Chęć bycia w ciąży po raz 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-05, 15:17   #1
Ania4466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Exclamation

Chęć bycia w ciąży po raz 3


Cześć, mam duży problem a mianowicie od marca 2015r. mam ogromną chęć bycia w ciąży i nie wiem jak sobie z tym poradzić mimo iż mam już 2 małych urwisów 5 i 2,5 lat. Ogólnie się zarzekałam że nie będę mieć więcej dzieci bo przy tej dwójce brakuje mi cierpliwości bo ją nadużywają i mam dużego nerwa. Jak nie mogłam się doczekać kiedy mała wyrośnie z pieluch i ciągłych pobudek w nocy i ogólnie te ciąże źle znosiłam (wymioty przez całe 2 ciąże, duża anemia, zapalenie żylaków itd.) tak teraz mnie ta sytuacja nie zraża i ciągle mnie prześladuje myśl i chęć o 3 dziecku. Mąż chce więcej dzieci ale jeszcze nie teraz bo mieszkamy z teściami ale w najbliższych latach i tak to się nie zmieni. Wiem też że z mojej strony rodzina będzie się cieszyć ale gorzej ze stroną męża mimo iż on ma 8rodzeństwa to u niego więcej niż 2 dzieci to za dużo i ja ich nie powinnam mieć bo wychowuje po swojemu a dzieci do grzecznych i spokojnych nie należą bo dużo stresów i nerwów "najadłam" się w dwóch ciążach przez teścia- nie życze nikomu. Co sądzicie, co zrobiłybyście na moim miejscu?

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-11-22 o 13:45 Powód: przywrócenie treści
Ania4466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 17:54   #2
Olimpia_23
Zadomowienie
 
Avatar Olimpia_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 429
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Mysmy dwojke szkrabow wychowali tez katem u tesciow...i mialam dosc. Na trzeciego malca zdecydowalismy sie po przeprowadzce "na swoje" i tym sposobem rok po wyprowadzce bedzie z nami KlementynkaI na Twoim miejscu tez bym poczekala tym bardziej ze sytuacja chyba u Was za kolorowa nie jest. Ale ogolnie jak oboje z mezem chchcecie wiecej dzieci to nie patrz na rodzine czy inne osoby bo to tylko i wylacznie Wasza decyzja.I masz prawo wychowywac dzieci po swojemu jak cos
__________________
Perełki M L

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767469
Olimpia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 18:50   #3
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

My też chcemy trzecie dziecko, a teraz mamy dwu i pół miesięcznego Smyka i 5 letniego, a my z mężem już marzymy o trzecim a najlepiej bliźniakach ( chociaż to mało realne bo w rodzinie z mojej str bliźniaków brak), bliźniaki dlatego chyba to 3 ciąża to moja ostatnia- byłaby to moja 3 cesarka, ale wiem co czujesz
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 20:07   #4
Ania4466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Dzięki za słowa otuchy bo myślałam że zwariowałam bo teraz panuje moda na 2+1 max 2+2 bo inaczej traktują cie jak trędowatą bo się odstaje od reszty
Ania4466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-05, 20:16   #5
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa otuchy bo myślałam że zwariowałam bo teraz panuje moda na 2+1 max 2+2 bo inaczej traktują cie jak trędowatą bo się odstaje od reszty
E no nie przesadzaj. Mam dwie kumpele, które mają trójkę i nikt ich nie traktuje jak trędowate. Skąd wogóle taki pomysł?
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 04:33   #6
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

wątek jak o mnie...też chciałabym trzecie dziecko, mam synka 5,5 roku i córeczkę 3,5 roku. Tez mieszkamy z teściami, ale nie narzekam, mamy warunki super. Problemem jest jednak to, że mój mąż nie chce 3 dziecka a ja marzę o drugiej córeczce...nie wiem już jakich argumentów użyć, żeby go przekonać:/ Oboje pracujemy, zarabiamy bardzo dobrze, spokojnie dalibyśmy sobie radę.

