Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-11-05, 13:59   #4261
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziêkujê Maria221 za odpowied¼
A no to dziwne. Ja mia³am w³a¶nie we wrze¶niu robion± dok³adn± trichoskopiê, a wynik dok³adny dosta³am wczoraj, na wizycie niewiele mi mówi³a, tylko tyle, ¿e to pocz±tkowa faza AGA i ¿e du¿o mo¿na uratowaæ, ¿e mam odrost na ca³ej g³owie. Je¶li chodzi o leczenie, to ona ju¿ mi nic nie w³±cza³a w³a¶ciwie, bo leczê siê ju¿ flutamidem i dutasterydem, mówi³a mi tylko ¿eby Flutamidu nie stosowaæ d³u¿ej ni¿ pó³ roku no i ¿eby za pó³ roku przyjechaæ znowu na trichoskopiê.

Jednak zadzwoni³am do niej i mam wizytê na 19 listopada, to siê dowiem co i jak. Wysz³o mi, ¿e mam 19,44% w³osów o ¶rednicy poni¿ej 0,03mm w okolicy czo³owej, nie wiem czy to du¿o czy ma³o, w ka¿dym razie czujê znów przera¿enie i wolê ¿eby ona mi obiektywnie powiedzia³a jak to wygl±da.
A u Ciebie ile wysz³o % w³osów tych najcieñszych?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-05, 20:32   #4262
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Poka¿ wiadomo¶æ
Dziêkujê Maria221 za odpowied¼
A no to dziwne. Ja mia³am w³a¶nie we wrze¶niu robion± dok³adn± trichoskopiê, a wynik dok³adny dosta³am wczoraj, na wizycie niewiele mi mówi³a, tylko tyle, ¿e to pocz±tkowa faza AGA i ¿e du¿o mo¿na uratowaæ, ¿e mam odrost na ca³ej g³owie. Je¶li chodzi o leczenie, to ona ju¿ mi nic nie w³±cza³a w³a¶ciwie, bo leczê siê ju¿ flutamidem i dutasterydem, mówi³a mi tylko ¿eby Flutamidu nie stosowaæ d³u¿ej ni¿ pó³ roku no i ¿eby za pó³ roku przyjechaæ znowu na trichoskopiê.

Jednak zadzwoni³am do niej i mam wizytê na 19 listopada, to siê dowiem co i jak. Wysz³o mi, ¿e mam 19,44% w³osów o ¶rednicy poni¿ej 0,03mm w okolicy czo³owej, nie wiem czy to du¿o czy ma³o, w ka¿dym razie czujê znów przera¿enie i wolê ¿eby ona mi obiektywnie powiedzia³a jak to wygl±da.
A u Ciebie ile wysz³o % w³osów tych najcieñszych?
Ja poni¿ej 0,03% mia³am tylko 3% w³osów z okolicy czo³owej. Rakowska podsumowa³a to s³owami, ¿e nie mam miniaturyzacji. Najciekawsze jest to, ¿e najcieñsze w³osy mam na potylicy, a z boku i w czê¶ci czo³owej najgrubsze. Z problemem ³ysienia walczê juz ponad 10 lat (matko, kiedy to minê³o ). Wydaje mi siê, ¿e gdybym mia³a faktycznie AGA, to mia³abym wiêcej w³osów zminiaturyzowanych. U mnie najgorsze by³y ¿ó³te czopty rogowe - w okolicy przedzia³ka by³o ich b.du¿o, a po leczeniu sterydami wszystkie zniknê³y . Rakowska powiedzia³a, ¿e odzyskam wszystkie w³osy. Traktujê to raczej, jak ¿art. U mnie problem w³osów dotyczy wszystkich w³osów na ciele np. rzêsy mam gêste i normalnie odrastaj±ce, ale tempo wzrostu jest spowolnione - prawie 2msc na odrost rzêsy to za du¿o. Brwi odrastaj± od 10 lat - jeszcze nie do koñca odros³y. Mój nefrolog twierdzi, ¿e moje w³osy to efekt leków, pewnie ma racjê, bo czyta³am artyku³, ¿e jeden z leków, które biorê u myszy opó¼ni³ odrost ogolonych w³osów nawet o 3msc. It sound like me. Niestety nie ma szans na odstawienie leków.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-05, 21:29   #4263
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria221no to u Ciebie nie ma tak ¼le Najwa¿niejsze, ¿e nie masz miniaturyzacji. No i super, ¿e sterydy pomagaj±.
No tak, Twoje problemy z w³osami to, tak jak mówi nefrolog, efekt leków, a nie AGA. Nie wiem czy to powinno Ciê pocieszyæ, ale chyba tak Skoro Rakowska uwa¿a, ¿e odzyskasz wszystkie w³osy, to znaczy, ¿e naprawdê jest na to szansa. Wg mnie ona nie robi cz³owiekowi z³udnych nadziei, nie pociesza sztucznie. Mi powiedzia³a, ¿e to jest walka na ca³e ¿ycie i nigdy nie bêdzie tak, ¿e bêdê mog³a odpu¶ciæ leczenie, no i nie obiecywa³a mi, ¿e odzyskam wszystkie w³osy, a ³ysiejê dopiero(a¿?) 4 lata.

