Walka z ³ysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego ³ysienia.cz III - Strona 145 - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Zamknij w±tek
 
Narzêdzia
Stary 2015-11-24, 19:00   #4321
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: "Buntownicze Staraczki z dobrze zgranej paczki"

Gaya mog³abys napisaæ jak podnie¶æ ferrytyne? Ja suplementujac ¿elazo podnios³am je z 30 do 121 norma 50-170. A ferrytyna 29 norma 10-233. Nie wem ile wcze¶niej bo nie badalam ale jak widaæ dolna granica a ¿elaza ju¿ du¿o.

I jeszcze czy poziom progesteronu ma jakikolwiek wp³yw na w³osy? Ja mam 0,54 a norma od 3,3.
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 07:54   #4322
Remedios_Buendia
Raczkowanie
 
Avatar Remedios_Buendia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomo¶ci: 352
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cze¶æ dziewczyny,

widzê, ¿e macie spore do¶wiadczenie w leczeniu ³ysienia. Bardzo siê cieszê, ¿e trafi³am na ten w±tek, bo szczerze mówi±c w swoim problemie czujê siê strasznie osamotniona (wszyscy mówi± "oh, nie jest tak ¼le, nic nie widaæ").

Podobnie jak czê¶æ z Was doje¿d¿am do lekarza do Warszawy. Leczy mnie dr Kowalska-Olêdzka - mo¿e kto¶ ma co¶ do powiedzenia o niej?

Wypadaj± mi w³osy g³ównie z czubka g³owy, okolic czo³a i skroni. Przesunê³a siê tak¿e linia w³osów. Dr Kowalska-Olêdzka wykona³a mi trichoskopiê i stwierdzi³a, ¿e to ³ysienie telogenowe. Wszystkie wyniki mia³am w normie (testosteron, DHEAS, prolaktyna, kortyzol, hormony tarczycy etc.). Dosta³am Loxon 5% i Lumigan. Stosujê je ju¿ prawie rok, a w³osy jak wypada³y tak WYPADAJ¡.
Nie wiem, co mam robiæ. Wyda³am mnóstwo pieniêdzy na jakie¶ mezoterapie, leki i wizyty u tej lekarki, ale poprawy nie ma. Doprowadza mnie to do sza³u.
Dodam, ¿e w³osy praktycznie w ogóle mi nie wypadaj±, s± silne i gêste poza t± stref± czo³ow±, gdzie w³osy dos³ownie LEC¡. Zaczynam mieæ prze¶wity w grzywce.
Czy to nie jest zatem ³ysienie androgenowe?

Czy jest jaki¶ lekarz, którego mogliby¶cie poleciæ w Warszawie, a który nie bierze 300 z³ za konsultacje...?
Remedios_Buendia jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 09:15   #4323
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Gaya_oo Poka¿ wiadomo¶æ
Ferrytyny nie podniesiesz ¿elazem. Jaki masz poziom ¿elaza? U mnie ¿elazo ok a ferrytyna za nisko. Aby w³osy nie wypada³y ferrytyna musi byæ 40 minimum, aby odrasta³y a¿ 70. Je¶li chcesz podnie¶æ sam± ferrytynê to mogê Ci co nieco o tym napisaæ. Przekopa³am ca³y internet ;/ Suplementacja ¿elazem da³a mi tyle, ¿e ferrytyna jest ni¿ej ni¿ przed suplementacj±.
Gaya, dziêki za odpowied¼. Pierwsze s³yszê, ¿e mo¿e zaistnieæ taki problem
Zelazo robi³am rok temu dok³adnie i mia³am 18,5 umol/l (5,8-34), potem juz siê tym nie zajmowa³am, bo skoro w normie to ok.
A¿ przeczyta³am, ¿e to oznacza tylko tyle, ¿e ¿elazo w normie ¶wiadczy o tym, ¿e jego zawarto¶æ w posi³kach np.dzieñ wcze¶niej przed badaniem by³a wystarczaj±ca i st±d to odzwierciedlenie w wynikach.
Zbada³am wiêc ferrytynê w czerwcu, jako magazyn ¿elaza w organizmie i wtedy wysz³a niska 21.3 ng/ml (10-150) i dowiedzia³am siê, ¿e jednak trzeba suplementowaæ ¿elazo do, tak jak piszesz poziomu ferrytyny przynajmniej 40, a najlepiej ko³o 90-110. £yka³am Actiferol Fe 30 mg, bez recepty w aptece jest, 3 kapsu³ki dziennie przez 2 miesi±ce, ale ma³o wzros³a (albo w ogóle, bo robi³am w innym labsie i wyniki mog± byæ dlatego inne) 26,77.
I tak w koñcu posz³am po receptê do internisty i dosta³am, oczywi¶cie na w³asne ¿yczenie recepta wypisana, Feroplex, biorê go od tygodnia 1,5 ampu³ki.