---------- Dopisano o 05:33 ---------- Poprzedni post napisano o 05:29 ----------

aaa jeszcze dodam, że ze strony teściów byłaby radość, ale moi rodzice to chyba by mnie zabili...dla mojej mamy 3 dzieci to patologia:/ choć sama miała 2 rodzeństwa.
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 05:44   #7
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Cześć, mam duży problem a mianowicie od marca 2015r. mam ogromną chęć bycia w ciąży i nie wiem jak sobie z tym poradzić mimo iż mam już 2 małych urwisów 5 i 2,5 lat. Ogólnie się zarzekałam że nie będę mieć więcej dzieci bo przy tej dwójce brakuje mi cierpliwości bo ją nadużywają i mam dużego nerwa. Jak nie mogłam się doczekać kiedy mała wyrośnie z pieluch i ciągłych pobudek w nocy i ogólnie te ciąże źle znosiłam (wymioty przez całe 2 ciąże, duża anemia, zapalenie żylaków itd.) tak teraz mnie ta sytuacja nie zraża i ciągle mnie prześladuje myśl i chęć o 3 dziecku. Mąż chce więcej dzieci ale jeszcze nie teraz bo mieszkamy z teściami ale w najbliższych latach i tak to się nie zmieni. Wiem też że z mojej strony rodzina będzie się cieszyć ale gorzej ze stroną męża mimo iż on ma 8rodzeństwa to u niego więcej niż 2 dzieci to za dużo i ja ich nie powinnam mieć bo wychowuje po swojemu a dzieci do grzecznych i spokojnych nie należą bo dużo stresów i nerwów "najadłam" się w dwóch ciążach przez teścia- nie życze nikomu. Co sądzicie, co zrobiłybyście na moim miejscu?
Skoro nie macie warunków, to rozważanie o 3 dziecku powinno pozostać tylko w teorii.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 08:00   #8
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Dzięki za słowa otuchy bo myślałam że zwariowałam bo teraz panuje moda na 2+1 max 2+2 bo inaczej traktują cie jak trędowatą bo się odstaje od reszty
no akurat nie dziwi mnie to w przypadku osób które nie mają gdzie mieszkać.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 08:12   #9
Ania4466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Stąd że większość z rodziny męża się tak zachowuje jak już byłam w 2 ciąży to udawali że mnie nie widzą nikt o niczym nie wiedział a brzuch było już dawno widać, zero wsparcia zainteresowania itd. w takiej samej sytuacji jest szwagierka jedynie ja z nią gadam na ten temat i pocieszam w razie W. Mieszkać na chwile obecną mamy gdzie bo dom jest przepisany na meża, i cała góre czyli 2pokoje włącznie z osobną łazienką i kuchnia+ jadalnia mamy dla siebie, ale problem tkwi w tym że mąż ma 8rodzeństwa i niby już tu nie mieszkają ale 3 z nich przychodzi (bo dołożyli pewną sume w remont domu a potem się tego zrzekli. mąż też się dokładał) i się dalej tu rzadzi i mówi co teście mają robić a oni ich słuchają nie nas bo tu panuje podział na zamożnych i biedniejszych i ci pierwsi są ważniejsi. Dlatego chcielibyśmy iść na swoje bo ta presja że strony teściów mnie wykańcza bo ja od razu wpadam w szał bo u mnie w domu nie było i nie ma takich sytuacji podziałów a mąż to ma gdzieś spływa po nim jak po kaczce bo to olewa bo wie jacy jego rodzice są a mają ponad 70lat.

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-11-22 o 13:46 Powód: przywrócenie treści
Ania4466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 08:14   #10
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Stąd że większość z rodziny męża się tak zachowuje jak już byłam w 2 ciąży to udawali że mnie nie widzą nikt o niczym nie wiedział a brzuch było już dawno widać, zero wsparcia zainteresowania itd. w takiej samej sytuacji jest szwagierka jedynie ja z nią gadam na ten temat i pocieszam w razie W
dziwisz się? xD mieszkasz u nich
gdyby mój syn nie daj boże wprowadził się ze swoją kobietą i uwiliby sobie gniazdko rodząc co rok to prorok, to też bym starała się zaklinać rzeczywistość i udawać że tego nie widzę
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 08:29   #11
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Nie jesteście u siebie, niestety. Teściowie mają prawo nie skakać pod sufit z radości że synowa planuje trzeciego "urwisa" i cały cyrk, który dopiero co się skończył zacznie się od nowa. Dla mnie byłaby to bardzo marna perspektywa gdyby mój syn z rodziną nie chciał się wyprowadzić i starość spędzałbym w wiecznym jazgocie coraz to młodszych dzieci.