Napisz mi, co to s± te ¿ó³te czopy rogowe, bo mam je w okolicy czo³owej: 5 w 4 pw x 70 i w sumie nie wiem, co to oznacza. To s± puste mieszki czy co?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 07:52   #4264
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Czy kto¶ z Was móg³by mi co¶ podpowiedzieæ w tej kwestii? Tak jak pisa³am wcze¶niej.. Po odstawieniu tabletek anty zacz±³ siê u mnie problem z w³osami. Po powrocie do hormonów problem na chwile znikn±³ ale sielanka trwa³a 2 miesi±ce. Teraz znowu jest to samo, w³osy lec±. Od miesi±ca mam zmienione tabletki na lekko antyandrogenne, na razie poprawy brak a wrêcz mam wra¿enie ¿e jest gorzej. Cera siê strasznie pogorszy³a a w³osy lec±. Badania porobione, testosteron przy dolnej granicy, dheS to samo. Wszystkie inne wyniki w normach, zdrowa jak koñ ale w³osy wypadaj±. Ginekolog poradzi³ odstawiæ hormony, zrobiæ raz jeszcze badania i wtedy podj±æ jaka¶ decyzje tyle ¿e bojê sie odstawiaæ ca³kiem hormony, daæ szanse tym nowym na jakies dzia³anie? Jak my¶licie?
Natalia041 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 09:01   #4265
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Natalia041 Poka¿ wiadomo¶æ
Czy kto¶ z Was móg³by mi co¶ podpowiedzieæ w tej kwestii? Tak jak pisa³am wcze¶niej.. Po odstawieniu tabletek anty zacz±³ siê u mnie problem z w³osami. Po powrocie do hormonów problem na chwile znikn±³ ale sielanka trwa³a 2 miesi±ce. Teraz znowu jest to samo, w³osy lec±. Od miesi±ca mam zmienione tabletki na lekko antyandrogenne, na razie poprawy brak a wrêcz mam wra¿enie ¿e jest gorzej. Cera siê strasznie pogorszy³a a w³osy lec±. Badania porobione, testosteron przy dolnej granicy, dheS to samo. Wszystkie inne wyniki w normach, zdrowa jak koñ ale w³osy wypadaj±. Ginekolog poradzi³ odstawiæ hormony, zrobiæ raz jeszcze badania i wtedy podj±æ jaka¶ decyzje tyle ¿e bojê sie odstawiaæ ca³kiem hormony, daæ szanse tym nowym na jakies dzia³anie? Jak my¶licie?
Mo¿e warto pos³uchaæ endokrynologa? Mo¿e po prostu w³osy lec±, bo masz chaos hormonalny, a po odstawieniu tabletek wszystko siê unormuje.

Sepretalia --> no w³a¶nie ja mam FAGA stwierdzone z uwagi na obecno¶æ ¿ó³tych czopów rogowych na szczycie g³owy. Gdyby by³y na ca³ej g³owie, to by³oby to plackowate rozlane. Wiesz, ja nie jestem pewna, czy Rakowska na pewno wie, z czym ma do czynienia. Ja w ogóle jestem b.trudna w leczeniu czegokolwiek. Mo¿liwe ¿e mam FAGA + leki, ale bardziej obstawiam leki z uwagi na problem ogólny, do tego je¶li w³osy odrastaj±, to najbardziej to widaæ na przedzia³ku - zwykle odrastaj± najgrubsze/najciemniejsze w³a¶nie na przedzia³ku, a loxon dzia³a po kilku tyg. Tylko, ¿e mnie w³osy odrastaj± po wcierkach rzutami, u mnie to nie jest proces. Moze nic nie odrastaæ przez pó³ roku, a potem co¶ zadzia³a i przez 3tyg. mam rzut nowych w³osów, jesli dodamy do tego niemal ca³kowite zatrzymanie naturalnego wzrostu w³osa na d³ugo¶æ, to ca³o¶æ wygl±da do¶æ dramatycznie, i tego chyba Rakowska pod uwagê nie bierze.