A Tobie w koñcu uda³o siê podnie¶æ ferrytynê? czy w³osom sie wtedy polepszy³o?

Dziewczyny na forum o chorobach tarczycy i hashimoto pisz± du¿o o ferrytynie i nie trafi³am tam, o tym co piszesz, ¿e mog± byæ takie problemy, te¿ suplementuj± ¿elazo przy niskiej ferrytynie, niezale¿nie od poziomu ¿elaza.....

Je¶li chodzi o progesteron, to ja te¿ mia³am poni¿ej normy w 4 dniu cyklu 0,16 ng/ml (0,2-1,5). Nie wiem , czy to ma jakie¶ znaczenie dla w³osów i o czym to mo¿e ¶wiadczyæ...

Dziwne, bo u mnie poziom ¿elaza nie idzie w parze z poziomem ferrytyny tak jak Triss pisze, ¿e mia³a poni¿ej normy. Mo¿e mam problem z przyswajaniem, mo¿e powinnam zrobiæ TIBC na zdolno¶æ wi±zania ¿elaza?

Napisz mi proszê to, co wiesz o ferrytynie, albo pode¶lij linki, jak jest tego zbyt du¿o na pisanie.
selas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 10:13   #4324
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Nie rozumiem, wielokrotnie pisalysmy o ferrytynie i wlasnie zelazem sie ja podnosi. ja tez ja skutecznie podnioslam wlasnie zelazem jak i wiele osob w watku.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 11:42   #4325
selas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Enn, jaki mia³a¶ poziom ¿elaza, jak zaczê³a¶ braæ ? czy tylko ferrytyna niska, czy ¿elazo te¿ by³o niskie?
bo ja ju¿ po tym wszystkim, co przeczyta³am mam obawy, czy nie podniosê zbyt ¿elaza a ferrytyna nie ruszy, albo zbyt ma³o, a o ni± przecie¿ siê tu rozbija...chyba poziom zelaza szybciej rosnie niz ferrytyny
selas jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 12:29   #4326
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ju¿ kiedy¶ czyta³am, ¿e poziom ferrytyny mo¿e byæ niski nawet przy przekroczony poziomie ¿elaza ale nigdzie info jak co podnie¶æ poza zelazem nie znalaz³am. B³±d zrobi³am ze nie zbadalam poziomu ferrytyny jak mia³am ¿elazo poni¿ej normy bo teraz nie wiem czy co¶ siê podnios³a czy spad³a. No ale fakt, ¿e nadal jest sporo za niska a ¿elazo ju¿ w górnej granicy. Przed badaniem nie suplementowalam przez kilka dni i raczej nic z du¿a zawarto¶ci± ¿elaza nie jad³am.
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 12:34   #4327
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Wysoki poziom zelaza o niczym nie swiadczy, podniesie sie np przy wysokiej dawce w suplementach, ale nie oznacza to ze zostanie przyswojone przez organizm.
Mialam ferrytyne bodajze 16 (13-150 norma), spadla po suplementacji samym zelazem a przy polaczeniu zelazo + 1g witaminy C (polepsza wchlanianie) skoczyla do 40.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2015-11-25, 14:13   #4328
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Tak, wit c ulatwia wchlanianie zelaxa wiec zawsze biore to razem. Zerknelam na wynik morfologii i ogólnie nie jest najlepsza- choæ bywa³o gorzej. Te¿ wynika z niej niedobór ¿elaza. Co potwierdza niska ferrytyna. Wniosek z tego dla mnie jeden, ¿e tym poziomem ¿elaza w górnej granicy nie ma co siê u mnie sugerowaæ.
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 15:15   #4329
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Bo poziom zelaza sam w sobie u nikogo wiele nie mowi. Ja nie robie tego badania obecnie, bo nie ma po co.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 17:47   #4330