---------- Dopisano o 09:29 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Nie zrozum mnie źle, znam wielodzietne rodziny, gdzie maluchów jest czasem i piątka, ale ci rodzice mieli ku temu warunki i mieszkają na swoim. Nikt im do wychowania się nie miesza i mają tyle dzieci ile chcą.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 09:14   #12
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

No dla mnie 2 pokoje to nie sa warunki dla trojki dzieci i dwojki rodzicow.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:44   #13
Olimpia_23
Zadomowienie
 
Avatar Olimpia_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 429
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No dla mnie 2 pokoje to nie sa warunki dla trojki dzieci i dwojki rodzicow.
bez przesady . Jeden pokój dzieci i jeden rodziców plus mają kuchnię , łazienkę i jadalnie. - dla mnie to luksus Bo jak m mieszkalismy bokiem u rodziców męża mielismy jeden pokój. Teraz mamy własny dom

W wiekszości mieszkań są dwa max trzy pokoiki.
__________________
Perełki M L

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767469
Olimpia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:47   #14
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Stąd że większość z rodziny męża się tak zachowuje jak już byłam w 2 ciąży to udawali że mnie nie widzą nikt o niczym nie wiedział a brzuch było już dawno widać, zero wsparcia zainteresowania itd. w takiej samej sytuacji jest szwagierka jedynie ja z nią gadam na ten temat i pocieszam w razie W. Mieszkać na chwile obecną mamy gdzie bo dom jest przepisany na meża, i cała góre czyli 2pokoje włącznie z osobną łazienką i kuchnia+ jadalnia mamy dla siebie, ale problem tkwi w tym że mąż ma 8rodzeństwa i niby już tu nie mieszkają ale 3 z nich przychodzi (bo dołożyli pewną sume w remont domu a potem się tego zrzekli. mąż też się dokładał) i się dalej tu rzadzi i mówi co teście mają robić a oni ich słuchają nie nas bo tu panuje podział na zamożnych i biedniejszych i ci pierwsi są ważniejsi. Dlatego chcielibyśmy iść na swoje bo ta presja że strony teściów mnie wykańcza bo ja od razu wpadam w szał bo u mnie w domu nie było i nie ma takich sytuacji podziałów a mąż to ma gdzieś spływa po nim jak po kaczce bo to olewa bo wie jacy jego rodzice są a mają ponad 70lat.
biorąc to pod uwagę, nie decydowałabym się teraz na trzecie dziecko, tylko planowała z mężem wyprowadzkę.
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:48   #15
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Olimpia_23 Pokaż wiadomość
bez przesady . Jeden pokój dzieci i jeden rodziców plus mają kuchnię , łazienkę i jadalnie. - dla mnie to luksus Bo jak m mieszkalismy bokiem u rodziców męża mielismy jeden pokój. Teraz mamy własny dom

W wiekszości mieszkań są dwa max trzy pokoiki.
Nie. To nie są dobre warunki bo w domu są jeszcze teściowie a płodzenie kolejnego bejbika to czysta głupota. 5 osób w 2 pokojach?
__________________

2015: 70
2016: 67

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:56   #16
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Olimpia_23 Pokaż wiadomość
bez przesady . Jeden pokój dzieci i jeden rodziców plus mają kuchnię , łazienkę i jadalnie. - dla mnie to luksus Bo jak m mieszkalismy bokiem u rodziców męża mielismy jeden pokój. Teraz mamy własny dom

W wiekszości mieszkań są dwa max trzy pokoiki.
i to sa dobre warunki? serio?
wszyscy na jednej kupie? 0 intymnosci i prywatnosci. i seksy przy dzieckach z tesciami za sciana. strasi ludzie tez ani chwili spokoju. idealnie <3333