¯ó³te czopy rogowe powstaj± w miejscu mieszka, tak jakby go zatykaj± uniemo¿liwiaj±c odrost w³osów. Nie dosta³a¶ jakich¶ sterydów? U mnie siê wszystkie te czopy cofnê³y, ale tak siê zastanawiam, czy czopy przy AGA/FAGA mog± siê cofaæ , bo one oznaczaj± zabli¼nienie mieszka. Intryguje mnie to.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-11-06 o 09:03
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 10:07   #4266
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Maria221 kurczê, to u Ciebie faktycznie sytuacja jest trudna i nietypowa, ciekawe czy Rakowska leczy³a kogo¶ kto te¿ przyjmowa³ ten lek co Ty.
Ale je¶li masz odrost grubych w³osów na przedzia³ku to jest to zupe³nie odwrotnie ni¿ w AGA.
Masz czasem zatrzymany ca³kiem wzrost w³osów? Wtedy to faktycznie jak jeszcze co¶ wypada, to szybko robi siê masakra, ale to zahamowanie wzrostu to ju¿ musi byæ przez leki, bo przecie¿ jak siê ³ysieje, to w³osy i tak rosn± w jakim¶ tam tempie.

A tak w ogóle to jak to u Ciebie by³o z tym ³ysieniem: zaczê³o siê przed tymi lekami czy pó¼niej? Bo w sumie, to nie wiadomo chyba, czy te¿ by¶ ³ysia³a jakby¶ nie musia³a piæ tych leków od nefrologa.

W³a¶nie ¿adnych sterydów, w ogóle nic, tylko powiedzia³a ¿eby myæ g³owê nizoralem i castagnus piæ, bo jako¶ ochrania mieszki (?). Byæ mo¿e dlatego tak post±pi³a, bo 2 miesi±ce przed jej wizyt± w³±czy³am Flutamid, który ograniczy³ mi wypadanie z 500 sztuk na ~30-50. No i mam podobno odrost na ca³ej g³owie, ale nie wiem na ile jest dobry. Sama widzê sporo w³osów nad czo³em, ale nie wiem czy te w³osy s± takie normalne czy dalej cienkie.
Loxonu te¿ mi nie zaleca³a, bo w³a¶nie loxon spowodowa³ to wielkie wypadanie i dopiero Flutamid to zahamowa³. Ja jestem zra¿ona do tego loxonu, naprawdê bojê siê go, przez niego mog³am wy³ysieæ, gdyby endo nie odwa¿y³ siê na Flutamid, a teraz jeszcze na dutasteryd, to nie wiem, co by ze mn± by³o. Kurczê, mózgu brakuje by rozgry¼æ to ³ysienie, eh.

Jestem ciekawa czy same antyandrogeny dadz± radê zlikwidowaæ te ¿ó³te czopy rogowe.
Od innej dermatolog dosta³am Alpicort na wiosnê, wciera³am to, ale jak skoñczy³am, to by³o gorzej.
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 10:29   #4267
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Poka¿ wiadomo¶æ
Maria221 kurczê, to u Ciebie faktycznie sytuacja jest trudna i nietypowa, ciekawe czy Rakowska leczy³a kogo¶ kto te¿ przyjmowa³ ten lek co Ty.
Ale je¶li masz odrost grubych w³osów na przedzia³ku to jest to zupe³nie odwrotnie ni¿ w AGA.
Cytat:
Masz czasem zatrzymany ca³kiem wzrost w³osów? Wtedy to faktycznie jak jeszcze co¶ wypada, to szybko robi siê masakra, ale to zahamowanie wzrostu to ju¿ musi byæ przez leki, bo przecie¿ jak siê ³ysieje, to w³osy i tak rosn± w jakim¶ tam tempie.


A tak w ogóle to jak to u Ciebie by³o z tym ³ysieniem: zaczê³o siê przed tymi lekami czy pó¼niej? Bo w sumie, to nie wiadomo chyba, czy te¿ by¶ ³ysia³a jakby¶ nie musia³a piæ tych leków od nefrologa.

W³a¶nie ¿adnych sterydów, w ogóle nic, tylko powiedzia³a ¿eby myæ g³owê nizoralem i castagnus piæ, bo jako¶ ochrania mieszki (?). Byæ mo¿e dlatego tak post±pi³a, bo 2 miesi±ce przed jej wizyt± w³±czy³am Flutamid, który ograniczy³ mi wypadanie z 500 sztuk na ~30-50. No i mam podobno odrost na ca³ej g³owie, ale nie wiem na ile jest dobry. Sama widzê sporo w³osów nad czo³em, ale nie wiem czy te w³osy s± takie normalne czy dalej cienkie.
Loxonu te¿ mi nie zaleca³a, bo w³a¶nie loxon spowodowa³ to wielkie wypadanie i dopiero Flutamid to zahamowa³. Ja jestem zra¿ona do tego loxonu, naprawdê bojê siê go, przez niego mog³am wy³ysieæ, gdyby endo nie odwa¿y³ siê na Flutamid, a teraz jeszcze na dutasteryd, to nie wiem, co by ze mn± by³o. Kurczê, mózgu brakuje by rozgry¼æ to ³ysienie, eh.