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Wysoki poziom zelaza o niczym nie swiadczy, podniesie sie np przy wysokiej dawce w suplementach, ale nie oznacza to ze zostanie przyswojone przez organizm.
Mialam ferrytyne bodajze 16 (13-150 norma), spadla po suplementacji samym zelazem a przy polaczeniu zelazo + 1g witaminy C (polepsza wchlanianie) skoczyla do 40.
Mi nie uda³o siê póki co podnie¶æ ferrytyny. Po suplementacji ¿elazem jeszcze spad³a ;/ Z w³osami nieciekawie. Oprócz niedoboru ferrytyny mam niedobór B12 (biorê zastrzyki), D3 (suplementujê ca³y czas). enn piszesz, ¿e ¿elazo + wit.C. Ja za¿ywa³am ChelaFer Forte, ma w swoim sk³adzie wit. C aby lepiej przyswajaæ. Niestety nie pomog³o. Jakie ¿elazo Ty bra³a¶? 40 to jeszcze ma³o aby w³osy ros³y, ale zawsze co¶. Z 16 to du¿y skok, nale¿a³oby jednak nadal podbijaæ. Tak jak która¶ z Was pisze - o podniesieniu poziomu ¿elaza wszêdzie napisane jest du¿o a o ferrytynie praktycznie nic. Podczas poprzedniej wizyty moja endo powiedzia³a, ¿e ferrytyny nie da siê podnie¶æ, ale upiera³am siê przy ¿elazie i zleci³a. Przy obecnej wizycie stwierdzi³a, ¿e byæ mo¿e da siê ferrytynê podnie¶æ, ale ona po prostu nie wie jak Pyta³am o tardyferon - na receptê, kobiety bior±, ale powiedzia³a ¿e nie ma sensu na sam± ferrytynê go braæ, bo i tak nie pomo¿e. Czytaj±c na grupie o hashimoto ró¿ne wpisy trafi³am na kobietê, której uda³o siê podnie¶æ ferrytynê, ale zaczê³a od detoksu w±troby. Ogólnie tak na chlopski rozum ferrytyna to bia³ko magazynuj±ce ¿elazo i "przechowuj±ce" je g³ównie w w±trobie. Je¶li co¶ jest nie tak ferrytyn± warto zastanowiæ siê w³a¶nie nad w±trob±. Prawdopodobnie tu tkwi przyczyna. Zakupi³am olej z ostoprestu i pijê, ziarna - mielê i do posi³ków dodajê, pijê du¿o wody z cytryn± i sok z dzikiej ró¿y. Zakupiê równie¿ sok z pokrzywy i bêdê piæ. Dotychczas pi³am napar z pokrzywy, a to za ma³o. Zajada³am siê pietruszk±, codziennie gar¶æ od kilku miesiêcy - ferrytyna ani drgnê³a mimo ¿e zwiêkszy³am te¿ ilo¶æ spo¿ywanego miêsa i oraz w³±czy³am w±tróbkê. To wszystko warto kontynuowaæ plus to, co s³u¿y w±trobie a wykluczaj±c to, co jej szkodzi. Pisa³am o tym z dziewczyn±, która detoks robi³a, która stosuje ostoprest i to co wymieni³am ale troszkê inaczej ni¿ ja, zrezygnowa³am z naparu z ostoprestu na rzecz dodawania mielonego do posi³ków. Napar podobno niszczy wiele tego co potrzebne (wrz±tek) no i robi siê z tego galaretka, której ja rano no czczo nie zdo³am prze³kn±æ. Wolê wypiæ ³y¿eczkê czy ³y¿kê oleju. Nie wiem jak to siê sprawdzi w moim przypadku. Moja endo w ogóle nie wierzy, ¿e stan moich w³osów mo¿e wynikaæ z zaburzeñ hormonów tarczycy i niedoborów, a analizuj±c wypowiedzi osób z hashi jak najbardziej jest to sensowne. Endo sk³ania siê ku androgenowemu i zleca ci±gle ten nieszczêsny spironol, po¶wiêcam siê dla w³osów ale zauwa¿am ¿e pozbywanie sie wody z organizmu co czyni spironol nie s³u¿y mojej skórze na twarzy i szyi. Trochê siê obawiam odstawiæ je¶li stosujê ju¿ czwarty miesi±c. Jeszcze drugie tyle i sprawdzi³abym czy w ogóle on na mnie dzia³a i czy cokolwiek robi dla w³osów, ale z drugiej strony nie s³u¿y to cerze. Bezradna jestem