2 pokoje na 4 osoby to tez nie sa dobre warunki.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language

Edytowane przez aer
Czas edycji: 2015-11-06 o 09:58
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 09:58   #17
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Olimpia_23 Pokaż wiadomość
bez przesady . Jeden pokój dzieci i jeden rodziców plus mają kuchnię , łazienkę i jadalnie. - dla mnie to luksus Bo jak m mieszkalismy bokiem u rodziców męża mielismy jeden pokój. Teraz mamy własny dom

W wiekszości mieszkań są dwa max trzy pokoiki.
pojęcie luksusu rzecz bardzo względna jak widać.
Nie, to nie są luksusy. To jest po prostu trochę mniej przerabane niż jeden pokój dla rodziny, ale to nie są luksusy.
Robienie kolejnego dziecka w takiej sytuacji to zły pomysł.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 10:19   #18
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Olimpia_23 Pokaż wiadomość
bez przesady . Jeden pokój dzieci i jeden rodziców plus mają kuchnię , łazienkę i jadalnie. - dla mnie to luksus Bo jak m mieszkalismy bokiem u rodziców męża mielismy jeden pokój. Teraz mamy własny dom

W wiekszości mieszkań są dwa max trzy pokoiki.
Moja matka narzekała, że mamy tylko 4 pokoje na 5 osób a tu okazuje się, że 2 pokoje na 5 osób to luksus Mam m4 i w tym mieszkaniu planuje jedno dziecko, nie wyobrażam sobie, że można w 5 osób mieszkać na dwóch pokoikach...

Nie zrobiłabym sobie żadnego dziecka mieszkając z teściami (u teściów) a co dopiero zastanawiać się nad trzecim
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 10:21   #19
Olimpia_23
Zadomowienie
 
Avatar Olimpia_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 429
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
pojęcie luksusu rzecz bardzo względna jak widać.
Nie, to nie są luksusy. To jest po prostu trochę mniej przerabane niż jeden pokój dla rodziny, ale to nie są luksusy.
Robienie kolejnego dziecka w takiej sytuacji to zły pomysł.
z tego co zrozumiałam dom jest przepisany na męża a oni jako rodzina mają cały jeden poziom domu. Ale teraz odezwa sie osoby które maja po 3 4 pokoje przy dwójce dzieci wiec ok. Ale skoro i tak autorka nie ma wsparcia i ma niefajną sytuację to na kolejne dziecko radziłabym sie nie decydowac....nie tyle ze mają tylko dwa pokoje ale ze wzgledu na te sytuacje.
__________________
Perełki M L

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767469
Olimpia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-06, 10:26   #20
Olimpia_23
Zadomowienie
 
Avatar Olimpia_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 429
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
pojęcie luksusu rzecz bardzo względna jak widać.
Nie, to nie są luksusy. To jest po prostu trochę mniej przerabane niż jeden pokój dla rodziny, ale to nie są luksusy.
Robienie kolejnego dziecka w takiej sytuacji to zły pomysł.
z tego co zrozumiałam dom jest przepisany na męża a oni jako rodzina mają cały jeden poziom domu. Ale teraz odezwa sie osoby które maja po 3 4 pokoje przy dwójce dzieci wiec ok. Ale skoro i tak autorka nie ma wsparcia i ma niefajną sytuację to na kolejne dziecko radziłabym sie nie decydowac....nie tyle ze mają tylko dwa pokoje ale ze wzgledu na te sytuacje.
__________________
Perełki M L

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767469
Olimpia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 10:36   #21
Olimpia_23
Zadomowienie
 
Avatar Olimpia_23
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1 429
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Moja matka narzekała, że mamy tylko 4 pokoje na 5 osób a tu okazuje się, że 2 pokoje na 5 osób to luksus Mam m4 i w tym mieszkaniu planuje jedno dziecko, nie wyobrażam sobie, że można w 5 osób mieszkać na dwóch pokoikach...