Jestem ciekawa czy same antyandrogeny dadz± radê zlikwidowaæ te ¿ó³te czopy rogowe.
Od innej dermatolog dosta³am Alpicort na wiosnê, wciera³am to, ale jak skoñczy³am, to by³o gorzej.

Moje w³osy przesta³y niemal ca³kowicie rosn±æ na d³ugo¶æ jako¶ 10 lat temu. Mia³am wtedy potworne wypadanie przez... t³usty ¿ó³ty ³upie¿ i trwaj±c± 9 msc. infekcjê (¿adne lekarz nie wpad³ na pomys³, by to leczyæ). Straci³am wtedy niemal wszystkie w³osy + brwi (nie wiem dlaczego brwi). Lecia³o mi wtedy po 500 w³osów na mycie, ca³e mieszkanie by³o us³ane w³osami. Niestety, ilekroæ mia³am infekcjê (zwyk³± - katar,kaszel gor±czka!) to wtedy znów lecia³y i trudno by³o to zatrzymaæ. Same z siebie u mnie nie wypada³y, zawsze by³a przyczyna, dlatego my¶la³am, ¿e mam TE. Co odros³o, to przy infekcji wypada³o i tak w kó³ko. Dopiero w kwietniu 2013 uda³o mi siê ca³kowicie zwalczyæ ³ysienie po infekcji (nie wiem, jak). To w³a¶nie 10 lat temu przesta³y rosn±æ. Na rok, dziêki wcierkom, wyciskam ok.7-8cm na d³ugo¶æ. Niby mam sporo odrostu, jeszcze z lata, ale w³osy nie rosn± i odrost te¿ nie = brak zagêszczenia.W³osy samodzielnie nie odrastaj±, ale mam odrost po sterydach (spory, ale ma tak 1,5 cm. max) + po loxonie + odrost z zesz³ego roku te¿ po loxonie. ma w³osy ka¿dej mo¿liwej d³ugo¶ci.

£ysienie zaczê³o siê na lekach- biorê leki immunosupresyjne + jeszcze jeden lek - one wszystkie hamuj± mitozê, czyli podzia³ komórek, u mnie prawdopodobnie sta³o siê to w mieszkach . Oczywi¶cie nie mam 100% pewno¶ci, ale tak to wygl±da. Leki immunosupresyjne prawdopodobnie dzia³a³y najpierw powoli - wolny wzrost w³osów + ma³y odrost, dopiero jak straci³am w³osy, to obna¿y³o bezmiar nieszczê¶cia. Nie poddajê siê jednak, wierzê, ¿e je odzyskam. Mam wra¿enie, ¿e Rakowska patrzy tylko na AGA, a mniej na resztê,ale w sumie ta reszta to nie jej broszka, ona nie musi wiedzieæ wszystkiego. Wiem, ¿e ona robi wszystko, by mi pomóc i jestem jej za to wdziêczna, bo tylko ona da³a mi nadziejê i rozpoczê³a jakie¶ normalne leczenie, wcze¶niej zrobi³a dok³adny wywiad i sprawdzi³a wyniki. Nigdy wcze¶niej ¿aden dermatolog nie poprosi³ o wyniki. , za to jeden chcia³ w³±czyæ mi spironol przy za niskich androgenach. Mój endokrynolog omal z krzes³a nie spad³, jak to us³ysza³.

A mo¿e Alpicort E jest dla Ciebie dobry i mo¿e Ci pomóc zyskaæ wiêcej odrostu? Ja w sumie te¿ nad nim my¶lê. Zapytam siê Rakowskiej, co my¶li o Alpicorcie E - jestem ciekawa jej zdania.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255

Edytowane przez Maria221
Czas edycji: 2015-11-06 o 10:35
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 10:54   #4268
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Jednak nieszczê¶cia chodz± parami, nie do¶æ, ¿e leki, to jeszcze te infekcje rujnowa³y Ci w³osy. Nie s±dzi³am, ¿e takie co¶ mo¿e mieæ tak fatalny wp³yw na w³osy. Pewnie mia³a¶ TE, skoro tak czêsto dopada³y Ciê choróbska. Mi na wiosnê w trichogramie wysz³o oprócz androgenowego, ³ysienie telogenowe, nie wiem czym spowodowane, byæ mo¿e nisk± ferrytyn±, któr± ca³y czas staram siê podbiæ, ale wooolno to idzie.
7-8cm to trochê mniej ni¿ ¶rednio, ale bior±c pod uwagê wp³yw leków, i tak nie jest ¼le Najwa¿niejsze, ¿e walczysz. Sama wiem, jak nieraz ma siê ochotê olaæ to w cholerê, ale to nie rozwi±zanie.

