaby to zmienić, wiec na razie póki co siedzę na tyłku spokojnie, skoro ona stara mi się nie wadzic to ja jej też i jeśli juz muszę sie do niej odezwać to właśnie na "ty" czyli np. "możesz podać mi kawę" nie wymówie nigdy do niej słowa "mamo" bo mamę mam tylko jedną
Do tescia zwracam sie już częściej "tato" ale w formie "mógłby tata...", a nim w ogóle kontakt mam łatwiejszy, bo do tesciowej to nie waidomo czasami jak sie zwrócic
z tesciem można pożartować, pośmiać sie, nie wiem czy to normalne, ale czasami w żartach klepnie mnie w tyłek
i tak to u mnie wygląda
Roxette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 01:06   #82
Oposek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 2
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

A ja bym chciała mówić do swojego teścia i teściowej "mamo", "tato", ale zażyczyli sobie żebym mówiła do nich po imieniu, więc pewnie już zostanie per "Grażko", "Andrzejku".
Moja przyszła teściowa (bo ślub dopiero we wrześniu) jakoś rewelacyjna nie jest, ale zabolało mnie to, co powiedziała, mimo że to prawda iż nigdy nie będę jej dzieckiem itd. Mój teść natomiast jest naprawdę cudownym, kochanym facetem i choć będę mówiła do Niego po imieniu, to i tak traktuję Go jak Tatę...
Oposek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 07:44   #83
hihi
Zakorzenienie
 
Avatar hihi
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 33 255
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Cytat:
Napisane przez Oposek Pokaż wiadomość
A ja bym chciała mówić do swojego teścia i teściowej "mamo", "tato", ale zażyczyli sobie żebym mówiła do nich po imieniu, więc pewnie już zostanie per "Grażko", "Andrzejku".
Moja przyszła teściowa (bo ślub dopiero we wrześniu) jakoś rewelacyjna nie jest, ale zabolało mnie to, co powiedziała, mimo że to prawda iż nigdy nie będę jej dzieckiem itd. Mój teść natomiast jest naprawdę cudownym, kochanym facetem i choć będę mówiła do Niego po imieniu, to i tak traktuję Go jak Tatę...
Mnie chyba też w jakims stopniu by to dotknęło, bo... jakby nie patrzeć, gdy bierzemy ślub, to stajemy sie rodziną dla teściów, nie jesteśmy już obcą osobą

W każdym razie, może jeszcze się "dotrze"
__________________
Nowa motywacja. Tym razem cel jest zdecydowanie długoterminowy.
hihi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 18:16   #84
fifinka1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja uważam, że najbardziej naturalną sytuacją było by zwracanie się do teściów tak, jak do własnych rodziców, bo przecież nikt nie mówi do swojej mamy "jak się mama czuje..." albo "prosze mamy, prosze poczekać...". Jeśli chcodzi o mówienie po imieniu to głupio tak powiedzeć komuś starszemu przecież to nie moja koleżanka.
fifinka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-12, 13:39   #85
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja chcę do przyszłego teścia mówić "tato" Wreszcie na stare lata miałabym ojca
Moja przyszła teściowa powiedziała swojej synowej (żonie brata tżta), że może do niej mówić, jak chce: mamo, po imieniu, na pani - jak jej będzie najlepiej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 13:16   #86
Iwona 26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 2
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

najlepiej jest zacząć mówić mamo,tato w dniu ślubu i jest po kłopocie bo potem nie idzie się odważyć nigdy nie ma odpowiedniego momentu żeby zacząc. Ja przez rok czasu mówiłam do nich zawsze okrężnymi drogami żeby tylko nie trzeba było powiedzieć mamo czy tato albo wysyłałam męża żeby tam coś im powiedział i wierzcie mi jest to bardzo niewygodne, a tak wogóle to wolałabym żeby mi sami powiedzieli jak mam im mówić.Teraz już mówie mamo tato i jest o wiele lepiej,ale łatwo nie było.
Iwona 26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-20, 16:06   #87
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Znając moją gębusię jakby mi nie powiedzieli sami, to bym spytała, jak mam mówić
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-18, 18:33   #88
AnetaVan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 78
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Ja zwracam sie po imieniu, ale nie byl to moj pomysl, zona brata TZ tak zaczela i juz nikt nie mowi inaczej. Gdybym ja sie teraz wyskoczyla z "mama" i "tata" to by dopiero oczy postawili.
AnetaVan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-25, 11:01   #89
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

mi zaproponowali bym mówiła "mama", "tata" ale jakos tak nie chce... najpierw spróbuje bezosobowo zreszta ja zawsze mówiłam "pan", "pani" więc jakoś mi dziwnie przestawic sie... Do tego do swoich rodziców mówię po imieniu wiec niby z jakiej racji mam tak do nich mówic
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-29, 10:30   #90
zanka205
Zakorzenienie
 
Avatar zanka205
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 12 864
Dot.: Jak będziecie lub jak zwracacie się do teściów?

Moi teście to jeszcze nie zupełnie teście, bo z moim TŻem nie jesteśmy jeszcze po ślubie, ale jesteśmy razem 5 i pół roku. Rodzice TŻ namawiają mnie czasem żeby mówić mamo i tato, ale ja nie umiem. Zwracam sie Pani/Pan lub czasem bezosobowo, czasem wymknęło mi sie coś w stylu Ty, ale od razu się peszyłam, choć moi teście nie zwrócili na to uwagi i rozmowa toczyła się dalej. My mieszkamy z dziadkiem mojego TŻ i do niego szybciej mogę powiedzieć dziadek, choćby w sensie że jest dziadkiem choć nie moim, no to jak jego funkcja/zawód hehe, ale z reguły zwracam się bezosobowo, tak sprytnie omijam powiedzenie Pan. Ale on mówi, że jestem jego wnuczką. To miłe, bo ja nie mam dziadka od jakiś 15 lat.
Mój TŻ natomiast czasem w żarcie powie do mojej mamy "mamo" ale nie prosto w twarz, uśmiecha się odwraca i mówi np. To pa mamo. Moja mama się cieszy, ale do mojego taty boi się powiedzieć tato, czuje jakiś respekt no i zawsze się go bał, nie wiem czemu, bo mój tata jest super.
__________________


"Dzieci są kotwicami, które trzymają matkę przy życiu"

zanka205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-24 06:45:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.