---------- Dopisano o 18:45 ---------- Poprzedni post napisano o 18:40 ----------

Cytat:
Napisane przez selas Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya, dziêki za odpowied¼. Pierwsze s³yszê, ¿e mo¿e zaistnieæ taki problem
Zelazo robi³am rok temu dok³adnie i mia³am 18,5 umol/l (5,8-34), potem juz siê tym nie zajmowa³am, bo skoro w normie to ok.
A¿ przeczyta³am, ¿e to oznacza tylko tyle, ¿e ¿elazo w normie ¶wiadczy o tym, ¿e jego zawarto¶æ w posi³kach np.dzieñ wcze¶niej przed badaniem by³a wystarczaj±ca i st±d to odzwierciedlenie w wynikach.
Zbada³am wiêc ferrytynê w czerwcu, jako magazyn ¿elaza w organizmie i wtedy wysz³a niska 21.3 ng/ml (10-150) i dowiedzia³am siê, ¿e jednak trzeba suplementowaæ ¿elazo do, tak jak piszesz poziomu ferrytyny przynajmniej 40, a najlepiej ko³o 90-110. £yka³am Actiferol Fe 30 mg, bez recepty w aptece jest, 3 kapsu³ki dziennie przez 2 miesi±ce, ale ma³o wzros³a (albo w ogóle, bo robi³am w innym labsie i wyniki mog± byæ dlatego inne) 26,77.
I tak w koñcu posz³am po receptê do internisty i dosta³am, oczywi¶cie na w³asne ¿yczenie recepta wypisana, Feroplex, biorê go od tygodnia 1,5 ampu³ki.

A Tobie w koñcu uda³o siê podnie¶æ ferrytynê? czy w³osom sie wtedy polepszy³o?

Dziewczyny na forum o chorobach tarczycy i hashimoto pisz± du¿o o ferrytynie i nie trafi³am tam, o tym co piszesz, ¿e mog± byæ takie problemy, te¿ suplementuj± ¿elazo przy niskiej ferrytynie, niezale¿nie od poziomu ¿elaza.....

Je¶li chodzi o progesteron, to ja te¿ mia³am poni¿ej normy w 4 dniu cyklu 0,16 ng/ml (0,2-1,5). Nie wiem , czy to ma jakie¶ znaczenie dla w³osów i o czym to mo¿e ¶wiadczyæ...

Dziwne, bo u mnie poziom ¿elaza nie idzie w parze z poziomem ferrytyny tak jak Triss pisze, ¿e mia³a poni¿ej normy. Mo¿e mam problem z przyswajaniem, mo¿e powinnam zrobiæ TIBC na zdolno¶æ wi±zania ¿elaza?

Napisz mi proszê to, co wiesz o ferrytynie, albo pode¶lij linki, jak jest tego zbyt du¿o na pisanie.
selas, mo¿e zgodnie z tym co enn pisze nale¿a³oby braæ wit C? Najlepiej w naturalnej postaci. Polecam ten sok z dzikiej ró¿y, w smaku ok a jest skarbnic± witaminy C. Na pewno pomo¿e je¶li chodzi o przyswajanie ¿elaza.

---------- Dopisano o 18:47 ---------- Poprzedni post napisano o 18:45 ----------

Cytat:
Napisane przez triss Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya mog³abys napisaæ jak podnie¶æ ferrytyne? Ja suplementujac ¿elazo podnios³am je z 30 do 121 norma 50-170. A ferrytyna 29 norma 10-233. Nie wem ile wcze¶niej bo nie badalam ale jak widaæ dolna granica a ¿elaza ju¿ du¿o.