Nie zrobiłabym sobie żadnego dziecka mieszkając z teściami (u teściów) a co dopiero zastanawiać się nad trzecim
Każdy ma za soba pewien bagaż doświadczeń i wg tego ocenia to co ma obecnie. Ja urodziłam się w domu gdzie panowała skrajna bieda i mielismy domek z jednym pokojem, i kuchnią i korytarzem ( bez łazienki) - dodam ze mam 28 lat wiec nie było to tak dawno. Mieszkalismy w tym jednym pokoju w 7 osobową rodziną ( rodzice plus 5 dzieci) . Było holernie cieżko ale teraz umiem docenic to co mam, cieszę się z drobnych rzeczy i nie narzekam ze wciąż mi mało. Mamy z męzem obecnie własny dom ( doł salon plus aneks kuchenny i toaleta ) góra ( łazienka plus 3 pokoje). I bedzie nas niedłuo 5 osób To co mam to dla mnie luksus - starszy syn bedzie miec własny pokój, dziewczynki razem i my sypialnie. plus salon i kuchnia na dole. Dla mnie dwa pokoje, kuchnia i jadalnia i łazienka - to luksus dla rodziny 4 osobowej - dla pięcio osobowej troche gorzej. Tyle ode mnie.
__________________
Perełki M L

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=767469
Olimpia_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 11:55   #22
olunia2016
Raczkowanie
 
Avatar olunia2016
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: z Nibylandii
Wiadomości: 238
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Dzieciom korona z głowy nie spadnie jak będą dzielić ze sobą pokój. No nie róbmy sobie jaj.
My w chwili obecnej mamy 3 pokoje plus naprawdę ogromy salon z kuchnią bo 60m ma własnie sam salon z kuchnią i do tego dwie łazienki, więc każdy smyk ma osobny pokój, no ale jakby się pojawiło 3 to najmłodsi pewnie by dzielili pokój ze sobą, bo starszy wiadomo potrzebuje intymności ( wiek dojrzewania itd.) .
__________________
Kuba 21.07.2010
Natan 14.08.2015

Zaczynamy w końcu odchudzanie
01.11.2015r.

-6kg
jeszcze 14kg
olunia2016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 13:51   #23
Ania4466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Widać że w dzisiejszych czasach patrzy się na luksusy nie na szczęście, ja też się wychowałam z siostrami w jednym pokoju i było nas 3 i źle nie wspominam tego czasu a teraz każde dziecko musi mieć luksusy własny pokój tv, komputer, tableta itp. Znam duże domy w których mieszkają po 4rodziny i mają po 4dzieci i to żadna patologia nie chodzą i nie żebrzą i żyją dobrze i są szczęśliwi. U teściów mieszkamy bo nie wiem jak to jest u innych ale tu ktoś musi zostać z rodzeństwa bo dom jest duzy bo tak ustalili między sobą a że mąż jest najmłodszy to on został a reszta rodzeństwa mieszka na swoim albo w bloku i u teściów. A dom jest naprawdę duży na parterze teście mają kuchnie łazienke i dwa duże pokoje, a my na piętrze mamy w sumie 3 pokoje( w czym ten jeden chwilowo jest zagracony meblami starszego brata dlatego mamy na razie 2 duże) łazienke i kuchnie.

Edytowane przez teQiba
Czas edycji: 2015-11-22 o 13:47 Powód: przywrócenie treści
Ania4466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 13:54   #24
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

A pewnie. Bo zapewnienie dzieciom odpowiedniej przestrzeni życiowej to luksusy. W dupom się ludziom przewraca. A kiedyś w jednej izbie z drobiem i trzoda mieszkali i dobrze było.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 14:03   #25
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A pewnie. Bo zapewnienie dzieciom odpowiedniej przestrzeni życiowej to luksusy. W dupom się ludziom przewraca. A kiedyś w jednej izbie z drobiem i trzoda mieszkali i dobrze było.
dziadki + rodzice + dzieci + koza która żywiła całą rodzinę
a teraz jakieś osobne pokoje, jakieś cuda, teście jakieś głupie że mają pretensje we własnym domu, że rumiana buzia drze pysk dzień i noc... doprawdy, szok!
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.