No pewnie Rakowska zna siê najlepiej na AGA i dlatego na tym siê skupia, ale wa¿ne, ¿e mimo to stara Ci siê pomóc na tyle na ile potrafi. I faktycznie jako jedna z niewielu patrzy na badania.
A ten dermatolog co Ci chcia³ daæ Spironol w Twojej sytuacji to chyba niespe³na rozumu by³. Bo¿e, to straszne, ¿e jeste¶my nara¿eni na kontakt z takimi 'lekarzami'. Trzeba uwa¿aæ na ka¿dym kroku, ¿eby przez takiego konowa³a siê czasem nie przekrêciæ. Masakra.
Ja stosowa³am kilka miesiêcy Spironol, ale bez rewelacji. Rakowska mi o nim te¿ mówi³a, bo ja mam ogólnie pcos, ale to za s³aby lek jak dla mnie, a tylko siê ¼le na nim czu³am.

Stosowa³am sam Alpicort, bez "E", pani dermatolog, która mi go przepisa³a uwa¿a, ¿e dodatek estradiolu nie pomaga jako¶ bardziej na w³osy.
Jak bêdê u Rakowskiej skonsultowaæ ten wynik trichoskopii, to zapytam o te ¿ó³te czopy rogowe i sterydy.
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 10:56   #4269
Natalia041
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomo¶ci: 49
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Chyba faktyczni odstawiê te hormony, bedziê co bêdzie. Ale czy to w ogóle mo¿liwe, ¿e tabletki, które teoretycznie maj± dzia³aæ zbawiennie na cerê, w³osy, nie dzia³aj± na mnie? Boje siê czekaæ kolejny miesi±c ale z drugiej strony mo¿e miesi±c to za krótko ¿eby mog³y w³a¶ciwie zadzia³aæ... Sama juz nie wiem. :/
Natalia041 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 12:11   #4270
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Siepretalia --> no w³a¶nie TE bywa powodowane infekcjami z gor±czk±, zw³aszcza przewlek³± --> czyta³am o tym w necie, u mnie to by³a klasyczna sytuacja i wygl±da³o to na TE.

A kiedy jeste¶ u Rakowskiej? Spytaj koniecznie o sterydy, ¿ó³te czopy rogowe i, czy te czopy przy AGA (koniecznie spytaj o czopy przy AGA, bo przy plackowatym te¿ s± czopy, ale chyba jakie¶ takie inne) mog± znikn±æ pod wp³ywem leczenia np. flutamidem lub sterydami.

Najlepsze jest to, ¿e ten dermatolog jest uwa¿any za super specjalistê od...w³osów . Mo¿e zna siê na ³upie¿u, ale na hormonach na pewno nie i nie powinien zabieraæ siê za leczenie FAGA/AGA, czy czego¶ podobnego.

Te 7-8cm rocznie to tylko dziêki wcierkom.


Natalia --> w³osy mog± wypadaæ od antykoncepcji, nawet je¶li ta ma pomóc na skórê/w³osy.
__________________
Wewnêtrznie:Solgar Vm75, olej lniany/z pestek dyni,
zewnêtrznie: szampon/¿el do mycia cia³a glogg, Dermena men, Loxon 5%
Wcierki na porost w³osów
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219255
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 14:46   #4271
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez susse Poka¿ wiadomo¶æ
Z tego co wyczyta³am na opakowaniu to pierwsze efekty s± zauwa¿alne po 6 tygodniach stosowania, u mnie póki co to zaledwie kilka dni. Szampon bardzo fajny, dobrze siê pieni, dobrze myje i w³osy po nim s± g³adkie, b³yszcz±ce i miêkkie. Co do wcierki to wcieram tylko raz dziennie, fajne jest to, ¿e nie obci±¿a w³osów. Po wyschniêciu nie s± t³uste ani nie ma na nich ¿adnego nalotu, ³adnie pachnie. Wiêcej napiszê za 5-6 tygodni
Susse, jakie efekty po wcierce?
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 16:40   #4272
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Siepretalia --> no w³a¶nie TE bywa powodowane infekcjami z gor±czk±, zw³aszcza przewlek³± --> czyta³am o tym w necie, u mnie to by³a klasyczna sytuacja i wygl±da³o to na TE.

A kiedy jeste¶ u Rakowskiej? Spytaj koniecznie o sterydy, ¿ó³te czopy rogowe i, czy te czopy przy AGA (koniecznie spytaj o czopy przy AGA, bo przy plackowatym te¿ s± czopy, ale chyba jakie¶ takie inne) mog± znikn±æ pod wp³ywem leczenia np. flutamidem lub sterydami.

Najlepsze jest to, ¿e ten dermatolog jest uwa¿any za super specjalistê od...w³osów . Mo¿e zna siê na ³upie¿u, ale na hormonach na pewno nie i nie powinien zabieraæ siê za leczenie FAGA/AGA, czy czego¶ podobnego.