I jeszcze czy poziom progesteronu ma jakikolwiek wp³yw na w³osy? Ja mam 0,54 a norma od 3,3.
O progesteronie nie wiem nic ;/ Mia³am w normie.
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-25, 23:26   #4331
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Gaya sylimaryna obecna w ostropescie chelatuje podobno ¿elazo.Jesli chcesz podniesc sobie poziom ferrytyny,nie wiem zatem czy to dobry pomys³,zeby za¿ywac te¿ ostropest...
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-26, 06:05   #4332
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Margo123 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya sylimaryna obecna w ostropescie chelatuje podobno ¿elazo.Jesli chcesz podniesc sobie poziom ferrytyny,nie wiem zatem czy to dobry pomys³,zeby za¿ywac te¿ ostropest...
Ja od kilku tygodni te¿ jem ostropest mielony. No i teraz to ju¿ nie wiem co robiæ, je¶æ czy nie je¶æ.... ferrytyna dla mnie wa¿niejsza ¿eby podnie¶æ ni¿ w±troba. Zreszt± chyba nie mam z ni± problemu
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-26, 15:27   #4333
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Margo123 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya sylimaryna obecna w ostropescie chelatuje podobno ¿elazo.Jesli chcesz podniesc sobie poziom ferrytyny,nie wiem zatem czy to dobry pomys³,zeby za¿ywac te¿ ostropest...
Zatem co robiæ?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-26, 19:59   #4334
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Margo123 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya sylimaryna obecna w ostropescie chelatuje podobno ¿elazo.Jesli chcesz podniesc sobie poziom ferrytyny,nie wiem zatem czy to dobry pomys³,zeby za¿ywac te¿ ostropest...
Jak rozumieæ "chelatuje"?
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-26, 20:36   #4335
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Margo123 Poka¿ wiadomo¶æ
Gaya sylimaryna obecna w ostropescie chelatuje podobno ¿elazo.Jesli chcesz podniesc sobie poziom ferrytyny,nie wiem zatem czy to dobry pomys³,zeby za¿ywac te¿ ostropest...
Z tego co wyczyta³am jest to prawda, ¿e sylimaryna (a dok³adnie jej pochodna sylibina) ma zdolno¶æ chelatowanie mi. ¯elaza. Ale to jest jej zalet±. ¯elazo w formie chelatu jest lepiej przyswajalne.
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-27, 00:46   #4336
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Chelatuje ,czyli przy³acza sie do ¿elaza i wydala z organizmu.Z tego co czyta³am,stosuje sie j± pomocniczo przy hemochromatozie,czyli chorobie polegaj±cej na nadmiernym magazynowaniu ¿elaza w organi¼mie.
Triss niestety nie o taki rodzaj chelatu ¿elaza tutaj chodzi
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-27, 05:04   #4337
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Margo dziêki za wyja¶nienie to chyba jednak zrezygnuje z tego ostropestu. Ja ju¿ widzê du¿y odrost na mojej g³owie i czujê ze ten niedobór ferrytyny i tarczyca to g³ówni winiwajcy. Wiêc jak podniose ferrytyne jeszcze to mo¿e byæ ca³kiem ok. Jeszcze tylko moje strategiczne miejsce na szczycie g³owy. Odrost tam te¿ jest ale przeswitu nie zakrywa. Z tym ze moja intensywna kuracja trwa dopiero trzy miesi±ce. Wiêc jestem dobrej my¶li

Po tych zio³ach z mazidel mam jakby grubsze i sztywnuejsze w³osy dla mnie to super efekt bo moje s± delikatne jak u dziecka, taki puszek. Mo¿e i wiêkszy odrost bêdzie )
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"

Edytowane przez triss
Czas edycji: 2015-11-27 o 05:06
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-27, 06:06   #4338
Gaya_oo
Rozeznanie
 
Avatar Gaya_oo
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomo¶ci: 566
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez Margo123 Poka¿ wiadomo¶æ
Chelatuje ,czyli przy³acza sie do ¿elaza i wydala z organizmu.Z tego co czyta³am,stosuje sie j± pomocniczo przy hemochromatozie,czyli chorobie polegaj±cej na nadmiernym magazynowaniu ¿elaza w organi¼mie.
Triss niestety nie o taki rodzaj chelatu ¿elaza tutaj chodzi
Margo dziewczyny na grupie hashi maj±c niedobory ferrytyny czy ¿elaza bardzo czêsto stosuj± olej z ostoprestu. Nawet w ABC Hashimoto napisane jest ¿e ostoprest jak najbardziej wskazany poniewa¿ pomaga oczy¶ciæ w±trobê a przy naszej dolegliwo¶ci to wa¿ne, podobnie jak jelita czy nerki. Nie wiem w ogóle jak to rozumieæ... ;/
Gaya_oo jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-27, 12:57   #4339
Margo123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomo¶ci: 281
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

hm... Mo¿e wiêc chodzi tutaj o sam± sylimarynê.Tzn,mo¿e ona ma te wla¶ciwosci w wiekszej dawce,a poniewa¿ olej z ostropestu to cale zmielone ziarna ,czyli tak naprawde nie wiadomo ile tam jest tej sylimaryny (sailor mowi³a mi kilkanascie stron wczesniej,ze niewiele.Ja gdzies chyba rownie¿ czyta³am,¿e max 2 %),wiêc mo¿e olej jest w porz±dku,a suplementy ze standaryzowan± ,wieksz± dawka sylimaryny,ju¿ nie.Tzn,ja tak to rozumiem.
Margo123 jest offline Zg³o¶ do moderatora  