Edytowane przez liselotta
Czas edycji: 2015-11-06 o 14:04
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 14:08   #26
Ania4466
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 6
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Każdemu dobrze mówić żeby iść na swoje nie wnikam jak do tego doszedł do uczciwą pracą raczej tego nie dokonał chyba że zarabia kokosy albo ma własną firmę, mam przykład po kilku znajomych jak stawiali domy ja też chciałam iść nawet do bloku mieszkać żeby tu nie siedzieć ale dom mężowi przepisali na 3 lata przed ślubem poniekąd wyrok na siebie wziął bo teraz jakby się chciał wyprowadzić to by go zlinczowali itp. bo się zobowiązał do czegoś.
Ania4466 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 14:08   #27
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Pojęcie luksusu jest pojemne, jak widać. Ludzie nie wiedzą, co ważne, dziecią potrzeba miłości, a nie żadnych tam luksusów, jak własny pokój czy inne takie.

Tak, zgadzam się, każdy, kto mieszka na swoim to szuja, która oszukuje i kradnie albo dostał od rodziców. Inne opcje nie istnieją.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.

Edytowane przez zakonna
Czas edycji: 2015-11-06 o 14:10
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 14:14   #28
liselotta
lise-kotta
 
Avatar liselotta
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 219
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Każdemu dobrze mówić żeby iść na swoje nie wnikam jak do tego doszedł do uczciwą pracą raczej tego nie dokonał chyba że zarabia kokosy albo ma własną firmę, mam przykład po kilku znajomych jak stawiali domy ja też chciałam iść nawet do bloku mieszkać żeby tu nie siedzieć ale dom mężowi przepisali na 3 lata przed ślubem poniekąd wyrok na siebie wziął bo teraz jakby się chciał wyprowadzić to by go zlinczowali itp. bo się zobowiązał do czegoś.

aaaaalbo można się dobrze wykształcić (uczelnie są państwowe), szybko pójść do pracy (nawet na pół etatu), żyć oszczędnie, odkładać kasę i zabezpieczać się by nie zajść za wcześnie w ciążę.

nie rozumiem za bardzo po co ten wątek. twoje życie i twoje wybory.
to calkowicie normalne, że chcesz mieć trzecie dziecko, jeśli tego pragniesz to możesz je mieć, ale zastanów się czy sytuacja jest na tyle korzystna dla ciebie by teraz zachodzić w ciążę?
__________________
Cytat:
Napisane przez cukier_bialy2 Pokaż wiadomość
W skrócie: jeśli są jakieś granice desperacji, to już je przekroczyłaś i jesteś zagranico.
liselotta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 14:52   #29
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Każdemu dobrze mówić żeby iść na swoje nie wnikam jak do tego doszedł do uczciwą pracą raczej tego nie dokonał chyba że zarabia kokosy albo ma własną firmę, mam przykład po kilku znajomych jak stawiali domy ja też chciałam iść nawet do bloku mieszkać żeby tu nie siedzieć ale dom mężowi przepisali na 3 lata przed ślubem poniekąd wyrok na siebie wziął bo teraz jakby się chciał wyprowadzić to by go zlinczowali itp. bo się zobowiązał do czegoś.
Na swoje to nie znaczy od razu do 3-piętrowego domu. Można iść do bloku mieszkać, od mieszkania w bloku, ba od wynajmowania mieszkania w bloku jeszcze nikt nie umarł.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-06, 15:34   #30
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Chęć bycia w ciąży po raz 3

Cytat:
Napisane przez Ania4466 Pokaż wiadomość
Widać że w dzisiejszych czasach patrzy się na luksusy nie na szczęście, ja też się wychowałam z siostrami w jednym pokoju i było nas 3 i źle nie wspominam tego czasu a teraz każde dziecko musi mieć luksusy własny pokój tv, komputer, tableta itp.
a ja do 18 roku zycia dzielilam pokoj z mlodszym 3 lata bratem i wspominam to koszmarnie. deal with it.
osobny pokoj dla dziecka to zaden luksus.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-07 00:29:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.