Te 7-8cm rocznie to tylko dziêki wcierkom.
Wiem, wiem, ¿e ró¿ne choroby/infekcje powoduj± TE, jednak z jakiego¶ powodu nie u wszystkich tak jest. S± osoby, które mog± robiæ wszystko z w³osami, je¶æ cokolwiek, stresowaæ siê i nie spaæ i w³osy maj± piêkne.

Wizytê u Rakowskiej mam 19 listopada i wypytam o wszystko

Nie wyobra¿am sobie, ¿e ten doktor mo¿e byæ uwa¿any za speca od w³osów, przecie¿ to szkodnik a nie lekarz

No wcierki dobre s± Ja te¿ ca³y czas co¶ wcieram w³a¶nie po to, by przyspieszaæ porost.
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 19:12   #4273
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Siempretalia, napisz proszê jakie dawki dutasterydu za¿ywasz i jakie flutamidu,ja jestem nA FINASTERYDZIE od 3 i pó³ miesi±ca ale poprawy brak.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 19:42   #4274
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez JULIANNA5 Poka¿ wiadomo¶æ
Siempretalia, napisz proszê jakie dawki dutasterydu za¿ywasz i jakie flutamidu,ja jestem nA FINASTERYDZIE od 3 i pó³ miesi±ca ale poprawy brak.
To tak, Flutamid zaczê³am przyjmowaæ pod koniec lipca - dawka 250 mg(1 tabletka), po 3 tygodniach mia³am poprawê z 500 na 50 wypadaj±cych w³osów i tak jest do teraz.

Dutasteryd przyjmujê od listopada w postaci Avodartu - 1 tabletka/3dni. Jednocze¶nie zmniejszy³am Flutamid na pó³ tabletki, bo trochê mi próby w±trobowe skoczy³y w górê, endokrynolog zaleci³ przej¶æ tylko na Avodart, no ale Flutamid mnie uratowa³ i bojê siê z niego ca³kiem zej¶æ, wiêc póki co pijê 125 mg, bêdê obserwowaæ sytuacjê i zobaczê co bêdzie dalej.

Mi endo te¿ proponowa³ finasteryd, ale dutasteryd jest lepszy, bo blokuje obydwa izoenzymy 5-α-reduktazy.

Ja Flutamid sobie chwalê, je¶li chodzi o zmniejszenie wypadania, jak z odrostem, to nie wiem, bo widzê, ¿e jest, ale nie wiem obiektywnie na ile dobry, problemem jest jego potencjalna hepatotoksyczno¶æ, ja bym chcia³a piæ go jak najd³u¿ej, ale wiadomo, ¿e to zale¿y od w±troby.

A Ty masz zdiagnozowane AGA?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 20:07   #4275
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

DO SIEmPRETALIA, przez rok czasu wszyscy mówili,¿e telogen ale miesi±c temu S³owiñska z Warszawy i derm z mojego miasta stwierdzili,¿e teraz mam objawy AGA.Od miesi±ca biorê te¿ Spironoloktan ,mam przez niego ciag³e pokrwawianie ,bo on wp³ywa na cykl.Wczoraj i dzisiaj po raz pierwszy wypad³o mi jakie¶ 30% mniej w³osów przy czesaniu.Zastanawiam siê czy to poprawa czy przypadek. No i czy to finasteryd zacz±³ dzia³ac czy spironol?
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 20:14   #4276
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Kurczê, to ja mia³am na raz zdiagnozowane i ³ysienie telogenowe i androgenowe.
Hm, Spironol przyjmowa³am przez 4 miesi±ce, ale nie zauwa¿y³am ¿adnej poprawy, tylko zmêcznie, tak¿e rzuci³am go w cholerê. Nie mam pojêcia, czy mo¿e on pomóc po miesi±cu stosowania.

W³a¶nie najgorsze jest to, ¿e stosuj±c i Fina i Spironol, nie mo¿esz wiedzieæ, co Ci pomaga. A w ogóle to sk±d pomys³, by ³±czyæ te dwa leki? S³owiñska tak zaleci³a?

Obserwuj sytuacjê, no i kurczê te ci±g³e krwawienia s± niepokoj±ce. By³a¶ z tym u ginekologa?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 20:23   #4277
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Do Siempretalia,
S³owiñska zaleci³a do³±czyæ do fina jeszcze spironol i przestrzega³a ,¿e bêd± zaburzenia w miesi±czkowaniu.
Kusi mnie dutasteryd i flutamid.Ale flutamidu nikt nie chcia³ mi przepisaæ,to dziwne bo na amerykañskiej stronie medycznej by³y opinie lekarzy ,¿e powinien byæ podawany jako lek pierwszego rzutu przy leczeniu ³ysienia andro u kobiet,a wiêkszo¶æ lekarzy podaje go w ostateczno¶ci lub w ogóle.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 20:30   #4278
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Odwa¿na ta S³owiñska, jako jedna z niewielu chyba. Dobrze, ¿e s± tacy lekarze

Tak, to prawda, Flutamid jest ekstremalnie rzadko stosowany. Mój endo te¿ w zasadzie rzadko przepisuje go, ale jest bardzo otwarty i odwa¿ny, wiêc zgodzi³ siê i na dutasteryd i na Flutamid. Mia³am szczê¶cie po prostu, inaczej chyba bym dzi¶ ³ysa by³a.