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-27, 15:40   #4340
kobiecaEve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Witam,widze,iz macie spora wiedze na temat lysienie, sama mam z tym problem od 10 lat praktycznie,chcialabym Wam wkleic moje wyniki tarczycowe, byc moze ktos zauwazy tu cos wiecej niz lekarz,ktory uznaje,ze sa w normie i odsyla do domu,prosze o pomoc w interpretacji:

tsh 1,33 norma (0,25-5)
ft3 5 norma(3,5-8,3)-31%
ft4 16,39 norma(9-20)-67%

co myslicie,czy lekarze w ogole biora pod uwage konwersje?stracilam przez te 10 lat 2/3 wlosow mam mocno przerzedzone wlosy niby odrastaja nie mam przeswitow szerszego przedzialka,ale wlosy sa w fatalnym stanie i z roku na rok coraz cienksze;(((
kobiecaEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-27, 15:58   #4341
kobiecaEve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

czy wg Was powinnam zrobic anty rg i anty tpo oraz usg tarczycy?
kobiecaEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-27, 16:30   #4342
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: "Buntownicze Staraczki z dobrze zgranej paczki"

Cytat:
Napisane przez kobiecaEve Poka¿ wiadomo¶æ
Witam,widze,iz macie spora wiedze na temat lysienie, sama mam z tym problem od 10 lat praktycznie,chcialabym Wam wkleic moje wyniki tarczycowe, byc moze ktos zauwazy tu cos wiecej niz lekarz,ktory uznaje,ze sa w normie i odsyla do domu,prosze o pomoc w interpretacji:

tsh 1,33 norma (0,25-5)
ft3 5 norma(3,5-8,3)-31%
ft4 16,39 norma(9-20)-67%

co myslicie,czy lekarze w ogole biora pod uwage konwersje?stracilam przez te 10 lat 2/3 wlosow mam mocno przerzedzone wlosy niby odrastaja nie mam przeswitow szerszego przedzialka,ale wlosy sa w fatalnym stanie i z roku na rok coraz cienksze;(((
Faktycznie, lekarze czêsto uwa¿aj± ¿e jak wynik mie¶ci sie w normie to jest ok. W Twoich wynikach tylko do ft3 mo¿na sie przyczepic. Jest faktycznie za niskie. Reszta ok. Warto wspomóc watrobe w takiej sytuacji bo ona w du¿ej mierze odpowiada za konwersjê ft4 do ft3. My¶lê ¿e USG i przeciwcia³a warto zrobiæ.
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"

Edytowane przez triss
Czas edycji: 2015-11-27 o 16:31
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-28, 12:40   #4343
kobiecaEve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Jestem bardzo wdzieczna za odpowiedz,tak myslalam,ze cos delikatnie nie jest tak jak powinno byc,czy te wyniki swiadcza o niedoczynnosci?,w jaki sposob oczyszczanie skutecznie swoja watrobe?ortopest?ja od miesiecy pije pokrzywe ,sama zrywam w maju,ale chyba nie przynosci jakichs spektaktularnych efektow, badalam poziom zelaza biore antyki,wiec zelazo na nich jest zazwyczaj podwyzszone mam 177 jednostek,czy powinnam spadac poziom ferretyny?mam juz nadmiar zelaza,wiec chyba nie powinnam suplementowac przy ewnetualnym jej braku?, zrobic b12?naparwde poszukuje pomocy u osob,ktore bardziej siedza w temacie tarczycy od 10 lat szukam przyzcyzny wypadania,zrobilam sobie badania hormonalne,bedac caly czas na antykach by sprawdzic poziom androgenow,wszystko w normach,wczoraj jak sie szykowalam na impreze,to wypadla mi garsc klakow i sie poplakalam;((one cienczeja ,jest ich coraz mniej a przyczyna nieznana,czyzby tylko nadwrazliwosc mieszkow?czy ktoras z Was robila badania SAMEGO DHT?
kobiecaEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-28, 13:17   #4344
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Czy to ju¿ niedoczynno¶æ to ja nie wiem. Niby nie, ale poziom hormonów ft3 i ft4 najlepiej jak jest powy¿ej 50%. Ja jem ostropest tak profilaktycznie, nie mam problemu z konwersja. Nawet jak ft4 mia³am du¿o poni¿ej normy, tsh 39! To ft3 by³o w normie. Zawsze mam powy¿ej 50%. Mimo ¿e teraz tsh i ft4 ci±gle mi siê waha. Na fb jest grupa wsparcia Hashimoto jest du¿o cennych informacji. Tak¿e polecam.
Co do ferrytyny warto zbadaæ. Kilka postów wcze¶niej pisa³am, ¿e mój poziom ¿elaza jest wysoki a ferrytyna niska. Ja dalej suplementuje ¿elazo. Za miesi±c zbadam i jedno i drugie z ciekawo¶ci. Co do nadwra¿liwo¶ci mieszkow ja siê nie wypowiem ale jest tu wiele osób z ogromn± wiedz±. Przeczyta³am ca³y w±tek, ale sama mam mêtlik w g³owie. Nie wiem czy mo¿na zbadaæ dht albo czy ma to sens. Jak nadwra¿liwo¶æ to chyba nie ma znaczenia ile go jest.
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-28, 14:25   #4345
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Z tego co pamietam "optymalny poziom" dotyczy tylko osob przyjmujacych syntetyczny hormon. Pomijajac fakt, ze moim zdaniem informacje podawane na forum Hashimoto sa czesto dosc dyskusyjne.