A rozmawia³a¶ ze S³owiñsk± u Flutamidzie i dutasterydzie, jak ona siê zapatruje na te leki?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 20:53   #4279
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Siempretalia,
prosi³am S³owiñska o dutasteryd ,bra³am ju¿ wtedy 2 i po³ miesi±ca finasteryd i nie mia³am absolutnie ¿adnej poprawy,wiêc chcia³am co¶ mocniejszego a ona powiedzia³a,¿e efekty mo¿na oceniæ dopiero po 4-6 miesi±cach,ale ja nie bardzo w to wierzê,bo dziewczyny ,którym pomóg³ finasteryd efekty widzia³y po 2 maksymalnie 3 miesi±cach.W przysz³ym tygodniu mam wizytê u derma w moim mie¶cie,mo¿e jego powinnam poprosiæ o zmianê,tylko nie wiem czy o flutamid czy o dutasteryd.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 20:53   #4280
susse
Zakorzenienie
 
Avatar susse
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomo¶ci: 3 202
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Anna07_07 Poka¿ wiadomo¶æ
Susse, jakie efekty po wcierce?
Chyba pisa³am kilka stron temu
susse jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 21:02   #4281
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez JULIANNA5 Poka¿ wiadomo¶æ
Siempretalia,
prosi³am S³owiñska o dutasteryd ,bra³am ju¿ wtedy 2 i po³ miesi±ca finasteryd i nie mia³am absolutnie ¿adnej poprawy,wiêc chcia³am co¶ mocniejszego a ona powiedzia³a,¿e efekty mo¿na oceniæ dopiero po 4-6 miesi±cach,ale ja nie bardzo w to wierzê,bo dziewczyny ,którym pomóg³ finasteryd efekty widzia³y po 2 maksymalnie 3 miesi±cach.W przysz³ym tygodniu mam wizytê u derma w moim mie¶cie,mo¿e jego powinnam poprosiæ o zmianê,tylko nie wiem czy o flutamid czy o dutasteryd.
Zgadzam siê z Tob±, co do czekania na efekty. Jak ma co¶ pomóc, to widaæ poprawê szybko (jak u mnie z Flutamidem), a jak nie dzia³a to i pó³ roku nic tu nie da.

Hm, masz ciê¿ki orzech do zgryzienia. Flutamid ma moc, o czym siê przekona³am, dutasteryd dopiero zaczê³am stosowaæ, wiêc niewiele mogê powiedzieæ.

Je¶li to Ci w czym¶ pomo¿e, to wklejam Ci badania nt. Flutamidu oraz porównanie dutasterydu i finasterydu.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25382509
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21487083
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-06, 21:36   #4282
JULIANNA5
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomo¶ci: 38
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Siempreteela,
dziêkujê za linki z info.
JULIANNA5 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-07, 19:48   #4283
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dutasteryd to elita, najlepsze co mo¿na zapodaæ na typowe AGA. Jest lepszy od finasterydu, w dodatku jest poparty badaniami naukowymi.
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-07, 20:13   #4284
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gubernator Poka¿ wiadomo¶æ
Dutasteryd to elita, najlepsze co mo¿na zapodaæ na typowe AGA. Jest lepszy od finasterydu, w dodatku jest poparty badaniami naukowymi.
Oby tak by³o! Uwa¿asz, ¿e jest lepszy od Flutamidu?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-08, 08:50   #4285
Gubernator
Raczkowanie
 
Avatar Gubernator
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: Pruszków
Wiadomo¶ci: 36
GG do Gubernator
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Poka¿ wiadomo¶æ
Oby tak by³o! Uwa¿asz, ¿e jest lepszy od Flutamidu?




My¶lê, ¿e jest lepszy, chocia¿ oba ¶wietnie blokuj± dht.
Gubernator jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-08, 09:58   #4286
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gubernator Poka¿ wiadomo¶æ
My¶lê, ¿e jest lepszy, chocia¿ oba ¶wietnie blokuj± dht.
Hm, to w takim razie moja kuracja polegaj±ca na ³±czeniu Flutamidu i Dutasterydu wg Ciebie ma sens (dawka Flu -125mg a Avodart ~0,15mg)? Wg endokrynologa mam przej¶æ teraz tylko na Avodart, ale kurczê serio bojê siê, ¿e jak odstawiê ca³kiem Flutamid, to bêdzie masakra z wypadaniem
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-08, 17:29   #4287
ewela8204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Hej Dziewczyny
Pierwszy raz udzielam siê na tym forum.
W³a¶nie rozpoczê³am walkê z ³ysieniem androgenowym. Obawiam siê ¿e to zdecydowanie za pó¼no. Moje w³osy s± w fatalnym stanie jak nigdy, w zasadzie zosta³y mi takie fruwaj±ce piórka, nie mogê na nie patrzeæ. Mieszkam w Warszawie przez przypadek trafi³am na t± stronê, czy która¶ z was jest z tego miasta ? mo¿e mog³yby¶my siê spotkaæ i porozmawiaæ w realu. Pozdrawiam
Ewelina

---------- Dopisano o 18:29 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Poka¿ wiadomo¶æ
Hm, to w takim razie moja kuracja polegaj±ca na ³±czeniu Flutamidu i Dutasterydu wg Ciebie ma sens (dawka Flu -125mg a Avodart ~0,15mg)? Wg endokrynologa mam przej¶æ teraz tylko na Avodart, ale kurczê serio bojê siê, ¿e jak odstawiê ca³kiem Flutamid, to bêdzie masakra z wypadaniem
hej, jak± dawkê flutamidu przepisa³ ci lekarz?
Ja stosuje od 1,5 miesi±ca ten lek pod nazw± zasterid w dawce 5mg raz dziennie. Na razie nie zauwa¿y³am jakiej¶ znacz±cej poprawy. A prze¶wity coraz bardziej widoczne. Odrost zerowy. Mam zaplanowan± wizytê u dr S³owiñskiej za tydz.
Jestem przera¿ona

Edytowane przez ewela8204
Czas edycji: 2015-11-08 o 17:38
ewela8204 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-08, 18:06   #4288
Siempretalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomo¶ci: 146
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez ewela8204 Poka¿ wiadomo¶æ
[/COLOR]
hej, jak± dawkê flutamidu przepisa³ ci lekarz?
Ja stosuje od 1,5 miesi±ca ten lek pod nazw± zasterid w dawce 5mg raz dziennie. Na razie nie zauwa¿y³am jakiej¶ znacz±cej poprawy. A prze¶wity coraz bardziej widoczne. Odrost zerowy. Mam zaplanowan± wizytê u dr S³owiñskiej za tydz.
Jestem przera¿ona
Na pocz±tku 250 mg, a teraz jak w³±czy³am Avodart, to mówi³ ¿eby odstawiæ Flutamid, ale jakby by³o gorzej to receptê na Flutamid tez dosta³am i sobie zmniejszy³am dawkê po prostu na 125 mg. Za kilka tygodni zbadam w±trobê, w³osy bêdê obserwowaæ czy nie wypadaj± bardziej i zobaczê, co dalej.

Hm ten Zasterid to z tego, co widzê finasteryd, ja stosujê dutasteryd, który jest bardziej skuteczny. Mo¿e pogadaj z ni± o dutasterydzie albo zapytaj o Flutamid A wypada Ci du¿o w³osów?
Siempretalia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-09, 17:33   #4289
ewela8204
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Siempretalia Poka¿ wiadomo¶æ
Na pocz±tku 250 mg, a teraz jak w³±czy³am Avodart, to mówi³ ¿eby odstawiæ Flutamid, ale jakby by³o gorzej to receptê na Flutamid tez dosta³am i sobie zmniejszy³am dawkê po prostu na 125 mg. Za kilka tygodni zbadam w±trobê, w³osy bêdê obserwowaæ czy nie wypadaj± bardziej i zobaczê, co dalej.

Hm ten Zasterid to z tego, co widzê finasteryd, ja stosujê dutasteryd, który jest bardziej skuteczny. Mo¿e pogadaj z ni± o dutasterydzie albo zapytaj o Flutamid A wypada Ci du¿o w³osów?
Hej, dziêki porozmawiam z ni± na ten temat. Je¶li chodzi o ilo¶æ to przy myciu i czesaniu najwiêcej ok. 100 (nie liczê tych w ci±gu dnia). Problem w tym ¿e nie wyrastaj± nowe, kompletnie nic. A te które wyros³y s± ¶cieñczone i wygl±daj± jak siano. Koszmar.
ewela8204 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-13, 21:25   #4290
marteczka34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 2
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witam,
od jakiego¶ czasu próbujê przebrn±æ przez temat ale chyba przy 2-ce dzieciaków nie jest to mo¿liwe. Powiedzcie proszê o tabletkach Prostenal od których to zacz±³ siê temat, czy warto je braæ?. Pytanie kieruje do osób które maj± tutaj bardzo du¿e do¶wiadczenie w tym temacie.
marteczka34 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:23.