Moim zdaniem to sa prawidlowe wyniki i doszukiwanie sie w nich choroby to pomylka.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-28, 17:39   #4346
kobiecaEve
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomo¶ci: 18
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

triis dziekuje za odpowiedz,enn czyli przeliczenia procentowe nie maja tu zadnego uzasadnienia?,pytalam kogos kto mocno siedzi w tarczycy sam ma problemy i od razu wskazal na podstawie wynikow niedoczynnosc,lekarzom nie ufam za bardzo,po moich innych przygodach,dlatego staram sie korzystac z waszych doswiadczen,juz nie raz sie przekonalam,iz ludzie w necie czesto maja wieksza wiedze,od dermatologow,ktorzy czesto nie maja zadnej na temat lysienia...teraz to juz jestem skolowana czy robic przeciwciala czy nie..
kobiecaEve jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-28, 18:27   #4347
triss
Wtajemniczenie
 
Avatar triss
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomo¶ci: 2 857
Dot.: "Buntownicze Staraczki z dobrze zgranej paczki"

Je¶li chodzi o przeciwcia³a to mog± byæ podwy¿szone nawet przy wynikach hormonow w normie. Tylko w takiej sytuacji chyba nic siê z tym nie robi tylko obserwuje, bo to mo¿e w konsekwencji prowadziæ do niedoczynno¶ci.
__________________
"Nie chcê i¶æ do raju, je¶li tam moje koty mnie nie powitaj±"
triss jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-29, 12:54   #4348
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Dziewczyny u¿ywaj±ce bia³ego Pharmacerisa - te¿ macie tak strasznie przesuszon± skórê g³owy i w³osy?
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-29, 13:19   #4349
enn_
Zakorzenienie
 
Avatar enn_
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomo¶ci: 5 296
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Ja nie mialam zadnych problemow po nim.
__________________
...
enn_ jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Stary 2015-11-29, 13:48   #4350
Anna07_07
Raczkowanie
 
Avatar Anna07_07
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 426
Dot.: Walka z lysieniem androgenowym i innymi typami przewlek³ego lysienia.cz III

Cytat:
Napisane przez enn_ Poka¿ wiadomo¶æ
Ja nie mialam zadnych problemow po nim.
Mam ³ojotokow± skórê g³owy, a teraz mam "suchara" Stosujê od¿ywki, ale ... Mo¿e nie powinnam u¿ywaæ szamponu codziennie?
__________________
Wewnêtrznie:
Magnez + B6, Pygeum Swanson, Witamina D3 i K2, Vitapil
Zewnêtrznie:
Wcierki - Alopexy 5% (co drugi dzieñ
wieczorem), wcierka wzmacniaj±ca Kolorówka, maski ró¿ne, cassia
Anna07_07 jest offline Zg³o¶ do moderatora  
Zamknij w±tek

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 2 (0 u¿ytkowników i 2 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2017-02-21 23:18:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.